Pereiti prie turinio

Geros Lietuvos ekonomikos prognozės


Rekomenduojami pranešimai

Smagesnės žinios vakarui. :)

 

Straipsnis.

 

Kitąmet Lietuvos ekonomika augs 8 kartus sparčiau nei ES

DELFI Jums tiekia kokybišką nemokamą turinį. Jūs atsidėkotumėte mums, jei dalintumėtės šiuo tekstu siųsdami jo nuorodą, o ne kopijuodami tekstą. http://verslas.delfi.lt/business/kitamet-lietuvos-ekonomika-augs-8-kartus-sparciau-nei-es.d?id=59932173#ixzz2BZIiyVnd

Europos Komisija (EK) gerina šių metų Lietuvos ūkio augimo prognozę, bet blogina kitų metų. Pavasarį prognozavusi, kad šalies ūkis šiemet augs 2,4 proc., o kitąmet 3,5 proc., dabar EK tikslina prognozes – 2012 m. augimas sudarys 2,9 proc., 2013 m. spartės iki 3,1 proc.

 

Anot Komisijos, 2014 m. bendrojo vidaus produkto augimas (BVP) Lietuvoje dar pagreitės – iki 3,6 proc.

Palyginus su Europos Sąjungos, tiek Lietuvos, tiek kitų Baltijos šalių situacija atrodo labai neblogai.

Latvijai šiemet numatomas 4,3 proc. augimas, kitąmet 3,6 proc., 2014 m. 3,9 proc. Estijai pateikiami atitinkama 2,5, 3,1 ir 4 proc. augimo prognozė.

Numatoma, kad 2012 m. metinis BVP sumažės 0,3 proc. Europos Sąjungoje ir 0,4 proc. euro zonoje.

2013 m. planuojamas 0,4 proc. BVP augimas ES ir 0,1 proc. euro zonoje.

„Europoje vyksta sudėtingas makroekonominio subalansavimo procesas, ir jis dar šiek tiek užtruks. Kaip rodo mūsų projekcijos, nuo kitų metų pradžios Europos ekonomikos augimo perspektyvos palaipsniui turėtų gerėti. Pagrindiniais politikos sprendimais padėti pagrindai, padėsiantys sustiprinti pasitikėjimą. Įtampa rinkoje sumažėjo, tačiau sustoti negalima. Europa turi toliau įgyvendinti patikimą fiskalinę politiką ir kartu vykdyti struktūrines reformas, kad būtų sukurtos palankios sąlygos tvariam augimui ir sumažintas šiuo metu neleistinai didelis nedarbas“, - situacija komentavo už ekonomiką, pinigų reikalus ir eurą atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas Olli Rehnas.

 

Nedarbo pikas Europoje – 2013 m.

 

2012 m. antrąjį ketvirtį augimas sulėtėjo ir iki metų pabaigos ekonominės veiklos atsigavimo nesitikima, nurodo Komisija.

2013 m. numatomas nedidelis BVP augimas, o 2014 m. jis turėtų stabilizuotis. Prognozuojama, kad ekonomikos augimui įtakos ir toliau turės grynasis eksportas. 2013 m. vidaus paklausa išliks maža ir ims atsigauti tik 2014 m. – jos augimą stabdo kai kurių valstybių narių vykdomas finansinio įsiskolinimo mažinimas ir išteklių perskirstymas kitiems sektoriams.

Šis procesas veiks darbo rinką. Numatoma, kad 2013 m. nedarbas pasieks aukščiausią lygį ir bus beveik 11 proc. ES ir 12 proc. euro zonoje, tačiau padėtis atskirose valstybėse narėse labai skirsis. 2013 m. Lietuvoje prognozuojamas 12,4 proc. nedarbo lygis.

Vartotojų kainų infliaciją ir pastaraisiais ketvirčiais daugiausia lėmė energijos kainos bei padidėję netiesioginiai mokesčiai. Tačiau pagrindiniai vidaus kainų kilimo veiksniai yra silpnesni, todėl prognozuojama, kad 2013 m. infliacija sumažės ir nesieks 2 proc.

Lietuvai neprognozuoja drastiško skolos augimo

Komisijos prognozėje numatoma, kad 2012 m. valdžios sektoriaus deficitas ES sumažės iki 3,6 proc., euro zonoje – iki 3,3 proc., o Lietuvoje – iki 3,2 proc.

Remiantis turimais 2013 m. biudžetų duomenimis, konsolidavimas bus tęsiamas, nors ir kiek lėčiau, o prognozuojamas nominalus valdžios sektoriaus deficitas siekia 3,2 proc. BVP Europos Sąjungoje ir 2,6 proc. BVP euro zonoje.

2012 m. valdžios sektoriaus skola siekia 93 proc. BVP euro zonoje ir 87 proc. BVP Europos Sąjungoje.

Prognozuojama, kad 2013 m. valdžios sektoriaus skola padidės iki 95 proc. BVP euro zonoje ir iki 89 proc. BVP Europos Sąjungoje, tačiau vėliau turėtų stabilizuotis. Prognozuojama, kad Lietuvoje valdžios sektoriaus skola 2013 m. ir 2014 m. bus beveik 41 proc. BVP.

Redagavo Sir Blackbeard
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kalėdų senelis irgi tikras.

 

P.S Kaip gali prognozuoti BVP augimą ir t.t , jeigu dujos brangs, maistas brangs. Brangs vos ne viskas. Žinau tik, kad autobuso bilietai atpigs pora centų, bet turbūt mažai tikėtina, kad tai būtent tas dalykas, kuris prives Lietuvos BVP šokti aukštyn.

Redagavo TheOne
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Smagesnės žinios vakarui. :)

 

Straipsnis.

Jei to dar nesupratai iki šiol, tai dabar (paskaitęs kai kuriuos komentarus) suprasi, kad Lietuvoje gerų naujienų nebūna ir būti negali :)

 

pries darant tokius skaiciavimus reikia paziureti, kiek ta ekonomika nukrito ir tik paskui sakyti kad va kaip kylam

Pirmaisiais ekonomikos atsigavimo metais kai kas mėgdavo neigti ekonomikos augimą (jo mastą) sakant, kad toks yra tik dėl žemos BVP bazės (t.y. prastų ankstesnių metų rodiklių, su kuriais daromas palyginimas). Tačiau dabar tai jau seniai nebegalioja. Kitų metų rezultatus prognozuojame lygindami juos su tikrai gerais šiais metais, kai BVP augimas ir taip buvo vienas sparčiausių ES.

 

bulvaras ka raso tai cia nei silta nei salta.

Jokio skirtumo, kas tai parašė, kol dėstomas turinys yra pagrįstas konkrečiais skaičiais. Prognozes atliko ne Delfi.lt, o Europos Komisija :) Tą patį rastum ir „Verslo žiniose“, ir kitur.

Redagavo Giedrius
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...