Pereiti prie turinio

Ką daryti, jei nežinai ką nori studijuoti?


Rekomenduojami pranešimai

Visiem patariu neskubėt stot, jei nežinai, kur nori. Kaip sakė teisingai negali pataikyti į taikinį, kurio nematai.

 

Taip pat siūlau pasiskaityti šitą bullet point, kurį atsiuntė man vienas draugas. Nesakau, kad su viskuo sutinku, bet čia yra patyrusių žmonių patarimai šiandieniniam jaunuoliui:

 

Kam įdomu, tas supras :)

 

-Fluency in English, one European language AND Mandarin

(the last language will enable you to write your own ticket internationally with any Mega Global Conglomerate)

 

-BA in a STEM Field

 

-Expertise in Statistics and Familiarity with Scientific Literature

 

-Know the difference between healthy skepticism of an internet article and naivity.

 

-Ability to Mine Data from Google and Mobile Phone Records

 

-Be able to READ data without being told what it means. Ability to surmise truth from statistics. Be able to summarize large amounts of data quickly and decisively. And be able to defend a decision from counter arguments.

 

-Be able to Write Simple Algorithms and Simple Computer Programming

 

-Be able to use major software packages including MS Office, Accountancy Software, Presentation Software, Adobe, and design a simple website with useful information, links, and media.

 

-Good Writing Skills.

 

-Start and Fail a small business. The Failure is probably a good mark of learning Business 101. And may be more valuable than a Harvard MBA degree.

 

-Be polite, clean and well spoken. And not marred with tats on the face and studs on every part of cartilage.

Redagavo ValentasD
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 4 savaičių...

Sveiki,

 

Šiuo metu esu vienuoliktokė. Ir jau 4-ti metai eina, kaip aš vis galvoju ir niekaip nesugalvoju, ką geriausia man būtų studijuoti.

 

Visa bėda ta, kad aš universali visur. Kokių mokytojų beklausčiau, visi man sako, kad galėčiau sieti ateitį su jų dėstomu dalyku, visur įvardija mane kaip stiprią. Mokausi visus dalykus 8-9. Dar sudėtingiau tai, kad man ir patinka visi dalykai. Tiksliau patinka, kai jie būna kiek sunkesni, nei mano protui būtų įprasta, ir kai tuos sunkius dalykus pajėgiu išmąstyti, suprasti, išmokti. Kai įsigilinu į istoriją - patinka istorija, įsigilinus ir išmąsčius programavimo užduotį atrodo jog myliu programavimą. Ir taip beveik su visais dalykais.

 

Vis dėlto turiu šiokį tokį talentą ir iš prigimties esu kiek stipresnė lietuvių kalboj. Dalyvavau šalies olimpiadoj, užėmiau gan aukštą poziciją. Esu kūriusi, rašau knygų, filmų apžvalgas ir t.t. Bet lietuvių kalba manęs taip labai netraukia (rašyti patinka tik tai, ką noriu), humanitarinių dalykų nenoriu studijuoti. Iš socialinių galvojau apie sociologiją, žurnalistiką, bet tai man atrodo pernleyg slidu, nežinau, ar norėčiau šioj srity gilintis. Dar galvojau apie komuniciją, kultūros vadybą ir pan, bet supratau, kad bet koks didesnis darbas su ryšiais ir žmonėmis ne man (aš tik noriu išmokti komunikuoti, o ne sieti su tuo visą gyvenimą). Be to, supratau, kad noriu gilintis į rimtą mokslą.

Dabar pasauly/Lietuvoj labiau yra tiksliukų poreikis, visi žinom, kad socio-humanitarų yra perteklius. Tad pagalvojau, jeigu patinka daug kas ir esu universali daug kur, kodėl nestudijuoti tai, ko yra trukūmas?

 

Matematika sekasi tikrai sunkiau negu pvz lietuvių, bet patinka daug labiau. Neturiu to loginio, matematinio mąstymo, tačiau labiau įsigilinus, ir gerai išmokyta, pajėgiu atlikti daug ką.

