Techninė profilaktika (Uždarbis.lt neveiks): 23-07 val.

Uždarbis.lt: Pensijų reforma 2019: II pakopa, kaupti ar ne? - Uždarbis.lt

Peršokti prie turinio • (4 Puslapiai)
 • +
 • 1
 • 2
 • 3
 • Paskutinis »
 • Jūs negalite kurti naujos temos
 • Jūs negalite atsakyti į šią temą

Narys yra atsijungęs Miratas 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +54 -0
 • Pranešimai: 1.358
 • Kartu nuo: 2007-10-22
 • Vardas:Miroslav
 • Miestas:Vilnius

2019-06-24 21:41 (#1)

*
Mėgstamas

Pensijų reforma 2019: II pakopa, kaupti ar ne?


Artėja diena (birželio 30 d.), kai reikės pasirinkti, ar pasilikti 2 kaupimo pakopoje ar ne, todėl pradėjau domėtis, ką reikštų atitinkami mano sprendimai. Iki tol nesigilinau į pensijų kaupimus ir nelabai nutuokiau kaip ir kas, tiesiog žinojau bendrai apie jų egzistavimą, kad pensija priklauso nuo gaunamo atlyginimo ir mokamų mokesčių. Nusprendžiau įsigilinti ir suprasti visą veikimą, tuo pačiu pateikti naudingos informacijos uždarbiečiams.

Šiuo metu kaupiu 2+2+2 (2 % „Sodros“ įmoka, 2 % įmoka nuo Jūsų darbo užmokesčio (bruto) ir 2 % skatinamoji įmoka nuo vidutinio atlygio šalyje (bruto)) II kaupimo pakopoje, jaunystėje Swedbank konsultantė įkalbėjo pasirinkti būtent šią kaupimo formą, atseit jos, finansinė grąža būtų didžiausia. Pasakysiu atvirai, tuo metu nei per daug gilinausi į tai, kokią naudą gausiu iš to, nei ką, (18-os metu galvojau, kaip greičiau atsidaryti banko sąskaitą ir tiek žinių) todėl savo pasirinkimo argumentuoti negalėčiau. Tačiau dabar, kai yra noro ir laiko labiau pasigilinti į savo pasirinkimus, pagrindinis momentas tas, kad pasirinkęs kaupimą II pakopoje padidinau riziką, jog jei pasirinktas fondas nesėkmingai investuos mano kaupimo pinigus, senatvėje gausiu mažesnę pensiją. Na bet kol kas Swedbank fondas pliusuoja (3% pelningumas per 2018 metus). Na bet ne apie tai dabar, reikia spręsti, ką rinktis toliau, nes kas ten žino, kokia krizė (o gal karas?) gali ateiti per ateinančius metus.

Kokie pasirinkimai:

A variantas
- pensijų fonde kaupiant 3 proc. įmoką nuo savo atlyginimo + 1,5 proc. nuo vidutinio šalies užmokesčio iš valstybės biudžeto pervedamą įmoką.

B variantas – pensijų fonde kaupiant didėjančias įmokas (2019 m. 1,8 proc. įmoka nuo savo atlyginimo + 0,3 proc. įmoka nuo vidutinio šalies užmokesčio iš valstybės biudžeto, 2020 m. atitinkamai 2,1 + 0,6 proc., 2021 m. 2,4 + 0,9 proc., 2022 – 2,7 + 1,2 proc., 2022 m. ir vėliau – 3 + 1,5 proc.).

C variantas – sustabdžius (neatnaujinus) įmokų į pensijų fondą, bet sukauptas lėšas paliekant pensijų fonde.

D variantas – nutraukus kaupimo sutartį (arba atsisakius ją sudaryti), o pensijų fonde sukauptas lėšas grąžinus į „Sodrą“.


Iš pasirinkimo variantų matome, kad jei nieko nekeičiu, man automatiškai priskiriamas A variantas, tai reiškia, kad padidėja bendra įmokos suma iki 3% per mėnesį nuo (bruto) darbo užmokesčio ir dar 1,5% į kaupimo fondą perveda valstybė nuo šalies vidutinio darbo užmokesčio. Tačiau žinant Lietuvos reformų dažnumą, galima tikėtis, kad tie 3%, kuriuos mokėsiu asmeniškai nuo savo atlyginimo tikrai kils. Prieš reformą valstybė ir sodra mokėjo 4% nuo mano atlyginimo sumokamų mokesčių į kaupimo fondą, dabar mokės tik 1,5% ir aš pats mokėsiu 1% daugiau, nei mokėjau iki reformos. Bravo, padidino mokesčius prisidengiant skatinamuoju šleifu kaupti ir apsirūpinti savo senatvei patiems. Jei kaupėt 2+0+0 būdu, Jums padidėja mokesčiai dar labiau, nes vietoje 2% kuriuos mokėjo sodra į kaupimo fondą, dabar mokėsite 3% asmeniškai nuo savo atlyginimo mokesčių ir gausite tik 1,5% subsidiją iš valstybės.

Gerai, dabar trumpas pavyzdys, kad būtų lengviau įsivaizduoti situaciją realiais skaičiais.

Pasiekiau 65 metus, prieš tai kaupiau 40 metų kaupimo fonde ir sukaupiau 20k€. Atrodo viskas puiku, tačiau pradėkim gilintis į skaičius. 15% nuo sukauptos sumos reikės grąžinti Sodrai, tai vadinasi lieka 17k€. Sodra įsipareigoja išmokėti tuos pinigus per 20 metų, tai vadinasi per mėnesį, kad kaupėm II pakopoje papildomai prie pensijos per mėnesį prisidėjome apie 70€ (20000*0,85=17000/20/12=70,83€). Reziume gauname 370€ pensiją.

Na bet reikia dar išgyventi iki 85 metų, kad atgauti tuos pinigus. Iš to seka klausimas, ar pensijos sukauptos lėšos yra paveldimos? Pagal surastą informaciją, visos lėšos yra paveldimos kol kaupiama II pakopos pensijų fonde. Sulaukus pensinio amžiaus, sukauptų lėšų paveldimumas priklauso nuo išmokos pobūdžio:

 • Vienkartinė išmoka – paveldima.
 • Periodinė išmoka iš pensijų fondo – paveldima.
 • Atidėtas anuitetas – 85-90% sukauptų lėšų, kurios iki 85 metų mokamos iš pensijų fondo, yra paveldimos. Likusi sukauptų lėšų dalis mokama nuo 85-erių iki mirties, o šios lėšos nėra paveldimos.
 • Standartinis anuitetas – nepaveldimos išmokos.

