Pereiti prie turinio

Loganas

Administratoriai
 • Pranešimai

  5.862
 • Užsiregistravo

 • Laimėta dienų

  53
 • Atsiliepimai

  100%

Reputacijos išklotinė

 1. Naudinga
  Loganas sureagavo į mantas666 Rank Math vs Yoast SEO kuris geriau? Wordpress ir Woocommerce   
  Naudoju abu, bet galimybių atžvilgiu pereinu prie RankMath (nemokamos versijos) ir visose naujose svetainėse jį naudoju. Šiaip abu turi lengvai suprantamus vedlius konfigūracijai pradžioje.
  RankMath turi kai kurias nemokamas funkcijas palyginus su Yoast:
  URL redirection- nemokamas (mokamas per Yoast) Puslapio optimizacija keliems raktažodžiams (mokamas per Yoast) Local SEO (mokamas per Yoast) RankMath automatiškai uždeda "alt" atributus ant paveikslėlių Susijungia tiesiogiai su Google webmaster tools ir rodo ištrauktą statistiką (Rank tracker tik mokamoje versijoje) Sakykim Yoast turi užpildyti meta description, bet RankMath ima pirmą pastraipą ir  deda kaip meta description automatiškai (jei pats neredaguoji). Peržiūra- kaip atrodys pasidalinus socialinuose tinkluose "preview" (mokamas per Yoast) Jei naudosi su Woocommerce tada automatiškai sudeda "product rich snippets" (mokamas per Yoast). Google web stories (tokios nustatymų funkcijos net nėra pas Yoast kiek mačiau) Internal link suggestion (Mokamas per Yoast) Abiejuose mokama:
  News sitemap Video sitemap  
  Yoast taip pat turi savo unikalumo: turi savo mokymus prie kiekvieno mokamo paketo. Turi Semrush, Ryte, Zapier bei Algolia integracijas (žinoma jei tau jų reikia).
  Visi sako, kad kodas pas RankMath "švaresnis" t.y. mažiau kodo ==> mažiau apkraunama svetainė ir greičiau kraunasi. (Nors aš ne programuotojas tai šito nepamatuosiu 🙂 )
   
  Kuo RankMath nepilnas pluginas, kokios statistikos tau dar nerodo?
   
 2. Patinka
  Loganas sureagavo į Mykolas Kaip atliekamas svetainės optimizavimas   
  Šaunuolis! Greitai perbėgau akimis, grįžęs būtinai viską nuodugniai perskaitysiu.
 3. Patinka
  Loganas sureagavo į emool Būsto pirkimo su banko paskola gidas nuo A iki Z   
  Sveiki, kadangi šis forumas yra man labai daug padėjęs kokiais nors patarimais. Tai nutariau sugrąžinti tai ką esu gavęs ir parašyti straipsnį arba taip sakant ilgą postą. Turbūt labai daug kam iš mūsų yra aktualu būsto paskolos. Manau dauguma iš Jūsų dar apie tai galvojat ir Jums tai galėtų būti aktualu. Kadangi kai man reikėjo panašios informacijos aš jos tiesiog neradau. Tam, kad ją gauti prireikė apie keliasdešimt skambučių , daug naršymo internete, daug klausinėjimo etc. Todėl dabar aš ją jums pateiksiu sukramtytą ir padėtą ant lėkštutės.
   
  Mano postas žinoma tiks ne visiems, nes aš pirkau senos statybos sovietinį butą Vilniuje. Tam kas perka dar tik statomą būstą arba namą tai situacija ten kiek kitokia ir patarimai ten turėtų būti kiek kitokie. Taip pat žmonėms kurie jau turi nusipirkę antrą ar trečią savo gyvenime būstą tam irgi tai nebus greičiausiai aktualu.
   
  Šiame poste papasakosiu, kaip ir kur reikia ieškotis buto, į kokius niuansus reikia atkreipti dėmesį . Kaip kalbėtis su būsto šeimininkais , brokeriais, bankais, etc. Taip pat papasakosiu apie visą pirkimo eigą ir procedūras. Bei sunkumais su kuriais susidūriau. Taip pat papasakosiu ant ko neišsidurti ir kaip neprarasti pinigų. Kai kuri informacija ir pamastymai gali būti neteisingi , bet vėlgi tai yra mano nuomonė, mano padaryti žingsniai. Ir turbūt kai kurie žmonės tai visiškai darytų kitaip.
   
  Ant šio būsto pradinio įnašo taupiau ganėtinai ilgai, teko padirbėti ir užsienyje. Nuo minties, kad man reikia būsto ir iki tol kol sutaupiau pinigų ir į jį atsikrausčiau praėjo turbūt kokie 3 metai.
  Pusantrų metų pradirbau užsienyje sutaupiau pinigų pradiniam įnašui, jo remontui/ įrengimui ir juodai dienai 😄 Deja kai grįžau į Lietuvą buvo sunku surasti normalų darbą nes pas mus buvo pirmas Lock down'as ir niekam beveik nereikėjo darbuotojų. O į vieną vietą siųsdavo po šimtus CV. Taip ir praleidau pusmetį be darbo su sumažėjusiomis santaupomis. Tada susiradau šiokį tokį darbą. Praėjo pusmetis tada pradėjau skambinėti bankams ir derinti visus būsto reikalus, bei pradėti ieškoti buto. Dar apie tris mėnesius truko buto paieška ir dar apie pora dokumentų tvarkymas. Na o šiuo metu pradėjau remontą, o kada jis baigsis net nežinau 😄
   
  Beje , kai tik pradėjau taupyti butui, pagal suplanuotą ir sutaupytą pinigų sumą būčiau galėjęs įsigyti 2k butą šiuolaikinės statybos name. Tačiau šiai dienai pavyko įsigyti tik seną sovietinį 2k butą.
   
  Toliau pateiksiu patarimus ir žingsnius bei klaidas.
   
  1 žingsnis. Pagalvokite , nuspręskite ar jums tikrai reikia nuosavo buto, ar pakankamai tam pasiruošėte. Ar planuojate visada gyventi Vilniuje etc.
  Mano atveju, buvo daugybė argumentų ir kontraargumentų:
   
  Na bet aš vistiek esu už, nes nuomuojame bute negali kaip nori nusidažyti sienų, negali kokių nori nusipirkti baldų, o ir prasmės nėra. Nes kai reikės kraustytis visi nupirkti baldai greičiausiai eis velniop, nes kitame būste jų nebus kur padėti. O be to šiai dienai paskolą mokėti man kainuoja pusantro karto mažiau negu mokėčiau nuomą už analogišką būstą. O ir šiaip jau dakniso mane turėti reikalų su nuomuotojais. O jeigu situacija su Euribor nesikeis tai po kokių 10 metų tokio būsto nuomos kaina gali būti kokius 4 kartus didesnė nei mokama banko paskola, dėl elementaraus pinigų nuvertėjimo ir kylančių atlyginimų. Na ir šiaip aš jau 6 metus mokėjau nuomą, bet tie pinigai niekur nesikaupdavo, o likdavo nuomuotojo kišenėje. Mokant paskolą šie pinigai padengia būsto paskolos dalį, na ir analogiškai lieki vis mažiau ir mažiau skolingas bankui, bei “įgiji” didesnę dalį turto.
   
  2 žingsnis. Pagalvokite kokio , kokioje vietoje ir už kokią sumą būsto Jums reikia.
  Na čia vienas iš svarbiausių momentų, nes turbūt nesidžiaugsite 25 kvm būstu nusipirktu Naujojoje Vilnioje 😄 Pirmiausia tai siūlyčiau aplankyti visų bankų internetines paskolų skaičiuokles ir sužinoti kokią maždaug sumą pagal interneto skaičiuokles jie galėtų Jums suteikti . Bei nuo tų skaičiuoklių nubraukite apie 20 procentų sumos. Nes realybėje jie tikrai neduoda tokios sumos, kurią rašo skaičiuoklėje.
  Pagal gautą sumą apeikite skelbimų portalus , kad susidarytumėte realų NT rinkos vaizdą ir pamatytumėte ką realiai galėtumėte įsigyti už duodamą pinigų sumą.
  Be to įsitikinkite , kad tikrai turite norimo NT kainos pradinį įnašą. Pradinis įnašas de facto negali būti skolintas , tai turi būti Jūsų asmeninės lėšos. Tačiau vėlgi tai manau galima būtų apeiti. Jeigu neklystu pinigai gali būti dovanojami, bet dovanojami tik įregistruojant kaip dovaną ( na tai reikėtų patikrinti skambinat į banką)
  Kuriame rajone pirkti būstą ir kelių kambarių būstą pirkti?
  Donaldas Trumpas yra pasakęs: - Yra 3 esminiai dalykai į kuriuos reikia atkreipti dėmesį perkant būstą , tai vieta, vieta ir dar kartą vieta. Na žinoma geriausias būstas turbūt yra senamiestyje , bet nemanau , kad visi tai galime įpirkti. Renkantis rajoną turėtumėte atkreipti dėmesį į susisiekimą , infrastruktūrą, local activities , bei žinoma žmones kurie ten gyvena .
  Naujininkai: na visi Naujininkams žada kažkokią tai aušrą, bet aš BBD ant jų, nes teko šalia tų narkašų apie metus pagyventi, tai daugiau nebenoriu. Tačiau vėlgi rajonas yra didelis ir vienoje sakyčiau geros perspektyvos, o kitoje geros bus tik tada , kai čigonai pradės pardavinėti stipresnius narkotikus, kad kai kurie žmonės ten greičiau užsilenktų.
  Pilaitė : Na tai tikrai gražus rajonas. Tai vienintelis rajonas, kuris buvo statomas nuo nepriklausomybės ir visi pastatai ten yra statyti nuo 1990-ųjų. O šiai dienai didžioji dalis pastatų yra pastatyti nuo 2013 metų. Bet vėlgi rytiniai kamsčiai, na ne ačiū.
   
