Pereiti prie turinio

Ar įmanomą užpatentuoti žodžius?


Rekomenduojami pranešimai

Situacija ta kad yra tokie vandens kamuoliai, ir ale jis šiuo žodžius užpatentavęs, aš jo kaip prekės ženklo nenaudoju, aš naudoju tik žodžius kaip įvardijant tą daiktą.

Kaip manote ar įmanoma ,kad aš pažeidžiu autorystės teises tokiū būdu?

 

DĖL PREKIŲ ŽENKLO SAVININKO TEISIŲ PAŽEIDIMO

 

 

 

Jūs savo veikloje naudojate prekių ženklą "Vandens kamuoliai" , Lietuvos Respublikos valstybiniame patentų biure šis prekių ženklas 2011-03-23 yra įregistruotas ir priklauso man. (,registracijos numeris 63314 ,paskelbimo data 2011-04-26, biuletenio Nr. 2011/4 ). Savo veiksmais Jūs pažeidžiate mano , kaip prekiės ženklo savininko teises , įtvirtintas Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatyme . Prekių ženklų įstatymo 38 str. 1d. 2p. numatyta registruoto prekių ženklo savininko teisė uždrausti kitiems asmenims be jo sutikimo komercinėje veikloje naudoti bet kokį žymenį , kuris yra tapatus įregistruotam ženklui tapačioms ar panašioms prekėms ir paslaugoms ar klaidinamai į jį panašus ir dėl to yra galimybė suklaidinti visuomenę, įskaitant ir klaidinamą asocijavimą su įregistruotu ženklu.

 

Atkreipiame Jūsų dėmesį , kad Lietuvos Respublikos Konkurencijos įstatymo 16 str.1d.1p.numatyta , kad ūkio subjektams draudžiama savavališkai naudoti žymenį , kuris yra tapatus ar panašus į kitą registruotą prekių ženklą , jei tai sukelia ar tikėtina , kad gali sukelti painiavą su šiuo ūkio subjektu ar jo veikla .Jūs naudodami pastaruosius žymenis atliekate nesąžiningos konkurencijos veiksmus , kuriuos draudžia Konkurencijos įstatymas .

 

Atsižvelgdamas į visas aukščiau nurodytas aplinkybes bei remdamasis Prekių ženklų įstatymo 38 str. 1 d. 2 p. ir Konkurencijos įstatymo 16 str. 1d.1 p. , Jūsų prašau :

 

1. per įmanomai trumpą laiką pakeisti Jūsų veikloje naudojamą prekinį ženklą "Vandens kamuoliai " ar vienaskaitos formą "Vandens kamuolys " kitu , užtikrinant , kad naujasis pavadinimas nepažeistų mano teisių į Prekių ženklą bei atitiktų sąžiningos konkurencijos principus;

 

2. per 5 (penkias) kalendorines dienas nuo šios pretenzijos gavimo dienos raštu informuoti mane , nurodant kokių konkrečių veiksmų ėmėtės , kad nedelsiant būtų pakeistas Jūsų veikloje naudojamas Prekių ženklas "Vandens kamuoliai" ar vienaskaitos forma "Vandens kamuolys " ir pateikti tokių veiksmų atitikimą pagrindžiančius įrodymus.

 

 

 

Šiuo taip pat informuoju , kad jei Jūs per 5 (penkias) kalendorines dienas nuo šio prašymo gavimo dienos raštu neinformuosite apie konkrečius veiksmus , kurių ėmėtės , būsių priverstas kreiptis į teismą .

 

Taip pat pasilieku teisę kreiptis į teismą ir iš Jūsų reikalauti nuostolių , atsiradusių dėl mano teisių į Prekių ženklą ir sąžiningos konkurencijos principų pažeidimų , atlyginimo.

 

Primenu , kad ginčą nagrinėjant teisme , pralaimėjusi šalis turi pareigą laimėjusiai šaliai sumokėti patirtas bylinėjimosi išlaidas .

 

 

 

P.s. Už tam tikrą mokestį galite įsigyti teisę naudoti Prekių ženklą "Vandens kamuoliai".

