Pereiti prie turinio

asteroidas

Patvirtinti nariai
 • Pranešimai

  1.726
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Laimėta dienų

  2
 • Atsiliepimai

  98.9%

Reputacijos išklotinė

 1. Patinka
  asteroidas gavo reakciją nuo Mommyme Internetinis bankas kurio nemato vmi? Monese?   
  Jei ramiai miegot nori, tai mokesčius mokėt reikia :) Kitu atvėju ankščiau ar vėliau ateis ta diena..:)
 2. Patinka
  asteroidas gavo reakciją nuo MrHeksas Internete nutekinta „CityBee“ vartotojų duomenų bazė: vardai, pavardės, asmens kodai   
  Vienas iš jų produktų, NordVPN jau buvo nulaužtas, taip kad pagalvokit ar norit laikyti savo slaptažodžius pas juos..:D
 3. Patinka
  asteroidas sureagavo į Booty Black friday pasiūlymai   
  Telia pasiūlymas. Akcija atrakcija kaip sakoma :rolleyes: Į pašta gavau katalogą, ir paskutinė prekė štai su tokia akcija :thumbsup:
  https://prnt.sc/vlzdf8
 4. Patinka
  asteroidas sureagavo į UnoDėdė Revoliucija Baltarusijoje   
  Tikrai pritariu tau. Neapykantos kurstymas tarpusavy yra vedantis į niekur. Bet iš dalies suprantu ir neapykantą jaučiančius žmones. Įsivaizduok, kokias dideles nuoskaudas sovietų okupacija paliko mūsų ištisoms kartoms. Žmonės 50 metų buvo įbauginti, tremiami, tardomi ir t.t. Taip, idealiu atveju neapykanta jau turėtų būti išgaravusi, bet čia kaip ir su bet kokia psichologine trauma - gali išsigydyti, bet pasekmės tave lydės visą gyvenimą. Lygiai taip pat ir dabartinė baltarusių karta, kuri dabar kankinama tamsiuose tardymo izoliatoriuose - bus psichologiškai suluošinti žmonės, patyrę nežmonišką pažeminimą. Tu pabandyk įsivaizduoti, kokį aukštą dvasinį, moralinį ir visokį kitokį lygmenį turi būti pasiekęs, kad patyręs tokius pažeminimus, nejaustum neapykantos savo skriaudėjams... ir čia kalbam ne tik apie tiesiogiai tos agresijos paliestus žmones, bet jų artimuosius, būsimus vaikus ir t.t.
   
  Tai ir lietuvių tautą reikia suprasti, kad ta neapykanta nėra iš oro atsiradusi, bet tai pasireiškia kaip kolektyvinės traumos padariniai. Man pačiam asmeniškai, tenka su tuo kovoti. Nes nors ir puikiai suprantu, kad buvimas durniumi nepriklauso nuo tautiškumo, bet tas patirtas skausmas, kurį sukėlė 50-ies metų okupacija ir pažeminimas, padarė savo.
   
  Bet apskritai tai myliu žmones, kurie siekia gėrio ir teisingumo. Ir koks skirtumas ar tu rusas, baltarusas ar brazilas. Durnių yra visur, nepriklausomai nuo geografinės lokacijos. Bet lygiai taip pat visur yra ir nuostabių bei protingų žmonių.
 5. Patinka
  asteroidas sureagavo į UnoDėdė COVID-19 Saviizoliacija   
  Šitas forumas jau seniai nebėra IT bendruomenės diskusijų vieta. Jis tapo kažkokių atskalūnų užeiga, kurioje ieškoma patarimų, kaip kokią "varkę" prasukt, kaip išvengti kariuomenės ar užvedama kokio nors žemo lygio diskusija apie tai, kaip būt loxu ir apeidinėti įstatymus.
 6. Patinka
  asteroidas sureagavo į Driver007 telia savitarna backdoor   
  Paplito toks tekstas apie telia:
  https://full-disclosure.eu/reports/2019/FDEU-CVE-2019-10222-telia-savitarna-backdoor.html
  Apie jų super duper routerius.
  Labiausiai nustebino jų atsakas, kai pagalvoji jog čia no.1 tiekėjas Lietuvoje.
  O kas nenori naudoti jų įrangos pas save, tai visos instrukcijos surašytos mano bloge.
   
