Pereiti prie turinio

Psichologo atlyginimas?


Rekomenduojami pranešimai

Sveiki, draugė ketina stoti į psichologiją. Aš į tai žvelgiu labai skeptiškai, kadangi socialiniai mokslai man, atvirai sakant, yra šlamštas (tai tik mano nuomonė). Atkalbinėti, kiek žinau, bandau ne tik aš, bet ir jos šeimos nariai ar kažkuris iš jų, bet jai nė motais. Norėjau paklausti, galbūt kas nors žinote, koks galėtų būti psichologo mėnesinis atlyginimas? Suprantu, kad labai skirtis gali, bet kažkaip nesitiki, kad yra labai populiaru ir yra didelė paklausa dirbti individualiai, o ne kokioje vaikų ar vairavimo mokykloje ar kt., kur tikrai, neabejoju, atlyginimas yra palyginti menkas su tokiomis profesijomis kaip gydytojas, odontologas, architektas, dizaineris ar kt. Nesinori, kad draugė baigus mokslus būtų bedarbė ar dirbtų kokioj mokymosi įstaigoj, o aš ją turėčiau išlaikyti... O gal koks psichologas apsireikš? :)

 

P.S. man tik smalsu pasidomėti :)

Redagavo marijus020
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Na psichologo profesija viena is labiausiai liaupsimu specialybiu lietuvoje, ir ne geraja prasme. Zinoma, tai yra labai rimtas ir sudetingas mokslas ir as pats apie tai buvau pagalvojes, nes tokiu ziniu bagaza tureti butu naudinga daugelyje gyvenimo sriciu. Bet deja, lietuvoje su tokiu issilavinimu zmogaus niekas ir artimiausius 10 metu dar tikrai nevertins. Kaip jau ir buvo mineta auksciau del situacijos su darbovietemis.. Tai yra gryniausia tiesa,apie darba lietuvoje su geru atlygiu ir tokia specialybe galima tik pamirsti, nebent tavo drauge zingeidi ir bandys siekti karjeros aukstumu kur nors uzsienyje - tada jau kiek kitaip. Nors vienas mano pazystamas amerikoje pabaiges psichologijos magistro studijas jau pusmeti be darbo.. Sunku is tikro tiksliai kazka ir nusakyti bet ziurint statistiskai pasidaro daug aiskiau kas ir kaip sioje situacijoje.

Redagavo Trintukas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Aišku ne vien šitoj srity taip yra, bet mano nuomone čia ganėtinai svarbi darbo patirtis. Abejoju ar eičiau pas 26m. psichologę, nes labiau pasitikėčiau vyresniais tokios srities specialistais, todėl, mano nuomone, ir geras atlyginimas būtų tik praėjus daugiau laiko po studijų, kai jau yra susidurta su konkrečiais atvejais.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 9 mėnesių...

atlyginimas priklauso nuo to, kokio pobūdžio specializaciją baigs (magistro studijos: pvz., klinikinė psichologija, organizacinė psichologija, teisės psichologija, kriminalinė psichologija, verslo psichologija, mokyklinė psichologija ir kt.) ir kokiame sektoriuje dirbs, valstybiniame ar privačiame. Atlyginimai nestovi vietoje, kinta kartais (pvz., krizės metu sumažėjo). Tad čia turėsiu galvoje 2013-2014 m. laikotarpį + Vilniaus miestą. Klinikinę psichologiją (kaip aš)ar sveikatos psichologiją baigę dažniausiai darbinasi valstybiniame sektoriuje: įvairaus pobūdžio ligoninės (psichiatrinės taip pat), reabilitacijos. Dauguma jų dirba per kelis darbus. Tad vieno tokio specialisto pajamų aritmetika gali būti tokia: 1 etatas psichiatrijos ligoninėje - 1200 Lt į rankas, 1-etatas dėstymo kolegijoje - 1800 Lt į rankas, privati praktika konsultuojant iki 1000 Lt į rankas (pvz., turint 4 klientus per sav.). Kai kur psichikos sveikatos centruose, psichiatrijos li kai kur atlyginimas yra apie 2000 Lt (+-200 Lt) į rankas. Mokykloje ką tik pradėjęs dirbti psichologas gauna apie 1500 Lt į rankas + kartais skiria vesti pamokas už kurias kažkiek prideda. Per daug metų pasikėlus kvalifikaciją (pvz., iki eksperto) galima uždirbti arti 3000 Lt į rankas. Organizacinė ir verslo psichologiją baigusiieji renkasi dažniausiai privatų sektorių. Jie dirba atrankų specialistais, mokymų vedėjais, koučeriais, turi savo kompanijos, dirba bankuose personalo skyriuose. Atlyginimo prasme tai perspektyviausia. Bet juk ne vien pinigai svarbiausia :) Taigi jau čia galima nuo 2000 Lt iki n Lt uždirbti. Tikrai nesiskundžia. Girdėjau, kad ekonomikos pakilimo metu iš mokymų verslui, kuriuos dažnai finansuodavo Europos sąjunga, galėjo per metus Vilniuje butą nusipirkti (gandai :)). Aišku, yra didelė konkurencija, pvz., 50-60 pretendentų į vieną darbo vietą. Tačiau galima ir savo privatų verslą kurti pvz., verslo konsultavimo įmonę.

 

Šio posto autorius rašė "socialiniai mokslai man, atvirai sakant, yra šlamštas (tai tik mano nuomonė". Nepagrįsta nuomonė. Man filosofija - super (nes skatina kritiškai mąstyti apie savo esmines prielaidas, pvz., ar iš tikrų galime pažinti tikrovę ar tik tiek kiek ji pasireiškia mūsų sąmonėje patyrimo pavidalu), psichologija - super (atskiras mokslas, su evidence-based žiniomis, savo tyrimo metodogijomis ir pan. ). ir t.t. Bet ne apie tai buvo klausimas.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...