Pereiti prie turinio

Rekomenduojami pranešimai

Svarbiausia dabartinės pasaulinės ekonomikos krizės priežastis yra pagrindinės pasaulio valiutos – JAV dolerio perprodukcija. Nuo 1971 metų, kai buvo atšauktas dolerio susiejimas su JAV turimu auksu, dolerius imta spausdinti neribotais kiekiais. Tačiau JAV vyriausybė nekontroliuoja dolerio emisijos mastų. Tokią teisę turi tik 1907 metais įsteigtas JAV Federalinis rezervų bankas (FRB). O tai privati organizacija, kurią valdo 20 privačių komercinių JAV bankų. Pagrindinis ir nepaprastai sėkmingas jų verslas – spausdinti rezervine viso pasaulio valiuta tapusius pinigus. Kad tą pasiektų, dabartiniai FRB savininkai paaukojo šimtmečius ir įdėjo daug pastangų.

 

Nuo 1971-ųjų iki 2008 metų dolerių kiekis pasaulyje išaugo dešimtis kartų, daug kartų viršydamas pasaulyje realiai turimų prekių visumą. Tokia padėtis buvo pirmiausia išimtinai naudinga FRB kaip privačiai organizacijai, o antra – pačiai Amerikai kaip valstybei. Jai tai galimybė 37 pastaruosius metus gyventi ne pagal pajamas, o viso likusio pasaulio sąskaita.

 

JAV BVP sudaro 20% viso pasaulinio BVP, o šioje šalyje kasmet suvartojama 40% pasaulyje pagaminamos produkcijos. Jeigu kažkas pagamina dvigubai mažiau, nei suvartoja – kažkas juk turi už tai sumokėti? Tas kažkas – visas likęs pasaulis, kuris atiduoda Amerikai savo prekes mainais už beverčius žalius popierėlius. Taip vyksta milžiniškas pasaulinių turtų perdalijimas JAV naudai.

 

Kam reikėjo FRB dolerių prisigaminti daugiau, negu būtina normaliam pasaulinės ekonomikos funkcionavimui? Jeigu esi privatus asmuo ir turi teisę spausdinti dolerius, kuriais aprūpinama visa pasaulio ekonomika, juk knieti pradėti dolerių perprodukciją, nes tai suteikia nuostabias galimybes. Narkotikai, prostitucija, prekyba ginklais – tai tik netikšų žaidimai, palyginti su galimybe spausdinti dolerį. Šitą galimybę FRB gavo, – tiksliau, ne gavo, o teisėtai užsidirbo. Tai teisei gauti buvo išnaudoti milžiniški puikiausių smegenų intelekto ištekliai, daugybė pastangų, pinigų ir metų metai įtempto darbo, dėl to buvo organizuota keletas krizių ir pora pasaulinių karų

 

Kad prekėmis nepadengta dolerių emisijos dalis neslėgtų rinkos ir neišprovokuotų dolerio nuvertėjimo, genialieji FRB savininkų protai sugalvojo labai veiksmingus didelio dolerių kiekio susiejimo, užšaldymo virtualių prekių apyvartoje būdus. Teigiama, kad iš visų apyvartoje cirkuliuojančių JAV dolerių tik 3% yra išspausdinti banknotais – visi kiti plaukioja virtualioje elektroninėje erdvėje.

 

Pirmiausia tam buvo panaudota fondų rinka. Iš paprastos, normalios, didelė jos dalis buvo paversta į virtualią. Normalioje rinkoje akcijų vertė nustatoma pagal įmonės pelningumą. Virtualioje – jums paaiškina, kad pelnas čia turi tik trečiarūšę reikšmę. Tie 2, 3, 4 ar 5% pelno, kurį uždirba korporacijos ir kurio 10, 20 ar 50% paskirsto akcininkams, neturi didelės reikšmės. Svarbiausia – kapitalizavimo augimas ir atitinkamai – akcijų vertės augimas.

 

Normalioje rinkoje verslininkas, užsidirbęs vieną ar kelis milijonus, ima galvoti, kur juos investuoti. Tam reikia sugalvoti kokybišką produkciją, rasti žemės statyboms, pastatyti gamyklą, pasamdyti darbuotojus, užsukti gamybą. Rezultatas – keli pelno procentai nuo įdėtų pinigų. Bet štai atsiranda alternatyva – „saldžioji“ fondų rinka. Nieko daryti nereikia, tik sumokėti pinigus ir nupirkto akcijų paketo vertė kasmet augs.

 

Tiems, kurie sugalvojo šitą fondų rinkos galvosūkį, be dolerių „išviliojimo“ užduoties, rinka sprendė ir kitus nepaprastai naudingus dalykus, sudarė milžiniškas uždarbio galimybes. Tie, kurie valdė pagrindinius šios rinkos veiksnius, patys generavo ir naujienas, į kurias reagavo rinka, taip uždirbdami nežmoniškus pinigus. Jie nuo pat pradžių žinojo, kada tą rinką sugriaus – bet prieš tai iš jos išsiėmė visus savo pinigus.