 7. Patinka
  asteroidas sureagavo į wicked Ar pritariate 5g tinklo įvedimui ?   
  Saulėtekyje važinėja 5G autobusas, bet dar irgi nesu girdėjęs, kad koksnors keleivis būtų miręs jame

 8. Patinka
  asteroidas gavo reakciją nuo Vileikis Paskola automobiliui įsigyti   
  Viskas aišku vien tik į jo avatarą pažiūrėjus...Apie ką čia dar kalbėti..:)
 9. Patinka
  asteroidas gavo reakciją nuo Vileikis Paskola automobiliui įsigyti   
  Viskas aišku vien tik į jo avatarą pažiūrėjus...Apie ką čia dar kalbėti..:)
 10. Patinka
  asteroidas sureagavo į Mikaz Vadimas Zizas naudingi/motyvaciniai video   
  Taip, anksčiau buvo rimtas paprastas vyrukas. Bet kai pradėjo skleisti info apie skiepų žalą tapo viskas aišku.
  O kai savo populiarumą ima didintis per kitas abejotinas personas, tokias kaip arsauskas, monako, maciulis pasidaro aisku kad zizas yra nes kas kita o interneto puteikis.
 11. Patinka
  asteroidas gavo reakciją nuo Leader Stebėjimo kameros namams   
  Aš nesu su tuo susidūręs, bet kokia problemą jūs sprendžiat su kamerom? Tiesiog filmuojat ar yra kažkoks kompleksinis sprendimas? Nes iš to, kad nufilmuosit kažkokį budulį su kapišonu tai atrodo kad mažai naudos bus..
 12. Patinka
  asteroidas gavo reakciją nuo Kaprals Paskola automobiliui įsigyti   
  Nu ir ko čia loji dabar ant tų tėvų ir neišprususiais vadini? Kiekvienam savo, kas kaip nori tas taip gyvena. Panašu, kad tu irgi ne per daugiausiai išprusęs, jei vadini kitus neišprususiais net nežinodamas apie juos nieko :)
 13. Patinka
  asteroidas gavo reakciją nuo Kaprals Paskola automobiliui įsigyti   
  Nu ir ko čia loji dabar ant tų tėvų ir neišprususiais vadini? Kiekvienam savo, kas kaip nori tas taip gyvena. Panašu, kad tu irgi ne per daugiausiai išprusęs, jei vadini kitus neišprususiais net nežinodamas apie juos nieko :)
 14. Patinka
  asteroidas sureagavo į Paulius. Paskola automobiliui įsigyti   
  Nuo 16m pradejau uzsidirbinet, tad mano pinigai ir su jais elgiuos kaip noriu.
  O pas tevus patarimo neinu:)
   
  Tik mano skirtumas, kad lizingu nepirkdavau, o pirkdavau is savo paskutiniu pinigu.
 15. Patinka
  asteroidas gavo reakciją nuo Vileikis Paskola automobiliui įsigyti   
  Viskas aišku vien tik į jo avatarą pažiūrėjus...Apie ką čia dar kalbėti..:)
 16. Patinka
  asteroidas sureagavo į Avantime Kaip išleidžiate savo atlyginimus?   
  Na studentas dar, gaus darbą, prasisuks ir bus lengviau :) Čia irgi galima pavadint investicija man, tik nežinau ar atsipirks :D
 17. Patinka
  asteroidas sureagavo į Stanley Kaip važiavau į Sankt Peterburgą su nemokama viza.   
  Dėmesio! Vatnikai, rusofobai, naciai ir panašios atmatos - neskaitykit, nekomentuokit ir apskritai eikit n@#$%. Delfio ir fb komentarai jūsų laukia.
   
