Pereiti prie turinio

Rekomenduojami pranešimai

Viešoji įstaiga ir nepelno siekianti organizacija kaip suprantu nėra tas pats?

Jei tas pats tai klausimas į tą temą.

Tarkim įsteigiu nepelno siekiančią organizaciją.

Kaip supratau būtinai reikia samdyti direktorių, buchalterį, nors 0.1 etato?

Tai jeigu planuoju, kad per metus surinksiu 1000lt (iš 2% paramos, kurią perves žmonės), nelabai ir apsimoka kažką daryti?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Viešoji įstaiga ir nepelno siekianti organizacija kaip suprantu nėra tas pats?

Jei tas pats tai klausimas į tą temą.

Tarkim įsteigiu nepelno siekiančią organizaciją.

Kaip supratau būtinai reikia samdyti direktorių, buchalterį, nors 0.1 etato?

Tai jeigu planuoju, kad per metus surinksiu 1000lt (iš 2% paramos, kurią perves žmonės), nelabai ir apsimoka kažką daryti?

viesoji istaiga labiau siekia parama gaut is savivaldybes ar kitu fondu, ir teikt nemokama nauda zmonems, o ne surinkt pinigus i savo biudzeta.

 

sorry mepamaciau, kad is 2% zadi gaut pajamas.

Redagavo diablom
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 3 savaičių...
  • po 2 metų...

Viešoji įstaiga ir nepelno siekianti organizacija kaip suprantu nėra tas pats?

 

Viešoji įstaiga yra priskiriama viešiesiems juridiniams asmenims, kurie yra priskiriami pelno nesiekiantiems subjektams.

 

http://www.vmi.lt/lt/?itemId=1014376

http://www.vmi.lt/lt/?itemId=10014171

 

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=440678

5. Pelno nesiekiantis vienetas – vienetas, kurio veiklos tikslas nėra pelno siekimas ir kuris pagal jo veiklą reglamentuojančius teisės aktus gauto pelno neturi teisės skirstyti savo steigėjams ir (arba) dalyviams.

 

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=403055

14 straipsnis. Viešosios įstaigos pelno naudojimas

 

1. Viešosios įstaigos gautas pelnas gali būti naudojamas tik viešosios įstaigos įstatuose nustatytiems viešosios įstaigos veiklos tikslams siekti.

 

2. Viešosios įstaigos pelnas negali būti skiriamas dalininkams, viešosios įstaigos organų nariams, darbuotojų premijoms.

 

 

Kaip supratau būtinai reikia samdyti direktorių, buchalterį, nors 0.1 etato?

Tai jeigu planuoju, kad per metus surinksiu 1000lt (iš 2% paramos, kurią perves žmonės), nelabai ir apsimoka kažką daryti?

 

Viešoji įstaiga yra juridinis asmuo, kuris gali turėti darbuotojų dirbančių pagal darbo sutartis.

 

Norint gauti 2 proc. GPM jums reikia įgyti paramos gavėjo statusą

 

http://www.vmi.lt/lt/?itemId=1002823

 

Kas galit smulkiau papasakoti apie mokesciu ?

Ar galimas variantas kad direktorius ir buhalteris dirba visuomeniniais pagrindais?

Jei nevykdai veiklos kokie mokesciai gresiai ir pns ?

 

Darbas visuomeniniais pagrindais yra laikoma savanorišku darbu, ir toks darbas turi atitikti tam tikras sąlygas, jei neatitiks, bus laikoma nelegaliu darbu.

 

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=402802&p_query=&p_tr2=

 

na is kur tu sita istraukei ??? :rolleyes: :) :unsure:

 

Viešųjų įstaigų įstatymas, 14 str.

 

Sveiki. Ar registruojant viešąją įstaigą, jos buveine galima nurodyti tiesiog savo namų adresą?

 

Galima

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip supratau jei vienas asmuo steigėjas tai turi būti pasirašytas steigimo aktas, jei du ir daugiau- stegimo sutartis. Kas tas dalininkas?kokios jo teisės, paregybės lyginant su steigėjais arba paprastais viešosios įstaigos nariais?

 

Steigėjai yra asmenys, kurie susitaria (pasirašo steigimo sutartį) ir steigia VšĮ.

Pasirašius steigimo dokumentus ir įregistravus nustatyta tvarka juos Registrų centre, steigėjai tampa dalininkai, t.y. VšĮ savininkai.

 

VšĮ dalininkai tai tam tikra prasme tas pats kaip UAB - akcininkai.

 

7 straipsnis. Viešosios įstaigos dalininkai

 

1. Viešosios įstaigos dalininkas yra fizinis ar juridinis asmuo, kuris šio Įstatymo ir įstatų nustatyta tvarka yra perdavęs viešajai įstaigai įnašą ir turi šio Įstatymo ir įstatų nustatytas dalininko teises, taip pat asmuo, kuriam dalininko teisės yra perleistos įstatų ar įstatymų nustatyta tvarka.