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Negali naudoti, aiškiai straipsnyje parašyti. Jis yra už patentavęs kaip prekės ženklą, tai be jo sutikimo negali naudoti. Nesvarbu ar tai tik žodžiai ar tik kaip ženklas be savininko sutikimo naudoti negalima. Ir kaip suprantu komerciniais tikslais dar naudoji.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Negali naudoti, aiškiai straipsnyje parašyti. Jis yra už patentavęs kaip prekės ženklą, tai be jo sutikimo negali naudoti. Nesvarbu ar tai tik žodžiai ar tik kaip ženklas be savininko sutikimo naudoti negalima. Ir kaip suprantu komerciniais tikslais dar naudoji.

Bet tai kur logika tuomet? Tai jeigu aš užpatentuoju pvz. žodį 'dažasvydis', ir visi verslininkai dabar naudojantys šį žodį nebegalės jo naudoti be mano sutikimo? Nesąmonė.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai jei uzpatentuoju "uzdarbis internete" tai taip išeina norint paaudoti žodį kaip sąvoką ar apibūtinant daiktą reiktu išsipirkti leidimą jei tai komercija?

 

Bet tai kur logika tuomet? Tai jeigu aš užpatentuoju pvz. žodį 'dažasvydis', ir visi verslininkai dabar naudojantys šį žodį nebegalės jo naudoti be mano sutikimo? Nesąmonė.

Tai va ir aš nekertu , reiks teisininkui nusiūsti ir užklausti, nes nėra logikos absoliučiai.

Redagavo BELENKAS84
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasirodo yra registruota. :)

 

O kas čia sapalioja apie "aš užregistruosiu tą žodį ir nieks neglės naudotis" visų pirmą patentuoti ne taip paprasta, visu antrą už patentą reikia mokėti, ir visų trečia beleko neįregistruosi.

Redagavo 0giz
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

aš manau jis užpatentavęs kaip pavadinimą, juk beleko užpatentuot negalima jis sukūrę prekę ar kažką kaip supratau ir su tam daiktui užpatentavo pavadinimą kurį naudoti tikrai draudžiama, nes tai kaip ir prekinis ženklas gaunas.

 

Bet logikos ir man 0 :D

Redagavo raima220
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Pasirodo yra registruota. :)

 

O kas čia sapalioja apie "aš užregistruosiu tą žodį ir nieks neglės naudotis" visų pirmą patentuoti ne taip paprasta, visu antrą už patentą reikia mokėti, ir visų trečia beleko neįregistruosi.

 

Bet pats pamastyk, manau nemažai žmonių Lietuvoj užsiiminėja šitais vandens kamuoliais o va pyst užpatentavo ir dabar laimyngas siuntinėja laiškus kad gali prisiteist pinigų :) tai kaip čia ne beleką prisiregistruosi ? tipo reikia būti pradininku tuo ką užpatentuoji Lietuvoje ? noriu citatos iš įstatymo

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

6 straipsnis. Absoliutūs atsisakymo registruoti ženklą arba jo registracijos

 

pripažinimo negaliojančia pagrindai

 

1. Žymuo nepripažįstamas ženklu ir neregistruojamas arba įregistruoto ženklo registracija pripažįstama negaliojančia, jeigu jis :

 

1) negali sudaryti ženklo pagal šio įstatymo 5 straipsnį;

 

2) neturi jokio skiriamojo požymio;

 

3) dabartinėje kalboje ar sąžiningoje ir nusistovėjusioje veikloje arba prekybos praktikoje yra tapęs bendriniu;

 

4) žymi arba nurodo tik prekių rūšį, kiekį, kokybę, paskirtį, vertę, geografinę kilmę, prekių pagaminimo ar paslaugų teikimo laiką, pagaminimo būdą arba kitas prekių ir (ar) paslaugų charakteristikas;

 

5) gali suklaidinti visuomenę, pavyzdžiui, dėl prekių ir (ar) paslaugų rūšies, kokybės ar geografinės kilmės;

 

6) prieštarauja moralei ar viešajai tvarkai, etinėms visuomenės normoms, žmoniškumo principams;

 