  O normaliems žmonėms papasakosiu kaip pirmą kartą keliavau į Rusiją. Bus daugiau faktų ir skaičių nei kūrybinio pasakojimo, tad sorry jei bus neįdomu. Iš karto spoiler'is - viskas kitaip nei mes susidarę nuomonę iš youtube, filmų ir žiniasklaidos, aišku į gerąją pusę :)
   

   
  Pradžiai ko reikia:
  Popierinio paso, kurio galiojimas ne trumpesnis nei pusė metų. Pasirūpinkit iš anksčiau, nes gamyba užtrunka. Jeigu reikia atsinaujint, tai nevažiuokit į didmiesčius, nes ten eilės kosminės, mažuose miestuose eilių nėra.
  Užbūkinti nakvynę. Nes pildant el. vizos paraišką reikia nurodyti kur gyvensi.
  Užpildyti el. vizos paraišką internetu. Pakankamai nemažai duomenų reikės surašyti, kaip darbovietė, pareigos ir t.t. Visus duomenis reikia rašyti lotyniška abėcėle, be lietuviškų raidžių, tik taip kaip parašyta pase. Taip pat reikės foto, kuri turi būti maždaug kaip pasui - stovėti tiesiai, rimtu veidu, be pašalinių daiktų, vienos spalvos šviesiam fone. Galima tiesiog nusifotografuot namie prie užuolaidos ar sienos. Po to įkeliant bus galima redaguot dydį.
  Vizas žada patvirtinti per 4 dienas, nesvarbu darbo ar ne. Mum patvirtino per 2.
   
  Kadangi važiuojant į Baltarusiją reikalauja sveikatos draudimo, tai pasidariau iš anksto, 5d. dviems asm. kainavo ~7€. Nors įvažiuojant į Rusiją neprašė, bet manau vistiek reiktų, maža kas, ES sveikatos draudimo kortelės ten negalioja.
   
  Toliau važiavimas automobiliu. Kadangi viza galioja Peterburge ir Leningrado srityje, todėl įvažiuoti į Rusiją galima tik per Estijos miestą Narvą. Dar galima ir per Suomiją, bet tada gaunasi ratas ir prisideda keltas. Kelias per Tartu beveik visur geras, nors prie Latvijos/Estijos sienos buvo kelios kreivokos atkarpos. Eismo mažai, kelionė labai neužtruko. Išvažiavom apie 9val. iš Vilniaus, apie 18val buvom ten su sustojimu pavalgyti.
  Daug važiavęs per užsienius, bet tokio sudėtingo ir keblaus važiavimo per sieną (iš Estijos pusės) dar nematęs. Forumietis host321 patarė užsiregistruoti vietą eilės kirtimui iš anksto, bet kelias ilgas, todėl negali tiksliai apskaičiuot kada būsi vietoje, be to, kiek žiūrėjau jau nebuvo laisvų laikų dviem dienom į priekį. Todėl kai liko apie pora valandų kelio rezervavom vietą gyvoje eilėje, tai kainavo 3€, mokant pavirto į 4,5€. goswift.eu. Na ką, atvažiavus prie sienos eilė iki šviesoforo, juda labai lėtai. Stovim ir nesuprantam ar mum čia stovėt su visais ar mus praleis be eilės, kadangi rezervavom iš anksto. Online rašo, kad mūsų numeris jau kviečiamas prie sienos. Nuėjau iki pat sienos, nėra surašyta jokios informacijos, pati sienos teritorija už aukštos tvoros, jokie pasieniečiai nevaikšto, nėra ko paklaust. Galvoju gal čia aš durnas, bet kiti vairuotojai irgi blaškosi ir nežino ką daryt. Kelis kartus mačiau, kaip mašinos atstovėjusios eilę privažiuoja prie vartų, jų neįleidžia, pasieniečiai kažką pasako ir jie išvažiuoja kita kryptim. Nuėjau į pinigų keityklą kur pasakė, kad pradžioje reikia važiuoti ne čia, o į kitą Narvos pusę. Tame tinklapyje kur rezervavau eilę bandau ieškoti info - nieko neparašyta, brangiuoju informacijos telefonu niekas neatsiliepia. Pagaliau prisiskambinus į rezervavimo linijos telefoną pasakė, kad pradžiai reikia važiuoti adresu Rahu 4A ir ten užsiregistruoti. Na ką, atvažiuojam, paprasta pramoninė teritorija, jokių aiškių iškabų, nežinotum - tikrai nerastum. Įvažiuoji į vidų, ten didelis parkingas, prie įvažiavimo būdelė skirta tiems, kas atvažiavo be jokių išankstinių registracijų, ten gausi numeriuką kaip banke ir lauksi kol jis užsidegs švieslentėje prie išvažiavimo arba stebėsi tinklapį online. Užsidegus numeriukui, nueini iki kitos būdelės prie išvažiavimo, parodai dokumentus ir tave išleidžia. Ir tik tada jau važiuoji per visą miestelį iki sienos, kur vėl atstovi eilę iki šviesoforo ir tave pagaliau įleis į pasienį. Ten privers nusivalyti numerius (pasirūpinkit iš anksto skuduru), pažiūrės mašiną ir dokus, bet labai nekratys. Po kažkiek laiko Estai išleidžia ir atstovi eilę ant tilto iki Rusijos pusės. Privažiavus pirmą postą pasienietis žvilgtels į pasus ir duos dvi muitines deklaracijas. Skirtingai nei Baltarusijoje, kur deklaraciją pildo vairuotojas - Rusijoje privalo pildyti mašinos savininkas, tai reiškia, kad mašina turi būti registruota vieno iš važiuojančių vardu, nebent dokumentuose įrašytas antras valdytojas arba išrašytas notaro patvirtintas įgaliojimas. Abu egzempliorius reikia užpildyti vienodai. Vėl gi lotyniškais rašmenimis, kaip parašyta dokumentuose. Toliau reikia atstovėti eilę prie pasų kontrolės kiosko, kur kiekvienam reikės parodyti pasą, mašinos dokumentus, el. vizą ir savo veidą. Lyg ir galima el. vizą parodyt iš telefono, bet mes nerizikavom ir atsispausdinom. Po to mašinos savininkas eina į muitinės kioską, kur rodo deklaracijas ir kitus dokumentus. Kažkaip nepamenu ar prašė mašinos draudimo žalios kortos originalo, bet geriau turėti su savimi, nes kartą iš Baltarusijos nenorėjo išleisti be jo. Po to mašiną patikrins pasienietis ir muitininkas, reikės atidaryti visas duris, bagažinę ir kapotą. Ir viskas, free to go. Važiavimas per sieną užtruko 3val., bet iš jų kokią valandą užtrukom aiškindamiesi kaip išvažiuoti iš Estijos. Eiles gyvai galima stebėti tame pačiame goswift, bet iš patirties pasakysiu, kad jos neprognozuojamos, galima ir 10 valandų prastovėti, todėl geriau iš Lietuvos išvažiuoti anksčiau.
   
