Pereiti prie turinio

TSnow

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    21
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Atsiliepimai

    0%

Reputacijos išklotinė

  1. Patinka
    TSnow sureagavo į Deividao Kaip parduoti savo projektą/idėją ?   
    mano istorija:
    turėjau idėją, vieną žmogų ir 50k. Parašiau tiesiai per instagramą vienam iš žinomesnių verslininkų lietuvoj ir paprašiau 30min išklausyt mano idėją. Papasakojau, "davė" pritarimą ir pradėjau daryt. 1,5 metų forward tas žmogus nupirko dalį akcijų ir investavo dideliam augimui. Nebijokit rašyt tiesiogiai, jei idėja gera ir parodai pastangas, potencialą, tai pinigų tikrai nėra problema rasti šiais laikais.
    Dar pridėčiau, kad networkas yra svarbiausias dalykas. Galimybė parašyt asmeniškai betkokiu klausimu žmonėms, kurie valdo 20 verslų ir vienu skambučiu gali pasiekt visą lietuvą yra verta daug daugiau nei pinigai.
  2. Patinka
    TSnow gavo reakciją nuo xio Robinhood jau ir Europos Sąjungoje [refferal]   
    Kas yra ROBINHOOD atsako ChatGPT:
    Robinhood yra fintech įmonė, kuri siūlo investicinę platformą, leidžiančią vartotojams prekiauti akcijomis, ETF, opcionais ir kriptovaliutomis be komisinių mokesčių. Robinhood taip pat siūlo galimybę investuoti į biržoje prekiaujamus fondus (ETF) ir kriptovaliutas be papildomų mokesčių.
    Robinhood gavo didelį populiarumą dėl savo paprasto naudojimo, minimalių mokesčių ir galimybės investuoti mažais kiekiais. Platformos vartotojai gali atlikti sandorius tiesiogiai per mobiliąją programėlę, o tai pasidaro prieinama investavimo procesą naujokams ir sumažina kliūtis mažoms investicijoms.
    Šios programėlės funkcijos apima realaus laiko akcijų kainų stebėjimą, prekybos įrankius, galimybę nusipirkti dalinį akcijų kiekį (dalinius akcijų) ir kitas naudingas funkcijas. Tačiau svarbu suprasti, kad investicijos visada susijusios su rizika, ir reikėtų atidžiai išanalizuoti investicinius sprendimus.
    Daugiau informacijos anglų k.: https://newsroom.aboutrobinhood.com/robinhood-launches-crypto-trading-in-the-eu/
    ROBINHOOD EUROPOS SĄJUNGOJE STARTAVO 2023-12-07
    Dėl startavimo šiuo metu vyksta REFFERAL akcija, kurios metu visi nauji programėlės naudotojai patvirtinę savo tapatybę gauna 10-20e bonusą, kurį be jokių depozitų galima persivesti sau į sąskaitą po 30 dienų. Puiki proga nemokamai išbandyti programėlę. Už pakviestą draugą gauni tokį bonusą, kokį laimi tavo draugas!
    1. Jei nori pasinaudoti mano refferal nuoroda ir gauti bonusą, užeik į svetainę ir įvesk savo el. pašto adresą kuriuo registruosies: https://join.robinhood.com/eu_crypto/ridasv-8b0f7ce/
    2. Atsisiųsk Robinhood Crypto programėlę.
    3. Programėlėje SIGNUP nurodyk el. paštą kurį įvedei atsidaręs viršuje pateiktą nuorodą.
    4. Patvirtink tapatybę ir kai ji bus patvirtinta - mėgaukis bonusu!