Plačiau apie tai nekalbėsiu, tik paminėsiu, kad viskas priklauso nuo fonde esančios sukauptos sumos. (Plačiau apie paveldimumą)

Jei pasirenku B variantą, tai iš esmės tas pats kaip ir A variantas, tiesiog prie 3+1,5 prieisiu palaipsniui kelis metus. Mano atveju, kadangi jau kaupiu maksimaliai, šis variantas neįmanomas. Tiems, kas pasirinks šį variantą, reikš ne tokį staigų mokesčių padidėjimą.

Pasirinkus C variantą, sustabdau savo tolimesnį įmokų mokėjimą į fondo kaupiamąją sąskaitą, netenku valstybės subsidijos (1,5%), tačiau palieku jau sukauptą pinigų sumą fonde generuotis pačiai iš savęs. Tokiu atveju, jei ir toliau būtų 3% pelningumas, tiesiog garantuosiu, kad pinigai nenuvertės (jei nenutiks jokio apokalipsinio varianto dėl karo ar krizės padarinių, kas lemtų pačio euro nuvertėjimą kitų valiutų atžvilgiu).

Galiausiai, jei pasirenku D variantą, nutraukiu visus ryšius su fondais, grąžinu sukauptas lėšas į sodrą, pasididinu savo pensijos apskaitos vienetus, kurie buvo sumažėję dėl II pakopos kaupimo.

Trumpai, nuo ko priklauso, kokią pensiją gausite sulaukus pensinio amžiaus:

Bendroji pensijos dalis = Bazinis pensijos dydis (2019 m. 164,59€) + Sukauptas stažas (2019 m. minimalus privalomas 31 metai, tačiau 2027 metais bus 35 metai)/ Būtinasis stažas)

 • Bendroji pensijos dalis priklauso nuo asmens įgyto pensijų socialinio draudimo stažo ir bazinės pensijos dydžio tais metais, kai žmogus išeina į pensiją;
 • Bazinis pensijos dydis kasmet indeksuojamas;
 • Vieni stažo metai įgyjami, jei darbdavys ar žmogus savarankiškai per metus sumoka pensijų socialinio draudimo įmokų nuo atlyginimo ar pajamų VERTĖS, kuri yra ne mažesnė nei 12 tais metais nustatytų minimalių mėnesio atlyginimų
+

Individualioji pensijos dalis = (Taško vertė (2019 m. – 3,52€) x Sukauptų taškų skaičius)
 • Individualioji pensijos dalis priklauso nuo asmens įgytų pensijos apskaitos vienetų (taškų) sumos ir apskaitos vieneto (taško) vertės tais metais, kai žmogus išeina į pensiją;
 • Apskaitos vieneto (taško) vertė kasmet indeksuojama;
 • 1 taškas įgyjamas, jei per metus darbdavys ar žmogus savarankiškai sumoka pensijų draudimo įmokų nuo atlyginimo ar pajamų VERTĖS, kuri yra 12 tais metais nustatytų vidutinių darbo užmokesčių (VDU). 2019 m. VDU siekia 1 136,20 Eur.

*Sumokėjus mažiau socialinio draudimo įmokų, įgyjama proporcinga apskaitos vieneto (taško) dalis. Sumokėjus daugiau įmokų, įgyjama daugiau apskaitos vienetų (taškų). Didžiausia galimų įgyti taškų suma per metus – 5.

Čia galite rasti skaičiavimų pavyzdžių: https://www.sodra.lt...-pensijos-verte


Išvados:

Pasirinkus pirmą variantą, dalinai prisidėdi prie savo įprastinės pensijos (kuri neženkliai sumažėja, dėl kaupimo), pasirinkus nekaupti, pasilieki prie įprastinės pensijos, kuri skaičiuosis tik nuo tavo surinkto stažo ir sodros taškų.

Matematiškai skaičiuojant, jei tarkim gauni 1,5k€ per mėnesį (imam iškart tokį skaičių, nes tai greičiausiai bus paprasto žmogaus uždirbamo atlyginimo vidurkis per visą jo gyvenimą), vadinasi 45€ kiekvieną mėnesį teks sumokėti mokesčiams, po ko tos lėšos bus grąžinamos į kaupiamąją sąskaitą pasirinktam fonde. Per metus gaunasi 540€. + Valstybė prideda 1,5% nuo šalies VDA kiekvieną mėnesį, tai būtų 196,8€.

Tarkim kaupi 40 metų ir sumoki 21600€ į fondą. Įvertinus fondų veiklą, jei jie generuoja po 3% per metus + valstybės subsidija 1,5%, gaunasi, kad sukaupi 57222€. Sodra įsipareigoja išmokėti tuos pinigus per 20 metų. Tai gaunasi 202,66€ per mėnesį.

Tęsiam skaičiavimą, kiek pati sodra įsipareigoja sumokėti neskaičiuojant kaupimo, jei 40 metų iš eilės dirbau ir gavau atlyginimo vidutiniškai per mėnesį po 1500€.
 • Surinktas stažas: 40 metų
 • Būtinasis stažas: 35 metai
 • Bazinis dydis: 164,59
 • Sodros taško vertė: 3,52
 • Sukauptų taškų kiekis: 52,8

Toliau skaičiuojam=(164,59x40/35)+(3,52x52,8)=188.10+185,85 ≈ 374€

Pridedam mėnesinę sukaupto fondo dalį=374+202 ≈ 576€

Nekalbėsiu apie tai, kad per 40 metų sumokėjom 140400€ soc. mokesčių ( + dar ir įmonė sumokėjo 11736€). Nekalbėsiu ir apie tai, kad pagal statistiką Lietuvoje vyrai nugyvena tik iki 70 metų (vidurkis), o moteris iki 80 metų. Nors čia gal gan ir svarbus momentas, nes jei vyras nugyvena tik 5 metus po pensinio amžiaus pasiekimo, tai vadinasi jis atgaus tik 36720€ per tuos 5 pensinio gyvenimo metus. Jei moteris gyvena 10 metų ilgiau nei vyras, moteris atgauna 110160€. Tai moterims (jei tikėti statistika) labiau apsimokėtų kaupti II pakopoje.

Mano asmeninė nuomonė tokia, jog kaupti apsimoka, jei dirbi samdomą darbą nepatenkantį į padidintos rizikos darbų sąrašus, t.y. nekenki sveikatai dirbdamas sunkų/fizinį darbą ir ketini gyventi bent iki 80 metų.

