Uždarbis.lt: Kelionė metams į Kiniją - Uždarbis.lt

Peršokti prie turinio • (3 Puslapiai)
 • +
 • 1
 • 2
 • 3
 • Jūs negalite kurti naujos temos
 • Jūs negalite atsakyti į šią temą

Narys yra atsijungęs Sypsnius 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +62 -0
 • Pranešimai: 1456
 • Kartu nuo: 2010-01-05
 • Miestas:Uostas

2018-02-16 13:30 (#1)

*
Mėgstamas

Kelionė metams į Kiniją


Savęs išbandymas
Pamačiau šviesą tunelio gale, tai kilo mintis ir pasidalinti istorija iki tos šviesos.

Viskas prasidėjo nuo beveik 2 metų Anglijoje. Dar grįždamas iš Anglijos pradėjau mastyti ką norėčiau dar nuveikti, ir užkliuvo porą temų čia uždarbyje ir užsinorėjau į Aziją. Labiausiai viliojo Japonija, Korėja, Tailandas. Bet su Kinija paprasčiau. TOdėl pasirinkau Kiniją.
Radus temą šiame forume, atkrito problema kaip išsirinkti patikimą agentūrą tarp begalės kitų agentūrų. Kai kuriom agentūroms dėl įdomumo vistiek parašiau, bet dalis jų išvis neatrašė, dalis atrašė po savaitės, o dalis atrašė taip, kad net nelabai galėjau suprasti kas parašyta.

Agentūra

Su SII agentūra pradėjau bendrauti Vasario mėnesį. Pirma porą laiškų, prisistačiau aš, papasakojau apie save, nusiunčiau CV, agentūra daugiau pasakojo apie Kiniją, Chengdu miestą, kaip ten viskas gražu, pasakiška, ir kokia Kinija nuostabi šalis. Po poros savaičių ir pirmasis skype vaizdo skambutis su darbuotoja kuri atrinkinėja kandidatus, dar po savaitės antras pokalbis su darbuotoja kuri jau rūpinasi įdarbinimu. Ir kai jiems viskas tiko, atsiuntė krūvą formų ir popierių ką reikėjo užpildyti, tada susimokėti avansą už visus darbus.
Prieš mokėdamas avansą pasidomėjau plačiau agentūra, radau ne vieną Lietuvį kuris per šią agentūrą išvyko ir visi atsiliepė gerai. Sumokėjus avansą, jie išvertė mano CV į Kiniečių kalbą, ir atsiuntė man pasižiūrėti ar viskas gerai, pradžioje atsiuntė skanuotą versiją, tai net išsiversti per google translate negalėjau, tai nieko ir nesupratau. Tada paprašiau normalesnio formato, gavau word, ir ten jau galėjau išsiversti, tai bent supratau kad į temą. Tada visokios sveikatos pažymos, dokumentų kopijos ir daug kito popierizmo. Visas šitas truko, iki kovo galo. Ir svarbiausia pažadai, kad jau gegužės pradžiai ieškokis bilietų parskristi į Kiniją.

Darbo pokalbiai

Balandžio pradžioje buvo pirmasis pokalbis su viešbučiu, kuris manęs panorėjo. Pokalbis buvo su kažkokiu viešbučio vadovu, kuris anglų kalbą mokėjo tikrai neblogai, kol šnekėdavo lėtai viską suprasdavau, kai klausdavo suprasdavau, bet kai pradėdavo pasakoti kažką savo ilgsnio ir greitai, didžiosios dalies nesuprasdavau nes akcentas tada labai išryškėdavo. Dažnai pertraukdavau sakydmas kad sustrigo skype, todėl gal galėtų pakartoti, kad bent kažką suprasdavau, nes pertrauktas sulėtindavo kalbėjimą. Bet nuo vidurio pokalbio jau supratau, kad tikrai netiksiu, nes pasakė kad reikalauja 5 metų patirties viešbutyje, o aš ten išvis nedirbęs. Po to jau tik formalumas buvo pabaigti pokalbį. Po 3 dienų iš agentūros gavau atsakymą, kad manęs nepasirinko. Po poros savaičių sekė antras pokalbis, kur bendravau su vyru ir moterimi, moteris buvo atsakinga už personalą o vyriškis kažkoks vadovas, pokalbis buvo geresnis, reikalavimai mažesni, atsirado vltis, bet po poros dienų gavau atsakymą, kad pasirinko kitą, nes kita buvo mergina, o vadovas labiau nori merginos iš europos. Tada buvo 3 pokalbis, kur vadovas kuris mane kalbino net nemokėjo anglų kalbos, tai pokalbis buvo sunkus. Ir smagiausia dalis, kad po 5 minučių pokalbio, ir poros klausimų bei viešbučio pristatymo, jis tiesiog pora min mikčiojo ir padėjo pokalbį ir tada pradėjo tiesiog rašyti, rašydavo lėtai, taisydamas savo sakinius po 3 kart, spėju naudojosi kokiu translate programa. Šitiem aš pasakiau ne, nes ir atsiliepimai apie tą viešbutį internete buvo nekokie. Dar kitame pokalbyje viskas pavyko ir susitarėme kad manęs nori, bet po to atsisakė, nes viesšbutis priklauso tai pačiai grupei kaip ir viešbutis anksčiau manęs atsisakęs, todėl negalėjau net kandidatuoti pagal vidaus taisykles. Labiausiai nustebinęs dalykas, kada jie užduoda klausimą į temą, pradedi pasakoti ir po poros sakinių tave pertraukia ir šauna klausimą ne į temą, kaip pvz:"koks pas tave oras","kiek tavo mieste gyventoju","kur randasi Lietuva", sulaukiau net skambučių į telefoną, kada 2 valandos prieš sutartą laiką skamba telefonas, o telefono numeris net netelpa ekrane, ir atsiliepus išgirsti spiegiantį balselį, kuris prisistato, paklausia kur tu randiesi, kiek pas tavę valandų ir porą minučių bando ištarti Lithuania, tada atsisveikina ir pasako kad neužilgo paskabins per skype.
Balandžio pabaigoje manęs panorėjo viešbutis visai ne iš Chengdu miesto o iš Tianjin. Pasakiau, kodėl ne. Pokalbio pradžioje ekrane pamačiau 3 kinietes, kurios prisistatinėjo ~10 minučių, kol visos išvardino visas savo pareigas ir atsakomybes, ir kiekviena po 5 kart mažiausiai pakartojo hello. Ir kas juokingiausia visų 3 vardai buvo vienodi. Visos 3 Ados.
Po poros dienų gaunu atsakymą, kad tikau, ir kad nori ne pusės metų kontrakto, o metams. Sutinku.