 

Pradėjau galvoti apie programavimą. Pradėjau mokytis tik šiemet, per pusmetį prisivijau klasiokus (kurie mokos antrus metus). Programavimas patinka, tačiau dar nežinau, ar aš tinkama jam. Mat užduotis padarau, tačiau per tris kartus ilgesnį laiką nei kiti. Mokytoja mane tik giria, sako, kad per labai trumpą laiką sugebėjau lb prisivyti, daug perprasti, bet čia kai pasiskaitau, kad progr. pagrindus galima išmokt per mėnesį, tai... Problema ta, kad man neįdomus tas IT pasaulis (neįdomus, nes nesigilinu, jeigu pradėčiau gilintis, mokytis būtų įdomu, tas pats kas su programavimu ir visais kitais dalykais) niekad juo nesidomėjau ir apart mokyklos lygio nieko daugiau neišmanau. Ir dar esu mergina ;D Tad ar verta lįst į tokią sritį man? Ar programavimą galima išmokti (prasilaužti) ar reikia turėti kažkokį polinkį į jį? Sakau mamai, kad man gal bus per sunku. Mama atkerta, kad mokysies ir išmoksi. Ir vėl nebežinau, kuo tikėt. Ar aš patempčiau, jeigu kol kas dabar sunkokai patempiu mokyklos lygį? (15-20min užduotį padarau per valandą). Apskritai, čia toks platesnis klausimas, ką manot apie moteris lendančias į computer science?

 

Gal, kas žinot ką nors daugiau apie bioinformatiką? Ten, kaip suprantu, informatika surišta su biologija (tiksliau su genetika ir molekuline bio).

 

Kas man patinka? - Matematika, informatika, ir įvairūs uždaviniai, kiek sunkesni nei įprasta, tačiau, kuriuos pajėgčiau išspręsti. Ir kaip minėjau, viskas, kur tik reikia pamąstyti, spręsti, gilintis.

Kas man sekasi? - Lietuvių, rašyti.

Kas man nesiseka, netraukia ir nepatinka? - Fizika, ekonomika ir rankų darbas.

Kokie mano pomėgiai? - Skaityti knygas, žiūrėti filmus, rašyti jų apžvalgas, sportuoti, keliauti ir fotografuoti.

Ką aš daryčiau, jeigu turėčiau visus pasaulio pinigus ir nereikėtų dirbti dėl jų? - Nurodytus hobius + laiką, kurį dabar skiriu mokslams, ateičiai, o ateityje skirsiu karjeros tobulinimui, skirčiau domėjimuisi sveika gyvensena, ir asmenybės tobulinimu (akiračio, žinių plėtimas).

Kaip įsivaizduoju savo karjerą darbo dieną/vietą ir pan.? - Labiau dirbant su popieriais ir kompiuteriu, negu su žmonėmis, tobula, jeigu pajėgčiau pasiekti doktorantūrą ir galėčiau dėstyti universitete, vesti seminarus ir pan. Jokių ligoninių, laboratorijų (iš tos srities, kur reikia dirbti su bandymais, mėginiais, mikroskopais ir pan)

 

Prašau, patarkit, ką pasirinkti, nes kaip matot mąstau iš visų pusių, bet niekaip negaliu suvesti į vieną. Šiaip visa ko prasmę įžvelgiu tik savęs tobulinime, o į tai man labiausiai įeina išsilavinimo/karjeros tobulinimas. Užknisa, kai daug dirbi šitam kely (dedu pastangas į visus 6 A lygius mokykloje, nes kaip pirmą žingsnį, kurio verta siekti, matau tik labai gerai išlaikytus egzaminus), bet dar nežinai, dėl ko tiksliai... Jeigu žinočiau, su kuo sieti ateitį, jau dabar galėčiau labiau tuo rūpintis (kaip pvz būsimieji verslininkai jau dabar gali pradėti suktis šioj sferoj).

