Pereiti prie turinio

Kernius

VIP nariai
 • Pranešimai

  4.770
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Laimėta dienų

  164
 • Atsiliepimai

  0%

Reputacijos išklotinė

 1. Patinka
  Kernius gavo reakciją nuo Loganas Galvojantiems apie emigraciją - vertingas straipsnis   
  O kodėl būtinai kam nors dirbti? Kodėl tiek daug žmonių Lietuvoje įsitikinę, kad turi rasti kitą žmogų, kuriam galėtų parduoti savo laiką? O jei neranda - tai bloga šalis. Kas trukdo susikurti sau darbo vietą patiems? Lietuvoje vienas žmogus iš šimto turi savo verslą, o yra šalių, kur sau vadovauja kas penktas. Jei tu esi pakankamai protingas, kad tave norėtų kas nors įdarbinti daugiau nei fiziniam darbui, tai turėtum būti pakankamai protingas, jog pats atrastum nišų ir galimybių. Dėl tokių "duokite man darbo arba aš išvykstu" darbo vietų ir nėra - nes visi tik jų laukia, o patys nieko nekuria.
   
  Geras straipsnis šia tema: Menkas verslumas atsilieps šalies ūkiui
   
  Paprasčiausias verslumo pavyzdys: http://manomeistras....ie-mano-meistra
 2. Patinka
  Kernius gavo reakciją nuo Loganas Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Labai gera idėja. Ne tik teoriškai, bet ir praktiškai tai Uždarbis.lt yra aktualu. Pvz., tokios įmonės kaip Hostinger jau seniai čia palaiko savo oficialias paskyras. Jeigu būtų aiškus procesas, galbūt jų ateityje gerokai padaugėtų.
   
  Čia net būtų galima išnaudoti tą pačią Tapatybės patvirtinimo sistemą – tiesiog užtektų pasitvirtinti ne kaip fiziniam, o kaip juridiniam asmeniui, kad įmonės pavadinimas būtų rodomas prie slapyvardžio.
 3. Patinka
  Kernius sureagavo į Frankenstein Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Mano klausimas, ką tokioje nerimtoje vietoje veikia toks rimtas asmuo kaip tu?
   
   
  Turbut nepakentu "verified badge" oficialioms paskyroms. Apskritai turbut nebutu bloga mintis leisti verslo paskyras, kurias galetu valdyti verslu atsovai.
 4. Patinka
  Kernius gavo reakciją nuo biz Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Man sunku vertinti, kiek tai realu, o kiek ne, bet jeigu VMI jau konsultuoja Facebook vartotojus per AŽ, labai nenustebčiau jų oficialią paskyrą kada nors išvydęs ir Uždarbis.lt.
 5. Patinka
  Kernius sureagavo į ovsas1 Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  PM parašius atrašo ir pakonsultuoja.
 6. Patinka
  Kernius gavo reakciją nuo Ignas Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Tikrai geras argumentas. Nebuvau atkreipęs dėmesio į jų pastarųjų metų investicijas. Mano visa patirtis su VMI – be galo painūs jų paieškos rezultatai per Google. Tikriausiai, jeigu visi lengvai gautų atsakymus nuėję į VMI.lt, niekas jokių klausimų neuždavinėtų Uždarbis.lt.
   
   
  Atrodo, tą patį buvo galima pasakyti ir apie ePolicija.lt dar vos prieš kelis mėnesius. Bet štai – šiandien jie jau "patruliuoja" Facebook'e.
   
   
  Nežinau, kaip dėl konsultacijų, bet akivaizdu, kad VMI jau turi darbuotojus atsakingus už komunikaciją socialiniuose tinkluose:
   
  https://facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija/
 7. Patinka
  Kernius sureagavo į Ignas Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Siūlyčiau tartis su VMI, kad skirtu bent dalį 1 darbuotojo etato (užtektu poros valandų per dieną), kuris atsakinėtu į mokestinius uždarbio narių klausimus. Manau taip galima pakelti forumo kokybę, ypač verslo kūrimo skiltyje. Jei policija sėdi facebooke, tai kodėl VMI negali sėdėti uždarbyje
 8. Patinka
  Kernius sureagavo į Mindeg Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Sveikinu naująjį projekto savininką - Mantą ir noriu palinkėti didžiausios sėkmės vystant šį projektą ir sveikinu naująją (papildytą) komandą, kuri manau vykdys atitinkamus ir pagal taisykles nurodytus veiksmus.
   
  Apibendrinant kitų žmonių įžvalgas, taip pat noriu pasisakyti. Didžioji dalis džiaugiasi, jog bus naujas dizainas, kita sako tai nelabai pagyvyns ar suteiks didelio funkcionalumo - taip, su šiom nuomonėm visiškai sutinku, jog naujas dizainas tikrai gražu bus ir noriu pridurti, jog pradžiai manau tikrai reikėtų gražesnio forumo dizaino, o vėliau visą funkcionalumą.
   
  Sekantis dalykas, kaip Kernius sakė, jis tikisi kad ateityje būtų patvirtinama tapatybė per elektroninius valdžios vartus, kurios nauda būtų, tiek nemokamai pasitvirtinti savo tapatybę, užtikrinant gražų ir teisingą bendradarbiavimą abejų šalių sutarčiai, tiek užblokuotų narių patvirtinimą.
   
  Kitas dalykas, visiškai sutinku su aukciono, parduodamų projektų, konkursų ir kitų tipų temų idėjomis kaip: papildomi privalomi laukai, kurių pagalbą bus galima sužinoti detalesnę ir svarbiausia informacija, taip mažinant nereikalingus pokalbius, taip pat dėl aukciono, jog žmogus paskelbęs aukcioną, po tam tikro laiko išsijungs tema(bus užrakinta) ir paskutinis daugiausiai pastatęs pinigų, gaus automatizuota žinute kaip ir aukciono kūrėjas bei kitos panašios idėjos.
   
  Kalbant iš mano pusės idėjas, tai norėtųsi sumažinti senesnio forumo dizainą ir padidinti funkcionalumą, kaip nereikalingi [/img] tagai ir panašūs dalykai, kurie priveda prie senesnių metų forumus (jei teisingai pasakiau, jei ne atsiprašau)
   
  Taip pat ateičiai gal paskirti atitinkamą žmogų, gal net ir pačia forumo vyriausią administratorę Renata, kuri atsakytų į gyvas žinutes pačiame forume, ne PM, o pats funkcionalumas kai būna apačioje mygtukas pradėti gyvą pokalbį, taip gal parodyti nuo kelintos iki kelintos valandos dirbama ir jei žmogus nedirba, galima parašyti el. pašto žinutę.
   
  Visiškai pritariu Manto idėjai, jog žmogaus profilyje bus galima matyti Telegram ar kitokio tipo paskyros username(numerį) taip mažiau teršiant forumo asmenines žinutes ir pratęsiant pokalbį kitur, ši idėja manau tikrai naudinga būtų, nes dažnai pats susiduriu jog tenka pratęsti žinutę el. paštu
   
  Ir viena iš paskutinių idėjų ,manau - kažkas minėjo jog nusipirkus ar premium narystę ar ką nors kitą, atsidarytų kitos skiltys, svarbiausios skiltys taip pat galbūt tie žmonės turėtų didesnę galimybę kuriant darbo skelbimus ir panašiai, šią idėją reikėtų tikrai papildyti plačiau.
   
  Visiškai pritariu dėl vienos forumo sistemos - stepsai, kurių pagalba bus išmokstama vieno ar kito dalyko.
   