  Nustebino, kad nei pačioj sienoj nei miestelyje išvažiavus iš jos niekur nebuvo valiutos keityklų. Keityklos buvo Estijoje prie šviesoforo, kursas vos blogesnis nei banke Peterburge, tai nedidelę sumą pinigų smulkioms išlaidoms galima drąsiai keistis ten. Lietuvoje keistis neapsimoka, kursas labai blogas. Šiaip Rusijoje beveik visur priima banko korteles, tikrai daugiau nei pas mus ar Vokietijoje, bekontaktis atsiskaitymas jau buvo gerokai anksčiau nei pas mus, dabar žmonės moka telefonais, laikrodžiais ir kuo tik nori. Toks įspūdis, kad gryni pinigai jiems jau praeitas amžius :) Tiesa, mokant kortele kursas buvo kiek prastesnis nei mokant grynais. Jei atmintis neapgauna - Estijoje ant sienos už 1€ gavau 68rub, banke 69rub, o mokant kortele 67rub.
  Jeigu reikia apsipirkt, tai iškart įvažiavus į Rusiją po dešinę bus parduotuvė "Магнит". Kainos žymiai mažesnės nei Peterburge. Taip pat tame miestelyje labai daug degalinių, bet ten nesipyliau, tai nežinau kaip kuro kokybė. Kadangi Lietuvoj pilu 98 benzą, tai vietiniai patarė pilti 100. Kainavo 54rub/l arba 0,79€.
   
  Kelias iki Peterburgo geras, su dropu ir žemu profiliu galima važiuoti drąsiai, nors vietomis buvo remontų su duobėm, bet manau kai važiuosit patys remontai jau bus pasibaigę. Tik prastesnis matomumas, nes neryškios linijos ir nėra stulpelių kelkraštyje. Peterburge buvom apie 1 nakties - apie 2h kelio, beveik valanda vakarienės ir +1h vietinis laikas. Supranti kokio dydžio tai miestas kai pamatai ženklą Санкт Петербург, o navigacija dar rodo 35km iki centro :) Pakeliui buvo atkarpa mokamo kelio, ten sumokėjom kortele 100rub/1,5€.
   