7) yra arba vien forma, kurią lemia pačių prekių rūšis, arba forma, būtina techniniam rezultatui gauti, arba forma, suteikianti prekėms esminę vertę;

 

8) yra sudarytas iš Lietuvos Respublikos oficialiojo ar tradicinio (trumpojo) valstybės pavadinimo, herbo, vėliavos ar kitų valstybės heraldikos objektų ar juos mėgdžiojantis, taip pat garantinių ir prabos ženklų, antspaudų, pasižymėjimo ar apdovanojimo ženklų, jeigu nėra Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotos institucijos nustatyta tvarka išduoto leidimo naudoti juos ženkle;

 

9) sudarytas iš žymenų, kuriems registruoti nėra gauta kitų valstybių ar tarptautinių organizacijų kompetentingų institucijų sutikimo ir kuriuos turi būti atsisakyta registruoti arba kurių registracija turi būti pripažinta negaliojančia pagal Paryžiaus konvencijos 6(ter) straipsnį;

 

10) yra didelės vertės simbolis, ypač religinis simbolis;

 

11) sudarytas iš geografinės nuorodos arba turi geografinę nuorodą, skirtą žymėti prekėms, kilusioms iš kitos nei nurodytoji kilmės vieta, jeigu šios nuorodos naudojimas tokių prekių ženkle Lietuvos Respublikoje gali klaidinti visuomenę dėl tikrosios prekių kilmės vietos. Ši nuostata taikoma ir ženklams su geografine nuoroda, kuri, nors ir teisingai nurodo prekių kilmės vietą, tačiau gali klaidinti visuomenę neteisingai informuodama, kad prekės kilusios iš kitos vietos;

 

12) sudarytas iš geografinės nuorodos arba turi geografinę nuorodą, skirtą žymėti vynui ar stipriems alkoholiniams gėrimams, kilusiems iš kitos nei nurodytoji kilmės vieta, net ir tada, kai jis nurodo tikrąją prekių kilmės vietą, arba kai ta geografinė nuoroda pateikiama išversta į kitą kalbą, ar kai ji vartojama su papildomais apibūdinamaisiais žodžiais, pavyzdžiui, „rūšis“, „tipas“, „stilius“, „imitacija“ ar panašiai.

 

2. Šio straipsnio 1 dalies 2, 3 ar 4 punktuose numatytais atvejais žymuo gali būti pripažintas ženklu ir jo registracija negali būti paskelbta negaliojančia, jeigu iki paraiškos padavimo datos, po paraiškos padavimo ar ženklo registracijos datos ženklas dėl naudojimo yra įgijęs skiriamąjį požymį.

 

 

39 straipsnis. Ženklo savininko teisių apribojimas

 

1. Šio įstatymo 38 straipsnio nuostatos nesuteikia ženklo savininkui teisės uždrausti kitiems asmenims savo ūkinėje ar komercinėje veikloje naudoti kaip žymenį:

 

1) savo vardą, pavardę ir (ar) adresą;

 

2) prekių ir (ar) teikiamų paslaugų rūšies, kiekio, kokybės, paskirties, vertės, geografinės kilmės, prekių pagaminimo ir (ar) paslaugų teikimo laiko nuorodas arba kitas prekių ir (ar) paslaugų charakteristikas;

 

3) ženklą, kai būtina nurodyti prekių ir (ar) paslaugų, pavyzdžiui, priedų ar atsarginių dalių, paskirtį;

 

4) ženklą lyginamojoje reklamoje, jei tokia reklama yra leidžiama.

 

2. Šio straipsnio 1 dalies nuostatos gali būti taikomos tik tada, kai nurodyti naudojimo atvejai neprieštarauja sąžiningos ūkinės ar komercinės veiklos praktikai.

 

 

46 straipsnis. Ženklo registracijos pripažinimas negaliojančia

 

1. Bet kurio suinteresuoto asmens prašymu teismas, remdamasis tuo, kad ženklas neatitinka šio įstatymo 6 ir (ar) 7 straipsnių nuostatų, gali pripažinti ženklo registraciją negaliojančia.