  Paskutinė idėja, kuri šovė, tai jog galbūt ateity žmogus galėtų susikurti CV skirtas pačiam uždarbis.lt forumui, kurią niekas nemato tik išsiuntius nariui, ji atsidaroma tam nariui, ši idėja gal truputį sumažintų darbo skelbimus ir panašiai.
   
  Tai tokia mano subjektyvi nuomonė.
 9. Patinka
  Kernius sureagavo į digital Netrukus pradėsime Uždarbis.lt atnaujinimo darbus   
  Sveiki, uždarbiečiai!
   
  Informuojuoju, kad nuo penktadienio (04.09) 22 val. iki pirmadienio (04.11) 9 val. bus vykdomi pirmieji atnaujinimo darbai.
   
  Vykdant atnaujinimą forumas veiks „read-only“ režime – negalėsite kurti temų, rašyti pranešimų, redaguoti profilių, siųsti asmeninių žinučių ir pan.
   
  Pirmadienį išvysite naująją versiją. Kad ir kaip norėčiau tikėti, kad klaidų nebus - jų greičiausiai bus. Todėl kurį laiką forume veiks “Pranešti apie klaidą” modulis, jo pagalba keliais paspaudimais galėsite pranešti apie rastą klaidą.
   
  Po perkėlimo kelias dienas pilnai neveiks paieškos ir veiklos srauto funkcijos. Taip pat dalis pranešimų nebus suformatuoti iki galo. Pvz.: vietoje paryškinto teksto matysime [b ]tekstas[ /b], vietoje paveikslėlio matysime nuoroda[ /img]. Visa tai bus sutvarkyta per porą dienų ir apie tai pranešti nereikia.
   
  Visus vykstančius aukcionus rekomenduoju baigti iki penktadienio 22 val. Jei aukciono baigti nenorite - naujoje versijoje galėsite jį pratęsti.
   
  Esant reikalui, visą svarbią informaciją apie atnaujinimą pateiksiu šioje temoje.
   
  Jei apie artėjančius pokyčius nieko negirdėjote, kviečiu pasiskaityti šioje temoje.
   
  Atsiprašau už visus nepatogumus, kuriuos Jums gali sukelti atnaujinimo darbai.
 10. Patinka
  Kernius gavo reakciją nuo Loganas Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Manau, kad visos diskusijos visada turėtų išlikti nemokamomis (išskyrus privačią "Premium" narių diskusijų skiltį), o gerokai patobulinti skelbimai turėtų tapti mokamais vienu ar kitu būdu (nebūtinai už vienetą – galbūt tiesiog reikalaujant mėnesinės / metinės "Premium" narystės, išnaudojus nemokamų skelbimų limitą).
   
  Kaip galėtų atrodyti tie "patobulinti" skelbimai? Visi privalomi ir neprivalomi laukeliai pagal kiekvieną kategoriją; detalus skelbimų filtravimas ir automatiniai pranešimai el. paštu pagal nurodytus laukelius; visiškas komentarų išjungimas; galimybė neindeksuoti skelbimo paieškos sistemose.
   
  Aš tikriausiai mokėčiau iki 8.99 Eur. / mėn. už galimybę neribotai talpinti tokius aukštos kokybės visiems matomus skelbimus ir diskutuoti su kitais "Premium" nariais tik jiems skirtoje privačioje skiltyje (jeigu žinočiau, kad tokių narių yra bent 200).
   
  Bet visa tai yra tik mano paties pasvarstymai. Naujieji savininkai aiškiai leido suprasti, kad jokių skubotų žingsnių neatsižvelgę į bendruomenės pageidavimus nedarys.
   
   
  Uždarbis.lt bus toks geras, koks geras bus jo biudžetas. Jeigu norite, kad jis nebestovėtų vietoje ir prie jo aktyviai dirbtų geriausi savo sričių specialistai, turėtumėte būti suinteresuoti jo sėkmingu monetizavimu.
   
  Uždarbis.lt iki šiol egzistavo tik todėl, kad aš daugybę metų jį palaikiau tiesiog iš idėjos. Tai daugiau nebegalėjo tęstis: arba projektas auga, arba jis miršta.
   
  O geras monetizavimas yra tuomet, kai vartotojui yra sukuriama aiškiai apčiuopiama pridetinė vertė – ir jis sumoka dalį nuo jos.
   
  Pavyzdžiui:
   
   
  Tokia aukšto lygio paslauga, laiko sutaupymas bei rizikos sumažinimas užsakovams tikrai būtų verta ne 2-5 Eur. (vieno kavos puodelio), o 2-5% nuo užsakymo vertės – arba 149 Eur. / metus už neribotą priėjimą prie visos laisvai samdomų Lietuvos darbuotojų duomenų bazės.
   
  Žinoma, prieš tai turėtų būti sukurta tinkama platforma ir sukaupta tinkama duomenų bazė – bet Uždarbis.lt savo anketas jau yra paskelbę ne 100-200 (kaip spėjo pranešimo autorius), o 3,000 laisvai samdomų Lietuvos darbuotojų.
   
  Tik vargu, ar Mantui ir jo komandai kils didelis noras kažką šioje srityje daryti, jeigu žmogus su keturženkliu užsakymu už platformą, kuri "galėtų nuimti nuo mano pečių visą kandidatų filtravimo, atrinkimo, tikrinimo fazę", būtų pasirengęs mokėti lygiai 5 Eur.
   
  (Palyginimui: vieno darbo skelbimo Lietuvos CV portaluose kaina šiuo metu yra 129 Eur. / mėn. + PVM. Ar ne labiau tuomet šalia diskusijų apsimokėtų tapti didžiausiu IT karjeros portalu Lietuvoje?)
 11. Patinka
  Kernius gavo reakciją nuo AurelijusG Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Nuostabiai pasakyta.
   
  Būtent todėl man yra šiek tiek keista, kad Uždarbis.lt nariai to žodžio "monetizacija" taip bijo.
   
  Turbūt geriausias palyginimas būtų valstybių ekonomikos: ar mes norime, kad Uždarbis.lt būtų kaip Ukraina, ar kaip Vokietija?
   
  Kuo patrauklesnis forumas taps "premium" klasės (mokantiems už paslaugas) vartotojams, tuo daugiau pinigų jame pradės suktis pačių narių tarpusavio sandoriuose.
   
  Uždarbis.lt kaip projekto sėkmė yra tiesiogiai priklausoma nuo jo vartotojų sėkmės – ir atvirkščiai.
 12. Patinka
  Kernius sureagavo į AurelijusG Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Ačiū. Išties įdomi ir naudinga diskusija. Kas liečia skelbimų kainą, tie 2-5eur. tėra mano vaizduotės vaisius, kadangi nematau šio forumo analitikos. Prieš rašydamas, nesidomėjau, nei bendru lankytojų srautu, nei aktyvumu, nei kas dedasi kituose Lietuvos portaluose, internetinėse darbo lentose ar įdarbinimo agentūrose. Tai tiesiog minčių kratinys, parašytas per 30min. todėl visiškai paviršutiniškai įvertinau ką matau dabar ir mano pateiktos idėjos tikrai nėra arti realių sprendimų, ypač kai kalbam apie konkrečią kainodara.
   
