Uždarbis.lt: Dešimt priežasčių neieškoti darbo - Uždarbis.lt

Peršokti prie turinio • (2 Puslapiai)
 • +
 • 1
 • 2
 • Jūs negalite kurti naujos temos
 • Jūs negalite atsakyti į šią temą

Narys yra atsijungęs Tevas LT 

 • Pradedantis dalyvis
 • AkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +1 -0
 • Pranešimai: 109
 • Kartu nuo: 2012-06-22

2012-09-09 14:56 (#1)

*
Mėgstamas

Dešimt priežasčių neieškoti darbo


Vienintelį savo gyvenime samdomą darbą dirbau 1992-iais metais. Juokinga, kad daugelis žmonių pasiekę tam tikrą amžiaus ribą, tarkim, po studijų baigimo, atkakliai ieško darbo. Tačiau kaip ir daugelis dalykų, kuriuos daro minia, šis nėra pats išmintingiausias.
Tiesą pasakius, jei esate sąmoningas ir racionalus, darbo susiradimas gali būti blogiausias jums gyvenime nutikęs dalykas. Yra daug geresnių būdų pragyventi užuot pardavinėjus savo laiką darbdaviams. Žemiau pateikiu dešimt priežasčių, kodėl neverta ieškotis darbo.

Priežastis nr. 1: reguliarus atlyginimas – tik kvailiams

Susirasti darbą ir mainyti savo laiką į pinigus iš pradžių atrodo visai nebloga idėja. Tik viena problema. Tai kvaila! Tai pats kvailiausias būdas generuoti pajamas! Kodėl? Nes jūs gaunate pajamas tik tuomet, kai dirbate. Ar įžvelgiate problemą? O gal jums jau “praplovė” smegenis, kad pinigus galima generuoti tik darbo vietoje?
Ar niekada nesusimąstėte, kad būtų gerai pinigus uždirbti ir tuo metu, kai nedirbate? Kas jums įdiegė nuostatą, jog pinigus galima užsidirbti tik esant darbo vietoje? Galbūt kitas darbuotojas, kuriam smegenys “praplautos” jau seniai?
Ar gyvenimas nebūtų paprastesnis jei jums mokėtų netgi tada, kai miegate, valgote ar žaidžiate su savo vaikais? Užmokestis 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Jūsų augalai auga be jūsų pagalbos. Kodėl nepadarius to paties su savo sąskaita banke?
Kam rūpi, kiek valandų jūs dirbate? Vos keletas žmonių visame pasaulyje domisi, kiek laiko praleidžiate biure. Darbdaviams nerūpi jūsų laikas – jiems rūpi vertė, kurią jie gauna. Kiek laiko man užtrunka parašyti šį straipsnį? 3 valandas. O jeigu užtruktų 6 valandas, ar gaučiau dvigubai didesnį honorarą?
Žinoma, nereikėtų jaustis blogai jei jau kažkas “gręžia” iš jūsų brangų laiką. Daugelis racionalių žmonių pradeda nuo to, tačiau ilgainiui šie supranta, jog mainyti laiką į pinigus yra neefektyvu ir kad yra geresnių būdų pasipelnyti. Ir iš tiesų, geresnių būdų yra.
Protingi žmonės kuria sistemas, kurie generuoja pajamas 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Tai gali būti nuosavas verslas, internetinio portalo sukūrimas, tapimas investuotoju ar pajamų generavimas iš kūrybinės veiklos. Sistema sukuria ilgalaikę vertę, iš kurios generuojamas ateities pelnas. Tuo tarpu visą savo laiką galite sutelkti naujiems pajamų šaltiniams kurti (esamai sistemai tobulinti ar naujai sistemai kurti).
Žinoma, pradžioje teks investuoti nemažai laiko ir pastangų savo pajamų generavimo sistemai sukurti. Bet jums nebūtina išradinėti dviračio – pasinaudokite jau esamomis idėjomis, pritaikykite jas savoje rinkoje. Vos tik pradėsite, palaikymas nebereikalaus tiek daug laiko.

