Pereiti prie turinio

GSoul

Patvirtinti nariai
  • Pranešimai

    114
  • Užsiregistravo

  • Lankėsi

  • Laimėta dienų

    2
  • Atsiliepimai

    100%

GSoul Pranešimai

  1. prieš 3 valandas, Enemy02 parašė:

    Miniau dviratį ir žiūrėjo širdies darbą, tada kabino aparatą stebėti visą parą širdies darbą. Ir gavosi tokios išvados. Liepė vykti pas 3 lygio kardioologą, bet kad nežinau kaip rast, kažkaip nukėliau ir dar vis nukėlęs.

    Baisu kaip suaugęs žmogaus nežino, kas yra 3 lygio specialistas ir dar baisiau, kad jam neišaiškina.

    Mūsų sveikatos sistema sukurta taip, kad pacientų srautai būtų išskaidyti per lygius ir pagalba būtų suteikiama efektyviai (kitu atveju pas specialistą lauktume po kelis metus).
    1 - lygis šeimos gydytojai
    2 - lygis gydytojai specialistai (specializuojasi)
    3 - lygis, paprastai tariant, jau aukščiasias lygmuo ir jie jau daro operacijas ir pan.

    Tai tokio lygio specialistai dirba ligoninėse - Kauno klinikos, Vilniaus santariškės ir pan. (plačiau čia - https://vrm.lrv.lt/uploads/vrm/documents/files/III lygio ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos.pdf, tik negaliu patvirtinti kad up-to-date).

    Tai jei turi siuntimą, registruojasi ir lauki (dažnu atveju mėnesiais). Nu ir nereiktų delsti, nes kaip minėjau - lauksi mėnesiais ir tai.

     

  2. Mano patirtis tokia - gyvenu prieš viršutiniam aukšte, stogas naujas - pro jį vanduo neturėtų prasiskverbti, tačiau mano daugiabutyje vanduo gali prasiskverbti per pačius blokus (pvz šoninis lietus) - tokių atvejų yra buvę.

    Tai prieš 3 metus buvo tik vienas draudimas, kuris dengtų tokio pobūdžio žalą.

    Šiais metais vėl buvau perbėgęs per visus draudikus, tai dabar 2 ar 3 jau dengia, tačiau sąlygom prastom (maža max suma arba tik vienam incidentui per visą draudiminį laikotarpį) - ir čia kalba eina apie max planus.

    Tai man šiai dienai tenka compensoje draustis.

    41kv. butas - 113 eur (su civiliniu draudimu ir pagalba namuose). 
    Dar atkreipčiau dėmesį, kad neapsimokėjo prasitęsinėti ankstesnio (buvo pasiūlymas 134 eur.), tai tiesiog nuėjus į internetį puslapį ir susipildžius vėl viską pavyko gauti pigiau (113). Tai neprisigaukit su išankstiniais pratęsimais (čia logika lojalaus kliento neveikia, panašu).

     

    Aš turbūt sakyčiau taip, jei turi visiškai naujos statybos butą su garantiniais, tai turėti min labiau planus (tiesiog rizika mažesnė ženkliai), jei senos ar yra kokių kitų rizikų (pvz. neadekvatūs kaimynai, kurie gali užlieti), tada plėsti dengiamų žalų aibę/sumas.

  3. prieš 3 valandas, Stanley parašė:

    Šiaip pirkėjo rūpestis yra kreiptis į bankus ir išsiaiškinti savo finansines galimybes PRIEŠ ieškant būsto. Niekas neatiduoda avanso jei pirkėjui nedavė paskolos, pats kaltas, kad vaikšto visur avansus dalina be reikalo. Kol tu lauksi atsakymo iš banko gali prarast kitus pirkėjus. Išimtis nebent tuo atveju jeigu paskolos nedavė būtent tavo parduodamam būstui, pvz., nebaigta statyba, medinis ir pan. Nors nesu girdėjęs kad neduotų paskolos butui didmiestyje. 
    Jei bandysi atsiginti nuo nerimtų žiūrinėtojų, tai prie to pačio gali atbaidyt potencialius pirkėjus, neverta. Apžiūrų bus tikrai daug iš pirmo karto neparduosi. Daug bus tokių, kurie atvažiavę siūlys neadekvačiai mažesnę kainą, tai gali nebent dėl to užsimint, kad negaištų laiko jei tikisi daug nuderėt. 
    Kad pačiam nevažinėt pastoviai gali kokiam pažįstamui bedarbiui duot raktus, kad jis rodytų butą interesantams. O kas norės atvažiuoti antrą kartą reiškia jau rimtai susidomėję ir dėl jų galėsi atvažiuoti pats. 

    Čia jau šiek tiek nesutikčiau. Pasitikrinti prieš - taip, bet tai visiškai ne faktas, kad duos paskolą konkrečiam būstui. Padarysi vertinimą ir pamatysi, kad 30k skiriasi prašoma kaina - tai kas tada? Nepamiršk dar kad ir vertinimas kainuoja. Čia tarp kitko pliusas brokeriams ar pardavėjams, kurie pasidomėje vertinimu yra (patyrę brokeriai dažniausiai kelių tūkstančių tikslumu gali pasakyti).