  Kad sudaryti gerą monetizavimo strategiją, reikėtų ne tik atlikti nemažai vidinės analizės iš sukauptos forumo datos, bet ir pažiūrėti ką daro kiti ir kaip jie tai daro. Jau po to manau galima būtų pradėti skaidyti forumo narius į segmentus, kurti personas ir pagal jų poreikius, taikyti monetizaciją. Ir tai tik vienas aspektas, kuris įtakotų bendrą skelbimų ekosistemą. Jeigu jau taikomas mokestis, turi sekti ir naujas funkcionalumas, kurį visų pirma reikia įgyvendinti iš kažkieno kišenės. Šiaip sau apmokestinti darbo skelbimus, vardan to kad reikia monetizuoti, nėra prasmės ir aš savo pranešimu, tikrai nenorėjau pasirodyti kaip tokio sprendimo šalininkas. Mano minėta monetizacija būtų logiška tik tuomet, kai forumas galėtų pasiūlyti 100x (hiperbolizuojant) vertės tavo išleistiems pinigams. Kad pateisinti tokį sprendimą, rezultatas turėtų būti toks, jog žmonės savo noru rikiuotusi į eilę pirkti tą paslaugą, kadangi ji būtų daug efektyvesnė ir tuo pačiu kelis kartus pigesnė, už visus kitus, internete egzistuojančius būdus.
   
  Dėl forumo pagerinimo ir maksimalaus monetizavimo, aš manau čia visiškai dvi skirtingos stovyklos. Kiek supratau iš Manto pranešimo - pagerinimai jau vyksta. Jeigu forumo nariai ir dabartinė nauja komanda siekia tik to, tuomet puiku. Aš savo ruoštu tiesiog surišau kelias skirtingas idėjas, remiantis savo patirtimi ir portalais, bei forumais kitose šalyse. Jokiu būtų nesikišu į šiuos reikalus ir neturiu tam paskatos. Tai ką parašiau aukščiau, tikrai nėra maksimalus monetizavimas. Jeigu jau leidžiantis į tai, ką apibūdinau kaip hub’ą, tai kaip ir kitose panašaus plauko platformose, portaluose, bendruomenėse, pati monetizacija įtakotų tik labai mažą procentą bendrų forumo narių. Vėlgi, neturiu duomenų apie vartotojų elgseną šiame forume, todėl negaliu nieko tiksliai prognozuoti. Bet pačios monetizacijos tikslas yra generuoti pajamas, kurių dėka būtų galima didinti forumo vertę. Turbūt daugeliui žodis monetizacija asocijuojasi su ‘’money grab’’ arba ‘’pay to win’’ filosofija, todėl tiek daug žmonių, įskaitant pačius forumo narius, smulkiausias užuominas apie tai priima negatyviai. Apmokestinus tam tikras paslaugas, su sąlyga, kad jos atneš išmatuojamą naudą vartotojui, pasipelnys ne tik savininkas ar ‘’premium’’ klasės nariai, bet ir nariai, kurie nemokėjo, nei cento. Pajamos padės reguliariai tobulinti forumo funkcionalumą, atvesti daugiau žmonių ir svarbiausia - įtikinti juos čia pasilikti.
   
  Mano akimis, net ir pavertus forumą į kažką panašaus kaip mano fantazijos, jo pilnai traktuoti kaip verslo, kurio vienintelis tikslas yra didinti generuojamas pajamas, vis tiek nebūtų galima. Labiau 50/50 švietėjiška veikla ar ne pelno siekianti organizacija, kuri sugeba pasidengti savo kaštus, tačiau reinvestuoja visą likusį pelną į bendruomenę. Žinoma, kažkuri dalis keliausi į operacinį biudžetą ir taupomąją, tačiau didžiausias pyrago gabalas, turėtų būti panaudotas visada besitęsiančiam, naujų narių pritraukimui, veiklos organizavimui ir nemokamam švietimui.
   
  Jeigu jau brendame į pilnaverčių konkurentų jurą, tuomet galima šiek tiek ir paspekuliuoti. Mano atveju, kurį paminėjau savo praeitame pranešime, talento paieškos buvo individualaus pobūdžio. Pajamų šaltinis buvo mano pačio kišenė, kontraktas trumpalaikis šešiems mėnesiams, profesionalumo lygis ne itin aukštas, darbo grafikas lankstus ir tik dalinai įpareigojantis, o projektas asmeninis, labiau net mėgėjiškas, pradinėje savo formoje. Tokioje situacijoje mokėti 100eur. iš savo kišenės nelabai norėčiau, nebent tik reikalui prispyrus, kai jau nebegalėčiau rasti jokios kitos alternatyvos ir mano laikas būtų labai brangus. Būtent tokioms situacijoms, kai tai nėra profesionalus užsakymas ar projektas, manau, kad būtų galima apsieiti su vienkartiniu mokesčiu. Kad ir 29eur. už basic lygio skelbimą, kuris galioja mėnesį. Po to galima pridėti papildomą variantą, kuris už +20eur. pasidalintu darbo skelbimu soc. medijos kanalais, tarkim kartą per dieną. Nepamirštam ir darbo skelbimo išskyrimo/iškėlimo forume paslaugos, pavyzdžiui kai darbuotoją norima rasti skubiai. Priedo, iš šių trijų mokamų elementų galima išvesti dar kelias papildomas apmokestinimo variacijas, kurios finale siektų kad ir 100eur. bet suteiktų didelį, bei galbūt pakartotiną kiekį pridėtinės vertės vartotojui.
   
  Esu samdęs freelancer’ius iš Lietuvos ir smulkiems darbams ir didesniems ilgalaikiams su nustatytu biudžetu, kur reikėjo kelių skirtingų sričių specialistų, todėl 100eur. varianto tikrai neatmetu ir jį tikrai naudočiau, jei to reikalauja situacija. Bet taipogi buvo dienų, kai klientui tereikėjo nežymaus funkcionalumo papildymo 50-ties eilučių kodu arba tiesiog nesunkiai suprogramuojamo įrankio, kuris padėtų atlikti pagrindinį darbą. Tokiais atvejais, kai spaudžia laikas ir nenori kliento prašyti daugiau pinigų, ypač jei tai tavo klaida, kartais tas 100eur. gali siekti ir 20% tavo atlygio už tą vieną smulkų projektuką, kurio apsiėmei. Neskaitant sumos kurią dar teks sumokėti freelancer’iui už darbą.
   
  Kadangi toks hub’as nebūtų visapusiškas internetinis darbo skelbimų portalas ar pilnavertė darbo agentūra, manau geriau būtų talento paieškas traktuoti, kaip vienkartinę transakciją tarp žmogaus, kuris ieško ir šioje bendruomenėje esančių freelancer’ių. Žinoma, niekas netrukdo siūlyti ir įpareigojančius, metinius 149-495eur. variantus, kurie suteiktų pilną prieigą ir neribotus darbų skelbimus, jeigu tik tam atsirastų paklausa.
   
  Tokiu būdu, jau būtų galima bandyti žvejoti labiau ‘’corporate’’ rinkos klientus, iš egzistuojančių darbo agentūrų ir darbo skelbimų portalų, ežero. Visiškai įmanomas dalykas, tik tam reikėtų jau rimtesnių pokyčių, ypač kas liečią registruotų kandidatų pool’ą. Ne tik skaičius, bet jų aktyvumą ir pačių darbo skelbimų sklaidą. Nežinau kaip Lietuvoje, tačiau užsienyje esu matęs, kai net ir mažos apimties, vietinės darbo agentūros ima vienkartinį mokestį, kuris siekia kelis tūkstančius už vienintelę poziciją. Žinoma, tai yra agentūra su fiziniu ofisu, kuri sujungia savo talentų pool’o bazę, su mokamais outsource kanalais ir tuomet filtruoja kandidatus ir vykdo nuo kelių iki keliolikos interviu vienam kandidatui atrinkti. Bet kiek esu dirbęs greta šios sferos, tai nėra itin sunkus darbas, o tokių mažų ir našių agentūrų pelno maržos labai gražios. Tiesa, dėka žemo entry barrier, recruitment srityje yra daug konkurencijos, tiek vietiniu lygiu, tiek nacionaliniu. Bet kas liečia internetinį portalą, aš labiau turėjau galvoje auditoriją žmonių, kurie ieško freelancer’ių savo asmeniniams projektams, tik pradedant verslą ir SME. Bent jau pamatas paslaugų turėtų stovėti ant šitų kategorijų.
   
