Pereiti prie turinio

Nemokamas įmonės steigimas


Rekomenduojami pranešimai

Sveiki! Kurį laiką dirbau prie savo el. parduotuvės kūrimo, o dabar atėjo laikas startuoti,tad reikia steigti įmonę. Internete pasiskaitęs radau galimybę įsteigti įmone nemokamai,tad norėjau paklausti ar yra šiam forume kas šia galimybę jau yra pasinaudoję ir galėtumėte papasakoti apie tai plačiau? Steigti planuoju Mažąją Bendriją (MB)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nesupratau ko klausi..

Bet atsidaryt paprasta, tik ta situacija neaiški ar verta imtis ar ne.

https://uzdarbis.lt/t267960/mazosios-bendrijos-mb-steigimas-elbudu/

 

Yra galimybė įsteigti MB nemokamai (pvz.: http://imoniu-steigimas.eu/nemokamas-imones-steigimas/ ) tai ir klausiu kas tokia galimybę yra jau pasinaudoję ir galėtų papasakoti kaip viskas vyksta. :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra galimybė įsteigti MB nemokamai (pvz.: http://imoniu-steigimas.eu/nemokamas-imones-steigimas/ ) tai ir klausiu kas tokia galimybę yra jau pasinaudoję ir galėtų papasakoti kaip viskas vyksta. :)

Tai paspausk tą linką ir pasiskaityk.

(Nemokami lašiniai tik spąstuose)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Primiausia atsakyk į klausimą, ar nori dirbti ir investuoti vienas, ar kartu su partneriais. Nuo to priklausys ir tau tinkama verslo forma: gali užsiimti Individualia veikla ar steigti įmonę. Užsiimti Individualia veikla yra paprasčiau, nereikia kurti įmonės valdymo struktūros, pradėti galima su mažiau pinigų ir pan.. Tačiau vis dėl to prieš apsisprendžiant būtinai reikia panagrinėti ir kitus dalykus - skiriasi šių veiklų mokesčių dydis, atsakomybės laipsnis, steigėjų skaičius.

Jei nuspręsi dirbti individualiai, gali gauti individualios veiklos vykdymo pažymą, arba įsigyti verslo liudijimą iš anksto sumokėdamas fiksuoto dydžio pajamų mokestį. Žinotina, kad ne visoms veikloms yra išduodami verslo liudijimai (pvz. mokyti vairuoti, tiekti šilumą, teikti bendras socialines paslaugas ir kt. gali tik įmonės)

Prieš registruodamas įmonę turėtum pasidomėti kokių leidimų ir licencijų reikės tavo veiklai.

 

Kiek supratau tave domina Mažoji bendrija:

 

 

Mažoji bendrija

2012 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojo Mažųjų bendrijų įstatymas. Atsirado nauja įmonės forma - mažoji bendrija.

 

 

Mažoji bendrija yra ribotos atsakomybės privatusis juridinis asmuo. Tai reiškia, kad nariai savo turtu neatsako už neįvykdytas mažosios bendrijos prievoles. Mažąją bendriją gali steigti ne daugiau kaip 10 fizinių asmenų (gali būti ir vienas steigėjas). Mažoji bendrija gali vykdyti bet kokią įstatymų nedraudžiamą veiklą.

 

Nors mažojoje bendrijoje ir nereikalaujama turėti minimalų įstatinį kapitalą, mažosios bendrijos nariai moka įnašus (jų dydis ir mokėjimo tvarka nustatomi narių susirinkime), o mažosios bendrijos pelnas skirstomas proporcingai nario įnašo dydžiui (galima numatyti ir kitokią pelno skirstymo tvarką).

 

Narys gali dirbti mažojoje bendrijoje, tačiau darbo sutartis nesudaroma. Mažoji bendrija gali sudaryti darbo sutartis tik su darbuotojais, kurie nėra bendrijos nariai.

 

Mažoji bendrija gali būti steigiama elektroniniu būdu naudojant pavyzdinius steigimo dokumentus.

 

Valdymas

1. Tik narių susirinkimas. Tokiu atveju narių susirinkimas yra kartu ir valdymo organas, vienas iš narių paskiriamas mažosios bendrijos atstovu, kuris iš esmės atlieka vadovo funkcijas;

 

2. Narių susirinkimas ir vienasmenis valdymo organas - vadovas (šiuo atveju su vadovu sudaroma paslaugų sutartis).

 

Nors nėra reikalavimo turėti minimalų įstatinį kapitalą, mažosios bendrijos nariai moka įnašus (jų dydis ir mokėjimo tvarka nustatomi narių susirinkime), o mažosios bendrijos pelnas skirstomas proporcingai nario įnašo dydžiu, jei nuostatuose nenumatyta kitaip.