    Dabar jau tikrai norma į sutartį įtraukti sąlygą dėl paskolos negavimo ir pinigų grąžinimo. Aš pats intensyviai dairausi tiek buto tiek namo ir galiu pasakyti, kad ne vienas ir ne du yra, kurie bando parduoti virš rinkos kainos (ir kaip tyčia be brokerio).

    Su butais gan lengva per untu pasitikrinti, teko lankytis viename, kuriame jau virš untu max rėžio dar prašo 30k, tai ir stovi pusę jau metų.

    O šiaip patarčiau, jei butas, pabandyti untu - jei daug pardavimų aplinkuj, tai tikslumas gan neblogas.

  4. Prieš valandą, Tmaster parašė:

    tiek gsoul tiek stanley pasakysiu iš patirties. A++ kainuoja trečdaliu brangiau nei A ar A+, nes reikia su putplasčiu išpūsti sienas iki pusmetrio storio. Bei mūrą ištepti papildoma garo izoliacine mastika dėl sandarumo, jei tą daraisi pats, sutaupai pinigų, jei ne, tai šitie darbai pabrangsta, nes yra daromi tik dėl a++ efekto.

    Saulės elektrinė nereikalinga, jei expertams nerodai rekuperatoriaus ir kondicionieriaus. Šituos du agregatus pastačiau labai nesenai, tik po a++ sertifikavimo ir namo pridavimo 100%. Nes a++ namas turi teoriškai išlikti energetiškai efektyvus, jei šitų agregatų nėra, jis toks ir būna.

    Yra niuansų, kuriuos naudinga žinoti. 😄 pas mane a++, bet neturiu nei nutolusios nei lokalios elektrinės

    Na kaip ir rašiau - prasideda niuansai 😄

    O tai nebuvo gaila apdailos paskui vedžiojant į kiekvieną patalpą rekupo oro padavimą/išsiurbimą?
    Ir su kondiške, kiek suprantu irgi, jei į kiekvieną patalpa - vėl visur vedžiotis + kondensatui dar papildomai sienuose "siurbliukus" pasidaryti, kurie stumdytų jį. Tai jei daugiau įsirengta, gaila apdailos.

    Tiesa, o tai kaip ta a++ be rekupo gali būti - tai kaip vedinimas tada? Aš kiek suprantu, A++ ant tiek izoliuotas, kad ten atidarytas langas 0 yra, tai kaip tas namas be rekupo prisiduoda išvis? Ar a++ ir vėdinimas nieko bendro? o.O

    Nes daugiabučiuose jau nuo A+ yra must rekupas, kiek suprantu.

  5. Kiek teko kalbinti kolegas, kurie statėsi - visi sakė, jog nekartotų. Tikrai daug visokių niuansų yra ir nervų palikta.

    Jei kažkokia įmonė stato daugiau projektų (ten 4+ namus), jų kainą (nuo dalinės apdailos) nėra labai ženkliai didesnė negu statytum pats samdant įmones.

    Tai aš susidariau įspūdį, kad statyti apsimoka kai pats kažką daug žadi/gali daryti statant arba nori kažko išskirtinio. Kitu atveju - tiesiog dairytis dalines arba pilnos apdailos / pagyventus namus.

    Kotedžo/sublokuoto namo minusai - kaimynai. Norėsi kažką pasidaryti reikės sutikimų/leidimų iš jų. Jei pvz statai - gali negalėti priduoti, kol kitas neįsirengs, tada visokie ginčai/nesutarimai ir t.t.

    Teorinis pliusas kotedžo, kad jei kažkas nutinka namui, visi kaip ir turėtų mestis ir tvarkyti, bet vėl prasideda nesutarimai ir tenka vienam. Kotedžo sklypai dažniausiai juokingo dydžio, o prižiūrėt vistiek reikia, bet kur laikyti daiktus - nevisada yra. 

    Dar kitas niuansas, statant reikia nemažai cash turėti, būtų gerai iki dalinės apdailos, o tai su sklypu ir visai leidimais gali siekti 150-200k (čia kalbant jei pats nieko nedarai). Vien geresni sklypai su leidimais/komunikacijoms eina po 40-70k+.

    Kitu atveju ten viskas apsunkėja, nes bankai nenoriai skolins / skolins su terminais, kurie bus galvos skausmas, nes visi vėluoja amžinai ir t.t.

    Šiaip A++ jau statytis daugiau vargo, nes kiek suprantu jau tada reikia geoterminio šildymo arba saulės elektrinės (kas dar išpučia kainą).