  Galų gale, kaina priklausys tiesiogiai nuo kandidatų pool’o. Jeigu mano pasirinkimas yra 200 aktyvių freelancer’ių forume, manau kaina neturėtų išlipti iš 5-10eur. per vieną skelbimą, septynioms dienoms. Žinoma už tą sumą tikėčiausi ir modernių priemonių. Matyti kandidatų reziume su atliktais darbais ir informacija apie kiekvieno darbo trukmę, bei trumpas santraukas. Atsiliepimuose matyti kaip kiti užsakovai įvertino darbuotojo įgūdžius, darbo tempą, komunikaciją. Už kokią sumą asmuo yra atlikęs darbų forume ir ar žmogus šiuo metu yra laisvas užsakymams, jei taip, kokiems - trumpalaikiams ar ilgalaikiams. Freelancer’io aktyvumo rodiklius ir panašiai. Jeigu galiu gauti prieigą prie 2000, tuomet kaina 5-10x atitinkamai. Manau svarbiausia būtų užtikrinti, kad tie kandidatai, kurie yra duombazėje, butų aktyvus, o ne tokie, kurie kažkada užsiregistravo, nes reikėjo pinigų, padirbo kelias savaites ir sekančius pusę metų neturėjo jokios veiklos ar net nebuvo prisijungę. Jeigu pavyktų išspausti maksimalų aktyvumą ir atliekamų darbų kokybę, pastoviai filtruojant ir pritraukiant naują talentą, tuomet jau galima būtų pritraukti ir klientų, kurie mokėtų kur kas daugiau, nei 8.99eur. Turint 2000 kandidatų bazę, kurių bent 80% aktyvūs, manau galima drąsiai lįsti į užsienio rinkas. Jau nekalbant apie 10-20k bendruomenę, čia jau būtų tiesioginė konkurencija su turbūt didžiausiomis Lietuvos darbo agentūromis, kurios pačios prisiima užsienio projektus ir turi savo vidinius HR departamentus.
   
  Jeigu jau eiti ‘’balls deep’’ ir būtų noras, padaryti didelius pinigus generuojančią mašiną, geriausias būdas tam būtų užsienio partnerystės. Pozicionuoti hub’o darbo skelbimų modulį užsienio rinkai, kuri susidarytų tiek iš individualių, tiek iš korporacinių, o vėliau gal net ir iš enterprise lygio klientų. Jeigu bendruomenė sugebėtų suburti didžiausią, aktyviausią ir kokybiškiausią kandidatų bazę Lietuvoje ir ją sėkmingai išlaikyti metai iš metų, tuomet užsienio klientų pagalba, tai sugeneruotų tokį kiekį pajamų, kad vėliau būtų galima pastatyti ir nemokamą universitetą (būtinai imam Ilja Laurs kaip pirmą verslo dėstytoją). Priedo šis būdas būtų vienintelis, kuris uždirbtų palyginus dideles pajamas, niekaip nenuskriausdamas narių, kurie nori, kad viskas išliktų nemokamai ir jiems galima būtų toliau laisvai diskutuoti, bei plėtoti savo žinias, be jokių paywall’ų. Pozityvi monetizacija i guess. :D
   
  Pabaigai, dar paliečiant tavo mintį apie IT karjeros portalą. Manau čia ta situacija, kai dvi siekiamybės viena kitos ‘’neišcancelina’’. Galima visiškai puikiai sukurti portalą, kuris fokusuojasi į mano jau minėtus tris aspektus. Lietuvos rinka nėra didelė ir tokio kalibro konkurentų tikrai nėra daug, jeigu yra apskritai. Nematau priežasties specializuotis. Priešingai, uzdarbis.lt kaip egzistuoja dabar yra puikus konceptas ir nemanau, kad jį reikėtų pradėti pozicionuoti kaip karjeristinį. Žinoma, kelios šviežios reformos ir didesnis dėmesys tam tikroms sferoms (kaip jau daug diskutuoti darbo skelbimai), aplink kurias būtų kuriamas naujas svetainės funkcionalumas, tikrai padėtų. Tačiau kertinis projekto ‘’uždarbio’’ principas išliktų. Niekas nėra sukūręs verslo vienas pats, neatsiejama to dalis ir yra savo srities profesionalai, ką tik studijas baigęs jaunimas ar mėgėjai, kurie skiria savo laisvą laiką mylimai disciplinai. Man kaip tik labiau patinka tokios bendruomenės susibūrimas, nes dalis atėjųsių ‘’IT karjeristų’’ taipogi įsivels į forumo diskusijas su kitais, apie verslumą, uždarbio būdus ir kartu atras sau patinkančias idėjas. Mano manymu, toks meeting of the minds duoda tik teigiamą naudą. Svarbiausia, kad hub’as taptų sinonimas žmonėms, kurie nori suteikti freelance paslaugas ir užsakovams, kurie ieško talento. Kad draugui paklausus kur būtų galima rasti pastovaus darbo Lietuvoje arba rasti įvairaus kalibro specialistų, kad įgyvendinti idėją, be jokių abejonių tam draugui galėtum atsakyti, kad tai uzdarbis.lt ir jokia kita platforma ar būdas, net nešautų į galvą. Ir tai tik viena medalio pusė, reikia ir strategijos pritraukti, bei išlaikyti aktyvius kandidatus. O tai tik ⅓ darbo, viso projekto kontekste, jeigu jau bandant įgyvendinti tai apie ką aš čia fantazuoju. :D
 13. Patinka
  Kernius gavo reakciją nuo Loganas Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Manau, kad visos diskusijos visada turėtų išlikti nemokamomis (išskyrus privačią "Premium" narių diskusijų skiltį), o gerokai patobulinti skelbimai turėtų tapti mokamais vienu ar kitu būdu (nebūtinai už vienetą – galbūt tiesiog reikalaujant mėnesinės / metinės "Premium" narystės, išnaudojus nemokamų skelbimų limitą).
   
  Kaip galėtų atrodyti tie "patobulinti" skelbimai? Visi privalomi ir neprivalomi laukeliai pagal kiekvieną kategoriją; detalus skelbimų filtravimas ir automatiniai pranešimai el. paštu pagal nurodytus laukelius; visiškas komentarų išjungimas; galimybė neindeksuoti skelbimo paieškos sistemose.
   
  Aš tikriausiai mokėčiau iki 8.99 Eur. / mėn. už galimybę neribotai talpinti tokius aukštos kokybės visiems matomus skelbimus ir diskutuoti su kitais "Premium" nariais tik jiems skirtoje privačioje skiltyje (jeigu žinočiau, kad tokių narių yra bent 200).
   
  Bet visa tai yra tik mano paties pasvarstymai. Naujieji savininkai aiškiai leido suprasti, kad jokių skubotų žingsnių neatsižvelgę į bendruomenės pageidavimus nedarys.
   
   
  Uždarbis.lt bus toks geras, koks geras bus jo biudžetas. Jeigu norite, kad jis nebestovėtų vietoje ir prie jo aktyviai dirbtų geriausi savo sričių specialistai, turėtumėte būti suinteresuoti jo sėkmingu monetizavimu.
   
