Pereiti prie turinio

asku

Patvirtinti nariai
 • Pranešimai

  1.341
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Atsiliepimai

  100%

Reputacijos išklotinė

 1. Patinka
  asku sureagavo į Arnas Būk pastabus!   
  Pateiksiu šiokį tokį pasakojimą apie tai,kaip išlavinti tam tikrą sugebėjimą. Tai tikrai įdomu!!!
   
  Ar bent įsivaizduojate, ką gali jūsų protas,bet negali jūsų sąmonė? Jeigu įsivaizduojate,ar nenorėtumėte tai įvaldyti iki tokio lygio,kad GALĖTUMĖTE naudoti tai valingai? Aš kalbu būtent apie atminties ir pastabumo zonas. Pagalvokime,ką gali nuveikti žmogus,kuris atsimena faktus labai ryškiai,kurie vyko,tarkim,prieš 15 metų? Arba atsiminti ką veikėte per pirmąjį skambutį,kas jus laikė už rankos? Yra žmonių,kurie iš prigimties turi tokį talentą ir jiems tai atsiminti nėra sunku,tiesiog gerai pamasto ir viskas lyg televizoriaus ekrane pasirodo. Bet tokių žmonių nedaug. Ar norėtumėte būti vienas iš jų? Tai tikrai labai nesunku ir neatims daug jūsų brangaus laiko. Tai tik valios žaidimas. Kodėl valios? Nes tai tik valios reikalas,ar tai užtruks mėnesį,ar du,ar pusę metų,ar metus. Užteks tuščiožiauti ir pabandykime papasakoti kas kaip.
  Atgal į praeitį
   
  Žinokite,kad išlavinus atmintį,ne tik prisiminsite ssavo gyvenimo naudingus įvykius/aspektus,bet ir galėsite žvelgti į ankstesnį gyvenimą,istoriją vien iš FAKTŲ. Tai yra,galėsite regėti vaizdą savo mintyse tarsi per televizoriaus ekraną. Aš nekalbu apie kelionę laiku,tai tik faktų paviršutiniškas suvokimas. Bet apie tai vėliau. Jei norite turėti nepaprastai galingą atmintį,tapti aiškiaregiu,visai nebūtina ieškoti ekstrasenso dalelės savyje. Tereikia jūsų atkaklumo. Kas rytą ir vakarą stenkitės prisiminti prabėgusios dienos įvykius,net ir smulkiausias detales,įvertinti savo poelgius,pasvarstyti ką padarėte,ko nepadarėte,ar turite dėl to gailėtis,džiaugtis ir panašiai. Paskui pradėkite palaipsniui grimzti į praeitį. Prisiminkite kas buvo vakar,užvakar ir dar seniau. Jei pakaks valios daryti tai kasdien,sėkmė bus garantuota. Ilgą laiką lavindami atmintį sugebėsite atkurti bet kurį savo gyvenimo tarpsnį iki pat gimimo,lengvai įsiminsite ilgiausius eilėraščius,spalvų gamas,skaičių eiles...
   
  Aiškiaregystė
   
  Tai ne tas teiginys,kuriuo apibūdinu žmones,kurie gali kalbėdami su sielomis ar tai dvasiomis,numatyti ar atspėti tam tikrų įvykių seką. Tai teiginys,kuriuo apibūdinu tuos,kurie yra labai įžvalgūs. Tie,kurie iš menkiausios detalės gali sukurti visą pasakojimą,kuris 1:1 atitiks realią žmogaus padėtį. Taigi gryžtame prie to,kas seka po PIRMOJO žingsnio(atminties lavinimo). Taigi,po ilgalaikės praktikos,atminties lavinimo srityje,jūs sugebėsite matyti tai,ko kito nemato. Užteks panorėti matyti daugiau. Jums užteks pamatyti vieną užrašą/pavadinimą ar tai kelias detales ir jūsų posamonė greitai sudėlios viską į savo vietas. Jūs savo mintyse nupiešite paveikslą.
   
  Norite matyti ateitį?
   
  Ši dalis yra išties labai paini. Man asmeniškai dar nepavyko to padaryti,bet tikrai žinau bent pora labai užsidariusių žmonių,kuriem tai padaryti pavyksta. O kagi padaryti? Matyti ateitį. Nors šeip,tai tas teiginys "matyti ateitį" nėra teisingas. Jūs tiesiog nuspėsite tam tikrus veiksmus,kurių pagalba galėsite paįvairinti savo gyvenimą arba pritaikyti tai tam tikrose srityse,kurių pagalba,jūs galbūt net uždirbsite pinigų :). Viskas ką dabar parašysiu,yra paremta Pitagoro žodžiais. Tik žodžiais. Todėl neskubėkite smerkti,jei neturite,kaip anksčiau minėjau,valios,net nesistengkite to neigti nepabandžius,juk nežinosite ar sakote tiesą. Taigi Pitagoras,ryte prieš išlipant iš lovos rekomendavo nuspėti pagrindinius ateinančios dienos įvykius,bet ir įtraukiant susitikimus su konkrečiais asmenimis,jų pirmus ištartus žodžius,jų veido išraišką pamačius jus,poelgius,drabužius,pokalbio turinį,temą. Netgi jų skleidžiamus kvapus! Pagal metodiką tai panašu į trečiąjį atminties lavinimo etapą: gilinantis į aiškiaregystės paslaptis jums buvo siūloma įsivaizduoti praeities,dabarties ir ateities įvykius,kuriuose nedalyvavote. Bet čia žengiamas didelis žingsnis į priekį – ateitį ne šiaip reikia pamatyti,bet ir stengtis daryti jai įtaką. Savo sąmone skverbdamasis į ateitį,žmogus ne tik įgauna gebėjimą kuo smulkiausiai ir tiksliai numatyti įvykius,bet ir pradeda formuoti šiuos įvykius. Kiek žinau,tai dar niekas neupranta kokiais smegenų daliai šitas reiškinys priklauso,bet ar tai svarbu? Iš senųjų epochų ir nebeegzistuojančių tautų,mes,savo istorijos rašytojai,atkapstėme/išsaugojome daug žinių apie tai. Bet tai tik dalėlė iš viso turinio. Mes šiaip taip išmokome jomis pasinaudoti,bet dar nesugebame kurti teorijų,kuriomis pagrįsta visas procesas. Cituoju pastraipą
   
   
  Šiaip ar taip,niekas negali pasakyti ar tai yra tiesa. Bandymais,kuriuos aš jums siūlau atlikti,nustatyta,kad taip elgdamiesi žmonės gali daryti įtaką tolimesniems žingsniams. Ir jei leisite veikti savo "fantazijai",lengvai ir be svetimos pagalbos žengsite kitą žingsnį – sugebėsite ne tik keisti įvykius reikiama linkme,bet ir priartinti ar nutolinti juos,kitaip tariant,mintyse galėsite valdyti laiką.
   
  Svarbu laikytis 3 taisyklių:
   
   
   
  1. Neskubinti įvykių ir pirmiausia perprasti atminties lavinimo metodiką, nes be šito neįmanoma dėlioti ateities.
   
  2. Išmokti įsivaizduoti įvykius kiek įmanoma išsamiau ir ryškiau,tarsi televizoriaus ekrane.
   
  3. Niekada negalvoti apie tai,ko nereikia daryti,nes neigiamos mintys taip pat turi savybę įsikūnyti.
   
   
  Na,dabar jums spręsti,ar tikėsite manimi ir ryšites pereiti į aukštesnį lygį,ar suabejosite ir pasiliksite ties užimama pozicija. Aš dabar galiu pasakyti,kad tai darau apie 9 mėnesius,kalbu apie atminties lavinimą. Ir aš galiu atsiminti ką veikiau tam tikrą dieną,ar ji buvo saulėta,ar lijo lietus. Ką aš veikiau išlipęs iš lovos ir t.t. Pabandykite šiandien prieš užmiegant atsiminti viską ką veikėte šiandien nuo tada,kai išlipote iš lovos. Tada pabandykite prisiminti tai kitą dieną,vakare ir galiu garantuoti,kad atsiminsite pačias smulkiausias daleles! Ačiū už tai,kad perskaitėte iki galo :)
 2. Patinka
  asku gavo reakciją nuo geras1 Ipp.lt - Internetinių Projektų Priegloba!   
  Tada gal pakeiskite temos pavadinimą į nelabai kokybiškas hostingas?
   
  Patys sau prieštaraujat.
 3. Patinka
  asku sureagavo į rufas Jūsų realizuotos idėjos   
  Na pabandykim. Gal ką paskatins darbuotis.
  Visą laiką mėgau internetinius krepšinio menedžerius. Viename netgi buvau moderatorius.. Deja visuose man kažko trūko arba kažkas nepatiko tad nutariau sukurti geresnį.
   
  Pati pradžia buvo net prieš 6 metus! Šis projektas tai netik pirmas mano kurtas žaidimas bet ir apskritai pirmas kurtas internetinis puslapis. Tiesa programavimo iki tol jau buvau matęs - JPM (Jaunųjų programuotojų mokykla), informatikos olimpiados ir panašiai.
  Apie internetinių puslapių kūrimą nežinojau nieko tad darbai judėjo labai iš lėto.
  Be to tai buvo pirmieji metai universitete.. Naujas miestas, nauji draugai, bendrabutis, mokslai... Visa tai tik dar labiau apsunkino darbus, kurie kartais sustodavo net ištisoms savaitėms.
   
  Praėjus maždaug pusmečiui turėjau mažytę žaidimo versiją ir žaidėm keletas draugų. Aš šiek tiek įgavau patirties apie internetinių puslapių kūrimą tad nusprendžiau susirasti darbą.
  Pirmas bandymas nusiųsti CV buvo sėkmingas. Iš karto patekau į vieną geriausių įmonių dirbančią su įvairiais stambiais projektais.
  Kadangi buvau dar tik antrame kurse grįžus iš darbo tekdavo studijuoti tai žaidimo kūrimas dar labiau sulėtėjo. Suspėti viską buvo labai sunku, tačiau žaidimo visiškai neapleidau - po truputį judėjo į priekį ir toliau.
   
  Vieną svarbiausių postūmių padarė dalyvavimas Bitės laboratorija konkurse. Ruošiantis šiam konkursui prie žaidimo kūrimo prisijungė dar vienas žmogus. Žaidimo kūrimas gerokai pagreitėjo. Atidarėme pirmąją atvirą versiją. Dalyvavimas konkurse buvo sėkmingas ir pelnėme perspektyviausio projekto nominaciją. Tapę vienais iš prizininkų daug bendravome su Ilja Laurs. Kartu su juo vykome į Londoną kur turėjome pietus Lietuvos ambasadoje bei susitikome su investuotojais (tais pačiais kurie investavo į GetJar, Facebook ir daug kitų stambių įmonių)
  Investuotojų nesudominam, bet patirtis buvo tikrai įdomi. O Ilja Laurs galėčiau įvardinti kaip vieną didžiausią įspūdį palikusių žmonių.
   
  Po konkurso žaidimo kūrimas šiek tiek pagreitėjo, tačiau tai vis tiek buvo užsiėmimas "po mokslų ir darbo". O pats darbas davė daug patirties ir mano kurtame žaidime pamačiau daugybę klaidų. Tad didesnę žaidimo dalį po truputį teko perdaryti iš naujo. Šiek tiek pareklamavus ir įdiegę mokamas paslaugas žaidimas pradėjo nebeiti į minusą. Tad praėjus lygiai metams darbą mečiau ir likau dirbti tik su žaidimu + studijos.
   
  Šis žaidimas taip pat tapo ir bakalauro darbu, o vėliau ir magistro. Apskritai tai gana daug modulių universitete vienaip ar kitaip susiedavau su žaidimu ir juos "prasmukdavau" su mažiau pastangų negu kiti kurso draugai, kurie darė viską nuo nulio.
   
  Šiuo metu projektas jau pilnai išlaiko vieną žmogų. Alga nėra labai didelė - sėdėdamas office samdomu programuotoju ko gero uždirbčiau daugiau, bet galimybė būti nepriklausomam turi savų privalumų.
  Prie žaidimo tobulinimo šiuo metu dirbam galima sakyti 1.5 žmogaus. T.y. aš dirbu visą darbo dieną, o kolega dirba laisvu laiku. Mūsų tikslas per ateinančius metus pasiekti jog žaidimas pilnai išlaikytų bent du žmones. Tikiu kad tai pavyks ;)
   
  Žaidimą galima rasti adresu www.bballzone.net
  Vienas iš prioritetinių darbų bus dizaino atnaujinimas, kurio eskizus jau turime labai ilgą laiką (konkursas vyko uzdarbis.lt) Tačiau niekaip nepavyksta rasti žmogaus kuris užtikrintai apsiimtų šį darbą ir užbaigti piešti kitus žaidimo langus..
   
  Nežinau ar tai verta "sėkmės istorijos", visgi milijonų nėra :) Tačiau iš esmės aš esu viskuo patenkintas ir tikiu kad ateityje žaidimas duos daug naudos. O jeigu ir neduos turiu daug kitų idėjų, o dabar dar ir žinių kaip jas reikia įgyvendinti.
 4. Patinka
  asku sureagavo į DjiXas DjiXas, istorija, kurios neturėjote žinoti   
  DjiXas, istorija, kurios neturėjote žinoti
   
  Na ką, dėl vienokių ar kitokių priežasčių, nuspręndžiau pasidalinti ta „žymiaja“ istorija, kurią parašiau dar 2006 metais.
   
  Tikriausiai vienintelė priežastis, kodėl ji tapo tokia populiari buvo ta, kad tais laikais uždarbis internete buvo kaip Sovietų Sąjunga... Visi ieškojo greitų būdų užsidirbti, apgaudinėjo vienas kitą ir šiaip, vyravo tamsusis amžius. Spaudinėdavai reklamas už dešimtadalį cento, o sulaukus emailo, kuris siūlo net 1ct, jauteisi kaip aukso ieškotojas atradęs pilną kapą brangenybių .
   