  6. prieš 2 valandas, neprisimenu parašė:

    1. O kokie tavo argumentai ir kodėl pardavėjas privalo jų klausyti? Aš mašiną pardavinėju, man irgi skambino pirkėjas kuris mane bandė įtikint, kad jei ne aš atsukau ridą, tai kažkas tą padarė anksčiau užsienyje. Tai aš dabar turiu išklausyt ir pritart jo argumentui, kuris paremtas prielaidomis? Kokio by*** jis man skambina, jeigu jam ta mašina netinka? Taip pat ir tu, kokią tu teisę turi kažką aiškint pardavėjui ir įrodinėt savo tiesas, jei tu to buto vistiek nepirksi? Pavyzdys aišku nevisai į temą, bet niekas neprivalo pritarti tavo argumentams, nes jų teisingumas gali būti abejotinas. Galų gale kiekvienas turi savo nuomonę, kas tau atrodo minusas, gal kažkam pliusas.

    2. Ketvirtam argumente rašai, kad jau visą rinką žinai, bet pirkimo procesas tau neva kažkoks tamsus miškas. Gal tau ir Maximoje atsiskaitymas už maisto prekes kelia nerimą? Kiek pats bendravau su vertintojais, pries užsakant paslaugą pasako įvertins reikiamai sumai, ar ne. Jei ne, - neužsakinėji paslaugos.

    5. Jei verkiant reikia atnaujint baldus, geriau palikt senus arba išvis juos išmesti – naujas pirkėjas nusipirks juos pagal savo skonį. Gal tas tavo atnaujintas virtuvinis pagal rekomendacija bus net šlykštus prikėjui, nes netikiu kad investuosi į kokybiškus, pagal individualų užsakymą gaminamus baldus. Čia tas pats kas parduodamai mašinai nupirkt naujas padangas – pirkėjas už tas padangas ant automobilio nei centu daugiau nesumokės.

    6. Tas kainos pasakymas juokingai skamba. Lyg už didesnę kainą pirkėjas refreshins skelbimą pusę metų ir tik tada priims sprendimą pirkti. Čia laimės dalykas, kiekviena prekė turi savo pirkėją, gali ir už didelę kainą parduot butą greitai, jei tuo metu tam tikras asmuo ieškos būtent tokio tam tikroje vietoje esančio buto. Aišku, įdėjus skelbimą už žemesnę nei rinkos kainą, pardavimas bus staigesnis. Bet teigti, kad už tokią kainą parduodama per savaitę, o už tokią per mėnesį, o už dar kitokią per pusę metų – visiška nesąmonė.

     

    Prieš 11 minučių, TEGAS parašė:

    1. Tvarkingesnis / gražiau atrodantis butas daug greičiau parsiduoda. Vertės gal ir nepakelia, bet peržiūrių ir susidomėjusių iškart daugiau. Nuolatos perku butus nuomai, visalaik ieškau - pastovus pirkėjas. Aš vertinu jog nereiktų jokių remeontų, papildomų baldų ar buitinės technikos ir iškart į nuomą leisti, net tas pačias foto naudoju kaip pardavime buvo. Tai patenkinama buto buklė man prioritetas. Manau ir perkantys sau, tai vertina, nes tikrai ne visis turi dar papildomai remontui ar visus baldus/buitine technika susipirkti, ypac jei prieš tai nuomavo, kur viskas buvo. Galu gale mes čia kalbam apie ekonominį NT segmentą, kur brokeris tikrai gali padeti is#####astinti NT. 

    2. Aš žinau visus procesus, bet man realiai daug lengviau kai brokeris atstovauja pardavėją. Nereik man apsikrauti aiškinant kokių dokumentų reiks, tartis su notaru, derinti laikus ir pnš. Taip pat daug paprasčiau su brokeriu aptarti visas sąlygas ir kas geriausia - man net nebutina su savininkais susitikti, su jais net apziureti buna problemu, tai jie dirba tai isvaziuoja - reikia abiems patogaus laiko. Brokeris prisitaiko prie manes. Tas pats is pardavejo puses, jog nereik vazineti rodyti, klausyti kiekvieno durniaus kuris aiskina koks shh butas, nereik paciam del notaro jaudintis ar pirkeja uz rankos vedzioti ..

    3. Kainos pasakymas yra teisybe, tik reikia teisingai suprasti, jog turima omenyje, kad brokeris sako, jog idejus uz adekvacia kaina, gali tiketis parduoti per kelias savaites. Idejus uz didesne gali tekti laukti rimto pirkejo kelis menesius, kuris vistiek nusideres iki tos pirmos adekvacios, arba pats per 3 menesius nuleisi, nes niekas neperka. 

    @TEGAS dalį mano išsakytų minčių pakartojo.

    @neprisimenu Ignoruosiu emocingą aprašymą ir lyrinius nukrypimus, mano mintis buvo paprasta - profesionalus  brokeris taupo tavo laiką ir gali pagelbėti parduoti brangiau - už tai ir susimoki. Gali viską daryti ir pats, bet manau tikimybė parduoti brangiau vis tiek turi asmuo, kuris tuo verčiasi profesionaliai. O jei ir nepavyks brangiau - tai bent tau bus paprasčiau ir mažiau nervų. Gali viską ir pats daryti - nieko čia blogo nėra, tiesiog reikia nusiteikti kad tai yra darbas ir teks dirbti.

