Pereiti prie turinio

Kokybė vs. Kiekybė


Rekomenduojami pranešimai

Turbūt visi sutiksite, kad nėra tokio dalyko, kaip "sėkmingo verslo receptas". Jeigu toks yra, tuomet prašom pasidalinti (nors ir naivu to prašyti). Tačiau, taip pat manau, kad dauguma jūsų yra tos nuomonės, kad sėkmingam verslui reikia geros, unikalios (ar kaip tai be pavadinsi) idėjos. Va čia prasideda pats įdomumas - kodėl yra nusistovėjusi tokia nuomonė? Mano nuomone šis stereotipas gali būti labai žalingas, galbūt taip mąstantys žmonės taip ir nepradeda jokio verslo, vien tik todėl, kad jiems nešauna ta genialioji, unikalioji idėja? Juk verslas nėra žodžio idėja (gal reiktų sakyti "unikali idėja") sinonimas.

 

Taigi, klausymas, kokybė ar kiekybė, kas turėtų būti prioritetas? Tiesa pasakius, pradžioje, dar tik pradedant imtis viso šio reikalo (darbo internete) šventai priklausiau pirmajai stovyklai - kokybė - užtrukau gan ilgai, kol sugalvojau kažką tokio, ko internete nelabai rasi, t.y. visi konkurentai palieka bent keliais žingsniais atgal. Nors rinka (turint omeny, kad projektas yra orientuotas į viso pasaulio, kalbančio anglų kalba, auditoriją, kas yra ~570mln. internautų) ir nėra itin didelė, tačiau tas projektas man ir po šiai dienai generuoja gana padorias pajamas. Kiek vėliau (kažkur šių metų pavasarį) nieko naujo doro nesugalvojęs nutariau sužaisti tiesiog kiekybe - t.y. prikurti daug websaitų, kuriuose nėra nieko naujo, ta pati informacija kaip ir kitur tik pateikta kitais žodžiais (žinoma SEO pagalba reikia užrankinti tuos saitus, nes į juos patys žmonės tikrai neateis). Realiai šitokie saitai, kuriuos sukūriau, bent jau, "global" erdvėje vadinami Micro Niche Sites (MNS), optimizuojami uždarbiui google adsense pagalba. Ir ką jūs galvojate? Pavyko! Be jokios idėjos, perteikdamas jau visur esamą informaciją aš uždirbau.

 

Dabar aš nebežinau, kurią pusę derėtų labiau palaikyti (žiūrint iš verslo perspektyvos, siekiant užsidirbti daugiau pinigų) - kokybę ar kiekybę? Kas geriau galvoti unikalią idėją ir ties ja dirbti (pajamos iš vieno website) ar mechaniškai prikurti daug websaitų ir generuoti taip pat geras pajamas? Kaip pavyzdį galima paimti tokią schemą: 1 sėkmingas MNS uždirbs tarkim 3$/diena, turint tokių 100 būtų generuojama 300$ per dieną, kas yra ~20,000 LTL/mėn - ir tam nereikalinga jokia idėja, tiesiog daug darbo, keyword research, SEO. O jeigu turint tokių 200? Aišku pasakyti lengviau negu padaryt. Bus daug nesėkmingų websaitų, kuriems bus sugaištas jūsų laikas ir juos teks tiesiog išmesti ir dar daug visko (ne apie tai tema). Bet klausymas - kas būtų lengviau, sukurti idėjinį website kuris generuotų 20,000LTL/mėn ar 100 tokių MNS?

 

Ką jūs galvojate, ar kada pagalvojote apie tokį verslo planą, kur pirmoje vietoje ne idėja?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau ir kokybė ir kiekybė turi savų pliusų ir minusų, antai kokybiškas tinklalapis gali generuoti didžiules pajamas, tačiau išlaikyti auditoriją, kai prisikurs tokių pačių konkurentų, bus sunku, ko nepasakysi apie MNS tinklalapius, kuriems praktiškai vienodai, yra didesnė konkurencija ar ne (nebent visi MNS vienos tematikos :lol: ). Taip pat iš MNS plaukia pastovesnės pajamos. Vakaras, tingiu daugiau rašyt, jei užvirs diskusija, rytoj būtinai dar pasireikšiu :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Man asmeniskai tik KOKYBE kadangi KOKYBE reikalauja fantazijos, idejos, patobulinimo t.y padaryti kazka geriau, patogiau, orginaliau o tai daryti yra daug idomiau, taciau sunkiau ir reikalauja daugiau mastyti ir pns kas man asmeniskai nevisada, taciau patinka kodel sakau nevisada ? Jus pabandykit intensyviai mastyti kuri laika suprasit ka turiu galvoje.

