Pereiti prie turinio

!karolis

Patvirtinti nariai
 • Pranešimai

  3.093
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Laimėta dienų

  10
 • Atsiliepimai

  100%

Reputacijos išklotinė

 1. Patinka
  !karolis sureagavo į Stanley Apie ekologiją   
  Ši forumo skiltis ir tema yra apie automobilius, ne apie politines srutas. Eik į tam skirtą skiltį https://uzdarbis.lt/f242/politika-istorija-ir-ekonomika/ ir su bendraminčiais rašinėk ten kiek nori apie tai kiek Šurajevo video pamatėt ir kaip dabar viską apie Rusiją žinot. O šitą temą palik normalioms diskusijoms. Ačiū.
 2. Patinka
  !karolis gavo reakciją nuo Darkera Ka manot apie santechniko profesija?   
  taip, visi darbai yra geri, svarbiausia issirinkit tau patinkanti darba, ir stengtis jame kuo daugiau, kad butum geriausias.
 3. Patinka
  !karolis sureagavo į ReborN SWEDBANK banko keitimas   
  Tik primenu, kad nuo Vasario 1 d. Swedbank apmokestins VISUS nuėmimus nuo bankomato 0.5 eur arba 0.5% (atitinkamai, kuris didesnis):
   
  Šiuo metu:
   
  Grynųjų pinigų išėmimas:
  „Swedbank“, AB, Swedbank AS (Estija), Swedbank AS (Latvija) ir Swedbank (Švedija) bankomatuose
  nemokamai
   
  Viršijus limitą - 0.4% apmokestindavo sumą.
   
  Galioja nuo 2021-02-01
  Grynųjų pinigų išėmimas:
  - „Swedbank”, AB, Swedbank AS (Estija), Swedbank AS (Latvija) ir
  0,5%, min 0,5 Eur
   
  https://www.swedbank.lt/static/pdf/private/home/more/pricerates/pricelist/bekontaktes_debit_mastercard_korteles_ikainiai_nuo_2021-02-01.pdf
   
  Tai imant, tarkime, 500e - atiduosite bankui 2.5e (!)
   
  Tai ką, ieškome naujo banko. Rekomendacijos? :)
 4. Patinka
  !karolis sureagavo į Stanley Revoliucija Baltarusijoje   
  Kas liečia elektrinę, tai prieš 15-17m. buvau nuvažiavęs pas gimines į BY, tada jie man pasakė, kad statys elektrinę. Tai pagalvokit jeigu jau tada paprasti žmones žinojo, reiškia valstybės lygmenyje planai dėl elektrinės buvo dar seniau. O mūsų valdžia kalbas apie elektrinę pradėjo tik prieš kelis metus, kai elektrinė jau buvo pusiau pastatyta, nutiesti keliai, geležinkeliai, pastatytas naujas gyvenamasis rajonas darbininkams ir t.t. Manau akivaizdu, kad viskas jau seniai sutarta ir nuspręsta, o tie vieši pasipiktinimai dėl elektrinės tik akių dūmimas. Netikiu, kad valdžioj sėdi tokie kvaili, kad virš 10metų sėdėtų ir nieko nedarytų.
   
  Pastebėjau, kad ant Rusijos ir Baltarusijos varo tik tie, kas ten niekada nebuvo, tiesiog prisižiūrėję rusiškų kriminalinių serialų, vaizdelių iš videoregistratorių ir prisiskaitę žurnaliūgų straipsnių. Šalis susideda iš žmonių ir valdžios, dauguma žmonių valdžios nepalaiko. Paprasti žmonės daug geresni nei jūs įsivaizduojat. Graudu žiūrėt, kai rusus vadina okupantais ir t.t. Piliečiai nėra atsakingi už savo valdžios veiksmus. Kai lietuvis susitinka su rusu - rusas lietuvį laiko savu, nes dar palyginus visai neseniai jie abu gyveno vienoje valstybėje, nors nei vienam ta valstybė nepatiko, bet tokia istorija ir jos nepakeisi. Tuo tarpu lietuvis į rusą žiūri kaip į priešą. Kai lietuvis susitinka su baltarusiu - baltarusis irgi lietuvį laiko savu, nes anksčiau mes irgi buvom viena valstybe, irgi SSSR, o prieš tai LDK. Mus sieja bendra istorija, Baltarusijoje nemažai vietovardžių lietuviškais pavadinimais, Gardine stovi paminklas Vytautui didžiajam ir t.t. Baltarusiai mums artimesnė tauta nei latviai, deja daugumos žmonių intelekto lygis kaip delfio komentatorių, todėl to nesupranta. Patarčiau išjungti savo neapykantą kaimynams, kai baigsis karantinas nuvažiuoti pas vienus ir pas kitus, nustebsit kokie malonūs ir draugiški žmonės, ypač baltarusiai. Net vokiečiai galėtų pas juos kultūros pasimokyt.
 5. Patinka
  !karolis sureagavo į Avanhel Populiariausi tinklaraščiai lietuvių kalba   
  Patariu paskaityti fantastiką. Visos PFAF (Pasaulinio fantastikos aukso fondo) knygas iki 275 nr.
   
  Galima rasti arba Linkomanijoje arba labai retais atvejais knygynuose.
   
  Aš pats perskaičiau per vasarą beveik 327 PFAF knygas. Ant tiek tai geros knygos. Otvechaju
 6. Patinka
  !karolis sureagavo į Stanley Servisas/garaziukas perspektyvumas?   
  Tu tikrai Lietuvoje gyveni? Kokie dar 5-10 metų? Oficiali statistika - vidutinis automobilio amžius 14,4 metų. Iš sąrašo išbraukus Vilnių ir komercinį transportą tai pavirstų 20 metų. Neketinu toliau su tavim ginčytis nes matau visiškam fantazijų pasaulyje skraidai. Patariu atostogų nuvažiuot ne į Turkiją, o į Lietuvos provinciją, pabendrausi su vietiniais, gal atsivers akys. Po 10m. galėsim grįžt į šią temą pažiūrėt kas buvo teisus.
 7. Patinka
  !karolis sureagavo į HOST321 Ko reikia, kad galečiau išvykti gyventi į rusija?   
  Ilgai spręsta, bet vis gi nuspręsta :) https://uzdarbis.lt/t414617/lietuvis-maskvoje-blogas-apie-gyvenima-maskvoje/
 8. Patinka
  !karolis sureagavo į HOST321 Lietuvis Maskvoje - blogas apie gyvenimą Maskvoje   
  Gerą vakarą visiems,
   
  daugelis mane čia žino ir prisistatyti per daug nereikia:)
   
  Paskutiniu metu daug klausimų privačiai ir telefono kontaktais gaunu apie gyvenimą Rusijoje.
   