   
  Viešbutis naujametiniu laikotarpiu dviems 5 naktim kainavo 150€. Rinkomės, kad būtų "full refundable", jei kartais nepatvirtintų vizos, taip pat su pusryčiais, arčiau centro ir šiaip kad fainesnis būtų. Jeigu žiūrėt iš pigesnių, tai buvo ir už 80€, o hosteliai išvis centai. Taigi nakvynė tikrai nėra brangi. Viešbutis niekuo nesiskyrė nuo viešbučių vakarų Europoje, viskas švaru ir tvarkinga, jokių užuominų apie sovietų sąjungą. Kadangi girdėjau, kad Rusijoje ir Ukrainoje vagia užsienietiškus numerius ir po to prašo išpirkos, todėl prieš tai emailu paklausiau ar yra saugomų parkingų aplinkui, atsakė, kad yra parkingas prie viešbučio su kamerom. Atvažiavę radom tiesiog aikštelę prie durų nei aptvertą nei saugomą. Paklausiau ar saugu palikti mašiną prie viešbučio. Adminas išgirdęs tokį klausimą kreivai pažiūrėjo, lyg būčiau paklausęs ar saugu vaikščioti be asmens sargybinio :D Sako pats ten stato, yra kameros. Kaip supratau su saugumu viskas pas juos gerai, turbūt geriau nei Vilniuje ar Kaune.
   

   
  Neskaitant pervažiavimų per tramvajaus bėgius keliai centre idealūs, toliau nuo centro prastesni. Važiuojant iš miesto link didžiausio Europoje Ladogos ežero buvo prastesnių kelių, bet nebuvo tokios tragedijos kaip Ukrainoje ar Škotijoje. Tik daug purvo ant kelio, nuplovus mašiną vėl pavirs ruda po poros dienų ar po pirmo lietaus. Taip pat priekinis stiklas buvo pastoviai tarsi riebalu išteptas, jau pamaniau, kad valytuvai staiga susidėvėjo, bet grįžus į Estija susitvarkė, turbūt dėl to, kad jie vietoje druskos naudoja chemiją. Eismas nustebino, nes visiškai kitoks nei kad mes įpratę matyti vaizdeliuose iš registratorių. Aišku, pasitaiko vienas kitas lakūnas, bet Lietuvoj tokių pasitaiko ne ką mažiau. Visas srautas važiuoja pakankamai lėtai ir važiuodamas lietuviškais greičiais daug ką lenkiau. Vairuotojai geriau praleidžia nei pas mus. Gal didžiausias trūkumas, kad per kamščius užkišinėja sankryžas ir taip daro dar didesnius kamščius. Na ir velkasi visom juostom nesvarbu ar miesto centras ar aplinkkelis, o juostų ten būna ir po 5. Situacija su parkingu nustebino, nes net ir intensyviausio eismo metu, pačiame centre, prie pagrindinių turistinių vietų pakankamai nesunkiai rasdavom vietą ir kiek matėm visur nemokama. Kartą pasistatėm tokioj vietoj, kuri panaši į Vilniaus rotušę, grįžtant po poros valandų pamatėm, kad stovi ženklas sustoti draudžiama. Ir ką? Ogi nieko, nei nutempė, nei baudą uždėjo. Kelis kartus matėm stovinčius patruliuojančius policininkus, daugiausia žieduose, bet nė karto nematėm, kad stabdytų užsienietiškus numerius, mus pamatę nusisukdavo į kitą pusę. Dar atkreipiau dėmesį ar tikrai visi turi videoregistratorius, bet labai mažai pas ką mačiau. Matyt Piteris saugus miestas ir jiems jų nereikia.
  Jei visgi bijot važinėti auto, tai galima keliauti metro, sistema paprasta - nusiperki žetonų, už vieną žetoną (berods 45rub/0,66€) nusileidi į apačią ir važinėji kiek nori visom kryptim kol neišlipsi į viršų. Tokiu atveju reikia rinktis viešbutį arčiau metro.
   