 

Realiai fondų rinka aprūpinta pinigais tik 1–2% – t. y. tik tiek pinigų investuotojai galės išimti be nuostolių, nes ši rinka virtuali ir nuo jos sukūrimo momento nebuvo numatyta, kad investuotojai galės masiškai iš jos išeiti ir išsinešti bent tai, ką jie realiai sumokėjo ateidami. Tai lyg bankas, iš kurio indėlininkai nusprendė atsiimti pinigus. Toks bankas iškart atsiduria ant bankroto ribos. Bet normalus bankas turi turėti aktyvų, kurie viršija jo įsipareigojimus. Ir kai bankui nebeužtenka grynųjų pinigų klientams grąžinti, trūkstamą sumą bankas turi atiduoti realizavęs aktyvus, kad įvykdytų klientams duotus įsipareigojimus. Bet kuriuo atveju bankas klientui grąžina nors 80–90% pinigų. O fondų rinkoje nieko panašaus nėra, čia niekas niekam neskolingas, atiduoti nieko neketina ir niekada nieko neatiduos. Fondų rinkos dugnas – reali akcijų vertė, kuri nustatoma pagal realų įmonės pelningumą. Ši vertė dešimt kartų mažesnė už virtualios rinkos akcijų vertę.

 

Todėl, kai kalbama, kad JAV skirs 700 mlrd. USD fondų rinkai gelbėti, o ekspertai samprotauja, kad tiek turėtų pakakti – tai kelia šypseną. Kad išgelbėtume virtualiąją fondų rinką, reikėtų išspausdinti 100 trilijonų USD, – tiek, kokia yra fondų rinkos vertė. Bet jeigu tiek išspausdinsi, tai dolerio vertė kris apie 10 kartų. Todėl gelbėti tokios fondų rinkos, kokia ji buvo pastaraisiais dešimtmečiais, niekas neketina. Ji jau atliko savo vaidmenį, įvykdė jai iškeltas užduotis ir daugiau nebereikalinga savo kūrėjams.

 

JAV dolerio žlugimas – neišvengiamas, kad ir kaip įvykiai klostytųsi toliau. FRB sukurta dolerio perprodukcijos sistema yra labai protinga, milžiniška apimtimi ir užmojais, bet vis dėlto tik finansų piramidė. Ji jau atitarnavo, atnešė savo kūrėjams ir statybos organizatoriams pasakišką pelną ir, viena vertus, jos išsaugoti neįmanoma, kita vertus – nėra prasmės. Reikia pereiti prie naujos pinigų uždirbimo schemos, o toks perėjimas, neatsisakius pasaulinės valiutos – dolerio – neįmanomas.

 

Pasaulyje nėra tiek prekių ir realių aktyvų, kiek prispausdinta dolerių. Nėra nė vieno įvykių eigos varianto, kurį įgyvendinus Amerika sugebėtų išvengti dolerio žlugimo.

 

Vienas galimų variantų – JAV tiesiog atsisakys dolerio, paskelbs jo žlugimą, tai aiškindamos pasauline finansų krize, pasaulinės ekonomikos recesija. Ekspertai, analitikai per daugybę FRB kontroliuojamų žiniasklaidos priemonių įteigs visam pasauliui, jog taip jau istoriškai susiklostė, kad doleris 90% buvo pasaulinė valiuta ir tik 10% – JAV vidaus valiuta. O kadangi doleris nebegali atlikti pasaulinės valiutos vaidmens (dėl labai objektyvių aplinkybių, dėl rimčiausios pasaulinės krizės, dėl kurios niekas nekaltas), tai jis nebegali ir toliau likti JAV vidaus valiuta.

 

Bet tai pavojinga baigtis dolerių piramidės organizatoriams. Juk žmonės, viską praradę, ims galvoti, o kas gi įvyko, kur dingo santaupos, kas dėl to kaltas? Todėl šiai problemai spręsti gali būti pasirinktas ir FRB smegenims saugesnis variantas – dolerio sužlugdymas per „didelį kraują“.

 

