Pereiti prie turinio

Ginčai dėl pravažiavimo per sklypą


Rekomenduojami pranešimai

Sveiki,

 

Aš nenusimanau, tad gal situaciją paaiškinsiu blogai. Bet laukčiau patarimų kaip tvarkytis.

 

pažįstamiems nutiko tokia situacija:

 

Pažįstami turi sklypą, kuriame statosi namą. Visai nesenai šalia jų nusipirko kaimyninį sklypą. Problema tame, kad kelias įvažiuoti yra iki draugų sklypo, o iki to kaimyninio nėra, tad tas kaimynas važiuoja per draugų teritoriją. Dokumentuose toje vietoje, kur važiuoja per sklypą kelio nėra nurodyta, bet yra servitutas tiesti požeminiams vamzdžiams. Bet tas kaimynas tvirtina, kad ten kelias ir jie nori jį ten pasidaryti. Buvo bandyta eiti aiškintis, nieko jie neklauso, pasakė, kad jei reikės, teismą laimės, pamokės kam reikia. Jis to miesto svarbus žmogus, turi pinigų.

 

Ką patarsite šiuo atveju daryti?

 

Jie nenori veltis į ginčus, teismus.

Jei tą sklypą perduoti pardavinėti į NT pardavinėjančias įmones, kad jį bandytu parduoti ir kaip tada būtų dėl to kelio? Ar kaimynas ką nors galėtu daryti, kol sklypas nėra parduotas, o jei pradėtu daryti, ta firma neturėtu pradėti prieštarauti?

 

Tikiuosi teisingai paaiškinau. Gal kas esate susidūrę.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Privažiavimas prie sklypo turi būti užtikrintas. Klausimas tik ar yra kitų variantų tai padaryti, aplenkiant tavo pažįstamų žmonių sklypą. Reikėtų nagrinėt konkrečią situaciją - kam priklauso kitos žemės, kokios galimybės įrengti kelią per jas.

 

Teisėje egzistuoja viešpataujančiojo ir tarnaujančiojo turto sąvokos. Šiuo atveju, viešpataujantis turtas yra tas, prie kurio privalu užtikrinti privažiavimą. Tarnaujantis - sklypas, per kurį jis turės būti užtikrintas.

 

Iš esmės, jūs turite išanalizuoti situaciją dėl galimų privažiavimo prie sklypo užtikrinimo alternatyvų. Tačiau tas kaimynas yra teisus - jis turi teisę reikalauti privažiavimo į savo sklypą ir tam gali būti panaudojama svetima žemė. Kas dar aktalu, yra tai:

 

Dėl servituto nustatymo atsiradę nuostoliai atlyginami įstatymų nustatyta tvarka. Įstatymais, sutartimis, teismo sprendimu ar administraciniu aktu gali būti nustatyta viešpataujančiojo daikto savininko prievolė mokėti vienkartinę ar periodinę kompensaciją tarnaujančiojo daikto savininkui.

 

T.y., jei jau bus nustatytas servitutas, kaimynas turės už tai kompensuoti patirtus nuostolius.

 

Daugiau info apie tai gali rast Civiliniam kodekse. Skaitytk apie servitutus.

Redagavo Giedrius
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...