  Galėčiau apžvelgti visus rajonus, bet manau dauguma iš jūsų ir taip turit gerą nuovoką ir žinote kuris rajonas jums geriausiai tiktų. Taip pat galite pasikabėti su brokeriais ar besigaudančiais NT apie rajonų perspektyvas.
   
  Mano atveju aš rinkausi tarp 2 kambarių buto miegamajame rajone ir vieno kambario buto kur nors netoli centro. Na bet laimėjo miegamasis rajonas, nes nedžiugino perspektyva gyventi 30kvm bute nors ir arti centro.
  Taip pat kitas svarbus aspektas renkantis sovietinį būstą,  reikia nepamiršti, kad egzistuoja keli būsto segmentai. 1-2 kambarių butai ir 3 bei daugiau kambarių butai. Geriausia pirkti yra 1-2 kambarių butus, kadangi juos labai lengva parduoti ir išnuomoti. 3 ir daugiau kambarių sovietiniai butai tikrai neverti dėmesio, kadangi juos parduoti beveik neįmanoma. O išnuomoti irgi keblu. Na aišku jeigu turite didelę šeimą, tada jo, bet kitu atveju tikrai neverta. Taip pat pasigalvokite kiek Jums kvadratų būsto reikia. Mano nuomone nors ir gyvenu vienas, bet man 2 kambarių butas yra labai optimalus variantas. Svarstyčiau dar apie 1k butą, ne mažiau nei 35 kvm. O mažesni butai tiesiog neverti dėmesio, nes į juos jūs paprasčiausiai netilpsite.
  3 žingsnis Pagaliau pradedame veiksmą. Šis žingsnis yra labai svarbus ir jo nevalia praleisti. Kitu atveju galite prarasti nemažą pinigų sumą.
  Kai jau žinome už kokia sumą būsto mums reikia skambiname bankams. Ne bankui, o BANKAMS, visiems esantiems Lietuvoje. O tiksliau tai užpildome paraišką internetu ir laukiame kol mums paskambins bankai. Dėl bankų užimtumo, kai kurie bankai paskambina jau kitą dieną, o kiti tik po savaitės. Kai su Jumis susisieks bankininkas. Jūs jam pasakykite kad ieškotės buto ir norėtumėte sužinoti kokią maksimalią sumą galėtų skirti bankas ir su kokiomis palūkanomis bei kokio dydžio reikalingas pradinis įnašas taip pat sakykite, kad norite jog bankininkas įvertintų jūsų kredito istorijos bei sodros duomenis. Jeigu bankininkas tingės vertinti kredito istoriją ir sodrą ir sakys: na tai suraskite konkretų būstą ir tada kreipkitės. Sakykite kad radote Jums patinkantį būstą ir pardavėjas laukia avanso  bei to būsto kainą šaukite iš lempos( na geriau kad tai būtų kiek daugiau nei interneto skaičiuoklėje parodyta kaina) Tada bankininkas jums pasakys maksimalią sumą bei palūkanų  ir pradinio įnašo rėžius.
  Kodėl tai svarbu?
  Žinau realiai žmonių , kurie sumokėjo pardavėjams didelę sumą avanso , o bankas jiems nefinansavo paskolos.
  Be to ir man buvo situacija kai pamačiau labai fainą butą , pardavėjas prašė 5 000 eur avanso, o bankas to būsto sumos nebūtų finansavęs. Nors net pagal interneto skaičiuokles aš būčiau galėjęs įsigyti tą būstą. 
  Beje dar svarbus momentas prieš kalbantis su bankais atsisakykite visų savo turimų kredito kortelių turinčių galimybę duoti kreditą. Paprasto kreditinės OK, Tačiau turinčios kredito galimybę netinka. Kadangi kredito kortelę bankas įvertins kaip jūsų finansinį įsipareigojimą ir analogiškai suteiks mažesnę paskolą.
  Kodėl svarbu, kad bankas patikrintų sodrą ir kredito istoriją Creditinfo ? O  va čia labai svarbi dalis. Preliminariai bankas skaičius šaudo iš lempos. Tačiau kai pamato duomenis iš Sodros ir Creditinfo jie jau gali pasakyti labai konkrečius skaičius apie tai kokio dydžio paskolą galite gauti. Ir su maždaug tokia suma galite ieškoti buto. Beje mano atveju nė vienas bankas man konkrečiai nepasakė kiek reikės pradinio įnašo. Visi pasakė tik apytiksliai.
  Kodėl svarbu paskambinti visiems bankams ? Nesikliaukite tik vieno banko pasiūlymu, net jei tame banke dirba jūsų žmona, ar mama  ar draugė, arba draugai ten gavo geras sąlygas. Nes jūs to pačio negausite. Beje kai aš pasikalbėjau su visais bankais, sąlygos juose skyrėsi kaip diena nuo nakties.
   
  4 žingsnis. Na  jau beveik imamės veiksmo 😄 Tai dar labai svarbus momentas . Tam kad nupirkti būstą su paskola, bankas reikalauja , kad tas b9stas būtų įvertintas turto vertintojo. Turto vertintojas nusako " tikslią " buto vertę. Šiuo  veiksmu bankas tiesiog apsidraudžia , kad žmonės nesudarytų fiktyvių sandorių kaip kad pvz. nenupirktų kokios 20kvm lūšnos Kalabybiškyje už pusė lemo. Ir be to nuo turto vertinimo priklauso kokią sumą paskolos sumokės bankas. Nes jei Jums sakė, kad maksimaliai gausite 100K, o būstas įvertintas už 70K  Tai paskolą suma bus = 70 000 - (pradinis įnašas ) o likusius dengsite iš savo kišenės
   