     

  3. Patinka
    TSnow sureagavo į l781 Gal galite patarti?   
    kas per įpratimas kurti "clik-bait" lygio temas forume ("Gal galite patarti?")?
    Na negi sunku temos pavadinime įrašyti bent jau apie ką ta tema, pvz.:
    Gal galite patarti - šokolato gamyba Gal galite patarti dėl šokolato su priedais gamybos Šokolado gamyba su priedais - patarkite .....
  4. Patinka
    TSnow sureagavo į Aurelijusx Papildomas uždarbis   
    How to make money online 2023 įvesk ir šimtus tu būdų rasi. Kam čia žmonėm rašinėt po vieną kas internete milijonus kartu aptarta, informacijos perteklius tokiems dalykams. Tik jeigu skill'o neturi jokio, tai nieko gero neuždirbsi.
  5. Naudinga
    TSnow sureagavo į dovidusis Ar imanomas dropshippingas per Allegro.pl?   
    Mėginta tiek scrapinti allegro (nepavyko, apsaugos), tiek legaliai gauti api (nepavyko). Norint gauti api - turi būti didelis ir įrodyti savo vertę, bendrauti tiesiogiai su priskirtais vadybininkais (kurie labai nenoriai bendrauja, ypač ne vietiniais) ir galų gale turi turėti super pardavėjo/pirkėjo statusa (nebepamenu kurį tiksliai, bei turėti 50k eur. apyvarta per kažkokį laikotarpį) bei verslo paskyrą. Viską padarius - pasikeičia dokumentacija bei reikalavimai ir jų nebeatitinki, turi susitvarkyt ir vėl approvintis - reziumė vėl kažkas ne taip. Metus laiko aktyviai siekėm gauti api, tiek tiesiogiai tiek per tiesioginius tarpininkus - bet teko nuleisti rankas dėl nuolatinių trūkumų, o į šį reikalą dėjome daug laiko ir investicijų. 

    Srotas24.lt api gavo dar lengvais laikais, kai allegro siūlėsi save visiems į kairę ir dešinę.

    Daugiau tiesioginės info iš allegro - https://developer.allegro.pl
  6. Patinka
    TSnow sureagavo į Stanley Rumunija   
    Teko pakeliauti Rumunijoje, nors važiavom į bekelės ekspediciją su visureigiais, kas šiame forume kažin ar kam bus aktualu, bet visgi teko pakeliaut ir asfaltu. Taigi aprašysiu trumpai šią kelionės kryptį, kuri nepopuliari tarp lietuvių, o be reikalo. Buvome tik dalyje šalies, taigi informacija nebus pilnai apie visą šalį, galbūt kituose regionuose viskas skiriasi. 

    Visų pirmą vos išgirdus žodį "Rumunija" daugeliui iškart kyla asociacijos su taboru ir pan. Iš tikro vos nuvažiavęs supranti, kad didžioji dalis vietinių yra rumunai, kurie yra visiški normalūs žmonės kaip ir bet kurie kiti europiečiai, tos kitos tautybės (patys žinot kokios) yra labai mažai ir jie nelabai trukdė keliaut, tik vieną kartą buvo paprašę centų prie parduotuvės. 
    Pirmiausia nustebino tai, kad Rumunija nėra Šengeno zonos narė, taigi buvo pasienis ir reikėjo rodyt dokumentus. Įvažiuot tik žvilgtelėjo į ID ir paklausė kur važiuojam, išvažiuojant jau buvo ilgesnė eilė, paprašė mašinos dokumentų, atidarė bagažinę, bet supratę, kad mes turistai nieko nekraustė. 
    Valiuta - Leja, kursas beveik toks pats kaip Lenkijos zloto - 4,80, pavažiavus toliau nuo sienos 4,90. Nors daug kur priima kortele, bet ne visur, būtina turėti grynų. Parduotuvėse, viešbučiuose ir degalinėse korteles priėmė visur, restoranuose priėmė tik 2 kartus iš 5 - tai nėra interneto, tai jau paskaičiavo grynais, susidarė įspūdis, kad jie specialiai vengia atsiskaitymų kortele. Turgeliuose, suvenyrų kioskuose žinoma tik grynais. 
    Kainos mažesnės nei Lietuvoje ir net Lenkijoje, tiek nakvynės tiek restoranų tiek parduotuvėse. Taigi ieškant biudžetinės šalies atostogoms - puikus pasirinkimas. 
    Aišku reikia turėti omenyje, kad tai viena vargingiausių, o gal ir vargingiausia ES šalis, taigi ekonominės ir vidutinės klasės restoranai ir viešbučiai bus kažkiek apdriskę, padėvėti, lyginant su vakarais ar net Lietuva, bet vistiek tai lieka Europa ir nebus tokio kultūrinio šoko kaip Azijoje ar Afrikoje. Vienas iš viešbučių atrodė taip (tas tolimesnis po kaire), kainavo 73€/5asm. rezervuojant kelias valandas prieš atvykstant: 

