Pereiti prie turinio

Vilniaus kolegija, Programų sistemos


Rekomenduojami pranešimai

Taigi, respo manęs prašė, kad plačiau papasakočiau apie Vilniaus Kolegijos, programų sistemos studijas. Tad pabandysiu papasakot viską iš savo „daržo“.

 

Pradžioj noriu paminėti, kad pats buvau labai nemotyvuotas, galvojau: „Kam programeriui reikalingas diplomas? Juk freelančinant ar kai kuriuose firmose jo tikrai nereiks. Tuo labiau jeigu pats kursi savo projektus ir būsi pats, sau šefas“. Žadėjau mesti , žadėjau imti akademines pirmam kurse, žadėjau eiti neakivaizdžiai(šito varianto vis dar neatmetu), tačiau likau. Ir labai džiaugiuosi. Nes aš čia mokydamasis ir dalyvaudamas visokioje užpaskaitiniėje veikloje (Studentų atstovybėje, esu grupės seniūnas, stengiuosi dalyvauti visokiausiose konferencijose ir panašiai), tobulėju ne tik kaip specialistas, bet tuo pačiu kaip ir asmenybė. Tad pradėkit nuo specialybių dalykų.

 

Pirmas semestras

 

Profesinė anglų kalba

Specialybės kalba

Matematika

Operacinės sistemos

Struktūrinis programavimas

Informacinės technologijos

Informacinių technologijų praktika

 

Taigi pirmas semestras pats neįdomiausias. Todėl manau mane ir demotyvavo(nesinori net rašyti šito žodžio ;\) studijos pačioj pradžioj. Anglų kalba, kuri tikrai neįdomi. specialybinė (Lietuvių kalba or sth. Aš pats mokausi programų sistemas, studijas anglų kalba, man tai dar viena anglų kalba :) ). Struktūrinis programavimas, per kurį moko C kalbą, bei matematika (Matricos, išvestinės, funkcijų ribos ir t.t.)

 

Bet net ir pirmame pusmetyje radau labai įdomių dalykų. Pavyzdžiui Operacinės sistemos, jeigu nesi giliai įbridęs į programavimą ir visą kitą IT, manau tai labai naudingos paskaitos (pasakoja apie DeadLock`us, decimal, hexadecimal ir visus kitus įdomius dalykus. Informacinės technologijos tiesiog paprašo padaryti projektą ar dar kokį dalyką ir viskas. O Informacinių technologijų praktika, tai visai įdomus dalykas. Mokina dirbti su Microsoft Office. Su visom macro funkcijomis ir svarbiausia, tai, kad dėstytojas neliepia nieko daryti pagal šabloną. Jis mokina galvoti ir tobulėti kaip žmogui. Jis akcentuoja visada, kad reikia daryti tai, kas pravers ir bus naudinga ateityje.

 

Antras semestras

 

Aplinkos ir žmonių sauga

Tikimybių teorija ir matematinė statistika

Algoritmai ir duomenų struktūros (KD**)

Diskrečioji matematika

Grafinė vartotojo sąsaja

Kompiuterinė grafika

Struktūrinio programavimo praktika

 

Aplinkos ir žmonių sauga, na, šitas dalykas yra privalomas. Dvi matematikos (Tikimybių teorija, statistika, bei diskrečioji). Algoritmai ir duomenų struktūros tas pats C programavimas realiai. Kompiuterinė grafika manau ir taip aišku. Taip pat prasidės C#, su interfeisu.

 

Likę semestrai

 

Studijų planas

 

Apie trečia ir t.t. semestrus konkrečiai nelabai galiu pasakyti, tiesiog sudėsiu programą, kad žinotumėte. Na ir noriu pasakyti, kad nuo antro kurso prasideda tikrosios studijos (programuotojų specialybėje). Nes kursinį darbą gali pasirinkti tą kalbą, kurią nori. Daryti tuos projektus kuriuos nori. Gali pasiimti freelančinti kokį projektą ir kai ko nors nesupranti pasikonsultuoti su tos kalbos dėstytoju. Yra, kas supranta ir moka net python ar django, o šitos kalbos realiai yra retos. Programuoji tai kas tau įdomu, padarydamas, minimalias reikalingas programėles(realiai gali susikalbėti su dėstytoju ir net jų nereiks, jeigu matys, kad esi gabus ir žingeidus).