  Beje turto vertintojas turi būti tinkamas bankui.  Turto vertintojų sąrašą kiekvienas bankas turi paskelbęs savo puslapyje.
  Patarimas: Jeigu patikrinsime visų bankų skelbiamus turto vertintojus pamatysime, kad yra apie 10 turto vertintojų, kurių vertinimai tinka visiems bankams. Tai siūlyčiau rinktis vieną iš jų. Nes jei pasirinksime turto vertintoją, kurio turto įvertinimas tinka tik SWEDBANK, o swedbank sakys srry, mes Jums neduosime paskolos. Tai su tuo pačiu turto vertinimu negalėsime kreiptis į SEB. O kitas turto vertinimas kainuoja apie 150-200 eur.
  Turto vertinimas vyksta maždaug tai. Į norimą NT objektą atvažiuoja turto vertintojas, jis padaro keletą NT nuotraukų. Ir per kelias dienas copy pastina 30 psl. traktatą prirašytą totalios xujnios 😄 Tai va atsiunčia jis jum tą traktatą emailu ir už jį turite sumokėti 150-200 eurų. Tačiau iš viso to traktato ten realiai bankui svarbios kelios eilutės: įvertinta suma, buto būklė.
  Turto vertinimas šiaip įprastai vyksta kai surandate būstą ir pardavėjui sumokate avansą. Tačiau yra vienas labai svarbus momentas dėl ko tai paminėjau . Šiai dienai dauguma Vilniuje parduodamų būstų prašoma kaina yra žymiai didesnė negu ji yra įvertinta banko.
  Buvau suradęs aš vieną fainą būstą, už jį prašė 80 000 ,  pagal skelbimus analogiški butai kainavo tiek pat , o ir tokius būstus greitai nupirkdavo. Na aš sakau okey man kaip ir tinka.  Kitą dieną aš paskambinu vertintojams ir jie sako: ši būstą mes maksimaliai galime įvertinti ant 70 000 . Ką tai reiškia ? . O tai reiškia , kad man reikės sumokėti , ne tik kad pradinį įnašą o ir skirtumą tarp būsto įvertintos kainos ir būsto parduodamos kainos. Realiai už tą būstą būtų reikėję man pakloti apie 20 000 EUR , bet deja tokių pinigų nebūčiau turėjęs.
  O dar įsivaizduokite, kad aš sumoku kokį 3000 avansą ir tada sužinau, kad tas būstas nebus tiek įvertinas . Ir tada realiai nuplaukia mano 3 k , kadangi daugumoje atvejų avansai pagal sutartį nėra grąžinami.
  Taigi ką aš noriu pasakyti, kad jūsų būsimo NT turto įvertinta kaina turi atitikti kainą už kurią jis parduodamas. Kitu atveju jūs primokėsite skirtumą tarp kainos ir vertinimo.  Tokie atvejai yra gan dažni, kad reikia primokėti pora tūkstančių, tačiau mano atveju būtų reikėją primokėti , net 10 000 😕 Jeigu pinigų turite ir galite tai leisti tada viskas OK, jei neturite tada jau blogiau 😄
  Kadangi tuo laikotarpiu kai ieškojau būsto , gerus butus nupirkdavo per dvi valandas. O aš nežinodavau ant kiek toks butas būtų įvertintas. Buvo keli atvejai, kai sakau OK butas tinka tik rytoj susiskambinu su vertintojais. Susiskambinus su vertintojais jie sako, jo butą galėsime įvertinti pardavimo kainai. O aš visas laimingas skambinu pardavėjui ir sakau OK įvertino, davai perku. O jis man atsako: tai kad jau vakar aš jį pardaviau 😄 😄 😄  Na kadangi taip nutikdavo tai a6 paskambinau  vienam geram vertintojui ir sakau : gal galite pasakyti kokia kvadrato kaina yra vertinami tokių ir tokių metų, tiek kambarių butai tokiame rajone. Na ir tada gavau vidutines norimų butų įvertinimo kainas.
  Beje svarbus momentas butų kaina yra matuojama , kaina už kvadratinį metrą. Niekas neskaičiuoja : vidutinė kaina už 2 k senos statybos butą naujanuose 60 k o pašilaičiuose 70 . Skaičiuojama vidutinė kvadrato kaina 1 kambario buto senos statybos naujininkuose 1500 eur ir etc.
  Kai sužinojau vidutines kvadrato kainas, pagal tai pradėjau ieškoti būsto ir neprašoviau, nes žinojau , kad būstas kurį išsirinkau bus įvertintas reikiamai sumai. Taip ir įvyko 🙂
   
  Reziume: Taigi pusė darbo jau padarėm. Žinom, kad bankas paskolą duos, Žinome sumą už kokią maksimaliai galime nusipirkti būstą , bei Žinome kokiuose kainos rėžiuose turime ieškoti buto , kad bankas dengtų buto kainą. Tikėkite ar ne , bet labai didelė dalis žmonių kiek teko sutikti tokios informacijos neturi. Ir dėl to gali patirti didelių finansinių nuostolių.
   