Priežastis nr. 2: ribota patirtis

Jums galbūt atrodo, jog darbą susirasti gerai vien dėl patirties. Jūs įgaunate patirties gyvendami, nepriklausomai nuo to – turite darbą ar ne. Darbas duoda patirties tik darbo srityje, o patirtis įgaunama už jos ribų, taigi naudos praktiškai nėra. Atsisėskite ir nieko nedarykite keliems metams, galėsite vadinti save patyrusiu medituotoju, filosofu ar politiku.
Problema ta, jog darbe jūs kartojate tuos pačius veiksmus daugybę kartų. Jūs nemažai išmokstate pradžioje, o vėliau sustojate. Tai verčia jus pražiopsoti galimybę įgyti naujos patirties, kuri būtų daug vertingesnė. Ir jei jūsų riboti įgūdžiai taps nebepaklausūs rinkoje, tuomet iš patirties visiškai jokios naudos. Paklauskite savęs, kiek jūsų patirtis bus verta po 20-30 metų? Ar jūsų darbo pareigos tuomet egzistuos?
Pagalvokite, kuri patirtis jums būtų naudingesnė: žinios, kaip atlikti konkretų darbą puikiai, t.y. toks, kuriame jūs mainytumėte savo laiką į pinigus, ar žinios, kaip generuoti didelius finansus, t.y. toks, kurio dėka nebereikėtų rūpintis darbu? Nežinau kaip jūs, bet aš mieliau pasirinkčiau antrąjį variantą. Manau, jog tai daug naudingiau.

Priežastis nr. 3: visą gyvenimą trunkanti priklausomybė

Darbo susiradimas yra, tarytum, įstojimas į žmonių domestikacijos programą. Joje jūs išmokstate, kaip būti geru gyvūnu savo šeimininkui. Apsižvalgykite ir įdėmiai įsižiūrėkite. Ką matote? Ar žmonės, esantys aplink darbe, yra tikrai laisvi žmonės? O gal jūs gyvenate narve, kuriame talpinami sąmoningumo neturintys gyvūnai?
Kai pradedate dirbti naujoje įmonėje, iš pradžių keletą savaičių praleidžiate mokymuose (tai ir yra domestikacijos programa). Jūsų vadovas apdovanoja jus už gerą elgesį, tačiau baudžia už blogą elgesį, t.y. netinkamai atliktą darbą. Ar jūsų viduje dar yra kibirkšties gyventi? Tuomet išsilaisvinkite iš gyvūnų narvo ir tapkite nepriklausomi.

Priežastis nr. 4: per daug burnų, kurias reikia išmaitinti

Darbuotojų atlyginimas yra labiausiai apmokestinamos pajamos. Mokesčių sistema sukurta taip, jog atskirtų kiek iš tiesų jūs, kaip darbuotojas, sunaudojate darbo išteklių. Net ir darbo stalas biure, kuriuo naudojatės, yra išskaičiuojamas iš jūsų atlyginimo.
Kita dalis jūsų pajamų keliauja bendrovės investuotojams dividendų pavidalu. Tai labai daug burnų, kurias reikia išmaitinti. Jūs gaunate tik labai nedidelę dalį tos vertės, kurią sukuriate. Turėtumėte gauti trigubai daugiau už tai, ką gaunate.

Priežastis nr. 5: pernelyg didelė rizika

Daugelis žmonių tiki, jog susirasti darbą yra paprasčiausias ir saugiausias būdas išgyventi. Kvailiai. Ar savęs pastatymas į tokią poziciją, kai kitas žmogus gali pasakydamas du žodžius (“Jūs atleistas”) panaikinti visą saugumą? Ar vienas pajamų šaltinis tikrai užtikrina saugumą?
Pati mintis, jog darbas yra pats saugiausias būdas generuoti pajamas yra kvailokas. Jūs negalite būti saugus, jeigu pats nekontroliuojate darbo – darbuotojai turi mažiausią kontrolę įmonėje. Jeigu jūs esate darbuotojas, tikrosios jūsų darbo pareigos vadinasi “profesionalus lošėjas”.