    Kadangi dažniausiai valgėme laukinėje gamtoje, tai restoranuose teko lankytis retai, bet iš tų kelių kartų dažniausiai maistas nebuvo skanus. Rumunijos virtuvė ir negarsėja kaip labai skani. 
    Vietiniai dažniausiai kalba tik savo vietine kalba, jokių kitų (anglų, vokiečių, lenkų, rusų) kalbų nežino, dažnai nežino net bazinių anglų k. žodžių, pvz., paprašius black tea atnešė vaisinę ?Kiek pastebėjau kalba panaši į italų, tai galbūt kalbantiems itališkai būtų lengviau. Bet rumunai nėra buki palyginus su kai kurių kitų šalių gyventojais ir su jais galima nesunkiai susišnekėti gestais. 
    Kelių kokybė: Autostrados idealios, geresnės nei Lietuvoje. Miestų gatvės panašios. Užmiesčio, kaimų keliai kažkiek prastesni. Su įprastu lengvuoju auto be labai žemo profilio padangų galima važiuoti drąsiai, bet jeigu yra galimybė visgi rinkčiausi kokį bent jau Subaru Outback klasės auto, kad galima būtų pavažiuoti neasfaltuotais kalnų keliukais, pvz kaip čia: 


    Benzas ir dyzelis pigesnis nei Lietuvoje, kainų nerašysiu, nes jos kasdien keičiasi. LPG kaina tokia pati kaip Lietuvoje. Dujų antgalis toks pats, tačiau negalima pačiam piltis, visada pila operatorius. Taip pat siurbliai lėti, dažniausiai net nepripildavo pilno bako. Miestuose LPG degalinių pilna, bet kalnuose, kaimuose šimto km spinduliu gali nebūti nei vienos degalinės. Kartą pasibaigus dujoms neaiškioje kaimo degalinėje užsipyliau benzo ir pasigailėjau, nes iš karto pasijautė galios trūkumas, iššoko check'as, diagnostika parodė liesą mišinį. Kolegoms su dyzeliu problemų nebuvo. 

    Ką galima pamatyti? 
    Kažkada buvo minčių nuvažiuoti į Rumunijos kalnus, bet pasiguglinęs susidariau nuomonę, kad įspūdingų aukštų kalnų ten nėra, visi kalnai maždaug žemutinių Tatrų dydžio. Tačiau klydau, realybėje yra labai gražių aukštų kalnų, pasiekiamų asfaltu, aišku ne Alpės ir ne Kaukazas, bet pamatyti tikrai verta. Teko važiuoti per Transalpina https://goo.gl/maps/RBNXdZeG9yGpDPr88:

    ir Transfagarasan https://goo.gl/maps/iBPM6rTAyUEDXwiv8 kalnų perėjas, vaizdai buvo nerealūs: 


    Iš didesnių miestų teko lankytis tik Brasov, 7 pagal dydį, maždaug Klaipėdos dydžio. Visiškai nepatiko, nieko įdomaus, atrodo kaip 99% Europos miestų, tik kad labiau apdriskęs. 