  Senai galvoje sukosi paleisti blogą apie gyvenimą Rusijoje (konkrečiai Maskvoje), bet negalvojau, kad bus tiek susidomėjusių. Pradėjus eiti 10 metų kaip gyvenu Maskvoje, šiandieną buvo nutarta pasidalinti su visais informacija ir gauta patirtimi:)
   
  Domeno kol kas neatskleisiu, jis bus paviešintas čia artimiausiu metu.
   
  Žinau daugelis nori gauti vis skirtingos informacijos (pats net nežinau nuo kurios reiktų pradėti), tai būtų gerai, kad surašytumėt dominančius klausimus, palyginimus ir t.t. čia.
 9. Patinka
  !karolis sureagavo į Stanley Kaip važiavau į Sankt Peterburgą su nemokama viza.   
  O tai kiek reikia kavinių aplankyti? 500?
  Piteryje ir aplink išvažinėjau pilną baką, apie 400km, tai ne kelios gatvės. Be to, nesakiau, kad keliai geresni nei Lietuvoj. Centre geresni nei Vilniaus centre, pakrašty prastesni nei Vilniaus pakrašty, bendroj sumoj panašūs.
  Pabendravau ne su 3, o mažiausiai su 30 žmonių, nes buvau netik turizmo, bet ir hobio reikalais.
  Lyginau tam, kad skaitytojas galėtų tiksliau įsivaizduoti situaciją. Jei lyginčiau su Mozambiku niekam iš to naudos nebūtų.
 10. Patinka
  !karolis sureagavo į Stanley Kaip važiavau į Sankt Peterburgą su nemokama viza.   
  Tiesa, dėl navigacijos ir interneto. Dar Lietuvoj iš google play parsisiunčiau Yandex navigator (populiariausias rusų navi), ten pačioj programoj parsisiunčiau Leningrado srities žemėlapius, kad veiktų offline ir viskas. Dar ir radarus rodo. Google maps kelis kartus bandžiau, lyg ir normaliai veikia.
  Netoli viešbučio buvo parduotuvė "Связной", kur prekiauja visų operatorių sim kortelėm, atėjau, sakau reikia kortelės savaitei su internetu, davė MTS berods už 300rub, sakė internetas neribotas, dar ir kažkiek minučių yra. Reikėjo parodyti pasą. Ar galima nusipirkt kortelę degalinėj - nžn.
   
   
  Tiesiog internete susieškojom ką aplankyt, atrinkom kas mums įdomiausia ir užsirašėm, po to jau vietoje galvojom ką pirmiausia aplankyt. Visur važiavom su mašina, net ir į centrą, nes kaip sakiau su parkingu problemų nėra. Tik naujųjų naktį su metro važiavom, irgi normaliai, nors pats metro tinklas nepatogus lyginant su kitais miestais. Pėsčiom beveik nevaikščiojom, nes buvo per šalta, nežinodami nepasiėmėm daugiau šiltų drabužių. Dėl istorijos, tai kaip sakiau apžvalginiam autobuse visai įdomiai supasakoja, o kad visą dieną vedžiotų - nežinau, nebandžiau. Aišku skonio reikalas, bet man nelabai patinka kai turi taikytis prie grafiko ir neturi pasirinkimo laisvės. Manau geriau kiekviename muziejuje pasiimt po gidą.
  Kaip be rusų kalbos - neįsivaizduoju, bet manau nebūtų problemos, nes tai turistinis miestas, be to, labai daug buvo angliškai ar kitom kalbom šnekančių turistų. Vien lietuvių buvo kokie 10%. Kartą valgėm mažoj užkandinėj toliau nuo centro, atėję kiti turistai šnekėjo angliškai ir užsisakė be problemų.
  Kai pasižiūri po kojom tai supranti, kad čia visgi Rusija, o ne ES, net ir ne Minskas, nes aplaužyti bordiūrai, sugriuvusios betoninės šiukšliadėžės, purvas ant asfalto. Bet kai pakeli akis, tai vaizdai viską atperka :) Praha net iš tolo nesilygina. Jeigu žiūrėt nuo upės, tai Budapeštą primena. Užtat lyginant su ES miestais beveik nėra šiukšlių ir bomžų. Labiausiai patiko žmonės, nes pragyvenęs Lietuvoj keliasdešimt metų, prisiklausęs stereotipų įsivaizduoji, kad Rusijoj visi buduliai, o atvažiavęs suvoki, kad čia mes palyginus su jais buduliai :rolleyes:
 11. Patinka
  !karolis sureagavo į Stanley Kaip važiavau į Sankt Peterburgą su nemokama viza.   
  Dėmesio! Vatnikai, rusofobai, naciai ir panašios atmatos - neskaitykit, nekomentuokit ir apskritai eikit n@#$%. Delfio ir fb komentarai jūsų laukia.
   
  O normaliems žmonėms papasakosiu kaip pirmą kartą keliavau į Rusiją. Bus daugiau faktų ir skaičių nei kūrybinio pasakojimo, tad sorry jei bus neįdomu. Iš karto spoiler'is - viskas kitaip nei mes susidarę nuomonę iš youtube, filmų ir žiniasklaidos, aišku į gerąją pusę :)
   

   
  Pradžiai ko reikia:
  Popierinio paso, kurio galiojimas ne trumpesnis nei pusė metų. Pasirūpinkit iš anksčiau, nes gamyba užtrunka. Jeigu reikia atsinaujint, tai nevažiuokit į didmiesčius, nes ten eilės kosminės, mažuose miestuose eilių nėra.
  Užbūkinti nakvynę. Nes pildant el. vizos paraišką reikia nurodyti kur gyvensi.
  Užpildyti el. vizos paraišką internetu. Pakankamai nemažai duomenų reikės surašyti, kaip darbovietė, pareigos ir t.t. Visus duomenis reikia rašyti lotyniška abėcėle, be lietuviškų raidžių, tik taip kaip parašyta pase. Taip pat reikės foto, kuri turi būti maždaug kaip pasui - stovėti tiesiai, rimtu veidu, be pašalinių daiktų, vienos spalvos šviesiam fone. Galima tiesiog nusifotografuot namie prie užuolaidos ar sienos. Po to įkeliant bus galima redaguot dydį.
  Vizas žada patvirtinti per 4 dienas, nesvarbu darbo ar ne. Mum patvirtino per 2.
   