Popierizmas ir biurokratija

Ir kai jau galvoji kad pradžioje buvo daug popierizmo, supranti, kad ten buvo niekas. Pradeda prašyti diplomų, teistumo pažymų, medicininių pažymų, viskas turi būti išversta į Anglų kalbą (dar gerai, kad ne kiniečių) ir dar patvirtinta Kinijos ambasadoje kad ne klastotė. Ir tada prasideda malonumai su valstybinėmis institucijomis. Kinijos ambasada telefonu ir el. paštu nebendrauja išvis, tik gyvai, dirba tik 6 valandas per savaitę. Nuvykęs sužinau, kad jie jokių popierių netvirtina, kol jų nepatvritina URM. URM patvirtino viską išskyrus medicininę pažymą, nes ją prieš tai turi patvirtinti sveikatos apsaugos ministerija. Nuvykus į SAM sužinau, kad tvirtinimas trunka 21 darbo dieną ir jokių skubių nėra. Ir dar smagiausia dalis, kad kievienas tas patvirtinimas, ar antspaudas kainuoja, ir ne pigiai.
Galų gale pasitvirtinęs visus popierius išsiunčiu viską kiniečiams. Jau Liepa.
Po poros savaičių gaunu atsakymą, kad medicininė netinka, reikia kitos formos, bet kiniečiai negali man pasakyti tiksliai kokios. Tada ieškodamas internete susirandu didžiulę formą kinų/anglų kalba nusiunčiu ir paklausiu ar tokia tiktų, atsakymas teigiamas. Aišku poliklinikoje niekas man tokios nepildo, nes ji nesuprantama kalba, pradedant lysti, kad gal kaip nors, randama daktarė kuri moka anglų kalbą ir galėtų supildyti. Daktarė pamačiusi formą iš pradžių išsigando, bet po to pusę laiko kol buvau kabinete juokėsi. Nes ten reikalauja tyrimo dėl tokių ligų, kaip pasakė daktarė, kurios europoje neegzistuoja jau šimtmečius ir net tyrimų niekas nebedaro. Tai pasidarau kraujo tyrimą, rentgeną ir per savaitę susitvarkau pažymą. Tada vėl visas tas malonumas per visas ministerijas, bet šį kartą, kadangi forma ne ES, SAM jos netvirtina, tai po didelių ginčų ir klausimų tai ką daryti, jie pasiūlo, kad gali šalia prisegti savo formos lapą ir ant jo sudėti antspaudus, surizikuoju, gal tiks. Išsiunčiu. Jau rugsėjis.