 

Kalbant apie KIEKYBE visada nemegau KIEKYBES ir sita darba stengiuosi kuo toliau tuo labiau nutolinti nuo saves kadangi KIEKYBE tai toks procesas kuomet kartoji ta pati veiksma, dirbi ta pati darba ir pns kas galutiniam rezultate labai knisa ir jauties kaip robotas kuris turi fantazija, gali padaryti daug idomiu dalyku o kartoja ta pati veiksma vien del pinigu as taip negaliu, neturiu valios KIEKYBEI. Kadangi mane asmeniskai KIEKYBE knisa stengiuos sita darba perleisti kitiems kurie gali arba turi motyvacija kas leicia KIEKYBE :)

 

Dabar kalbant apie internetinius projektus tai tu niekaip nesuzaisi su KIEKYBE jei ten nebus jokios KOKYBES, kad ir sukursi 100 projektu vistiek ten tures buti dalele KOKYBES jei ten nebus KOKYBES tai ilgai nepatempsi, atsiras daug galvos skausmo ir galutiniam rezultate suzlugsi.

 

Pagrindinis skirtumas tarp vieno KOKYBISKO (kokybiskai padaryto, nekalbu apie sekminga projekta) projekto ir 100 NEKOKYBISKU projektu yra tas, kad dazniausiai is 100 nekokybisku projektu 1-3 pasiteisina t.y pataikei i tema arba tau tiesiog pasiseke ir jie pakilo ar patapo pelningi o pakures viena KOKYBISKA projekta tu negali nuspeti jis pasiseks ar ne, kad ir kaip besistengi, kad ir kiek ten tukstanciu sukisi nu tavo KOKYBISKAS projektas tiesiog nekabina lankytoju, neuzdirba pinigu ir tiek todel zlunga.

 

Kas leicia internetinius projektus reiktu zaisti tiek ir su KOKYBE tiek ir su KIEKYBE (PROTINGAI) kadangi KIEKYBE atslieka ta vadinamaji lucky faktoriu kuomet kuri, kuri tuos projektus nu vistiek, kad ir 1 is 10 pasiteisina visai neblogai o poto ties tuo vienu koncentruotis kas liecia KOKYBE t.y plesti pati projekta nu vnz ji auginti :)

 

Zodziu nebenoriu cia daugiau plestis man asmeniskai KOKYBE yra pirmoj vietoj kadangi ten as moku pasireiksti geriausiai o KIEKYBE ateina savaime kai uzplusta naujos idejos ir t..t

 

Zodziu isvada ta, kad tiek KOKYBE tiek KIEKYBE yra svarbu, abu sie faktoriai yra neatsiejami sekmes ingridientai :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nepamiršk, kad tinklalapį neužtenka sukurti, jį dar reikia ir PALAIKYTI. Atnaujinti informaciją bent minimaliai ir prižiūrėti, kad rodikliai nekristų. Sakykime, turi tu 100 tinklalapių, su SEO gerai padirbėjęs, iškėlei puslapius į Google paieškos rezultatų geras vietas ir generuoji sau ramiai po 3 dolerius per dieną. Ir tada vieną gražią dieną pareina koks nors Google Panda atnaujinimas, po kurio visas tavo šimtukas smunka perpus. Ir tada ką tu darai? Taip, teisingai, bandai kiekvieną tinklalapį prikelti ir optimizuoti atskirai - ir dar klausimas, ar pavyksta.

 

Turint vieną rimtą projektą, viskas yra lengviau palaikymo atžvilgiu - esi susitelkęs ties VIENU dalyku ir neturi mėtytis, blaškytis.