  Kadangi važiuojant į Baltarusiją reikalauja sveikatos draudimo, tai pasidariau iš anksto, 5d. dviems asm. kainavo ~7€. Nors įvažiuojant į Rusiją neprašė, bet manau vistiek reiktų, maža kas, ES sveikatos draudimo kortelės ten negalioja.
   
  Toliau važiavimas automobiliu. Kadangi viza galioja Peterburge ir Leningrado srityje, todėl įvažiuoti į Rusiją galima tik per Estijos miestą Narvą. Dar galima ir per Suomiją, bet tada gaunasi ratas ir prisideda keltas. Kelias per Tartu beveik visur geras, nors prie Latvijos/Estijos sienos buvo kelios kreivokos atkarpos. Eismo mažai, kelionė labai neužtruko. Išvažiavom apie 9val. iš Vilniaus, apie 18val buvom ten su sustojimu pavalgyti.
  Daug važiavęs per užsienius, bet tokio sudėtingo ir keblaus važiavimo per sieną (iš Estijos pusės) dar nematęs. Forumietis host321 patarė užsiregistruoti vietą eilės kirtimui iš anksto, bet kelias ilgas, todėl negali tiksliai apskaičiuot kada būsi vietoje, be to, kiek žiūrėjau jau nebuvo laisvų laikų dviem dienom į priekį. Todėl kai liko apie pora valandų kelio rezervavom vietą gyvoje eilėje, tai kainavo 3€, mokant pavirto į 4,5€. goswift.eu. Na ką, atvažiavus prie sienos eilė iki šviesoforo, juda labai lėtai. Stovim ir nesuprantam ar mum čia stovėt su visais ar mus praleis be eilės, kadangi rezervavom iš anksto. Online rašo, kad mūsų numeris jau kviečiamas prie sienos. Nuėjau iki pat sienos, nėra surašyta jokios informacijos, pati sienos teritorija už aukštos tvoros, jokie pasieniečiai nevaikšto, nėra ko paklaust. Galvoju gal čia aš durnas, bet kiti vairuotojai irgi blaškosi ir nežino ką daryt. Kelis kartus mačiau, kaip mašinos atstovėjusios eilę privažiuoja prie vartų, jų neįleidžia, pasieniečiai kažką pasako ir jie išvažiuoja kita kryptim. Nuėjau į pinigų keityklą kur pasakė, kad pradžioje reikia važiuoti ne čia, o į kitą Narvos pusę. Tame tinklapyje kur rezervavau eilę bandau ieškoti info - nieko neparašyta, brangiuoju informacijos telefonu niekas neatsiliepia. Pagaliau prisiskambinus į rezervavimo linijos telefoną pasakė, kad pradžiai reikia važiuoti adresu Rahu 4A ir ten užsiregistruoti. Na ką, atvažiuojam, paprasta pramoninė teritorija, jokių aiškių iškabų, nežinotum - tikrai nerastum. Įvažiuoji į vidų, ten didelis parkingas, prie įvažiavimo būdelė skirta tiems, kas atvažiavo be jokių išankstinių registracijų, ten gausi numeriuką kaip banke ir lauksi kol jis užsidegs švieslentėje prie išvažiavimo arba stebėsi tinklapį online. Užsidegus numeriukui, nueini iki kitos būdelės prie išvažiavimo, parodai dokumentus ir tave išleidžia. Ir tik tada jau važiuoji per visą miestelį iki sienos, kur vėl atstovi eilę iki šviesoforo ir tave pagaliau įleis į pasienį. Ten privers nusivalyti numerius (pasirūpinkit iš anksto skuduru), pažiūrės mašiną ir dokus, bet labai nekratys. Po kažkiek laiko Estai išleidžia ir atstovi eilę ant tilto iki Rusijos pusės. Privažiavus pirmą postą pasienietis žvilgtels į pasus ir duos dvi muitines deklaracijas. Skirtingai nei Baltarusijoje, kur deklaraciją pildo vairuotojas - Rusijoje privalo pildyti mašinos savininkas, tai reiškia, kad mašina turi būti registruota vieno iš važiuojančių vardu, nebent dokumentuose įrašytas antras valdytojas arba išrašytas notaro patvirtintas įgaliojimas. Abu egzempliorius reikia užpildyti vienodai. Vėl gi lotyniškais rašmenimis, kaip parašyta dokumentuose. Toliau reikia atstovėti eilę prie pasų kontrolės kiosko, kur kiekvienam reikės parodyti pasą, mašinos dokumentus, el. vizą ir savo veidą. Lyg ir galima el. vizą parodyt iš telefono, bet mes nerizikavom ir atsispausdinom. Po to mašinos savininkas eina į muitinės kioską, kur rodo deklaracijas ir kitus dokumentus. Kažkaip nepamenu ar prašė mašinos draudimo žalios kortos originalo, bet geriau turėti su savimi, nes kartą iš Baltarusijos nenorėjo išleisti be jo. Po to mašiną patikrins pasienietis ir muitininkas, reikės atidaryti visas duris, bagažinę ir kapotą. Ir viskas, free to go. Važiavimas per sieną užtruko 3val., bet iš jų kokią valandą užtrukom aiškindamiesi kaip išvažiuoti iš Estijos. Eiles gyvai galima stebėti tame pačiame goswift, bet iš patirties pasakysiu, kad jos neprognozuojamos, galima ir 10 valandų prastovėti, todėl geriau iš Lietuvos išvažiuoti anksčiau.
   
  Nustebino, kad nei pačioj sienoj nei miestelyje išvažiavus iš jos niekur nebuvo valiutos keityklų. Keityklos buvo Estijoje prie šviesoforo, kursas vos blogesnis nei banke Peterburge, tai nedidelę sumą pinigų smulkioms išlaidoms galima drąsiai keistis ten. Lietuvoje keistis neapsimoka, kursas labai blogas. Šiaip Rusijoje beveik visur priima banko korteles, tikrai daugiau nei pas mus ar Vokietijoje, bekontaktis atsiskaitymas jau buvo gerokai anksčiau nei pas mus, dabar žmonės moka telefonais, laikrodžiais ir kuo tik nori. Toks įspūdis, kad gryni pinigai jiems jau praeitas amžius :) Tiesa, mokant kortele kursas buvo kiek prastesnis nei mokant grynais. Jei atmintis neapgauna - Estijoje ant sienos už 1€ gavau 68rub, banke 69rub, o mokant kortele 67rub.
  Jeigu reikia apsipirkt, tai iškart įvažiavus į Rusiją po dešinę bus parduotuvė "Магнит". Kainos žymiai mažesnės nei Peterburge. Taip pat tame miestelyje labai daug degalinių, bet ten nesipyliau, tai nežinau kaip kuro kokybė. Kadangi Lietuvoj pilu 98 benzą, tai vietiniai patarė pilti 100. Kainavo 54rub/l arba 0,79€.
   