  5 žingsnis. Na dabar tikrai jau imamės darbo 😄
  Na atsiverčiam aruodas , žiūrime nuotraukas, surandame mums patinkančius variantus ir važiuojame apžiūrėti. Beje visuose skelbimuose nuotraukos yra labai gražios, o realybėje ten realiai ššš. Aš pats važiavau apžiūrėti apie 15 objektų , kol suradau savo.
  Kiekvienam žmogui vertinimo kriterijai tikrai yra skirtingi, ir nesiimsiu sakyti kas geriau kas blogiau , nes čia kiekvieno asmeninis reikalas, bet trumpai papasakosiu apie savo kriterijus.
  Vienas iš pagrindinių dalykų , kurių norėjau tai vaizdas pro langą, nenorėjau, pro langą matyti kito namo. Tai dabar pro langą matau žemai esantį vaikų darželį ir mokyklą 🙂
  Ne pirmas ir ne paskutinis aukštas. Esmė tame, kad pirmame aukšte visada girdėsis kada pareina tuzinas vaikų iš  mokyklos ir 18h visas namas grįžta iš darbo na ir dar girdėsime kaip girtas Jonas 3h nakties grįžta ir daužosi 😄 Paskutinis aukštas irgi netinka, nes per vasarą , labai užkaitins nuo saulės, o per žiemą ten dėl šalčio nebus įmanoma išbūti.
  Na ir dar aišku pilna tokių kriterijų kaip parkingas, langų kryptis, parduotuvės, laiptinės būklė etc.
  Mano atveju rinkausi kaip įmanoma blogesnio įrengimo būstą, kadangi jis bus pigesnis. O ir be to dauguma būstų reikėjo kapitalinio remonto. Nes būna užeini, atrodo kažkas lyg ir gražaus, bet matai, kad santechnika ir elektros laidai nekeisti. O principe juos keisti reikės ir tą patį kapitalinį remontą daryti tiek gražesniame  tiek prastesniame bute. Tai esmė tame, kad būsto kaina skiriasi apie 5-10 k bet remonto iš esmės reikia to pačio. Na ir dauguma žmonių , kurie turi antrą trečią butą man pritars, kad geriau imti pigesnį ir kuo labiau nujotą būstą, kadangi vistiek remonto to pačio reikės. Beje tokio dalyko nesupranta labai daug žmonių, kurie būstą perka pirmą kartą.
  Aišku jeigu būtų galimybė tai rinkčiausi būstą kainuojantį 20 k brangiau, bet su geru remontu. Tačiau kaip ir minėjau: greičiausiai toks butas nebus įvertintas reikiamai sumai turto vertintojų.
  6žingsnis. Kalbamės su NT savininkais/brokeriais.
  Va čia ir prasideda įdomybės . Dažniausiai NT yra parduodamas per brokerius , na o tie padl.. pastoviai meluoja. Netikėkite nei vienu jų žodžiu 😄 Savo brokerį galvojau realia pasmaugti ir pakasti 😄  Na kai paskambinsite telefonu susitarsite dėl apžiūros tai už jūsų stovės brokeris, ir pastoviai jum p.. protą , koks tas butas gražus ir axujienas. Nu ždž tokių pasakų priseks kaip Ostapas Benderis apie naujuosius Vasiukus 😄 Realiai netikėkite nei vienu brokerio žodžiu ir kai galvosite apie būstą galvokite savo galva.
  Kartą atvažiavau į vieną objektą , o man brokeris pradėjo pasakoti , kad va šitam butui priklauso stogas, čia galite daryti terasą bla bla 😄 O šiaip tai yra dar toks dalykas tai rūsys. Dažnai skelbimuose yra rašoma, kad butas turi rūsį. Dokumentuose irgi gali būti rašoma, kad butas turi rūsį. Tačiau realybėjė, jeigu objektas tikrai domina, paprašykite, kad Jus gyvai nuvestų į rūsį. Jeigu atsimazina reiškias rūsio nėra. Kadangi tais laikais, kai statė butus rūsių visiems neužteko, arba vienas žmogus pasisavindavo kelis rūsius. Mano pažįstamam nutiko istorija, kad jis pagal dokumentus rūsį turi, bet realiai rūsio nėra. Tai jisai sutarė su namo pirmininku ir pats tą rūsį sau pasistatė 😄 😄  Mano atveju irgi rūsys buvo dokumentuose bet realiai rūsio nebuvo . Kadangi kažkas turėjo net du rūsius 😄  Na bet pardavėjas tą reikalą išsprendė.Aišku pykčių labai daug buvo.
  Kitas labai svarbus momentas, pasidomėkite ar tam butui bus atliekama renovacija. Jeigu bus atliekama įvertinkite ar ji Jums apsimokės.
  Be to prašykite visų sąskaitų, nes gali būti ten įtraukta toks dalykas kaip mokestis už renovuotą liftą. Kartais namas nusprendžia , kad reikia pakeisti liftą. Pakeisti tai pakeisti tačiau tai brangiai kainuoja, kiek teko domėtis vienam butui reikės mokėti po 50 eurų du metus už lifto pakeitimą.
  Na ir šiaip prašykite registrų centro išrašo ( jame yra nurodyta, kam butas priklauso, ar jis nėra įkeistas etc.) Atkreipkite dėmesį kas parašyta prie laukelio žymos. Taip pat ten parašyta buto kvadratūra. Kvadratūra irgi yra labai svarbu. Kadangi kaip minėjau butas turto vertintojų yra įvertinamas pagal kvadratus.Kartais skelbimuose įrašomas kitokia kvadratūra, negu ji yra pagal dokumentus, o tai jau labai blogai Beje kartais pasitaiko prikolų, kai buto dydis skiriasi nuo to kas parašyta dokumentuose.
  7 žingsnis Butas mums tinka.
  Na pagaliau suradome savo būstą , butas mums tinka. Jamam. Tuo atveju įprastai pasirašoma preliminarioji buto pirkimo-pardavimo sutartis ir sumokamas avansas.  Jeigu butas Jums tikrai tinka, siūlyčiau dar labai gerai pasiderėti dėl kainos. Nusiderėti kiek įmanoma geresnę pirkimo-pardavimo sutartį, bei aplamai turbūt grįžti namo ir gerai pagalvoti apie tą NT objektą. Kadangi pirkti ant emocijų nėra labai gerai. O be to dar Jums reikia išsiaiškinti ar turto vertintojai jį įvertins norimai sumai . Kai aš ieškojau buto tai butus nupirkdavo per dvi valandas 😄 Todėl aš pats stūmiau, kad kuo greičiau nupirkti ir prašiau kuo greičiau sudaryti preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį (PPP) Vien tik tam , kad buto neparduotų kitiems 😄
  PPP kas tai ? Preliminarioji pirkimo pardavimo sutartis tai sutartis tarp pirkėjo ir pardavėjo, kuriame pardavėjas įsipareigoja parduoti NT objektą už X sumą iki tam tikros datos, o pirkėjas įsipareigoja tą objektą už X sumą nupirkti. Toje sutartyje taip pat nurodomos aplinkybės, kokie baldai bus parduoti su butu , kada butas turi būti perleistas pirkėjui etc . Taip pat joje yra nurodoma avansas ,kuris bus sumokamas kaip užstatas. Avanso esmė yra tokia, jei pirkėjas atsisako pirkti butą jis praranda savo avansą, jei pardavėjas nesutinka parduoti buto jis turi gražinti avansą bei sumokėti avanso dydžio baudą ( aišku būtinai žiūrėkite kad tokie punktai būt įrašyti, nors standartiniame šablone tai yra įrašyta)
  Avansas Jeigu pirkėjas nesutinka pirkti būsto jis praranda avansą Tai va, kodėl aš akcentuoju, apie sumą kurią bankas Jums gali suteikti bei apie turto vertinimą ? Vat dėl to , kad jeigu jūs sumokėjote avansą ir bankas Jums neduos tokios didelės paskolos ir Jums reikės skirtumą padengti iš savo kišenės. O jei skirtumo nesumokėsite neįvyks ir sandėris dėl ko nuplauks jūsų avansas. Taip pat jeigu turto vertintojai neįvertins buto reikiamai sumai, ir neturėsite savų pinigų padengti tą skirtumą avansas irgi nuplauks. Šiai dienai avansas yra nuo 2 000 iki 5 000 kartais siekia ir 10 000. Juk nenorėtumėte prarasti tokios didelės sumos 😄 tiesa ? 
  Dėl šios priežastie siūlyčiau tartis su šeimininku , kad sutiktų įrašyti du punktus, kad jeigu turtas nėra įvertinamas tokiai ir tokiai sumai sandoris nutrūksta ir pardavėjas gražiną avansą ir galbūt net sumoka avanso dydžio baudą. Taip pat galite įrašyti tokį punktą, kad jei bankas neduoda paskolos tai sutartis vėlgi nutraukiama ir pardavėjas grąžina avansą. Bet vėlgi šie du punktai nėra įprasti , čia tokios labiau jau derybos gaunasi.
  Beje dar nepaminėjau tokio dalyko. Kai skambindavau per skelbimus dėl NT tai šeimininkų ar brokerių klausdavau? - o gal žinote kokiai sumai bus įvertinntas šis NT ?
  dažniausi atsakymai būdavo:
  -Ne nežinome ( Jeigu tai pasako savininkas tai gal ir tikrai nežino arba butas nebus tiek įvertintas, jeigu tai pasako brokeris tai butas nei per kur nebus įvertintas tokiai sumai 😄 )
  -Panašiai ir bus įvertintas ( Na tai galima manyti, kad skirtumas bus iki poros tūkstančių eur.
  - Taip jis tiek ir įvertintas ( na aišku reikia labiau pasidomėti ar jie  domėjosi tuo , bet jei tai pasakė brokeris, tai jis jau greičiausiai kalbėjo su turto vertintoju, ir butas bus tiek įvertintas)
  Kadangi turto įvertinimas yra labai svarbu, tai dėl jo galite tartis su pardavėju ar jis sutiktų įrašyti tokią sąlygą į sutartį. Kaip ir minėjau mano atveju aš jau žinojau norimo rajono, norimų metų preliminarius įvertinimo dydžius. Dėl to viskas man buvo žymiai lengviau.
  Beje kai vesite avansą tai veskite savininkui per banką. Ir paskirtį parašykite avansas už buta xxx pagal preliminarią pirkimo pardavimo .Nepatariu jokių grynųjų. Net ir kad ir ką jis sakytų, siūlytų neoficialiai ir pan. Kaip perki būstą su paskola viskas vyksta tik oficialiai. Taip pat kai tarsitės dėl avanso dydžio tarkitės kuo mažesnę sumą. Nes jeigu kas blogo nutiks mažesnę sumą ne taip gaila prarasti 😄 Tačiau kita vertus, būna atvejų , kad jeigu yra per mažas avansas ir pardavėjai gauna geresnį pasiūlymą. Jie tiesiog grąžina avansą, sumoka baudą ir parduoda NT brangiau.
  8 žingsnis Kviečiame turto vertintoją. Na kaip ir kalbėjau . Pakviečiame turto vertintoją .  Jis padaro kelias nuotraukas bute ir surašo savo traktatą 😄 Jam sumokame 150-200 eur 😄
  Beje anksčiau rašydavau taip tarsi su jais yra labai lengva . Tiesiog paskambini nurodai adresą ir tau jie pasako jo kainą. Ne taip nėra . Nes jie tikrai turi daug darbo ir nemokamai kainos nesako. Kai kurie iš jų paima 50 eurų ir tik tada pasako kainą kuria įvertintų.
  Bet kaip aš ir minėjau vieno labai gero vertintojo paprašiau , kad jis man nurodytų apytikslią kainą tame rajone už kvadratą ir pagal tai pats sau įsivertinau. Na ir tai suveikė
  9 žingsnis
  Skambiname visiems bankų vadybininkams, su kuriais kabėjome ir siunčiame jiems Turto vertinimą, bei laukiam konkrečių pasiūlymų. Kai jau turime turto vertinimą iš banko gausime konkrečius skaičius: sumą, pradinį įnašą , palūkanas etc. Kai jau turėsime visus pasiūlymus iš jų beliks tik pasirinkti vieną pasiūlymą arba derėtis dėl kaip įmanoma geresnių sąlygų. Kai išsirinksime pasiūlymą bankas mums atsiųs taip vadinamas bendrąsias sąlygas , kuriose bus nurodytos sumos, palūkanos ir visa kt.
  10. Notaras
  Tai antras pagal blogumą asmuo po brokerio 😄  Eilės pas notarą šiai dienai yra apie pusantro mėnesio. O jų įkainiai tai... (Beje preliminarioje pirkimo pardavimo sutartyje nurodykite kas moka už  notarą, pagal CK yra mokama per pusę, bet kas mokės tai čia yra irgi derybų objektas ) Tai va sutarkite su pardavėju pas kurį notarą eisite. Notara tai principe nesvarbu kurį pasirinkti. Nes jie visi yra valstybės tarnautojai ir jie šunybių nepridarys. Na aišku aš rinkausi pagal laiką kada notaras gali mus priimti. Dar galite registruotis, pas notarą kitame mieste . Pas notarą reiks eiti ir pardavėjui ir pirkėjui kartu. Jam sumokėti teks apie 300 -600 priklauso nuo NT pardavimo kainos. PO šio apsilankymo oficialiai jūs jau tampate NT savininku 😄 Na realiai ne savininkas, bet registrų centre bus parašyta , kad esate to objekto savininkas, tik nesate atsiskaitęs už turtą.
  Dar toks niuansas, einant pas Notarą notarui reikia pasakyti per kiek dienų norite kad Jus įregistruotų RC. Galite rinktis  1, 3 ar 10 dienų, Nuo to priklauso ir kaina. 1 D brangiausia 10 dienų terminas pigiausias , bet reealiai skirtumas ten ant 30 eurų
  11 vėl bankas Na čia jau beveik chill
  Nusiunčiame jam notarinę sutartį.
  Jis mus prašo apdrausti butą.Gali būt kad jis net savo draudikus turi, todėl atsiųs mum pasiūlymą.
  Apdraudžiame butą
  Tada bankas mum prašo : susiraskite kokį notarą tam kad galėtume sutvarkyti Hipoteką. Hipotekos įkeitimas tai nekilnojamo turto įkeitimas bankui. Tai reiškia jeigu mes nemokėsime paskolos, bankas iš mūsų galės ganėtinai lengvai tą butą atimti. Ir dar tai reiškia, kad be banko leidimo, mes negalime to buto parduoti.
  Šioje situacijoje esmė , kad mums vėlgi reikia notaro. Mums reikia hipotekos dokumentus paimti iš banko skyriaus ir pasirinktam notarui juos nuvežti. Vilniuje notarų eilė labai ilgos, todėl aš važiavau į Kalabybiškį, kur notarų eilės buvo 3 dienos kažkur, tam kad greičiau reikalus tvarkyti 😄
  Na nuvežame dokumentus Notarui . uždedame pora parašų , sumokame notarui apie 200 eur na ir čia baigta
  Bankas per kelias dienas arba net tą pačią dieną gauna patvirtinimą dėl hipotekos.
  Tada jūs parašote prašymą internetu dėl paskolos išmokėjimo, ir nurodote pardavėjo sąskaitą.
  Iki savaitės laikotarpio bankas sumoka pinigus.
  12 jūs jau realiai esate būsto savininkas Sveikinu 😛
  Nusiperkame pora litrų baltos , šlapkės ir švenčiame 😄 O jei rimtai pinigus pardavėjas gavo , tai jau tiesiog susitarimo reikalas, kada jūs kraustotės į naują butą
  13 buto perdavimas Čia irgi ganėtinai svarbus momentas Nes turite pasirašyti su pardavėju priėmimo perdavimo aktą. Tame akte turite būtinai sužiūrėti ir tiksliai nurašyti skaitliukų duomenis. To prireiks vėliau
  14 vėl notaras 😕 😕 😕  
  Na čia tokia mažiausiai svarbi procedūra, bet ją privalu atlikti, nes priešingu atveju bankas gali jums pakelti palūkanų normą Ir ateitį neparduotumėte šio būsto jei to neatliksite. Na bet čia viskas paprasta , susitariate su notaru pas kurį atlikote pirkimą pardavimą. Šios procedūros esmė tiesiog pardavėjui pasirašyti, jog jis gavo pinigus,  o pirkėjui patvirtinti, kad jis gavo butą
   15 sudarome sutartis su paslaugų teikėjais Tai irgi labai reikalingas dalykas. Tiesiog turite sudaryti sutartį su elektros, vandens , dujų ir kitais tiekėjais, tam kad sąskaitos eitų jūsų vardu, o be to jeigu pardavėjas turėjo skolų su komunalininkais tai skolos ir liks jam . Bet kaip ir minėjau svarbu parašyti būsto priėmimo perdavimo aktą arba apskaitos prietaisų suderinimo aktą. Jų formatus rasite internete.
  Na tai ir tiek, sudėjau jums sukramtytą informaciją. Turite klausimų - klauskite. Iš karto atsiprašau už gramatines klaidas tiesiog jau vėloka. Labai tikiuosi, kad ši informacija kažkam tai pagelbės. Pasikartosiu, ši informacija labiau skirta tiems kas perkate jau pastatytus ir įrengtus butus. Kadangi nepastatytiems ir nepriduotiems būstams yra kiek kitokios sąlygos. Tiesiog dar kartą noriu akcentuoti, tam kad nepatirtumėte finansinių nuostolių yra labai svarbu teisingai vykdyti pirmuosius punktus. Sužinokite kokią paskolą bankininkas gali Jums duoti įvertinęs Sodrą ir Kreditingumo informaciją. Išsiaiškinkite kokia verte gali būti įvertintas jūsų norimas būstas , na ir tik tada pirkite. Bei nusiųskite užklausimą aplamai visiems bankams. Beje jeigu informacija patiko ir yra norinčių galiu parašyti analogišką blogą su nuotraukomis apie to buto kapitalinį remontą.
 4. Patinka
  Loganas sureagavo į digital Naujas skelbimų funkcionalumas   
  Atsakysime, kai nuspręsime kaip bus. Šiuo metu aktyviai ieškome geriausių būdų perkelti skelbimus ir išspręsti kitas problemas.
  Dabar galiu pasakyti tik vieną - niekas niekur nedings, kol nebus perkelta į kitą vietą. 
 5. Patinka
  Loganas sureagavo į LukasKuc sugedo blackberry key one   
  Tiek ekranas, tiek baterija labai lengvai keičiasi. Prieš pusantrų metų dar naudojau šį, bet tuo metu netyčia išmečiau ant plytelių ir skilo ekranas. Nusipirkau kitą telefoną, tuo metu iš aliexpresso užsisakiau naują ekraną ir be jokių didelių žinių ar įrankių pasikeičiau į kitą ekraną  ir pardaviau. Viskas labai lengvai išsiardo ir keisti išvis lengva, nepalyginsi su dauguma šiuolaikinių telefonų. Tad pradžiai akumuliatorių tikrai gali pasikeisti. 🙂 
   