  Tekstas yra originalus ir pilnas klaidų, tačiau lai būna jis toks, koks yra. Sentimentai vis dėl to daro savo...
   
  Kadangi per sękančius 5-6 metus nutiko daug visokių dalykų, apačioje rasyte ir antrą istorijos dalį, iki pat 2011 12 31. Antrą dalį rašiau sau (kol viską prisimenu), dėl šios priežasties, keletas tik man aktualių detalių buvo iškirpta ar pakeista. Prisipažinsiu, norėjau iškirpti dar didesnę dalį istorijos ir žinau, kad gailėsiuosi kelių čia paviešintų detalių...
   
  Internete pradėjau dirbti būdamas 15-16 metų...
   
  ------------------------------------------------------------------------
  ------------------------------------------------------------------------
   
  Kadangi jau patraukiau jūsų dėmesį...
   
  Gavau kelis laiškus su klasimais, kaip aš viską pradėjau ir t.t. Todėl sugalvojau glaustai viską aprašyti...
   
  O viskas buvo taip...
   
  Pradžia.
   
  O viskas buvo taip, seniau brolis bandė kažką dirbti internete su spedia ir kitomis programomis, per metus ~2-3 USD uždirbo, tada jis metė, o po gerų metų nutariau visą tai pabandyti aš, žinoma, buvo daug neigiamų atsiliepimų ir „patarimų“, jog to daryti neverta. Tačiau aš nepasidaviau :-)
  Pradėjau googlinti PTR‘ų, principą jau žinojau ir maždaug gaudžiausi, kas, kur, kaip :-)
  Pradėjau su tokiais PTR‘ais kaip BankMails, DreamStartMail ir kitais scam‘ais :-) Žinoma, tą sužinojau vėliau, tada atradau #earncash ir kitus IRC kanalus, ten gavau PIRMUOSIUS 10ct į savo e-gold sąskaitą už registraciją, tai buvo kažkas „special“.
   
  From: Smile! It increases your face value.
  Memo: weather-mails .. buk aktyvus, rink refus
   
  Dar iki šiol ieškau, kas man juos siuntė, žinau jog tas žmogus yra uzdarbis.lt, tačiau kas jis, nepamenu.
  Bespaudinėdamas ant linkų rasdavau daug naujų, suradau clicking2rewards.com, kadangi e-golde jau turėjau apie du dolerius už registracijas, nusprendžiau pabandyti gauti ref‘u clicking2rewards, nusipirkau reklamos keliuose puslapiuose už 30ct (taip, seniau tokios sumos buvo :-)) ir gavau pirmuosius ref‘us, atrodo apie 15, taip susipažinau su reklamos efektyvumu ir pradėjau eksperimentuoti su įvairiu tekstu ir t.t.
  E-Gold History pastbėjau, jog keletą pavedimų iš daug.tik.lt su memo: 5 centai, oho, tu jau turtingas , Sekis likuti )), Imk savo likuti http://web.archive.org/web/20040603191604/http://daug.tik.lt/
   
  Lyg mačiau šį žmogų uzdarbis.lt
  Na anyways, dirbau, dirbau, vergavau už centus, registravausi, naudojau pinigus reklamai, jau gaudavau bonus už ref‘us :-) Dauguma adminų prašė promotinti jų puslapius, kadangi šiek tiek apie mane jau girdėjo.
  Uždirbau apie 20 USD, juos išleidau (net nežinau už ką :-)) naudodamas šį memo:
  MP4E Advertising Reseller Affiliate Program Advert
  Google radau:
  http://64.233.183.104/search?q=cache:89Dw4UrS-qUJ:www.freeadvertisingforum.com/archive/index.php/t-124864.html+egold+529097&hl=en&ct=clnk&cd=1&client=opera
   
  Tikriausiai čia buvo HYIP ar kažkas panašaus :-) O gal ir PTR ads.
   
  Pirmasis bandymas.
   
  Mano svajonė buvo atidaryti savo PTR tinklalapį, turėjau apie 20 dolerių, o viso reikėjo 99.99 + domeno, todėl tariausi su skripto kūrėjų, jog leistu paimti išsimokėtinai :-) VISKAS PAVYKO! Atėjo laikas pirkti domeną, kadangi turėjau gražų paveiksliuką su akimi, sugalvojau PTR pavadinti visiblemails.com :-)...
   
  Ah ha! Išsiaiškinau kas man siuntė pirmuosius 10ct :-) NuPagady! Pastebėjau, jog tuo pačių adresu mokėjau jam už domeną :-) Ot NuPagady, gausi lupti už tai, jog žinojai viską, kad aš ieškau, bet tylėjai :-)
   
  Laikas pasakoti toliau... Tačiau iškilo problema: iš ko aš mokėsiu? Sugalvojau, jog atidarysiu Ads Only puslapį, visi pradėjo man „patarinėti“ jog neuždirbsiu nieko, nes niekas nenori tik reklamų, aš su jais nesutikau :-) Nutariau suteikti galimybę, 1000 „ads“ pinigų konvertuoti į 10ct, taipogi siūlyti random payout‘us. Pradėjau dėlioti dizainą ir t.t. Po savaitės ar kelių puslapį atidariau, po 2min. nuo atidarymo, gavau 90 užsakymą, žmogus norėjo GOLD membershipo, todėl tai buvo idealu, tuos 90 USD jis siuntė žmogui, iš kurio pirkau script‘ą. Skolų neliko, pradėjo pirkti reklamą visi, membership‘us ir t.t. Pirmasis mano payoutas buvo XDVX :-)
   
  Toliau e-gold seka keliasdešimt puslapių payoutų ir pirkimų :-) Verslas klesti, nusipirkau pirmąjį daiktą iš savo pinigų – nuosavą kompiuterį (jį naudoju ligi šiol). Darbo buvo ligi kaklo, tūkstančiai support emailų ir payout request‘ų, nenuostabu, jog didelių PTR webmasteriai ankščiau ar vėliau mirdavo, išprotėdavo arba pasitraukdavo, krūvis milžiniškas, sugalvojau, jog man jau gana, (ypa2 po to, kai kelias dienas nebuvo interneto, o email inbox prisikaupė dešimtys tūkstančių laiškų) išmokėjau likusius payout‘us ir visiblemails.com pardaviau už 120 USD, atsidariau antrą PTR‘ą diamondmails.com, priemiau tik kelias šalis, taip padidinau pardavimus, kadangi pirko reklamą tik search engine‘ams promotinti ir sumažinau krūvį, nuostabi išeitis :-) Sukausi toliau... mokėjau, miegojau, mokėjau, miegojau. Gaudavau keliasdešimt pirkimų į dieną, visi stebėjosi ypač gerais rezultatais, kadangi trindavau visus cheaterius, tikrindavau kiekvieną ip, paspaudimą... Aš žinojau ką darau :-)
   
  Pradėjau pats reklamuoti kitų search engine‘us, „susimetėm“ su XDVX, jis tuo taipogi domėjosi, abu individualiai promotinom, viskas buvo puiko apie pusę metų, tačiau man jau pabodo būti tik pavaldiniu, atsidariau IceCubePTR.com (dar vieną PTR), šis nepavyko, buvo skubotas ir neapgalvotas, diamondmails.com pardavimai mažėjo, pinigų šaltinis mažėjo... Reikėjo kažką daryti... Pardaviau DiamondMails.com, IceCubePTR.com ir taupiau pinigus ant savo search engine scripto, sistema kainavo apie 750 USD pradžiai, tėvo atminimui suteikiau pavadinimą # :-)
   
  Prasidėjo vargai, mokinausi elgtis su sistema, hostingo sąskaitos augo, gerų partnerių neturėjau, kurie gerai promotintų mano search engine‘ą. Siunčiau pinigus iš mamos sąskaitos, jog sugebėčiau sumokėti už serverį... Suradau kelis gerus provide‘erius (feed‘us), kurių rezultatus naudojau savo paieškos sistemoje. Pradėjo viskas kilti... (tai užtruko apie pusę metų), tačiau man vis dar trūko pinigų, ieškojau daugiau partnerių, pirkau sistemos patobulinimų, žodžių vargau... Tai truko dar pusę metų), o pelno dar nebuvo, kitaip tariant, daugiau nei metus dirbau dykai.
   
  Gavau daugiau feed‘ų, kilo ir paspaudimų vertė, nustojau naudoti antrarūšius provider‘ius, išsilaisvinau. Vos ne kaip filme, kai jaūnėlis pakeičia senuosius, o jie priversti naudotis jaunėlio paslaugomis. Taip buvo ir man. Žmonės, kuriu rezultatus aš ankščiau naudojau, pradėjo naudoti maniškius, nes jau turėjau šiokių tokių pažinčių, visi tuo laiku populiarųs search engine‘ai naudojo mano rezultatus :-) Didelis pasiekimas. Viskas buvo puiku, stipresnis (aš) pakeitė silpnuosius ir juos įtaukė į savo verslą (jie pradėjo naudoti mano rezultatus), darbo buvo ypatingai daug, dauguma pabijojo kurti paieškos sistemas, vien dėl to, jog nebūtų nieko spėję, Žodžiu viskas truko dar pusę metų :-) Pasikeitė ir tinklalapis.
   
  Lūžis. Nuopolis.
   
  Gavau naujų partnerių, kurie siūlė ypatingai gerus rezultatus ir pasiūlymus, pvz.: wehuntitdown.com, gavau dar daugiau paieškų, verslas augo, jau wehuntitdown turėjau apie 3000+ USD, laukiau payout‘o, jog galėčiau išmokėti visiems ir pats pasiimti 20%, tačiau nesulaukiau, buvau apgautas. Kilo panika mano galvoje, ką aš dabar darysiu, ten buvo mano visi pinigai, žmonės pradėjo rašyti šimtus žinučių į dieną, klausdami, kur jų pinigai, paaiškinau jog mane apgavo, jie nebuvo „supratingi“ ir norėjo tik pinigų, paieškų skaičius krito, skolos augo, panika didėjo, ką daryti, ką daryti!? Tokiais atvejais dauguma pasitraukia. Tačiau aš to nedariau, susikaupiau. Pradėjau naudoti senus partnerius ir siūsti likusias paieškas, už paskutinius pinigus išmokėjau ilgiausiai laukusiems, kadangi mano bid’ai (vertę už vieną click’ą aka paspaudimo vertė) krito praradus partnerius žmonės vistiek nesiuntė tiek daug paieškų, kelis mėnesius gyvenau tokioje nežinioje.
   
  Seni draugai neišduoda.
   
  Įtikinau partnerius, draugus ir toliau man siųsti paieškas, pakilus paieškų skaičiui, gavau pasiūlymų iš kelių kompanijų (feed’ų), jog aš galėčiau naudoti jų rezultatus, viskas buvo puiko, bid’ai kilo, paieškos augo, pelnas didėjo susidomėjusių skaičius, pasiekiau maksimumą, dauguma kitų paieškos sistemų mirę, stambesnės suvalgė mažesnes. Darbo krūviai tapo nežmoniški, nemiegodavau naktimis, o prieš tai jau daugiau nei vienerius metus neturėjau atostogų, ariau kaip jautis, dirbau per šventes, savaitgalius, jokių pramogų. Tapau dirbanti mašina.
   
  Didesnis pelnas – didesnė rizika.
   
  Ieškojau dar geresnių pasiūlymų savo vartotojams, radau lookquick.com, jie siūlė puikias sąlygas, todėl surizikavau, pirmą mėnesį gavau payout‘ą, siunčiau dar daugiau paieškų, o tada... Jie neišmokėjo (tik vėliau sužinojau, jog jie taip daro visiems), praradau apie 7000 USD, šį kartą nieko nedariau, tapau nejautrus pinigams, nebuvo skirtumo, prarasiu 10 ar 10000 dolerių, pinigus gavau iš senų tiekėjų, todėl išsimokėjau.
   
  Vienu žingsniu atgal, dviem į priekį.
   
  Užplūdo iframer‘ių banga, šimtai kvailių pradėjo naudot šį triuką ir pašalino paskutines mažas paieškos sistemas iš rinkos, webmaster‘iai nebemokėjo su tuo kovoti, nes aptikti juos buvo sunku, o dauguma manė, (tie patys vilkai) jog tai neįmanoma, tačiau aš sugebėjau :-) O dabar tiesiai į pasakojimą... Kadangi praradau partnerius, kurie siūlė geras sąlygas, šiek tiek krito ir paieškos, tačiau tai man nemaišė, mane stiprino, vėl pradėjo plūsti žmonės, nes įgavau ypatingai aukšą pasitikėjimo lygį (net apgautas aš nepasidaviau). Pelnas siekę aukštumas. Smegenys kunkuliavo, miego trūkumas, visa užimta diena, reikėjo bent 2 dienų pertraukos, taip ir padariau. Sumažinau darbą perpus, už dviejų dienų gavau skambutį, sakmbino partneriai, su kuriais dirbau nuo pat pradžios dėl vadinamo fraud traffic‘o, jie pranešė jog man teiks tik antro lygio rezultatus, kitaip sakant dauguma feed‘o advertiserių nebenori jog aš jiems siūsčiau paieškas Man buvo šokas, štai ką man padarė petrauka! Puoliau į darbus, stengiausi atitaisyti klaidas, juk tai mano darbas! Tačiau jau vėlų... Viskas... Pelnas krito 90%. Išmoku mėnėsio „algas“ ir siunčiu likusius pinigus namo, viskas, perku lėktuvo bilietus ir po 2 metų be atsotogų skrendu atostogauti.
   
  Šviežios mintys, naujos idėjos.
   
  Atostogaudamas sugalvoju įkurti naują paieškos sistemą su aukščiausiomis technologijomis. Grįžęs puolu dirbti, taip atsiranda kitas mano projektas, (vasaros gale) o toliau... toliau dar tik bus.
   
  Pabaiga.
   