Atostogos ir laiko tempimas

Tada prasidėjo gumos tempimas. Reikia visus mano popierius išversti į kinų kalbą, ir pateikti imigracijos tarnybai. Bet kaip po to sužinojau kas kiniečius daug švenčių ir jos trunka ne po 1-2 dienas o po 1-2 savaitęs, ir tada valstybinės institucijos nedirba. Pradėjau net nebenorėti aš ten vykti. Kas porą savaičių jie vis atsiųsdavo kokį popierių kurį reikia pasirašyti, aš tiesiog pasirašydavau ir išsiųsdavau atgal. Prieš pat kalėdas sulaukiau skambučio, bet telefonas buvo išjungtas, tai skambučio sulaukė mano mama, nes sutartyje buvo nurodyta kaip nelaimės atveju kontaktas. 4 valandą ryto mamai skamba telefonas su netelpančiu ekrane numeriu, mamai atsiliepus pasigirsta cypiantis balselis kurio net neina suprasti (mano mama anglų kalbos nemoka), padeda ragelį ir toliau bando miegoti, po kiek laiko sulaukia žinutės, anglų kalba, nespėjus nieko suprasti ateina kita žinutė, auto translate būdu parašyta lietuviškai, tada mama suprato kas čia gali būti ir persiunčia viską man. Sužinau, ka labai skubiai, turiu visus dokumentų originalus išsiųsti į Kiniją, nes sausio 2 baigia galioti visi legaizavimai ir antpsaudai. O jie nori, kad aš jiems gaučiau dar vieną popierių ir su esamais išsiųsčiau taip kad gautų iki naujų metų. Pasakau, kad tai neįmanoma. Bet jie vistiek prašo ASAP visko. Viską pavyko išsiųsti jau tik sausio pradžioje ir jie gauna sausio 11. Sužinau, kad pvėlavau ir tiesiog numoju ranka.

Naujienos

Vasario pradžioje gaunu visus popierius su kveitimu iš Kinijos valdžios, ir naujieną,kad jei atvyksiu net algą pakels. Nuvažiuoju iki ambasados, sužinau, kad tiesiog reikia darbdavio įmonės regsitracijos dokumento ir viskas kitkas gerai. Kvietimas galioja tik kovo pabaigos. Pradedu darytis vizą. Prasideda vėl problemos, kad reikia bilietų pirmyn atgal, kitaip net negaliu prašyt vizos, pradedu aiškintis, kaip aš galiu dabar pirkti bilietus po metų atgal. Tada jie nusprendžia, kad atgal nereikia, apsieis. Pateikus popierius po savaitės gaunu vizą ir suprantu, kad tai patapo realu.

Galvos skausmai

Tada jau kai supranti, kad viskas realu prasideda kiti galvos skausmai. Draudimas, kelionė, bagažas, kinų kalba, informacija apie šalį, visokia kita reikalinga informacija. Ir sutvarkyti visus savo popierizmus Lietuvoje, įgaliojimai, darbai, įmonės, veiklos.....
P.S. vis dar netikiu, kad ten vykstu.

Patarimai

Gal kas galėtų pasidalinti kokiais patarimais?

Šiuo metu labiausiai kylantys klausimai:

1. Draudimas, kur draustis? šiuo metu atrodo geriausias variantas
2. Kokį VPN naudoti, nes be jo Kinijoje sunku
3. Bet kokie patarimai, padėsiantys ir suteiksiantys informacijos

P.S. atsiprašau už klaidasir ne visur gal labai tvarkingą minčių dėliojimą.

P.s.s. Kadangi čia uždarbio forumas, gal kas turi kokių idėjų, pasiūlymų, kaip iš šios kelionės būtų galima dar kažkaip uždirbti kokį eurą. Visada lauksiu protingų pasiūlymų.

PYPT koks ilgas tekstas gavosi, o taip atrodo stengiausi trumpinti

Šį pranešimą redagavo Sypsnius: 2018-02-16 13:33

34


Narys yra atsijungęs iPauL 

 • Forumo legenda
 • AkisAkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +365 -0
 • Pranešimai: 12292
 • Kartu nuo: 2010-01-17
 • Buvęs:xixas

2018-02-16 13:39 (#2)

Nezinau ant kiek seslus, bet siulyciau naudotis bonusway premiju sistema, tai booking, rental cars ir kitu paslaugu ar prekiu nuolaidos
http://bonus.mine.lt
Del draudimo, tai su dauguma keliaujanciu po azija, mano, kad geriausia kreditines draudimas, todel gera akcija is pvz citadele, kur puse metu nemokamai, po to 5e/men, tai cia isur panasi kaina, gali tiesiog is sao banko pasiimti kreditine su draudimu.

EU ir LT domenai pardavime>>
Užsakau iš el. parduotuvių ir kitos tarpininkavimo paslaugos!Azuon, Ebay, Amazon, DealExtreme, AliExpress, TheBodyShop, HumbleBundle, SportsDirect, PlatiRU ir kt..
0


Narys yra atsijungęs Sypsnius 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +62 -0
 • Pranešimai: 1456
 • Kartu nuo: 2010-01-05
 • Miestas:Uostas

2018-02-16 14:04 (#3)

Ai dar Klausimas kažin kaip su oro užterštumu, visur randu, kad lauku kišti nosies be 2,5 kaukes nepatartina

0


Narys yra atsijungęs skanna 

 • Pradedantis dalyvis
 • AkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +29 -1
 • Pranešimai: 107
 • Kartu nuo: 2009-10-11

2018-02-16 14:58 (#4)

Greičiausiai ne mažai teks naudotis dvirate motorine transporto priemone, todėl įsitikink jog draudimas galioja ir šiuo atveju, nes kaina skiriasi žymiai. Sėmkės !