    Mažesniuose miestuose irgi nieko gero, Rumunija graži ne miestais, o kaimeliais ar gamta. Kalbant apie kaimelius tai jie visi labai skirtingi, nėra jokio vientisumo. Vienas kaimas bus labai paprastas, neišsiskiriantis, lygiai toks pats kaip Lietuvoje, sekantis bus apgriuvęs su sąvartynu kiemuose kaip kokioj Rusijoj, sekantis bus kuklus, bet švarus ir prižiūrėtas kaip Baltarusijoje, sekantis bus idealus kaip iš atvirtutės kaip kokioj Šveicarijoj ir pan. Viename kaime visi namai bus vienodi, kitame kaime visi namai bus skirtingi. Teko matyti kaimą, kur kiekvienas namas atrodo kaip dvaras. Teko sutikti ir tokių įdomybių: 


    Iš turistinių objektų teko lankytis Drakulos pilyje. Nieko siaubingo ar šiurpaus ten nepamačiau, pilis daug mažesnė nei galima tikėtis, maži kambariukai, siauri koridoriai, statūs laiptai. Bilieto kaina apie 9€, už tiek verta aplankyti jei važiuoji pro šalį, bet specialiai važiuoti iš tolo mano subjektyvia nuomone neapsimoka. 


    Taip pat buvom karaliaus pilyje https://goo.gl/maps/UQtWh5yGx7K3fQto8 Bilietų kainos keistos, viso 3 aukštai, kaina suaugusiam po 10€ už aukštą, studentams po 2,5€. Suaugę ėmė vieną aukštą, studentai ėmė visus, tai išvada tokia, kad suaugusiam mokėti 30€ už visą pilį neapsimoka, o studentams 7,5€ apsimoka ? Šiaip ir vieno aukšto pilnai užtenka, kad susidaryti nuomonę. Pilis labai didelė, kiekviena salė skirtinga, viskas rankų darbo, net sunku suvokti kiek reikėjo pastangų visą tai padaryti. Verta aplankyti bent vieną aukštą. Tik geriausia prisijungti prie kokios nors ekskursijos, kad išgirsti įdomių faktų, pvz., kad tai buvo pirmas pastatas pasaulyje su centriniu šildymu, taip pat ten įrengtas didžiulis atidaromas stoglangis vedinimui, kuris veikia iki šiol. 


    Suvenyrų parduotuvėse kainos nedidelės, pvz., nusipirkau marškinėlius už 8€, raktų pakabuką už 2€. 

    Na ir šiek tiek negatyvo. Teko apsilankyti aukso kasykloje: 

    Šalia kasyklos yra štai toks dirbtinis ežeras. Visos foto to paties ežero, tik iš skirtingų pusių: 

    Netyčia nusukę ne į tą keliuką pamatėm krūmuose užslėptą vamzdį iš kurio pilamos cheminės atliekos iš gamyklos. Kaip matom foto ežeras jau apsėmė laukus, stulpus ir tuoj apsems šalia jo esančius namus. Tuo tarpu kitoje pusėje spec technika tik aukština užtvanka, kad galima būtų pilti daugiau. Tas momentas kai valdžia tau sako mokėt taršos mokestį arba nepraleidžia TA kai CO 0.3 vietoje 0.2, nes tai reiškia, kad tavo auto labai taršus ir kenkia planetai, tuo tarpu kur sukasi pinigai ten pilamos cheminės atliekos tiesiai ant žemės ir oficialiai niekam netrukdo. 