    Iš mano pusės lyrinis nukrypimas:

    Argumentai turi būti objektyvūs - tai vertė. Draudimai gi išskaičiuoja vertę, taip? Mano atveju, apynaujų butų realią kainą išskaičiuoti nėra sunku - gali rasti ir už kiek pirktas ir kiek toje vietoje vid. kv. kaina pakilo (yra ataskaitos), už kiek kaimynai pardavė nesenai ir t.t. Įrengimo kainą irgi išskaičiuoti galima nesunkiai. O neįmontuojamų baldų išvis per daug ir nevertini - dažnai juos pasiima (bei gali tai susiderinti).

    Jei man kažkoks išplanavimas/dizainas/vieta nepatinka, aš nei savo laiko gaištu nei pardavėjų. O jei objektas atitinka kriterijus, aš rimtai pasidarau namų darbus (ir ne tiek dėl pačio objekto, bet ir pačio savęs). 

    Tarp kitko, automobilio ir būsto pirkimo palyginimas yra nekorektiškas - visiškai skirtingi dalykai. Būstui yra daug daugiau kriterijų, įsigyjimo procesas ženkliai ilgesnis (su banko paskola) ir vertė/našta/įtaką gyvenimui didesnė.

    @neprisimenu palinkėsiu kultūringiau diskutuoti.

  7. Aš pats dabar esu pirkėjo pozicijoje ir jau nebe pirmas mėnuo intensyviai ieškau buto.

    Tai keli pastebėjimai:

    1. Ne vienas pažįstamas sakė išvis ignoruoti būstus, kurie pardavinėjami be brokerių (antrinės rinkos), nes dažniausiai daug problematiškiau viskas (kol kas tai pasitvirtino, kiek buvau - argumentų neklauso, prisisvaigę/idealizuoja būstą).
    2. Man kaip pirkėjui, brokeris irgi yra privalumas, nes jis sutvarko visus formalumus (įskaitant ir tai, kad padės surast vertintoją, kuris ir įvertins tokiai sumai arba pasakys iškarto kad +- tiek pritrūks) ir įstraukimo tiek man tiek pardavėjui reikia minamalaus.
    3. Normalesni brokeriai ima nuo 3%.
    4. Pats kone jau visą Vilniaus antrinę rinką tam tikrame rėžyje/metuose jau žinau - tai stovintys būstai dažniausiai yra be brokerių pardavinėjantys.
    5. Normalus brokeris pasakys, ką paremontuot/patvarkyti, kad pakelti jo vertę. Pvz kolega pakeitė virtuvinio komplekto fasadus, pasistatė lovą šeimyninę (miegojo atskirai) ir t.t. - tas išties padėjo.
    6. Taip pat brokeris įprastai iškart pasakys, už kokią kainą gali parduot per sav., per mėn, ar per 6 mėn..
    7. Man, kaip pirkėjui, brokerio minusas - melas, per visus galus - bet tau kaip pardavėjui dzin.

     

    Kaip ir pardavėjų būna nenormalių, taip ir pirkėjų - tai jei nemėgsti pardavinėjimo - geriau brokeris. Čia reikia suprast - kainuos laiko ir nervų - ir tu arba tuos 3-8k palieki brokeriui ar pats vargsti.

     

    Pabrėžiu, kad čia kalbėjau apie normalius brokerius, o ne tuos kurie ant autobusų reklamuojas, kad klientų rastų.

  8. Prieš 20 minučių, WinSim parašė:

    Juokinga, jeigu tai tiesa.

    Pasirodo, jeigu moki programuoti, dar nereiskia, kad turi smegenu. Jeigu dirbama uz tokias sumas.

    Nelabai supratau tokio pareiškimo.

     Jeigu turėtą omenyje, kad per mažai, tai reiktų atkreiptį demėsį:
    - Kalbama apie daugumą, o ne apie išskirtinius atvejus (pvz darbas full remote Šveicarams, tai kiti pinigai gaunas arba darbas vienu metu per kelis kontraktus arba darbas iš šalies kur tax rate <10% ir t.t.)
    - Yra daug žmonių, kurie nenori išeiti iš komforto zonos ir jiems gerai tiek kiek uždirba - patenkina jų poreikis. Tie kas nori didesnių pinigų ir to siekia - tas ir gauna
    - Įvairius bonusai/opcijonai neįtraukti čia

    Dar kiek teko diskutuoti, tai Lietuvoje uždirbant 3500-4000 praktiškai yra atitikmuo San Franciskui su 100k+ per metus, vien dėl to pačio pragyvenimo lygio. 

  9. Tai dėl IT.
    Programuotojų atlyginimai - https://www.youtube.com/watch?v=4VlXIg2BAzg&ab_channel=ProgramuotojoKarjera
    Testuotojų/kokybės užtikrinimo specialisto atlyginimai - https://www.youtube.com/watch?v=dWS3pP9ycDM&t=314s&ab_channel=Deimokas

    Reiktų atkreiptį dėmesį, kad junior specialist nėra ta patus žmogui ką tik baigusiam mokslus, tai reiktų skirstyti maždaug taip:
    Pradedantysis  +/- 700-1000
    Junior 800-1300
    Mid 1300-2200 (labiau nuo 1500)
    Senior 2200-3500 (ir daugiau)
    Lead/Manager. 2500-4000 (ir daugiau).