 

Dėstytojai

 

Dėstytojų žinoma, kaip ir visur yra visokių. Bet didžioji yra tikrai labai „faina“. Su Jais galima bendrauti, kaip su žmonėmis, žinoma paliekant oficialumo ribą. Yra vos keli kurie studentiškai kalbant „užsisėdą“. Jeigu pats nelipsi ant galvos, į tave žiūrės kaip į žmogų. Jeigu parodysi dar, kad esi motyvuotas ir nori mokytis, tada išvis galėsit bendrauti laisvai su dėstytoju. Man asmeniškai dėstytojai pralenkė visus lūkesčius, yra net tokių, kurie galėtų būti geriausi draugai. :)))

 

Studentų atstovybė

 

Šiais metais, kad ir kaip keista būtų, prisirinko labai daug motyvuotų, žingeidžių ir komunikabilių žmonių. Yra didelis malonumas būti tokių žmonių tarpe ir su jais bendrauti. Žinoma, didelį pamatą padaro ir antrakursiai, nes Mūsų studentų atstovybėje yra, tik pirmakursiai ir antrakursiai. Studentu atstovybės nariu gali būti, bet kas. Tereikia noro ir skirti tam laiko. Turime Viešųjų ryšių koordinatorių, Soc-akademą, sekretorę, pirmininką, vicepirmininką. laisvalaikio koordinatorių ir be abejo LSP koordinatorių.

 

Pabaigai

 

Jei žinai ko nori gyvenime. Nori būti geras savo srities specialistu. Nori kimšti galvą kuo mažiau nereikalingų dalykų, pasiimti tik tai ką privalai pasiimti ir turėti laisvo laiko saviems projektams bei įdėjom, tuomet siūlyčiau stoti į Vilniaus kolegiją, programų sistemų studijas. Manau, pasakiau viską ką galėjau, tikriausiai būsiu šiuometinėj Litexpo parodoje, tad, kas norės konkrečiau, tegul susirašo su manim elektroninių paštu ar PM. Su pagarba Nerijus Rimdžius

 

Sėkmės, Nerijus.org

Redagavo Autokilled
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi baigiau tą pačią specialybę tik dar kitu, nepakeistu pavadinimu (anksčiau vadinosi Programavimas kompiuteriams, bet dalykai visi tie patys) tai pateikiu trumpą dalykų aprašymą su savo nuomone. Tikiuosi temos autorius nesupyks. :)

 

Pirmas semestras

 

Profesinė anglų kalba

Dalykas labai nesunkus, nes dauguma ir taip moka visus kompiuterinius terminus angliškai, turbūt dar geriau nei lietuviškai. Buvo sudaryta atskira grupė tų, kuriems anglų kalba mokykloje buvo antra.

 

Specialybės kalba

Turbūt nuobodžiausias dalykas per studijų metus. :D Praktiškai tas pats kas būdavo kalbos kultūra mokykloje: moko monitorių vadinti vaizduokliu ir panašias nesąmones. Gauti įskaitą nėra sunku.

 

Matematika

Šiaip buvo labai lengva. Tik didžioji dauguma įstojusių matematikoje visiškai nesigaudė (ir visiškai, turiu omenį, kad tikrai visiškai, t.y. buvo tokių, kad net trupmenų sudėti nemokėjo :D), dėl to iš šio dalyko buvo daugiausiai skolų. Labai patiko, kad visus, kurie turėjo vidurkį 8 ar didesnį atleido nuo egzamino.

 

Operacinės sistemos

Teoriją dėsto vienas geresnių dėstytojų. Tikrai labai įdomiai. Per kolius jokiu būdu nenusirašinėti! Man pačiai dalykas nebuvo prie širdies, nes tiesiog tai ne mano sritis. Per praktiką mokino elgtis su linuxais. Deja tai atrodė visiškai nereikalinga ir apsoliučiai neįdomu, todėl praktikos paskaitų nelankiau, dėl ko vėliau teko gailėtis, nes dirbant tos žinios buvo labai reikalingos, tad teko mokintis savarankiškai.

 

Struktūrinis programavimas

Specialybinis dalykas tad paskaitas patariu lankyti ir ypač daryti visas praktikos užduotis patiems, o ne imti padarytas iš kitų, ką dauguma sėkmingai darydavo. Moko programuoti su C, pradedama nuo pačių pagrindų.