  Kelias iki Peterburgo geras, su dropu ir žemu profiliu galima važiuoti drąsiai, nors vietomis buvo remontų su duobėm, bet manau kai važiuosit patys remontai jau bus pasibaigę. Tik prastesnis matomumas, nes neryškios linijos ir nėra stulpelių kelkraštyje. Peterburge buvom apie 1 nakties - apie 2h kelio, beveik valanda vakarienės ir +1h vietinis laikas. Supranti kokio dydžio tai miestas kai pamatai ženklą Санкт Петербург, o navigacija dar rodo 35km iki centro :) Pakeliui buvo atkarpa mokamo kelio, ten sumokėjom kortele 100rub/1,5€.
   

   
  Viešbutis naujametiniu laikotarpiu dviems 5 naktim kainavo 150€. Rinkomės, kad būtų "full refundable", jei kartais nepatvirtintų vizos, taip pat su pusryčiais, arčiau centro ir šiaip kad fainesnis būtų. Jeigu žiūrėt iš pigesnių, tai buvo ir už 80€, o hosteliai išvis centai. Taigi nakvynė tikrai nėra brangi. Viešbutis niekuo nesiskyrė nuo viešbučių vakarų Europoje, viskas švaru ir tvarkinga, jokių užuominų apie sovietų sąjungą. Kadangi girdėjau, kad Rusijoje ir Ukrainoje vagia užsienietiškus numerius ir po to prašo išpirkos, todėl prieš tai emailu paklausiau ar yra saugomų parkingų aplinkui, atsakė, kad yra parkingas prie viešbučio su kamerom. Atvažiavę radom tiesiog aikštelę prie durų nei aptvertą nei saugomą. Paklausiau ar saugu palikti mašiną prie viešbučio. Adminas išgirdęs tokį klausimą kreivai pažiūrėjo, lyg būčiau paklausęs ar saugu vaikščioti be asmens sargybinio :D Sako pats ten stato, yra kameros. Kaip supratau su saugumu viskas pas juos gerai, turbūt geriau nei Vilniuje ar Kaune.
   

   
  Neskaitant pervažiavimų per tramvajaus bėgius keliai centre idealūs, toliau nuo centro prastesni. Važiuojant iš miesto link didžiausio Europoje Ladogos ežero buvo prastesnių kelių, bet nebuvo tokios tragedijos kaip Ukrainoje ar Škotijoje. Tik daug purvo ant kelio, nuplovus mašiną vėl pavirs ruda po poros dienų ar po pirmo lietaus. Taip pat priekinis stiklas buvo pastoviai tarsi riebalu išteptas, jau pamaniau, kad valytuvai staiga susidėvėjo, bet grįžus į Estija susitvarkė, turbūt dėl to, kad jie vietoje druskos naudoja chemiją. Eismas nustebino, nes visiškai kitoks nei kad mes įpratę matyti vaizdeliuose iš registratorių. Aišku, pasitaiko vienas kitas lakūnas, bet Lietuvoj tokių pasitaiko ne ką mažiau. Visas srautas važiuoja pakankamai lėtai ir važiuodamas lietuviškais greičiais daug ką lenkiau. Vairuotojai geriau praleidžia nei pas mus. Gal didžiausias trūkumas, kad per kamščius užkišinėja sankryžas ir taip daro dar didesnius kamščius. Na ir velkasi visom juostom nesvarbu ar miesto centras ar aplinkkelis, o juostų ten būna ir po 5. Situacija su parkingu nustebino, nes net ir intensyviausio eismo metu, pačiame centre, prie pagrindinių turistinių vietų pakankamai nesunkiai rasdavom vietą ir kiek matėm visur nemokama. Kartą pasistatėm tokioj vietoj, kuri panaši į Vilniaus rotušę, grįžtant po poros valandų pamatėm, kad stovi ženklas sustoti draudžiama. Ir ką? Ogi nieko, nei nutempė, nei baudą uždėjo. Kelis kartus matėm stovinčius patruliuojančius policininkus, daugiausia žieduose, bet nė karto nematėm, kad stabdytų užsienietiškus numerius, mus pamatę nusisukdavo į kitą pusę. Dar atkreipiau dėmesį ar tikrai visi turi videoregistratorius, bet labai mažai pas ką mačiau. Matyt Piteris saugus miestas ir jiems jų nereikia.
  Jei visgi bijot važinėti auto, tai galima keliauti metro, sistema paprasta - nusiperki žetonų, už vieną žetoną (berods 45rub/0,66€) nusileidi į apačią ir važinėji kiek nori visom kryptim kol neišlipsi į viršų. Tokiu atveju reikia rinktis viešbutį arčiau metro.
   

   
  Su maistu jokių problemų nėra - kavinės, užkandinės, blyninės, picerijos, kebabai (шаверма) ant kiekvieno kampo. Aišku yra ir prabangesnių restoranų, į tokius neėjom, bet paprastose kavinėse nebuvom išleidę daugiau nei 20€ dviems, dažniausiai suma būdavo 12-15€. Aptarnavimas puikus, malonesnis nei Lietuvoje. Jeigu nesinori pasėdėti, o tiesiog papietauti, tai ten labai daug valgyklų (столовая), kai kurios dirba ir visą parą, kur žmogui sočiai pavalgyt galima už 3-4€. Taigi kaip tokiam miestui tikrai pigu. Jeigu tokia valgykla yra prie viešbučio, tai galima pagalvoti ar apsimoka imti pusryčius. Dar kas patiko, kad kiekviena kontora ar tai būtų maisto ar kitų paslaugų stengiasi viena už kitą būti labiau kūrybinga, kaip įmanoma nustebinti klientą pavadinimu, interjeru, asortimentu ir pan. Palyginus pas mus viskas atrodo konservatyviai ir nuobodžiai. Kainos parduotuvėse kaip Lietuvoj, kažkas pigiau, kažkas brangiau, bet lyginant su kavinių kainom, net nelabai apsimoka pačiam kažką gamintis. Tiesa, porcijos kavinėse mažesnės nei pas mus, kas sakyčiau gerai, nes neskatina persivalgymo.
   