    Dar didelis skirtumas gali susidaryti nuo to ar dirbama pagal darbo sutartį ar pagal kontraktą. Senior kontrakto tarifai (Baltijos rinkoje) 35-45 eur./val. (prieš mokesčius).

    Dėl IT reikia suprasti, kad dirbama praktiškai ne LT rinkoje ir darbuotojai konkuruoja pasaulinėje rinkoje - to pasekoje ir atlyginimai tokie. Dabar labai didelio skirtumo ar dirbti Vilniuje ar Berlyne kaip ir nebėra (atsižvelgus į pragyvenimo kaštus).

  10. Prieš 45 minutes, zilvinaspet parašė:

    Ant lovos šuns neleidžiam, ir kiekvieną dieną važinėja siurblys robotas, kuris puikiai susitvarko, išsiurbia visus kampus, visada galima susitarti po nuomos sutarties pasibaigimo išsikraustant išvalyti butą, ar nustamdyti kad kažkas išvalytų nuomotojų sąskaita, bet kam taip kategoriškai sakyti, kad ne. ? Gaila. 

    Aš pats turiu augintinį ir drįsčiau su tavo nuomone nesutikti - augintinis yra kaip mažas vaikas, nevisada prognozuojamas ir gali nemaloniai nustebinti.

    Pavyzdžiui, mūsiškis iki metų/net pusantrų viską graužė, nesvarbu kad buvo žaisliukų ar aktyviai leidžiamas laikas su juo (o čia paprastas bišonas, net ne aktyvus šuo). Tai realiai gelbėjo tik narvas išėjus iš namų.

    Iš nuomuotojo pusės viskas paprasta - tai yra papildoma rizika ir dažnu atveju, deja, pasiteisinanti. Kas iš to, kad ten paliksi didesnį užstatą, su dabartinėmis remonto/paslaugų kainomis jo tiesiog nepakaks - dar apturėsi papildomo vargo (nuomuotojo laiko kaštai).

    Šitos temos autoriui - pirmą pačiam įsigyti ir gyventi, o paskui jau žiūrėti pagal situaciją ? Gal sumanysi emigruot/pakeisti miestą ar būsto "upgrade" pasidaryti, galėsi nuomuoti tada.

    Kaip forumiečiai minėjo, su nuoma nėra viskas taip gražu + dabar čia jos aukso laikas buvo/yra, bet neaišku kiek tai tęsis.

  11. prieš 3 valandas, Stanley parašė:

    Marža nors ir nedaug, bet skiriasi tikrai. Su IV gavau geriausią pasiūlymą 2,39% ir bankai į derybas net nesileido, kai tuo tarpu samdomo darbo tuo metu gaudavo apie 2,2% ir dar būdavo galima derėtis. 

    0.19 yra gan daug. Skolinantis 100 000 - 30 metų, būtų apie 4000 papildomai palūkanoms (arba ~10% daugiau palūkanų bankui per 30 metų).

    Tai bet ar žmogus turi tokią pat istorija / tokias pat pajamas / tokia pat verslo sritis / objektas tokio pačio tikėtino likvidumo / kokį dydžio pradinis įnašas ir t.t.? 

    Nereiktų lyginti, kaip čia išsireiškus, apelsino su mandarinu, nors ir panašu, bet ne tas pats.

    Kiek supratau, pajamos tik nurodo max sumą, o visą kita susideda iš daug kitų kriterijų. Ir kaip pats rašei, labai individualus dalykas, nes kiekvieną vertina atskirai.

    Mano atveju - IT - šiai dienai preliminariai būtų 1.9 ir nesvarbu ar IV ar darbo santykiai. Aišku, jei imi kažką priemestį/tolėliau nuo miesto, tai ir įnašas auga ir marža gali padidėti.

  12. 2022-06-08 20:05, GSoul parašė:

    Na čia jau būtų mano spekuliavimas (nieko neparemtas), bet spėčiau:
    Atmeta apie 20% mokesčiams
    Ir nuo likusios sumos atmeta išlaidas arba 30%.

    Tai jei tarkim gaunam 3000 eur IV.
    Mokesčiam - 6556 (metams), kas būtų apie 18.2% (pastaba: gpm mokestis kinta nuo pajamų)
    Tada nuo likusios sumos atmetam 30% ir lieka apie 1717, kas būtų ~57% nuo 3000.
    Tad jei atmeta 40-50% - kaip ir nestebintų.
     

    Susisiekiau su Swedbank, tai skaičiuoja kaip ir rašiau - atmeta išlaidas pagal deklaracija ir mokesčius. Tai grubiai ir gaunasi apie ~50% su sąlyga, kad išlaidos neviršyja 30% (jei viršyja, tai procentas didėja).