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu nepatinka IT, tai nesirink programavimo. Viena iš sričių, kur jei nesimokysi nuolat, liksi dinozauru deja. Moterys Computer Science = Jėga, daugiau Jūsų reikia.

 

Ir dar pasakysiu ką: kodėl tu taip nervininiesi? Nežinai ko nori, rinkis metus be studijų, apytiksliai žinai stok, nepatiks mesi. Visi manot, kad šitas pasirinkimas kaip su velniu sutartį sudaryt, atsisakyt nebeįmanoma? Mažiau nervinkis. Jei reik pagalbos programavime, rašyk PM. Patarsiu, kur geriau mokytis. Aš irgi n00bas esu tame, mokaus tik pusę metų, bet išmokau Java, C# ir python pats. Tikrai toli ligi tobulumo bet pradėjau suprast, kodėl būtent kompiuteriai veikia taip ir ne kitaip.

 

Aš irgi A lygiu šešis dalykus turėjau :} Rezultatas? Nežinau, ko noriu, todėl pasiimu metus laiko pasiieškoti, kas kabina. Ironiška, bet pasirinkau IT mokytis, ko nesimokiau mokykloje :D

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Universalių žmonių yra tikrai mažuma. Esu tikras, kad tavęs tarp jų nėra... Laisvalaikiu neskiri laiko programavimui, bet vis tiek ten nori kišti nagus. Argi ne kvailokai skamba? Juk pati atsakei ką nori veikti gyvenime, tai kas gi trukdo? Apskritai, tai ne visiems pavyksta save tiek pažinti.

8-9 pažimys praktiškai atitiktų vidutinybę. :)

Redagavo Merfas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Man patinka IT tiek, kiek iš manęs yra reikalaujama. Mokyklos erdvėj.

 

Dėl gap year. Iki šiol buvo pravartu tai rinktis, bet su dabartinėmis reformomis... Šiųmetiniams dvyliktokams reikia 3 egzaminų, mums 4, kas baigs 2015 atrodo reikės 4 + privalomai anglų B2 norint patekt į universitetą. Dar nežinia, ką čia gali prisigalvoti. Nenoriu perlaikyti egzaminų, o ir nemanau, kad tie laisvi metai man padėtų apsispręsti. Kodėl turėčiau apsispręsti per metus, jei nesugebėjau to padaryti per keturis? Be to, tėvai sako stot iš karto, jei tik pavyksta, kad „nebūčiau išlaikytinė“...

 

Aš jau vien individualų planą (kur reikia rinktis A, B lygius) keičiau 5 kartus. Nenoriu taip keisti ir studijų.

 

Universalumą, turėjau omeny ne tai, kad aš visur viską labai gerai moku. O tai, kad beveik visur mokausi daugmaž vienodai, kaip vidutinybė 8-9. Aš žiūriu į klasiokus ir pavydžiu pvz tam, kuriam iš matematikos išeina neigiamas, bet iš istorijos 10 - jam jau aišku, kokia jo tikroji niša. O man viskas slenka ir patinka panašiai. Va ką turėjau omeny tame universalume.

 

Daug kas sako siek ateitį, su tuo, ką patinka daryti. Bet man atrodo, kad hobis ir turi likti hobiu, o darbas - darbu. Pavyzdžiui aš mėgstu rašyti, bet kai man duodama rašyti privalomą rašinį, atrodo, kad nebekenčiu šio pomėgio. Todėl gan skeptiškai žiūriu į tuos „dirbk, ką mėgsti veikti“.

 

„Juk pati atsakei ką nori veikti gyvenime, tai kas gi trukdo?“ Iš keliavimo ir rašymo apie sveiką gyvenseną ar keliones aš neuždirbsiu (arba tik minimaliai). Noriu dirbti, kad užsidirbčiau tam, ką mėgstu veikti.