   
  Bet buvo ir nemalonių dalykų. Gatvėje priėjo vaikinukas, paklausė ar mėgstam arbatą. Sakom mėgstam. Sako tai einam pas mus į kavinę, pavaišinsim arbata, naujai atsidarom, tai mums reikalingi atsiliepimai. Nu ok, einam, kaip tik buvom sušalę. Įeinam į kiemą (pas juos gatvėse jau visos kavinės netelpa, nemažai kas randasi kiemuose, tai kaip ir ok), bet visas kavines praeinam, einam gilyn, kiemas tamsėja, jau pradedu galvot, kad tuoj kas iš tamsos išbėgs ir apiplėš, bet viskas ok, pasibeldžia į duris, durys atsidaro, ten jau matosi daug turistų. Mergiotė įpila vienos arbatos, kitos, klausia ar patinka, pasakoja apie arbatas. Neva ten kažkoks daug metų išlaikytas pu-erh, bet aš kadangi jį dažnai geriu, tai atskiriu, kad ten kažkoks šlamštas. Duoda vienos arbatos dėžutę, sako čia jums nemokamai, už tai, kad paliksite atsiliepimą. Po kiek laiko duoda ir kitos arbatos dėžutę, sako čia irgi nemokamai. Sako šiaip pas mus tinklapyje šios arbatos kainuoja po 80€, ką manote? Sakau brangoka. Jau kaip ir ruošiamės išeiti, imam dovanas, o ji sako "iš jūsų 30€, mokėsit grynais ar kortele?". Taigi sakei nemokamai. Ne, aš taip nesakiau. Padėjom atgal ir išėjom. Nuostolių nepatyrėm, bet nuotaika sugadinta. Iš kitos pusės gerai - čia buvo tarsi signalas, kad visiškai atsipalaiduoti neverta, kad ir kaip viskas gražiai atrodytų.
   
  Naujųjų sutikimas buvo panašus kaip Minske. Po 17-18val. jau beveik visos kavinės nedirbo. Metro dirbo visą naujametinę naktį. Pačiam centre nuo 22val. buvo koncertas, nemokamas, bet lengvai į jį nepateksi, ant įėjimo metalo detektoriai ir apčiupinėjimas kaip oro uoste. Iki detektorių didžiulė minia, gal net didesnė nei pačio koncerto teritorijoje. Grojo įvairi muzika, visokių stilių, bet pagrinde šokių, ne kalėdinės dainelės vaikams :) Koncerte apie 90% žmonių buvo tadžikai, uzbekai, mongolai ir kiti gostarbeiteriai :) Šiaip, tiek koncerte, tiek ir aplinkui buvo pakankamai švaru, beveik nebuvo šiukšlių, jei kažkas geria ir aplinkui nėra šiukšliadėžės, tai gražiai pastato butelį prie stulpo, o ne numeta į krūmus. Tokių girtų agresyvių morozų kokius pastoviai galim sutikti Lietuvoj koncertuose ten mačiau tik vieną ir jį jau tramdė policija. Žiūrint bendrai į minią - visi draugiški, linksmi, vienas kitą sveikina su naujais. Lietuviai galėtų pasimokyti kultūros, vakarų europiečiai švaros iš rusų (tiksliau peterburgiečių, nes kitur dar nebuvau :) ). Aišku prie to dar prisideda ir policija, nes jos ten labai daug, kaip ir omono ir kitų tarnybų. Nepratusiai akiai atrodo kiek gąsdinančiai, bet iš tikro gerai, kad prižiūri tvarką ir užsiima nusikaltimų prevencija, o ne atvažiuoja į vietą jau po įvykio. Kas nepatiko, kad niekur nebuvo viešųjų tualetų, o tie, kurie buvo - uždaryti. Kažkokį užkampį rast neįmanoma, nes miestas labai šviesus net ir naktį ir visur pilna žmonių.
   

   
  Šiaip nesu miestų mėgėjas keliaujant, nes man jie jau visi vienodi. Bet Peterburgas tikrai gražus ir kitoks, kažkuo priminė Minską, bet skirtingai nuo jo neturėjo jokių sovietų sąjungą primenančių atributų, nebent antrojo pasaulinio karo atminimus. Miestas didelis, yra ką pažiūrėti, apart populiariausių turistinių vietų dar yra visokių įdomių muziejų, pvz., sovietinių žaidimų aparatų muziejus, šešėlių muziejus. Daug visokių kanalų ir tiltelių, kažkas tarp Hamburgo ir Venecijos. Galima tiesiog važinėti gatvėm ir grožėtis, ypač pakrante. Buvom 5 dienas, bet ir jų neužteko, kad viską apeiti. Kadangi buvom žiemą, tai daug visokių atrakcijų neveikė, reikės būtinai dar grįžti vasarą. Manau neverta čia rašyti ką aplankyti, nes tokios informacijos pilna internete. Patiko žmonės, kurie malonūs ir paslaugūs. Pasimeti tarp vietinių ir niekas nespokso kaip į turistą kaip pvz., pietinėse valstybėse.
   

   
  Dar toks pastebėjimas keliaujantiems žiemą - apsirenkite taip, tarsi Lietuvoj būtų -20, nes ten labai labai šalta. Nors oro temperatūra buvo tokia pati kaip pas mus, nuo -2 iki +2, bet jutiminė temperatūra žymiai šaltesnė, klimatas jūrinis.
   