Šį pranešimą redagavo skanna: 2018-02-16 15:00

Neperku ir neparduodu BTC
0


Narys yra atsijungęs Taadas 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +10 -1
 • Pranešimai: 1404
 • Kartu nuo: 2015-03-24
 • Buvęs:Tudis

2018-02-16 17:20 (#5)

Gerai supratau kad metai laiko praejo kol viskas susitvarke? :D Keista kad jie patis neatsisake. Bet kazkur cia vienas uzdarbietis irgi rase jog jie labai nori Europieciu?
p.s kiek tau metu? ir kiek algos siulo? :D

Šį pranešimą redagavo Tudis: 2018-02-16 17:21

0


Narys yra atsijungęs Sypsnius 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +62 -0
 • Pranešimai: 1456
 • Kartu nuo: 2010-01-05
 • Miestas:Uostas

2018-02-16 19:20 (#6)

Rodyti pranešimąTudis, 2018-02-16 17:20, pasakė:

Gerai supratau kad metai laiko praejo kol viskas susitvarke? :D Keista kad jie patis neatsisake. Bet kazkur cia vienas uzdarbietis irgi rase jog jie labai nori Europieciu?
p.s kiek tau metu? ir kiek algos siulo? :D


Taip, truko realiai ilgiau nei metai viskas.Labai daug popierizmo. Ir kas svarbiausia, kai man reikia kokio popieriaus iš jų tai laukti reikia porą sav mažiausiai, kai jiems reikia iš manęs ko nors, tai tik 1 dieną neatrašau, jau iškart ir skambina kokią 4 ryto, paskui atsiprašinėja kad prižadino. Seniau norėdavo labiau, dabar jau kiek skaitau įvairius naujausius straipsnius, ten tų europiečių ypač didžiuosiuose miestuose pilna. Bet vis dar reikia.
29 man. 2800 jų pinigų
3


Narys yra atsijungęs Barsukas1 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +26 -0
 • Pranešimai: 491
 • Kartu nuo: 2011-02-25

2018-02-16 20:49 (#7)

2800 CNY - 350 eur~... Cia i savaite?

Šį pranešimą redagavo Barsukas1: 2018-02-16 20:51

0


Narys yra atsijungęs arijas 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +0 -0
 • Pranešimai: 791
 • Kartu nuo: 2013-05-30

2018-02-16 21:27 (#8)

Jeigu i Azija tai tik i Bankoka arba Singapura :) Nes nu ka ta Kinija.. Rasistai visiski. Kogero jiems tu Europieciu reikia tam, kad turetu ko nekest. Geriau tada pietryciu Rusijoje megint, ten nors galimybiu yra ir zmones daug malonesni.
0


Narys yra atsijungęs Sypsnius 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +62 -0
 • Pranešimai: 1456
 • Kartu nuo: 2010-01-05
 • Miestas:Uostas

2018-02-17 00:51 (#9)

Rodyti pranešimąarijas, 2018-02-16 21:27, pasakė:

Jeigu i Azija tai tik i Bankoka arba Singapura :) Nes nu ka ta Kinija.. Rasistai visiski. Kogero jiems tu Europieciu reikia tam, kad turetu ko nekest. Geriau tada pietryciu Rusijoje megint, ten nors galimybiu yra ir zmones daug malonesni.


O manęs rusija visiškai netraukia, turbūt į rusiją ir už tokį atyginimą per diena nevažiuočiau :D Tavo pasirinkti miestai yra labai urbanizuoti ir milžiniški. Mane kaip tik labiau traukia Kambodža, vietnamas, laosas, tailandas.
0


Narys yra atsijungęs Mommyme 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Nariai
 • Atsiliepimai: +0 -0
 • Pranešimai: 279
 • Kartu nuo: 2014-05-01

2018-02-17 05:33 (#10)

nu cia labai ilga "kelione per kopas", ir dar net neishvaziavai 😔 sekmes didziausios! nepradink, parashyk vis kaip seksis 😊
0


Narys yra atsijungęs SofteriZ 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +67 -1
 • Pranešimai: 951
 • Kartu nuo: 2009-12-06

2018-02-18 13:28 (#11)

Man irgi būtų įdomu sužinoti kaip tau seksis, nepamiršk atnaujint! Turiu draugų kinų, bet jie labai įvairiai atsiliepia apie Kiniją, bet dažniausiai kaip man buvo pasakyta - Kinija tikrai ne tai, ko dauguma žmonių tikisi iš jos.

Žmonės ten labai robotizuoti, gyvena vien pagal sistemą, tad labai kažkokių emocingų ar turiningų pokalbių apturėt retas atvejis. Facebook'as, Instagram'as, dalis Google ir netgi Gmail'as jiems yra uždrausti (nesu tikras dėl Youtube, bet ko gero irgi), socialiniams tinklams ir el. paštui visi naudoja QQ programėlę. Apie serialus / filmus online irgi galima pamiršt, na nebent pirktis VPN, bet ir tai labai didelė dalis VPN tiekėjų nepasiekiama Kinijoje. Ir šiaip žmonių kultūra yra tokia, kad jie tau į akis tikrai niekada nepasakys, kad tu jiems nepatinki, bet jie privers tave jaustis taip, jei jiems nepatiksi. Kinai europiečiams yra žmonės iš visai kito pasaulio, daug kas eiliniam lietuviui nėra suprantama jų elgesyje, bet nieko nesakau, "paragaut" azijiečių kultūros gyvenime tikrai reikia.