 

Dar vienas momentas - su gera idėja didesnė tikimybė, kad tave pastebės. Potencialūs partneriai, investuotojai, galbūt žmonės su verslo pasiūlymais, galiausiai gal Google nupirks tavo projektą :) Su milijonu mažyčiu tinklalapių tavęs praktiškai nepastebės.

 

Ir dar - man šitas klausimas labai jau panašus į straipsnių rašymą. Pas mus FWD.lt kolektyve ilgai virė diskusijos - kas yra svarbiau: ar viena rimta apžvalga per dieną, kuriai parašyti reikia skirti 2-3 valandas mažiausiai, ar geriau 5-10 smulkių naujienų, kiekvieną iš kurių galima išversti per 15-20 minučių. Sekame statistiką ir matome, kad lankytojus "veža" būtent ilgos apžvalgos - jos surenka daug daugiau peržiūrų, negu įprasta trumpa naujiena. Gal sumoje tas peržiūrų skaičius ir yra sulyginamas, bet būtent ilgieji rimti straipsniai yra ant bangos: žmonės spaudžia Like, dalinasi su draugais, retweetina ir panašiai. Ir pagal tokius straipsnius atsimena FWD ir pas mus dar sugrįžta. O naujiena tėra naujiena - ją galima perskaityti ir kitur. Tai ar nepanašu į tavo klausimą dėl verslo?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
sukurti idėjinį website kuris generuotų 20,000LTL/mėn ar 100 tokių MNS?

100 MNS lengviau ir greičiau ir netaip įdomu ir potencialas žymiai mažesnis(Neparduosi už milijoną) taip pat patikimumas tokio biznio prastas, bet kada google susigaudys ir atfiltruos tas mini svetaines. Matt Cutts yra sakęs, kad micro saitai turi tendenciją būti žymiai prastesni ir dėl to gauna ir gaus prastesnius reitingus.

Redagavo dealeris
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurti 100 tokių MNS, kurie generuotų apyvartines lėšas, o jas investuoti į naujus kokybiškus projektus, kurie turės ilgalaikę perspektyvą.

 

Idėja gera, tiesa pasakius, pats panašiai galvoju. Generuojamas pajamas iš MNS investuojant į "idėjiniu, unikalius" projektus tu savo internetinio verslo racione automatiškai palaikai ir kokybę, skirtumas tik tas, kad tu tuos kokybiškus websaitus nusiperki, taip, praleisdamas tą ieškojimų, atradimų ir nesėkmių dalį.

 

Nepamiršk, kad tinklalapį neužtenka sukurti, jį dar reikia ir PALAIKYTI. Atnaujinti informaciją bent minimaliai ir prižiūrėti, kad rodikliai nekristų. Sakykime, turi tu 100 tinklalapių, su SEO gerai padirbėjęs, iškėlei puslapius į Google paieškos rezultatų geras vietas ir generuoji sau ramiai po 3 dolerius per dieną. Ir tada vieną gražią dieną pareina koks nors Google Panda atnaujinimas, po kurio visas tavo šimtukas smunka perpus. Ir tada ką tu darai? Taip, teisingai, bandai kiekvieną tinklalapį prikelti ir optimizuoti atskirai - ir dar klausimas, ar pavyksta.

...

Dėl palaikymo, čia ir yra pagrindinė idėja, kad MNS praktiškai ir nereikia atnaujinti. Žinoma, ne prošal iš gaunamų pajamų atskirti kažkokią dalį ir už juos tiems MNS nupirkti kas kiek laiko po kelis naujus straipsnius (nors tai nėra būtina). Visas darbas su šitais MNS yra dirbti ties SEO, reikia reguliariai kurti jiems naujus backlinkus, kad kada netyčia atsiradę konkurentai tavęs neišstumtų ir pan. O, bent jau mano situacijoj, kadangi SEO bene pagrindinis dalykas kurį aš padoriai išmanau, tai man darbas ties SEO iš esmės yra labai naudingas, kuo daugiau su tuo dirbu, tuo didesnė patirtis ir šiaip tas visas žinių bagažas. Aišku, kuriant tokią MNS imperiją, kuo ji didesnė, tuo darbas darosi sunkesnis, turint visą 100 jų, tikrai visų neapdirbsi, reikia daryti kokią sistemą, vieną savaitę su vienais, kitą su kitais ir t.t. ir pan. Nors teoriškai net ir tai nebūtina, jeigu tos mikro nišos konkurencija labai maža, tikimybė, kad tave ten visiškai išstums irgi menka. Na, o kalbant apie tų idėjinių saitų palaikymą, tai jiems darbo manau reikia kur kas daugiau. Kadangi jie turi būti atnaujinami reguliariai (bene kasdien). Žinoma, galima ir čia outsourcinti viską, nusamdyti žmones ir t.t.