    Grįžtant prie temos - Rumunija normali europietiška šalis puikiai tinkama tiek laukiniam keliavimui stovyklaujant gamtoje, tiek patogiam keliavimui asfaltu gyvenant viešbučiuose ir valgant restoranuose. Galbūt vaizdai ir mažiau įspūdingi nei Alpėse, bet ir kelionės biudžetas gausis mažesnis. Atstumas taip pat panašus kaip iki Alpių - apie 1200km. Neskubant nuvažiuojama per pusantros dienos nakvojant Slovakijoje ar Vengrijoje važiuojant į ten ar Lenkijoje grįžtant atgal. Išvažiavus anksti ir paskubant galima įveikti ir per vieną dieną. 
    Važiuoti geriausia taip: 
    Augustow (arba Suwalki važiuojant iš Kauno) - Lomža - Warszawa - Lublin - Rzeszow - Prešov (SK) - Košice - Miskolc (HU) - Debrecen - Oradea (RO). 
    Važiuojant lėtai, netaupant laiko ir taupant kilometrus galima važiuoti Augustow - Bialystok - Bielsk Podlaski - Lublin. Kelias geras, tiesus, tik kad ne greitkelis, todėl pakeliui bus kaimų. 
    Lenkijoje minėti keliai nemokami.
    Slovakijoje autostrados mokamos, reikia pirkti vinjetę, bet pakeliui bus tik trumpa atkarpa mokamos autostrados tarp Prešov ir Košice, todėl labiau apsimoka ją apvažiuoti nemokamu keliu negu gaišti laiką vinjetės pirkimui. 
    Vengrijoje per visą šalį eina autostrada, todėl geriau nupirkti vinjetę ir greitai pralėkti tranzitinę šalį negu gaišti laiką kaimo keliukuose. Kaina degalinėje 11€/10 dienų, kioskuose buvo 18€. 


    Na ir desertui šiek tiek vaizdų: 

  7. Patinka
    TSnow sureagavo į Jeras Autobusų parkas   
    Dirbu šioj sritį. Jei trumpai - regliarūs maršrutai tarp savivaldybių, galimi tik per viešuosius pirkimus, didžioji dalis pelningų maršrutų yra pas Kautra arba miesto autobusų parkai valdo, kurie licencijas maršrutams pratęsinėja ir naujų konkursų praktiškai neskelbia, čia jau ir konkurecijos tarnybai raštus rašome, kad nauji žaidėjai visada už borto lieka. Nemaža dalis tokių konkursų jau iš anksto turi laimėtojus.
    Užsakomieji važiavimai - kaip ir rašė, senų autobusų niekas nebenori, visi nori Euro 6, bet už jų nuoma nori mokėti, kaip už seną autobusą. Pagrindiniai klientai, tai atvykstamojo turizmo kompanijos arba agentūros, kurios organizuoja keliones į EU. Labai sezoninis reikalas, nuo Lapkričio iki Vasario pabaigos praktiškai štilis rinkoje (neskaitant naujų metų laikotarpio). Sezono metu darbo tiek, kad autobusai praktiškai negesinami, atvyksta į boksą, susitvarko ir out. 
    Užsakomieji reguliarūs vežimai - niekas nenori mokėti  gerų pinigų, tad važiuojant su senu transportu tenka jį dažnai taisyti, remonto kaštus paskaičiavus, sudėjus kuro kaštus, bei gaunamas pajamas, gali uždirbti tik ant kiekybinio pervežimo skaičiaus, o ne po keletą važiavimų. 
     