  Nepaminėjau smulkenų, pvz.: hostingo pardavinėjimo, investavimo į hyip‘us, surf‘us, bandymo atidaryti dar vieną PTR‘ą, kuris žlugo dėl ThePlanet kaltės, seo, dauguma apscaminimų dar didesnėmis sumomis ir t.t. tačiau tai jau kita tema.
  Dabar žinote kaip tapau tuo, kuo tapau. Gali būti klaidų. Pasakojimą rašiau gana greitai ir glaustai.
   
  Situacija šiuo metu: dirbu savaitgaliais, tačiau tiek, kiek noriu, galiu praktiškai leisti sau tinginiauti, tačiau tai tik per šventes, bet kiekvieną dieną stengiuosi viską suspėti, krūviai nėra tokie dideli, nes daug visko daro mano sistema, tačiau kartais tenka ir kelias paras nemiegoti
   
  Papildyta:
   
  Pamiršau paminėti, kad turėjau ir dar vieną paieškos sistemą, kuri gyvavo kartu su pirma sistema.
   
  http://www.djixas.com/story/p4.png
   
  Iš archyvų ištraukti screenshot, gaila, kad pusės paveiksliukų neberodo.
   
  http://www.djixas.com/story/visiblemails.png
   
  http://www.djixas.com/story/diamondmails.png
   
  http://www.djixas.com/story/p2.png
   
  http://www.djixas.com/story/p3.png
   
  ---------------------------------------------------------
  ---------------------------------------------------------
   
  Antra dalis, 2006-2011
   
  2006 vasarą grįžau iš atostogų ir puoliau planuoti naująją paieškos sistema. Šį kartą viskas turėjo būti tobula...
   
  2006 rugsėjo / spalio mėnesį paleidžiu dar vieną PPC ir išsiunčiu laišką seniesiems savo klientams. Problemų pritraukti žmonių nebuvo,visi senoliai žinojo apie mano naująjį projektą, todėl traffic’as augo sparčiai.
   
  http://www.djixas.com/story/m.jpg
   
  http://www.djixas.com/story/240-400.jpg
   
  http://www.djixas.com/story/300-600.jpg
   
  Iš archyvų ištrauktas screenshot. Ignoruojant kelias klaidas bet dingusius paveikslėlius, puslapis daugmaž taip ir atrodė.
   
  Nežinau kas čia rašė ir kodėl tokį screenshotą turiu išsisaugojęs, bet toks tekstas pakėlė nuotaiką:
   
  http://www.djixas.com/story/p1.jpg
   
  Anyway, su nauja paieškos sistema atėjo ir nauja cheater'ių karta. Šį kartą, juos pagauti nebuvo taip paprasta, nes neįsigilinus, traffic'as (lankytojų srautas) atrodė 100% natūralus.
   
  Šie žmonės buvo tos srities profesionalai, žaidimai su iframes (kuomet nematomas script'as įdedamas į puslapį ir atėjus lankytojui, jis to nežinodamas paspaudžio ant reklamos) buvo pakeisti sudėtingais algoritmais, kurie sukeldavo didelį galvos skausmą. Toks jau tas darbas...
   
  WebMasterio Košmaras
   
  Praėjus mažiau nei metams po projekto paleidimo, išaušo dar vienas rytas... Tai buvo 2007 Birželio 09 diena...
   
  Įsijungiau kompiuterį ir patebėjau, kad mano tinklalapis nebeveikia. Hmm, kažkas blogai su failų nustatymais. Prisijungiau prie cPanel ir netrukus išvydau klaidą... Parašius support‘ui išgirdau nelabai malonų atsakymą:
   
  HDD gedimas, sugadinti duomenys.
   
  Nieko tokio, pagalvojau... Juk būtent tam ir pirkau serverius su 2 kietaisiais diskais. Vienas backup‘am laikyti.
   
  Tais laikas pats serverių neprižiūrėjau ir į visą valdymą nesigilinau. Paprašiau, kad atstatytų duomenis iš atsarginės kopijos (buvau prašęs, kad jas darytų kiekvieną dieną), tačiau sulaukiau tokio atsakymo:
   
  Backup‘ų scriptas buvo netaisyklingai sukonfiguruotas. Pilnos atsarginės kopijos nėra.
   
  Mano širdis pradėjo plakti greičiau. Jaučiau didelį adrenalino antplūdį ir nieko su juo negalėjau padaryti... Liko tik paprašyti, kad pabandytų atstatyti prarastus duomenis ir laukti.
   
  Po kelių dienų nežinios ir daug išlietų nervų, visi įmanomi duomenys buvo atstatyti. Dėja, to nebuvo gana, mad mano pagrindis projektas vėl veiktų. Griebiausi šiaudo ir paprašiau, kad mirusį HDD atsiųstų paštu. Yra pilna bendrovių, kurios už nekuklią sumą atstato duomenis. Dėl man nežinomų priežasčių, to padaryti jie nesutiko... Laikas bėgo, o mano puslapis ir toliau merdėjo. Pabendravus su advokatais, jie pagaliau atsitokėjo ir sutiko atiduoti kietąjį diską...
   
  Praėjus maždaug mėnesiui po visų įvykių, mano puslapis jau veikė. Išsiunčiau žinutes visiems klientams ir pranešiau apie sutvarkytą problemą.
   
  Dėja, greitai teko nusiviliti, lankytojų srautas pasieke vos 20% prieš tai buvusių skaičių (ir per 6 mėn. nukrito iki 10%). Kadangi kitos paieškos sistemos gaudavo rezultatus būtent iš manęs, jiems neliko nieko kito kaip naudoti mažiau mokančius partnerius. To pasakejo sumažėjo tiek jų uždarbis, tiek norinčiųjų tą programą naudoti webmasterių skaičius.
   
  Aukso amžiaus pabaiga
   
  Nors tinklalapis ir nepasiekė buvusio projekto populiarumo, tačiau tikrai buvo ką veikti. Pvz.: iš senų laiku prisimenu štai ką:
   
  - Nemiegojimas iki tol, kol prasideda haliucinacijos
  - Tokių produktų kaip BSN NO Xplode vartojimas, tik ne sportui, o darbui
   
  Krūviai sumažėjo, tačiau to neužteko, nes jokio gyvenimo apart kompiuterio nebuvo. Tiesą sakant, apie tai net negalvojau, kadangi toks gyvenimo būdas man labai patiko.
   
  Mažėjant tokių paieškos sistemų populiarumui (kadangi mano paieškos rezultatus naudojo bene visi tokių sistemų sąvininkai, vadinamosios krizės anksčiau nelabai ir jaučiau) ir dar taip nukritusiam lankytojų skaičiui, buvo akivaizdu, kad toks projektas ilgai nesilaikys, reikėjo kažką keisti... Kitaip sakant, pasiekiau dugną, iš kurio išsikapstyti reikėjo laiko bei idėjų. Apsvarsčiau tuo metu „uždarbio rinkoje„ esančias galimybes:
   
  PTR mirė, paieškos sistemos (PPC) merdėjo, o HYIP bei AutoSurf, kurie ir taip niekada nedomino, buvo ties išnykimo riba...
   
  Naujų uždarbio būdų beieškant
   
  Dar dirbant su paieškos sistemomis, po truputi plėtojau savo verslą. Hostingas bei affiliate sale‘s buvo keli iš jų. Aktyviau domėjausi ir SEO, todėl buvo tik laiko klausimas, kada atsistosiu ant kojų.
   
  Vienos bemiegės nakties metu, sugalvojau atidaryti blogą, kurį paleidau 2007 m. vasarą. Nors pradžioje uždarbio ir nebuvo (keli doleriai per mėnesį), blog‘o tematika buvo viena iš mano „aistrų“, todėl jį pildyti buvo gana linksma ir dėl pinigų nesiskundžiau.
   
  Labai senai (2004), turėjau lietuvišką įvairių pamokų portalą (projektas.talte.net > projektas.ten.lt > pamokos.net, kurį rodė ir tuo metu populiari „NKTV“). Jo dėka išmokau naudotis Photoshop (nes pamokas reikėjo kažkam rašyti), to pasekoje, pradėjau kurti įvairius dizainus, o tas man labai patiko.
   
  Kadangi jokių, ypač laiką eikvojančių įsipareigojimų neliko ir spaudimo dirbti taipogi nebuvo, plaukiau pasroviui... Pradėjau aktyviau reikštis forumuose, naudojau IRC ir kitaip švaistyti savo laiką. Žinoma, buvo dienų, kai dirbau nuo ryto iki vakaro, tačiau kovos su vėjo malūnais baigėsi.
   
  Paleidau daug mažų projektų, adult, affiliate, forumai, direktorijos ir pan. Toliau mokinausi SEO bei žaidžiau su dizainu.
   
  Nors aukso amžius baigėsi, jaučiausi visai gerai. Turėjau laiko nueiti į mokyklą, o to pasekoje susiradau net ir tikrą draugą (10-11 kl.). Keistai skamba, tačiau tokia jau ta realybė.
   
  Tik jo dėka, išlindau į šviesą. Per ateinančius metus turėjome nuostabų laiką, atšventėm vaikystę, kurios niekada neturėjau. Atsirado draugės, vakarėliai soduose ir pan. Gal ne veltui sakoma, kad ne piniguose laimė...
   
  Dėja, daugumai įstojus į universitetus, po truputi vienas nuo kito atitolome, o gal subrendome... Iš mūsų „gaujos“ likome tik aš bei geriausias draugas. Po kelių dienų mokslų, supratau, kad toks dalykas ne man ir viską mečiau. Ėjau tik į anglų kalbos paskaitas, kurios man labai patiko. Niekada nemėgau tokios švietimo sistemos, buvau įsitikinęs, kad man diplomo neprireiks ir niekam niekada nedirbsiu...
   
  Bėgant metams, augo ir žinios. Mano dizainus pradėjo naudoti tokios firmos kaip AMD bei NVIDIA, hosting‘as bei blog‘as populiarėjo, o SEO sekėsi puikiai.
   
  Be visa to, susidomėjau ir investicijomis akcijų biržoje, domino greiti pinigai, o akcijos tai ir siūlė. Visiškai nieko apie tai nenutuokiau, todėl pirmau RIMM (Research in Motion), AAPL (Apple) ir GOOG (Google) akcijas. Kodėl? Nes kilo... Dėja, sprogus nekilnojamo turto burbului ir prasidėjus krizei iš mano investiicjų mažai kas ir liko. Nenaudojau nei stop loss, nei take profit, nes gyvenau iliuzijų pasaulyje, kuriame akcijos turejo kilti amžinai...
   
  Tuo metu dalyvavau ir SEO konkursuose, nes mėgau konkurenciją, tačiau greitai supratau, kad to man negana. Norėjau karo, todėl sugalvojau pasiimti viena iš pačių populiariausių raktažodžių „buy viagra“ ir kilti į viršų.
   
  Po bene pusės metų, mano puslapis jau sedėjo top 3 (yahoo.com paieškos sistemoje), o „viagra“ top 10, jaučiausi SEO dievu, o sukauptas žinias pritaikiau ir kituose puslapiuose...
   
  What could possibly go wrong? O buvo 2008...
   
  Prasideda
   
  Nei iš šio nei iš to pradėjau viduriuoti, atrodo nieko blogo, tačiau tai tesėsi ir tesėsi. Bėgant savaitėms, pajaučiau intensyvius širdies skausmus, pirmą skausmą ignoravau, kadangi buvau plonas ir problemų prieš tai niekada neturėjau, tačiau vieną vakarą kažkas nutiko... Pradėjo suktis galva bei kretė drebulis, teko kviesti greitąją. Jiems atvykus, aš jau kračiausi savo lovoje ir galvojau, kad dar nenoriu mirti. Greitoji mane nuvežė į ligoninę ir padarė įvairius tyrimus, diagnoze: tachikardija dėl kalio trūkumo.
   
  Išrašė daug vaistų (~15-20 tablečių per dieną) ir išleido namo. Jaučiausi kaip pensininkas, kadangi tokių kiekių niekada neteko gerti. Sveikata buvo prasta. Pastoviai sukosi galva, jaučiau silpnumą, intensyviai plakė širdis. Dienas leidau lovoje, o vakare sukaupęs paskutines jėgas atnaujindavau blogą, taip jau reikėjo... Dar ne vieną kartą keliavau su greitąją pagalba...
   
  Kadangi daktarai tiksliai nežinojo kodėl vis dar tęsiasi viduriavimas (gydė viską, nuo nervinio išsekimo iki neaišku ko), nervavausi, o to pasekoje atsirado ir opa, dar viena problema... Susitarėme su viena gydytoja, kad mane pagultys į ligoninę. Kitą dieną ten nuvykus, jie pasake, kad čia dar nėra ypač problema ir galima gydytis namie (mačiau iš jos pinigų trokštančių akių, kad ji nori kyšio). Kyšių niekada nedaviau ir neduosiu (toks jau esu), išvažiavau namo...
   
  Bėgo mėnesiai, o aš vis dar kankinausi, užmiršau ką reiškia būti sveiku žmogumi ir dieną praleisti be problemų. Bene po pusės metų tokio „gyvenimo“ bei dietos opai nuraminti (tik virtas maistas, jokių prieskonių, riebalų ir pan.), problemos po truputi aprimo, o vėliau ir visiškai dingo... Grįžau į gyvenimą...
   
  Tais metais beveik nieko naujo nenuveikiau, tačiau džiaugiausi, kad buvau sveikas. Toliau pildžiau blogą, plėtojau kitus puslapius bei ieškojau hostingo klientų. Gyvenimas ėjo savo vaga.
   
  Smūgis žemiau juostos
   
  Buvo 2009m. vasaros vakaras, sedėjau prie kompiuterio ir žiūrėjau Starcraft Korea finalą. Staiga, pajutau silpnumą ir pagalvojau, kad tuoj nualpsiu... Užplūdo adrenalino banga ir drebulys, jau žinojau, kas manęs laukia...
   