 

Svarbiausius sprendimus nariai priima balsavimu. Vienas narys turi vieną balsą, nepriklausomai nuo jo įnašo dydžio. Jei mažoji bendrija turi vadovą, nuostatuose gali būti nustatyta kitokia balsavimo tvarka (pvz., balsų skaičius priklauso nuo įnašo dydžio).

 

Sprendimas laikomas priimtu, kai už jį gauta daugiau kaip 1/2 visų mažosios bendrijos narių balsų. Kai kuriems sprendimams numatyta ne mažesnė kaip 2/3 balsų dauguma (pvz., dėl metinio pelno paskirstymo), yra sprendimų, kurie priimami vienbalsiai (pvz., dėl pelno paskirstymo už trumpesnį nei finansiniai metai laikotarpį, dėl naujų narių priėmimo).

 

 

Privalumai

1. Ribota narių atsakomybė, t.y. nepasisekus verslui nariai rizikuoja tik savo įnašu, taip apsaugodami savo asmeninį turtą (palyginimui - už neįvykdytas IĮ prievoles savininkas atsako savo asmeniniu turtu).

 

2. Netaikomas minimalaus įstatinio kapitalo reikalavimas (palyginimui - UAB įstatinis kapitalas yra 10 000 Lt).

 

3. Mažosios bendrijos narys gali dirbti bendrijoje nesudarydamas darbo sutarties, t.y. nereikia mokėti didelių mokesčių nuo darbo užmokesčio, o lėšų asmeniniams poreikiams gali iš bendrijos gauti išsimokėdamas pelną avansu.

 

4. Galimybė savanoriškai pasitraukti iš verslo, t.y. mažosios bendrijos narys gali išeiti iš bendrijos atsiimdamas savo įnašą, taip pat galima parduoti ar kitaip perleisti nario teises kitiems asmenims.

 

 

Trūkumai

1. Steigėju / nariu gali būti tik fizinis asmuo, iš viso ne daugiau kaip 10 (palyginimui - UAB akcininku gali būti tiek fizinis, tiek juridinis asmuo, o akcininkų skaičius ribojamas iki 249);

 

2. Kadangi nėra nustatyta aiški balsavimo ir pelno paskirstymo tvarka - bus sunkiau spręsti mažosios bendrijos narių tarpusavio ginčus;

 

3. Mažosios bendrijos buhalterinė apskaita tik kai kuriais atvejais yra paprastesnė nei UAB (pvz., kai mažoji bendrija neturi darbuotojų ar kai nėra PVM mokėtoja).

 

 

Apmokestinimas<br style="zoom: 1;">

  • Asmeniniams poreikiams išsiimamos lėšos

Vienas iš mažosios bendrijos privalumų yra tai, kad narys gali dirbti bendrijoje nesudarydamas darbo sutarties, t.y. nereikia mokėti didelių mokesčių nuo darbo užmokesčio. Narys metų bėgyje gali gauti iš mažosios bendrijos lėšų savo asmeniniams poreikiams. Galima laisvai pasirinkti, kaip šias lėšas apmokestinti:

 

a) Kaip su darbo santykiais susijusias pajamas, žr. žemiau;

 

b) Kaip avansu išmokamą pelną, žr. žemiau.

 

Gyventojų pajamų mokestis:

 

a) Su darbo santykiais susijusios pajamos - 15%;

 

b) Avansu išmokamas pelnas - 15%.

 

Valstybinio socialinio draudimo įmokos:

 

a) Su darbo santykiais susijusios pajamos - 26,3%. Nereikia mokėti nuo sumos, viršijančios 5 952 Lt per mėnesį ir 71 424 Lt per metus;

 

b) Avansu išmokamas pelnas - neapmokestinama.

 

Privalomojo sveikatos draudimo įmokos:

 

a) Su darbo santykiais susijusios pajamos - 9%;

 

b) Avansu išmokamas pelnas - neapmokestinama.

 

Pastaba:

 

Valstybinio socialinio draudimo įmokų ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų nereikia mokėti nuo sumos, viršijančios 5 952 Lt per mėnesį.