    Didžiausia rizika - autobusų gedimai, kai parkas 100+ autobusų jie genda praktiškaia kiekvieną dieną, nepriklausomai naujas ar senas autobusas, o dar įvertinant tai, kad patys vairuotojai juos daužo ir gadina,  važiuojant su žmonėmis, sugedus tolimiausiame taške nuo bazės, nepasakysi, kad turi palaukti parą, kol atvyks kitas arba sutvarkys šį, tokiais atvėjais išlaidos autobuso remontui siekia kosminius skaičius.
    Esminiai kintamieji uždarbio skaičiavime - žmogiškieji ištekliai, kurių šiuo metu rinkoje praktiškai nėra, kuro kainos, transporto remontai.
  8. Patinka
    TSnow sureagavo į Matas33 Wordpress ecommerce nuotrauka   
    Dešinėje pusėje turi būti "Product image".
  9. Įdomu
    TSnow sureagavo į Vaito Mažoji bendrija   
    Planuoju atidaryti MB ir dirbti joje vienas, darbuotojų nedarbinsiu. Kėli klausimai dėl mažosios bendrijos:
    1. Ar turint vieną mažąją bendriją galima vykdyti dvi skirtingas veiklas? Pavyzdžiui teikti programavimo paslaugas ir užsiimti prekybą.
    2. Kiek suprantu, tai teks sumokėti kas metus 5% pelno mokestį (nuo gryno metų pelno). Galbūt galite paaiškinti GPM mokestį, kuris yra 15%? Jį reikėtu mokėti kiekieną mėnesį nuo nustatyto atlyginimo? Tai yra, jei minimalus atlyginimas yra 730 eurų, nustatau tokį atlyginimą sau ir tuomet kiekvieną mėnesį turiu sumokėti 15% nuo atlyginimo, net jeigu ir tą mėnesį MB nieko neuždirbs?
  10. Patinka
    TSnow sureagavo į venom Apie Jungle King turnyrus   
    Dauguma čia stumia vien dėl to, kad pavydi, jog žmonės daro naujo Lietuvoje. Smagu matyti jaunimą, darantį kažką naujo Lietuvoje, bent kažkokio kontento daugiau negu vien podkastai tie patys per tą patį. Jungle king su kiekvienu pasirodymu tikrai tobulėja, kaip galite lyginti KOK su Jungle kings, kai dar tik pradžia? Davai palyginam jūsų web projektus, su kokiais Facebook, Instagram ir sulyginam su šūdais, nes lyginama nesulyginami dalykai, bent jau kol kas.
    Youtubėje pilna, kurie resubino renginį - 6k, 4k, 2k ir daugiau online buvo kanaluose, vien nelegaliai žiūrėjo virš 10k žmonių, kas tikrai LT rinkai yra labai daug.
    Nepamirškit, kad turinys koncentruotas į Z kartą, ir Jums, tokiems, kurie turi savo įsitikinimus, siaurą mąstymą, gali atrodyti š***s, nors jie vistiek pasidaro per tą dieną, kiek jūs per metus laiko ? 
  11. Patinka
    TSnow sureagavo į edis2 Autobusų parkas   
    Labai įdomi tema. Turiu pažįstamą kuris tuo užsiema. Turi nusipirkęs mažesnį autobusą (nelabai apie juos išmanau, bet ten ne toks ilgas, labai panašus į mokyklinius).Pradžioje buvo labai motyvuotas ir net laimėjo vienos savivaldybės maršrutą. Vežiojo gal pusę metų, bet supratęs, kad nuostolinga - metė. Spėju, dar priklauso kokioje savivaldybėje laimi. 
     
    Kadangi autobusas naujas, lizinginis reikėjo kažką daryti. Tada pradėjo ieškoti turizmo vadybininkų, kurie organizuoja keliones. Ir čia prasimušo užsakymai kaip iš gausybės rago. Dabar vežioja žmones į LT LV EE ir PL. Nevažiuoja toliau, nes reikia pakaitinio vairotojo. 
     
    Kiek žinau, ir dabar sekasi neblogai. Užsakymu turi pakankamai daug, bet ir įdirbio įdėjo labai daug :) 
     