  Uždarbis.lt iki šiol egzistavo tik todėl, kad aš daugybę metų jį palaikiau tiesiog iš idėjos. Tai daugiau nebegalėjo tęstis: arba projektas auga, arba jis miršta.
   
  O geras monetizavimas yra tuomet, kai vartotojui yra sukuriama aiškiai apčiuopiama pridetinė vertė – ir jis sumoka dalį nuo jos.
   
  Pavyzdžiui:
   
   
  Tokia aukšto lygio paslauga, laiko sutaupymas bei rizikos sumažinimas užsakovams tikrai būtų verta ne 2-5 Eur. (vieno kavos puodelio), o 2-5% nuo užsakymo vertės – arba 149 Eur. / metus už neribotą priėjimą prie visos laisvai samdomų Lietuvos darbuotojų duomenų bazės.
   
  Žinoma, prieš tai turėtų būti sukurta tinkama platforma ir sukaupta tinkama duomenų bazė – bet Uždarbis.lt savo anketas jau yra paskelbę ne 100-200 (kaip spėjo pranešimo autorius), o 3,000 laisvai samdomų Lietuvos darbuotojų.
   
  Tik vargu, ar Mantui ir jo komandai kils didelis noras kažką šioje srityje daryti, jeigu žmogus su keturženkliu užsakymu už platformą, kuri "galėtų nuimti nuo mano pečių visą kandidatų filtravimo, atrinkimo, tikrinimo fazę", būtų pasirengęs mokėti lygiai 5 Eur.
   
  (Palyginimui: vieno darbo skelbimo Lietuvos CV portaluose kaina šiuo metu yra 129 Eur. / mėn. + PVM. Ar ne labiau tuomet šalia diskusijų apsimokėtų tapti didžiausiu IT karjeros portalu Lietuvoje?)
 14. Patinka
  Kernius sureagavo į bratkax Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Mokami skelbimai labai logiška, jei bus normaliai sutvarkytas jų įdėjimas ir atvaizdavimas. Kaina gali skirtis priklausomai nuo skelbimo kategorijos. O kad pajamų nesuvalgytų transakcijų mokesčiai už 20 centų vertės skelbimus, galima padaryti Uždarbio kreditų sistemą: pasipildai Uždarbio sąskaitą ir leidi kreditus forume skelbimams, reklamoms, VIP ir dar kam tik nori.
 15. Patinka
  Kernius sureagavo į Tmaster Prisistatymas   
  Jau senai beskaičiau tokį aiškų, nuoseklų, nuoširdų ir lengvai skaitomą tekstą.
 16. Patinka
  Kernius sureagavo į Gerdatalks Prisistatymas   
  Labas, aš esu Gerda, man 28 metai.
   
  Man patinka ir mane domina nemažai veiklų. Turiu kirpėjos diplomą, dirbau kirpėja. Dar ir dabar ši profesija praverčia. Sugalvojau pasibaigti antakių kursus - prijungiau dar vieną paslaugą. Bet visada šalia buvo domėjimasis grafikos dizainu, UX, reklama, marketingu. Įdomu buvo kaip žmonės sukuria reiklą, tekstus, straipsnius, kas slepiasi už rezultato. Į kokią audience taiko, kokius user testus atlieka.
   
  To pasekoje pradėjau rašyti plaukų priemonių apžvalgas ir sukūriau savo tinklaraštį. Susisiekiau su keliomis parduotuvėmis, kurios atsiųsdavo produktus mainais į apžvalgą. Buvo metas, kai pardavinėjau plaukų priemones, kurios sulaukdavo didžiausio skaitomumo.
   
  Po kurio laiko pradėjau freelancinti. Dabar pagrindinė veikla produktų nuotraukų redagavimas. Man šis darbas patinka, tik norisi daugiau iššūkių. Pradėjau mokytis rašyti SEO tekstus ir daugiau domėtis google anlytics, google Ads. Turiu patirties administruojant elektronines parduotuves: prekių kėlimas, produktų nuotraukų redagavimas, prekių aprašymas. Darbas su Wordpress.
   
  Gyvenu užsienyje, bet noriu parvažiuoti atgal į Lietuvą. Labai pasiilgau savo šuns. Taigi šiuo metu nuo ryto iki pietų dirbu sandelyje, vakarais redaguoju nuotraukas ir vartau CV banko skelbimus. Darbo neskirstau ir savo galimybes suprantu. Bet noriu pafreelancinti rimčiau. Didesniu tempu. Todėl šiuo metu siūlau savo paslaugas:
   
   
  Galiu rašyti SEO tekstus, parinkti tinkamus keywords, seo title, puikią meta-description
  Redaguoti nuotraukas
  Padaryti dizainą su Adoble XD (žinau kas yra usability, UX, target audience)
  Dirbu su Wordpress ir Elementor
   
  Esu kruopšti ir atsakinga. Noriu mokytis ir tobulėti.
  Išrašau SF. Su manimi galima susisiekti: [email protected]
 17. Patinka
  Kernius gavo reakciją nuo Loganas Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Manau, kad visos diskusijos visada turėtų išlikti nemokamomis (išskyrus privačią "Premium" narių diskusijų skiltį), o gerokai patobulinti skelbimai turėtų tapti mokamais vienu ar kitu būdu (nebūtinai už vienetą – galbūt tiesiog reikalaujant mėnesinės / metinės "Premium" narystės, išnaudojus nemokamų skelbimų limitą).
   
  Kaip galėtų atrodyti tie "patobulinti" skelbimai? Visi privalomi ir neprivalomi laukeliai pagal kiekvieną kategoriją; detalus skelbimų filtravimas ir automatiniai pranešimai el. paštu pagal nurodytus laukelius; visiškas komentarų išjungimas; galimybė neindeksuoti skelbimo paieškos sistemose.
   
  Aš tikriausiai mokėčiau iki 8.99 Eur. / mėn. už galimybę neribotai talpinti tokius aukštos kokybės visiems matomus skelbimus ir diskutuoti su kitais "Premium" nariais tik jiems skirtoje privačioje skiltyje (jeigu žinočiau, kad tokių narių yra bent 200).
   
  Bet visa tai yra tik mano paties pasvarstymai. Naujieji savininkai aiškiai leido suprasti, kad jokių skubotų žingsnių neatsižvelgę į bendruomenės pageidavimus nedarys.
   
   
  Uždarbis.lt bus toks geras, koks geras bus jo biudžetas. Jeigu norite, kad jis nebestovėtų vietoje ir prie jo aktyviai dirbtų geriausi savo sričių specialistai, turėtumėte būti suinteresuoti jo sėkmingu monetizavimu.
   
  Uždarbis.lt iki šiol egzistavo tik todėl, kad aš daugybę metų jį palaikiau tiesiog iš idėjos. Tai daugiau nebegalėjo tęstis: arba projektas auga, arba jis miršta.
   
  O geras monetizavimas yra tuomet, kai vartotojui yra sukuriama aiškiai apčiuopiama pridetinė vertė – ir jis sumoka dalį nuo jos.
   
  Pavyzdžiui:
   
   
  Tokia aukšto lygio paslauga, laiko sutaupymas bei rizikos sumažinimas užsakovams tikrai būtų verta ne 2-5 Eur. (vieno kavos puodelio), o 2-5% nuo užsakymo vertės – arba 149 Eur. / metus už neribotą priėjimą prie visos laisvai samdomų Lietuvos darbuotojų duomenų bazės.
   
  Žinoma, prieš tai turėtų būti sukurta tinkama platforma ir sukaupta tinkama duomenų bazė – bet Uždarbis.lt savo anketas jau yra paskelbę ne 100-200 (kaip spėjo pranešimo autorius), o 3,000 laisvai samdomų Lietuvos darbuotojų.
   