Priežastis nr. 6: taikstymasis prie boso

Kai susiduriate su idiotu verslininkystės pasaulyje, jūs galite atsukti jam nugarą ir nueiti kita kryptimi. Kai susiduriate su idioti korporaciniame pasaulyje, jūs turite atsukti jam priekį ir pasakyti: “Atsiprašau, bose”. Ar žinojote, kad žodis “bosas” kilęs iš vokiško žodžio, reiškiančio “bulius”?
Daugelyje kompiuterinių žaidimų, bosas yra blogietis, kurį paskutiniame žaidimo lygyje reikia nužudyti. Taigi, jeigu jūsų bosas yra tikras “bulius”, ką tai reiškia jums? Kad jūs privalote taikstytis prie jo. Vėlgi, jokios nepriklausomybės, tik dar vienas trūkumas, sukeliantis diskomfortą.

Priežastis nr. 7: maldavimas padidinti atlyginimą

Kai norite padidinti savo pajamas, jums reikia prisėsti kartu su savo vadovu ir paprašyti jo padidinti atlyginimą. Ar tai tikrai geras jausmas? O galbūt jus domintų galimybė pačiam nuspręsti kiek norite uždirbti pinigų, t. y. be kitų žmonių leidimo? Tuomet kurkite verslą. Jei vienas klientas jums pasakys “ne”, jūs paprasčiausiai galite imti dirbti su kitu klientu.

Priežastis nr. 8: ribotas socialinis gyvenimas

Daugelio žmonių socialinis gyvenimas sukasi apie jų darbą. Jie susitikinėja su tais pačiais žmonėms, dirbančiais tame pačiame verslo sektoriuje. Vien tai jau reikštų socialinę mirtį. Šiems žmonėms pokalbiai apie naujausią “Windows” operacinės sistemos versiją ar naujausią konkurentų produktų seriją yra patys įdomiausi.
Jeigu vienas iš jūsų bendravergų parduodamas kitai įmonei – tai reiškia, jog praradote draugą? Jeigu dirbate srityje, kurioje dominuoja vyrai, tai reiškia, jog neturite progos pabendrauti su moterimis? Kodėl nenusprendus pačiam su kuo norite socializuotis?

Priežastis nr. 9: laisvės praradimas

Reikia nemažai pastangų, jog prijaukintum ir “išdresiruotum” darbuotoją. Pirmas dalykas, kurį privalo padaryti darbdaviai, tai sutramdyti žmogaus savarankiškumo jausmą. Naujiems darbuotojams primetamos taisyklės, apribojimai bei visokios “politikos”. Taip žmogus tampa paklusnus, nes bijo būti nubaustas.
Darbuotojams nurodoma kaip jie turi rengtis, kalbėti, judėti ir t.t. Mes neleidžiame darbuotojams mąstyti patiems, taip? Kartais bendrovės politika net neleidžia pasidėti augalo ant savo darbo stalo.. Laisvi žmonės žino, jog tokios taisyklės ir apribojimai yra kvaila. Vienintelė protingų žmonių politika: “Būk gudrus ir daryk, ką mėgsti”.

Priežastis nr. 10: tapimas bailiu

Ar pastebėjote, jog samdomi darbuotojai sugeba skųstis apie bendrovės problemas iki soties? Bet jie nenori sprendimų, jiems užtenka pasiskųsti ir suversti kaltinimus kam nors iš aplinkos. Taip, kaip darbo susiradimas atima laisvę, taip ir laisvės praradimas paverčia mus bestuburiais bailiais. Jeigu negalite pavadinti savo boso “šikniumi” nebijodami, kad galite prarasti darbą, tuomet jūs nebesate laisvas. Jūs tapote kažkieno nuosavybe.
Jei dirbate su bailiais visą dieną, ar nemanote, jog dalį to bailumo perimsite ir jūs? Žinoma, kad taip. Tik laiko klausimas, kada imsite aukoti kilniausias savo žmogiškumo dalis vardan baimės: iš pradžių drąsa, po to sąžiningumas, vėliau patikimumas, galiausiai nepriklausomybė. O dabar didžiausia jūsų baimė yra pripažinti tiesą – kuo tapote. Nesvarbu, kiek laiko vergaujate – galite būti nepriklausomas.