  Papildoma info važiuojantiems dujomis. Įprastose degalinėse beveik nėra dujų, reikia ieškoti atskirų, vadinasi "АЗС Пропан". Galima rasti puslapyje mylpg.eu, bet ten rodo ne visas. Artimiausia degalinė nuo sienos randasi čia: https://www.google.com/maps/place/%22Propan24%22+Set'+Agzs/@59.373741,28.4274728,12.04z/data=!4m5!3m4!1s0x4695cb9046eb7c9d:0xb99ca213fcb1fa92!8m2!3d59.3805435!4d28.5467539
   

   
  Update:
  Važiuojant atgal per sieną sausio 1d. eilė buvo labai ilga, visas važiavimas per sieną užtruko apie 3,5-4val. Palyginus kai sausio 1 važiavom iš Minsko - mašinų išvis nebuvo, buvom vieninteliai pasienyje. Gal dėl to, kad šį kartą tai buvo prieš darbo dieną. Per tą laiką kol stovėjom eilėje spėjom ir apsipirkt parduotuvėj ir arbatos išgert :) Privažiavus pirmą postą pasienietis nukreips kur važiuot. Ten vėl reikės atstovėti eilę ir skirtingai nei įvažiuojant - pradžioje reikės sulaukti kol patikrins mašiną, o tik tada jau eiti į pasų ir muitinės kioskus. Muitinės kioske reikės paduoti tą patį deklaracijos egzempliorių, kurį užpildei įvažiuojant. Beje, įvažiuojant į Rusiją duos baltas korteles, kurias reikės saugot ir pateikti išvažiuojant. Tokias pat korteles duoda ir įvažiuojant į BY, tik ten jas pildai pats, o čia jie atspausdina. Po to vėl reikės atstovėti gyvą eilę, kur pabaigoj irgi pasienietis nukreips kur važiuot. Laimei, šį kartą jau viskas paprasta ir nėra jokių idiotiškų registracijų. Tikėjomės, kad estai kratys, bet beveik nieko nežiūrėjo. Matyt principas kaip ir su BY siena - krato tik benzovežius, turistai jiems neįdomūs :)
   
  Dar toks faktas apie Peterburgą: Skirtingai nuo vakarų Europos, kur viskas pradeda užsidarinėti jau 17val., o 20val. jau viskas išmirę - Peterburge 22val. dar gyvas pilnas miestas, pilna žmonių, daug kas atidaryta, labai daug kas veikia visą parą, gali netgi mašiną nusiplaut ar detalių nusipirkt, apie maisto parduotuves visą parą ir kavines net nekalbu, tokių pina visur, net nereikia specialiai ieškoti. Miestas tinka pelėdoms :) Beje, alkoholį parduoda iki 22val.
   
  Labai rekomenduoju paimti ekskursinį autobusą ir važiuojant klausytis Peterburgo istorijos per ausines, gan daug įdomybių ten papasakoja. Tų autobusų sistema labai gera, važiuoja kas 1-2val., maršrutas ratu trunka 2val., maršrute daug stotelių. Nusiperki bilietą parai už 15€ arba kiek brangiau dviem parom ir gali važinėti kiek nori. Gali išlipt kokioj nors stotelėj, pasifotkint, pavalgyt, įlipt į sekantį autobusą ir važiuot toliau. https://tripshop.ru/sankt-peterburg/city/obzornye/ekskursiya-na-dvukhetazhnom-avtobuse-siti-tur-11-yazykov.html
 12. Patinka
  !karolis sureagavo į Dmitrijus Persilifikavimas   
  Geriau net nelysk į programavimo sritį... Patarčiau ieškoti kitą sritį, kur mažiau streso, nėra neapmokamų viršvalandžių bei laisvas savaitgalis
 13. Patinka
  !karolis sureagavo į Paulius. Klaipeda-Nida prisijungsi?   
  Jei stipriai buhalinsim ir nekalbesim apie versla, pinigus tai piz.du varom :)
   
  P.S. lengvabudziu sesiu prigriebkit.
 14. Patinka
  !karolis gavo reakciją nuo UnoDėdė Kiek „uždarbyje“ tikinčiųjų?   
  Tikiuosi tie netikintieji nešves velykų ir pirmadienį pasidarys darbo dieną?
  Ar tie netikintieji dar ir DVIVEIDŽIAIS apsimeta?
 15. Patinka
  !karolis gavo reakciją nuo GPC Kur ieškoti viruso?   
  Tai vienintelis saugus budas viska nuo tinklo atjungt.
  Jei antivirusas pagavo keleta malwaru, tada pagal ju hashus butu galima bandyt ieksot/analizuot kas per malwaras ir kokiu budu galejo atsirast.
   
  Pvz:
  https://isc.sans.edu/forums/diary/Recent+Emotet+activity/23908/
 16. Patinka
  !karolis sureagavo į zilvinaspet Lietuva grąžina šauktinių kariuomenę   
  Buvau šiandien šitam sovietiniam #####, tai likau ne tik kad nustebęs, o tiesiog apstulbęs kokia sistema viskas vyksta ir kaip viskas vyksta, iš pradžių dar nieko, atėjau, susipildžiau anketą paemė kraujo, šlapimo tyrimus, o po to pati smagiausia vieta kai reikėjo eiti pas kažkokią gydytoją kuri tipo jau peržiūrės viską ir paskirs tyrimus reikalingus, bendravimas tai kaip su š*do krūvo, pasijaučiau grynas šiukšlė, negalėjau praktiškai pratarti nei žodžio, norėjau pasakyti dėl savo ligos kurios nėra ligos istorijoje gavau tokius žodžius "Ligos istorijoje nėra, gyventi netrukdo, tarnauti gali" ir dar labai daug visokių replikų, aišku nepalikau visko taip paprastai, vidurį pokalbio įjungiau video kamerą ir telefonas buvęs kišenėje įrašinėjo pokalbį, tik dabar reikia įsikelti į kompą ir perklausyti, likau pasibaisėjąs. Norėjau pasakyti tai daktarei apie reta labai ligą arlekino sindromą kuria sergu, patiriant fizinį aktyvumą mano puse veido prakaituoja ir būnas raudonas, puse ne, taip pat kairės pusės akies vokas pakritęs, aha, tai norai liko norais, daktare paklausė iš kur aš sužinojau apie tą ligą, sakau internete radau ( ir rimtai labai reta liga susijusi su nervu kažkokiu dalyku, pats dar neisiaiškinau, komplikacijų nuo tos ligos tikrai YRA, pastovus galvos skausmas, užkritęs akies vokas) sako "ai tai pats ir diagnozę nusistatei" ir pažymėjo ties visur tinkamas, toliau regėjimas yra labai blogas, aš nuo 2 metų nešioju akinius, dešinė akis labai labai silpna, norėjo pripaišyti kad apsimetinėju, nuėjau pasidaryti kažkokio tyrimo akių ten, aišku TINKAMAS, nėra kitos kalbos, na tada liko dermatologas, kadangi turiu komplikuotą odą (dermatitą ant riešų) ačiū dievui nukele vieniems metams.
   