  Tik vargu, ar Mantui ir jo komandai kils didelis noras kažką šioje srityje daryti, jeigu žmogus su keturženkliu užsakymu už platformą, kuri "galėtų nuimti nuo mano pečių visą kandidatų filtravimo, atrinkimo, tikrinimo fazę", būtų pasirengęs mokėti lygiai 5 Eur.
   
  (Palyginimui: vieno darbo skelbimo Lietuvos CV portaluose kaina šiuo metu yra 129 Eur. / mėn. + PVM. Ar ne labiau tuomet šalia diskusijų apsimokėtų tapti didžiausiu IT karjeros portalu Lietuvoje?)
 18. Patinka
  Kernius gavo reakciją nuo Loganas Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Manau, kad visos diskusijos visada turėtų išlikti nemokamomis (išskyrus privačią "Premium" narių diskusijų skiltį), o gerokai patobulinti skelbimai turėtų tapti mokamais vienu ar kitu būdu (nebūtinai už vienetą – galbūt tiesiog reikalaujant mėnesinės / metinės "Premium" narystės, išnaudojus nemokamų skelbimų limitą).
   
  Kaip galėtų atrodyti tie "patobulinti" skelbimai? Visi privalomi ir neprivalomi laukeliai pagal kiekvieną kategoriją; detalus skelbimų filtravimas ir automatiniai pranešimai el. paštu pagal nurodytus laukelius; visiškas komentarų išjungimas; galimybė neindeksuoti skelbimo paieškos sistemose.
   
  Aš tikriausiai mokėčiau iki 8.99 Eur. / mėn. už galimybę neribotai talpinti tokius aukštos kokybės visiems matomus skelbimus ir diskutuoti su kitais "Premium" nariais tik jiems skirtoje privačioje skiltyje (jeigu žinočiau, kad tokių narių yra bent 200).
   
  Bet visa tai yra tik mano paties pasvarstymai. Naujieji savininkai aiškiai leido suprasti, kad jokių skubotų žingsnių neatsižvelgę į bendruomenės pageidavimus nedarys.
   
   
  Uždarbis.lt bus toks geras, koks geras bus jo biudžetas. Jeigu norite, kad jis nebestovėtų vietoje ir prie jo aktyviai dirbtų geriausi savo sričių specialistai, turėtumėte būti suinteresuoti jo sėkmingu monetizavimu.
   
  Uždarbis.lt iki šiol egzistavo tik todėl, kad aš daugybę metų jį palaikiau tiesiog iš idėjos. Tai daugiau nebegalėjo tęstis: arba projektas auga, arba jis miršta.
   
  O geras monetizavimas yra tuomet, kai vartotojui yra sukuriama aiškiai apčiuopiama pridetinė vertė – ir jis sumoka dalį nuo jos.
   
  Pavyzdžiui:
   
   
  Tokia aukšto lygio paslauga, laiko sutaupymas bei rizikos sumažinimas užsakovams tikrai būtų verta ne 2-5 Eur. (vieno kavos puodelio), o 2-5% nuo užsakymo vertės – arba 149 Eur. / metus už neribotą priėjimą prie visos laisvai samdomų Lietuvos darbuotojų duomenų bazės.
   
  Žinoma, prieš tai turėtų būti sukurta tinkama platforma ir sukaupta tinkama duomenų bazė – bet Uždarbis.lt savo anketas jau yra paskelbę ne 100-200 (kaip spėjo pranešimo autorius), o 3,000 laisvai samdomų Lietuvos darbuotojų.
   
  Tik vargu, ar Mantui ir jo komandai kils didelis noras kažką šioje srityje daryti, jeigu žmogus su keturženkliu užsakymu už platformą, kuri "galėtų nuimti nuo mano pečių visą kandidatų filtravimo, atrinkimo, tikrinimo fazę", būtų pasirengęs mokėti lygiai 5 Eur.
   
  (Palyginimui: vieno darbo skelbimo Lietuvos CV portaluose kaina šiuo metu yra 129 Eur. / mėn. + PVM. Ar ne labiau tuomet šalia diskusijų apsimokėtų tapti didžiausiu IT karjeros portalu Lietuvoje?)
 19. Patinka
  Kernius sureagavo į AurelijusG Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Geros naujienos. Man asmeniškai norėtųsi solidaus forumo facelift'o. O kas liečia patį core funkcionalumą, tai manyčiau reiktų skaidyti forumą į diskusijas, darbo skelbimus, edukaciją ir tuomet jau koncentruoti naujus produktus, pagal forumo narių segmentus. Diskusijos būtų prieinamos visiems užsiregistravusiems.
   
  Laisvai samdomam kandidatui, kuris nori sukurti savo reziume anketą šiame forume, tereiktų patvirtinti savo tapatybę už simbolinį užmokestį. O žmogui, kuris ieško talento, galima sudaryti mokestinį variantą, kuris būtų adekvatus gaunamai vertei. Nežinau kokie dabartiniai forumo rodikliai, tačiau jeigu forumas surenka pastovų kiekį kandidatų, kurie reguliariai imasi laisvai samdomo darbo ir teikia kokybiškas paslaugas, tuomet tas kuris ieško talento, manau, kad tikrai ryžtųsi mokėti bent jau 1.99eur. už basic forumo skelbimą mėnesiui, o už 4.99eur. jo skelbimas dar ir būtų kelis kart ištransliuotas soc. medijos kanaluose. Žinoma, visų pirma reikia tuos kanalus užauginti.
   
  Norint atskirai plėsti patį darbo skelbimų modulį, reiktų ir trupučio naujo funkcionalumo. Paskatos kandidatams, kurie atlikus vis daugiau užsakymų, galėtų gauti premium darbuotojo statusą, kuris leistų šiek tiek išsiskirti iš kitų ir truputį pakelti savo kainą forume, taipogi darbdaviai matytu už kokią sumą kandidatas yra atlikęs užsakymų, kokios jo kainos, kokius darbus freelancer'is atlieka dažniausiai ar tai yra trumpalaikiai ir ilgalaikiai projektai. Dar kandidatams praverstų portfolio integracijos ir intern'o statusas, kurį suteikus, narys galėtų sukurti savo reziume ir siūlyti atlikti paslaugas už dyką, kad pradėtų kaupti savo portfolio. Darbdaviams ieškantiems kandidatų, galima pritaikyti ekosistemą, kurioje žmonės, kurie pastoviai ieško talento, galėtų gauti statusus ir kandidatai matytų, kokie darbo pasiūlymai dažniausiai yra pateikiami, vidutinis užmokestis, atsiliepimai ir bendra užsakytų darbų suma, šiame forume.
   
  Manau prie to paties praverstų ir forumo turgus, kuriame nariai, turintys veiklas/verslus, galėtų viešai reklamuoti savo paslaugas, produktus. Freelancer'iai parduoti savo dizaino ar programinius asset'us. Nepakenktų ir optional mokamas variantas, kuris suteiktų išskyrimus, prailgintų komercinio turinio trukmę, suteiktų papildomas privilegijas turguje.
   
