Pereiti prie turinio

Rekomenduojami pranešimai

Jei kam reikia va dar ižangų:

 

Kristijonas Donelaitis – grožinės lietuvių literatūros pradininkas. Epinės poemos „Metai“ autorius. „Metai“ – reikšmingiausias ir svarbiausias kūrinys lietuvių literatūroje. Šioje epinėje poemoje vaizduojama gamta ir būrų gyvenimas.

 

K. Donelaičio kūrybos temas tęsė Vaižgantas ir V. Krėvė, taip pat rašę apie Lietuvos kaimo gyvenimą.

 

 

Šatrijos Ragana – XX a. pradžios rašytoja. Rašė apysakas („Sename dvare“), apsakymus („Irkos tragedija“). Savo kūriniuose ji vaizdavo dvaro gyvenimą.

 

Šatrijos Raganos kūryba iškėlė lietuvių literatūrą į naują lygmenį. Rašytoja buvo pirmoji, tiek daug dėmesio skyrusi jausmams ir kultūrai.

 

Vincas Krėvė – XX a. pradžios įvairiažanris lietuvių rašytojas, neoromantistas, realistas. Kūryboje vyravo istorinės temos. Žymiausi draminiai kūriniai – „Šarūnas“ ir „Skirgaila“.

 

V. Krėvės kūrybą galima palyginti su kitais XX a. pradžios neoromantikais (Vaižgantu), taip pat rašiusiais apie Lietuvos praeitį.

 

Vincas Mykolaitis-Putinas – vienas iš žymiausių simbolizmo bei romantizmo atstovų Lietuvoje. Jis rašė sonetus, balades, eilėraščių ciklus, romanus. Reikšmingiausias V. Mykolaičio-Putino kūrinys – psichologinis-intelektualinis romanas „Altorių šešėly“.

 

„Altorių šešėly“ – brandžiausias lietuvių literatūros romanas. Šis kūrinys praaugo A. Vienuolio, J. Grušo ir kitų stambiosios prozos autorių kūrybą.

 

Antanas Vaičiulaitis – XX a. rašytojas, prozininkas, poetas. Rašė noveles („Pelkių takas“), romanus („Valentina“), apysakas, eilėraščius ir kt. Jam rūpi didieji būties klausimai, amžinybės perspektyva, nekintančios dvasinės vertybės.

 

A. Vaičiulaičio kūryba artima J. Savickio, H. Radausko kūrybai. Jie atstovauja brandžiajai lietuvių literatūrai.

 

Balys Sruoga – XX a. poetas, prozininkas, dramaturgas. jo žymiausi kūriniai – drama „Milžino paunksnė“ ir atsiminimų knyga „Dievų miškas“. „Dievų miškas“ – tai autobiografinis kūrinys apie rašytojo vargus Štuthofo koncentracijos stovykloje.

 

B. Sruogos ironizavimą tęsė Antanas Škėma. jo kūrinyje „Balta drobulė“ gausu egzistencinės ironijos, taip parodoma menka žmogaus gyvybės pasaulyje vertė.

 

Antanas Škėma – vienas žymiausių XX a. vid. lietuvių prozininkų ir dramaturgų. Savo kūryboje jis išreiškė katastrofų laikotarpio žmogaus pasaulėvoką. Žymiausias jo kūrinys – romanas „Balta drobulė“.

 

A. Škėmos kūryba lyginama su H. Radausko, B. Sruogos kūryba. Škėma, kaip ir H. Radauskas, į pasaulį žvelgia modernisto akimis ir, kaip B. Sruoga, į viską žiūri ironiškai. Vis dėl to A. Škėmos kūryba yra išskirtinė visame lietuvių literatūros kontekste.

 

Jurgis Savickis – XX a. lietuvių literatūros avangardistas. Išleido kelis novelių rinkinius („Šventadienio sonetai“, „Raudoni batukai“). Jo novelės nuo tradicinės lietuvių prozos skiriasi savo tematika, pasakojimo sandara, žmogaus būties samprata ir stiliumi.

 

J. Savickis yra originalus novelistas, nesilaikęs jokių tradicijų. Jis svariai prisidėjo prie avangardistinio meno suklestėjimo.

Justinas Marcinkevičius – šiuolaikinis įvairiažanris lietuvių rašytojas. Svarbiausios kūrybos temos – tėvynė, gimtoji kalba, žmogaus dvasia. Vienas ryškiausių kūrinių – draminė trilogija „Mindaugas“, „Mažvydas“, „Katedra“. Poetinėje dramoje „Mažvydas“ pasakojama apie rūpinimąsi tautos problemomis, apie asmenines netektis ir kančias.