Šaltinis: http://www.ekonomika...818.html?page=1
Straipsnio autorius: Styvas Pavlina, verslas.in

Man patiko, o ką manote jūs apie tas 10 priežasčių neieškoti darbo?

Šį pranešimą redagavo Tevas LT: 2012-09-09 14:59

42


Narys yra prisijungęs antler 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +48 -0
 • Pranešimai: 3080
 • Kartu nuo: 2008-10-22
 • Vardas:Manta💲
 • Miestas:🤑🤑🤑🤑

2012-09-09 15:04 (#2)

*
Mėgstamas

Aš manau, kad straipsnis skirtas neeiliniam lietuvos piliečiui (verslo, kūrybinę ir t.t. gyslelę turinčiam žmogui) kuris pats supranta, kaip gali pasidaryt pinigų neieškodamas darbo. Jei straipsnio autorius turi omenyje, kad kiekvienas žmogus gali susikurti sau darbo vietą, tai manau autorius yra atitrūkęs nuo realybes ir pats nesupranta apie ką kalba. :)

Straipsnis, mano nuomone, yra skirtas tiems kurie vis dvejoja imtis kokia nors ekonomine veikla savarankišai.

Šį pranešimą redagavo antler: 2012-09-09 15:05

17


Narys yra atsijungęs Mant1sz 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +3 -0
 • Pranešimai: 547
 • Kartu nuo: 2010-08-27
 • Vardas:Mantas

2012-09-09 15:07 (#3)

*
Mėgstamas

Žinai, tam straipsniui tinka šis puikus anekdotas, kurį katik prisiminiau:
Guli juodaodis po palme. Ateina baltasis ir klausia:
- Ką čia darai?
- Ai guliu ir laukiu, kol kokosas nukris.
- Oi tu tinginį, juk gali pats užsilipti ir nusiskinti.
- Ai ir taip nukris.
- Bet juk jei užsiliptum į viršų galėtum ir daugiau kokosų nusiskinti.
- O kam? Man ir vieno užteks.
- Na likusius galėtum nunešti į turgų ir parduoti.
- Na ir kas iš to?
- Už uždirbtus pinigus galėtum nusipirkti karutį – būtų patogiau kokoso riešutus vežioti.
- O toliau?
- Tuomet uždirbtum dar daugiau pinigų. Vėliau galėtum samdyti darbininkus, kad jei dirbtų už tave.
- Ir kas tada?
- Tuomet galėtum sau gulėti ir nieko neveikti.
- Tai aš tą ir darau.

Po kiekvienu dalyvio pranešimu rodomas jo parašas negali viršyti šių apribojimų: ne daugiau nei trys eilutės teksto ne didesniu nei standartiniu dydžiu esant 1024x768 ekrano rezoliucijai ir ne daugiau nei vienas paveiksliukas, kuris turi būti ne didesnis nei 468x60 px, ne sunkesnis nei 50 KB ir mirgėjimu neerzinantis kitų forumo dalyvių.
63


Narys yra atsijungęs edis2 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +96 -0
 • Pranešimai: 1555
 • Kartu nuo: 2008-09-04

2012-09-09 15:08 (#4)

Šis straipsnis man labiau panašus į motyvacija - kurti darbo vietą pačiam. Tačiau ne kiekvienas gali tai padaryti :) Tikrai gerbiu tuos, kurie vadovaujasi tokiomis taisyklėmis ir laužo standartus.
2


Narys yra atsijungęs wault 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +42 -0
 • Pranešimai: 2485
 • Kartu nuo: 2006-11-29
 • Miestas:Kaunas

2012-09-09 15:12 (#5)