   
  Su maistu jokių problemų nėra - kavinės, užkandinės, blyninės, picerijos, kebabai (шаверма) ant kiekvieno kampo. Aišku yra ir prabangesnių restoranų, į tokius neėjom, bet paprastose kavinėse nebuvom išleidę daugiau nei 20€ dviems, dažniausiai suma būdavo 12-15€. Aptarnavimas puikus, malonesnis nei Lietuvoje. Jeigu nesinori pasėdėti, o tiesiog papietauti, tai ten labai daug valgyklų (столовая), kai kurios dirba ir visą parą, kur žmogui sočiai pavalgyt galima už 3-4€. Taigi kaip tokiam miestui tikrai pigu. Jeigu tokia valgykla yra prie viešbučio, tai galima pagalvoti ar apsimoka imti pusryčius. Dar kas patiko, kad kiekviena kontora ar tai būtų maisto ar kitų paslaugų stengiasi viena už kitą būti labiau kūrybinga, kaip įmanoma nustebinti klientą pavadinimu, interjeru, asortimentu ir pan. Palyginus pas mus viskas atrodo konservatyviai ir nuobodžiai. Kainos parduotuvėse kaip Lietuvoj, kažkas pigiau, kažkas brangiau, bet lyginant su kavinių kainom, net nelabai apsimoka pačiam kažką gamintis. Tiesa, porcijos kavinėse mažesnės nei pas mus, kas sakyčiau gerai, nes neskatina persivalgymo.
   

   
  Bet buvo ir nemalonių dalykų. Gatvėje priėjo vaikinukas, paklausė ar mėgstam arbatą. Sakom mėgstam. Sako tai einam pas mus į kavinę, pavaišinsim arbata, naujai atsidarom, tai mums reikalingi atsiliepimai. Nu ok, einam, kaip tik buvom sušalę. Įeinam į kiemą (pas juos gatvėse jau visos kavinės netelpa, nemažai kas randasi kiemuose, tai kaip ir ok), bet visas kavines praeinam, einam gilyn, kiemas tamsėja, jau pradedu galvot, kad tuoj kas iš tamsos išbėgs ir apiplėš, bet viskas ok, pasibeldžia į duris, durys atsidaro, ten jau matosi daug turistų. Mergiotė įpila vienos arbatos, kitos, klausia ar patinka, pasakoja apie arbatas. Neva ten kažkoks daug metų išlaikytas pu-erh, bet aš kadangi jį dažnai geriu, tai atskiriu, kad ten kažkoks šlamštas. Duoda vienos arbatos dėžutę, sako čia jums nemokamai, už tai, kad paliksite atsiliepimą. Po kiek laiko duoda ir kitos arbatos dėžutę, sako čia irgi nemokamai. Sako šiaip pas mus tinklapyje šios arbatos kainuoja po 80€, ką manote? Sakau brangoka. Jau kaip ir ruošiamės išeiti, imam dovanas, o ji sako "iš jūsų 30€, mokėsit grynais ar kortele?". Taigi sakei nemokamai. Ne, aš taip nesakiau. Padėjom atgal ir išėjom. Nuostolių nepatyrėm, bet nuotaika sugadinta. Iš kitos pusės gerai - čia buvo tarsi signalas, kad visiškai atsipalaiduoti neverta, kad ir kaip viskas gražiai atrodytų.
   
  Naujųjų sutikimas buvo panašus kaip Minske. Po 17-18val. jau beveik visos kavinės nedirbo. Metro dirbo visą naujametinę naktį. Pačiam centre nuo 22val. buvo koncertas, nemokamas, bet lengvai į jį nepateksi, ant įėjimo metalo detektoriai ir apčiupinėjimas kaip oro uoste. Iki detektorių didžiulė minia, gal net didesnė nei pačio koncerto teritorijoje. Grojo įvairi muzika, visokių stilių, bet pagrinde šokių, ne kalėdinės dainelės vaikams :) Koncerte apie 90% žmonių buvo tadžikai, uzbekai, mongolai ir kiti gostarbeiteriai :) Šiaip, tiek koncerte, tiek ir aplinkui buvo pakankamai švaru, beveik nebuvo šiukšlių, jei kažkas geria ir aplinkui nėra šiukšliadėžės, tai gražiai pastato butelį prie stulpo, o ne numeta į krūmus. Tokių girtų agresyvių morozų kokius pastoviai galim sutikti Lietuvoj koncertuose ten mačiau tik vieną ir jį jau tramdė policija. Žiūrint bendrai į minią - visi draugiški, linksmi, vienas kitą sveikina su naujais. Lietuviai galėtų pasimokyti kultūros, vakarų europiečiai švaros iš rusų (tiksliau peterburgiečių, nes kitur dar nebuvau :) ). Aišku prie to dar prisideda ir policija, nes jos ten labai daug, kaip ir omono ir kitų tarnybų. Nepratusiai akiai atrodo kiek gąsdinančiai, bet iš tikro gerai, kad prižiūri tvarką ir užsiima nusikaltimų prevencija, o ne atvažiuoja į vietą jau po įvykio. Kas nepatiko, kad niekur nebuvo viešųjų tualetų, o tie, kurie buvo - uždaryti. Kažkokį užkampį rast neįmanoma, nes miestas labai šviesus net ir naktį ir visur pilna žmonių.
   