 

Informacinės technologijos

Moko naudotis MS Word ir MS Excel. Buvo labai lengva, nes viską ir taip puikiai mokėjau. 90% studentų išvedė dešimtukus. Dėstytojas yra katedros vedėjas ir tikrai vienas ryškiausių viso kurso dėstytojų. Toks labai savotiškas. Jei teks susidurti suprasit ką turiu omenį. :D Nuoširdus patarimas: jokiu būdu nesipykit su juo, stenkitės gerai sutarti, nes patikėkit jis tikrai atsimins. Atsimins ir kituose semestruose, kuo puikiausiai atsimins ir per diplomų gynimus, kuriuose, rašant įvertinimą jis turės labai svarią balso teisę. Jeigu jis jus mėgs, turėsite labai labai didelį pliusą, jeigu ne tai... :D

 

Informacinių technologijų praktika

Kūrėm žaidimus su Exceliu, labai patiko man!

 

2 semestras

 

Aplinkos ir žmonių sauga

Yra taip kaip ir skamba - neįdomu. :D

 

Tikimybių teorija ir matematinė statistika

Vėl matematika, vėl pakankamai lengva. Tiesa, jau šis tas sunkesnio nei pirmam semestre.

 

Algoritmai ir duomenų struktūros

Tęsiamas C mokymas. Vėl patartina lankyti paskaitas ir rpaktikos darbus atlikinėti sąžiningai. Iš šio dalyko buvo kursinis darbas, reikėjo suprogramuoti kažkokį žaidimą ar programėlę (pasirinktinai).

 

Diskrečioji matematika

Ir vėl ir vėl matematika. Ir vėl ir vėl skolos. :D

 

Kompiuterinė grafika

Moko dirbti Autocad'u. Buvo tikrai įdomu ir naudinga (bent man).

 

Struktūrinio programavimo praktika

Praktikos metu, jei gerai pamenu, ir darėm aukščiau minėta kursinį darbą.

 

Trečias semestras:

 

Skaitiniai ir optimizavimo metodai

Dar kartą matematika. Dėstytoja griežta ir reikli. Dalykas pakankamai sudėtingas.

 

Kompiuteriai ir jų tinklai

Atmintį išlikęs tik vienas dalykas: prieš egzaminą dėstytojas visiems davė galimą egzamino pavvyzdį. O egzamino metu vienai grupei davė lygiai tą patį pavyzdį, o kitai: visai naują varijantą...

 

Informacijos sistemos

Tiesą sakant nebeprisimenu apie ką čia buvo. :D

 

Taikomoji fizika

Moko tą patį, ką mokė mokykloje. Bent jau A lygyje. Tai nieko naujo ir nesužinojau. Labarotoriniai darbai buvo pakankamai įdomūs, visokie bandymukai buvo. :)

 

Objektinis programavimas

Moko programuoti su Delphi ir iš šio dalko būna kursinis darbas.

 

Apskaitos pagrindai

Moko dirbti su apskaitos programa "Stekas". Iš esmės, visai naudinga, iš kitos pusės labai nuobodu. Iš trečios pusės - jei nelankysi paskaitų - turėsi bėdų gaunant įskaitą, nes dėstytoja buvo pakankamai griežta.

 

Objektinio programavimo praktika

Dephi praktika.

 

Ketvirtas semestras

 

Sociologija

Man šio dalyko nebuvo, tai negaliu komentuoti.

 

Teisė

Labai patariu lankyti šias paskaitas, nes žinios įgytos jų metu bus tikrai labai naudingos! Iš tikro tai buvo pati naudingiausia paskaita iš gyvenimiškosios pusės. Dėstė darbo teisę - jūsų, kaip darbuotojų teisės, šeimos teisė, įvairūs turto dalijimosi po mirties, po skyrybų atvejai, vartotojų teisės ir t.t. Dėstytoja pati yra teisėja, tai paskaitos buvo įdomios su puikiais pavyzdžiais, būdavo galima gauti teisinių patarimų, pasikonsultuoti.

 

Duomenų bazės

Mokė apie duomenų bazes. :D

 

Atviroji programinė įranga

Dėstytojas toks biškį trenktas buvo. Per teoriją taip ir nesupratau ką ten dėstė, o per praktiką supažindino su Python programavimo kalba.