  EDIT: greitas paaiškinimas. Galinė dalis lengvai atsikabina, kažką įspaudus į tarpą (svarbu, su plastmase, kad nieko nesubraižyti ir nesugadinti), ekranas panašiai - kadangi mano buvo skilęs, tai aš jį tiesiog dalimis nulupau, bet, norint tvarkingai ir su mažiau betvarkės, užtektų pašildyti (ypač naudinga, jei turi pramoninį feną, bet turėtų tikti ir paprastas). Tada pagal youtube kelis varžtelius atsuksi, pasikeisi dalis, suklijuosi, surinksi ir viskas veiks gerai. 🙂 O android downgrade'inti nelabai rekomenduotina būtų... 
 6. Patinka
  Loganas sureagavo į digital Naujas skelbimų funkcionalumas   
  Rugsėjo 1-osios proga pristatome atnaujintą skelbimų funkcionalumą, kurį kviečiame kartu ištestuoti.  Funkcionalumas veikia beta rėžime - tai nėra galutinė versija.  Pagrindinė versija bus išleista gavus narių komentarus ir pastebėjimus, surinkus duomenis apie pagrindines klaidas ir jas ištaisius.
  Testavimo metu veiks naujasis skelbimų funkcionalumas ir senoji forumo skelbimų skiltis.
  Kviečiame dalintis savo įžvalgomis, pastebėjimais, pasiūlymais ir konstruktyvia kritika šioje temoje. Pranešti apie klaidas taip pat galite skelbimų aplinkoje veikiančiame modulyje (tik desktop versijoje). 
  Jei pritariate kito nario išsakytai nuomonei, norėtumėte jo siūlomo funkcionalumo - prašome teigiamai sureaguoti į nario pranešimą. Tai leis geriau suprasti narių poreikius.
  Naujo funkcionalumo privalumai:
  Struktūrizuoti skelbimai; Integruoti forumo profiliai ir atsiliepimų atvaizdavimas; Privatūs kainų siūlymai; Asmeninės narių parduotuvės; Skelbimų iškėlimo ir paryškinimo galimybė; Geras ilgalaikių skelbimų indeksavimas Google; Šiai dienai žinomos klaidos ir nepatogumai:
  Kol pilnai neuždarysime "Forumo skelbimai" skilties negalėsite atsiliepimo priskirti tam tikram skelbimui; Negalima atnaujinti esamo skelbimo plano. Norint pakeisti planą reikia kurti naują skelbimą; Ne iki galo patogus skelbimų atvaizdavimas ir filtravimas; Siaura filtrų juosta Desktop aplinkoje;  Nėra Escrow sistemos; Už mokamas paslaugas galite atsiskaityti tik banko kortele (nėra LT bankų); Ties visomis žinomomis klaidomis ir nepatogumais yra dirbama ir ieškoma sprendimų. 
  Papildyta:
  Jei norite, kad perkeltume Jūsų skelbimus iš Uždarbis.lt Marketplace - susisiekite AŽ su moderatore Renata.
 7. Palaikau
  Loganas gavo reakciją nuo l781 Nauja Uždarbis.lt versija   
  @bizNurodyk forumą kuriame tai būtų ir kuris yra pastatytas ant šito varikliuko.
  Dėl mirgėjimo. Pakalbėjau su Mantu šiuo klausimu. Tai yra core funkcija ir toks pakeitimas reikalautų pakankamai didelių išlaidų. Tačiau, varikliuko atnaujinimai išsprendžia panašias problemas. Tad tai tik laiko klausimas kada jų atnaujinimai tai pašalins.
  Taip pat, sekančiame atnaujinime įvairių pakeitimų/fixų susijusių su notificationais bus nemažai. Kol kas laukiame kol modų autoriai pasiruoš naujai versijai (jog viskas vyktų sklandžiai) ir tada atsinaujinsime.
   
 8. Palaikau
  Loganas gavo reakciją nuo l781 Nauja Uždarbis.lt versija   
  @bizNurodyk forumą kuriame tai būtų ir kuris yra pastatytas ant šito varikliuko.
  Dėl mirgėjimo. Pakalbėjau su Mantu šiuo klausimu. Tai yra core funkcija ir toks pakeitimas reikalautų pakankamai didelių išlaidų. Tačiau, varikliuko atnaujinimai išsprendžia panašias problemas. Tad tai tik laiko klausimas kada jų atnaujinimai tai pašalins.
  Taip pat, sekančiame atnaujinime įvairių pakeitimų/fixų susijusių su notificationais bus nemažai. Kol kas laukiame kol modų autoriai pasiruoš naujai versijai (jog viskas vyktų sklandžiai) ir tada atsinaujinsime.
   