Neapsimoka, jei dirbi „ant savęs“ ir sugebi investuotą sumą padidinti per metus bent 7 procentais. Dar reiktų įvertinti faktą, kad galimas pats pensinio amžiaus pakelimas. Geriau savo pensiją pasirūpinsiu pats, nei tikėsiuosi, jog kažkas pasikeis Lietuvos pensijų sistemoje. (Europoje šis skaičius didinamas jau link 67 metų)


Šaltiniai:
https://osp.stat.gov...n-file?id=30580
https://www.delfi.lt...i.d?id=80069223
https://www.delfi.lt...a.d?id=80019399
https://www.luminor....reforma#2pakopa
https://reforma.invl.com/
https://www.sodra.lt...-kaupimas-2-2-2
https://www.15min.lt...kti-1083-918590
https://www.sodra.lt...-pensijos-verte

Šį pranešimą redagavo Miratas: 2019-06-24 22:15

29


Narys yra atsijungęs BALCITOM 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +22 -0
 • Pranešimai: 1.244
 • Kartu nuo: 2009-09-08
 • Vardas:Tomas
 • Miestas:Vilnius
 • Buvęs:SWIZZ

2019-06-25 07:42 (#2)

Labai puikus post'as. Nors viska, kaip ir zinojau ir domejausi pats - vistiek malonu skaityti panasiai mastancio zmogaus mintis.
As dirbu samdoma darba ir as susistabdziau II pakopa, nes:
1. Man dabar tik 25 ir nezinau kas bus po 20-30 metu su mano sukauptais pinigais.
2. Netenkina 3-4% graza, kuria bankas siulo, nes tai vos padengia infliacija.
3. Pats investuodamas kazkur kitur gali islaikyti 7-10% vidutine metine graza.
4. Tai geriau, tuos mano ~90€, kuriuos jie butu nuskaiciave as desiu pats kiekviena menesi kazkur ir kaupsiu pats.

Taip, pat nepakalbejai apie III pakopa, kuria dabar cia visi reklamuoja ir giriasi, kad graza 6% blogiausiu atveju, 8% (tipo cia ju vidurkis) ir apie 10%, jei viskas gerai. Tai netikekite iskart tokiais vejais. Pasidomekite tu fondu veikla, kokie pastarojo 10mecio vidutine graza buvo ir pan. Nes jie moka ikalbineti, bet jei pasidomi, tai ten vejus sneka. Pats susiduriau su INVL, kai siule kaupt pas juos - skambejo gerai, kol nepakalbejau su vienu zmogumi, kuris state visa INVL ir Mandatum pensiju kaupimo sita marketinga, kuri dabar jie suka ir siaip business developeris buvo ten..
graphic designer / Instagram / balcitom@gmail.com
3


Narys yra atsijungęs Vilkates 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +150 -0
 • Pranešimai: 2.046
 • Kartu nuo: 2010-11-30

2019-06-25 08:32 (#3)

Manau kad prie to pačio dar ir šis reglamentas tinkamas.: http://www.europarl....19-0347_LT.html
Na ir truputi pamaišysiu visų galvas :D

PEPP - dirbti europoje ir kaupti pensija fonduose. Bet čia ir yra idomumas - kad LT pensijų fondai dabar labai lupikauja, o senojoje europoje fondai dirbau daug geriau nei musų ir administravimo mokesčiai daug mažesni. Info: investuok žurnalas.

Mano pastebėjimas - kolkas daug apie PEPP nekalbama, bet apie mūsų pensijų fondus labai daug kalbama.
Manau kad mūsų pensijų fondai ilgainiui nebus tokie patrauklūs kaip kad kiti Europos pensijų fondai, todėl teks migruoti.Dabar apie esamus pensijų fondus - jeigu neklystu tai nuo kitų metų bus sumažinti administravimo mokesčiai. Todėl mano siūlymas pradėti maksimaliai kaupti tik nuo kitų metų...


3 pakopa - kaupiu nuo 2008m. Vienoje iš LT bankinių bendrovių. Tai pelninguma rodo 11 proc. + GMP.

visų bendrovių rodikliai: https://www.lb.lt/lt...iklos-rodikliai

Šį pranešimą redagavo Vilkates: 2019-06-25 08:38

Suteiksiu.lt Kreditu reklama
Draudimo paslaugos(geromis kainomis)
0


Narys yra atsijungęs Fantastas 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +43 -0
 • Pranešimai: 577
 • Kartu nuo: 2012-01-22
 • Vardas:Robertas
 • Miestas:CH345AFG

2019-06-25 09:26 (#4)

Geras post'as +++


Niekas kitas taip nepasirūpins senatvę, kaip tik tu pats.

Tas "kaupimas" skamba gražiai, tik čia kažkam kitam kaupi...
SEO paslaugos tema čia | SEO straipsnių rašymas 4 Eur/vnt. (+/- 350 ž.) ir talpinimas | Ko gero didžiausias PRIVATUS SVETAINIŲ TINKLAS |
0


Narys yra atsijungęs Tmaster 

 • Forumo legenda
 • AkisAkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +237 -1
 • Pranešimai: 10.307
 • Kartu nuo: 2009-09-29
 • Buvęs:bugatis

2019-06-25 09:28 (#5)

Aš net nustembu, kiek iš mūsų, tarp jų ir aš, nieko nenutuokdami, o tiesiog įkalbėti banko konsultato, esame pasimovę ant buvusios 2+2+2 sistemos :D taip pat nieko nesidomėjau, konsultantas sako čia gerai, čia pelninga, parodė lentelę su tūkstančiai, sakau vpizdų, duok pasirašysiu, ir kaupiau ilgai nesigilindamas kas ir kodėl, kol dabartiniai valdantieji nepakėlė visko su savo reforma vėl iš naujo. Ir lygiai taip pat kaip temos autorius, būdamas brandesnio amžiaus gan smulkmeniškai pats išsiaiškinau.
Visi pastebėjimai daugmaž sutampa, šiai dienai esu padaręs C variantą.
0


Narys yra atsijungęs kloppy 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +20 -0
 • Pranešimai: 2.446
 • Kartu nuo: 2013-12-02
 • Buvęs:Petrasr

2019-06-25 09:56 (#6)

Tikėti tais konsultantais neverta, jiems tiesiog liepia įtikinėti, įkalbinėti ir pan. Draugė atsidarydama sąskaita SEB banke pasimovė, man keliuose bankuose siūlė irgi, pasakot pradėdavo ir t.t. gerai, kad nepasimoviau, nors pirmą kartą irgi buvau gal 18 metų.