Pritariu. Dirbti darbdaviams tai yra aukoti gyvenimą jiems. Aplamai reik pradėt žiūrėt į gyvenimą kitaip. O ne vien tik į darbą. Pastebėjau vos ne visi žmonės su kuriais bendrauju gyvenimą lygina su darbu. Ta prasme, tu dirbi, reiškiasi tu gyveni. Pffff juokinga klausytis tokių kalbų, tuo pačiu ir gaila pašnekovų, nes žinau, kad jų gyvenimas bus pagrįstas šių dienų vergove. Taip, dirbti darbdaviams yra šių dienų VERGOVĖ, tačiau žmonės to net neįtaria, nes praplautos smegenys dar mokykloje. Vietoj to, kad kažką pats sugalvotum, tai aukoji gyvenimą kažkam kitam. Aišku šiais laikais kažką sugalvoti tikrai nėra lengva, bet jeigu norima kažką pasiekti taip kaip ir norima kvėpuoti, tikrai viskas įmanoma. O gyvenime yra tikrai ką pamatyti, ne vien tik darbą. Suprantu galima padirbti darbdaviui kažkurį laiką, tam, kad turėtum pinigų pradžiai savo naujam projektui, kuris neš pajamas praleidžiant dirbant žymiai mažiau laiko. Tačiau ne visam gyvenimui... Visgi sistema yra sistema ir jos nepakeisi, gaila, bet ir pačiam nelengva kažką pakeisti, bet bandysiu...

Šį pranešimą redagavo wault: 2012-09-09 15:17

7


Narys yra atsijungęs wicked 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +21 -0
 • Pranešimai: 3584
 • Kartu nuo: 2008-03-11
 • Miestas:hollywoods

2012-09-09 15:18 (#6)

*
Mėgstamas

Šiemet baigiau universitetą. Grupiokai jau trečiame, ketvirtame kursuose dirbo - o aš visdar ir baigęs mokslus, nesiruošiu niekur eiti dirbti. Niekad nesupratau žmonių, kuriems svarbu dirbti oficialų darbą. O ir jei dar PUSANTROS ŠTUKĖS gauna, tai jau ohoho. Nekalbu net, jei daugiau :lol: 2,5k duok į rankas, ir visą gyvenimą dirbs, nors ir keturiom prašliaužiot teks.

EDIT: papasakosiu pats truputį, kas pakeitė mano požiūrį į darbą.

Tai vat, buvau studentas, kadangi nuo senų laikų freelancinu, tai didelio poreikio darbui ir nemačiau. Nes vistiek gaudavau šiokių tokių pajamų. Bet sugalvojau įsidarbinti, for fun. Realiai, nesiuntinėjau CV belekur ir belekam, o būtent ėjau ten, kur reikėjo tokio žmogaus kaip aš, su tam tikrais specifiniais įgūdžiais. Visur kur ėjau, gavau darbo pasiūlymus. Visų atsisakiau. Pavyzdys, sėdi prieš mane darbdavys ir pasakoja man, prie kokių didelių, įdomių projektų dirbsiu, ekomercija ir panašiai, tipo vos ne nori priversti mane pagalvoti, kad aš čia būsiu ohoho, kokia didelė viso mechanizmo dalis. Na, galvoju ir mokės atitinkamai.. Cha. 1,3k.. Apsisukau, išėjau, ir niekad po to laiko nebėjau darbintis. Gerai, kad išvis dar nepaprašė, manęs primokėt jiems, kad leis būti didelių ir įdomių projektų dalimi.

Šį pranešimą redagavo wicked: 2012-09-09 15:24

15


Narys yra atsijungęs Satisfaction 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +16 -0
 • Pranešimai: 1948
 • Kartu nuo: 2009-03-13

2012-09-09 15:20 (#7)

Manau, kad visi, kurie pritaria, turėtų parašyti, kuom gyvenime užsiima, planuoja užsiimti (apart fantazijų), kad kada nors pragyventų ne ant tėvų savo, o dar ir savo šeimą išmaitintų :)
6


Narys yra atsijungęs Leader 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Moderatoriai
 • Atsiliepimai: +46 -0
 • Pranešimai: 4656
 • Kartu nuo: 2006-04-10
 • Miestas:Lietuva

2012-09-09 15:21 (#8)

Straipsnio autorius labai sąmoningas žmogus.
3


Narys yra atsijungęs wault 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +42 -0
 • Pranešimai: 2485
 • Kartu nuo: 2006-11-29
 • Miestas:Kaunas

2012-09-09 15:28 (#9)

Jau nekalbant apie darbdavių naglumą. Moka minimumą, o sąlygas išsikelia kosmines ir dar laiko šššš vietoje. Jau vien dėl to norisi griebti jautį už ragų ir pradėt galvoti kažką naujo.