Oro tarša sekanti labai rimta problema, apie aukštesnes mokyklas jei kada galvotum mokytis ten irgi galima tik pasvajot, nes milžiniška konkurencija ir kainuoja nežmoniškas sumas. Ir tikrai nesiskųsk, kad skambina 4 ryto, čia jiems yra visiškai normalu dėl laiko juostų skirtumo, kitu atveju jie tau turėtų skambint vidury nakties patys tad ir skambina darbo valandom. Ir šiaip dauguma kinų yra robotizuoti, jei jiem manager'is pasakė skambint jis ir paskambins ir patikėk manim, apie tai, kad Lietuvoje 4 ryto ko gero pagalvos tik paskutinėj vietoj. :) Kaip ir minėjau, turiu kinų draugų, tad jie truputį mane atvedė į realybę kaip iš tiesų jie gyvena, nes emigranto ar turisto akimis viskas atrodo visiškai kitaip.

Patarimas, kurį gavau iš kinės - jei valgai greito maisto restorane ar bet kuriame Kinijos mieste, visada klausk ar maistas bent kiek aštrus, jie ne visuomet žymi, o kinų ,,truputį'' aštrokas maistas yra kažkas tokio, dėl ko kitą dieną gali ir neateit į darbą. :D

Šį pranešimą redagavo SofteriZ: 2018-02-18 13:49

6


Narys yra atsijungęs zilvinaspet 

 • Pradedantis dalyvis
 • AkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +3 -0
 • Pranešimai: 131
 • Kartu nuo: 2015-09-05
 • Miestas:Kaunas

2018-02-18 15:32 (#12)

Rodyti pranešimąSofteriZ, 2018-02-18 13:28, pasakė:

Man irgi būtų įdomu sužinoti kaip tau seksis, nepamiršk atnaujint! Turiu draugų kinų, bet jie labai įvairiai atsiliepia apie Kiniją, bet dažniausiai kaip man buvo pasakyta - Kinija tikrai ne tai, ko dauguma žmonių tikisi iš jos.

Žmonės ten labai robotizuoti, gyvena vien pagal sistemą, tad labai kažkokių emocingų ar turiningų pokalbių apturėt retas atvejis. Facebook'as, Instagram'as, dalis Google ir netgi Gmail'as jiems yra uždrausti (nesu tikras dėl Youtube, bet ko gero irgi), socialiniams tinklams ir el. paštui visi naudoja QQ programėlę. Apie serialus / filmus online irgi galima pamiršt, na nebent pirktis VPN, bet ir tai labai didelė dalis VPN tiekėjų nepasiekiama Kinijoje. Ir šiaip žmonių kultūra yra tokia, kad jie tau į akis tikrai niekada nepasakys, kad tu jiems nepatinki, bet jie privers tave jaustis taip, jei jiems nepatiksi. Kinai europiečiams yra žmonės iš visai kito pasaulio, daug kas eiliniam lietuviui nėra suprantama jų elgesyje, bet nieko nesakau, "paragaut" azijiečių kultūros gyvenime tikrai reikia.

Oro tarša sekanti labai rimta problema, apie aukštesnes mokyklas jei kada galvotum mokytis ten irgi galima tik pasvajot, nes milžiniška konkurencija ir kainuoja nežmoniškas sumas. Ir tikrai nesiskųsk, kad skambina 4 ryto, čia jiems yra visiškai normalu dėl laiko juostų skirtumo, kitu atveju jie tau turėtų skambint vidury nakties patys tad ir skambina darbo valandom. Ir šiaip dauguma kinų yra robotizuoti, jei jiem manager'is pasakė skambint jis ir paskambins ir patikėk manim, apie tai, kad Lietuvoje 4 ryto ko gero pagalvos tik paskutinėj vietoj. :) Kaip ir minėjau, turiu kinų draugų, tad jie truputį mane atvedė į realybę kaip iš tiesų jie gyvena, nes emigranto ar turisto akimis viskas atrodo visiškai kitaip.

Patarimas, kurį gavau iš kinės - jei valgai greito maisto restorane ar bet kuriame Kinijos mieste, visada klausk ar maistas bent kiek aštrus, jie ne visuomet žymi, o kinų ,,truputį'' aštrokas maistas yra kažkas tokio, dėl ko kitą dieną gali ir neateit į darbą. :D


Pažįstamas Kinijoje gyvena, nieko blogo neatsiliepia, dirba DJ, keliauja po visus miestus, sakė visi draugiški, atlyginimas taip pat geras, o apie studijas, oro taršą ir internetą, tai taip, sutinku.
0


Narys yra atsijungęs Sypsnius 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +62 -0
 • Pranešimai: 1456
 • Kartu nuo: 2010-01-05
 • Miestas:Uostas

2018-02-18 18:15 (#13)

Rodyti pranešimąSofteriZ, 2018-02-18 13:28, pasakė:

Man irgi būtų įdomu sužinoti kaip tau seksis, nepamiršk atnaujint! Turiu draugų kinų, bet jie labai įvairiai atsiliepia apie Kiniją, bet dažniausiai kaip man buvo pasakyta - Kinija tikrai ne tai, ko dauguma žmonių tikisi iš jos.