Postas puikus, išvada tokia, kad kaupti apskritai neapsimoka, ypatingai šiais laikais, kai žmonės veiklūs, iniciatyvūs . O ir visi skaičiavimai tik preliminarūs gali būti, situacija dažnai kinta, priimami nauji sprendimai, reformos, pakeitimai ir t.t. tai per sakykim 40 metų net neįmanoma numanyt, kas nutiks dar ir kaip viskas bus. Ir apskritai, niekada nereikėtų tikėti tuo, ką sako bankas, ne žmonėms jie dirba

1


Narys yra prisijungęs Mr Kent 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +90 -0
 • Pranešimai: 2.933
 • Kartu nuo: 2009-11-25
 • Vardas:Mister X
 • Miestas:Lietuva
 • Buvęs:kentas2

2019-06-25 10:12 (#7)

Pasirinktas C variantas, sustabdytas kaupimas :)

Gaunamos papildomos pajamos skiriamos bus išmokėti būsto paskolą :)

Manau NT yra geriausia pensija, protingai investavus.
1


Narys yra atsijungęs antler 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +49 -0
 • Pranešimai: 3.174
 • Kartu nuo: 2008-10-22
 • Vardas:Manta💲
 • Miestas:🤑🤑🤑🤑

2019-06-25 11:10 (#8)

Puikus paaiškinimas. :thumbsup: Bet... visi skaičiavimai tik OPTIMISTIŠKI. Pamirštamas tas dalykas, kad fondai gali dirbti NUOSTOLINGAI. :)
Kiek laiko veikia seniausias pensijų fondas Lietuvoje? Reikėtų labiau žiūrėti bent 10 metų fondo istoriją ir rezultatus, nes vienais metais fondas gali uždirbti ir tuos 7%, o kitais metais ir -2% ar velniai žino kiek. :)

Kaip jau buvo minėta, man taip pat yra mažai pensijų fondų grąža, prakšitkai jokios naudos. Tad pensijai kaupti renkuosi alternatyvius investavimo būdus. :)

Pastebėjau, jog birželio mėnesį ši tema yra labai aktuali, nes jau terminas eina į pabaigą. Iš tiesų, paskutinį mėnesį atsirado daug norinčių ieškoti alternatyvų pensijos kaupimui. Kartais jau erzina, kai nori konsultacijos "ar geriau kaupti pensijai ar geriau pirkti investicinį auksą ar sidabrą?". :D Manau, jog žmonėms, kurie tikrai nebus pasiryžę domėtis investavimu patiems, reikėtų pasilikti prie pensijos kaupimo fonduose ir tikėtis stebuklų. :)

O čia, manau, jog lankosi protingi žmonės, kai kuriems tikriausiai šis klausimas ir neaktualus, nes sugeba uždirbti tiek, kad gali sau leisti atsidėti nemažas sumas ir nesukti sau galvos dėl infliacijos ir t.t. :)
2


Narys yra atsijungęs Miratas 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +54 -0
 • Pranešimai: 1.358
 • Kartu nuo: 2007-10-22
 • Vardas:Miroslav
 • Miestas:Vilnius

2019-06-25 13:16 (#9)

Rodyti pranešimąBALCITOM, 2019-06-25 07:42, pasakė:

Labai puikus post'as. Nors viska, kaip ir zinojau ir domejausi pats - vistiek malonu skaityti panasiai mastancio zmogaus mintis.
As dirbu samdoma darba ir as susistabdziau II pakopa, nes:
1. Man dabar tik 25 ir nezinau kas bus po 20-30 metu su mano sukauptais pinigais.
2. Netenkina 3-4% graza, kuria bankas siulo, nes tai vos padengia infliacija.
3. Pats investuodamas kazkur kitur gali islaikyti 7-10% vidutine metine graza.
4. Tai geriau, tuos mano ~90€, kuriuos jie butu nuskaiciave as desiu pats kiekviena menesi kazkur ir kaupsiu pats.

Taip, pat nepakalbejai apie III pakopa, kuria dabar cia visi reklamuoja ir giriasi, kad graza 6% blogiausiu atveju, 8% (tipo cia ju vidurkis) ir apie 10%, jei viskas gerai. Tai netikekite iskart tokiais vejais. Pasidomekite tu fondu veikla, kokie pastarojo 10mecio vidutine graza buvo ir pan. Nes jie moka ikalbineti, bet jei pasidomi, tai ten vejus sneka. Pats susiduriau su INVL, kai siule kaupt pas juos - skambejo gerai, kol nepakalbejau su vienu zmogumi, kuris state visa INVL ir Mandatum pensiju kaupimo sita marketinga, kuri dabar jie suka ir siaip business developeris buvo ten..


Taip, nepakalbėjau apie III pakopą, nes kaip tik šiandien planavau į ją gilintis.

Rodyti pranešimąVilkates, 2019-06-25 08:32, pasakė:

Manau kad prie to pačio dar ir šis reglamentas tinkamas.: http://www.europarl....19-0347_LT.html
Na ir truputi pamaišysiu visų galvas :D

PEPP - dirbti europoje ir kaupti pensija fonduose. Bet čia ir yra idomumas - kad LT pensijų fondai dabar labai lupikauja, o senojoje europoje fondai dirbau daug geriau nei musų ir administravimo mokesčiai daug mažesni. Info: investuok žurnalas.

Mano pastebėjimas - kolkas daug apie PEPP nekalbama, bet apie mūsų pensijų fondus labai daug kalbama.
Manau kad mūsų pensijų fondai ilgainiui nebus tokie patrauklūs kaip kad kiti Europos pensijų fondai, todėl teks migruoti.Dabar apie esamus pensijų fondus - jeigu neklystu tai nuo kitų metų bus sumažinti administravimo mokesčiai. Todėl mano siūlymas pradėti maksimaliai kaupti tik nuo kitų metų...


3 pakopa - kaupiu nuo 2008m. Vienoje iš LT bankinių bendrovių. Tai pelninguma rodo 11 proc. + GMP.

visų bendrovių rodikliai: https://www.lb.lt/lt...iklos-rodikliaiReiks pasigilinti labiau į tai. Šiaip man patiko A. Guogos mintis dėl pačių pensijų, kad jos būtų bendros su visa Europa, na nes juk pagalvokime, Lietuva užaugina, investuoja į jauno žmogaus švietimą (kas ir koks jis bebūtų, pagal mane čia reikia atskiro topic'o, nes švietimo sektoriaus atlyginimai yra ant tiek maži, kad joks talentingas žmogus nenorės pasirinkti tokios profesijos, kad ir kaip mėgtų mokytojauti), o jis paima ir išvažiuoja gyventi į kitą Europos šalį, kur atlyginimai kur kas didesni, todėl savaime suprantama ir pensiją gaus didesnę, tačiau tokiu atveju Lietuva patiria didžiulius nuostolius, nebelieka tos pridetinės vertės, kurią galėtų palikti Lietuvoje. (Vėl gi, šiuo metu nekalbėsiu apie Lietuvą, kaip joje blogai gyventi ir pan, kas nori, tas gyvena visur gerai).