  Buvo iškviesta greitoji, ir vėl kračiausi savo lovoje... Ir vėl mane išvežė... Šį kartą kalio trūkumo nebuvo ir visi tyrimai buvo idealūs. Išleido namo...
   
  Ir vėl sekė eilė tyrimų, pastovus bendravimas su daktarais bei pasivažinėjimas greitąja. Viskas priėjo iki tokio lygio, kad greitosios personalas jau mane pažinojo. Dėja, niekas nežinojo kas man yra.
   
  Buvau apimtas nevilties... Būdavo dienų, kai visą laiką žiūrėdavau į tuščią sieną, kol suskambėdavo priminimas ir ėjau pildytį blog‘ą bei tikrinti el.paštą...
   
  Visas gyvenimas tapo tikru pragaru ir tikrai niekam nelinkiu to patirti. Prasidėjo viso kūno skausmai, bėrimai, atsinaujino opa, atsirado temperatūros šuoliai, pykinimas, kraujas iš tokių vietų, kur ten jo neturėtų būti, silpnumas, galvos svaigimas, padidėjusi blužnis, drebulys, tirpdavo visos kūno vietos (nuo nervų) ir pilna kitų simptomų... Svoris nukrito iki 53 kg (man buvo 21-23 metai). Pirma kaltino nervus, tačiau kai po raminamųjų būdavo tas pats, suprato, kai tie ne jų kaltie.
   
  Nakties pradėjau bijoti labiau nei velnias kryžiaus. Užmigus prabusdavau nuo konvulsijų, kartais nuo oro trūkumo, nebegalėjau kvepuoti, drebančiom rankom ieškodavau telefono, kad paskambinti kitam kambaryje budinčiai mamai, jog ji atbėgtų ir iškviestų greitąją, ir taip bene kiekviena naktį... Ryte žinojau, kad vakare ir vėl manęs laukia kova, kurią aš turiu tęsti.
   
  Nieko labiau nenorėjau, tik gyventi...
   
  Vieną vakarą atvažiavo brolis, buvo eilinis vakaras, tačiau man ir vėl pasidarė blogiau, pamenu kai greitajai mane išvežant, jis pagriebė man už rankos, tai buvo vienas iš šilčiausių mano prisiminimų...
   
  Gulėjau vieną vakarą lovoje, rytojus buvo svarbi dieną, kadangi turėjau sužinoti kraujo vėžio tyrimo rezultatus... Gulėjau ir galvojau apie savo gyvenimą ir ką darysiu, jeigu rezultatai parodys, kad aš jį turiu. Verkiau, nes galvojau apie ateities planus, planus pakeisti tai, kas mano buvo ir yra labai svarbu... Privalėjau gyventi... Atėjau pasiimti tyrimo rezultatų, man juos padavė ir nieko nepasakė, prašiau, kad perskaitytų, bet pažiūrėjus atsisakė... Nuėjus pas gydytoją paaiškėjo, kad nieko baisaus nerado, todėl nusiraminau... Dėja, tai tik reiškė, kad ir toliau jie nežino, kas man yra. Išrašė dar vaistų...
   
  Mačiau, kad šeima ypač nervavosi, todėl turėjau kažką daryti... Per tiek laiko jau supratau, kad šie simptomai nėra mirtini, todėl stengiausi juos nuslėpti taip, kaip galėjau. Apsimečiau, kad man viskas gerai, tapau įtikinamas aktorius tiek šeimai, tiek aplinkiniams. Tik prieš mėnesį (2011 11) šeima sužinojo, kad viską nuo jų slėpiau...
   
  2010 sausį pradėjau lankyti sporto klubą. Pradžioje buvo sunku, kadangi jaučiausi prastai, tačiau po truputi viskas pradėjo gerėti. Pats sau susidariau ypač griežtą dietą: jokio cukraus, saldumynų, padažų, rukytų gaminių, picų, alkoholio (kurio ir taip jau nevartojau), čipsų, riebesnės mėsos, jokio kepto maisto ar pusfabrikačių, ypač maži kiekiai druskos. Valgiau tik košes, daržoves, salotas ir vaisius. Mėsą ar žuvį valgiau ne daugiau kaip kartą dienoje, kurią troškinau garuose ar viriau vandenyje.
   
  Sportas ir toks gyvenimo būdas tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi, kurią pradėjau dievinti. Nepirkdavau nieko kas turėjo raidelę E, viską dariausi pats ir labai tuo džiaugiausi.
   
  Po truputi atsigavau, nors ir toliau kankino tos pačios problemos (prie kurių jau buvau įpratęs), simptomai nebuvo taip dažnai pasikartojantys ar labai intensyvūs, todėl gyventi buvo galima. Susitikus su draugais ar pažystamais ir toliau vaidinau, visi galvojo, kad man viskas gerai.
   
  Meilė iš pirmo žvilgsnio
   
  Dar būdamas 16 metų kalbėjau su vienu klientu, kuris užsiminė, kad bandė užsidirbti Forex, tačiau pinigus prarado. Nežinojau, kas yra Forex, tačiau tas žodis man sukėlė įvairiais emocijas, kažkur širdyje žinojau, kad tai yra skirta man... Tuo metu dar dirbau su paieškos sistema, todėl šis pokalbis greitai užsimiršo...
   
  Kadangi dažnai gulėdavau lovoje, kildavo visokių minčių ir štai, vieną vakarą (2010 pradžioje) prisiminiau apie Forex... Prisėdau prie kompiuterio ir pradėjau ieškoti informacijos, greitai supratau kas tai yra ir kaip iš to galima uždirbti. Tokie pasakymai kaip: tai sudėtingiausias mechanizmas pasaulyje, 90-99 procentai investuotojų ten praranda pinigus ir t.t. mane tik užvedė.
   
  Draugai bei šeimos nariai manęs nesuprato. Norėjo, kad aš veikčiau kažką kito, nes investicijos yra labai sudėtingas dalykas. Tačiau aš niekada neklausiau kitų ir paisiau tik savo nuomonės. Ne jie, o aš žinau, kas man geriausia. Kai jie dvejojo mano sugebėjimais, man net nebuvo toptelėjusi mintis, kad man nepasiseks.
   
  Laukiau tos dienos, kada galėsiu juos visus pasikviesti į savo iš Forex pinigų pastatyą namą ir paleisti šį video:
   
  http://www.youtube.com/watch?v=6tZTojhZJ98
   
  Kadangi niekur nedirbau, Forex galėjau studijuoti ir visą dieną. Susiradau pilną resursų (pradėjau nuo Forex lietuviškai YouTube video) ir įdėmiai klausiausi. Nugrimzdau į FX pasaulį ir daugiau apie nieką negalvojau. Ignoravau visus savo simptomus, pradėjau rėkti ant paties savęs (man the fu*k up), nebegalėjau sustoti... Grįžau į savo senąjį „Aš“. Mokymosi ciklas buvo maždaug toks:
   
  - Pusryčiai (klausantis audio knygų apie investavimą, psichologiją)
  - Po jų žiūrėdavau Forex video tol, kol pavargdavau
  - „Pertraukos“ metu skaitydavau apie Forex, nes video buvo jau per daug, darydavau taip tol, kol pavargavau. Tada sekė arba daugiau video arba pietūs.
  - Sporto klubas
  - Prekiavimas tikra sąskaitą (niekada nenaudojau demo)
  - Pietūs (klausantis audio knygų apie investavimą, psichologiją)
  - Prekiavimas Forex
  - Mailai, blogo atnaujinimas, hostingo support
  - Forex video, audio, tekstas ir taip iki nakties.
   
  Taip mokinausi tol, kol baigiau visus atrinktus video kursus (~3 mėn studijų), (knygas skaitau iki šiol). Kai telefonas nebūdavo išjungtas, skambinantieji paklausę „ką veikiu“ visada girdėjo tą patį atsakymą: mokinuosi Forex. Jaučiau nepaprastą malonumą, jeigu sapnuodavau, sapnuodavau grafikus, rytais šokdavau iš lovos ir puldavau studijuoti Forex, sužinojęs kiekvieną naują triuką krykštavau kaip maža mergaitė. Tokias emocijas jaučiu iki šiol.
   
  Kadangi vaidinau sveiką žmogų, 2010 balandį sugalvojome aplankyti Amsterdamo Trance Energy šokių festivalį. Nuėjus į pre-party, pradėjo suktis galva ir pajaučiau silpnumą. Stovėjau vietoje vaidindamas, kad šoku, tačiau mintyse norėjau, kad viskas kuo greičiau baigtūsi. O dar tik buvo pati renginio pradžia. Atsisėdau ant odinio kampo ir žiūrėjau į telefoną, nežinau kiek laiko ten praleidau, tačiau aš buvau ne vienas. Po kelių valandų, draugams renginys atsibodo ir visi nusprendėme važiuoti į viešbutį. Išėjus į lauką, draugas pasakė, kad mano lūpos visos melynos. Dėja, tokių dalykų nuslėpti negalėjau. Nusijuokiau ir visi važiavome išsimiegoti... Kitą dieną sekė pagrindinis vakarėlis, ten jaučiausi lygiai taip pat.
   
  Grįžus namo daugiau nieko nenorėjau, kaip tik išsimiegoti, taip ir padariau...
   
  Toliau prekiavau Forex ir mokinausi iš savo klaidų. Atėjus gimtadieniui, net nežinojau kiek man metų, pamiršau apie viską, kas nėra Forex.
   
  Forex + Dietą + Sportas buvo viskas, ko norėjau. Keldavausi naktimis, jeigu būdavo specialūs seminarai, klausydavausi ir semiausi žinių. Dabar planas buvo toks: uždirbti daug pinigu, kad galėčiau nuskristi į Japoniją ar Švecariją, kur mane ažiūrėtų ir galbūt padėtų diagnozuoti tai, ko negalėjo Lietuvos medikai. Atšventus 2010 Kūčias bei Kalėdas, pradėjau ruoštis vienai svarbiausių savo kelionių...
   
  2011 Sausį išskrendu į Londoną, susitinku su savo Forex mentoriumi... Išmokstu daug neįtikėtinų dalykų bei susipažįstu su nuostabiais žmonėms iš viso pasaulio (tarp jų ir vienas Danijos Lietuvis).
   
  Mano mentorius (kuris savo vardo nenorėjo minėti (ir jeigu jūs jį atpažinote, būtų šaunu, jeigu taipogi neminėtumėte)), buvo ir yra vienas iš mano įkvepėjų. Tačiau ne todėl, kad turi pinigų ar todėl, kad prekiauja Forex... Ne.
   
  Tiesą sakant, jis man primena mane patį. Tai toks žmogus, pas kurį bemiegės naktys yra kasdienybė, kuris jaučia Forex aistrą ir dirbą tiek, kiek gali. Būtent todėl jam ir jaučiu pagarbą, nes tokių žmonių, kurie TIKRAI dirba sutikti daug neteko. Nežmoniška pagarba iš mano pusės. Pralenkti jį yra vienas iš mano tikslų, tik ne todėl, jog noriu pasmaukyti ego, o todėl, kad parodyčiau, koks jis geras mokytojas.
   
  Tai žmogus, kuris gerbia savo kūna ir jį prižiūri (buvo linksma sužinoti, kad mūsų dietos bei hobiai yra +- identiški). Jis yra visiškai atsidavęs Forex, nors jam virš 40 metų, jis neturi jokios žmonos ar vaikų, nes visą laiką praleidžia FX. Žinau, kad daugumai tai neatrodo priimtina, tačiau tai yra būtent tai, ko aš noriu.
   
  http://www.djixas.com/story/pic.jpg
   
  (Mentoriaus nuotrauka iš Olimpinių žaidynių)
   
   
  Aplamai, jaučiu pagarbą tokiem žmonėm, kurie atiduoda viską, jog pasiektu savo tikslo. Tokie žmonės kaip Andreas Munzer (nors ir esu prieš steroidų vartojimą), Mentorius ar animacinio serialo personažas Vegeta, yra asmenybės, kurios mane įkvepia. Žmogaus valia yra nuostabus dalykas, kurio dėka mes galime pasiekti viską.
   
  http://www.youtube.com/watch?v=3alS4rTR-bQ
   
  Paskutinį vakarą Londone pavakarieniavome, pakalbėjome apie mums svarbius dalykus bei atsisveikinom. Ryte palikau viešbutį ir patraukiau link oro uosto... Jaučiausi gerai.
   
  Įsėdau į lėktuvą, išsitraukiau Forex užrašus, paleidau Depeche Mode grojaraštį ir pradėjau skaityti... Tada nutiko įsimintiniausias dalykas 2011 metais.
   
  Skridau vienas, buvau toli nuo namų... Niekas nežinojo kas man yra, kiti net nežinojo, kad aš kažkuo sergu. Apart Mentoriaus, niekas manimi netikėjo... Bavau pratęs prie negatyvaus aplinkinių mąstymo, dar prieš pradedant dirbti internete. Visi sakė, kad užsidirbti neįmanoma. Tada sake, kad PTR, kuris nemoka tikrų pinigų niekada neuždirbs, PTC miršta, neapsimoka nieko daryti, neįmanoma vienam žmogui užkelti „buy viagra“, kad ir į top 10, tam reikia labai daug investicijų. Forex neapsimoka dirbti, nes tai sudėtingiausias mechanizmas pasaulyje ir iš to uždirba tik „išrinktieji“. Per visus tuos metus, Mentorius buvo pirmasis žmogus, kuris manimi patikėjo. Galbūt jis pamatė mano tikrąjį charakterį, suprato, kas aš esu.
   
  Per tuos metus nebendravau su niekuo, praradau beveik visus vaikystės draugus, beveik visas santaupas (susprogdinau 7 Forex sąskaitas). Atrodo, kad apart Forex daugiau nieko neturėjau...
   
  Beskaitant išgirdau šią dainą ir pajaučiau neapsakomas emocijas...
   

   
  Tuo momentu supratau, kad Forex yra tikrieji mano namai... Neberūpėjo man nei pinigai, nei sveikata, nebenorėjau nieko kito, tik prekiauti Forex, jaučiausi vieningas su visata.
   