 

Interneto svetainių projektavimas ir kūrimas

Moko tą, ką ir sako pavadinimas: HTML, PHP. Dėstytojas jaunas, paskaitos įdomios. Yra kursinis darbas, reikia sukurti puslapiuką.

 

Informacijos saugumas

Šio dalyko mums nebuvo.

 

Duomenų bazių praktika

Reikėjo suprojektuoti kažkokią (pasirinktą) duomenų bazę, įvarios schemos, lentelės, SQL kodas.

 

Po dviejų kursų bus galima rinktis tolimesnę studijų kryptį (šaką): Duomenų bazių sistemos arba Internetinės technologijos. Aš rinkausi pastąrajį. Smulkiai neberašysiu, bet papildomai mokė java programavimo kalbos, taip pat su Flashu, ActionScript'u. Vieną dalyką noriu išskirti:

 

Projektų rengimas ir valdymas

Turbūt daugiausiai nervų visiems suėdęs dalykas. :D Dėsto prodekanė. Visas paskaitas būtina lankyti, nes kitaip galite turėti didelių bėdų. Šiaip pasakydavo įdomių ir naudingų dalykų apie diplominį darbą, jo gynimą. Per praktiką mokė dirbti su MS Project programa, patariu išmokti, nes to reikės diplominio darbo ataskaitoje.

 

Taip pat bus profesinė praktika - ją atliksite pasirinktoje įmonėję. Patariu rinktis atidžiai, susirasti vietą, kur nortumėte dirbti. Galbūt keliems iš kurso katedros vedėjas pats pasiūlys praktikos vietą. Jei jums pasiūlė galite teisėtai jaustis protingi. :D Tie, kurie nesusiras kur atlikti praktikos, dirbs (šūdmaliaus) seime.

 

Ir žinoma trečio kurso pabaigoj bus baigiamoji praktika, tas pats, kas profesinė, tik trunka ilgiau. Vietos ieškotės patys, į seimą jau nieko nebegrūda. :D

 

Irrrr žinoma diplominis darbas. :D Bus kažkokie ataskaitos taškai, per kuriuos turėsite atnešti peržiūrai nustatytą darbo programinę dalį ir nustatytą ataskaitos dalį. Iš esmės, beveik visada 80proc žmonių daro kažkokius web puslapius (nes tai paprasčiausia). Daugelis baigiamuosius darbus pradeda profesinės praktikos metu t.y. daro kažką tai įmonei, kurioje atlieka praktiką. Taip ir patariu daryti, jei darysite kažką iš lempos (patys sugalvoję, sau), bus sunkoka apsiginti nuo bjaurių klausimų. Yra du gynimo etapai: gynimas katedroje ir viešas gynimas. Gynimas katedroje tai neturiu kito žodžiu kaip žiauru. Iš tiesų labai piktai ir piktavališkai suvartinėja ir tyčiojasi iš visko. Bet jei praeinate gynimą katedroje, jau alite atsipūsti, nes tas viešas gynimas tai kaip ir nieko nebereiškia. Jame dalyvauja dėstytojai iš kitų mokslo įstaigų, bet iš esmės tik šiek tiek paklausinėja, tikrai nieko baisaus.

 

Reziumė: iš virš 70 įstojusių žmonių diplomą gavo apie 20. Ne todėl, kad per sunku, o todėl, kad patys to nenorėjo, tingėjo ir pan.

 

P.S. dar nepaminėjau kūno kultūros, ji būna iki trečio kurso. :D Tai buvo mano mėgstamiausia paskaita. :D Rudenį bėgdavom maratoniukus aplink Nerį, maratoną VPU stadijone, žaisdavom krepšinį, merginom yra įrengta sporto salytė su treniruokliais.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
P.S. dar nepaminėjau kūno kultūros, ji būna iki trečio kurso. :D Tai buvo mano mėgstamiausia paskaita. :D Rudenį bėgdavom maratoniukus aplink Nerį, maratoną VPU stadijone, žaisdavom krepšinį, merginom yra įrengta sporto salytė su treniruokliais.