    Atkreipė dar dėmesį, kad jei pvz dirbai IV ne nuo metų pradžios, pajamos dalinamos vis vien iš 12, nes deklaracija yra metinė (t.y. jei pradirbai su IV tarkim 10 men, pajamas visvien dalins is 12).

    Banko maržos nelabai kinta nuo to ar dirbi IV ar pagal darbo santykius. Labiau atsižvelgia ar stabilios pajamos (ar nėra šuolių), kaip su išlaidomis, kaip sekasi vykdyti kitus įsipareigojimus, ar nebūtą vėlavimų ir t.t.

  13. Prieš valandą, Stanley parašė:

    Esmė, kad samdomam darbe viskas daug maž standartiška ir prognozuojama, o su IV ar kita verslo forma viskas individualu ir kol pats nesikreipsi į bankus tol nieko nežinosi, forume niekas tau nepasakys.

    Žinau kas prekiavo valiutomis, turėjo MB su neblogom pajamom, bet bankai išvis paskolos nedavė, nes neva rizikinga veikla. 

    Tai bet konkrečiu pateiktu pavyzdžiu - banko sprendimas yra logiškas.
    Prekiavimas valiutomis priskiriamas trading (liet. spekuliavimui), kas yra priskiriama pačiai rizikingiausiai kategorijai, kurioje 90+% dalyvių ilgoje perspektyvoje atsidure minuse. Tik labai maža dalis geba tai atlikti profesionaliai ir neretai dirba tarptautinėse organizacijose. 

  14. Prieš 6 minutes, Mantaseo parašė:

    Tik įdomu kaip pajamas vertina, nes teko girdėti, kad pvz. jeigu uždirbi 2000 į rankas ant IV, tai tau paskolos galimybės skaičiuoja lyg uždirbtum pusę tos sumos kaip samdomam darbe t.y 1000 eur. 

    Nežinau kiek teisybės, nes vieni taip sako, kiti sako, kad nėra skirtumo, skaičiuoja vienodai, tik skiriasi kiek laiko turi būt parodęs pajamas, t.y šeši mėn ir du metai.

    Na čia jau būtų mano spekuliavimas (nieko neparemtas), bet spėčiau:
    Atmeta apie 20% mokesčiams
    Ir nuo likusios sumos atmeta išlaidas arba 30%.

    Tai jei tarkim gaunam 3000 eur IV.
    Mokesčiam - 6556 (metams), kas būtų apie 18.2% (pastaba: gpm mokestis kinta nuo pajamų)
    Tada nuo likusios sumos atmetam 30% ir lieka apie 1717, kas būtų ~57% nuo 3000.
    Tad jei atmeta 40-50% - kaip ir nestebintų.
     

  15. Kadangi metų pradžioje oficialiai užklausiau Swedbank dėl vertinimo dirbant skirtingomis formomis, galiu pasidalint:

    • Darbo sutartis - pusę metų
    • Individuali veikla - 2 metai. Išimtys būna taikomos IT srityje (įprastai išlaidų nėra ir pajamos stabilios) - kartais užtenka 1 metų.
    • Mažoji bendrija - 3 metai.

    Notes:

    • Tvarka galiojo metų pradžioje ir vadybininkas perspėjo, kad jinai gali būti pasikeitus per kurį laiką.
    • Skirtingi bankai skirtingai vertina. Bendra norma būtų bent 2 metai, jei dirbi ne pagal darbo sutartį. 
  16. Jei gerai suprantu, nėra viskas taip paprasta.

    Turi pateikti įrodymus, kad žmogus faktiškai nebegyvena ir kreiptis į institucija, kuri gali išdeklaravimą atlikti (gal galima atlikti tai ir internetu, bet įrodymų visvien reiks - pvz 5 kaimynų rašytinį nurodymą, jog asmuo nebegyvena).

    Jei gyvena, kiek sudėtingiau. Žmogui savanoriškai neišsikraustant gali tekti užsukti pas notarą, kuris išrašys dokumentą, jog žmogus per 2 mėn. privalo išsikraustyti. Tada jau galima ir su policija atvažiuoti.

    Kitaip tariant, jei leidžiama deklaruoti - tai neišeis taip paprastai atsisveikinti.

    Kiek greituoju būdų išskaičiau, tai saugiklis sutartyje ir deklaracijoje nurodyti iki kada gali gyventi - tada jau nebetenka tiesiog jokių apsaugų po to datos ir turi išsikraustyti.

    Apart tos išimties dėl nepilnamečių.

    Šiaip pataisykite, kas yra praktiškai susidūrę - nes kiek skaitau - nu nėra taip paprasta.
     

  17. Prieš valandą, DEZAVU parašė:

    Na mes į maltos bišoną žiūrime, mama turi, draugei jokios alergijos, tad mums tikrai tinka.

    Įdomu tik ką dėl maisto ką pasakėt, įdomu. Koks veislynas jei ne paslaptis? Ir visgi, ar imtumėte dar kartą iš veislyno, ar geriau neveislinį imtumėte? Žvelgiant į jūsų patirtį.