  2011
   
  Atvykęs namo ir toliau studijavau Forex, sekėsi puikiai. 2011 pradžioje atidariau privatų investicijų fondą. Ir vėl grįžau į savo ritmą: miegas, dieta, sportas, Forex.
   
  10:30 jau gulėdavau lovoje, o 7:30 ryto keldavausi. Taip darau iki šiol, nesvarbu, tai šiokadienis ar Naujieji Metai.
   
  Laikui bėgant atradau savo Forex stilių, nebenaudojau nieko (apart pagrindų), ką mane išmokė Mentorius, viską perimė mano paties intuicija bei praktika. Nesidomėjau niekieno metodais, nes tik aš vienas žinojau savo silpnasias ir stipriasias vietas.
  Susisiekiau su Mentoriumi ir papasakojau apie savo ateities planus, planus, kurių niekas iki tada nežinojo. Papasakojau, kad Forex kelionę noriu tęsti vienas. Greitai gavau ir tokį palinkėjimą:
   
  http://www.djixas.com/story/picccc.jpg
   
  Forex sekėsi puikiai, ir toliau bendravau su Mentoriumi, bei dalinausi savo patirtimi. Iš jo tuo metu norėjau tik vieno: daugiau jokių FX patarimų. Jis tokio prašymo metu tik nudžiugo, kadangi skatino individualų mąstymą.
   
  Mėtams bėgant, po truputi pradėjau pardavinėti savo senuosius puslapius. Pasilikau tik hostingą, blogą bei didmeninės prekybos įmonę, kurią dabar 24/7 valdė mano geras draugas.
   
  Ir vėl atejo mano gimtadienis, ir vėl sužinojau kiek man metų... Jį atšvenčiau valgydamas grikių košę bei gerdamas vandenį. Visas nesveikas maistas bei alkoholis man kėlė didelį šleikštulį.
   
  Po gimtadienio supratau, kad reikia susitvarkyti sveikatą, juk kankinausi jau daugiau nei du metus... Pats pradėjau domėtis medicina, ėjau į privačias klinikas pas visus specialistus iš eilės (nuo A iki Z). Pats susigalvodavau kokius tyrimus atlikti, sumokėdavau pinigus ir laukdavau rezultatų. Šiandin darysiu skydiaulkės bei šiuos kraujo tyrimus. Mokėjau ir mokėjau pinigus, tačiau kaip nieko nerado, taip ir nerado. Tai dar buvo tik pati pradžia.
   
  Po tiek metų nežinios, mano nervai jau buvo visiškai išderinti, o tiesą sakant, jų ten visai nebuvo. Menkiausia smulkmena man sukeldavo nepaprasta pyktį. Pradėjau gerti raminamuosius, tačiau jie manęs neveikė, reikėjo didinti dozes.
   
  Ir toliau tesiau paieškas, nes žinojau, kad ankščiau ar vėliau kažką surasiu. Daktarai visada sakydavo tą patį: tai nervinio pagrindo sutrkimai, tačiau aš jiems aiškindavau, kad tokių problemų turėjau dar prieš tai, kai buvau sugadinęs nervus.
   
  Pradėjau važinėti į kitas klinikas, kalėti su pažystamais. Lapkričio mėnesį sekė dar daugiau tyrimų ir staiga, po vieno tyrimo man pasake: radome pakitimų smegenyse, įtariame epilepsiją.
   
  Nusiraminau, nes kažką rado, tačiau žinojau, kad toks dalykas nėra labai geras mano ateičiai. Gydytojai siūlė apriboti tuos dalykus, kurie mane nervuodavo, tačiau aš tik nusijuokiau, nes Forex tikrai nebuvo meditacija. Išrašė vaistų, tačiau aš jų negėriau.
   
  Grįžau namo, pasileidau Depeche Mode - Home ir priemiau sprendimą, toliau prekiauti Forex ir ieškoti antros nuomonės. Kaip mano Mentorius sakė: galutinis tikslas yra svarbiau už skausmą. Tokiu principu ir gyvenau.
   
  Tačiau tai manęs nesustabdė ir aš toliau vaikščiojau pas kitus specialistus. Ir toliau sakė, kad man viskas gerai, tačiau mokėjau pinigus už visus įmanomus tyrimus ir ėjau iki galo, braukydamas savo „check list‘ą“. Lapkričio gale – Gruodžio pradžioje pasidarė šiek tiek blogiau kol galų gale daktarai ir vėl kažką rado, šį kartą tai buvo daug rimčiau...
   
  Daktarai man paaiškino, kad reikia daugiau tyrimų, sukvietė visą savo komandą bei puolė tartis. Man buvo uždrausta sportuoti, o to aš labai nenorėjau. Žinojau, kad tai buvo tik laikina... Nutraukus sportą grįžo keli simptomai, o seni paaštrėjo, naktimis tirpdavo visas kūnas, ko labiausiai nemėgau. Priedusulio ir konvulsijų jau buvau pripratęs.
   
  Sezono finalas
   
  Vieną vakarą vedžiojau šunį... Eidamas miške nukritau, atkirto kojas. Adrenalinas užplūdo mano venas, tačiau aš nieko negalėjau padaryti, išsikviečiau pagalbą... Mano nuvedę namo ir liepė laukti paskirtos datos. Pažiūrėjau į savo kojas, pilvą ir išsigandau. Koja buvo ryškios geltonos spalvos, žinojau kas manęs laukia...
   
  Vienas daktarų vizitas sekė kitą, o kalendoriuje pažymėtos dienos parodė, kiek dar tokių vizitų manęs laukia...
   
  Po Kalėdų daktarai paskiria chemiją, tačiau aš žinau, kad Naujuosius metus sutiksiu taip pat, kaip ir praeitus: prie kompiuterio ekrano, prekiaujant Forex...
   
  Pabaigai
   
  Visada girdėdavau tokį pasakymą iš draugų bei artimųjų: sveikata yra svarbiausias turtas, tačiau aš tik juokdavausi, nes jaučiausi nenugalimas ir galvojau, kad man niekada nieko nebus. Galiu pasakyti tik tiek: sveikata tikra yra didžiausias turtas ir aš atiduočiau viską, kad ją galėčiau susigražinti. Mūsų kūnas yra vienintelis dalykas, kurį mes turime. Nesuprantu tų, kurie jo negerbia. Knygos protui, o sportas ir gera mityba - kūnui.
   
  Masės žmonių ir toliau valgo šlamštą, rūko, bei geria. Kodėl? Jie žino, kad tokie dalykai sukelia mirtį, tačiau apie mirtį galvoti juk yra per daug baisų, todėl tai yra ignoruojama, o jie toliau daro tą patį.
   
  Žinau, kad per tuos metus buvo daug žmonių, kurie galvojo / galvoja, kad esu arogantiškas ar išleptinas, bet tiesa yra kitokia. Tikrai man nulis sveikų, ką jūs apie mane galvojat, bet pabaigai pasakysiu tai, ko daugiau niekada nekartosiu:
   
  Niekada nesigyriau savo pasiekimais ar uždarbiu (nėra pasaulyje nei vieno žmogaus, kuris žinotų apie mano uždirbtus skaičius). Vieninteliai žmonės, kurie žino šia istoriją esate jūs. O žinote tik todėl, nes aš čia galiu išlikti anonimu. Galbūt jūs mane jau žinote, o gal dar tik pažinsite, tačiau jeigu nežinojote iki šiol, taip niekada nežinosite, kad aš galiu būti „tas“ uzdarbis.lt narys, kuris parašė šią istoriją...
   
  Geriausias kada gautas uzdarbis.lt komplimentas buvo iš nario Vaidas*, kuris rašė: Vienas iš nedaugėlio kuris iš šio forumo nesiekia jokios finansinės naudos, ir dalina nemokamus patarimus kitiems.
   
  Tokie žodžiai man reiškia daug...
   
  2006 pirmą dalį rašiau tikrai ne todėl, kad tapčiau metų forumiečių (nors dauguma taip manė). Istoriją rašiau todėl, nes norėjau kažkam išsipasipasakoti, kaip jau minėjau, niekas tokių dalykų nežinojo.
   
  Jaučiu didelę nepagarbą tiem žmonėm, kurie pastoviai skundžiasi gyvenimu, nors niekada sunkiai nedirbo, toliau sėdi Facebook, žiuri TV (kurio nebuvau įjungęs jau 3 metai) ir kitaip švaisto laiką. Tik jūs patys esate atsakingi už savo likimą, valdžia jums nėra nieko skolinga. Tokie žmonės nori gauti viską už nieką, bet kai gauna, jiems vis negana ir negana.
   
  Ne pirmą ir nepaskutinį kartą sakau:
   
  Jeigu tie, kurie verkia dėl blogo gyvenimo ir keikia valdžią per tą laiką paimtu kelias knygas apie politiką ir jas perskaitytų, tai po 5-10 metų galėtų patys ten eiti ir daryti tarką.
   
  Bet kadangi geriau nieko neveikti, gerti alų sėdint ant kampo, tai kaip buvo tokia valdžia, taip ir bus.
   
  Ir vėl politikai kažką pavogė? Kai tie patys žmonės slepia pajamas ar algą moka vekeliuose. Taip ir nesuprantu, kodėl jie skundžiasi, jeigu patys daro tą patį. Tokie politikai buvo ir bus, nes iš visuomenės jie ir ateina. Kol nepasikeis visuomenė, tol nepasikeis ir valdžia.
   
  Kodėl aš ir toliau mokinausi Forex, nors praradinėjau pinigus? Kodėl visada dariau tai, ko kiti nerekomendavo? Nes tik aš esu savo likimo kalvis. Nes aš nebijojau eiti ten, kur niekas nebuvo nuklydęs.
   
  Paimkime namo statybą. Jūs nieko apie tai nežinote, tačiau sugalvojote sau pasistatyti namą. Statėte pirmą kartą ir nesugebėjote pakloti net pamatų, pasimokėte iš savo klaidų ir toliau dirbote, kai visi tuo tarpu juokėsi, kai draugai ar šeima siūlė jums eiti pailsėti. Jūs statėte sienas, kurios griuvo, tačiau nepasidavėte... Bėgant metams jūs jau žinote daug dalykų apie namo statybą, įgijote patirties... Po dešimčių bandymų jūs pradėdavote iš naujo, nes savo valios dėka jūs artėjote prie užsibrėžto tikslo.
   
  Jūs prisiminėte tuos laikus, kai net nemokėjote pastatyti pamatų ir žnusijuokėte. Žinojote, kad jeigu ir toliau dirbsite bei mokinsitės iš savo klaidų, viską įmanoma pasiekti.
   
  Patys pagalvokite, jeigu dirbsite prie vieno dalyko vėl, ir vėl, ir vėl, ar įmanomas toks variantas, kad ankščiau ar vėliau jūs tai išmoksite padaryti? Kaip gyventume dabar, jeigu Edisonas kuriant elektros lemputę būtų pasidavęs po 10, 20 ar 500 kartų? Tik po tūkstančio bandymų jis pasiekė tai ko norėjo, tačiau kaip jis pats pasakė: I have not failed 1,000 times. I have
  successfully discovered 1,000 ways to NOT make a light bulb.
   
  Valia yra nuostabi dovana, kuria reikia naudotis. Pamenu, kai brolis pasakė, ką man už nugaros kalbėdavo sporto klube esantys žmonės.
   
  - Turime naują žvaigždę
  - Nesveiki krūviai
  - Dar niekada nemačiau, kad kas taip intensyviai sportuotu
   
  Visada juokdavausi, kai daug stambesni už mane žmonės, pririję steroidų negalėdavo pakelti tokių krūvių, kai treneris klausdavo, ar aš kažką vartoju... Ne, viska dariau „ant sauso“, skatinamas tik valios ir vidinio troškimo. Kodėl neparodžius ką tu gali? Kodėl nebūti geriausiu savimi? Kodėl negyventi virš šimto metų?
   
  http://www.youtube.com/watch?v=yjs_K76NUBc
   
  When your mind changes, your body will change.
   
  Žinau, kad jūs perskaitysite šią istorija ir greitai viską užmiršite. Tačiau galbūt iš visų tų žmonių bus vienas, vienas žmogus, kurį priversiu susimastyti ir pakeisti savo gyvenimo būdą. Galbūt jis pradės bėgioti rytais, gal mes rūkyti, o gal pagriebs bent vieną knygą (Way of the Peaceful Warrior: A Book That Changes Lives). Kai taip atsitiks, žinosiu, kad aš pasiekiau savo. Tas vienas žmogus yra vienintelė priežastis, dėl kurios aš paviešinau antrąja istorijos dalį...
   
  Kalbate apie likimą, sakote kad jums viskas nulemta? Tuoj aš jums pasakysiu apie likimą: valia, o ne likimas skatino mane dirbti dienomis ir naktimis, tik valios dėka aš nepasidaviau ir toliau dariau tai, ką jaučiau širdyje. Ne likimas, o valia mane privertė keltis iš savo lovos ir dirbti agonijoj. Likimas nežino nieko apie pasiaukojimus bei discipliną, kurių dėka aš pasieksiu savo.
   
  Dėjau ant likimo.
 5. Patinka
  asku sureagavo į zyzuole Lengvatos samdant darbuotoją?   
  Asmuo įsidarbinęs pagal darbo sutartį pirmą kartą (toliau – naujas darbo rinkos dalyvis) – asmuo, kuris pagal darbo sutartį įsidarbina pirmą kartą ir kurio darbo užmokestis neviršija 3 minimaliųjų mėnesinių algų dydžio, ne daugiau kaip vienerius jo darbo metus laikotarpiu nuo 2010 m. rugpjūčio 1 d. iki 2012 m. liepos 31 d.
   