Žmonės ten labai robotizuoti, gyvena vien pagal sistemą, tad labai kažkokių emocingų ar turiningų pokalbių apturėt retas atvejis. Facebook'as, Instagram'as, dalis Google ir netgi Gmail'as jiems yra uždrausti (nesu tikras dėl Youtube, bet ko gero irgi), socialiniams tinklams ir el. paštui visi naudoja QQ programėlę. Apie serialus / filmus online irgi galima pamiršt, na nebent pirktis VPN, bet ir tai labai didelė dalis VPN tiekėjų nepasiekiama Kinijoje. Ir šiaip žmonių kultūra yra tokia, kad jie tau į akis tikrai niekada nepasakys, kad tu jiems nepatinki, bet jie privers tave jaustis taip, jei jiems nepatiksi. Kinai europiečiams yra žmonės iš visai kito pasaulio, daug kas eiliniam lietuviui nėra suprantama jų elgesyje, bet nieko nesakau, "paragaut" azijiečių kultūros gyvenime tikrai reikia.

Oro tarša sekanti labai rimta problema, apie aukštesnes mokyklas jei kada galvotum mokytis ten irgi galima tik pasvajot, nes milžiniška konkurencija ir kainuoja nežmoniškas sumas. Ir tikrai nesiskųsk, kad skambina 4 ryto, čia jiems yra visiškai normalu dėl laiko juostų skirtumo, kitu atveju jie tau turėtų skambint vidury nakties patys tad ir skambina darbo valandom. Ir šiaip dauguma kinų yra robotizuoti, jei jiem manager'is pasakė skambint jis ir paskambins ir patikėk manim, apie tai, kad Lietuvoje 4 ryto ko gero pagalvos tik paskutinėj vietoj. :) Kaip ir minėjau, turiu kinų draugų, tad jie truputį mane atvedė į realybę kaip iš tiesų jie gyvena, nes emigranto ar turisto akimis viskas atrodo visiškai kitaip.

Patarimas, kurį gavau iš kinės - jei valgai greito maisto restorane ar bet kuriame Kinijos mieste, visada klausk ar maistas bent kiek aštrus, jie ne visuomet žymi, o kinų ,,truputį'' aštrokas maistas yra kažkas tokio, dėl ko kitą dieną gali ir neateit į darbą. :D


Tikiuosi uždarbis veiks iš kinijos :D Tada galėsiu ir atnaujinti :)
Dėl to skambinimo, tai manęs nestbina, džiaugiuosi kad bent pokalbius per skype visada darydavo mūsų 10-12 valandomis, pas juos tada ~15-17 valanda. Mane labiau stebina, kad patys verkia, kad reikia greičiau, kad viešbutis laukia ir jau suplanavo, kad aš jau turiu būti, bet kai reikia popieriaus kokio jie trunka 3 savaites.
Dėl taršos tai dabar kiek stebėjau tai pas mus labiausiai užteršti miestai turi ~20-40 užterštumo rodiklį ir jau skundžiamės kad užteršta, o Kinijoje rodo 120-150, tai baisoka. Mastau kokią kaukę pirkti reikėtų, nes dar kvėpuoju per burną, tai išvis žiauriai bus.

Nemažai skaičiau domėdamasis, tai visi parašė, kad labai retai kada susiranda gerų draugų kiniečių, jie draugauja tik tiek kad patenkinti savo smalsumą ir įdomumą apie tavę kaip užsienietį, arba kad gauti iš tavęs naudos, tuo draugystė ir baigiasi. Bet šiaip mandagumu ir draugiškumu kiek domėjausi labai pasižymi, kaip užsienietis pagalbos sulauksi visur.
0


Narys yra atsijungęs SofteriZ 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +67 -1
 • Pranešimai: 951
 • Kartu nuo: 2009-12-06

2018-02-19 01:24 (#14)

Rodyti pranešimąSypsnius, 2018-02-18 18:15, pasakė:

Tikiuosi uždarbis veiks iš kinijos :D Tada galėsiu ir atnaujinti :)
Dėl to skambinimo, tai manęs nestbina, džiaugiuosi kad bent pokalbius per skype visada darydavo mūsų 10-12 valandomis, pas juos tada ~15-17 valanda. Mane labiau stebina, kad patys verkia, kad reikia greičiau, kad viešbutis laukia ir jau suplanavo, kad aš jau turiu būti, bet kai reikia popieriaus kokio jie trunka 3 savaites.
Dėl taršos tai dabar kiek stebėjau tai pas mus labiausiai užteršti miestai turi ~20-40 užterštumo rodiklį ir jau skundžiamės kad užteršta, o Kinijoje rodo 120-150, tai baisoka. Mastau kokią kaukę pirkti reikėtų, nes dar kvėpuoju per burną, tai išvis žiauriai bus.

