Pereiti prie turinio

vegele69

Nariai
  • Pranešimai

    34
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    1
  • Atsiliepimai

    0%

vegele69 Pranešimai

  1. prieš 20 valandų, Lost159 parašė:

    Su putinu esam dare kitame versle, gavom daug reklamos, pakele zinomuma. 
    Bet aš vis galvoju ar tai teisingas budas reklamuotis ? Esu uz Ukraina ir uz taika, tad visad galvoju ar nesinaudoju Ukrainieciais. 

    Bet siaip visos mintis idomios

    tai gali būti ne vien putinas, bet ir kiti diktatoriai. Gali pasiūlyti ir politikų, kitų žinomų žmonių ir t.t. tik fantazijos reikia į ką žmonės norėtų pamėtyt kirvį.

  2. prieš 3 valandas, Fumitto parašė:

    Jeigu "investicinis produktas" tai jo vertė kiekvieną dieną turėtų svyruoti atsižvelgiant į akcijų biržą. Tačiau jokio svyravimo nėra. Todėl Jūsų spekuliacijos nėra pagrįstos.

    Paskaityk ką rašo sutartis ir pamatysi, kad ten investicinis produktas, bent jau revolut ir trading212 atveju. Kas parašyta juodu ant balto nėra spekuliacija, tai faktas. 

    Aišku tie investiciniai produktai yra itin stabilūs ir tų minimalių svyravimų tau brokeriai nerodys, nes jie tą svyravimą pasilieka sau kaip pelną/nuostolį (čia jau spekuliacija, nes tai nėra rašoma, bet savaime suprantama, nes toks jau siūlomas produktas). Čia aš diskutuoju teoriniame lygmenyje. 99.9%, kad niekas nenutiks ir uždirbsite šiek tiek daugiau. Tiesiog teoriškai indelis stabiliau.

  3. Pats asmeniškai nesu TR naudojęs, tiesiog skaitęs kitų investuotojų atsiliepimus, kurie labai įvairūs. Pats brokeris manau yra per naujas ir neišbandytas, kad laikyti visas santaupas ten. Nesakau, kad išvardinti brokeriai blogi, jie tikrai neblogi ir pilna blogesnių. Tik jie dar neturi užsitarnavę reputacijos. Tam prireiks laiko, o tam kartui juos galima naudoti kaip alternatyvą. Taip pat neramumu būna, jeigu kažką duoda nemokamai, nes paprastai per kažkur kitur uždirba. 

  4. Bent jau supraskite kur laikote savo pinigus, nes per daugelį tokių brokerių jūs laikote ne indelį, o perkate investicinį produktą su savo rizikomis ir dažnu atveju jūsų matomi draudimai negalioja. Viskas slypi detalėse, kurių tokie brokeriai taip paprastai neatskleis, kad jų produktas atrodytų patrauklesnis. Pats turiu T212 ir Revolut, laikau ten mažą dalį pinigų, bet visų savo santaupų ten nerekomenduočiau laikyti. Trade Republic kiek žinau ne ką geresnis.

  5. Chebra siūlantys revolut, trading212, trading republic turbūt nelabai supranta, kad ten ne indelius siūlo jums. Pinigai ten nėra apdrausti ir nėra be rizikos, nes jie yra investuojami. Ne taip kaip indelis, kurį paprastai draudžia iki 100k ir rizikos prarasti pinigus praktiškai nulis. Dėk į lietuvišką banką arba kredito uniją jeigu nori tikro indelio.

  6. Prieš 12 minučių, RomasTR parašė:

    O šiaip diskusinis klausimas, tu manai, kad gražiai sutvarkyta aplinka, su tvarkingu mobiliu namuku, netoli vilniaus centro žmonės nesinuomotu? 🙂

    Kažkas tikrai išsinuomuotų už atitinkamą kainą. Nežinau, gal kada tarp hiparikų taps itin populiaru ir bus čia puiki niša. Bet bent jau šiuo metu manyčiau, kad populiaresni variantai kitokie, nes tie paprasti mobilūs namukai tikrai nėra išvaizdūs. Jeigu pavyktų įsigyti ar pačiam padaryti su gražesniu fasadu ir vidum, tai visai kitas reikalas 🙂 Tiesiog norėjau porą klausimų nuo savęs palikt pamąstymui ir tiek. 