 

O dėl tų Google Panda update'ų. Čia yra kažkas protu nepaaiškinamo. Čia absoliučiai niekas negali būti apsaugotas nuo to, nesvarbu ar tavo saitas idėjinis ar ne. Ypač daug nesąmonių vyko nuo Panda 2.5 (kuris ten berods rugsėjo pabaigoje, gal kokią 27d. išėjo). Po šitų google update'ų krūvos saitų su geru, unikaliu turiniu krito žemyn, kopijuoto (net ne perrašyto turinio) kilo aukštyn. Žmonės masiškai forumuose dalinosi keywordais, kuriuos įvedus į google pirmose vietose negyvi websaitai. Na čia apie GP būtų galima atskirą temą užvesti. Aš ir buvau gavęs per šoną per šituos update, bet jau atstačiau viską. Ir dar tiesa, norėčiau paminėti, kad po pastarųjų GP update'ų google dar labiau pradėjo vertinti EMD (exact match domains), taip kad kuriant MNS dabar juos dar lengviau užrankinti nei seniau.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

As visada uz KOKYBE ne KIEKYBE (ta pati galiu pasakyti ir apie merginas :D)

 

Kokybe visada salygoja kiekybei atsirasti (papildomu lankytoju srautai ir uzdarbis)

priesingai nei kiekybe - gera kokybe ne tik naudojasi pats zmogus bet ir ja dalinasi su kitais - kiekvieno webmasterio ir verslo savininko svajone kad kiekvienas patenkintas esamas klientas kalbetu

kuo daugiau apie tavo weba facebooke ar kur kitur - tik kokybe taip gali padaryti

naudojami tam socialiniu puslapiu skriptai kad tai pasidalinti su draugais facebook

twiteri ir pan. Su kiekybe niekada to nepasieksi atsitiktiniai sales nieko nereiskia

ir apskritai is kitos puses jei tai tikrai kokybiska gausi pastoviu klientu, o atsitiktinis

sale reiskia tik viena: "ar zmogus gaus to ko tikrai jam reikia".

 

Su MNS nebent gali bandyti uzdirbti per adsense - bet tai reiskia kad lankytojas kuri nuejo

i adsense reklama ir rado ka reikia, kogero nebegrys i tavo puslapi jau niekada.

 

Dar vienas labai svarbus dalykas suprasti kas yra kokybiskas puslapis ir paslauga

rinkoje. Kalbetis webmasteriu forumuose ir issitirti rinka, nereikia uzsisklesti

ir bandyti kurti kokybe, jos taip niekada ir nesukursi investuodamas nors ir didelius

pinigus.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

As visada uz KOKYBE ne KIEKYBE (ta pati galiu pasakyti ir apie merginas :D)

 

Kokybe visada salygoja kiekybei atsirasti (papildomu lankytoju srautai ir uzdarbis)

priesingai nei kiekybe - gera kokybe ne tik naudojasi pats zmogus bet ir ja dalinasi su kitais - kiekvieno webmasterio ir verslo savininko svajone kad kiekvienas patenkintas esamas klientas kalbetu

kuo daugiau apie tavo weba facebooke ar kur kitur - tik kokybe taip gali padaryti

naudojami tam socialiniu puslapiu skriptai kad tai pasidalinti su draugais facebook

twiteri ir pan. Su kiekybe niekada to nepasieksi atsitiktiniai sales nieko nereiskia

ir apskritai is kitos puses jei tai tikrai kokybiska gausi pastoviu klientu, o atsitiktinis

sale reiskia tik viena: "ar zmogus gaus to ko tikrai jam reikia".