Redagavo AgneMoc
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Man patinka IT tiek, kiek iš manęs yra reikalaujama. Mokyklos erdvėj.

 

Dėl gap year. Iki šiol buvo pravartu tai rinktis, bet su dabartinėmis reformomis... Šiųmetiniams dvyliktokams reikia 3 egzaminų, mums 4, kas baigs 2015 atrodo reikės 4 + privalomai anglų B2 norint patekt į universitetą. Dar nežinia, ką čia gali prisigalvoti. Nenoriu perlaikyti egzaminų, o ir nemanau, kad tie laisvi metai man padėtų apsispręsti. Kodėl turėčiau apsispręsti per metus, jei nesugebėjau to padaryti per keturis? Be to, tėvai sako stot iš karto, jei tik pavyksta, kad „nebūčiau išlaikytinė“...

 

Aš jau vien individualų planą (kur reikia rinktis A, B lygius) keičiau 5 kartus. Nenoriu taip keisti ir studijų.

 

Universalumą, turėjau omeny ne tai, kad aš visur viską labai gerai moku. O tai, kad beveik visur mokausi daugmaž vienodai, kaip vidutinybė 8-9. Aš žiūriu į klasiokus ir pavydžiu pvz tam, kuriam iš matematikos išeina neigiamas, bet iš istorijos 10 - jam jau aišku, kokia jo tikroji niša. O man viskas slenka ir patinka panašiai. Va ką turėjau omeny tame universalume.

 

Daug kas sako siek ateitį, su tuo, ką patinka daryti. Bet man atrodo, kad hobis ir turi likti hobiu, o darbas - darbu. Pavyzdžiui aš mėgstu rašyti, bet kai man duodama rašyti privalomą rašinį, atrodo, kad nebekenčiu šio pomėgio. Todėl gan skeptiškai žiūriu į tuos „dirbk, ką mėgsti veikti“.

 

„Juk pati atsakei ką nori veikti gyvenime, tai kas gi trukdo?“ Iš keliavimo ir rašymo apie sveiką gyvenseną ar keliones aš neuždirbsiu (arba tik minimaliai). Noriu dirbti, kad užsidirbčiau tam, ką mėgstu veikti.

Labas, o ar galvoji apie studijas užsienyje? Kodėl būtent jums reiktų studijuoti Lietuvoje.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiek tiek galvoju, bet tėvai griežtai pasakė ne bet kokiam dabartiniam išvažiavimui į užsienį. Sako gal ateity, magistrantūroj ir panašiai, o dabar ne. Be to ir su finansais nelabai kas... Buvo laikas, kai galvojau tėvus perkalbėti, bet dabar galvoju, kad gal užteks ir mokslų Lietuvoje. Galbūt į užsienį išvažiuočiau su mainų programom ir pan.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiek tiek galvoju, bet tėvai griežtai pasakė ne bet kokiam dabartiniam išvažiavimui į užsienį. Sako gal ateity, magistrantūroj ir panašiai, o dabar ne. Be to ir su finansais nelabai kas... Buvo laikas, kai galvojau tėvus perkalbėti, bet dabar galvoju, kad gal užteks ir mokslų Lietuvoje. Galbūt į užsienį išvažiuočiau su mainų programom ir pan.

 

Koks skirtumas ką sako tėvai? Tikrai puikiai galima prasiversti studijuojant užsienyje ir pačiam. Atsimink, jog tai tavo gyvenimas, o ne tėvų, jų požiūris daugeliu klausimų gali būti konservatyvus, jie užsienį gali įsivaizduoti kaip nepasiekiamus, nepažintus ir pavojingus tolius (bet aišku, taip nėra).

 

Pats šiais metais esu 12tokas ir bandžiau stoti į UK (Glasgow ir Warwick universitetus). Nors reikalavimai tikrai dideli, tačiau kodėl nepabandyti? O gal pasiseks? Išvažiavus į UK, kaip daugelis ir sakė, galima susirasti pusės etato darbą ir pinigų pragyvenimui užteks :) Faktas vienas, jog jei nebandysi tikrai neįstosi.