  7. O pagalvojai apie scenarijų ką darysi, jeigu nepatiks arba tiesiog atsibos po n metų? Koks likvidumas tokio turto parduodant? Pasistatęs tradicinę trobą, manau, kad kaip minimum ant nulio išeitum ir nebūtų vargo parduoti. Galiausiai pavyktų ir išnuomoti ar ilgalaikei, ar trumpalaikei nuomai.

  8. čipot neapsimoka seniuk, geriau duslerką pasikeisk ir bemsas atrodys, kad greičiau važiuoja. 
    Aš kai nusipirkau bemsą, tai niekas į mane nežiūrėjo, nes tik seną bemsą įpirkau. Tada paėmiau storą duslerką, tai dabar taip gražiai ir garsiai murkia, kad man net sėklides vibruoja. Kai pravažiuoju, tai visų galvos link manęs linksta, net kaimynų šunys atkreipia į mane dėmesį.

  9. Prieš 46 minutes, buybitcoin parašė:

    Nelabai supratau, kodel turetu pirkti mazesni ir brangesni? Del medziagu kokybes? Todel kad 300kv.m. nepraktiskas? Todel kad jis pigesnis? ;/

    Na, Vilniuje butu kainos jau daznai perkopia 3.5tukst, paciam centre  - 4tukst. Tai cia no brainer kai lygini, kur gyventi. Siauliuose daugiaauksciu visai namuju nestato, uztat privaciu namuku kvartalai pleciasi kosminiu greiciu. As labai optimistiskas statybose, nes teko su tuo susidurti. Dabar viskas siame sektoriuje skraido ir jei negyveni Pagegiuose ir nesistengi labai taupyti, sansai nusisamdyti gera projektu vadova yra dideli, o tada jis suorganizuos visas statybas ir viskas bus easy peasy. Jei cia visdar sunku, tuomet yra jau paruosti pardavimui namukai is perekupu, jis jie biski brangesni. Bet vistiek jie nebus 3.5tukst uz kvadrata :))

    P.S. del samatos. Kyla ji del apetito, o ne del kainu. Galima pradzioje susipirkti didziausius dalykus, statybininkai sugeba paplanuoti.

    Yra 7k už kv.m. Nebūtų kas perka, nebūtų ir tokių kainų. Nėra čia jokio no brainer, ne visi kas turi pinigų nori name gyventi. Ne visi nori užmiestyje gyventi ir būti priklausomi nuo automobilio. Lygiai taip pat ir su statymu namo, vieni bando statyti savo svajonių namus, kiti vertina savo laiką ir priima kompromisą pirkdami jau pastatytą.

  10. Na jeigu nuo algos iki algos gyvenate, tai gal ir reikia sukti galvą. Bet biržos planą turint per ilgą laikotarpį sumokėsite vidutiniškai tiek pat kaip fiksuodami. Aišku fiksuojant visada yra galimybė, kad permokėsite arba išlošite ir mokėsite mažiau, bet iš čia ir kyla tas galvos skausmas. Pvz., kaip dabar visi fiksai bėga ir keičia planus, nes atpigo elektra, tai biržos planą turintys gali nieko nedaryti. Dėl to ir turėjau omenyje, kad nereikia sukti galvos.

  11. prieš 6 valandas, Mantaseo parašė:

    Prie to paties, gal kas žinote ar įmanoma Lietuvoje gauti/išsiimti kažkokia kreditinė kortelė su bonus sistema/cashback už išleistas sumas?

    Kaip pvz: https://thepointsguy.com/credit-cards/best/

    Ar Lietuvoje / parsisiųsti kažkokią tokia kortelę ir naudoti nelabai įmanoma?

    Europoje to nėra. Turbūt dėl to, kad EU kortelių mokesčiai mažesni negu JAV ar kitų teisinių apribojimų.
    Iš normalių bankų galima tikėtis nebent kokio 0.1% cashback. 