 

2. Teismas, priėmęs sprendimą pripažinti ženklo registraciją negaliojančia, išsiunčia įsiteisėjusio sprendimo nuorašą Valstybiniam patentų biurui, o šis išregistruoja ženklą šio įstatymo 24 straipsnio nustatyta tvarka.

 

3. Ženklo registracija negali būti pripažinta negaliojančia dėl to, kad kyla konfliktas tarp jo ir ankstesnio ženklo, neatitinkančio šio įstatymo 47 straipsnio 2 dalies reikalavimų.

 

4. Ženklo registracija negali būti pripažinta negaliojančia arba panaikinta, jeigu ankstesnio įregistruoto ženklo savininkas penkerius metus akivaizdžiai toleravo vėlesnio ženklo naudojimą, pagrįstą sąžiningais ketinimais paduota paraiška, išskyrus atvejus, kai lygiagretus jų naudojimas gali klaidinti visuomenę arba prieštarauti viešajai tvarkai.

 

5. Ženklo registraciją pripažinus negaliojančia ar ją panaikinus, netenka galios ir išduotas registracijos liudijimas.

 

46 straipsnis papi1domas 6 dalimi nuo Lietuvos Respublikos įstojimo į Europos Sąjungą dienos:

 

6. Ankstesnio ženklo, saugomo pagal šį įstatymą, kurio pagrindu buvo siekiama Bendrijos prekių ženklui pirmenybės, registracija gali būti pripažinta negaliojančia arba panaikinta a posteriori (remiantis vėlesnėmis aplinkybėmis) net ir tuo atveju, kai jau yra pasibaigęs šio ženklo registracijos galiojimo terminas arba kai ženklo savininko prašymu šis ženklas jau yra išregistruotas.

 

Straipsnio pakeitimai:

 

Nr. IX-1150, 2002-10-22, Žin., 2002, Nr. 106-4744 (2002-11-08)

 

Nr. IX-2033, 2004-02-19, Žin., 2004, Nr. 39-1272 (2004-03-13)

 

49 straipsnis. Ginčus dėl ženklų nagrinėjančios institucijos

 

1. Valstybinio patentų biuro Apeliacinis skyrius nagrinėja ginčus, numatytus šio įstatymo 18 straipsnyje.

 

2. Vilniaus apygardos teismas nagrinėja ginčus dėl:

 

1) Valstybinio patentų biuro Apeliacinio skyriaus sprendimų;

 

2) ženklo registracijos pripažinimo negaliojančia;

 

3) ženklo registracijos panaikinimo;

 

4) ženklo savininko teisių gynimo;

 

5) ženklo pripažinimo plačiai žinomu Lietuvos Respublikoje;

 

6) Bendrijos prekių ženklų pagal Reglamento dėl Bendrijos prekių ženklo 90–101 straipsnių nuostatas.

 

 

Šiaip, kiek aš suprantu, tai negali uždrausti naudoti šių žodžių, nes jais nurodai naudojimo paskirtį. O jeigu ir gali, tada reikia kreiptis į nurodytas institucijas ir prašyti, kad atšauktų šį ženklą, nes jis yra bendrinis. Kiek žiūrėjau tokie ženklai kaip pvz. sūris, pienas neregistruoti ar atšauktos registracijos tikriausiai dėl bendrinio naudojimo. O pvz. kava, yra toks prekinis ženklas, bet jis niekuo nesusijęs su kava.

 

Ir temos autoriui siūlau neklausinėti forumuose, o eiti pas teisininką ir viską išsiaiškinti. Sumokėsi 200 lt, surašys tau atsakymą, nusiųsi jam ir viskas.

 

P.s. "Vandens kamuolys" - nėra tokio prekinio ženklo, tai kokią teisę turi uždrausti naudoti? :))

 

Kas cia per kuriozai, tuoj savo varda uzpatentuosiu kad negaletu naudoti be mano sutikimo.