 

Kalbant apie universitetus Lietuvoje, pabendravęs su studentais iš įvairių universitetų supratau, jog 4/5 jų nusivilia studijomis, net jei stodami tikrai žinojo ko nori. Tai nedidina noro likti Lietuvoje :?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 1 mėnesio...

Šiek tiek galvoju, bet tėvai griežtai pasakė ne bet kokiam dabartiniam išvažiavimui į užsienį. Sako gal ateity, magistrantūroj ir panašiai, o dabar ne. Be to ir su finansais nelabai kas... Buvo laikas, kai galvojau tėvus perkalbėti, bet dabar galvoju, kad gal užteks ir mokslų Lietuvoje. Galbūt į užsienį išvažiuočiau su mainų programom ir pan.

 

Mano mama kokią valandą verkė, kai pasakiau, kad metu savo studijas Lietuvoj ir išvažiuoju. Poto šaukė, pyko. Poto susitaikė. Irgi buvo įpaišę tokias pačias mintis anksčiau: "gal magistrantūrai", "gal per mainus".

 

Baisiausia apsisprendimas ir pirmas žingsnis. Iš pradžių atrodo tos studijos užsieny kaip maža svajonė, fragmentas iš filmo, kažkas man nepasiekiamo ir neįmanomo.

 

Kai pradedi krautis daiktus žinodamas, kad namus palieki su visam ir daug anksčiau nei kas nors tikėjosi, apima keistas laisvės ir atsakomybės jausmo mišinys. O tada įšoki į beprotybę. Šaly, kur sunkiai su kuo nors susišneki, nežinai nieko apie jokią sveikatos apsaugą, legalią sistemą, nežinai kaip policiją išsikviest, jei nelaimė; viskas svetima, keista ir visiškai nepažįstama. Maistas, būstas, darbas, mokesčiai ir galybė mažmožių staiga supuola vienu metu ir... kovoji.

 

Bet viskas įveikiama. Visišką nepriklausomybę nuo tėvų įgijau po pusės metų, vos radęs pirmą darbą. Tai buvo geriausias sprendimas gyvenime ir nė už ką jo nekeisčiau. Kad ir kaip visi buvo nusistatę prieš :)

 

Sveikas,

 

įdomu būtų sužinoti, ką veiki dabar. Mane irgi domina marketingo studijos, bet kad būtų labiau su internetu susiję. Kiek domėjausi, - marketingo studijos Lietuvoje yra VDU ir TTVAM'e. Buvau VDU, kalbėjau gal 40 minučių su dekanu, kuris netyčia paklausė "Tu iš Kauno?" atsakiau - ne, "A, tai ko tau tada čia važiuot?". TTVAM'e klausiau studijuojančio studento, atsakymą gavau tokį: "Jei nori gerai praleist laiką - čia super, bet jei nori įgauti žinių tai nėra pati geriausia vieta". Nesijaučiu blogai, dėl to, kad nestudijuoju, bet suvokiu, jog vienam savarankiškai kažką išmokti yra labai sunku. Galų gale, nestudijuojant jaučiu kaip vis labiau mažėja mano interesų ratas. Na, anyway, tai ar tu įstojai kažkur? Ir kokie tavo įspūdžiai (jei tokie yra) apie univerą/aukštąją mokyklą, kurioje mokaisi?

 

Dėkui

 

3 mėnesius vėluoju atsakyt, bet tikiuosi ne per vėlu dar. Nežinau tik kodėl forumas jokių signalų nerodo, kai mane kas nors pacituoja :|

 

Anyway. Jo, įstojau sėkmingai. Gavau pakvietimus studijuot psichologiją Cardiff'e ir Leicester'y. Šiaip ar taip pasirinkau Marketingo su Psichologija studijas Portsmouth universitete.