Rodyti pranešimąFantastas, 2019-06-25 09:26, pasakė:

Geras post'as +++


Niekas kitas taip nepasirūpins senatvę, kaip tik tu pats.

Tas "kaupimas" skamba gražiai, tik čia kažkam kitam kaupi...


Visuose šituose kaupimose laimi tik valstybė ir kaupimo fondai. O tu lieki paskutinis, gal gausi iš to naudos, o gal ir ne.

Rodyti pranešimąMr Kent, 2019-06-25 10:12, pasakė:

Pasirinktas C variantas, sustabdytas kaupimas :)

Gaunamos papildomos pajamos skiriamos bus išmokėti būsto paskolą :)

Manau NT yra geriausia pensija, protingai investavus.


Pagal mane, NT irgi būtų geriausias pasirinkimas, nes jei ir nutiktų kokia devalvacija, NT rinkos kaina priklausys nuo paklausos. Tuo pat metu gauni pajamas už nuomą, kas atmušą per 35 metus visą investiciją.

Rodyti pranešimąantler, 2019-06-25 11:10, pasakė:

Puikus paaiškinimas. :thumbsup: Bet... visi skaičiavimai tik OPTIMISTIŠKI. Pamirštamas tas dalykas, kad fondai gali dirbti NUOSTOLINGAI. :)
Kiek laiko veikia seniausias pensijų fondas Lietuvoje? Reikėtų labiau žiūrėti bent 10 metų fondo istoriją ir rezultatus, nes vienais metais fondas gali uždirbti ir tuos 7%, o kitais metais ir -2% ar velniai žino kiek. :)

Kaip jau buvo minėta, man taip pat yra mažai pensijų fondų grąža, prakšitkai jokios naudos. Tad pensijai kaupti renkuosi alternatyvius investavimo būdus. :)

Pastebėjau, jog birželio mėnesį ši tema yra labai aktuali, nes jau terminas eina į pabaigą. Iš tiesų, paskutinį mėnesį atsirado daug norinčių ieškoti alternatyvų pensijos kaupimui. Kartais jau erzina, kai nori konsultacijos "ar geriau kaupti pensijai ar geriau pirkti investicinį auksą ar sidabrą?". :D Manau, jog žmonėms, kurie tikrai nebus pasiryžę domėtis investavimu patiems, reikėtų pasilikti prie pensijos kaupimo fonduose ir tikėtis stebuklų. :)

O čia, manau, jog lankosi protingi žmonės, kai kuriems tikriausiai šis klausimas ir neaktualus, nes sugeba uždirbti tiek, kad gali sau leisti atsidėti nemažas sumas ir nesukti sau galvos dėl infliacijos ir t.t. :)


Taip, aš skaičiavau optimistiškais skaičiais, jei nieko nesikeis, tačiau jei vertinti visus faktorius, greičiausiai vis vien prieičiau prie tos pačios nuomonės, jog reikia pasirūpinti savo senatve pačiam, nereikia tikėtis kažko iš valstybės, nes pačiai valstybei reikia tvarkyti savo išlaidų valdymo struktūras, kad būtų kuo efektyviau ir skaidriau tvarkomi pinigai ir būtų orientuoti į visuomenės gerovę, o ne į konkrečių interesų grupių gerovę, tačiau vargu ar to sulauksime, jei Lietuva nebus prijungta prie didesnės sistemos vieneto, nes kuo mažiau žmonių lieka Lietuvoje, tuo mažėja galimybių kažką pakeisti, nes visi bus su visais susiję ir nieko nenorės keisti (kai kas tai pavadintų švogerių kraštu).
0


Narys yra atsijungęs Vilkates 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +150 -0
 • Pranešimai: 2.046
 • Kartu nuo: 2010-11-30

2019-06-25 13:34 (#10)

Rodyti pranešimąantler, 2019-06-25 11:10, pasakė:


Kiek laiko veikia seniausias pensijų fondas Lietuvoje? Reikėtų labiau žiūrėti bent 10 metų fondo istoriją ir rezultatus, nes vienais metais fondas gali uždirbti ir tuos 7%, o kitais metais ir -2% ar velniai žino kiek. :)Patikslinsiu, minusiniai metai yra patys nuostabiausi investuotojui, nes kai vėl pakils iki 7 proc. tavo investicija padvigubės, o gal ir net patrigubės..
Todėl nereikia bijuoto tų minusų kaip kad dauguma investuotojų pamato kad jau minusa ir stengiasi išsiparduoti...

O pagrindinė esmė yra ta, kad kai bus pensija ant nosės ir jau reikės išsigryninti pinigus. Tada labai svarbu kad nebūtų minusiniai metai..Gali tekti net kokius metus kitus palaukti kol į pliusa išeis rinka. ir taip pensija nusikels... (Žinoma daugumai paprastų žmonių tai bus skausminga ir keiksnos sistema)
Suteiksiu.lt Kreditu reklama
Draudimo paslaugos(geromis kainomis)
1


Narys yra atsijungęs antler 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +49 -0
 • Pranešimai: 3.174
 • Kartu nuo: 2008-10-22
 • Vardas:Manta💲
 • Miestas:🤑🤑🤑🤑

2019-06-25 14:25 (#11)

Rodyti pranešimąVilkates, 2019-06-25 13:34, pasakė:

Patikslinsiu, minusiniai metai yra patys nuostabiausi investuotojui, nes kai vėl pakils iki 7 proc. tavo investicija padvigubės, o gal ir net patrigubės..
Todėl nereikia bijuoto tų minusų kaip kad dauguma investuotojų pamato kad jau minusa ir stengiasi išsiparduoti...