Šį pranešimą redagavo wault: 2012-09-09 15:29

3


Narys yra atsijungęs wicked 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +21 -0
 • Pranešimai: 3584
 • Kartu nuo: 2008-03-11
 • Miestas:hollywoods

2012-09-09 15:29 (#10)

 Satisfaction, 2012-09-09 15:20, pasakė:

Manau, kad visi, kurie pritaria, turėtų parašyti, kuom gyvenime užsiima, planuoja užsiimti (apart fantazijų), kad kada nors pragyventų ne ant tėvų savo, o dar ir savo šeimą išmaitintų :)


Aš pritariu. Gyvenime.. tiesiog labai gerai išmanau WordPress. Kokius keturis metus, kūriau įvairius sprendimus klientams, paremtus WordPress turinio valdymo sistema. O dabar.. dabar tiesiog labai gerai išmanau WordPress :lol:
2


Narys yra atsijungęs ForeverYoung 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +43 -3
 • Pranešimai: 2413
 • Kartu nuo: 2007-10-31
 • Vardas:Andris
 • Miestas:Visaginas
 • Buvęs:zwimba

2012-09-09 15:33 (#11)

Kaip bebutu... Viesiems neiseitu vadovautis siais patarimais.


Lietuvoje ir taip dauguma zmoniu turi papildomas pajamas. Ir gyvena ne vien is algu, pensiju ar pasalpu.
Geriausia manau rasti aukso viduri. Dirbti... ir dar papildomai gauti kazkokias pajamas...


Ir niekada nesupratau zmoniu kurie apart savo "legalaus" darbo... nemoka dar papildomai kazka uzsidirbt.
Tokiu mano pazistamu rate tikrai yra. Neturi "darbo"... neturi ir pinigu... Ir kas svarbiausia net nebando kazko nuveikt kad jie butu...

Šį pranešimą redagavo zwimba: 2012-09-09 15:34

WordPress lietuviškai www.wphelp.lt
2


Narys yra atsijungęs edis2 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +96 -0
 • Pranešimai: 1555
 • Kartu nuo: 2008-09-04

2012-09-09 15:36 (#12)

 wicked, 2012-09-09 15:29, pasakė:

Aš pritariu. Gyvenime.. tiesiog labai gerai išmanau WordPress. Kokius keturis metus, kūriau įvairius sprendimus klientams, paremtus WordPress turinio valdymo sistema. O dabar.. dabar tiesiog labai gerai išmanau WordPress :lol:

Geras pavyzdys esi teiginio: būdamas vienos nišos 'specas' gali uždirbti ir pragyventi :) Pagarba. Dauguma žmonių neapsisprendę ką rinktis pasiklysta gyvenime, griebiasi to ano ir gaunasi didelis Š.
1


Narys yra atsijungęs Tevas LT 

 • Pradedantis dalyvis
 • AkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +1 -0
 • Pranešimai: 109
 • Kartu nuo: 2012-06-22

2012-09-09 15:42 (#13)