  Laikotarpis, kai draudžiama ne visomis socialinio draudimo rūšimis - ne ilgesnis kaip 365 kalendorinių dienų laikotarpis, kuris skaičiuojamas nuo naujo darbo rinkos dalyvio įsidarbinimo pirmą kartą dienos ir sumuojant nesidubliuojančius darbo laikotarpius nuo 2010 m. rugpjūčio 1 d. iki 2012 m. liepos 31 d.
   
  Naujam darbo rinkos dalyviui "nuimtos" įmokos pensijai, t.y. nuo darbuotojo atskaitomas tik PSD 6 proc., ir iš darbdavio 7,68 proc.
 6. Patinka
  asku sureagavo į akagintaras Ubago mentalitetas   
  Šv. Rašte pasakyta
   
  Netikintys, kaip ir turbūt daugelis tikinčiųjų, bus girdėję frazę The rich get richer and the poor get poorer. Apie tai yra visas straipsnis surašytas Vikipedijoje. Ką tai galėtų reikšti?
   
  Mano variantas
   
  Tarkim du žmonės - turtingas ir ne - nori nuvažiuoti į Kijevą. Kaip jie tai daro? Ogi taip, kaip jų mentalitetas jiems diktuoja.
   
  Turtingas gali pavyzdžiui nusipirkti Ferrari ir per kelias valandas pasiekti tikslą. Tą laiką, kurį jis sutaupė, jis gali panaudoti pinigams uždirbti.
   
  Neturtingas eina pėsčias. Jis visą savo laiką išeikvoja ėjimui, nunešioja paskutinius batus ir galiausiai miršta badu, nes jam nėra kada uždirbti pinigų - jis užimtas tuo nesibaigiančiu ėjimu.
   
  Man šita situacija primena sraigės lenktynes su kiškiu. Ji NIEKADA jo nepavys. Tai turėtų būti akivaizdu kiekvienam sveiko proto žmogui. Aš nežinau, ar čia forume kažkur yra sėkmės istorijų skyrius. Duokit nuorodą, jeigu kas nors žinot.
   
  Jeigu tokio skyriaus nėra, tai pagalvokit apie štai ką. Ar ne todėl jo nėra, kad nėra skyriaus apie vertingą literatūrą, kad nėra skyriaus apie vertingus mokymus, kad nėra skyriaus apie prasmingas investicijas?
   
  Ar ne todėl jo nėra, kad absoliuti dauguma bando nukeliauti į Kijevą pėsčiom?
   
  Ką mes čia galime padaryti
   
  Rasti būdą, kaip išsivaduoti iš ubago mentaliteto. Ne sugalvoti, o rasti. XXI amžiuje nėra kada išradinėti dviračio. Viskas jau seniausiai išrasta. Reikia tik rasti. Konkurentai tolsta įsėdę į savo Ferarius. Tie, kas tikisi pralobti, eidami pėsčiom, turėtų pirmiausia surasti sėkmės istoriją - pavyzdį, kaip kažkas, eidamas pėsčiomis, aplenkė, ar bent jau pasivijo Ferrari.
 7. Patinka
  asku gavo reakciją nuo iPauL Opel Astra salono apsvietimas   
  Vairavau Combo ir Vectra panašių metų, tai salono apšvietimo jungiklis buvo tas pats kaip lempų jungiklis. Tik jį reikia patraukti į save norint įjungti. Pats gal tik po metų suradau kur jis paslėptas :D
   

 8. Patinka
  asku gavo reakciją nuo iPauL Opel Astra salono apsvietimas   
  Vairavau Combo ir Vectra panašių metų, tai salono apšvietimo jungiklis buvo tas pats kaip lempų jungiklis. Tik jį reikia patraukti į save norint įjungti. Pats gal tik po metų suradau kur jis paslėptas :D
   

 9. Patinka
  asku sureagavo į dealeris Kodėl 90% žmonių dirbdami tokį patį darbą uždirba žymiai mažiau nei likę 10%?   
  Nusprendžiau parašyti straipsnį ir pasidalinti savo nuomone, kodėl didžioji dalis žmonių dirbdami tokį patį darbą kaip ir jų kolegos uždirba žymiai mažiau arba išvis sunkiai randa darbą.
   
  Kodėl 90% žmonių dirbdami tokį patį darbą uždirba žymiai mažiau nei likę 10%?

   
  Visiems turbūt teko pastebėti, kai tų pačių sričių specialistai vieni sėdi be darbo, kiti turi eiles keliems mėnesiams į priekį, pavyzdžiui: tikrai talentingas web dizaineris gauna vieną arba du užsakymus per mėnesį, kai tuo tarpu jo kolega, neturėdamas ypatingo talento ir perdarydamas šablonus yra užverstas darbais. "Talentingasis" web dizaineris greičiausiai galvoja, kad kolegai tiesiog sekasi, nors jis ir nevykęs specialistas ir linki paspringti tais darbais. O "netalentingasis" web dizaineris galvoja, svarbiausia patenkinti klientai, jeigu kartais nespėsiu pats arba reikės kažko išskirtinio kreipsiuosi į kolegą "talentingąjį".
   
  Taigi kuo skiriasi "talentingasis" ir "netalentingasis" web dizaineris


   
  "Talentingasis" web dizaineris jaučiasi svarbiausias visatoje ir laiko klientus idiotais "Netalentingasis" web dizaineris jaučiasi svarbus ir mėgsta padėti žmonėms, kiekvieną klientą gerbia ir taip pat supranta, kad žmonės būna skirtingi
  "Talentingasis" web dizaineris niekada nebūna kaltas, jeigu dėl kokių nors priežasčių vėluoja, nesilaiko žodžio visada pasiaiškina pateikdamas labai svarbias asmenines priežastis "Netalentingasis" web dizaineris stengiasi laikytis žodžio, tačiau nepavykus, atsiprašo ir stengiasi kuo greičiau išspręsti kilusias problemas
  "Talentingasis" web dizaineris iškarto supranta ko klientui reikia ir jis nieko papildomai nesiaiškina "Netalentingasis" web dizaineris stengiasi atsistoti į kliento vietą ir kuo nuodugniau išsiaiškinti ko klientui reikia
  "Talentingasis" web dizaineris gavęs išankstinį apmokėjimą tris dienas sau leidžia būti visiškai nepasiekiamas "Netalentingasis" web dizaineris gavęs išankstinį apmokėjimą iškarto pradeda darbą ir jo pasiekiamumas nesikeičia
  "Talentingasis" web dizaineris kilus klausimui dėl apmokėjimo primygtinai reikalauja 50% avanso "Netalentingasis" web dizaineris įvertina kliento patikimumą ir jeigu nekyla klausimų dėl reputacijos su mielu noru sutinka gauti apmokėjimą po atlikto darbo
  "Talentingasis" web dizaineris paprašius padaryti pakeitimus, griežtai praneša, kad tai papildomai kainuos ir per ateinančias 7 savaites bus įvykdyta "Netalentingasis" web dizaineris paprašius padaryti pakeitimus, įvertina ar tai stipriai skiriasi nuo to ko klientas norėjo, jeigu pakeitimai nesudėtingi, valandos bėgyje padaro pakeitimus
  "Talentingasis" web dizaineris pastoviai primena klientui, kad 15min. vėluoja apmokėti darbus ir pateikia stiprius asmeninius argumentus kodėl jam būtinai reikia dabar "Netalentingasis" web dizaineris paprašęs apmokėjimo, primena ankščiausiai po 3 dienų ir niekada neišsiduoda,kad jam tų pinigų labai reikia

   
  Po šių palyginimų, jau turėtumėte suprasti į kurią pusę lenkiu ir apie ką eina kalba. Šie palyginimai taip pat puikiai tiktų ir dirbant pas darbdavį, kad ir valytoju, tiesiog pasirinkau IT srities specialybę.

  Taigi galime pereiti, prie konkrečių patarimų, ką daryti, kad būtum reikalingas, įsidarbintum, sėkmingai teiktum paslaugas.   
  Visada įdėmiai KLAUSYK ko tavęs prašoma ir gerai įsigilink į kito žmogaus situaciją, kad suprastum kaip būti maksimaliai naudingam
   
  (Patyręs darbdavys/klientas niekada tavęs nepasirinks, jeigu mato jog tau visiškai neįdomu ko jis nori ir tu žiūri kaip tik nuplėšt nuo jo pinigų. Taip pat nepamiršk, į savo pareigas žiūrėti darbdavio\kliento akimis. Pačiam dažnai gali pasirodyt, kad vienos ar kitos smulkmenos yra nesvarbios, tačiau ar tą patį galvoja ir tavo klientas\darbdavys?)
   
   
  NESIBLAŠKYK, neklausinėk nereikalingų klausimų vien todėl, kad palaikyti pokalbį, nepasakok asmeninių dalykų
   
  (Klientui/darbdaviui nėra visiškai jokio intereso sužinoti, kaip tau sekėsi arba nesisekė arba atsakinėti į kvailus klausimus, taip tik susidarys prastą nuomonę apie tave. Prieš kažko klausdamas gerai pagalvok ar tikrai nesugebėtum per kelias minutes atsakyti šito klausimo pats. Asmeniškesnis bendravimas gali prasidėti tik praėjus kažkiek laiko, kai darbdavys/klientas pradeda tave vertinti kaip naudingą ir įdomų žmogų.)
   
   
  Parodyk PASITIKĖJIMĄ savimi, ŽINIAS ir PATIRTĮ
   
  (Niekas nenori turėti reikalų su žmonėmis, kurie patys dėl savęs nėra garantuoti, parodyti pasitikėjimą savimi ir srities išmanymą yra vienas iš svarbiausių dalykų. Dažniausiai žmogus ieškodamas darbo, siūlydamas paslaugas, nenurodo nei reikalingos patirties, nei pasiekimų, todėl klientui/darbdaviui pačiam aiškintis kiekvieno kandidato savybes tiesiog per sudėtinga ir tu garantuotai esi praleidžiamas.)
   
   
  Rodyk iniciatyvą - DIRBK KAIP SAU
   
  (Didžiulį pliusą visada pridės protingas iniciatyvos rodymas, kaip pvz: pasiūlyk padaryti papildomus, bet nesudėtingus darbus nemokamai, pristatyk ataskaitas kurių neprašė(norės pažiūrės, norės ne), pasiūlyk kaip patobulinti/optimizuoti vieną ar kitą darbą, paklausk, ką dar naudingo galėtum nuveikti, vietoje laiko gaišimo facebooke. BET prieš rodant iniciatyvą reikia gerai suprasti ar tai bus naudinga darbdaviui/klientui, nes bandymai pamokyti visiškai nesvarbiuose dalykuose gali pasirodyti kaip įkyrumas ir padlaižiavimas.)
   
   
  Niekada, niekada NESITEISINK
   
  (Jeigu kažką nepavyko padaryti, vėluoji ar iškilo problema trukdanti viskam, niekada nesiteisink. Jeigu įmanoma išspręsti problemą, tiesiog atsiprašyk už nepatogumus, siūlyk kompromisą ir imkis veiksmų. Jeigu įvyko kažkas tikrai svarbaus, kad negali atlikti savo pareigų, kaip pvz:važiuojant į darbą sudaužei mašiną, o darbe laukia labai svarbūs ir skubūs darbai. Nedelsdamas pranešk klientui/darbdaviui, perspėk, kad negalėsi atlikti savo pareigų ir jeigu įmanoma pasiūlyk sprendimą. Pranešdamas jokiais būdais neparodyk, kad gailiesi ar atsiprašai dėl kažko, nes tai turi būti ne pasiaiškinimas, o pranešimas.)
   
   
  Parodyk PASTOVUMĄ, PAREIGINGUMĄ ir visada būk PASIEKIAMAS
   
  (Kad parodyti pastovumą, reikės laiko, bet tai paspartinti gali padėti, jeigu parodysi praeityje atliktus darbus. Įtikink darbdavį/klientą, kad dirbsi su juo ne tol kol nusibos, bet tiek kiek reikės. Dažniausiai žmonės dirbdami vienoje vietoje laikui bėgant praranda susidomėjimą/motyvaciją ir pareigingumas pradeda dingti kartu, suprask, kad nesikeičiantis pareigingumas yra tavo raktas į geresnę ateitį. Tie 90% žmonių apie, kuriuos čia kalbama laikui bėgant aptingsta ir poto skundžiasi, kad 10 metų dirba tą patį darbą ir jų niekas nepaaukština, o atėję nauji žmonės keliauja laipteliais aukštyn. Labai svarbus dalykas yra pasiekiamumas, kiekvienas darbdavys/klientas nori turėti reikalų su tokiais žmonėmis, kurie jiems bus pasiekiami kai jų labiausiai reikės. Geras pavyzdys yra duoti savo asmeninį telefoną svarbiam ir geram klientui ir pasakyti jam:štai mano asmeninis telefonas, jeigu kartais atsirastų extra atvejis, skambink, bus išspręsta iškart. Klientas greičiausiai 10 metų neskambins, bet tai sukuria didžiulį pasitikėjimą.)
   
  Pastoviai TOBULINKIS savo srityje
   
  (Kuo bebūtum ar konsultantu ar fabriko direktorium, turi pastoviai tobulinti savo žinias ir įgūdžius. Direktoriui galbūt reikia domėtis lyderyste, darbo našumo organizavimu, pardavėjui aktualiau derybų menas ir bendravimo su klientais įgūdžiai. Tik eilės darbo biržoje stovi vietoje, visa kita keičiasi, todėl turi pastoviai domėtis ir tobulintis savo srityje.)
   
  RINKIS protingai
   
  (Viršuje aprašytos savybės ir principai yra auksinio ir itin naudingo žmogaus bruožai,jeigu pritaikomi visi kartu, bet vien būti auksiniu žmogumi neužteks. Turi rinktis protingai ir teisingai apsispręsti su kuriais žmonėmis tau yra pakeliui, o su kuriais ne. Taip kaip yra 90% žmonių, kurie nėra itin naudingi, panašiai yra ir 90% klientų/darbdavių, kurie taip pat nėra naudingi, todėl laikui bėgant turi išmokti atsirinkti, nes gali 10 metų pravergauti parazitui darbdaviui arba 5 metus dirbti su nemokiais, problematiškais klientais. Tačiau laikydamasis visų principų, ankščiau ar vėliau būsi pastebėtas ir pastoviai lipsi laipteliais aukštyn.)