O pagrindinė esmė yra ta, kad kai bus pensija ant nosės ir jau reikės išsigryninti pinigus. Tada labai svarbu kad nebūtų minusiniai metai..Gali tekti net kokius metus kitus palaukti kol į pliusa išeis rinka. ir taip pensija nusikels... (Žinoma daugumai paprastų žmonių tai bus skausminga ir keiksnos sistema)

Ar yra nors vienas fondas Lietuvoje, kuris per savo gyvavimą padvigubino ar patrigubino asmens pinigus? :)
0


Narys yra atsijungęs EmilisR 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +118 -0
 • Pranešimai: 1.469
 • Kartu nuo: 2010-07-08
 • Miestas:Vilnius
 • Buvęs:semkiusss

2019-06-25 15:09 (#12)

Puikus straipsnis :) tik viena mintis - pensijai kaupti būtina. Būtina todėl, kad po tarkim 20 metų kaupimo, kai sąskaitoje matysi sukauptus 30kEur, daug kam bus sunku susigundyti nuo naujo auto pirkimo, iš pensijos susimokėti būsto pradiniam ar pan. Pensija turi būti pensija - neliečiama iki pensijinio amžiaus ir kad išlaikytų savo sudėtinių palūkanų efektą.

Aš asmeniškai nutraukiau II pakopą ir tą sumą, kurią man nuskaičiuotų nuo algos (pvz. poste 45 EUR/mėn.), savanoriškai pervedu į III pakopą. + Valstybė nuo atliktų mano įmokų pagrąžina sumokėtą GPM, kas mano asmeniniu atveju sudaro daugiau nei 3+1,5% valstybės skatinimas.
Kokie pliusai:
1) ekstra atveju yra galimybė nutraukti anksčiau laiko (susimoki tik GPM);
2) sulaukus pensijinio amžiaus gauni visą sumą iškarto (be anuiteto, mokesčių);
3) paprasta "mėtyti" savo sukauptą sumą tarp skirtingų rizikos (ar bankų) fondų;
4) gali susikurti kelis kaupimo fondus;

Pats pensiją laikau dviejuose fonduose: pirmas - kurio tikrai neliesiu iki pensijos ir kaupiu "sodros įmoką" kas mėn.; antras - kurį galėčiau nutraukti extra atveju, jį pildau pvz. gavus premiją, pardavus mašiną (kad pasinaudoti GPM lengvata) + xx EUR pasyvios investicijos.

Kiekvienam kuris sako jog geriau nutrauksiu pensiją ir kaupsiu "investuodamas" - siūlau įsivertinti kiek jūs pajėgūs būsit save priversti Investuoti tuos 45 EUR/mėn., o ne išleisti kasdienėms išlaidoms, naujai mašinai ar būstui Paveiksliukas siūlyčiau Bent pusė jūsų investuojamų sumų kaupti pensijai, kažkaip sunkiau pasiekiamoje vietoje.
0


Narys yra atsijungęs Miratas 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +54 -0
 • Pranešimai: 1.358
 • Kartu nuo: 2007-10-22
 • Vardas:Miroslav
 • Miestas:Vilnius

2019-06-25 15:29 (#13)

Rodyti pranešimąEmilisR, 2019-06-25 15:09, pasakė:

Puikus straipsnis :) tik viena mintis - pensijai kaupti būtina. Būtina todėl, kad po tarkim 20 metų kaupimo, kai sąskaitoje matysi sukauptus 30kEur, daug kam bus sunku susigundyti nuo naujo auto pirkimo, iš pensijos susimokėti būsto pradiniam ar pan. Pensija turi būti pensija - neliečiama iki pensijinio amžiaus ir kad išlaikytų savo sudėtinių palūkanų efektą.

Aš asmeniškai nutraukiau II pakopą ir tą sumą, kurią man nuskaičiuotų nuo algos (pvz. poste 45 EUR/mėn.), savanoriškai pervedu į III pakopą. + Valstybė nuo atliktų mano įmokų pagrąžina sumokėtą GPM, kas mano asmeniniu atveju sudaro daugiau nei 3+1,5% valstybės skatinimas.
Kokie pliusai:
1) ekstra atveju yra galimybė nutraukti anksčiau laiko (susimoki tik GPM);
2) sulaukus pensijinio amžiaus gauni visą sumą iškarto (be anuiteto, mokesčių);
3) paprasta "mėtyti" savo sukauptą sumą tarp skirtingų rizikos (ar bankų) fondų;
4) gali susikurti kelis kaupimo fondus;

Pats pensiją laikau dviejuose fonduose: pirmas - kurio tikrai neliesiu iki pensijos ir kaupiu "sodros įmoką" kas mėn.; antras - kurį galėčiau nutraukti extra atveju, jį pildau pvz. gavus premiją, pardavus mašiną (kad pasinaudoti GPM lengvata) + xx EUR pasyvios investicijos.

Kiekvienam kuris sako jog geriau nutrauksiu pensiją ir kaupsiu "investuodamas" - siūlau įsivertinti kiek jūs pajėgūs būsit save priversti Investuoti tuos 45 EUR/mėn., o ne išleisti kasdienėms išlaidoms, naujai mašinai ar būstui Paveiksliukas siūlyčiau Bent pusė jūsų investuojamų sumų kaupti pensijai, kažkaip sunkiau pasiekiamoje vietoje.


Manau apie III pakopą parašysiu atskirai, kai atrasiu laiko įsigylinti, tačiau sutinku, ne kiekvienas sugebės investuoti tuos 45€ per mėnesį, nes tai gali pasirodyti tokia nereikšminga suma, kuri neduos laisvės pasirinkimui į kur galima būtų tokią sumą investuoti, taip pat, ne kiekvienas turės pinigų iškart įsigyti NT, kad senatvėje gautum pastovią „pensiją“ iš nuomos. Pritariu minčiai, kad kaupti pensijai būtina, kiekvienas pasirenka pagal savo galimybes, vieni investuoja į NT, jei turi tiek pinigų, kiti į rizikingesnę sritį kaip P2P (pvz. savy.lt ar kitos sutelktinio finansavimo platformos), dar kiti į kilnojamą turtą, kur tiek rizikos, tiek sėkmės faktorius kaip rulėtė. Apie investavimą į akcijas kalbu mažiau, nes reiktų gilintis ne vienerius metus, kad pradėtum pliusuoti ir tas pliusavimas negarantuotas.