Daugelyje šio straipsnio vietų aš pritariu straipsnio autoriui. Pažįstu vieną programuotoją, kuris šešis metus studijavo, tada susirado darbą už 1500 litų/mėn. Esmė kad iki savo darbo pradžios, žmogus generuodavo neblogų idėjų, tačiau kai pradėjo dirbt, jam ar laiko, ar noro nebeliko. Paleido vieną projektą, kuris buvo su perspektyva, tačiau jau vos begyvuoja ir neatneša beveik jokių pajamų. Žmogus sparčiai sensta, o vis sėdi vietoj, na algą ten pakėlė šiaip ne taip keliais šimtais, bet apie savo verslą jau nebekalba, nors anksčiau neišsemiama tema buvo. Atsiras dar vaikai, automobilis, namas, žmogus su dar didesne baime įsikabins į savo darbą, nes bijos kad liks be pajamų, o išlaikyt ir turtą ir šeimą reikės.
Taip kad straipsnyje galima ir tokią esmę perkaityt, kad niekada nevėlu griebtis savo idėjos, savo verslo, keist savo požiūrį, ieškot variantų dirbt sau.
Dar viena trumpa istorija apie žmogų, kuris turi "auksines rankas". Žmogus dirba paprastą darbą, gauna apie 1000-1200 litų algos. Grafikas jo baisus - kada paskambina vos ne tada turi lėkt į darbą. Beveik niekada iš anksto nežino kada bus laisvadieniai ir dirbs nuo ryto ar naktinėj pamainoj. O šis žmogus moka gamint įvairius gaminius iš medienos (daugelį staliaus darbų), daugelį statybos darbų (fasadai, pirčių statymas, šiltinimas, butų remontas ir pan.), deja tuo nesinaudoja kaip galėtų, t.y.: pasiimtų verlo liudijimą-patentą, ar pasamdęs atitinkamus žmones pradėtų pardavinėt medienos gaminius internetu, ar surinktų brigadą atlikinėt kokybiškus statybos darbus ir taip toliau ir panašiai. Jis ne tik kad negeneruoja idėjų, bet ir dar bijo prarast tokį darbą, kurį dirba, nes tiki kad tai prilygtų katastrofai...
Galėčiau dar nemažai pavyzdžių pavardint, bet manau jūs visi pažįstat aplink save ne vieną tokį žmogų. O gaila, nes jie daro ne tai, ką galbūt galėtų geriausiai daryt; ir sukurtų žymiai didesnę vertę ne tik sau, bet ir valstybei, savo šeimai, ir dar laiko laisvo daugiau turėtų.

Šį pranešimą redagavo Tevas LT: 2012-09-09 15:43

8


Narys yra atsijungęs Mant1sz 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +3 -0
 • Pranešimai: 547
 • Kartu nuo: 2010-08-27
 • Vardas:Mantas

2012-09-09 16:14 (#14)

http://www.lrytas.lt...4%AF-rankas.htm

Straipsnis atsipindintis darbo situaciją Lietuvoje. Jis galbūt net ir papildys tavąjį. Ir nejaugi čia nėra pasityčiojimas? Tai absurdas. Dirbi už ką? Už tai, kad pragyventi, bet to gyvenimo nėra, nes tu esi pavargęs, suirzlęs ir dar juodas nuo darbo.

Tai kam priklausyti kažkokiam darbdaviui ir būti vergui, tai geriau jau pačiam kažką "sukti". Uždirbsi tikrai tiek pat, jei netyngėsi ir turėsi noro.

Bet.. reikia suprasti ir tai, kad pinigai už nieką neatsiras. Net būdamas vagimi tu turi DARYTI, o ne gulėti. Aš kaip ir kiti nesuprantu tų, kurie nesugeba papildomai užsidirbti..

Šį pranešimą redagavo Mant1sz: 2012-09-09 16:16

Po kiekvienu dalyvio pranešimu rodomas jo parašas negali viršyti šių apribojimų: ne daugiau nei trys eilutės teksto ne didesniu nei standartiniu dydžiu esant 1024x768 ekrano rezoliucijai ir ne daugiau nei vienas paveiksliukas, kuris turi būti ne didesnis nei 468x60 px, ne sunkesnis nei 50 KB ir mirgėjimu neerzinantis kitų forumo dalyvių.
2


Narys yra atsijungęs bundis 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +1 -0
 • Pranešimai: 2875
 • Kartu nuo: 2006-11-08

2012-09-09 16:48 (#15)

Ant saves dirbti, ten su kokiu patentu neretai gali buti ir didesne atsakomybe, daugiau laiko per diena dirbsi, daug didesnes pradines investicijos ir dar negarantuotas kad uzdirbsi daugiau. O norint kad kiti uz tave dirbtu, tu turi buti tikras bosas, turi spausti tuos kelis darbuotojus, kad varytu ir tu minuse nesedetum. Tai wtf? Tu iseini is darbo, nes nekenti vergvaldzio, bet iseini ir pats juo busi, pradziai turesi moket minimuma, turesi itikinet, kad cia pas tave viskas gerai, turesi apmokyt ir t.t. t.t. turesi ir meluot ir mokescius slept ir vokeliuose moket ir t.t.

