Pereiti prie turinio

Kokia dali pinigu butu galima atgauti uz apmoketas studijas?


Rekomenduojami pranešimai

pats moki? geriau, kad moketu dirbantis asmuo, tarkim mama, % Tiksliai nepamenu, bet ta galima padaryti mokesciu inspekcijoj :) mano mama ta daro sekmingai jau 3 metus, kazkada mokejausi savo vardu uz studijas, tai kilo kazkokiu problemu del grazinimo

 

ar yra skirtumas kas moka?

pasiimi pazyma is rastines, kad sumoketa, o kas nori, tas priduoda pazyma ir susigrazis jis pinigus

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

is kur tie 25%? taigi buvo 33%, paskui 27%, paskui 15%, o siemet jau sake nebegrazins, nes pasibaige "akcija", davai kas nors su realiom ziniom pasireikskit, o ne is nuogirdu...

apie kokius tu cia .. kalbi, realiste tu, akcininke jei sakau, kad grazina tai vadinasi grazina :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

apie kokius tu cia .. kalbi, realiste tu, akcininke jei sakau, kad grazina tai vadinasi grazina :)

Tu dirbi vmi?

 

GPMĮ

21 straipsnis. Iš pajamų atimamos gyventojo patirtos išlaidos

 

1. Iš pajamų gali būti atimamoms šios per mokestinį laikotarpį patirtos nuolatinio Lietuvos gyventojo išlaidos:

 

4) už studijas (kurias baigus įgyjamas aukštasis išsilavinimas ir (ar) suteikiama kvalifikacija, taip pat doktorantūros bei meno aspirantūros studijos) studijuojančių nuolatinių Lietuvos gyventojų sumokėtos sumos. Jei už studijas sumokėta skolintomis lėšomis (tam tikslui paimta iš kredito įstaigos paskola), tai iš pajamų gali būti atimta per mokestinį laikotarpį grąžinta šios paskolos dalis.

 

2. Tais atvejais, kai ne vyresnis kaip 26 metų studijuojantis nuolatinis Lietuvos gyventojas nėra pajamų mokesčio mokėtojas arba neturi galimybių pasinaudoti teise iš pajamų atimti sumokėtas už studijas, nurodytas šio straipsnio 1 dalies 4 punkte, išlaidas, šias išlaidas laikantis minėto punkto nuostatų gali iš savo pajamų atimti vienas iš tėvų (įtėvių) arba globėjų.

 

3. Bendra atimamų išlaidų, nurodytų šio straipsnio 1 dalyje, suma negali viršyti 25 procentų sumos, apskaičiuotos iš visų mokestiniu laikotarpiu gautų pajamų atėmus šio Įstatymo 16 straipsnio 1 dalies 1–5 punktuose nurodytas sumas.

 

4. Išlaidos atimamos tik iš nuolatinio Lietuvos gyventojo gautų pajamų apskaičiuojant pajamų mokestį už mokestinį laikotarpį pateikiant metinę pajamų mokesčio deklaraciją.

 

Nuolatinis Lietuvos gyventojas, kuris mokosi ar studijuoja, iš savo 2009 metų ir vėlesnių mokestinių metų metinių apmokestinamųjų pajamų gali atimti per mokestinį laikotarpį, t. y. per kalendorinius metus, už profesinį mokymą, kurį baigus įgyjama pirma kvalifikacija, ir (ar) studijas, kurias baigus įgyjamas pirmas pagal atitinkamą studijų pakopą aukštasis koleginis ir (ar) universitetinis išsilavinimas, taip pat už pirmas mokslo doktorantūros bei meno aspirantūros (meno doktorantūros) studijas bei (ar) studijas pagal laipsnio nesuteikiančias studijų programas, kurias baigus įgyjama pirma atitinkama kvalifikacija, kurią teisės aktų nustatyta tvarka suteikia aukštoji mokykla, Lietuvos ar užsienio valstybių profesinio mokymo teikėjui ar aukštajai mokyklai sumokėtas sumas.

 

Atkreipiame dėmesį, kad ši lengvata nuo 2009 m. sausio 1 dienos taikoma tik įmokoms, sumokėtoms už profesinį mokymą, kurį baigęs gyventojas įgys pirmą kvalifikaciją, už pirmas profesinio bakalauro, pirmas bakalauro, pirmas magistro, pirmas mokslo doktorantūros, pirmas meno aspirantūros (meno doktorantūros) ir studijas pagal laipsnio nesuteikiančias studijų programas, kurias baigus įgyjama pirma profesinė kvalifikacija.

 

Tačiau GPMĮ pakeitimo įstatyme numatyta, kad įmokos už studijas ir (ar) profesinį mokymą už 2008–2009 m. rudens semestrą, atsižvelgiant į Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 21 straipsnio 1 dalies 3 punktą, iš pajamų gali būti atimamos neatsižvelgiant į tai, kelintas aukštasis išsilavinimas ir (ar) kvalifikacija įgyjama baigus šias studijas ir (ar) mokymą. Vadinasi, įsigaliojus GPMĮ pakeitimo įstatymui po 2009-01-01 sumokėtas už paminėtą semestrą sumas (ne už pirmąjį aukštąjį išsilavinimą ir/ar pirmąją kvalifikaciją) galima bus atimti iš 2009 m. gautų apmokestinamųjų pajamų.

 

As moku uz magistra. Anksciau sake, kad nebegrazins daugiau uz mokslus, ir dar pasirodo neturejo grazint uz ne pirma aukstaji. Bet cia raso, kad prieme kazkoki pakeitima ir turetu grazint. Taigi eisim i vmi ir ziuresim ka sakys.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Em grąžina tuos pinigus. Nesvarbu kas mokėjo pats ar mama ar tetis ar sutuoktinis. Pinigus gali atsiimti tėvai, pats arba sutuoktinis! Atgaunama suma yra 15% nuo praitais metais sumokėtos sumos.

Ir apie kokias pažymas šnekat eiti pasiimti iš kur? Prisijungi per e-bankininkystę -> E-paslaugos -> VMI deklravimas ir viskas ten yra.

Tik ką tik žiūrėjau dar nėra deklaracijų už praeitus metus.

Redagavo Feedback
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...