  Iš edukacinės pusės, mano galva reikėtų daugiau dėmesio skirti jaunimui ir stengtis pritraukti naujus narius, kurie dar mokosi, tačiau jau bando siekti vienos ar kitos disciplinos ankstyvame amžiuje ir studentus, kurie nori pradėti statyti savo portfolio arba užsidirbti. Šis forumas, turėtų būtų numeris vienas vieta Lietuvoje, būtent tam. Galbūt reikėtų labiau susisteminti skirtingas disciplinas, kad atėjus naujam žmogui, aiškiai matytųsi tos disciplinos roadmap'as, prieiga prie edukacinės medžiagos, kursų ir galimybė diskutuoti su žmonėmis, kurie jau done that, been there. Taipogi svarbu rasti žmones, kurie būtų savo srities profesionalai ir galėtų dedikuoti bent nedidelę savo laiko dalį, sukurti kokybiškam turiniui.
   
  Mano akimis, nauja uždarbio era primintų all-in-one Lietuvos hub'ą, kur 1/3 svetainės sudarytų diskusijos apie verslą, bendraminčių ir partnerių paieška naujiems projektams ar šiaip off topic pašnekesiai. 1/3 būtų skirta laisvai samdomiems darbuotojams, asset'ų komercijai ir apskritai viskas, kas naudinga darbdavio-darbuotojo santykių statymui, šiame forume. Ir paskutinė 1/3 skirta edukuoti naujus narius, jauną žmogų, beieškantį savo srities ir sukurti jiems kuo palankesnę aplinką tobulėti, semtis žinių ir patirties. Lietuvoje tikrai trūksta ne tai, kad tokių forumų, bet apskritai tokių pilno funkcionalumo bendruomenių. Galima imti pavyzdžius iš kitų platformų, o kas liečia apmokestinimą, tai nariai turi pilną prieigą prie forumo, tačiau žmonėms, kurie gali sau leisti mokėti ir nori gauti pakankamai naudos iš forumo, sukurti mokestinius variantus, kurie būtų labai adekvatūs 1.99-4.99 ribose. Ir žinoma reiktų užtikrinti, kad už tą sumą, forumas jiems suteiktų 10-20-50 kartų vertės ieškant talento, verčiantis komercija ar edukuojantis.
   
  Pabaigai pridėčiau, kad esu ieškojęs ir samdęs dizainerius, programuotojus iš Lietuvos ir ko man trūko, tai platformos su bendruomene, kurioje būtų galima surasti gerus žmones darbui ir kad tokia platforma galėtų nuimti nuo mano pečių visą kandidatų filtravimo, atrinkimo, tikrinimo fazę. Kaip pavyzdys, prieš keletą savaičių, ieškojau 3D environment artist UE4 varikliui. Praėjęs ne mažiau 10 FB grupių, darbo pasiūlymo/anketų svetainių, radau tik 5 žmones, iš kurių 3 buvo entry-level studentai, o kiti 2 turėjo patirties su 3D modeliavimu, bet ne UE4 3D aplinkos kūrimu. Teko samdytis pilietį iš Vokietijos. Mielai būčiau pasisamdes savo tautietį. Taipogi ilgai truko visas vetting'o procesas, kadangi žmonės rašo iš skirtingų kanalų, daug laiko sugaištama komunikacijai ir klausimams.
   
  Platformoje, kurioje sumokėjęs 5eur. turėčiau prieigą prie 100-200 laisvai samdomų darbuotojų ir priedo dar mano skelbimas būtų platinamas per social media kanalus, kurie pasiekia 10x didesnę auditoriją ir negana to vienoje vietoje, iškart matyčiau kandidatų atliktus darbus, skill'us, kainą, atsiliepimus, atliktų darbų vertę ar kandidatas įsipareigoja tik trumpalaikiams darbams ar ir ilgalaikiams - visa tai sutaupytų daug galvos skausmo. Ir dar kas liečia edukacinę puse, Lietuvoje reikia tokio hub'o, kuris pritrauktų jaunus žmones ir turėtų, kaip vieną iš pavyzdžių, sistemingai suskirstytą kampelį UE4 varikliui su geru roadmap'u, pamokomis, bei keliais žmonėmis, kurie tuo kampeliu užsiimtų - rengtų konkursus, mėnesinius iššūkius ir skatintų diskusijas, kuriose būtų galima pademonstruoti ką nuveikei, prie ko dirbi, galimybė parduoti savo sukurtus assset'us už tikrus pinigus, taip išgaunant patirties, tame pačiame 3D modeliavime. Galbūt net ir pradėjus nuo 0, vėliau užsitarnauti internship'o statusą, kuris padėtų surasti žmones, kurie siūlo reguliaraus darbo, kad ir už nedidelę sumą, taip paverčiant hobį, naudinga veikla.
   
  Dalis tų pinigėlių, kurie būtų surenkami per mokamus būdus ir privilegijas, galėtų finansuoti vertingus video kursus iš pasaulinių mokymo institutų, akademijų, o vėliau galbūt net ir būtų galima suregzti tam tikrus partnership'us su gerais bootcamp'ais, kurie kainuoja nemažus pinigus arba dalinai apmokėti oficialius ir akredituotus sertifikatus, diplomus.
   
  Nežinau kiek visko yra įgyvendinta ir kiek to, ką minėjau, jau yra planuose, bet va tokie mano pamastymai.
 20. Patinka
  Kernius sureagavo į Loganas Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Labas, pranešimo mygtukas veikia ir tavo pranešimai buvo pastebėti laiku.
  Kol kas Renata dar turi apsiprasti su keleta dalykų. Tad per šį pereinamąjį periodą kai kuriais klausimais jai padėsiu, kad paspartintume procesą. Šiuo metu kartais praneštą turinį paliekame specialiai jai. Būtų lengva sužiūrėti viską greitu tempu, bet taip neduotume Renatai šanso įgyti patirties įvairiose situacijose. O norime, kad ji kuo greičiau prie visko priprastų.
   
  Kalbant apie jos aktyvumą, net švenčių dienomis ją mačiau forume. Pasirūpinsiu jog pravalytume tą skiltį. Dėkui.
 21. Patinka
  Kernius sureagavo į KyCaS Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Aš tai būčiau visai už tai jog forumas marketingą augintu, ten tarkim įdomias temas skelbtu per fb puslapį ir šiaip sekti lengviau feed būtu, tuo pačiu investavus daugiau žmonių po atnaujinimų atsirastu jei bus viskas pritaikyta mobile vartotojams nes dabar visur 70proc lankytojų per telefoną. Tai manau tiesiog po atnaujinimų reikia prišaukti naujų vartotojų ir šiaip priminti apie save seniems vartotojams. :)
 22. Patinka
  Kernius gavo reakciją nuo ForeverYoung Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Pastebėjau, kad nuo pat tos akimirkos, kai paskelbiau apie galimą Uždarbis.lt pardavimą, neigiamų ateities prognozių tarp narių buvo labai daug:
   
  – niekas nepirks;
   
  – niekas nusipirkęs nieko nedarys;
   
  – viskas bus sugriauta ir sunaikinta;
   
  – viskas bus nepagrįstai apmokestinta.
   
  Kadangi pirmieji trys spėjimai jau nepasitvirtino, atrodo, jog dabar visi labiausiai baiminasi ketvirtojo.
   
  Negaliu kalbėti už naujuosius savininkus, bet manau, kad jie puikiai supranta, jog Uždarbis.lt nariai niekada nemokės už dalykus, kurie jiems nesuteikia jokios aiškiai išmatuojamos finansinės naudos.
   
  Jeigu daugumai narių atrodo, kad šiuo metu nelabai yra už ką Uždarbis.lt mokėti, tai vienintelis būdas jį sėkmingai apmokestinti būtų pasiūlyti dalykus, kurie iki šiol forume dar niekada neegzistavo. Ar dėl to kas nors galėtų būti labai nepatenkintas?
   
   
  Visi kiti pasiūlymai yra puikūs, tik šiam niekaip negaliu pritarti.
   