Manoma, kad bus organizuotas pasaulinio masto „ypatingas įvykis“, per kurį žus šimtai tūkstančių. Smūgis teks JAV arba Izraeliui. Mažiau tikėtina – Vakarų Europai. Greičiausiai bus smogta panaudojant branduolinį ginklą arba „purvinas“ bombas, nes reikalingi šimtai tūkstančių žuvusiųjų ir radiacinis didelių teritorijų užterštumas. Tam gali būti panaudotas Pakistano, vienintelės musulmoniškos šalies, turinčios branduolinį ginklą, arsenalas. Po smūgių JAV arba Izraeliui prasidėtų ištisas karas su milijonais aukų. Vyks tokie įvykiai, po kurių bus visai nebeaktualus klausimas, ar buvo galima „išsaugoti“ dolerį. Mums atsakys, kad, žinoma, buvo galima, jeigu ne tie „prakeiktieji teroristai“ arba „prakeiktosios valstybės atstumtosios“. Sakys: jūs gi matote – mes darėme viską: skyrėme 700 mlrd. USD fondų rinkai palaikyti ir rinka netgi „reagavo“ į mūsų veiksmus. Mes patikrinome 20 valstybių ir nusprendėme reformuoti Tarptautinį valiutos fondą ir Pasaulio banką, labiau kontroliuoti pagrindinius krizės kaltininkus – per daug „gobšius“ bankininkus, ir dar daug ką padarėme.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Anonimas. Tačiau siejant su dabartiniais įvykiais scenarijus tikrai labai tikėtinas.

 

Ekonomikoje, reikia žinoti tokį dalyką. Jog pinigai turi būti dengti auksu, jog jie būtų vertingi. O dabar jie tiesiog popierius, arba skaičiai kompiuterio ekranuose. Niekuo nedengti. Beverčiai.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš kitur radau besimetant šį straipsnį :)

 

Nesvarbu kur radai. Straipsnis išties geras ir man, asmeniškai, atrodo kažkas tokio ir įvyks. Jau nepirmą kartą JAV argumentas "prakeikti sukilėliai" , "prakeikti teroristai". Galimas variantas jog jie sakys kad mes "aukojam" dolerį dėl pasaulio ateities, nors tai nebus tiesa. Šita autorių palaikau ne 100%, bet su jo išvadom ir spelionėm sutinku.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Amerika nežlugs, žlugs jos vartotojai, bus tas pats kaip ir hitlerio laikais - ryte gauta alga vertinga, vakare už ją nenusipirksi duonos :)

 

Ar amerika žlugs ar ne, priklauso nuo to kaip mokės tie stambieji asmenys išsivartyti, bet kad nukentes amerikos ir viso pasaulio gyventojai, abejonių nera.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu atsiprašau, bet straipsnis toks apgailėtinas, kad kiekvienas žmogus bent kažkiek susigaudantis ekonomikoj iškart jį išmestų per petį. Jokių faktų, jokių grafikų, jokio loginio pagrindo ir grynų gryniausia dizinformacija. O blogiausia tai, kad žmonės, nesusigaudantys tame reikale, tuo tiki ir skleidžia tokios nesąmones toliau...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaurės Amerikos gyventojai sunkiai pakels jų laukiančius išbandymus. Bus daug žuvusiųjų. Žlugs didžiųjų miestų infrastruktūra. Milijoninė žmonių populiacija pati sunaikins šiuo metu veikiančią ydingąją ekonominę sistemą. JAV neteks supervalstybės statuso. Išlikę gyvieji susivienys ir pradės kurti naują politinį bei ekonominį darinį. Atsiras realus pagrindas įgyvendinti ištekliais grindžiamos ekonomikos koncepciją. Europos ekonomiką, deja, ištiks panašus likimas. Afrikos žemyno gyventojus didžiųjų permainų sukelta ekonominė krizė paveiks mažiau. Azijos rinkos pasaulyje žlugs paskutinės. Tačiau Azijos šalių gyventojai solidarizuosis bei išbandymus įveiks greičiau, nei kitų tautų atstovai. Ilgainiui Azijos valstybės įgaus supervalstybių statusą. Įveikę didžiausią žmonijos istorijoje ūkio krizę azijiečiai pirmieji pradės disponuoti pinigais ir atstatę ūkį savo šalyse pradės ekspansiją į Vakarų kraštus. Jie gausiai investuos Vakarų šalyse, o jeigu šių šalių gyventojai priešinsis, bus panaudota netgi jėga. Azijiečiai drauge su vaikais bei anūkais apgyvendins didžiąją Vakarų pasaulio dalį ir gyvens teisėtai. Dabartiniai Europos gyventojai siesis su Azijos tautų atstovais giminystės saitais.

 

https://sites.google.com/site/virsmas2012/2012-pasaulio-pabaigos-nebus

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

  • Prisijunk prie bendruomenės dabar!

    Uždarbis.lt nariai domisi verslo, IT ir asmeninio tobulėjimo temomis, kartu sprendžia problemas, dalinasi žiniomis ir idėjomis, sutinka būsimus verslo partnerius ir dalyvauja gyvuose susitikimuose.

    Užsiregistruok dabar ir galėsi:

    ✔️ Dalyvauti diskusijose;

    ✔️ Kurti naujas temas;

    ✔️ Rašyti atsakymus;

    ✔️ Vertinti kitų žmonių pranešimus;

    ✔️ Susisiekti su bet kuriuo nariu asmeniškai;

    ✔️ Naudotis tamsia dizaino versija;

    ir dar daugiau.

    Registracija trunka ~30 sek. ir yra visiškai nemokama.

  • Naujausios temos

  • Karštos temos

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...