   
  Apibendrinimui, susirinkę "bachuriukai" gilus kaimiečiai kurie tiesiog nieko nesupranta, net anketos padoriai nemoka užsipildyti, teisti ir panašiai. Nuėjus pas daktarę paklausia, ar norite tarnauti ar ne. Jeigu nenori tai iš ligos istorijos (kurią jie patys atspausdina tau atvykus, jau buvo net paruošta) pasižiūri kuom sirgęs, kas kaip ir paskiria tyrimus (žinoma jeigu pasiskųsi, jeigu ne, tai sveikas ir tinkamas bus). Dar vienas dalykas tas, kad mano ligos istorijoje (kurią jie patys buvo atsispausdinę) aiškiai buvo parašyta jog man dermatitas 2015 metais nustatytas, sako daktare nieko nėra istorijoj apie jokį dermatitą, nežinau ar tyčia čia ji taip darė ar ne, bet po to galiausiai tipo "netyčia pamatė". Dar įdomus faktas jog antspaudo "Netinkamas" daktarė neturėjo. :)
   
  Tiesiog visko tiek daug, supuvsi valstybė, su supuvusia sistema, visiem nusispjaut, daktarės laukė apie 10 žmonių, tuomet ji buvo be nuotaikos, į pabaigai kai jau visi nuėjom ten, daktarė išlindo su šypsena linksmutė ir jau viskas gerai, o kabinete gryna ragana, perklausysiu įrašą ir manau kreipsiuos į žiniasklaidą paviešinti kaip tokie dalykai vyksta, neįmanoma tikrai, baisiausia patirtis kokia esu patyręs gyvenime. :)
   
  Yra ir daugiau ką papasakoti, tiesiog galva plyšta, stresas nuo tokių nesąmonių tikrai yra, mintys šokinėja kai tiek visko norisi papasakoti kas dar laukia kitų, nepykit jeigu kažkur nepadėjau kablelio ar nesiriša sakinys, nuo 8 ryto iki pat 5 vakaro prabuvau ten.
 17. Patinka
  !karolis gavo reakciją nuo GPC Kur ieškoti viruso?   
  Cia jau rimta. Galima isilauze i viena is kompu ir su lateral movement uzvalde likusius kompus/servus kartu ir email serveri (mato visus susirasinejimius, o kartu is verslo partnerius gali uzkresti siusdamas laiskus su kenkejisku failu/ kenkejiska nuoroda). Cia jau reiktu kviesti security ekspertus, kad nustatytu:
  * Kiek uzkrestu kompu/servu.
  * Koks isilauzimo ir uzkretimo vektorius (kaip isilauze ir kaip po to uzkrete).
  * Kada uzkresta buvo.
  * Kiek ir kokiu duomenu eksfiltravo, kokius pakeitimus sistemoj padare ir tt.
   
  Aisku rimtumas priklauso ir nuo imones dydzio (kiek kompu/servu, kaip isdestyti tinkle ir tt.). Jei kliento imone nedidele, tai viskas zymiai lengviau vyks.
   
  Saugiausias budas butu viska atjungti nuo tinklo ir pilnai persinstaliuoti servus/kompus. Butinai backupus visada atskirai tureti. Butinai reiktu suzinoti isilauzimo ir uzkretimo vektoriu, kad zinoti kaip apsisaugoti, galbut pasenusi programine iranga, bloga konfiguracija, uzkresti USB ir tt, todel istrynus kenkejiska programa, ji vel gali atsirasti del "skyliu".
  Taip pat paimti keleta uzkrestu kompu imageu tolimesnei analizei.
 18. Patinka
  !karolis sureagavo į Nordvas Darbo biržos niuansas.   
  Tėtis mokslą apmoko, spėčiau tėtis ir darbą atrado, per tėčio draugus. O tų draugų vaikai - irgi dirba už netoli 2k /mėn. :)
   