    Mes įsigijome nei iš veislyno nei iš daugintojų. Tarp kitko, kainavo dar brangiau nei iš veislyno.

    Tai buvo pirma ir paskutinė vada, specialiai taip darė - geriau kalytei vienos vados susilaukti prieš sterilizacija.

    Iš mano patirties, tėvų sveikata nenusako šunyčių sveikatos, bet turbūt tikimybė didesnė nei iš daugintojų vien dėl skiriamo dėmesio / rūpesčio.

    Dokumentai reikalingi vienareikšmiškai parodoms. Jei noras būtų juose dalyvauti - tai must.

    Taip pat atkreipčiau dėmesį, su veisliniais šunimis normalu laukti eilėje po pusmetį ar metus, rezervavus šuniuką.

    Taip pat kaip kažkas iš forumiečių minėjo, veislynai ruošia šuniukus, tai irgi atkreipčiau dėmesį, jog turėtų būti keista jei labai maža bandytų parduoti. Taip pat normalūs veislynai prieš parduodami apie Jus nemažai turėtų pasidomėti/paklausinėti ir pan.

    Šuo ne katė, reikia kiekvieną diena užsiimti.

    Atsakant į klausimą, jei yra lėšų tai imčiau su dokumentais vien dėl tos nedidelės tikimybės, kad gal bus geriau. Taip pat galėsite ir patys veisti, jei norėsite ir tai bus įdomu. + parodos. Tik Jūsų atveju pasitikrinčiau kaina su kitais veislynais ir pan.

    Tarp kitko, 1000 eurų be dokumentų skamba kažkaip ne kaip. Maltai nėra tokie reti ir kainas labai kelia dokumentai bei kilningumas (medis visas + titulai paradose). Ta prasme, nepirkčiau be dokumentų už tokią sumą bišono.

    Maltos bišonui alergijos irgi aktualios, tiesiog ypač pasimato jei baltas yra.

  18. Sveiki,

    Turiu garbanotą bišoną su dokumentais, tėvai lietuvos čempionai su visais tyrimais. Yra ir visas genetinis medis.

    Tai:
    - Mityba komplikuota, patys šunys itin alergiški maistui, tai tenka pirkti žalią mėsą, virti košes ir pan. Apie sausą maistą kalbos net nėra. Atradome topdog mėsos paplotėlius, tai dar kažkiek susitaupo laiko. Alergija pasireiškia nubėgusiomis akimis, ruduojančiu kailiu (baltas šuo) ir pan.;
    - Turi ligų:

    • Turi "distichiasis" - blakstienos auga į akies vidų ir taip ištisai dirgina akį. Su lazeriu šalinome už kelis šimtus eurų, vėl po mėnesio ataugo dalis. Tai čia gali žaist iki begalybės. Kiekvieno diena lašiname į akis. Veterinarė sakė, kad yra kas rauna jas , tai čia praktiškai profilaktiškai tektų daryt.
    • Šuniukui suėjo kiek daugiau nei metai. Pradėjo galinę koją kilnoti lauke tarsi susimušęs būtų. Pasirodo dažna žaisliukinių veislių potoligiją yra girnelės išnyrimas (ar kažkas tokio) - gydymas tik chirurginas. Tai čia ateitį gal dar pakomentuosiu.

    - Kailis reikalauja priežiūros. Į kirpykla eina dažniau šuo nei mano madam (apie save net nekalbu) - 2 x per mėnesį. Reikia šukuoti, kitaip susivelia iki neiššukuojamo lygio (kailį trumpą formuojame, ne parodinį, bet still).

    - Charakteris:

    • Itin žaismingas, ištisai reikalauja dėmesio. Kai pvz kiti šunys pradeda sekioti, kai ko nors nori (pvz į lauką), tai mūsiškis, tuo tarpu, taip ištisai elgias.
    • Nėra itin protingas, bet lengvai dresuojamas. Pabrėščiau, kad mėgsta paerzinti (specialiai nedaro) arba bando uždominuoti (ypač mano madam).
    • Lauke kaip siurblys koks - nosį sugrūdęs į žolią ir eina taip ? Kieme turime daugiau garb. bišonų - tai visi taip daro. Čia dar gal patinėlių savybė - nežinau, bet erzina - nes reikia saugoti kad nepriėstų visko.


    Pliusai - praktiškai nesišeria. Rasi vieną kitą plauką, taip pat kaip ir žmogaus.

    Dėl alergijos, jei žmogus turi stiprią alergiją - nepadės. Vistiek jaus. 

  19. Praeitą vasarą atlikome kapitalį virtuvės remontą. Vienas iš mazgų būtent eina per virtuvę, tai tiesiog padarėme dureles iš plokštės (jos gan nemažos, metro pločio ir kažkur pusantro metro aukščio), bet rezultate nudažėme ta pačia spalva kaip ir sienas, tai matos tik mažas tarpelis + šaldytuvas užstoja nemažai.