   
  Šie principai yra universalūs ir surinkti iš mano kuklios patirties, tikiuosi, kad kažkam gyvenime padės ir kviečiu diskutuoti bei pareikšti savo nuomonę.
  p.s.Jeigu bus susidomėjimas gal parašysiu šį bei tą naudingo kitomis temomis.
 10. Patinka
  asku sureagavo į Paulius. Savivaldybių tarybų rinkimai 2011   
  Eilini kart kai tik apklausa viena puse atsakymu didziai gerbiama, ant kitos vaziuojama.
   
  Linkiu, kad siandien kuri nors nebalsavusi "avis" uzvaziuotu i marmuze.
   
  Jei zmogus nebalsuoja, tai jis nera kazkuo kitoks, uz balsavusi.
  Nematau nei uz ka, nei kodel ten balsuoti tai ir neinu.
 11. Patinka
  asku gavo reakciją nuo KasparasV Kaip užsidirbti rašant forumuose   
  Nu čia tik uždarbyje gali būt tokie prisikabinėjimai... dar knygos nei vienas nematęs ir jau šaukia, kad brudas. Suaukit jūs vieną dieną. Žmogus dirbo, rašė, tai kodėl dabar negali už tai prašyti pinigų? Kas norės, tas ir nusipirks.
 12. Patinka
  asku gavo reakciją nuo KasparasV Kaip užsidirbti rašant forumuose   
  Nu čia tik uždarbyje gali būt tokie prisikabinėjimai... dar knygos nei vienas nematęs ir jau šaukia, kad brudas. Suaukit jūs vieną dieną. Žmogus dirbo, rašė, tai kodėl dabar negali už tai prašyti pinigų? Kas norės, tas ir nusipirks.
 13. Patinka
  asku sureagavo į Jabadabadu ES nori nubausti „Google“ už dominavimą rinkoje   
  Vargšė Googlė, prisikabino niekadėjai prie šventos karvės.
  Siūlau priimti įstatymą, kuriame griežtai draudžiama ne tik artintis, bet net blogai pagalvoti apie šventą karvę. :)
   
  O dabar rimčiau.
  Piliečiams su tokiais ir panašiais pasisakymais:
  Draugiškas patarimas, yra labai negražu demonstruoti visiška savo bukagalviškumą ir elementarių ekonomikos žinių trūkumą.
   
  Pabandysiu paaiškinti smulkiau.
  Insaider Lietuvoje gamina kedus.
  Kokybiškus, madingus ir parduoda porą už penkiasdešimt litų, užsimesdamas dešimt litų pelno.
  Aš gaminu "Nike" ir mano kedai kainuoja 300 lt. mano pelnas yra 260 lt.
  Bet dėka rinkodaros, marketingo mano kedus perka.
  Ir aš sugalvoju ateiti į Lietuvą.
  Ką aš čia matau.
  Ogi pagrindinis mano konkurentas yra Insaider, nes jo kedai irgi yra kokybiški ir madingi.
  Bet....
  Iš savo pelno jis negali vystyti didelės reklamos kampanijos, rengti laimėjimus ir t.t.
  Ir skiriu aš 500 000 lt. įvaizdžio formavimui ( jaunimas pradeda pirkti mano kedus), pravarau reklamos kompaniją, sustygiuoju marketingą ir...
  Po metų pas Insaider jau ne tik pelno nėra, bet ir krūvos skolų sodrai, vmi, tiekėjams ir t.t.
  Nu ir ką aš blogo padariau? Juk man tiesiog sekasi. :rolleyes:
 14. Patinka
  asku sureagavo į euro Nuotykių, istorijos pasakojimas. Kaip papasakoti, kad būtų tikrai įdomu?   
  anglu kalbos - nesutinku. pvz pas mane mokykloje iki 10 klases buvo matiekos mokytoja. tokia ziauriai nuobodi, ir aisku ta matematika manes visiskai nezavejo, praleidinejau pamokas o vidurkis vos 4 traukdavo. ir 10-toje klaseje mus, visus dundukus matematikoje pasieme kita mokytoja. zodziu buvome dunduku klase. BET. ta mokytoja kazka turejo. ir humoro jausma ir harizma ir gavosi taip, kad per tuos likusius 2 metus as praleidau gal kokias 1-2 matematikos pamokas. nors buvau B lygiu, eidavau ir i modulius. ir visa klase taip. ir kas svarbiausia - mes pradejome suprasti matematika, mano vidurkis is 4 tapo 9 (ir ne del graziu akiu). egzaminus islaikeme geriau negu ta protinguju klase. visi ten piktai kalbejo kad papirkom kazka ir pan :D labai daug priklauso nuo pacio charizmos. gali tau pati idomiausia dalyka pasakoti nuobodus zmogus ir tau bus nuobodu, kaip ir atvirksciai. todel jei jauti kad nesugebi sudominti - pirmiausia reiktu investuoti i save, i saves tobulinima charizmoje. bet nereikia pamirsti kad negali visi buti geri oratoriai ;) tam reikia buti vaikysteje skaicius daug grozines literaturos, kuri lavina tavo minciu destyma, sugebi kalbeti ilgos konstrukcijos sakiniais, tavo zodynas turtingas epitetais ir t.t. :)
 15. Patinka
  asku sureagavo į croesus besaikio Call of duty zaidimo pasekmes:D   
  cia jau kazkokia rimtesne liga matau isimetus tau yra.
 16. Patinka
  asku sureagavo į Eddy Tarptautiniai Pervežimai   
  Siūlau dar kartą apie tai pagalvot.
   
  1. Transporto veikla yra licenzijuojama
   
  2. Licenzija išduodama įmonės, kurios yra finansiškai stabilios, jų vadovai nebuvo teisti, turi išlaikę profesinės kompetencijos egzaminus
   
  3. Jei atmintis neapgauna turi turto turėt : pirmai mašinai 32000 lt, kiekvienai sekančiai 18000 lt
   
  4.. Su individualia veikla dar nematęs transporto įmonės (sunkiojo transporto)
   
  5. Reikės CMR draudimo, civilinės atsakomybės draudimo
   
  6. Kurui kosminių nuolaidų negausi
   
  7. neteko susidūrt su šaldytuvais, bet eksportui iš lietuvos 1,1 eur 99 proc kad nepavyks gaut
   
  8. Didžiausios išlaidos yra kurui
   
  9. Visi žiūri įtartinai į naujas niekam nežinomas įmones, reputaciją turi užsitarnaut
   
  10. Vakaruose yra pasiūlymų dirbti tik su vilkiku.
   
   
   
   
  Turi stipriai pasidomėt visais už ir prieš. Praeiti metai buvo jau gana pelningi transportui. Būdamas tavo vietoje aš tuo neužsiimčiau. Bet čia tik mano nuomonė.
   
   
 17. Patinka
  asku sureagavo į Bandiz Kinijoje uždraustas „Skype“   
  na skype blokuoti tai gal jau ir siek tiek perdeta, bet del kitu tinklalapiu tai gal ir nieko, vistiek kinieciai tik daug srauto valgo ,o naudos is ju jokios, nei uz kinieciu srauta kasnors moka, nei jie patys kanors perka :D
 18. Patinka
  asku sureagavo į dealeris Ieškau SEO specialistų!   
  Gal truputį pagelbėsiu Jasinkai ir paaiškinsiu kaip atliekamas seo.
   
  1. Sutvarkoma svetainė beveik iki tobulybės. Tai gali užtrukti nuo valandos iki kelių savaičių ar daugiau.
  2. Sukuriamas kokybiškų nuorodų tinklas, Lietuvoje pagrinde užtenka nupirkti daug gerų nuorodų iš panašių svetainių ir tavo keywordas po kažkiek laiko bus viršuje. Viena gera nuoroda Lietuvoje kainuoja nuo 10lt/mėn iki 200lt/mėn. Vienos nuorodos dažniausiai neužtenka ir geriausia jas pirkti 6-12mėn. iš tikrai gerų svetainių.
  3. Prižiūrima svetainė, pastoviai atnaujinama, pastovus supportas, jeigu iškyla problemos
   
  Tarkim tavo raktažodis vidutinis ir nelabai konkurencingas, tuomet seo specialistui reikės:
   
  1.Praleisti ~5 valandas sutvarkyti svetainę(ne visada tai daroma, bet tie kas daro ilgam laikui ir gerai būtinai šitą turi padaryti, dažnai reikalingas naujas turinys, turinio perrašymas)
  2.Susisiekti su daugmaž 30 gerų ir panašaus turinio svetainių per ~3 valandas, iš ~10 svetainių galima nupirkti nuorodas sulaukus atsakymų po kažkur savaitės.
  3.Iš savų pinigų nupirkti nuorodas 10-yje svetainių vidutiniškai už 100lt/ 6 mėnesiams, patikrinti ar nuorodos įdėtos, susitarti geresnę vietą, susivesti pirktas nuorodas. Pirkimas iki galo užtruktų ~5 valandas.
  4.Pastovus rezultatų sekimas, supportas ~2-3mėn.
   
  SEO 100% niekada nėra, tie kas ilgai dirba žino, kaip apeiti iškilusias problemas, bet specialistas paimdamas tavo svetainę dalyvauja savotiškoje loterijoje, nes tavo svetainė iš 3 psl. krito į 11, galbūt tavo google trust rankas stipriai sugadintas ir sėdi sandboxe, tada pasiekti rezultatus gali prireikti labai gerų nuorodų ir papildomų išlaidų.
   
  Tu ieškai žmogaus, kuris praleistų mažiausiai 15val. keliant tavo keywordą, investuotų ~1000lt savų pinigų, rizikuotų dirbti su neaiškia svetaine ir galbūt gautų 200lt apmokėjimą po to kai tu sulauktum rezultatų.
   
  Čia aprašiau patį papraščiausią optimizavimą, darant nuoširdžiai, kokybiškai ir ilgam.
 19. Patinka
  asku sureagavo į Geremi 3 Pasaulinio karo pradžia   
  Per daug Red Alert prisižaidę, kolegos :lol: Susidaro toks įspūdis, kad Azija daugeliui čia esančių yra vieningas kumštis, kinai draugauja su šiaurės korejiečiais ir abu kartu dar išgeria su rusais. Kad linksmiau būtų, tai prisideda ir seni vilkai iš Vietnamo. Ir, aišku, nepamirškime tailandiečių (tik nežinau, dėl ko).
  Kinija, jei ir gali būti kurios nors pusės sąjungininkė, tai nebent Jungtinių Valstijų, nes šios šalys yra viena nuo kitos ekonomiškai priklausomos. Šiaurės Korėja apskritai neturi sąjungininkų, todėl išprovokuoti pasaulinio karo negali. Vietinės reikšmės konfliktas toje zonoje su JAV ir kitų trečiųjų šalių įsikišimu, be abejo, galimas, tačiau jokio pasaulinio karo jis išprovokuoti negali.
  Rusija irgi jums kažkoks super duper agresorius, tik ir rezga planus kaip čia kažką užpuolus. Vėlgi, Red Alert ir Holivudo filmų padarinys - rusas = okupantas. Šiandien jie kieti vien dėl to, kad dar turi šiek tiek naftos (na, ne šiek tiek, bet daug) ir turi įtaką vidurinėje Azijoje. Vakarams tai yra tik šuo, kuris garsiai loja, tačiau nekanda.
  Apskritai, reikėtų pasiaiškinti sąvoką „pasaulinis karas“. Jei jums Š. Korėja vs. P. Korėja & JAV jau pasaulinis karas, tai įvykiai Afganistane ar Irake tai jau turbūt visas tarpgalaktinis mūšis. Juk ten net Lietuva dalyvauja :)
   
  16-mečiai, tikrai turite daug svarbesnių reikalų už diskusijas pasaulinio karo tema :) Ar čia hormonų audrų padarinys? (fak, man jos taip nepasireiškė :D)
 20. Patinka
  asku sureagavo į gedvardas Žurnalo leidimas. Gal teko susidurt?   
  Sveikas. Idėja gera, kai ji kyla iš jauno žmogaus ir dar dėl jos jis nemiega ir kankinasi.
  Aš trumpai:
  1. suburk komandą (svarbu) (redakcija, foto, žurnalistai). Su laiku jų padaugės, kai paskleisi žinią apie žurnalą.
  2. Susirask fondą (http://www.jtba.lt/, http://www.lijot.lt/NewsDefault.aspx, http://www.eurodesk.lt/programa-veiklus-jaunimas)
  3. susirask savo mieste esantį jaunimo centrą, kultūros centrą, viskupystės centrą ar kitokį centrą, kuriems būtų bent jau aktualu (labai svarbu). Papasakok savo idėją jaunimo vadovei (jei ji aktyvi ir nėra nuskambėjusi žiniasklaidoje kaip nekompetentinga).
  4. Tada tu vienas ir su didele didele vadovės pagalba rašot projektą.
  5. Tvarkingai, pagal savo idėją užpildytą projektą siunčiat fondams, kurie skelbia projektų konkursus (labiausiai tikėtina programa "Veiklus jaunimas").
  6. Laukiat patvirtinimo, kad jūsų projektą priėmė arba ne.
  7. Jei taip, sėdat komandos nariai ir įgyvendinat pagal numatytą grafiką (geriau būtų, kad jau būtumėt kažką pradėję ir pasiskirstę kas už ką atsakingas).
   