   
  Šiaip nesu miestų mėgėjas keliaujant, nes man jie jau visi vienodi. Bet Peterburgas tikrai gražus ir kitoks, kažkuo priminė Minską, bet skirtingai nuo jo neturėjo jokių sovietų sąjungą primenančių atributų, nebent antrojo pasaulinio karo atminimus. Miestas didelis, yra ką pažiūrėti, apart populiariausių turistinių vietų dar yra visokių įdomių muziejų, pvz., sovietinių žaidimų aparatų muziejus, šešėlių muziejus. Daug visokių kanalų ir tiltelių, kažkas tarp Hamburgo ir Venecijos. Galima tiesiog važinėti gatvėm ir grožėtis, ypač pakrante. Buvom 5 dienas, bet ir jų neužteko, kad viską apeiti. Kadangi buvom žiemą, tai daug visokių atrakcijų neveikė, reikės būtinai dar grįžti vasarą. Manau neverta čia rašyti ką aplankyti, nes tokios informacijos pilna internete. Patiko žmonės, kurie malonūs ir paslaugūs. Pasimeti tarp vietinių ir niekas nespokso kaip į turistą kaip pvz., pietinėse valstybėse.
   

   
  Dar toks pastebėjimas keliaujantiems žiemą - apsirenkite taip, tarsi Lietuvoj būtų -20, nes ten labai labai šalta. Nors oro temperatūra buvo tokia pati kaip pas mus, nuo -2 iki +2, bet jutiminė temperatūra žymiai šaltesnė, klimatas jūrinis.
   
  Papildoma info važiuojantiems dujomis. Įprastose degalinėse beveik nėra dujų, reikia ieškoti atskirų, vadinasi "АЗС Пропан". Galima rasti puslapyje mylpg.eu, bet ten rodo ne visas. Artimiausia degalinė nuo sienos randasi čia: https://www.google.com/maps/place/%22Propan24%22+Set'+Agzs/@59.373741,28.4274728,12.04z/data=!4m5!3m4!1s0x4695cb9046eb7c9d:0xb99ca213fcb1fa92!8m2!3d59.3805435!4d28.5467539
   

   
  Update:
  Važiuojant atgal per sieną sausio 1d. eilė buvo labai ilga, visas važiavimas per sieną užtruko apie 3,5-4val. Palyginus kai sausio 1 važiavom iš Minsko - mašinų išvis nebuvo, buvom vieninteliai pasienyje. Gal dėl to, kad šį kartą tai buvo prieš darbo dieną. Per tą laiką kol stovėjom eilėje spėjom ir apsipirkt parduotuvėj ir arbatos išgert :) Privažiavus pirmą postą pasienietis nukreips kur važiuot. Ten vėl reikės atstovėti eilę ir skirtingai nei įvažiuojant - pradžioje reikės sulaukti kol patikrins mašiną, o tik tada jau eiti į pasų ir muitinės kioskus. Muitinės kioske reikės paduoti tą patį deklaracijos egzempliorių, kurį užpildei įvažiuojant. Beje, įvažiuojant į Rusiją duos baltas korteles, kurias reikės saugot ir pateikti išvažiuojant. Tokias pat korteles duoda ir įvažiuojant į BY, tik ten jas pildai pats, o čia jie atspausdina. Po to vėl reikės atstovėti gyvą eilę, kur pabaigoj irgi pasienietis nukreips kur važiuot. Laimei, šį kartą jau viskas paprasta ir nėra jokių idiotiškų registracijų. Tikėjomės, kad estai kratys, bet beveik nieko nežiūrėjo. Matyt principas kaip ir su BY siena - krato tik benzovežius, turistai jiems neįdomūs :)
   