  Step by step kai esi tinkamoje valtyje. :)
 19. Patinka
  !karolis sureagavo į Sicario Darbo biržos niuansas.   
  :rolleyes:
 20. Patinka
  !karolis gavo reakciją nuo UnoDėdė Kiek „uždarbyje“ tikinčiųjų?   
  Tikiuosi tie netikintieji nešves velykų ir pirmadienį pasidarys darbo dieną?
  Ar tie netikintieji dar ir DVIVEIDŽIAIS apsimeta?
 21. Patinka
  !karolis gavo reakciją nuo TheVukasLt Lietuva grąžina šauktinių kariuomenę   
  Tai daugiau papasakok, ką veikei, kur patobulėjai, kaip sekėsi aklai nurodymus vykdyti? Jau nemažai straipsnių prirašyta apie ištreniruotus šauktinius, kurie visą sukauptą emocinę įtampą "atpalaiduoja" gatvėse ant žmonių.
 22. Patinka
  !karolis sureagavo į ZEROO123 Lietuva grąžina šauktinių kariuomenę   
  Gerai neatsimenu, bet sakyčiau koks 1,5-2 menesiai, bet jį ignoravau tai tada dar po kokio mėnesio dar vieną atsiuntė į darbovietę, ten jau buvo administracinio nusižengimo protokolas, ir nurodymas atvykti, tipo jei neatvyksi tada jau mentai išsiveš :D tai kažkaip galvoju biški gėda būtų iš darbo išveštam mentų būt, tai dada jau pasirodžiau. Tai bendorj sumoj tikrai viskas 3 menesius užtruko :) Tik kai pasirodysi pasiruošk gaut spaudimo nemažai. Tipo greižtai pradeda ten tave vos ne tardyt kodėl neatvykai ir tt. Ten pradeda moralizuoti, kad tipo bauda dabar gausi. Aš aisku durniaus režima įjungęs su sarkastiška šypsena atsakinėjau į jo klausimus. Pamate paskui kad nieko nebus, pradejo primygtinai siūlyti į savanorius, nes tipo neužteks savanoriu tai tipo rašykis, daugiau pinigų gausi ir tt. Aišku atisakiau. Tada jau man iš karto pradėjo pasakot kur ir kada pradėsiu tarnaut :D Vienu žodžiu nepasiduok provokacijoms.
 23. Patinka
  !karolis gavo reakciją nuo Auksinis Problema su Iphone 5s   
  Gali būti baterija sugedus. Blogesnis variantas - suvarytas U2 IC chipas dėl krovimo su neoriginaliu pakrovėju/laidu, tokiu atveju taisymas bus brangus.
 24. Patinka
  !karolis sureagavo į IrishMan Lietuva grąžina šauktinių kariuomenę   
  Vyrai ! Liko tik 3 men ! Kas esat sarasuose dekit skersa ir nekelkit ten kojos.Mane pakviete/paeme is 3 karto gazdindami jog mokesi baudas arba mars tarnaut! Tie kas gyvenat savarankiskai su antrom pusem ir pns net negalvokit eit ten.Teko susipykt tiek su tevais ir pana..Galima labai lengvai sveikata susigadint saldant sanarius bei braidziojant po tas pelkes persaldyt pusle kas kolegai ir atsitiko..Patirtis mano idomi istiesu,nuo einant per platza negaunant pagarbos nuo pkt kariu iki izeidinejimo is ju.Kas man tik gerai kad kariuomenej fizine bukle susitvarke nors galiu as ir civiliniame gyvenime prisivertes save tai padaryt..Neaukokit savo planu del sitos ch*inios.. As jau paaukojau savo planus.. Neidelizuokit musu kariuomenes..dar uzims ne vienus metus kol ji tikrai bus tobulesne..Sitie sauktiniai yra tik visolabo eilinis pinigu plovimas..Uztenka pamatyt kainas tu daiktu kur skyria sauktiniams kada gali rast perpus tokius pat pigesnius.As sita nesamone panaikinciau ir geriau prideciau tuos pinigus pensininku pensijoms ar pakelt algas gydytojams ar mokytojams kam dabar ir yra reikalinga o ne kazkoks taskymas mokesciu moketoju pinigu vejais!
 25. Patinka
  !karolis sureagavo į Paulinho1994 Lietuva grąžina šauktinių kariuomenę   
  Turbut uzmerktom akim ir uzkistom ausim ten buvai. Arba ir pas tave vakumas galvoj kaip ir 98% kariuomenes publikos iskaitant vadus. Kariuomene yra degradu susirinkimo vieta, kurie nemegsta mastymo reikalaujancios veiklos. Kitaip tariant - gatviniai marozai. Kariuomenej visiskai jokio mastymo nereikia. Butent todel ten yra tokia sistema sukurta, kad tu vergautum hierarchijai. Nemastanciais labai lengva zaist. Viskas paremta fizine jega ir staugimu/rekimu. Ten ju tos sapaliones kiekviena ryta, kad jus cia susirinke ginti Lietuva ir pan. tai toks absoliutus bullshit. Nugirdau kaip vienas vyr.eil sako: as atidirbu nuo 8 iki 17 val ir man ****** tie sauktiniai, gali cia jie kad ir pasikart. Kai baigsiu liepos 2 tarnyba as cia romana parasysiu apie viska, kas ten vyksta. Puse tu vadu zole tasko kiekviena diena, tik niekas to nezino, nes ju netikrina. Visokie eiliniai, vyr. eiliniai uztinusiais veidais po savaitgaliu pastoviai grista. Dabar aisku, kodel dauguma ju yra tokie psichiniai. Nieko nevartojantis zmogus tokiu negaletu buti niekaip naturaliai, nebent suvaidintu.
   
  Vien tas dalykas, kad turi mokytis visokias nesamones apie granatsvaidzius ir kulkosvaidzius, kuriu daugiau gyvenime niekada i rankas nepaimsi, tik dar prideda daugiau beprasmiskos egzistencijos tiem 9 menesiam. Kokios tau ten naudingos zinios? Liepos 2 iseisi ir realiam gyvenime nieko nepanaudosi. Tas pats, kas issilaikyt masinos teises, bet gyvenime niekada nevairuot masinos. Miske po suda pabraidzioji pora kartu, wow, such an unbelievable experience. Galiu i savo miskeli prie namu nueit ir po ta pati suda pabraidziosiu ir nereikes 40 kg sveriancios kuprines tyst ant nugaros su dalbajobu is nugaros rekianciu ir gadintis sau sveikata. Kaip tobula komentara parases Softeriz minejo jiem ten ****** ant musu sveikatos ir musu psichologines busenos. Turi daryt, nes taip pasake vakuma galvoj turintis, bemokslis, dalbajobas vadas. Kitu atveju gi nebusi stereotipinis "kariuomenes bahuras". Ir visada prides savo beviltiska argumenta: "O tai ka, jeigu karas butu tai tipo neitum su luztancia nugara nuo svorio"?
   
  Sestadieni parvaziuoju namo savaitgaliui ir mano lova neklota visa diena ir man ****** ir niekas neaiskina kaip gyvent. Kita diena gal atsikelsiu ir nuspresiu, kad noriu lova pasiklot, nes man taip susisviete ir man joks dalbajobas atejes neprades svaigt, kad kaldros kampas 1 centimetru blogai uzlenktas - gulkis ir pumpuok pidisoka. Jeigu pats susivoki, kada ir ka reikia daryti, tau nereikia, kad kazkas tau aiskintu ir sektu pamokslus. Butent todel sugebanciam mastyti zmogui kariuomene yra visiskas laiko svaistymas, nes jis pats susivokia, ka ir kada reikia daryti, ir kas jam svarbu/naudinga/nenaudinga. Ka tai pasako? Pasako vel, kad kariuomene skirta degradam, kurie nesugeba mastyt, o hierarchija jais gali manipuliuot savo naudai. Jeigu tu pats nesusivoki, kada tau reikalinga disciplina, o kada gali pohujisto rezima ijungt, tai tau jokios armijos nepades. Armijoj tu viska darai ne del to, kad pats uzsinorejai ir sumastei. Tu darai, nes tau pasake. Sugrisi i civilini gyvenima ir vel darysi tai, ka tu jau anksciau darydavai ir kariuomene jokios naudos nebus davusi. Jeigu kazkas nori pasikeist kaip asmenybe tai jis pats turi tai susivokti, o ne kad jam kazkas kitas pasakytu. Cia tas pats, kas alkoholika vest per prievarta atsikoduot. Jei jis pats nesupranta, jis niekada neatsikoduos, kad ir 10 armiju sukviestum ji i blaivykla isvezt per prievarta.
   
  As siaip nesikeikdavau, bet kaip matot buvimas tarp degradu 4 men kiekviena diena jau pradeda daryti neigiama poveiki mano psichologijai. Pats pradedu jaust, kad vis maziau kantrybes turiu ir jau savaitgali namie visokios smulkmenos nervina, kas anksciau nenervindavo.
×
×
 • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...