Aš manau, kad visų pirma žmogui reikia įsivertinti, ar jis sugebės atrasti trumpalaikių ir ilgalaikių progų investicijoms ir tuomet spręsti, ar dalyvauti kažkurioje iš pakopų, ar kaupti pensiją savarankiškai investuojant savo nuožiūra. Jei žmogus verslus, kaip sakiau, manau reiktų galvoti apie nutraukimą, jei žmogus ne toks verslus, tačiau turi galvą ant pečių, tuomet diversifikuoti savo investavimą su tom pakopom, jei žmogus kaip robotas kiekvieną dieną eina į darbą ir negalvoja apie tolimesnę perspektyvą savarankiškam darbui, tuomet vienareikšmiškai pasilikti antroje pakopoje.
3


Narys yra atsijungęs Vilkates 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +150 -0
 • Pranešimai: 2.046
 • Kartu nuo: 2010-11-30

2019-06-25 17:14 (#14)

Rodyti pranešimąantler, 2019-06-25 14:25, pasakė:

Ar yra nors vienas fondas Lietuvoje, kuris per savo gyvavimą padvigubino ar patrigubino asmens pinigus? :)Tikrai nemanau kad tau reiktu aiškinti kaip viskas vyksta, manau kad supranti kaip kas veikia? Ar aš teisus?

Bet galiu trumpai paaiškinti.

PVZ.

fondo vertė 2019m 0,6 eur už 1 vnt (žmogus įnešė per metus 300 eur ir nupirko 500 vnt - turto) (pastovus metai rinkoje)
fondo vertė 2020m 0,3 eur už 1 vnt (žmogus įnešė per metus vėl 300 eur ir nupirko 1000 vnt - turto) (minusiniai metai rinkoje)
fondo vertė 2021m 1 eur už 1 vnt (žmogus įnešė per metus vėl 300 rut ir nupirko 300 vnt - turto) (augimo metai rinkoje)

bet klientas parduodamas 2022 metais savo turima fondo turta kai fondo vertė 1 eur už 1 vnt gautu tokį pelninguma skirtstan metais:
už 2019 - 500 eur ar 67 proc.
už 2020 - 1000 eur arba apie 340 proc.
už 2021 - 300 eur arba 0 proc.

Taip išeina kad pelnigiausi metai minusiniai? ir didžiausias pelningumas? ir net 3 kartus uždirbta?
Suteiksiu.lt Kreditu reklama
Draudimo paslaugos(geromis kainomis)
0


Narys yra atsijungęs antler 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +49 -0
 • Pranešimai: 3.174
 • Kartu nuo: 2008-10-22
 • Vardas:Manta💲
 • Miestas:🤑🤑🤑🤑

2019-06-25 18:00 (#15)

Rodyti pranešimąVilkates, 2019-06-25 17:14, pasakė:

Tikrai nemanau kad tau reiktu aiškinti kaip viskas vyksta, manau kad supranti kaip kas veikia? Ar aš teisus?

Bet galiu trumpai paaiškinti.

PVZ.

fondo vertė 2019m 0,6 eur už 1 vnt (žmogus įnešė per metus 300 eur ir nupirko 500 vnt - turto) (pastovus metai rinkoje)
fondo vertė 2020m 0,3 eur už 1 vnt (žmogus įnešė per metus vėl 300 eur ir nupirko 1000 vnt - turto) (minusiniai metai rinkoje)
fondo vertė 2021m 1 eur už 1 vnt (žmogus įnešė per metus vėl 300 rut ir nupirko 300 vnt - turto) (augimo metai rinkoje)

bet klientas parduodamas 2022 metais savo turima fondo turta kai fondo vertė 1 eur už 1 vnt gautu tokį pelninguma skirtstan metais:
už 2019 - 500 eur ar 67 proc.
už 2020 - 1000 eur arba apie 340 proc.
už 2021 - 300 eur arba 0 proc.

Taip išeina kad pelnigiausi metai minusiniai? ir didžiausias pelningumas? ir net 3 kartus uždirbta?

Aš suprantu tavo paaiškinimą, kaip vyksta visas investavimas. Aš tik klausiu ar yra koks fondas, kuris nuo savo veiklos pradžios iš tiesų būtų uždirbęs tokią grąžą? T.y. 200%-300%? Na pvz per 10 metų?
0


Narys yra atsijungęs Derosi 

 • Sugrįžęs po išmetimo
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +9 -0
 • Pranešimai: 945
 • Kartu nuo: 2011-02-06

2019-06-26 16:01 (#16)

Jeigu dabar nutraukiu kaupimą, galėsiu bet kada jį pradėti bet kurioje pasirinktoje pakopoje?
0


Narys yra atsijungęs Miratas 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +54 -0
 • Pranešimai: 1.358
 • Kartu nuo: 2007-10-22
 • Vardas:Miroslav
 • Miestas:Vilnius

2019-06-26 17:28 (#17)

Rodyti pranešimąDerosi, 2019-06-26 16:01, pasakė:

Jeigu dabar nutraukiu kaupimą, galėsiu bet kada jį pradėti bet kurioje pasirinktoje pakopoje?


Patikslinimui:

I pakopa - tai Sodros kaupimas, tu esi privalomai įtraukiamas, jei dirbi Lietuvoje ir moki soc. mokesčius.
II pakopa - tai mažesnės rizikos pakopa, kurioje tu sudarai sutartį su pasirinktu fondu. Automatiškai pervedami pinigai nuo tavo mokamų mokesčių + valstybės subsidija 1,5%.
III pakopa - tai didesnės rizikos investavimas, nes visų pirma tu gali įnešti pinigų tiek, kiek nori (greičiausiai ir antroje gali savanoriškai įnešti daugiau pinigų), tačiau skirtumas tame, kad šioje pakopoje atsiimti pinigus galėsi mažiausiai po 10 metų. Na ir kiek skaičiau, investicijos yra labiau rizikingesnės. Dar reiktų paminėti, kad yra pritaikoma GPM lengvata tai sumai (taip pat lengvata taikoma ir II pakopoje, jei įneši daugiau pinigų nei numatyti privalomi %, tam perviršiui), kurią įneši į kaupimą, tačiau tai bus ne daugiau nei 1500€.

Atsakant į tavo klausimą, ar galima sugrįšti, tai pasak Sodros puslapio, tai padaryti bus galima.

Citata iš Sodros DUK puslapio:

Citata

Įstatymas nenumato jokių apribojimų sudaryti naują sutartį – nei tiems, kurie per įtraukimą atsisakys kaupti, nei tiems, kas šiuo metu dalyvauja kaupime, bet kitais metais išreikš norą grįžti į „Sodrą“ ar stabdyti kaupimą.


Čia dar naudinga info dėl pavedlėjimo, taip pat iš Sodros DUK puslapio.

Ar II pakopoje kaupiamos lėšos yra paveldimos?