  12.  

    prieš 2 valandas, diablom parašė:

    Antros pakopos didžiausi minusai:

    1. Iš sistemos pinigus atsiimsi tik sulaukęs 85 metų. Jei tiek nesiruoši gyventi, tuomet patirsi nuostolį. Dabar vidutinė vyrų gyvenimo trukmė 70-71 metai. Su kitokiais anuitetais dar patiems Sodros atstovams neaikšku, kokie jie bus.

    2.  Jei dar liko daug metų iki pensijos, ji tikriausiai bus keista ne kartą. Pvz. pradžioje valstybė visiems davė bonusus, pridėjo kažkiek %, po to juos tyliai mažino ir visai panaikino. Paskutiniu metu nežinau ar jau vėl moka papildomai, ar ne.Pensijinį amžių taip pat, bet kada gali padidinti.

    Taigi, kadangi nesiruošiu gyventi iki 85, geriau iki pensijinio amžiaus kasmet turėsiu po vieną papildomą neblogą kelionę, investuosiu į patirtis, nei kad sulaukęs (jei sulauksiu) 65 metų turėsiu tikimybę gauti kas mėnesį papildomus keliasdešimt eurų, kurie tikrai neprisidės prie įspūdžių, ar gerbūvio.

    O kodėl nesiruoši gyventi iki 85 metų?
    Vidurkiai taip pat sako, kad jeigu nenumiršti iki 65 metų, tai turi 50% šansą sulaukti 90 metų. Šie skaičiai toliau tik gerės su medicinos tobulėjimu. Nereikia pamiršti kiek sveikuolių Lietuvoje gyvena, kurie šiuos vidurkius numuša mirdami anksčiau laiko dėl tokių sveikų įpročių kaip alkoholizmas ir rūkymas.
    Taip pat tikėtina, kad jeigu uždirbate bent jau vidutinę algą, tai tas anuitetas pasieks ir kelis šimtus eurų per mėnesį (inflation adjusted žinoma)
     

  13. Prieš 22 minutes, Sleeder parašė:

    Ar penscijų pakopos panašų i JAV variantą 401 ?

    Taip, kažkas panašaus. Skirtumas, kad į 401K investuojami pinigai yra nuskaitomi nuo algos prieš mokesčius, kai Lietuvoje po mokesčių. Taip pat 401K investicijas paprastai skatina darbdaviai, pridedami kažkokią dalį (iki tam tikros ribos) iš savęs. Lietuvoje skatina valstybė ir ne tiek daug pridėdama nuo savęs. Nežinau visų niuansų, nes ne tiek daug domėjausi JAV pensijų sistema, bet finale turbūt vis tiek gaunasi, kad turim prastesnį variantą. 

    Bet pensijų pakopos nėra iš piršto laužta sistema sugalvota mūsų valdžios. Tai ganėtinai plačiai paplitusi pensijų sistema pasaulyje. Kaip pavyzdys, Šveicarija taip pat naudoja labai panašią trijų pakopų pensijų sistemą į mūsų - https://www.wikiwand.com/en/Pension_system_in_Switzerland

  14. Prieš 6 minutes, InTeXaS parašė:

    Per visą dalyvavimo laikotarpį 12 men, tad metai neišgelbės, nėra kokių triukų išeiti į trečia ir dingti? 😄 Man labai keistas tas dalykas priverstinis kaupimas.

    Turbūt yra keletą priežasčių kodėl gali būti priverstinis kaupimas:

    • Valdžia galvoja, kad visuomenė yra nesavarankiški kvailiai, kurie negali priimti gerų sprendimų. Todėl kaip senais, gerais laikais priverčia kažką daryti, kad ateities kartoms būtų lengviau išlaikyti vis didesnę dalį pensininkų.
    • Bankų interesų patenkinimas, kurie tikrai nemažai uždirba iš laikymo mokesčių, kurie tikrai neatitinka tikrųjų išlaidų valdant tokius fondu.
    • Nekompetencija ar tingėjimas edukuoti visuomenę link investavimo į savo pensiją. Visada lengviau priversti.
×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...