 

Šiuo konkrečiu momentu dirbu digital marketingistu nedidelėj Software kompanijoj (prižiūriu adwords, SEO, social media, reportus darau, etc). Darbus jau pasidariau, tai va forume dalyvauju. Čia praleidau beveik pusantrų metų. Vasaros pabaigoj ketinu išeit, kadangi gavau pasiūlymą dirbt savo Universitete, IT pagalbininku. Šiek tiek geresnė alga, daugiau darbo valandų ir galimybė į darbą nueit pėščiom, o ne traukiniu važiuot, kaip dabar, paskutiniems universiteto metams bus palankiau.

 

Studijos - super. Kadangi marketingu ir verslu domėjausi dar gerokai prieš jas, daugumą dalykų išlaikyt ir mokytis buvo gan lengva. Kai kurios paskaitos nuobodžios, kai kurių nė už ką nenorėjau praleist, bet čia kaip ir visur. Apie marketingo studijas Lietuvoj nežinau nieko, bet geriau savarankiškai knygas skaityčiau, nei studijuočiau univere, kur dekanas klausia "ko tau čia važiuot?".

 

Šiaip jei reikia rekomendacijų nuo ko pradėt digital marketingo mokytis - rašyk. Kaip tik ruošiu nedidelį straipsnį anglų kalba apie tai, tad turiu nemažai šaltinių.

 

Tai va, įstot įstojau, labai savo sprendimu džiaugiuos, viskas pavyko geriau nei tikėjausi. Kažkaip net keista matyt, kiek daug laiko nuo tada, kai rašiau tą pacituotą tekstą :)

Redagavo Justinas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 4 savaičių...

Sveiki, atėjau dalinai čia pasibėdavoti, bet ir jūsų patarimo išgirsti. Bėga vasara, liko metai mokykloje, neapsispredžiu kuo būti. Turiu daug planų, daug svajonių, bet nėra tėvų finansavimo. Noriu į užsienį lėkti ir ten mokytis, bet lietuviškas studentavimas taip pat traukia. Su lyg diena,mėnesiu galvoju kokią profesiją pasirinkti. Turbūt logiška galvoti, kad jei nemoki fizikos - nebūsi inžinierius, biologijos, chemijos - daktaras. Esmė tame, kad prabundu su mintimi, kad noriu būti technikos kalbos vertėjas, padedu galvą su mintimi būti verslininku. Labai maišosi mintys galvoje, o laiko liko tiek nedaug. Noriu dirbti komandoje. Aišku, jei vadovauti. Traukti virvę kartu,o kartais liepti kitiems. Kitą minutę kyla daug kūrybinių minčių apie būvimą režisieriumi. Juk vaizduotė laki. Norisi turėti savo kabinetą. Gal ir atsibodo jums skaityti čia mano mintis, bet esmę supratote. Kuo būti, kaip save atrasti? Internetiniai testai nepadeda. Kaip jūs suradote save?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip jūs suradote save?

Žmonės visą gyvenimą savęs ieško. Nematau jokios problemos, kad šiuo metu nežinai kokią profesiją pasirinkti. Eik pasavoniriauk, pavažinėk po Lietuvą, užsienį, ieškok info apie tave dominančias sritis ir tikrai kažką atrasi. Gal ne dabar, ne šiemet, bet atrasi. Sėkmės! :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, atėjau dalinai čia pasibėdavoti, bet ir jūsų patarimo išgirsti. Bėga vasara, liko metai mokykloje, neapsispredžiu kuo būti. Turiu daug planų, daug svajonių, bet nėra tėvų finansavimo. Noriu į užsienį lėkti ir ten mokytis, bet lietuviškas studentavimas taip pat traukia. Su lyg diena,mėnesiu galvoju kokią profesiją pasirinkti. Turbūt logiška galvoti, kad jei nemoki fizikos - nebūsi inžinierius, biologijos, chemijos - daktaras. Esmė tame, kad prabundu su mintimi, kad noriu būti technikos kalbos vertėjas, padedu galvą su mintimi būti verslininku. Labai maišosi mintys galvoje, o laiko liko tiek nedaug. Noriu dirbti komandoje. Aišku, jei vadovauti. Traukti virvę kartu,o kartais liepti kitiems. Kitą minutę kyla daug kūrybinių minčių apie būvimą režisieriumi. Juk vaizduotė laki. Norisi turėti savo kabinetą. Gal ir atsibodo jums skaityti čia mano mintis, bet esmę supratote. Kuo būti, kaip save atrasti? Internetiniai testai nepadeda. Kaip jūs suradote save?