 

Pvz., jei mažosios bendrijos narys kurį nors mėnesį savo asmeniniams poreikiams gavo 10 000 Lt ir šias lėšas deklaravo kaip su darbo santykiais susijusias pajamas, einamąjį mėnesį reikės mokėti įmokas tik nuo 5 952 Lt. Pasibaigus metams suskaičiuojama, kiek per metus yra gauta su darbo santykiais susijusių pajamų, ir sumokamas skirtumas. Nereikia mokėti nuo sumos, viršijančios 71 424 Lt per metus.

 

2. Pelnas

 

Mažoji bendrija, kaip ir UAB ar IĮ, nuo uždirbto pelno moka 15% arba 5% pelno mokestį. Jei vidutinis darbuotojų skaičius neviršija 10 žmonių ir mokestinio laikotarpio pajamos neviršija 1 000 000 Lt, taikomas 5% pelno mokesčio tarifas.

 

 

  • Pelno paskirstymas (dividendai)

Mažosios bendrijos pelnas gali būti skirstomas bendrijos nariams:

 

a) Pasibaigus metams - už praėjusius finansinius metus;

 

b) Metų bėgyje - už trumpesnį negu finansiniai metai laikotarpį.

 

Paskirstytas pelnas apmokestinamas 15% gyventojų pajamų mokesčiu.

 

Jei mažosios bendrijos narys metų bėgyje gavo daugiau lėšų negu jam paskirta metinio pelno dalis, narys turi grąžinti skirtumą, įskaitant mažosios bendrijos sumokėtus mokesčius.

 

Jei mažosios bendrijos narys metų bėgyje gavo mažiau lėšų negu jam paskirta metinio pelno dalis, jam išmokamas tik skirtumas.

Mažosios bendrijos nariai negali priimti sprendimo skirstyti pelno, jeigu tenkinama bent viena iš šių sąlygų:

 

1. Mažoji bendrija dirba nuostolingai;

 

2. Nėra patvirtintas mažosios bendrijos metinių finansinių atskaitų rinkinys;

 

3. Mažoji bendrija turi neįvykdytų prievolių, kurių įvykdymo terminai suėjo iki sprendimo priėmimo.

  • Darbo užmokestis

Jei mažoji bendrija samdo darbuotojus, taikomas įprastas darbo santykių apmokestinimas:

 

- 15% pajamų mokestis;

 

- 9% privalomojo sveikatos draudimo įmokos;

 

- 30,98% socialinio draudimo įmokos;

 

- 0,2% garantinio fondo įmokos.

 

5. Vadovo atlygis

 

Jei mažojoje bendrijoje yra vadovas, su juo gali būti sudaroma tik paslaugų sutartis. Vadovo pajamos apmokestinamos taip:

 

a) Pagal paslaugų sutartį gautas atlygis - 15% gyventojų pajamų mokestis;

 

b) 90 Lt privalomojo sveikatos draudimo įmokų kas mėnesį.

 

Palyginimui - pagal paslaugų sutartį gautų pajamų apmokestinimas yra palankesnis nei pagal darbo sutartį gautų pajamų (žr. viršuje).

Redagavo pavis
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra galimybė įsteigti MB nemokamai (pvz.: http://imoniu-steigimas.eu/nemokamas-imones-steigimas/ ) tai ir klausiu kas tokia galimybę yra jau pasinaudoję ir galėtų papasakoti kaip viskas vyksta. :)

O tai sunku paimti tel. ir paskambinti?

Aš nepatingėjau ir sužinojau, kad jų kainos tikrai nėra mažiausios, o nemokamai tik kelių mygtukų paspaudimas kompe. Kaip ir priklauso visus mokesčius Registrų Centrui turėsi susimokėti.

Dar reikės visokių dokumentų, sprendimų, kuriuos pats nelabai suregsi, taigi jie už € tau sutvarkys.

Be to turėsi pasirašyti metinę sutartį ir t.t.

 

Jei reklamuoji tą puslapį, tai be reikalo stengiesi.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 1 mėnesio...

Jorigi, aš vienos panašios įmonės (ne tavo paminėta) paslaugomis pasinaudojau (reikėjo steigti įmonę su anglišku pavadinimu), tai likau nustebintas aptarnavimu, dėmesiu ir visokeriopa pagalba. Tiesa, šiek tiek kainavo, bet padėjo gerokai sutaupyti laiko ir dėl vieno karto nereikėjo krūvos info ieškoti ir gilintis.

Pradžioj dar pats bandžiau su buhalterija tvarkytis, bet paskui ir ją jiems atidaviau, tai dabar jokio galvos skausmo... :)

Čia viešai nereklamuosiu, bet jei kam bus įdomu parašykit man asmeniškai, pasidalinsiu kontaktais.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...