 

2. Viešosios įstaigos steigėjai, šio Įstatymo ir įstatų nustatyta tvarka perdavę viešajai įstaigai įnašą, tampa jos dalininkais.

 

3. Jeigu viešosios įstaigos dalininkas yra vienas asmuo, jis vadinamas viešosios įstaigos savininku. Šio Įstatymo nuostatos, kurios taikomos dalininkams, taikomos ir savininkui.

 

4. Viešosios įstaigos dalininkas turi teisę gauti likviduojamos viešosios įstaigos turto dalį šio Įstatymo 17 straipsnio 9 dalyje nustatyta tvarka.

 

5. Viešosios įstaigos dalininkas turi šias neturtines teises:

 

1) dalyvauti ir balsuoti viešosios įstaigos visuotiniuose dalininkų susirinkimuose;

 

2) susipažinti su viešosios įstaigos dokumentais ir gauti viešosios įstaigos turimą informaciją apie jos veiklą;

 

3) kreiptis į teismą su ieškiniu prašydamas panaikinti viešosios įstaigos visuotinio dalininkų susirinkimo ir kitų viešosios įstaigos organų sprendimus, taip pat pripažinti negaliojančiais valdymo organų sudarytus sandorius, jeigu jie prieštarauja imperatyviosioms įstatymų normoms, viešosios įstaigos įstatams arba protingumo ar sąžiningumo principams;

 

4) kreiptis į teismą su ieškiniu prašydamas uždrausti viešosios įstaigos valdymo organams ateityje sudaryti sandorius, prieštaraujančius viešosios įstaigos veiklos tikslams ar pažeidžiančius viešosios įstaigos valdymo organo kompetenciją;

 

5) kitas įstatymuose ir įstatuose nustatytas neturtines teises.

 

6. Viešosios įstaigos dalininkas turi teisę įstatų ir įstatymų nustatyta tvarka perleisti kitam asmeniui dalininko teises, išskyrus atvejus, kai dalininkas yra valstybė ar savivaldybė. Valstybės ar savivaldybės viešosios įstaigos dalininko teisės gali būti perduotos kitiems juridiniams asmenims šio Įstatymo ir įstatymų, reglamentuojančių valstybės ir savivaldybių turto valdymą, naudojimą ir disponavimą juo, nustatytais atvejais ir būdais.

Redagavo zyzuole
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū. Reiškiasi kiekvienas žmogus prisijungęs prie VĮ tampa jos dalininku, kaip suprantu nėra tokio statuso kaip narys ar pan.?

Steigėjai-savinkai, o kas tas įstatyme įvardintas vadovas? Kokia jo atsakomybė, paregos lyginant su savinku?(tei jie nėra vienas ir tas pats)

Kokių pliusų ar minusų turi įstaiga, kurios steigėjai yra ne vienas ir ne du žmonės?

Kaip oficialiai ar raštiškai užfiksuojamas dalininko prisijungimas pire veiklos?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Vadovas gali būti vienas iš dalininkų arba samdomas iš šalies.

Atitikmuo - UAB direktorius.

 

 

9 straipsnis. Viešosios įstaigos organai

 

1. Viešoji įstaiga įgyja civilines teises, prisiima civilines pareigas ir jas įgyvendina per savo valdymo organus.

 

2. Viešoji įstaiga negali įgyti civilinių teisių ir pareigų per savo dalininkus.

 

3. Viešoji įstaiga turi turėti organą – visuotinį dalininkų susirinkimą ir vienasmenį valdymo organą − viešosios įstaigos vadovą.

 

4. Viešosios įstaigos vadovas organizuoja viešosios įstaigos veiklą ir veikia viešosios įstaigos vardu santykiuose su kitais asmenimis, sudaro ir nutraukia darbo sutartis su viešosios įstaigos darbuotojais. Viešosios įstaigos vadovas atsako už finansinės atskaitomybės sudarymą, visuotinio dalininkų susirinkimo sušaukimą, duomenų ir dokumentų pateikimą juridinių asmenų registrui, pranešimą dalininkams apie įvykius, turinčius esminės reikšmės viešosios įstaigos veiklai, viešosios įstaigos dalininkų registravimą, informacijos apie viešosios įstaigos veiklą pateikimą visuomenei, viešos informacijos paskelbimą, kitus veiksmus, kurie yra vadovui numatyti teisės aktuose bei viešosios įstaigos įstatuose.