 

Su MNS nebent gali bandyti uzdirbti per adsense - bet tai reiskia kad lankytojas kuri nuejo

i adsense reklama ir rado ka reikia, kogero nebegrys i tavo puslapi jau niekada.

 

Dar vienas labai svarbus dalykas suprasti kas yra kokybiskas puslapis ir paslauga

rinkoje. Kalbetis webmasteriu forumuose ir issitirti rinka, nereikia uzsisklesti

ir bandyti kurti kokybe, jos taip niekada ir nesukursi investuodamas nors ir didelius

pinigus.

Dėkui už nuomonę. Mano tikslas nėra nuneigti tai ką jūs sakot. Aš tikrai sutinku, kad kokybė yra "top". Bet norėtųsi išgirsti kiek galima daugiau skirtingų nuomonių. Šiaip aš dabar pradėjau mąstyti, gal ne teisingai temą suformulavau. Mintis buvo mano tokia: tarkim aš esu studentas, norintis susitaupyti X$ pinigų, kad galėčiau nusipirkti tarkim kokį būtą Vilniuje. Turiu dvi galimybes - galvoti idėją, ją vystyti ir bandyti iš to užsidirbti arba mechaniškai prikurti MNS'ų. Verslas = generuojamos pajamos. Kuris verslas (paremtas kokybe ar paremtas kiekybe) perspektyvesnis siekiant uždirbti daugiau? Realiai ilgalaikėje perspektyvoje kokybė gali laimėti, bet tai tikrai nėra dėsnis. Daugybė webmaster'ių taip ir nieko nepasiekia, taip ir neatranda tos savo nišos, savo "auksinės" idėjos. Tai baigiasi tuom, kad jie užuot dirbę patys sau, eina dirbti freelenceriais. Gal šiuo atveju geriau būtų pasiduoti į kiekybę, kad gautum kažkokį jau apčiuopiamą, materialų rezultatą? Ar jūs visi esate tokie anti-materialistai? Jums tikrai svarbiau darbas iš idėjos nei, kad realios pajamos? Aš asmeniškai, pats save vadinu materialistu, man dėl to negėda. Man kaip tik būtų gėda jeigu apsimetinėčiau kad toks neesu.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip minejau sarai, jei darysi MNS tai daugiau uzdirbsi is adsense, taciau outsorsingo

(isoriniu istekliu nuoma) kompaniju yra geru, tai jei negali tarkim straipsniu rasyti

angliskai ir nori kad tai butu atlikta profesionaliai ir patalpinta straipsneliu

direktorijose tikrai geriau moketi outsorsingo kompanijai ir daugiau dirbti

su paciais klientais: atsakyti i klausimus, pagalbeti ir pan. MNS nelabai apsimoka

outsorsint nei kad viena kokybiska puslapi. PVZ.: pries keleta menesiu maciau kaip

vienas turi apie 2500 Micro Niche sites, uzdirba 100 - 200$ per diena, bet jo

puslapiai tik domenas ir keletas straipsneliu visa kita eina i adsense adus manau

tai apsimoka tavo atveju ir siulyciau tai daryti. Tai veikia todel kad zmones nerade to ko iesko

spaus ant reklamos kuri susijus su tuo ko jie iesko, kokiu raktazodziu per google atejo

i tavo puslapi - logiska.

 

Dirbant su kokybisku projektu reikia daugiau igudziu ir ziniu, o darant MNS nereikia tiek.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 2 savaičių...

Manau svarbiausia yra tikslas kurio Tu sieki - jei nori padaryti dideli tinklapi su daug geros informacijos - darai ji. Jei tikslas uzsidirbti pinigu - darai daug mazu ir nesuki galvos del ju gyvavimo.

Taupant lesas, galima dirbti su vienu domenu, darant su juo daug MNS tinklapiu - www.domenas.com/raktiniai-zodziai arba www.raktiniai-zodziai.domenas.com

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...