    Sėkmės
  12. Patinka
    TSnow sureagavo į venom Uždarbis toliau miršta?   
    Taigi, kaip matome, po daugybės pažadų, per tiek laiko atnaujintas dizainas ir pridėta papildoma funkcijų, kurios apmokestintos ar bus apmokestintos, kad išmelžti paskutinį eurą iš forumo. Kernius gerasis irgi ieškojo tokio "pirkėjo", kuris būtinai plėtos toliau forumą, bet realiai ką matome, kad pardavė daugiausiai pasiūliusiam betkokiam asmeniui, kurio šiais metais net nematėme. Galbūt turite minčių kur emigruoti? Gal yra koks geras discord kanalas? Nes jau toks jausmas, kad čia mūsų pastovių 10 belikę ir tie patys tarpusavy komunikuojame. Likę gyvi, ką darom?
  13. Patinka
    TSnow sureagavo į Lucianas Verslo idėjos   
    Daryk tai, ką sugebi, moki, kas patinka ar domina. Kitu atveju - išnuomok tiem, kas žino, ką nori daryti. 
  14. Patinka
    TSnow sureagavo į ronner Ar verta pradėti mokytis, jei nesimokiau iki šiol?   
    Šaunu, kad mąstyt pradėjai 8 kl., o ne kaip dauguma - 10-12. Didelis pliusas tau.
    Pats nebuvau geras mokinys, daugiau gal man sekėsi, bet pamokas lankiau (~80%), todėl kažką girdėjau.
    Kiekvienais metais sakydavau: "Viskas, pradedu mokytis". Ir pradėdavau, bet po savaitės nebe, pristigdavo motyvacijos. 12 kl. keli mokytojai pasakė, kad pražūsiu, tačiau jie klydo.
    Matematikos vos ištempiau 4, istorijos už ausų mokytoja iškėlė (ačiū jai), išėjo 5-6 (3 iš 4 bandomųjų egzaminų buvo neigiami), lietuvių kalba sekėsi gerai palygint, per savo tingumą turėjau 6-7, anglų kalbą mokiausi B lygiu, egzamino nelaikiau, bet ją mokėjau vidutiniškai (7-8), iš gamtos mokslų rinkausi "mažiausią blogybę" - biologiją. Žinojau, kad ją kaip nors iš bendro išsilavinimo prašoksiu. Faktiškai jos nelankiau, nesimokiau, o ir mokytoja buvo ne truputį keista - prašokau su 6-7 (reiktų padėkoti tiems, su kuriais ją lankiau), vokiečių kalbos iš vis nemokėjau, deja ir neprisiverčiau mokytis (dabar jau gailiuos), galutinis pažymys buvo 5 ar 6. Informatika (programavimas) taip pat ėjosi prastokai, nes nelabai stengiausi gilintis į ją (kur protas buvo?...), todėl likus keliems mėnesiams iki egzamino pasakiau, kad laikysiu mokyklinį ir nesikankinau su paskaliu. Na, kaip matosi, tikrai ne super mokinys buvau. Tačiau per egzaminus nustebinau ne vieną mokytoją.
    Istoriją sugebėjau išlaikyti 41% (iki šiol pats nesuprantu, kam ją laikiau)
    Lietuvių kalbos egzamine truputį susimoviau - 40%
    Matematiką laikiau mokyklinį - gavau 8 - mokytojas sveikino kelis kartus :)
    Informatikos egzamine gavau visus 10 balų, būtų negražu jei būtų kitaip.
    "Saugumo sumetimais" paėmiau dailės egzamine, kuriam gavau 8, nors nemokėjau nei istorijos dailės, nei meniškos sielos labai esu.
    Kadangi mėgstu keliauti, pasirinkau geografijos egzaminą (deja, nepagalvojau, kad ten reiks žinoti daugiau nei žino kiekvienas mylintis gamtą...) - gavau 8. Keli mokytojai sakė, kad būčiau gavęs daugiau, jei iš egzamino nebūčiau po 25 minučių išlėkęs (aš iki šiol manau kitaip).
     
    paskutinius metus nieko doro mokykloj nenuveikiau, tačiau kaip matai, egzaminų rezultatai neblogi. Įstojau kur norėjau (tiesa, į valstybės finansuojamą vietą). Nesamdžiau nei korepetitorių, nei namie vadovėlius varčiau. Man svarbiausia - lankyti, taip aš gaunu nemažai informacijos. Todėl prisiversk dabar keltis anksčiau ir pėdink į mokyklą, patrink tą suolą, jei turi daugiau noro - vartyk knygas ir namie.
     
    Labai nepatinka man tokie mokytojai, kurie nuteikinėja prieš. Jie mano, kad taip privers mokinį mokytis, deja, tai atsisuka dažniausiai atvirkščiai. Kur jie buvo, kai juos pedagogikos mokino...
  15. Patinka
    TSnow sureagavo į Steeler Kur stoti norint tapti programuotoju?   
    Jei rimtai žiūri į visą šį reikalą, tai VU arba KTU.
     