Taip, II pakopoje kaupiamos lėšos iki anuiteto įsigijimo yra paveldimos. Kai kaupiantis asmuo sulaukia senatvės pensijos amžiaus ir jeigu būna sukaupęs daugiau nei 10 tūkst. eurų, jis turi įsigyti pensijų anuitetą – teisę gauti nuolatines išmokas iki mirties už vienkartinę įmoką anuiteto teikėjui.

Nuo 2020 m. anuiteto teikėja bus „Sodra“.

Anuitetai bus kelių rūšių – standartinis ir atidėtasis.

Standartinis anuitetas yra identiškas šiuo metu galiojančiam standartiniam anuitetui be garantuoto mokėjimo laikotarpio. Kai įsigyjamas standartinis anuitetas, bet pensijų anuiteto gavėjas miršta, sutartis pasibaigia ir išmokos niekam nebemokamos.

Atidėtasis anuitetas šiek tiek panašus į šiuo metu įtvirtintą pensijų anuitetą su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu, tik šiek tiek modernesnis: kaupiantysis 10-15% sukauptos sumos gali skirti pensijų anuiteto išmokoms, kurios pradedamos mokėti sulaukus 85 metų ir mokamos iki gyvenimo pabaigos. Jei pensijų anuiteto gavėjas miršta, sutartis pasibaigia ir išmokos niekam nebemokamos. Nuo senatvės pensijos amžiaus iki 85 metų asmuo gautų periodines išmokas iš savo pensijų fondo – šie pinigai yra paveldimi.

Kada reikia įsigyti anuitetą, o kada pinigus galima pasiimti vienkartine išmoka?

 • Jeigu sukaupta 3000 eurų ar mažiau – asmeniui mokama vienkartinė išmoka.
 • Jei sukaupta 3001-10 000 eurų – mokamos periodinės išmokos.
 • Jei sukaupta daugiau nei 10 000 eurų – asmuo turi įsigyti pensijų anuitetą, o išmokos mokamos iki mirties.
 • Asmuo, kurio vardu pensijų fonde sukauptas turtas yra didesnis kaip 60 000 eurų, turi teisę sukauptą pensijų turto dalį, viršijančią 60 000 eurų, gauti iš pensijų kaupimo bendrovės vienkartine pensijų išmoka.

Šį pranešimą redagavo Miratas: 2019-06-28 14:31

0


Narys yra atsijungęs Vilkates 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +150 -0
 • Pranešimai: 2.046
 • Kartu nuo: 2010-11-30

2019-06-26 18:26 (#18)

Rodyti pranešimąantler, 2019-06-25 18:00, pasakė:

Aš suprantu tavo paaiškinimą, kaip vyksta visas investavimas. Aš tik klausiu ar yra koks fondas, kuris nuo savo veiklos pradžios iš tiesų būtų uždirbęs tokią grąžą? T.y. 200%-300%? Na pvz per 10 metų?


Mano pastebėjimas, kiek teko kaupti pensijų fonde, tai tokių procentų nebuvo... o kaupiau nuo pirmų dienų iki šių metų.
Suteiksiu.lt Kreditu reklama
Draudimo paslaugos(geromis kainomis)
0


Narys yra atsijungęs diablom 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: VIP nariai
 • Atsiliepimai: +43 -0
 • Pranešimai: 4.637
 • Kartu nuo: 2006-09-04

2019-06-27 08:28 (#19)

Dar man juokinga reklama, kurią pastoviai leidžia per radiją. Močiutė pasakoja maždaug "kaip gerai, kad jaunystėje pradėjau kaupti papildomai antroje pakopoje. Valstybė prisiėjo 1.5% ir dabar galiu gerai gyventi". Ar tokia reklama teisėta? Ar neturėtų būti nubausti jos kūrėjai? Juk ji tikrai melaginga, nes ta močiutė negalėjo kaupti nuo jaunystės.
0


Narys yra atsijungęs Miratas 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +54 -0
 • Pranešimai: 1.358
 • Kartu nuo: 2007-10-22
 • Vardas:Miroslav
 • Miestas:Vilnius

2019-06-27 09:03 (#20)

Rodyti pranešimądiablom, 2019-06-27 08:28, pasakė:

Dar man juokinga reklama, kurią pastoviai leidžia per radiją. Močiutė pasakoja maždaug "kaip gerai, kad jaunystėje pradėjau kaupti papildomai antroje pakopoje. Valstybė prisiėjo 1.5% ir dabar galiu gerai gyventi". Ar tokia reklama teisėta? Ar neturėtų būti nubausti jos kūrėjai? Juk ji tikrai melaginga, nes ta močiutė negalėjo kaupti nuo jaunystės.


https://www.sodra.lt...jos_skaiciuokle

Siūlau pažiūrėti dar į šią skaičiuoklę, kurioje aiškiai propaguojamas A ir B variantas. Pateikia taip, kad pensijai būsi sukaupęs virš 100k€, tačiau matematiškai aš to paaiškinti nesugebu, kaip jie išgalvoja tuos skaičius.

Paveiksliukas
Paveiksliukas

Čia įrašiau, kad žmogus gauna minimumą ir kaupia su II pakopa maksimaliai.

Atkreipkite dėmesį, kaip pateikia skaičius, kad neva tu gausi prie pensijos po 828€ iš sodros ir 459€ iš pensijų fondų. Na sorry, užėjęs paprastas žmogus, kuriam tiesiog įdomu pasiskaičiuoti ir per daug nesigilins į tai, kaip skaičiuojama pensija pagalvos, kad jis taps turtingu senatvėje ir pasirinks A ar B variantą.

Vyksta visiškas masės kvailinimas, tik tiek galiu pasakyti. Valstybės įmoka sumažės, žmogaus padidės (na ok, ne valstybei, tačiau bankams). Kažkaip čia negerai viskas kvepia.

Papildau:

https://www.sodra.lt...pie-skaiciuokle

5. Skaičiuoklėje taikomos šios prielaidos: punkte pateikiamos labai optimistinės prielaidos. Didžioji dalis net neperskaitys viso šito :)

Šį pranešimą redagavo Miratas: 2019-06-27 09:11

0


Pasidalinti šia tema:


 • (4 Puslapiai)
 • +
 • 1
 • 2
 • 3
 • Paskutinis »
 • Jūs negalite kurti naujos temos
 • Jūs negalite atsakyti į šią temą

1 nariai(-ų) skaito šią temą
0 nariai(-ių), 1 svečiai(-ių) ir 0 slapti(-ų) nariai(-ių)


Užklausų vykdymo statistika

 • Dabar yra: 2019-12-05 22:34

Tas nuostabus prisijungimo momentas


Prisijungimo nustatymai