Nemažai skaičiau domėdamasis, tai visi parašė, kad labai retai kada susiranda gerų draugų kiniečių, jie draugauja tik tiek kad patenkinti savo smalsumą ir įdomumą apie tavę kaip užsienietį, arba kad gauti iš tavęs naudos, tuo draugystė ir baigiasi. Bet šiaip mandagumu ir draugiškumu kiek domėjausi labai pasižymi, kaip užsienietis pagalbos sulauksi visur.


Šiandien sužinojau, kad prieš kelis mėnesius kinams rimtai apribojo VPN prieigą, tai jiems šiuo metu švelniai tariant sudėtinga situacija su interneto laisve. Pabandyk kokiam reddit paieškot informacijos kokį VPN naudoja žmonės ir susirašyk ant lapuko, nes kai nuvažiuosi net ir Google nebeturėsi. :D

Kinai yra tikrai labai draugiški ir jų kultūroje yra padėti, bet ką turiu omeny, kad jie tau į akis visada šypsosis, nors galvos kaip tavęs nekenčia. Aišku didžioji dauguma ten tikrai komunikabilūs ir mėgsta užsieniečius, tad nereiktų bijot, kad nuvažiuosi ir niekas su tavim nebendraus. Apskritai daug kur užsienyje esu buvęs, kur yra visiškai normalu ir įprasta kasininkės paklaust kaip jos diena kol skanuoja tau prekes ir niekas į galvą neima. Pabandyk tą Lietuvoje padaryt, gausi ko gero kreivą žvilgsnį ir tiek. :D

Dėl draugų, nelabai sutikčiau, čia labiau priklauso kokiais būdais bandai jų ieškoti. Jei kažkokioje kiniškoje Tinderio versijoje, tai faktas, kad jie žiūrės į tave kaip į kažkokį neištirtą objektą ir bendraus tik iš smalsumo ir reikalo, tas pats ir su klubais.

Šį pranešimą redagavo SofteriZ: 2018-02-19 01:28

1


Narys yra atsijungęs Sypsnius 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +62 -0
 • Pranešimai: 1456
 • Kartu nuo: 2010-01-05
 • Miestas:Uostas

2018-02-19 16:39 (#15)

Rodyti pranešimąSofteriZ, 2018-02-19 01:24, pasakė:

Šiandien sužinojau, kad prieš kelis mėnesius kinams rimtai apribojo VPN prieigą, tai jiems šiuo metu švelniai tariant sudėtinga situacija su interneto laisve. Pabandyk kokiam reddit paieškot informacijos kokį VPN naudoja žmonės ir susirašyk ant lapuko, nes kai nuvažiuosi net ir Google nebeturėsi. :D

Kinai yra tikrai labai draugiški ir jų kultūroje yra padėti, bet ką turiu omeny, kad jie tau į akis visada šypsosis, nors galvos kaip tavęs nekenčia. Aišku didžioji dauguma ten tikrai komunikabilūs ir mėgsta užsieniečius, tad nereiktų bijot, kad nuvažiuosi ir niekas su tavim nebendraus. Apskritai daug kur užsienyje esu buvęs, kur yra visiškai normalu ir įprasta kasininkės paklaust kaip jos diena kol skanuoja tau prekes ir niekas į galvą neima. Pabandyk tą Lietuvoje padaryt, gausi ko gero kreivą žvilgsnį ir tiek. :D

Dėl draugų, nelabai sutikčiau, čia labiau priklauso kokiais būdais bandai jų ieškoti. Jei kažkokioje kiniškoje Tinderio versijoje, tai faktas, kad jie žiūrės į tave kaip į kažkokį neištirtą objektą ir bendraus tik iš smalsumo ir reikalo, tas pats ir su klubais.


Tai aš jau VPN žadu dar čia būdamas jau nusipirkti ir susitvarkyti. Bijau to, kad didelė dalis nešneka anglų kalba, ar šneka minimaliai. O aš bandžiau pradėti kinų mokytis, tai tragedija ten ta jų kalba
0


Narys yra atsijungęs iPauL 

 • Forumo legenda
 • AkisAkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +365 -0
 • Pranešimai: 12292
 • Kartu nuo: 2010-01-17
 • Buvęs:xixas

2018-02-19 17:20 (#16)

Rodyti pranešimąSypsnius, 2018-02-19 16:39, pasakė:

Tai aš jau VPN žadu dar čia būdamas jau nusipirkti ir susitvarkyti. Bijau to, kad didelė dalis nešneka anglų kalba, ar šneka minimaliai. O aš bandžiau pradėti kinų mokytis, tai tragedija ten ta jų kalba