    Nesuprantu, kodėl neįrašei VU IT(informacinės technologijos). Pats studijuoju šia studijų kryptį, esu nepaprastai patenkintas. Studijos yra labai geras dalykas, bet tik tuo atveju, jei tu moki tas žinias pasiimti. Kas sako, jog nėra ten ko eiti, ir panašiai, tai mano spėjimu priežastys yra: arba dėl to, kad jie patys ten nieko nesimokė, arba pasirinko prastą universitetą, arba įstojo ne ten, kur jiems vieta. Žinoma būna išimčių, bet tai vienetiniai atvejai, tačiau, ir tuomet, vargu ar studijos pakenktų.
     
    Mano pasirinkimų sąrašas prasidėjo taip:
     

    VU PS(programų sistemos)
    VU IT(informacinės technologijos)
    VU INFO(informatika)

    Na, po to jau kiti universitetai.
     
    Kitas dalykas, esu labai patenkintas, kad neįstojau į PS. Programų sistemos yra, na, tiesiog, populiarus dalykas ir tiek. Nei jis geresnis už kitus, nei prastesnis. Reikia labai gerai suprasti ko tu nori iš studijų, tada suprasi ir ką rinktis, o ne rinktis tai, ka rėkia kiti. Kiek pastebėjau, kuo skiriasi šis dalykas nuo IT iki šiol, tai pirmam pusmety jie turėjo daug praktikos iš Assembly programavimo bei kompiuterių architektūros, kai mes tuo tarpu turėjom ir praktikos, kurios tokiam dalykui tikrai gana, jei nesigilini iš esmės, ir teorijos, kuri buvo labai naudinga, kad suprastum esminius dalykus. Toliau, IT studijų kryptis yra naujausia, dėl to tikrai nedrįsčiau sakyti, jog ten kažkas pasenę, ar panašiai. Tarkim jau pirmais metais turime OOP su Java, džiaugiuosi, kad daug mokomės apie UNIX'ines sistemas, programinom ir su C, yra dalykai ir kaip duomenų struktūros, kur moko rašyti efektyvų kodą ir t.t.
     
    Kodėl dar apsimoka rinktis IT. Studijų programa trunka 3,5 metų įskaitant 0,5 metų praktiką. Jei neklystu, programa įkurta 2010m., be to bendradarbiaujant su "Barclays", galbūt, dėl to ir jaučiasi, jog daugiau mažiau viskas "šviežia".
     
    Trumpai tariant bei kalbant apie šias tris kryptis, siūlau rinktis IT dėl to, ką minėjau, PS tuo atveju, jei nori daug laiko skirti mokslams, ten turėsi pasinerti į programavimą, hardware'ą, ar kur kitur, giliau, nei kiti, tačiau stipriai svarstytina, ar tai naudinga, o INFO tuo atveju, jei myli matematiką - programavimas / matematika.
     
    Pastaba. Eidamas į universitetą žinojau, jog tai nėra vieta, kur kepami programeriai. Tiesą sakant, gavau daugiau, nei tikėjausi, bet dėl to, jog turėjau tikrai tvirtus programavimo pagrindus eidamas ten. Man tai vieta, kuri turimas žinias tikrai tvirtai sustiprino, taip pat ir suteikia galimybes tas žinias plėsti toliau. Tereikia noro ir pačio darbo. Mano akimis, tai galimybė. Arba ja imi ir pasinaudoji, arba ieškai savo kelių.
     
    Prašau, atsižvelk į tai, jog tai yra mano nuomonė ir viską sakau iš savo perspektyvos. Tikėkimės, tai kažkam padės priimti keletą rimtesnių sprendimų.
  16. Patinka
    TSnow sureagavo į GlenQuagmire Kokia žmogaus frazė ar sakinys priverčia jus juo nusivilti?   
    Balsavau už darbo partiją
  17. Patinka
    TSnow sureagavo į Rimas Kinietiškas shopas   
    Tikrai netikiu, kad tau už 1.4$ į Lietuvą kažkokią prekę kas nors gabent.
     
    Jei jie taip žada, tai tikrai nepirk, nes scam'as čia...
     
    Edit: klydau.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...