 9. Patinka
  Loganas sureagavo į l781 Nauja Uždarbis.lt versija   
  dėkoju @Impaler ir @Tmaster už išaiškinimą, kad čia taip vadinama "bump" funkcija, apie kurios egzistavimą netgi nežinojau!
 10. Patinka
  Loganas sureagavo į Vyrasx5 Nemokami kursai online "Skillshare" 1 men.   
  Share 1 free month of Premium with your friends
   Share Your Link  https://skl.sh/3Bk2sYp 
 11. Naudinga
  Loganas sureagavo į Senbuvis Nemokami kursai online "Skillshare" 1 men.   
  Gal kazkam pravers. "Skillshare" tai ivairus trumpi kursai online visokiausiom temom.
  1. Atsidarot https://www.skillshare.com/ ir susikuriat nauja acc. 
  2. Pasirenkat "Enter Gift Card or Discount Code" ir iveskit sita koda: 5S95bb
  3. Spauskite "Apply"
  4. Spauskite "Activate"
  As rinkausi paypal, bet nieko suvest taip ir nereikejo, tad uztenka email.
  Sekmes!
 12. Palaikau
  Loganas gavo reakciją nuo l781 Nauja Uždarbis.lt versija   
  Dėkui už išsamų aprašymą. Perduosiu informaciją.
 13. Patinka
  Loganas gavo reakciją nuo ForeverYoung Nauja Uždarbis.lt versija   
  Tai nebuvo uždelsta ar nukelta į ateitį. Tai buvo nepakankama priežastis pradėti custom darbus šiuo klausimu.
  Tokiais atvejais svarbu tokie dalykai kaip:
  ○ Ar daugeliui tai nutinka? Kiek narių tuom skundžiasi?
  ○ Ant kiek didelė problema? Ar ji trukdo patogiai naudotis forumu?
  ○ Kokio sprendimo reikia tai pakeisti? Ar apsimoka šiuo metu tai apsvarstyti?
  Dabar pagalvok. Dedame resursus šios mini problemos sprendimui, o dabar tuoj bus atnaujinta varikliuko versija ir tam tikrų tokio tipo problemų nebelieka. Tai bereikalo išvaistai resursus vien tam jog keliems nariams pusei sekundės kažkas sumirgėjo.
  Reikia žiūrėti į ilgą periodą. Šiais metais bus įvairių atnaujinimų ir pokyčių. Nereikia per daug susikoncentruoti į trumpą laiką. Tikiuosi dabar susidarė aiškesnis vaizdas.
 14. Patinka
  Loganas gavo reakciją nuo ForeverYoung Nauja Uždarbis.lt versija   
  Tai buvo pranešimas apie greitu metu įvyksiančius pokyčius, o ne kažkoks išsigalvojimas.
  Impaleris nėra tikras Uždarbio Administratorius, jis yra samdomas darbuotojas kuriam yra mokama už kiekvieną atliktą darbą (kam reikia biudžeto) ir teises turi tik tol dirbs su tech. klausimais. Jokiais kitais darbais jis neužsiima ir yra pasirašęs NDA sutartį. Impaleriui tenka labai daug darbo, sakyčiau iššūkis yra tame jog šiuo metu jam reikia labai daug kuom apsiimti.
  Kol Uždarbis negeruoja pakankamai pajamų, nemanau jog galima taip išlaidauti. Tačiau, atsiradus progai, norėčiau, kad būtų pokytis šiuo klausimu. Apie tai jau buvo kalbėta su Mantu ir jis tą puikiai žino.
  Pagalbos bilietai turi savo sistemą ir juos galima uždaryti tada kai darbas yra atliktas, taip pat paskirti reikiamam administracijos nariui ir t.t.
  Dėl pranešimų apie nusižvengimus. Šiuo metu yra peržiūrėti absoliučiai visi pranešti pranešimai ir į pagalbos bilietus yra atsakoma žaibiškai. Prieš keletą dienų vienas narys sukūrė bilietą aštuntą valandą ryto, jam buvo atrašyta per keletą minučių.
  Renata šiuo metu neblogai susitvarko su narių pranešimais. Jei matysime, kad reikia papildomų moderatorių, tikrai bus daroma atranka. Keičiantis lankomumui, visada prisitaikysime tiek su investicijomis į forumą, tiek atrinkdami naujus moderatorius. Neaktyvūs nebeteks savo pareigų ir bus išrinkti naujieji.
  Dėl to pop-upo. Man asmeniškai jokie pop-upai nepasirodo, nežinau ir nei vieno kito administracijos nario kuriam tai trukdytų. Tu vienas pagrinde mini tą problemą. Ar mėginai naudotis kita naršykle?
 15. Patinka
  Loganas gavo reakciją nuo Mommyme Sąlygos norint uždirbti daug pinigų iš savo idėjų   
  Rašau šį tekstą norėdamas paprastais žodžiais, be jokių įmantrių citatų, video, paaiškinti žmogui (ypač jaunam) ties kuom reikia susikoncentruoti galvojant ką reikia pasirinkti, kokia turi būti tavo mąstysena norint ieškoti idėjų, galvojant apie savo paties veiklą, ją vykdant ir kokia turėtų būti tavo mąstysena norint pasiekti didžiausią potencialą.
   
  Baimė
  Įsivaizduok, žmogus eina gatve, kuprinėje ar maišelyje turi maisto ir pamato benamį gyvūną. Jis jį kviečiasi rodydamas maistą, bet gyvūnas vis tiek išsigąsta ir pabėga. Šiame pavyzdyje žmogus simbolizuoja šaltinius, kuriuose gali gauti reikiamos informacijos bei bendruomenes (žmonių grupės, bendruomenės kaip Uzdarbis.lt ir t.t.). Maistas simbolizuoja gaunamą informaciją, idėjas, pažintis ir kt. Gyvūnas simbolizuoja žmogų, kuriam reikia tos informacijos, idėjos, bet jis nuo jos pabėga nors dar net nebuvo nuo ko bėgti. Ir įsivaizduok kas dabar įvyksta, tai yra labai dažnas reiškinys pasaulyje, o ypač Lietuvoje, tu išsigąsti dar net nepradėjęs. Tu neklausi draugo, nesukuri forume temos, neklausi/nediskutuoji socialiniuose tinkluose nes: bijai ką kiti pasakys/pagalvos, manai, kad tai kvaila/nesąmonė/nėra laiko/aš žinau geriau/padarysiu tai vėliau/padarysiu tai kitaip ir t.t. Tu nori pajamų (to maisto), bet nenori dalyvauti procese. Tu ne tik jog nesieki pasiekti sunkiai pasiekiamų rezultatų, bet net neimi to kas tau paduodama į rankas nemokamai. Kaip tas gyvūnas, nebijok dar nepradėjęs, o kai pradėsi, jau bus pervėlu bijoti arba bijosi ženkliai mažiau.
   
  Ieškok pažinčių, idėjų, galimybių. Jei yra galimybė kažkur sudalyvauti, kažką nuveikti (kelionė, renginys ir pan.), bet nežinai kas ten bus – nepraleisk progos ir sudalyvauk. Tai mesti arba daugiau tame nedalyvauti visada turėsi galimybę ateityje. Nebūk kaip tas gyvūnas, pirma patikrink ar tai nenaudinga, o tik paskui bėk.
   
  Aplinka
  Apsupk save žmonėmis, kurie kuria, yra motyvuoti, proaktyvūs. Kaip manai, kas tave labiau motyvuos, ''draugai'' gliaudantys saulėgrąžas kieme, nieko doro neveikiantys, bent jau savaitgaliais geriantys alkoholį ar žmonės, kurie žino ko nori pasiekti ateityje? Tavo draugai yra tavo mini bendruomenė. Turėdamas tinkamą draugų ratą, galėsi su jais dalintis naudinga informacija, vienas kitą motyvuosite, gal net padėsite sunkiais momentais. Kokybė svarbiau nei kiekybė. Universitetas (ypač tarptautinis) tam yra puiki vieta jei jame atrasi bent keletą panašių į save žmonių, tad pasirūpink jog toje bendruomenėje jų būtų. Dažnai yra sakoma jog universitete užmegzti ryšiai yra svarbiau nei pačios studijos.
   
  Dar vienas puikus būdas – keliavimas, tai nauja aplinka, motyvuoja tobulėti, keistis, treniruoja pasaulio pažinimą. Nekeliaudamas, tu gyvensi burbule ir nežinosi koks pasaulis yra iš tikro, tu gyvensi savo draugų, šeimos, kultūros gyvenimą, bet nežinosi kas yra tikra, kokia yra tikrovė už valstybės sienos ribų.
   