 

39 straipsnis. Ženklo savininko teisių apribojimas

 

1. Šio įstatymo 38 straipsnio nuostatos nesuteikia ženklo savininkui teisės uždrausti kitiems asmenims savo ūkinėje ar komercinėje veikloje naudoti kaip žymenį:

 

1) savo vardą, pavardę ir (ar) adresą;

 

Galvoji kvailiai įstatymus kuria? :D

Redagavo Šarūnas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Viskas čia, ok :) Na juk siūlo žmogus leisti naudoti vardą už tam tikrą mokestį, ir jis tikrai turėtu būti proto ribose, berods jos dydį nustato įstatymas tiksliai nepamenu. Be to juk niekas nedraudžia prie "Vandens kamuoliai" pridėti kitą žodį kad išeitu kitas pavadinimas kokie nors "Neskęstantys vandens kamuoliai" ir problema išspręsta ^_^

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tiek angliškai (waterball), tiek lietuviškai (vandens kamuolys) yra bendrinis žodis. Jei jis naudojamas būtent tiems kamuoliams apibūdinti, o ne taip, kaip švyturys alui, tegul duoda į teismą - vargu ar pats ryšis tam veiksmui, nes nemažas procentas, jog pralaimės. Tiesa, mes nematom, kur ir kaip pats temos autorius naudoja šį žodžių junginį, tad 100% garantuoti sėkmės byloje negalėčiau.

Labai didelę klaidą padarę laiško autorius, kuris siūlo už kažkokį mokestį įsigyti prekės ženklą. Galima būtų traktuoti kaip spaudimą įsigyti vardą ir grasinimą, neįsigijus keliauti į teismą. Na, čia jau teisininkam spręst reiktų, bet kabliukas yra.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tiek angliškai (waterball), tiek lietuviškai (vandens kamuolys) yra bendrinis žodis. Jei jis naudojamas būtent tiems kamuoliams apibūdinti, o ne taip, kaip švyturys alui, tegul duoda į teismą - vargu ar pats ryšis tam veiksmui, nes nemažas procentas, jog pralaimės. Tiesa, mes nematom, kur ir kaip pats temos autorius naudoja šį žodžių junginį, tad 100% garantuoti sėkmės byloje negalėčiau.

Labai didelę klaidą padarę laiško autorius, kuris siūlo už kažkokį mokestį įsigyti prekės ženklą. Galima būtų traktuoti kaip spaudimą įsigyti vardą ir grasinimą, neįsigijus keliauti į teismą. Na, čia jau teisininkam spręst reiktų, bet kabliukas yra.

 

http://belenkas.com/vandens%20kamuolio%20nuoma?product_id=438

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kai turi gerus teisininkus ir pinigų viskas įmanoma:

Kompanija „Facebook“ iš JAV patentų ir prekinių ženklų biuro gavo leidimą naudoti prekinį ženklą „face“ (liet. veidas), kuomet jis bus naudojamas internetinių pokalbių kambarių ar skelbimų kontekste, praneša internetinis puslapis mashable.com.

 

Šaltinis: http://www.ekonomika.lt/naujiena/facebook-uzpatentuos-zodi-face-2038.html nors ir yra apribojimų, bet va tokį bendrinį žodį kaip "face" galima užpatentuoti.

Redagavo VytazM
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kai turi gerus teisininkus ir pinigų viskas įmanoma:

 

 

Šaltinis: http://www.ekonomika.lt/naujiena/facebook-uzpatentuos-zodi-face-2038.html nors ir yra apribojimų, bet va tokį bendrinį žodį kaip "face" galima užpatentuoti.

 

Tu čia nelygink facebooko ir mūsų Lietuvos ir kažkokio menko prekės ženklo. Ten ne vien pinigai valdo, bet visokie tyrimai, apklausos ir t.t. Gal JAV ir įstatymai kitokie. Kaip visada nukrypstat nuo temos ir rašot apie gigantus su milijardinėm pajamom ir kitas valstybes su kitais įstatymais. Kalba ėjo apie mūsų mažą valstybę ir apie joje registruotą menkai žinomą prekės ženklą. Ne visada vien pinigai padeda.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Abiem pusėm siūlau pasimokyti elementarių raštvedybos taisyklių, o reikalavimas, tikėtina, nepagrįstas, be to, galima jo prekės ženklą nuginčyti. Na ir temos autoriui pastaba, kad čia ne autorystė, nes čia ne autorių teisių dalykas. O pretenzija surašyta prastai tiek teisine prasme, tiek stiliaus/gramatine.