  Minusų sistema Uždarbis.lt buvo panaikinta todėl, kad ji tiesiog neveikė: kiekvienas narys turėjo savo supratimą, ką jo "minusas" reiškia.
   
  Blogiausia, kai jis reiškia "Nesutinku". Nes tokiu būdu nariai greitai yra "ištreniruojami", kokios nuomonės forume yra populiarios, ir kokios ne, – ir galiausiai pradeda vengti išsakyti dalykus, kurių didžioji auditorijos dalis tiesiog nenori girdėti.
   
  Jeigu "minusas" reikštų tik "Nevertingas turinys" – viskas būtų puiku. Bet tuomet minusuoti reiktų leisti tik nariams su bent 200+ reputacijos taškų – kurie bendruomenėje jau yra įgiję pakankamai kitų pasitikėjimo.
   
  Mano paties rekomendacija naujiesiems savininkams perleidžiant Uždarbis.lt buvo tiesiog palengvinti raportavimo procesą.
   
  Jeigu nariams užtektų paspausti "Pranešti" mygtuką ir tuomet pasirinkti priežastį iš populiariausiųjų sąrašo, moderavimą beveik būtų galima automatizuoti: kai pakankamas skaičius narių pasirenka tą pačią priežastį, pranešimą automatiškai slėpti.
 23. Patinka
  Kernius gavo reakciją nuo ForeverYoung Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Pastebėjau, kad nuo pat tos akimirkos, kai paskelbiau apie galimą Uždarbis.lt pardavimą, neigiamų ateities prognozių tarp narių buvo labai daug:
   
  – niekas nepirks;
   
  – niekas nusipirkęs nieko nedarys;
   
  – viskas bus sugriauta ir sunaikinta;
   
  – viskas bus nepagrįstai apmokestinta.
   
  Kadangi pirmieji trys spėjimai jau nepasitvirtino, atrodo, jog dabar visi labiausiai baiminasi ketvirtojo.
   
  Negaliu kalbėti už naujuosius savininkus, bet manau, kad jie puikiai supranta, jog Uždarbis.lt nariai niekada nemokės už dalykus, kurie jiems nesuteikia jokios aiškiai išmatuojamos finansinės naudos.
   
  Jeigu daugumai narių atrodo, kad šiuo metu nelabai yra už ką Uždarbis.lt mokėti, tai vienintelis būdas jį sėkmingai apmokestinti būtų pasiūlyti dalykus, kurie iki šiol forume dar niekada neegzistavo. Ar dėl to kas nors galėtų būti labai nepatenkintas?
   
   
  Visi kiti pasiūlymai yra puikūs, tik šiam niekaip negaliu pritarti.
   
  Minusų sistema Uždarbis.lt buvo panaikinta todėl, kad ji tiesiog neveikė: kiekvienas narys turėjo savo supratimą, ką jo "minusas" reiškia.
   
  Blogiausia, kai jis reiškia "Nesutinku". Nes tokiu būdu nariai greitai yra "ištreniruojami", kokios nuomonės forume yra populiarios, ir kokios ne, – ir galiausiai pradeda vengti išsakyti dalykus, kurių didžioji auditorijos dalis tiesiog nenori girdėti.
   
  Jeigu "minusas" reikštų tik "Nevertingas turinys" – viskas būtų puiku. Bet tuomet minusuoti reiktų leisti tik nariams su bent 200+ reputacijos taškų – kurie bendruomenėje jau yra įgiję pakankamai kitų pasitikėjimo.
   
  Mano paties rekomendacija naujiesiems savininkams perleidžiant Uždarbis.lt buvo tiesiog palengvinti raportavimo procesą.
   
  Jeigu nariams užtektų paspausti "Pranešti" mygtuką ir tuomet pasirinkti priežastį iš populiariausiųjų sąrašo, moderavimą beveik būtų galima automatizuoti: kai pakankamas skaičius narių pasirenka tą pačią priežastį, pranešimą automatiškai slėpti.
 24. Patinka
  Kernius gavo reakciją nuo ForeverYoung Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Pastebėjau, kad nuo pat tos akimirkos, kai paskelbiau apie galimą Uždarbis.lt pardavimą, neigiamų ateities prognozių tarp narių buvo labai daug:
   
  – niekas nepirks;
   
  – niekas nusipirkęs nieko nedarys;
   
  – viskas bus sugriauta ir sunaikinta;
   
  – viskas bus nepagrįstai apmokestinta.
   
  Kadangi pirmieji trys spėjimai jau nepasitvirtino, atrodo, jog dabar visi labiausiai baiminasi ketvirtojo.
   
  Negaliu kalbėti už naujuosius savininkus, bet manau, kad jie puikiai supranta, jog Uždarbis.lt nariai niekada nemokės už dalykus, kurie jiems nesuteikia jokios aiškiai išmatuojamos finansinės naudos.
   
  Jeigu daugumai narių atrodo, kad šiuo metu nelabai yra už ką Uždarbis.lt mokėti, tai vienintelis būdas jį sėkmingai apmokestinti būtų pasiūlyti dalykus, kurie iki šiol forume dar niekada neegzistavo. Ar dėl to kas nors galėtų būti labai nepatenkintas?
   
   
  Visi kiti pasiūlymai yra puikūs, tik šiam niekaip negaliu pritarti.
   
  Minusų sistema Uždarbis.lt buvo panaikinta todėl, kad ji tiesiog neveikė: kiekvienas narys turėjo savo supratimą, ką jo "minusas" reiškia.
   
  Blogiausia, kai jis reiškia "Nesutinku". Nes tokiu būdu nariai greitai yra "ištreniruojami", kokios nuomonės forume yra populiarios, ir kokios ne, – ir galiausiai pradeda vengti išsakyti dalykus, kurių didžioji auditorijos dalis tiesiog nenori girdėti.
   
  Jeigu "minusas" reikštų tik "Nevertingas turinys" – viskas būtų puiku. Bet tuomet minusuoti reiktų leisti tik nariams su bent 200+ reputacijos taškų – kurie bendruomenėje jau yra įgiję pakankamai kitų pasitikėjimo.
   
  Mano paties rekomendacija naujiesiems savininkams perleidžiant Uždarbis.lt buvo tiesiog palengvinti raportavimo procesą.
   
  Jeigu nariams užtektų paspausti "Pranešti" mygtuką ir tuomet pasirinkti priežastį iš populiariausiųjų sąrašo, moderavimą beveik būtų galima automatizuoti: kai pakankamas skaičius narių pasirenka tą pačią priežastį, pranešimą automatiškai slėpti.
 25. Patinka
  Kernius gavo reakciją nuo Druski Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Sveikinimai su puikia pradžia :)
   
  Iš tikrųjų sunkiausia per paskutinius mėnesius buvo atrasti žmogų, kurio rankose Uždarbis.lt daugiau nebestovėtų vietoje.
   
  Manau, kad dėl Manto ir jo komandos noro bei galimybių toliau jį vystyti niekam dabar neturėtų kilti jokių abejonių.
   
  Ne pakeisti forumą skelbimų portalu, o papildyti jį kai kuriomis skelbimų portalų funkcijomis. Manau, kad išanalizavęs paskutinių 10 metų Uždarbis.lt naudojimosi statistiką tokią rekomendaciją pateiktų praktiškai kiekvienas.
   
  Uždarbis.lt turi milžinišką lankytojų srautą iš paieškos sistemų – todėl nesvarbu, kokia tolimesnė vizija bebūtų, tikiu, kad forumas iš jos tikrai niekur artimiausiu metu nedings.
×
×
 • Sukurti naują...