  LABAI LABAI LABAI svarbus dalykas, šis dalykas yra ant tiek svarbus, jog be jo bus labai sunku/neįmanoma. Pirmiausia suteiki sau sąlygas būti ten kur tu gautumei reikiamos informacijos, matytumei bendraminčius, o tada LAIKAI SAVO AKIS PLAČIAI ATMERKTAS. Jei dar nesupratai, kartoju, LAIKAI SAVO AKIS PLAČIAI ATMERKTAS. Jei vis dar nesupratai, skaityk iš naujo kol suprasi. Daugelis aktyvių žmonių pilna ar bent puse kojos būna ten kur yra veiksmas, bet nedaugelis laiko savo akis ATMERKTAS. Tu stebi viską ir turi pamatyti tai ko nemato kiti. Prilyginčiau tai eilėraščio/dainos sukūrimui, tu stebi kažką ką mato ir kiti, bet staiga TAU ateina įkvėpimas ir iš to ką matai gimsta idėja, tavo paties idėja.
   
  Toks stebėjimas padės ne tik su idėjų generavimu, bet ir su aktyvumu. Visko akylai nestebėdamas geriausiu atveju būsi aktyvus ir tiesiog atliksi įprastus veiksmus, tačiau tik viską stebėdamas turėsi galimybę tapti proaktyviu, ko labai reikia kiekvienos idėjos įgyvendinimui.
   
  Idėjos
  Kurk, tuo labiau jei tai yra kažkas visiškai nauja. 2010 metais Kernius savo bloge Kernius.net rašė: ''Uždarbis.lt gimė 2004 metais, kai būdamas 14–kos ieškojau bendruomenės žmonių, kurie žino daugiau už mane ir galėtų atsakyti į mano klausimus (tais laikais IRC buvo bene vienintelė informatikų sambūrio vieta ir turėjo daugybę trūkumų). Šiandien, praėjus daugiau nei šešiems metams, tokių kaip aš, – norinčių dalintis IT ir verslo žiniomis – jau daugiau nei 30 000.'' O šiai dienai tokių kaip jis jau virš 100,000 ir viskas dėl to jog paauglys pamatė ko reikia jam, pamatė jog to dar nėra ir pradėjo tai kurti. Tai ypač paprasta formulė, sukuri tai ko nėra, bet būtent tai ko reikia. Tačiau, tai turi būti kažkas kas tau patiktų, motyvuotų, nes jei tai tik idėja, kuri tavęs itin nedomins, tada nieko neišeis. Kaip Kernius minėjo tame pačiame įraše: ''Daugybė dalykų buvo sukurta pirmiausia galvojant apie save'', tad būtent ties savimi, o ne kažkuo kitu koncentruokis, iš čia augs visos šaknys.
  Idėjos yra svarbiau nei pinigai ar pažintys, nes jų dėka gausi daug nemokamų galimybių. Mėgstu dažnai sakyti: ''Jei nieko neturi, tai dar nereiškia jog neturi su kuo dirbti, tavo idėjos nėra apčiuopiamos – paversk jas tokiomis.''
   
   
  Kantrybė
  Atradęs tai ką mėgsti ir matydamas jog eini teisinga linkme, turi tobulėti ir nemanyti jog jau pasiekei viršunę (kad ir kokie saldūs rezultatai bebūtų). Nesvarbu jog tau viskas atrodo tobula, realybėje yra kitaip, o ir laikai keičiasi. Tad turi sekti tai kas vyksta aplinkui ir atnaujinti savo prekę ar paslaugą (tačiau tik tai ką reikia). Labai svarbus dalykas yra kantrybė, kol atrasi tą veiklą, kol pradės kapsėti padorios pajamos, tam reikės laiko, tad nusiteik tam ir dirbk su idėja, kuri yra to verta. Kaip jau buvo minėta, ji tave turi vežti, o kai taip bus, tu tos idėjos nemesi į šiukšlinę ir vis toliau su ja dirbsi.
  Viskas yra DAUG paprasčiau nei tau atrodo, tiesiog pasirūpini savo aplinka ir leidi sau būti kūrybiškam.
 16. Patinka
  Loganas sureagavo į suzinok Turisto Americano Arba Emigracija į JAV   
  Prieš savaitę susikrovėme lagaminus ir su šeima atskridome į Čikagą. Žalią kortą laimėjome žiauriai seniai - gal prieš 3 metus, bet visos sąlygos buvo prieš mus: vizos neišdavė dėl Trumpo politikos, kirsti JAV sieną neleido Bidenas su covidu...
  Vizą JAV ambasada išdavė paskutinę loterijos galiojimo savaitę. Tiksliau, pasus su viza atidave spalio 3, jau po loterijos pabaigos. Dar rugsėjo priešpaskutinę savaitę paraše, kad vizos išduodamos nebus, tačiau paskutinę savaitę, loterijos laimėtojams laimėjus teismuose prieš Trumpą, ambasada pasakė - turite 5 dienas praeiti sveikatos patikrinimą ir pokalbį ambasadoje. Kas paprastai trunka keletą mėnesių. Vizas gavome.
  Viza galioja 6 mėnesius nuo sveikatos praėjimo datos. Mūsų galiojimas buvo iki kovo 24 dienos. Beveik visą tą laiką galiojo Baideno draudimas (kaip ir dabar galioja) kirsti JAV sieną iš Šengeno šalių. Tik kovo 8 ar 10 dieną buvo pakeista proklamacija, kad siena kirsti leidžiama su imigracinėmis vizomis. Teko skubiai pirkti bilietus ir per  kelias dienas skristi į JAV, kad spėtume kirsti sieną iki vizos galiojimo pabaigos. Spėjome. Po 2 savaičių grįžome atgal į LT su metiniu vizos galiojimo antspaudu, nes reikėjo susitvarkyti su darbais, vaikams su mokslais. 
  Dabar jau savaitė kaip JAV. Pirmiausia, teko nusipirkti telefono kortelę. Pirkau prepaid, kaip ir kovo mėnesį, kai buvome dėl vizos aktyvavimo. Kovo mėnesį viskas veikė ok. Šį kartą pirkau unlimited pokalbiai ir SMS, bei 15GB. Kaina mėnesiui $40 už kortelę bei $15 aktyvavimas. Sh*t happens... Per senas mano Samsung Note 8. 4 dienas teko varinėt po salonus, kol pajungė.
  Vėliau apie automobilio pirkimą ir vairuotojo pažymėjimo laikymą 🙂

 17. Patinka
  Loganas gavo reakciją nuo Sleeder SEO karjera   
  Tu tik pats žinai kas tau patiks/nepatiks gyvenime, kur norėsi gilinti žinias ir taip toliau.
  Kas iš to jei kažkas bus labai paklausu, bet tu tam neturėsi žinių ir/ar tai bus ne tau.
  Pirma atrask tai kas tau labai patinka. Po to išsirink nišą ties kuria norėtumei susikoncentruoti. Ir tada jau mėgink atrasti save gilindamasis į konkrečius dalykus.
  Nes tik praktikoje pamatysi kur tau labiausiai sekasi, ar tai yra tau ir panašiai.
  Eik ten kur jauti, kad tau bus smagu ir labai įdomu. Nes jei tu tuom mėgausiesi, tada ateis žinios, motyvacija, geri rezultatai ir t.t.
   
 18. Naudinga
  Loganas sureagavo į mastereverything Nuo ko pradėjote mokytis su photo shop?   
  Informacijos šaltinių daug, bet visos visumos ką siūlo Photshop nereikia mokytis ar perprasti, kadangi pati programa tikrai yra plati ir bendros paskirties, tai reiškia daugiapusiška. Pagrindus gali išmokti manau per pora savaičių taip pat priklausomai kiek laiko kasdien skiri. Labai priklauso ką darysi, ar koreguosi fotografijas, ar norėsi įkorporuoti kažkokių fantastinių netikrų dalykų, retušavimas, perspalvinimas, galbūt mokysiesi kurti įvairius efektus nuotraukose, lietaus, žaibo, ugnies ar pan. teksto efektai ir pan...
  Nors rekomenduoju pirma perprasti pagrindus, tačiau tikrai nesakau, jog reikėtų žinoti kiekvieną įrankį, ypatybę, todėl geriausia mokytis daugiau konkretesnias temas ko tau reikia, žinoma susipažink su toolbar'u, failo išsaugojimo pasirinkimų galimybėmis, netgi pats pereik per visą toolbar'ą pasibandyk įrankius, pabandyk pats suprasti kaip jis veikia ir kuo jis galėtų būti naudingas, kokiais atvejais, taip pat per youtube ar google gali rasti pamokų būtent su konkrečiu įrankiu ir taip pamažu galėsi įgauti vis daugiau įgūdžių ir pastebėjimų kaip galima pritaikyti visokius įrankius tam tikriems rezultatams pasiekti.
   