 

Temoje kaip visada pasipylė "žinovų" ir "logikos ieškotojų" atsakymai :D O ieškinį/atsiliepimą galima surašyti bet kurios pusės naudai, argumentų galima rasti nemažai ;)

Redagavo ROFLlt
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Abiem pusėm siūlau pasimokyti elementarių raštvedybos taisyklių, o reikalavimas, tikėtina, nepagrįstas, be to, galima jo prekės ženklą nuginčyti. Na ir temos autoriui pastaba, kad čia ne autorystė, nes čia ne autorių teisių dalykas.

 

Temoje kaip visada pasipylė "žinovų" ir "logikos ieškotojų" atsakymai :D O ieškinį/atsiliepimą galima surašyti bet kurios pusės naudai, argumentų galima rasti nemažai ;)

Kaip ir tavo komentaras niekinis. Isvis cia su tokiais dalykais reik nejuokaut ir eit pas advokata.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip ir tavo komentaras niekinis. Isvis cia su tokiais dalykais reik nejuokaut ir eit pas advokata.

 

O tavo ne niekinis, nes kaip matau, išsprendei bylą iš esmės.

Mano mintis buvo ta pati, kaip ir tavo - neklausyti, ką rašo "žinovai". Kai išsamiau pakonsultuoji, surenki dar mažiau pliusų, nei tave sukritikavęs "teisės žinovas", nieko panašaus nesimokęs gyvenime, tai koks tikslas padėti žmonėm, jei patys nesusigaudo, kas šneka į temą, o kas garsiai rėkauja nesamones :) Norės, parašys į privatą ir susitarsim dėl paslaugų, jei ko nors reikės.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Sunku ką nors pasakyti dėl prekės ženklo naudojimo tavo veikloje, tačiau iš prekės savininko atsiųsto laiško ir truputį paieškojęs informacijos internete susidariau nuomonę, kad jis nieko nepeštų kreipęsis į teismą.

Kaip jau kažkas minėjo: prekės ženklo skiriamojo bruožo neturėjimas yra absoliutus negaliojimo pagrindas, o įregistruotas prekės ženklas tiesiogiai apibūdina patį daiktą- bendrinis pavadinimas. Iš wikipedijos perskaičiau, kad tuos vandens kamuolius išplėtojo kažkas iš JAV dar 1998, o paraiška prekės ženklui įregistruota pateikta tik 2010 metais. Nors pačioje paraiškoje įvardinta ne pati prekė- vandens kamuolys, o pagal klasifikaciją- paslaugos, susijusios su šiuo daiktu: pramogos; sportinė ir kultūrinė veikla. Tačiau tai, mano nuomone, tikrai yra bendrinis pavadinimas ir prekės savininkas neturėtų teisės uždrausti jį naudoti kitiems asmenims, besiverčiantiems tapačia veikla.

Todėl manau užtektų informuoti prekės savininką, kad jokių veiksmų imtasi nebus ir ginčui pakrypus teisine linkme, bus pareikštas priešieškinys dėl prekės ženklo panaikinimo, kaip neturinčio skiriamojo bruožo.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Sunku ką nors pasakyti dėl prekės ženklo naudojimo tavo veikloje, tačiau iš prekės savininko atsiųsto laiško ir truputį paieškojęs informacijos internete susidariau nuomonę, kad jis nieko nepeštų kreipęsis į teismą.

Kaip jau kažkas minėjo: prekės ženklo skiriamojo bruožo neturėjimas yra absoliutus negaliojimo pagrindas, o įregistruotas prekės ženklas tiesiogiai apibūdina patį daiktą- bendrinis pavadinimas. Iš wikipedijos perskaičiau, kad tuos vandens kamuolius išplėtojo kažkas iš JAV dar 1998, o paraiška prekės ženklui įregistruota pateikta tik 2010 metais. Nors pačioje paraiškoje įvardinta ne pati prekė- vandens kamuolys, o pagal klasifikaciją- paslaugos, susijusios su šiuo daiktu: pramogos; sportinė ir kultūrinė veikla. Tačiau tai, mano nuomone, tikrai yra bendrinis pavadinimas ir prekės savininkas neturėtų teisės uždrausti jį naudoti kitiems asmenims, besiverčiantiems tapačia veikla.