jauti kaip pats sau prieštarauji?

Man išvis susidarė įspūdis, kad tu sieki kažkieno, o ne savo svajonių - iš kur mes galime žinoti ir kas mum turi būti aišku, kad tu nori vadovauti komandai, yra žmonių kuriem visiškai nebūtinas "vadovo" statusas.

Redagavo Puatje
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerai, apeisiu tą iš kitos pusės. Tarkim, noriu uždirbti daug. Domiuosiu verslu daugiau ar mažiau. Ateis studijų metai, traukia vadyba, kažkas nuosavo ar kokios kompanijos aukštesnes pareigas užimti. Galvojau važiuoti studijuoti į Daniją (tarptautinės pažintys. nemokamas mokslas(bet brangus pragyvenimas)), bet tėvai nepadengs tokių mokslų. Lietuvoje į vf vadybą/ekonomiką neįstočiau, nes matematiką prastai išlaikysiu, todėl ir kyla maišalynė ką veikti. To ir klausiu, ar patartumėt būti kokiu vertėju, prie to paties mokytis apie verlą, ekonomiką papildomai, ir vėliau abi veiklas susieti, ar geriau ekonomiką, verslo admininstravimą ar dar panašią sritį? O už aną postą telieka atsiprašyti, pavargęs buvau tai ir mintys kažkokios išblukusios.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Gerai, apeisiu tą iš kitos pusės. Tarkim, noriu uždirbti daug. Domiuosiu verslu daugiau ar mažiau. Ateis studijų metai, traukia vadyba, kažkas nuosavo ar kokios kompanijos aukštesnes pareigas užimti. Galvojau važiuoti studijuoti į Daniją (tarptautinės pažintys. nemokamas mokslas(bet brangus pragyvenimas)), bet tėvai nepadengs tokių mokslų. Lietuvoje į vf vadybą/ekonomiką neįstočiau, nes matematiką prastai išlaikysiu, todėl ir kyla maišalynė ką veikti. To ir klausiu, ar patartumėt būti kokiu vertėju, prie to paties mokytis apie verlą, ekonomiką papildomai, ir vėliau abi veiklas susieti, ar geriau ekonomiką, verslo admininstravimą ar dar panašią sritį? O už aną postą telieka atsiprašyti, pavargęs buvau tai ir mintys kažkokios išblukusios.

Per 3mėnesius padariau maža stebuklą su matematika (matematiką iki to laiko suprasdavau, bet nesimokydavau, tikrai nepatariu niekam to kartoti (mokytis 3mėn iš 12 metų)) tu turi 10 mėnesių, 10 mėnesių per kuriuos kryptingai dirbdamas (atsisakydamas tūsų, filmų, kompiuterinių žaidimų) tikrai gali išlaikyti matematika GERAI, tai NĖRA NEIŠMOKSTAMAS MOKSLAS (mokyklos kursas). Ši diena turėtų būti diena kai tu pradedi mokytis matematiką, jei tavo norai yra ekonomika/verslo vadyba, o ne diena kai tu ieškai alternatyvų, alternatyvų galėsi paieškot kitais metais blogai (jei blogai išlaikysi vis dėlto) išlaikęs matematiką, o dabar skirk laiką mokymuisi :)