  Turėtum žinoti kaip veikia Layers, Move tool, marquee tool, quick selection, crop, eraser, brush tool, pencil tool, gradient'ai, teksto manipuliavimas... Kaip teisingai išsaugoti failus, kada naudoti tam tikrus paveikslėlių formatus, kaip parinkti DPI priklausomai kokią grafiką kursi ar spausdinimui ar virtualiai, tinklalapyje atvaizduojant, kai kurios žinios pravers ir kitose panašiose programose ar bendrose žiniose apie fotografijas, paveikslėlius nes kai kurie dalykai yra gana fundamentalūs ir tos žinios nepraranda vertės. Man ši svetainė patinka visokiems dalykėliams perprasti: https://photoshoproadmap.com/c/photoshop-tutorials/

  Galbūt tokio tikslaus roadmap ir nėra, žinoma gali peržvelgti udemy kursus kokių yra ar pasieškoti amazon.com skaitmeninių knygų apie PhotoShop, daugelis dizainerių, meninės grafikos kūrėjų išmoksta daugiausia tiesiog žaisdami su PhotoShop nors tai ne vienintelis ir nebūtinai geriausias būdas bet noras ir netrumpas laiko praleidimas prie programos tikrai atneš kažkokią patirtį, svarbu išsiaiškinti ką nori sukurti ir dirbti ta linkme aiškintis kokios žinios yra reikalingos, taip pat kartais tam pačiam dalykui yra galimos net kelios technikos kaip dėl efektų išgavimo ar pan, tad nebūtinai vienas būdas yra teisingiausias arba geriausias.
   
  Esminis patarimas išsiaiškinti ką konkrečiai nori su programa atlikti ir dirbti tikslingai ties tais žingsniais kad tai pasiektum su sąlyga, kad esi susipažinęs su pagrindais.
 19. Patinka
  Loganas gavo reakciją nuo Sleeder SEO karjera   
  Tu tik pats žinai kas tau patiks/nepatiks gyvenime, kur norėsi gilinti žinias ir taip toliau.
  Kas iš to jei kažkas bus labai paklausu, bet tu tam neturėsi žinių ir/ar tai bus ne tau.
  Pirma atrask tai kas tau labai patinka. Po to išsirink nišą ties kuria norėtumei susikoncentruoti. Ir tada jau mėgink atrasti save gilindamasis į konkrečius dalykus.
  Nes tik praktikoje pamatysi kur tau labiausiai sekasi, ar tai yra tau ir panašiai.
  Eik ten kur jauti, kad tau bus smagu ir labai įdomu. Nes jei tu tuom mėgausiesi, tada ateis žinios, motyvacija, geri rezultatai ir t.t.
   
 20. Patinka
  Loganas gavo reakciją nuo Sleeder SEO karjera   
  Tu tik pats žinai kas tau patiks/nepatiks gyvenime, kur norėsi gilinti žinias ir taip toliau.
  Kas iš to jei kažkas bus labai paklausu, bet tu tam neturėsi žinių ir/ar tai bus ne tau.
  Pirma atrask tai kas tau labai patinka. Po to išsirink nišą ties kuria norėtumei susikoncentruoti. Ir tada jau mėgink atrasti save gilindamasis į konkrečius dalykus.
  Nes tik praktikoje pamatysi kur tau labiausiai sekasi, ar tai yra tau ir panašiai.
  Eik ten kur jauti, kad tau bus smagu ir labai įdomu. Nes jei tu tuom mėgausiesi, tada ateis žinios, motyvacija, geri rezultatai ir t.t.
   
 21. Patinka
  Loganas sureagavo į Volcano Bitcoin - virtuali valiuta paremta P2P technologija   
  Ir teisingas komentaras nes jis lengvai paprastai paaskina kas yra kas 🙂 
 22. Patinka
  Loganas sureagavo į babunas Partnerio bendram projektui, verslui vykdyti   
  Labas, aš dirbu samdomą programuotojo darbą pastaruosius 8 metus ir viskas gan gerai klostosi, kopiu karjeros laiptais, tiek piniginiu. tiek profesiniu atžvilgiu, bet esmė, kad noriu daug pinigų ir greičiau,. Algos pakilimas keliais šimtais eurų truputi gal užmotivuoja mane kokiems 3-6 mėnesiams ir apramina nuo tų pinigų vaikimosi, bet po to vėl visos mintys sukasi kaip čia ką padaryti ir kaip ką prasukti, todėl tik tomis mintimis ir gyvenu. Pinigų nuo medžio prisiskinti nesitikiu, noriu kažką daryti, jog nebūčiau apribotas, o pinigų kiekis tiesiogiai priklausytų nuo mano įdėdamų pastangų ir pačio rezultatų. Ką ir ko imtis nežinau. Įdėju daugybė ir pas patį, bet mėtytis ir galbūt klaidingu keliu eiti irgi nesinori. Taigi noriu partnerio, kuris galbūt panašiai mąsto, turi kažkokį projektą/verslą prie kurio galėčiau prisidėti, o galbut tik vizijąm tačiau nori kažką pradėti ir nesiryžta. Esu visiškam savęs ieškojime, todėl abosoličiai visos nišos įdomu. Nors mano sritis IT, bet nebūtinai turi būti sritis IT.
  Iš savo pusės šiai dienai galiu pasiūlyti:
  Investiciją pinigais (xxxx-xxxxx EUR) Teisininko paslaugas - visų teisinių reikalų sutvarkymas, kurių tik gali prireikti versle ,efektyvus, bei greitas visų klausimų sprendimas šiuo atvžvilgiu Buhalterio paslaugas - visos buhalterijos tvarkymas. Programuotojo/IT projekto vadovo paslaugos - bet kokio IT projekto įgyvendinimas nuo A iki Z. Jeigu projektas didelis ar pačiam trūksta kažkokių kompentencijų , tai žinau kokių resursų reikia, kur juos padėti ir kaip suvaldyti visą procesą, kad projektas būtų įgyendintas. Laiką, turiu jo pakankamai, kolkas tik darbas suvalgo dalį, visą kitą galiu pilnai skirti.  
  Laukiu AŽ žinučių, bent su preliminaria jūsų mintim ir galbūt verta bus toliau padiskutuoti
 23. Patinka
  Loganas sureagavo į antler Uždarbis.lt vasaros atnaujinimas   
  Pavėlavimo tikrai, kad nėra, geriau dabar, nei niekada. Greičiausiai, čia yra lauktas turinys, kurios seniai jau reikėjo. Tokiai bendruomenei to ir reikia, ypač naujiems nariams - pasisemti kažkokių naujų žinių. 🙂Tuo labiau, kai gyvename tokiais laikais, kai už nemokamai prieinamą informaciją, kiti žmonės moka pinigus, nes paprasčiausiai net nežino, jog ji yra nemokama ir visiems prieinama. 🙂
   
  Pasiūlymas administracijai - už naudingą turinį duokite, nors ir virtualių pinigų, už kuriuos nariai galės pirkti forumo paslaugas. Pvz, temos, skelbimų iškėlimą ir t.t. Nes kur dės backlinką žmogus, kuris neturi savo interneto svetainės? Pvz, forume turime/turėjome buhalterių, kurie daug atsakymų duoda/davė nariams. Ta prasme, menka padėka bus nariui, kuris rašys turinį iš įdėjos. 🙂
  P.S. gal reikėtų "Marketplace" pervadinti į "Skelbimai", nes labai jau negražiai atrodo ta anglų kalba lietuvių bendruomenėje. 😄
 24. Patinka
  Loganas gavo reakciją nuo ForeverYoung Uždarbis.lt vasaros atnaujinimas   
  Todėl nes iš SEO bei patogumo pusės taip geriau. Tema gali būti užkasta po kažkiek laiko (prikabinti gali tik keletą pačių svarbiausių), o čia informacija niekur nedings.
  Gidai/straipsniai bus išsamūs, naudingi ir optimizuoti, tad tai leis pritraukti daugiau lankytojų iš paieškos sistemų. O video didins narių engagement rodiklius, padės jiems gilinti žinias.
  Taip pat, apdovanosime Uždarbiečius kuriančius gerą turinį Akademijai suteikdami backlink.
 25. Naudinga
  Loganas sureagavo į equiflibrium Įrašų Studijos paslaugos.   
  Sveiki,
   
  Suteiksiu įrašų studijos paslaugas Kaune. 
  Galiu atlikti įvairiausius su audio susijusius procesus, todėl dėl išsamesnės informacijos kreiptis privačia žinute arba:
  E-Mail: [email protected]
   
  Pagarbiai, Romantas.
×
×
 • Sukurti naują...