  Dar toks faktas apie Peterburgą: Skirtingai nuo vakarų Europos, kur viskas pradeda užsidarinėti jau 17val., o 20val. jau viskas išmirę - Peterburge 22val. dar gyvas pilnas miestas, pilna žmonių, daug kas atidaryta, labai daug kas veikia visą parą, gali netgi mašiną nusiplaut ar detalių nusipirkt, apie maisto parduotuves visą parą ir kavines net nekalbu, tokių pina visur, net nereikia specialiai ieškoti. Miestas tinka pelėdoms :) Beje, alkoholį parduoda iki 22val.
   
  Labai rekomenduoju paimti ekskursinį autobusą ir važiuojant klausytis Peterburgo istorijos per ausines, gan daug įdomybių ten papasakoja. Tų autobusų sistema labai gera, važiuoja kas 1-2val., maršrutas ratu trunka 2val., maršrute daug stotelių. Nusiperki bilietą parai už 15€ arba kiek brangiau dviem parom ir gali važinėti kiek nori. Gali išlipt kokioj nors stotelėj, pasifotkint, pavalgyt, įlipt į sekantį autobusą ir važiuot toliau. https://tripshop.ru/sankt-peterburg/city/obzornye/ekskursiya-na-dvukhetazhnom-avtobuse-siti-tur-11-yazykov.html
 18. Patinka
  asteroidas sureagavo į Paulius. Su šventėm!   
  Sveikinu forumo bendruomenę su artėjančiom šventėm.
  Ramaus Šv. Kučių vakaro ir smagių Šv. Kalėdų.
   
  Linkiu vidinės ramybės, laimės ir bent trumpam pabėgant nuo darbų, savo dėmėsiu apdovanoti artimuosius.
   

 19. Patinka
  asteroidas gavo reakciją nuo Jasinka Geri "nekataloginiai" ryšio planai šiai dienai   
  Nu va, dabar viskas aiškiau :) Dėkui už atsakymą.
 20. Patinka
  asteroidas sureagavo į CapricornLT Geri "nekataloginiai" ryšio planai šiai dienai   
  Sakė čia planas 5GB +20GB dovanų, todėl tiek mažai interneto užsienyje.
 21. Patinka
  asteroidas gavo reakciją nuo 6yt1s Užkniso bankai! Geriausia alternatyva bankų paslaugoms?   
  O tu įsitikinęs, kad už išgryninimą nieko nemokėsi? Nes Mokestis ateina menesio gale, o ne iš karto :)
 22. Patinka
  asteroidas gavo reakciją nuo finansai Disko vieta   
  Pabandyk per sita paziuret: https://www.jam-software.com/treesize_free/
 23. Patinka
  asteroidas sureagavo į Paulius. Prekyba automobiliais Lietuvoje   
  Jau erzini.
  Kokie pas tave ratai r16 ar 19?
  Chipuota ar ar ne?
  Vaziuoji vienas tusciu baku ar su pilnu ekipazu ir pilnu baku.
  Vaziuoji pavejui ar pries veja.
   
  Kas yra uzmiestis? Dvi juostos i viena puse ir nereikia atlikt staigiu lenkimu? ar vienos juostos kelias kuriame aplenkineji furas.
  Vaziuoji 85km/h ar 100km/h?
   
  Supranti, kad visi dalykai ir dar tiek pat nepaminetu itakoja kuro sanaudas. As jau nekalbu apie automobilio tvarkinguma.
   
  Pasakysiu, kad MAN 7l, nusipirksi ta masina ir TAU bus 8l ateisi cia reikst nepasitenkinimo.
 24. Patinka
  asteroidas gavo reakciją nuo Jasinka western union, ar imanoma atgauti pinigus ?   
  Neesu, bet nesvarbu iš kur perki, atsiskaitymas per WU indikuoja kad būsi apgautas 99% :)
 25. Patinka
×
×
 • Sukurti naują...