    Šiaip, priėjimą yra būtina palikti ne vien dėl remonto, bet ir dėl profilaktinių paktirinimų bei priežiūros. Aš specialiai skambinaus namo administratoriui ir klausiu ką daryti (nes dėl mazgo vietos aš negalėjau daryti "kampinės" virtuvės), tai rekomendavo daryti dureles ar pan. (ir neužstatyti bei tuo labiau neužmūryti), nes ir su draudimais būna problemų - namo administratoriaus pareiga prižiūrėti bendrą vamzdyną, o priėjima palikti yra butų šeimininkų pareiga. Jei tarkim dėl patikrinimo namo administratorius turės viską išlupti ieškodamas šaltinio, tai draudimas tau nekompensuos potencialiai (ar kompensuos ne viską).

    Čia durna situacija su sena statyba, nes ne visi bendri mazgai būna bendrose patalpose.

    Ir šiaip, tikrai blogai kad nekeitėte bendrų mazgų - jie ten dažniausiai ir būna blogiausi. Mes kai dureles statėme pastebėjome, kad pro nuotekų vamzdį šiek tiek prasiskevbe vanduo - tai ir sutvarkė iškart namo administratorius.

    Dabar pvz prakiurs pas jus bendras mazgas ir užlies kaimynus (o tarkim Jums nieko), tai namo administratorius išlups/sutvarkys, bet nieks nekompensuos "išlupimo" ir sutvarkymo (Jūsų apdailos), nes priėjimo nepalikote (nors privalote).

  20. 750e per menesi nuomuojantis busta kaip jaunam zmogui kaip tik mazos islaidos :)

     

    Kambario nuoma 150, maistas gaminantis pačiam 200 (galima ir pigiau išlaikant "sveiką" mitybą).

    Viso: 350-400 (dar komunaliniai) eur. - čia yra pagrindinės bazinės išlaidos.

     

    Aš nekalbu, kad net ir būsta pigiau dar galima rast. Galbūt yra galimybė pas tėvus gyventi ir pan. (užsienio šalyse tai gan įprasta yra iki kol susitaupai).

     

    Bet kuriuo atveju, pasikartosiu - reikia susidėlioti prioritetus aiškiai, tada peržiūrėti išlaidas ir galimybes pasididinti pajamas. Šiuo atveju pajamos nėra nei geros nei blogos, jos yra vidutinės (tiksliau - tik 100 eur. daugiau nei Vilniaus vidutinis atlyginimas į rankas).

     

    Jaunas žmogus, be šeimos, tikrai gali dirbti 1.5 etato be jokių problemų. Ir jei visas uždarbis nuo papildomo 0.5 etato bus skiriamas būtent šiam tikslui, rezultatas ganėtinai "jaučiamas". Taip pat, dirbant daug - nebelieka laiko kur pinigus išleist - irgi geras dalykas (šiuo atveju) ^_^

  21. Šiaip gan nemažos išlaidos per vieną asmenį atsižvelgus į atlyginimą. Erdvės išlaidų sumažinime tikrai yra.

    Lygiai taip pat, galima gauti papildomų pajamų dirbant papildomai ar didesniu etatu.

     

    Reiktų tiesiog aiškiai įsivardinti prioritetus ir kas "must" bei kas "optional". Susidedi planą ir varai.

     

    Dėl išlaidų:

    - Galima nuomuoti ne butą, bet kambarį (arba mažesnės kvadratūros butą/kitoje lokacijoje);

    - Maistą gamintis, užsipirkti tik vieną kartą per savaitę su sąrašu;

    - Drabužiams ir kitiems dalykams tiesiog skirti sumą X per mėnesį, kurios neišleidus ji tiesiog persikeltų į kitą mėn. Leisti tik iš sumos;

    - Pramogoms (įskaitant ir "kavutes" ar "alutį") irgi turėti X sumą per mėnesį;

    - Įsivertinti ar automobilis yra must. Pravažiuojantis Vilniuj 30 eur., tuo tarpu automobilio vidutinis išlaikymas (su draudimais, visomis profilaktikomis, padangomis ir t.t.) yra geriausiu atveju 100 eur./mėn be kuro). Tai jei tik mieste sėdi, tikrai geras klausimas dėl automobilio. Kitas dalykas, jei tikrai reikia, imi toyota benziną ir bent jau ramesnė galva dėl remontų.

    - Atsidedinėti tam tikrą krūvelę pinigų "juodai diena" kiekvieną menesį, kuri butu neliečiama dėl "optional" dalykų. Aš aišku nežinau konkretaus atvejo, bet įprastai automobilis daugeliui nėra must. Labiau komfortas nei must (aišku yra kam ir must/arba tiesiog per sutaupytą laiką uždirba papildomai).

  22. Kiek teko dirbti IT įmonėse, tai visada Apple Macbook arba Lenovo/HP. Dell/Samsung retesnis atvejis.

     

    Kaip minėjo forumietis, Apple išsiskiria kokybe (nieko naujo), o dėl kitų brandų reikia žiūrėti konkretų modelį t.y. apžvalgas. Dabar kiekvieno gamintojo pasiūla ganėtinai plati, tai tie modeliai radikaliai skiriasi (pas tą patį vieną gamintoją).

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...