O jei tu tiesiog nori uždirbti daug - būk savo srities specialistu.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Per 3mėnesius padariau maža stebuklą su matematika (matematiką iki to laiko suprasdavau, bet nesimokydavau, tikrai nepatariu niekam to kartoti (mokytis 3mėn iš 12 metų)) tu turi 10 mėnesių, 10 mėnesių per kuriuos kryptingai dirbdamas (atsisakydamas tūsų, filmų, kompiuterinių žaidimų) tikrai gali išlaikyti matematika GERAI, tai NĖRA NEIŠMOKSTAMAS MOKSLAS (mokyklos kursas). Ši diena turėtų būti diena kai tu pradedi mokytis matematiką, jei tavo norai yra ekonomika/verslo vadyba, o ne diena kai tu ieškai alternatyvų, alternatyvų galėsi paieškot kitais metais blogai (jei blogai išlaikysi vis dėlto) išlaikęs matematiką, o dabar skirk laiką mokymuisi :)

O jei tu tiesiog nori uždirbti daug - būk savo srities specialistu.

Galima plačiau apie tą stebūklą? :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Liuks! O iki to kiek iš matematikos turėjei?

Įvairiai, nuo 7 iki 9, 12kl metinis 8 buvo(8 8) žudė visada mane trigonometrija ir geometrija ir mokytoja :D, traukė visi kiti dalykai. Tie metiniai ir semestro pažymiai(išskyrus tą kurio reikia stojant :D) yra visiška nesąmonė jei atvirai :)

Redagavo Puatje
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Tarkim, noriu uždirbti daug

Manau pirmiausia reiktų pradėt nuo tikslų pakeitimo. Norėti uždirbti daug.. kąžn, manau, geriau norėk daryti mėgstamą veiklą, o tai gerai darydamas ir uždirbsi :) niekad nesiekiau aukštumų, tiesiog nuoširdžiai domėjausi savo interesais ir siekiau savo tikslo. Na ir ką, matkės 96, rugsėjį economics geram Anglijos universitete.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai šaunu, džiaugiuosi už tave ,kad turėjai talentą matematikai. B lygyje aš mokausi, nes niekada jos normaliai ir nesuprasdavau (labiau kūrybinis, o ne loginis mąstymas).

Be to, alternatyvų ieškojau užsienyje ne dėl to, kad pabėgčiau nuo egzamino, o dėl geresnės mokslo kokybės. Visada yra būdas išvažiuoti kad ir į ta pačią Daniją, bet nenoriu paskolos imti. Nuo šio dalyko saugausi kaip tik galiu.

Redagavo ArBro
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
  • po 5 savaičių...

Tai šaunu, džiaugiuosi už tave ,kad turėjai talentą matematikai. B lygyje aš mokausi, nes niekada jos normaliai ir nesuprasdavau (labiau kūrybinis, o ne loginis mąstymas).

Be to, alternatyvų ieškojau užsienyje ne dėl to, kad pabėgčiau nuo egzamino, o dėl geresnės mokslo kokybės. Visada yra būdas išvažiuoti kad ir į ta pačią Daniją, bet nenoriu paskolos imti. Nuo šio dalyko saugausi kaip tik galiu.

 

Manau prikelsiu šią temelę. Apie studijas pragyvenimą Danijoje gali pasiskaityti kaip tik šiame forume. Svarbu sisrast part-time job ir pragyvensi jei norėsi :). (Aš bent jau taip manau)

 

Bet norėčiau palaikyti ir šiek tiek kitą poziciją aš. Žiūriu čia visi nori iš karto vadovų pareigas užimti, uždirbti daug, verslauti, prekiauti, atvažiuoti pinigus tiesiog pasiimti, tačiau ko šiandieninei atmosferai reikia? Ogi reikia specialistų ypatingai (bent pagal darbo skelbimus, straipsnius ir pan). Gerai būti yra ir geru inžinierium (netgi vidutinioku ir taip uždirbsi daugiau negu koks vadybininkėlis). Na bet aišku manau visgi vis vien geriau studijuot kas patinka :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...