Stazuoteje buo kinu, tai merginos per 2men jau skaityti ar tema suprasti gebejo.. nuo noro priklauso Paveiksliukas
EU ir LT domenai pardavime>>
Užsakau iš el. parduotuvių ir kitos tarpininkavimo paslaugos!Azuon, Ebay, Amazon, DealExtreme, AliExpress, TheBodyShop, HumbleBundle, SportsDirect, PlatiRU ir kt..
0


Narys yra atsijungęs Sypsnius 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +62 -0
 • Pranešimai: 1456
 • Kartu nuo: 2010-01-05
 • Miestas:Uostas

2018-02-19 17:46 (#17)

Rodyti pranešimąiPauL, 2018-02-19 17:20, pasakė:

Stazuoteje buo kinu, tai merginos per 2men jau skaityti ar tema suprasti gebejo.. nuo noro priklauso Paveiksliukas


SKaityti ar rasyti tai ten išvis tie jų hieroglifai kosmosas :D aš jau mokiausi besitvarkydamas popierius pradžioje per programą, tai per mėnesį laiko vos išmokau kokį 30 žodelių pasakyti, bet dabar nebeatsmenu nieko visiškai :D

Šį pranešimą redagavo Sypsnius: 2018-02-19 17:46

0


Narys yra atsijungęs edys 

 • Naujas veidas forume
 • Akis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +0 -0
 • Pranešimai: 20
 • Kartu nuo: 2009-04-23

2018-02-20 11:48 (#18)

Jei dar neteko žiūrėti tai rekomenduoju serpentza ir laowhy86 kanalus youtube. Šie veikėjai detaliai papasakoja kaip Kinija atrodo vakariečiui. Taip pat rekomenduoju pamėginti susiekti, nes apie kinų biurokratijos, VPN ir pnš. nesąmones jie nekartą kalbėję youtube.

Sėkmės gyvenimo kelionėje :) Laukiam nuotykių aprašymo uždarbyje ;)

Šį pranešimą redagavo edys: 2018-02-20 11:52

2


Narys yra atsijungęs Sypsnius 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +62 -0
 • Pranešimai: 1456
 • Kartu nuo: 2010-01-05
 • Miestas:Uostas

2018-02-23 23:03 (#19)

Rodyti pranešimąedys, 2018-02-20 11:48, pasakė:

Jei dar neteko žiūrėti tai rekomenduoju serpentza ir laowhy86 kanalus youtube. Šie veikėjai detaliai papasakoja kaip Kinija atrodo vakariečiui. Taip pat rekomenduoju pamėginti susiekti, nes apie kinų biurokratijos, VPN ir pnš. nesąmones jie nekartą kalbėję youtube.

Sėkmės gyvenimo kelionėje :) Laukiam nuotykių aprašymo uždarbyje ;)


Dėkui, visai nieko jų video, kai kuriuose truputį nervina, kad daug neįtemą ir laiką tempia, bet šiaip tikrai informatyvūs.

Po kolkas didžiausias galvos skausmas VPN ir draudimas
0


Narys yra atsijungęs Limay 

 • Naujas veidas forume
 • Akis
 • Grupė: Nariai
 • Atsiliepimai: +0 -0
 • Pranešimai: 1
 • Kartu nuo: 2018-02-24

2018-02-24 00:36 (#20)

Buvau Kinijoje 2 kartus po 3 menesius.Draudima kas menesi pirkau is pzu draudimo.Pasinaudoti neteko, turejau kalna vaistu, bet pasiseke, kad nebuvo jokiu apsinuodijimu.Nevalgia maisto, kuris atrode nepatrauklas, nevalgiau street food ir viskas ok.Bet kolega buvo 2 savaites ir sake, del maisto buvo apsinuodejes ir jautesi prastai.Kadangi su internetu ten nelabai is pradziu buvo, turejau harda su dagybe filmu ir naudojau freegate programa facebookui ir pan.Del uzterstumo buvau Henan provincijone, ten vienas didziausiu uzterstumu visoje Kinijoje.Melyna dangu maciau karta ar du i 3 men:)))O siap nezinau, jei kas domina klausk.Reikia pasiruosti, kad ten viskas kitaip, kaip kita planeta.Bet experiensas nerealus greiti traukiniai vien tik ko verti.Teaukiniu, lektuvu ir viesbucuu reservacijas pagrinde dariau per ctrip.com. Jei reikejo skambinti i Luetuva naudojau skype credit. Jei kas domina ir galesiu atsakyti, tai klausk.Sekmes tai bus nerealu!!!
2


Pasidalinti šia tema:


 • (3 Puslapiai)
 • +
 • 1
 • 2
 • 3
 • Jūs negalite kurti naujos temos
 • Jūs negalite atsakyti į šią temą

1 nariai(-ų) skaito šią temą
0 nariai(-ių), 1 svečiai(-ių) ir 0 slapti(-ų) nariai(-ių)


Užklausų vykdymo statistika

 • Dabar yra: 2018-08-22 07:52

Tas nuostabus prisijungimo momentas


Prisijungimo nustatymai