Todėl manau užtektų informuoti prekės savininką, kad jokių veiksmų imtasi nebus ir ginčui pakrypus teisine linkme, bus pareikštas priešieškinys dėl prekės ženklo panaikinimo, kaip neturinčio skiriamojo bruožo.

Jūsų teigimas , kad vandens kamuoliai yra bendrinis pavadinimas - klaidingas, šis žodžių junginys išpopuliarėjo kai buvo pradėtas naudoti pažymint tam tikrą veiklą . Ši veikla sėkmingai galėjo būti įvardinama kaip vandens burbulai ,vandens balionai , vandens rutuliai , todėl prekės ženklas vandens kamuoliai dėl naudojimo yra įgijęs skiriamąjį požymį. Kiti šios paslaugos tiekėjai gali naudoti prekinį ženklą kuris nėra tapatus ar panašus į jau įregistruotą prekių ženklą , bet jie nori naudoti išpopuliarintą ir visiems žinomą.

P.S. Žodis AKROPOLIS yra bendrinis , bet tikrai jo niekas Lietuvoje negali naudoti pažymėdamas prekybos ar paslaugų teikimo vietą , nes yra UAB "AKROPOLIS GROUP" užpatentuotas .

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Jūsų teigimas , kad vandens kamuoliai yra bendrinis pavadinimas - klaidingas, šis žodžių junginys išpopuliarėjo kai buvo pradėtas naudoti pažymint tam tikrą veiklą . Ši veikla sėkmingai galėjo būti įvardinama kaip vandens burbulai ,vandens balionai , vandens rutuliai , todėl prekės ženklas vandens kamuoliai dėl naudojimo yra įgijęs skiriamąjį požymį. Kiti šios paslaugos tiekėjai gali naudoti prekinį ženklą kuris nėra tapatus ar panašus į jau įregistruotą prekių ženklą , bet jie nori naudoti išpopuliarintą ir visiems žinomą.

P.S. Žodis AKROPOLIS yra bendrinis , bet tikrai jo niekas Lietuvoje negali naudoti pažymėdamas prekybos ar paslaugų teikimo vietą , nes yra UAB "AKROPOLIS GROUP" užpatentuotas .

 

Tikrai nemanau, kad vidutinis vartotojas perskaitęs "vandens kamuoliai" susies šį prekės ženklą su konkrečiu paslaugų teikėju. Todėl Jūsų pasakymas, kad per naudojimą šis ženklas įgijęs skiriamąjį bruožą yra tikrai stiprus :huh: . Greičiau pažvelgčiau į šią situaciją iš kitos pusės, įdomu kaip prekės ženklo savininkas populiarino ir padarė prekės ženklą plačiai žinomą, ką dar taip pat reikėtų įrodyti. Ir net ir tuo atveju, jeigu savininkas ir darė kažkokias investicijas ir tik dėl jo pastangų visi pradėjo naudoti šį prekės ženklą, net ir tuo atveju nelaikyčiau tai prekės ženklu, nes tokiu atveju žymuo yra tapęs bendriniu, apibūdinančiu paslaugos rūšį. Tikrai nei vienas vidutinis vartotojas nesies šio prekės ženklo su konkrečiu asmeniu (nors, atlikę apklausą, visada galite man įrodyti, kad aš klystu).

P.S. Nesuprantu Jūsų pavyzdžio su Akropoliu, kuo tai susiję su nagrinėjama situacija? Gal tada dar reikėjo paminėti bendrinį žodį "Apple", būtų dar solidesnis pavyzdys ;) . Aptariamoje situacijoje vandens kamuoliai ir yra naudojami paslaugos teikime. O kuo buvo susijęs bendrinis žodis Akropolis (prieš 2002 m.) su Jūsų minimomis prekybos paslaugomis?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...