 

5. Visuotinio dalininkų susirinkimo įgaliotas asmuo viešosios įstaigos vardu sudaro darbo sutartį su viešosios įstaigos vadovu ir ją nutraukia. Su viešosios įstaigos vadovu gali būti sudaryta jo visiškos materialinės atsakomybės sutartis. Darbo ginčai tarp viešosios įstaigos vadovo ir viešosios įstaigos nagrinėjami teisme.

 

6. Viešosios įstaigos įstatuose gali būti numatytas ir kolegialus viešosios įstaigos valdymo organas, taip pat kiti kolegialūs organai. Kolegialių viešosios įstaigos organų narių skaičius, kompetencija, šių organų sudarymo ir atšaukimo tvarka nustatoma viešosios įstaigos įstatuose. Kolegialūs viešosios įstaigos organai veikia pagal jų patvirtintus darbo reglamentus. Už veiklą viešosios įstaigos kolegialiuose organuose šių organų nariams neatlyginama, jei viešosios įstaigos įstatuose nenustatyta kitaip.

 

7. Viešosios įstaigos įstatuose gali būti nustatytas kiekybinis atstovavimas. Šiuo atveju, laikantis Civilinio kodekso nuostatų, reglamentuojančių kiekybinį atstovavimą, įstatuose turi būti nustatytos konkrečios tokio atstovavimo taisyklės, tačiau visais atvejais viešosios įstaigos vardu turi veikti ir viešosios įstaigos vadovas.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Viešosios įstaigos įstatuose reikia nurodyti finansinius metus(pradžią ir pabaigą). Reikėtų rašyti 2013-01-01 iki metų pabaigos, ar finansiniai metai prasideda nuo akto pasirašymo pvz 2013-01-15 ir baigiasi 2014-01-15?

Redagavo 6gbjnord
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Viešosios įstaigos steigimo tvarką reglamentuoja LR "VIEŠŲJŲ ĮSTAIGŲ ĮSTATYMAS" bei LR "CIVILINIS KODEKSAS". Steigiant viešąją įstaigą sudaroma viešosios įstaigos steigimo sutartis (tam tikrais atvejais - steigimo aktas ar sprendimas steigti viešąją įstaigą). Sudaromi viešosios įstaigos įstatai. Sušaukiamas steigiamasis susirinkimas, kurio metu priimami įstatymo reikalaujami sprendimai.

Kokie tie reikalaujami sprendimai?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar turi kažkokią įtaką tolimesnei įstaigos veiklai steigėjų skaičius? Yra skirtumas 1 ar 10?

 

Neturi

 

Ar reikalingus dokumentus Registrų centrui galima pateikti tik elektroniniu būdu?

 

Galima, jei turite el.parašą

 

http://www.registrucentras.lt/jar/atmintines/ii_steigimas.php

 

Viešosios įstaigos steigimo tvarką reglamentuoja LR "VIEŠŲJŲ ĮSTAIGŲ ĮSTATYMAS" bei LR "CIVILINIS KODEKSAS". Steigiant viešąją įstaigą sudaroma viešosios įstaigos steigimo sutartis (tam tikrais atvejais - steigimo aktas ar sprendimas steigti viešąją įstaigą). Sudaromi viešosios įstaigos įstatai. Sušaukiamas steigiamasis susirinkimas, kurio metu priimami įstatymo reikalaujami sprendimai.

Kokie tie reikalaujami sprendimai?

 

 

Pirmas sprendimas yra dėl VŠĮ dėl įstatų, steigimo sutarties patvirtinimo ir vadovo paskyrimo.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

NOTARUI PATEIKIAMI DOKUMENTAI STEIGIANT VIEŠĄJĄ ĮSTAIGĄ

5. Steigiamojo susirinkimo protokolas su priedais.

 

Kokiu būdu reikia užprotokoluoti ir su kokiais priedais?

 

Ačiū už atsakymus. Šeip aš klausiau ar galima kitu būdu(ne elektroniniu) pateikt dokumentus

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai sudarote protokolą ir steigimo sutartį pagal raštvedybos taisykles ir VšĮ įstatymo reikalavimus ir nešate tvirtinti notarui, nes neturint el. parašo kito būdo įsteigti juridinį asmenį nei notarui patvirtinus steigimo dokumentus - nėra.

 

Patarimas - kreipkitės į įmonę kuri teikia juridinių asmenų steigimo paslaugas, taip bus jums papraščiau.

 

Nes iš paklausimų suprantu, kad jokio supratimo kaip atrodo ir kokie reikalavimai yra steigimo dokumentams neturite.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

žinau žmogų kuris užregistravęs VĮ pardavinėja įvarias prekes. Ar taip daryti galima ? Kokie mokesčiai taikomi >?

 

Galima, tik reikia nusistatytį įstatuose, kad VšĮ vykdys ir ūkinę komercinę veiklą.

Mokesčiai nuo šios veiklos vienodi kaip ir visoms įmonėms vykdančioms prekybinę veiklą.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...