 

Cia EIF taip buvo? Nes dabar kuno kultura tik viena semestra, po to lygtais pasirinkt bus galima tik ir tai vaiksciot nereikes. O ir sale zada naikint, ketina auditorija didele daryt.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Aha, tikrai taip buvo. Na va, kaip nuskriaus ateinančias kartas. :(

 

Na kaip kam, man asmeniskai rupi kuo maziau laiko praleisti tam fakultete, o kai dar kazkokia kuno kultura buvo antra paskaita tai isvis. As manau, kam sportas patinka, tas ir sportuos savo noru, jam kazkokios bereikalingos paskaitos nereikes.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Ačiū, Meilute, Jo Kūno kultūra yra iki 2 semestro, o nuo kitų metų nebebus. Nes išsikrausto visos katedros, visa ViKo administracija iš eifo. Griaus salę, statys auditorija didžiausia, bus mac`ų klasė. Sakė bus nauja specialybė su grafika ir t.t. Vienu žodžio eif`as rimtai nusiteikęs. :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 2 savaičių...

Ačiū, Meilute, Jo Kūno kultūra yra iki 2 semestro, o nuo kitų metų nebebus. Nes išsikrausto visos katedros, visa ViKo administracija iš eifo. Griaus salę, statys auditorija didžiausia, bus mac`ų klasė. Sakė bus nauja specialybė su grafika ir t.t. Vienu žodžio eif`as rimtai nusiteikęs. :)

 

Kažkaip per gerai, kad būtų tiesa, bet jei tikrai taip pertvarkys, bus labai gerai. Kils lygis. Aš pats norėčiau ką nors studijuoti susijusio su kompiuteriais, nes prie jo praleidžiu nemažai. Blogai, jog su matematika bei fizika visai "nedraugauju". :( Todėl ir baisu bandyti stoti.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 1 mėnesio...

Dėl matematikos ir fizikos nėra ko bijoti, jei nusiteikęs mokytis išmoksi matematika, nes viską idealiai paaiškina, nuo a iki z, be to, programų sistemas studijuojantiems studentams tik pirmus metus būna matematika, veliau ji dings. Fizika, tai tik dėl bendro išprusimo (jei kalbame apie programų sistemas), pasimokai pusę metų išlaikai egzaminą ir viskas, daugiau tu jos nebematysi.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 1 mėnesio...

Sveikas, šiais metai mano grupiokas įstojo su maždaug 5,5balu.

apie istojimo balus as zinau, mane daugiau domina bendras balas, kuris gaunamas is kontroliniu ir savarankisku darbu. koks jis turetu buti, kad netektu mokytis mokamai

Redagavo Dmitrijus
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

apie istojimo balus as zinau, mane daugiau domina bendras balas, kuris gaunamas is kontroliniu ir savarankisku darbu. koks jis turetu buti, kad netektu mokytis mokamai

Šito dalyko nežinau, nes mum dar nebuvo rotacijos. Jei mokysies nebus ko bijoti, šiaip nieks tau nepasakis tiksliai koks turėtų būti balas, nes jis visada gali būti kitoks. ;)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

bet, as kazkur skaitau, kad tokia rotacija vyks kiekviena semestra. ar tai tiesa?

Girdėjau aš irgi šitą dalyką,bet tai dar nagrinėja seimas ir nežinau ar jį jau priėmė, kad galiotu rotacija kas pusmetį. Bet rotacija vyksta tuo atveju jei yra studijuojančiu mokamai, pvz kiek žinau pas mus studijuoja tik vienai mokamai. Tai kaip bus rotacija tik vienas žmogus išmokamai pereis į nemokamai o tas kur mokamai pereis į nemokamą jei bus geras jo balas. :) O jei įstosi į tokia grupę kur vien įstojo nemokamai visi tai nebus išvis ko bijoti.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

ir dar domina vienas klausimas. destytojai duoda galimybe gauti papildomus pazymius? pvz. uz prezentacija, referata ar dar ka nors

 

Duoda.Dažniausiai visas dalyko įvertinimas susideda iš tokios formulės:

X1 Savarankiškas darbas(prezentacija,referatas)0,1

X2 Kontrolinių darbų vidurkis 0,2

X3 Laboratorinių darbų vidurkis 0,2

X4 Egzamino įvertinimas 0,5

BV=X1*0,1+X2*0,2+X3*0,2+X4*0,5

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...