  Tokie projektai nėra lengvi ir jauniems žmonėms tai yra didelis iššūkis gyvenime. Galvos skausmas, bemiegės naktys, poilsio nebuvimas, viršvalandžiai, jeigu taip galima pasakyti, bet tup pačiu ir faina, džiugu, malonu, nuostabu ir fantastiška :)
   
  Sėkmės jaunime :) Palaikau tavo idėją :)
 21. Patinka
  asku sureagavo į Carfax Uždarbis.lt forumiečių automobiliai   
  Gal dar senesniu temu surask prikelt? Jau kelinta tema matau spamini ta savo bulka.
 22. Patinka
  asku sureagavo į pilietis Negavę išpirkos blokavo svetainę   
  Šitas straipsnis yra įdėtas ir mūsų lietuviškų portalų mekoje - delfi.
   
  beskaitinėdamas ten komentarus va tokį perliuką radau:
   
   
  Va taip va, pasirodo yra JAV'uose serveriai ant kurių internetas laikosi :D
   
   
  http://projektai.xz.lt/komentaras.png
 23. Patinka
  asku sureagavo į dealeris Negavę išpirkos blokavo svetainę   
  Turėjau ir aš kažkada ddos iš kiniečių, serveriai.lt sakė, kad čia nemūsų reikalas, kad jus ddosina ir jeigu bus didelės apkrovos išjungsime svetainę. Tai aš tiesiog padariau redirectą viso srauto į serveriai.lt pagrindinį puslapį, tegul išsijungia savo svetainę jeigu per didelės apkrovos.
  Jeigu visi darytų taip pat atsirastų apsaugos nuo ddos vietoje svetainės išjunginėjimų.
 24. Patinka
  asku gavo reakciją nuo Pestininkas Del Teismo   
  Matai, jei turi pažįstamų servise, tai gali susitart, kad įpaišytų kosminę sąskaitą "na zapadlo".
   
  Temos autoriui: Jei turi noro ir laiko, gali rast nepriklausomus ekspertus ir nustatyt tikrą to lango kainą. Moralinės žalos vargu ar priteis, nebent būtų buvę liudytojų, kurie matė ir girdėjo kaip grąsinai tam žmogui ir t.t.
 25. Patinka
  asku sureagavo į Kernius Kaip išmokti anglų kalbos - arba tiesiog prasilaužti   
  Negalvojau, kad kada nors rašysiu šia tema, nes niekada savęs nelaikiau nuostabiu anglakalbiu, bet ši prieš kelias valandas gauta privati žinutė mane privertė susimąstyti, kaip aš pats pasiekiau tą momentą, kai anglų kalba nebebuvo kliūtis suvokti kitų mintis.

  Man pačiam anglų kalbos pamokos mokykloje be teorinių žinių (gramatikos taisyklių), kurių užteko neblogai išlaikyti valstybinį egzaminą, daugiau nelabai ką suteikė ir net baigęs mokyklą aš ne visada suprasdavau atsiverstą New York Times straipsnį, įsijungtą BBC radijo laidą, ar internete žiūrimą Harvardo profesoriaus paskaitą - galbūt dar ir todėl, jog priešingai nei didžioji dalis bendraamžių, nerasdavau laiko iš Linkomanijos pumpuojamiems filmams, kurie daugumai žmonių labiausiai padėjo prasilaužti.

  Šio įrašo tikslas yra pateikti minčių, kaip vienu metu ne tik lavinti savo anglų kalbos žinias, bet ir įdomiai plėsti akiratį - pačiam net nejaučiant, jog tuo metu kartu ir mokaisi kalbą. Visa tai skirta žmonėms, kurie jau turi anglų kalbos pagrindus, bet jaučia tarsi plyšį tarp savo žinių ir realaus jų panaudojimo.
   
  Tiesa, tai nėra greičiausias būdas išmokti užsienio kalbą. Greičiausiai išmokti kalbą padeda tik gyvas bendravimas ja, bet dauguma žmonių tokių sąlygų neturi. Be to, turbūt ne daug kas ryžtųsi vienas nuvykti į šalį nė žodžio nemokėdamas vietinės kalbos ir ją išmokti tiesiog būdamas priverstas suprasti aplinkinius - kaip padarė kažkur Europoje mano sutiktas šveicaras, baigęs mokyklą nusipirkęs vienpusį bilietą į Naująją Zelandiją ir grįžęs po metų jau kalbėdamas angliškai (o pirmosiomis savaitėmis nuvykęs bendravo tik gestais).
   
  Taigi šis tekstas žmonėms, kuriems greičiausias būdas išmokti - gyvas bendravimas ta kalba - yra sunkiai pasiekiamas (na, žinoma, nebent Skype persivadinus į "Anna" ir įjungus "SkypeMe" būseną).
   
  Žodyno plėtimas
  Aš netikiu tokiais dalykais, kaip: "Užsirašyk ant lapelio ir išmok 20 naujų žodžių per dieną". Pirmiausia, tai reikalauja milžiniško ryžto, o reikalauja todėl, jog yra fantastiškai neįdomu, - o geras mokslas turi tave traukti - tik tada daugiausia išmoksti. Antra priežastis - taip, tu pasidarysi žodžių sąrašą, jį išmoksi, o kiek iš tų žodžių prisiminsi po mėnesio? Manau, kad dauguma žmonių neatsimintų daugiau nei pusės. Kodėl? Nes nuolatos tų žodžių nevartoja. Žmonės galvoje ilgai nelaiko to, kas jiems nebūna reikalinga. Taigi, tu gali greitai išmokti sąrašą žodžių, bet lygiai taip pat greitai jį ir pamirši, jei tie žodžiai realiai tau nebus reikalingi.
   
  Tuomet - paklausi tu - kaip mokytis žodžius, kurių tau reikia ir kurių taip lengvai nepamirši?
   
  Tau reikia išmokti žodžius, kuriuos sutinki kasdien ir kurie tau nuolatos apie save primena. Jie tave erzins ir grauš tol, kol neįsiminsi jų reikšmės.Tau tiesiog reikia skaityti.
   
  - Bet kaip aš galiu skaityti, jei daugybė žodžių tekste man nežinomi? - pasakysi tu.
   
  Niekada nepulk verstis kiekvieno žodžio, kurio nesupranti. Tiesiog praleisk jį. Bandyk suprasti sakinį iš tų žodžių, kurie tau yra pažįstami. Sakiniuose būna daugybė nebūtinų žodžių ir suprasti esmę užtenka atskirti raktažodžius. Raktažodžiais dažniausia būna veiksnys ir tarinys - visa kita - papildiniai, aplinkybės - tau nėra svarbiausia. Norėdamas jausti malonumą skaitydamas kalba, kurios nemažos dalies žodžių dar nesupranti, turi mokėti juos praleisti, - kitaip tave iš proto išvarys kiekvieno nežinomo žodžio vedimas į Angloną. Verskis žodį tik tada, kai sakinio esmės visiškai nesupranti ir jauti, kad tas sakinys tekste gali būti svarbus - jei ne, tiesiog jį praleisk.
   
  - Kaip aš galiu plėsti savo žodyną, jei daugumos nežinomų žodžių nebandysiu išsiversti? - dar vienas logiškas klausimas tikriausiai kilo tau.
   
  Skaitydamas tekstą tu pradėsi pastebėti dažniausiai pasikartojančius (vadinasi - tau reikalingiausius) nežinomus žodžius ir kokiame kontekste (prie kokių jau tau žinomų žodžių) jie atsiranda. Dažnai bus taip, kad tu pats išmąstysi, ką jie turėtų reikšti, - ir galiausiai į žodyną pažiūrėsi tik smalsumo vedinas - norėdamas įsitikinti, ar nesuklydai.
   
  Geroji dalis - tau nereikia nieko užsirašinėti ar specialiai bandyti įsiminti - nieko. Tiesiog skaityk - reikalingiausius žodžius išmoksi savaime ir tavo žodynas nuolatos plėsis.
   
  Dauguma žmonių renkasi knygas, bet mes juk - interneto karta - ir aš asmeniškai rekomenduoju tave dominančių straipsnių kasdien ieškoti virtualioje erdvėje. Interneto kaip šaltinio privalumas yra ne vienas: pirmiausia, tu susiduri su šiandien britų ir amerikiečių (o ne XVI amžiaus Šekspyro) vartojama anglų kalba, antra - tu gali pasirinkti iš daugybės įdomių šaltinių ir skirtingo kalbos sudėtingumo, trečia - tu sužinai tai, kas nauja.
   
  Ką skaityti? Britų The Guardian yra nuostabus naujienų portalas, kuriame rasi straipsnių bet kokia tema - kuo besidomėtum. National Geographic gali pasirodyti įdomus daugeliui - nereikia būti dideliu gamtos mylėtoju, kad nesusivaldytum ir paspaustum ant antraštės apie ką tik atrastą didžiausią voratinklį pasaulyje. Nedomina naujienų portalai? Štai 100 populiariausių pasaulyje blogų anglų kalba. Jei domiesi IT (tikriausiai nemaža tikimybė būnant Uždarbis.lt nariu, ar ne?), rekomenduoju Mashable, ReadWriteWeb ir TechCrunch.
   
  Išgirsti ir suprasti: video
  Jeigu skaitydamas turi praleisti nežinomus žodžius, kad nenustotum skaitęs, tai klausyti geriau pradėti nuo kalbų ir filmų su angliškais (būtinai angliškais, o ne lietuviškais) subtitrais: vienu metu girdėsi ištariamą žodį ir jo neišgirdęs / nesupratęs apačioje perskaityti. Man buvo taip, jog daugumą žodžių aš suprasdavau pažiūrėjęs į subtitrus, bet neišgirsdavau kalboje.
   
  Iš tikrųjų yra daug naudingesnės video medžiagos nei filmai. Aš labai rekomenduoju filmus palikti tiems, kurie niekuo gyvenime nesidomi, ir rinktis nuostabias protingų žmonių kalbas. Neprilygstamas šaltinis yra TED ("idėjos, vertos plisti"), kurio, atrodo, visos kalbos turi bent jau angliškus (o pačios geriausios - net ir lietuviškus) subtitrus, be to, nėra ilgesnės nei 20 minučių. Rekomenduoju pradėti nuo Sir Ken Robinson visų laikų žiūrimiausios TED kalbos: Mokykla žudo kūrybiškumą.
   
  Toliau. YouTube turi atskirą Education puslapį, skirtą universitetams talpinti savo paskaitas internete - taip pat su anglų kalbos subtitrų pasirinkimu. Jei studijuojate, tai proga pamatyti, kaip tavo specialybės dalykai yra dėstomi Harvarde, jeigu dar tik ketini studijuoti - galbūt eidamas per skirtingas mokslo sritis ir klausydamas jų paskaitų suprasi, kas iš tikrųjų tave domina. Jei nestudijavai arba studijas jau esi baigęs - YouTube gali išeiti geriausią pasaulyje universitetą. Alternatyvos - AcademicEarth.org ir OCWConsortium.org.
   
  Pačias įdomiausias verslo srities kalbas - dažnai, net ne profesorių, o kviestinių žinomų lektorių, - radau Standford Entrepreneurship Corner. To paties Stanfordo informatikai internete pateikia nufilmuotą viso semestro programavimo įvado kursą su neįtikėtinu profesoriumi. Savo svetainėje jie publikuoja ne tik programavimo paskaitų vaizdo įrašus, bet ir visus namų darbus ir egzamino užduotis su atsakymais, kuriuos turėjo atlikt to kurso studentai - taigi tu gali išmokti programuoti nuo 0, kol mokaisi anglų kalbos.
   
  Išgirsti ir suprasti: audio
  Tu gali neturėti laiko skaitymui arba žiūrėjimui, bet visada atrasi laiko klausymui.
   
  Būdamas pirmo kurso Vilniaus Universiteto studentas kiekvieną dieną važinėdavau po 40 minučių į Saulėtekį ir atgal. Po pirmojo mėnesio supratau, kad klausytis vien muzikos stovint užkimštame troleibuse yra per didelis laiko švaistymas. Įsijungiau radiją ir radau BBC (95.5 FM dažniu Vilniuje; transliacija internetu): iš pradžių beveik nieko negalėjau suprasti - eteryje interviu davęs britas, atrodo, kalbėjo tarsi paukščių kalba - bet programa man pradėjo patikti, net ir nesuprantant kas antro sakinio.
   
  Pradėjau BBC klausytis kasdien - tai tapo mano rytiniu ritualu vykstant į paskaitas, kai galva dar nepavargusi ir pasiruošusi priimti informaciją. Po kelių savaičių pajutau, jog ta paukščių kalba tarsi kažkur dingo ir aš beveik viską suprantu. BBC reportažai ("breaking news") dažnai būdavo labai įdomūs - važiuodamas troleibusu per Antakalnį klausydavausi interviu iš Indijos gilumos su daugiavaike šeimyna, kalbančia angliškai (nuostabu, kiek skirtingų anglų kalbos akcentų gali išgirsti per BBC); taip pat gavau daugybę informacijos apie įvykius skirtingose pasaulio vietose, kas Lietuvos žiniasklaidos neretai nepasiekia. Pradėjęs spalio mėnesį aš nei vieno ryto be BBC nevykau į paskaitas iki pat mokslo metų pabaigos.
   
  Alternatyva radijui yra podcasts - jau įrašytos laidų kolekcijos, kurias kaip dainas - patinkančias atsisiunti į savo kompiuterį ir įsirašai į grotuvą. Tas pats BBC siūlo didžiulį podcasts katalogą, bet visame internete tiek profesionalų, tiek mėgėjų kuriamų podcasts yra daugybė.
   
  Pabaigai
  Tikiuosi, šiuo įrašu bent iš dalies atsakiau į man užduotą klausimą. Manau, visi šie patarimai tinka bandant perprasti bet kurią užsienio kalbą.
   
  Tiesa, praleidau tiek rašymą, tiek kalbėjimą. Sakoma, kad jei nori išmokti rašyti - skaityk, jei nori išmokti kalbėti - klausyk ta kalba. Kaip bebūtų, kai viskas ateina prie (heh, "when it comes to" - nežinojau, kaip čia lietuviškiau) tavo paties sugebėjimų, niekas negali išmokyti geriau nei praktika ir skirtas laikas. "Practice makes it perfect" - kaip sako britai.
×
×
 • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...