 

Just. Marcinkevičius yra klasikinių lietuvių poezijos tradicijų tęsėjas, svariai prisidėjęs prie tautinės savimonės atgaivinimo.

 

Juozas Aputis - žymiausias XX a. antrosios pusės moderniosios psichologinės novelės ir apysakos kūrėjas. Žymiausi kūriniai – novelės „Dobilė“, „Erčia, kur gaivus vanduo“. Savo kūriniuose Juozas Aputis iškelia šias vertybes: žmogaus jautrumą, mokėjimą įsijausti į kito kančią, nenorą jį įskaudinti ar paniekinti.

 

J. Apučio kūrybos temos ir vertybinės nuostatos artimos Jonui Biliūnui. J. Aputis tęsia V. Mykolaičio-Putino, R. Granausko lyrinės prozos tradiciją.

 

Romualdas Granauskas – XX a. rašytojas, realistinės krypties atstovas. Jis rašė noveles („Duonos valgytojai“), apysakas („Gyvenimas po klevu“), daugiausia vaizduojančias lietuvišką kaimą ir jo žmogų. Pagrindinė R. Granausko kūrybos tema – dabarties ir praeities priešprieša.

 

R. Granausko kūrybos temas (sovietmečio kaimo žmogaus gyvenimas) tęsė V. Juknaitė.

 

Vanda Juknaitė – šiuolaikinė lietuvių prozininkė, dramaturgė, eseistė. Žymiausias kūrinys – romanas „Šermenys“. Jame pavaizduota sovietinės okupacijos kaimo tragedija.

 

V. Juknaitės kūrybą galima lyginti su R. Granausko apysaka „Gyvenimas po klevu“, kurioje taip pat piešiamas niūrus Lietuvos kaimo portretas.

 

Bitė Vilimaitė - šiuolaikinė lietuvių rašytoja. Rašė daugiausia noveles („Kada piešime perlinę vištelę“, „Dzūkė mergaitė“). Jos kūrybai būdingas minimalistinis įvykių ir aplinkos vaizdavimas, psichologinių būsenų sureikšminimas.

 

Bitė Vilimaitė, kaip R. Granauskas, J. Aputis rašė apie kartų konfliktą. Taip pat, B. Vilimaitė yra miesto rašytoja, todėl jos kūrybą galima lyginti su S. Šaltenio ir J. Vaičiūnaitės kūryba. Atskleidžiamas sovietmečio žmogaus pasaulis.

 

Vaižgantas – XIX a. pab. – XX a. prad. lietuvių rašytojas, realistas, kultūros veikėjas. Rašė apysakas („Dėdės ir dėdienės“), apsakymus („Rimai ir Nerimai“). Jo svarbiausias kūrinys – tautinio atgimimo epopėja „Pragiedruliai“.

 

Vaižganto kūrybą galima lyginti su kitais lietuvių rašytojais, pvz. Maironiu, V. Kudirka, kurių kūryboje taip pat vyravo tautinio atgimimo idėjos.

Redagavo Nerka
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

čiuju visi kas rašė samprataujama, tas rašė apie kaukes, nes perskaičius tą kitą tai nei bėgt nei rėkt :) aš tai biliūna nagrinėjau :)) teksto suvokimas pasirodė toks pusėtinas, čiuju reikėjo lempiškai atsakyt, nes tekstas nebuvo sudėtingas

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Rašiau pirma tema. Suvokimo tekstas lengvas, bet klausimai sukti buvo :)

 

Rasiau antra rasinio tema, o teksto suvokime visgi ese ar straipsnis? :)

 

Straipsnis, bet jai parašei ese irgi gausi tašką.

O kokia meninės išraiškos priemonę parašėt antrame? Aš tai ironija, ten kur kursyvu buvo parašyta "Marketas".

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Rašiau pirma tema. Suvokimo tekstas lengvas, bet klausimai sukti buvo :)

 

 

 

Straipsnis, bet jai parašei ese irgi gausi tašką.

O kokia meninės išraiškos priemonę parašėt antrame? Aš tai ironija, ten kur kursyvu buvo parašyta "Marketas".

 

Ten, kur reikejo parasyti citata, isreiskiancia autoriaus poziuri?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Ten, kur reikejo parasyti citata, isreiskiancia autoriaus poziuri?

ne nu buvo lyg ir menine forma ar kaskas

 

 

siaip rasiau apie kaukes, o koteksta tai:

 

altoriu sesely

ad astra

kandziu sukapoti (kale vilimaite )

balta drobule

 

kazin ar tinka jie cia? nes seip nesu gabus rasiniam, tai net nezinau ko tiketis :)

 

nh... siela parduociau uz 50-60% :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...