Zinant kokia Lietuvoj situacija ir norint uzsiimt kaskuom rimciau, o ne ten kokiu freelanceriu, tai taip ir buna. Kol tu darbuotojas, tol tu varai ant boso, kai tu pats bosas, tada varai ant darbuotoju, kad tinginiai, nieko neuzdirba ir t.t. Galu gale Lietuvoj zmones prazilsta kol ka nors uzdirba... O kai jau prazilo, gyvenime tik darba ir temate, sukure kokia savo galinga imone, va tada veltedziai saugokites! Jeigu galvos del valdisko darbo nepdesit uz 1500, tai jus veltedziai, tinginiai paskutiniai, nei kapeikos daugiau neverti!
0


Narys yra atsijungęs GlenQuagmire 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +3 -0
 • Pranešimai: 334
 • Kartu nuo: 2012-06-17

2012-09-09 18:18 (#16)

Šeip tekstas tiesos turi, tik kai kur nesutinku. Rašo, kad darbas - pernelyg didelė rizika, nors aš sakyčiau, kad verslas yra didelė rizika, o darbas-šiltas šudas, kuriame tau saugu ir gera.

Man sacrifices his health in order to make money.
Then he sacrifices money to recuperate his health.
And then he is so anxious about the future that he does not enjoy the present; the result being that he does not live in the present or the future; he lives as if he is never going to die, and then he dies having never really lived. - Dalai Lama

7


Narys yra atsijungęs Revolt 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +60 -0
 • Pranešimai: 2129
 • Kartu nuo: 2008-09-27

2012-09-09 18:45 (#17)

Ne visi zmones pajegia sugalvoti kaip uzsidirbti savarankiskai. Daugeliui truksta liesu pradiniam kapitalui, o paskolas imti jie bijo, nes neturi uztektinai patirties patikimam projektui sukurti. Taciau ateitis priklauso "seimininems" imonems, individualiems verslams. Pats ieskau budu ir planuoju isbanditi save keliuose versluose, taciau eiti dirbti tikrai nesiruosiu visa gyvenima. Kad gerai gyventu zmogus Lietuvoje reikia bent 5 000lt per menesi i rankas gauti, ir tai tas man mazai atrodo. Dirbant samdoma darba niekad tiek negausi, niekad nesusitaupisi savo bustui ar brangiam automobiliui. Issilaisvinti is sios sistemos galima tik tobulejant ir nepasiduodant. Laive ir nepriklausomybe - tai svarbiau uz viska.

Šį pranešimą redagavo Revolt: 2012-09-09 18:47

Elektroninė patalynės parduotuvė www.PatalyneVisiems.lt
1


Narys yra atsijungęs washkys 

 • Išmestas iš forumo
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Išmesti
 • Atsiliepimai: +12 -1
 • Pranešimai: 1098
 • Kartu nuo: 2012-05-22
 • Vardas:Karolis

2012-09-09 18:59 (#18)

Labai stiprus, motyvuojantis straipsnis.
Pats esu šiuo metu jau du mėnesius "be darbo" tačiau nesudedu rankų, vis ieškau būdų užsidirbti, tobulėti.. Įstojau į kolegiją neakivaizdžiai, bet iki tol kol prasidės mokslai ieškau būdų įgaut specialybę, kad nesustočiau tobulėti.. O dirbau darbą, gavau 1200lt į rankas, ir "gyvenau"(?).. Tačiau nekenčiau atrodo viso pasaulio, kaip ir straipsnyje minėjo, visur šnekėjau su draugais apie tai koks blogas mano darbas, kokie šūdžiai viršinikai, kurie plauna pinigus, ir nusukinėja mokeščius.. O dabar uždarbiauju taisydamas kompiuterius, trokštu judėt ta linkme.. Uždirbu kone dvigubai mažiau, tačiau išmokau taupyti, pradėjau vertinti pinigus, ir atsivėrė akys.. Pats noriu įkurti kad ir mažą kompiuterių remonto įmonę, ir plėstis...
Taip gyvendamas jaučiuosi ko ne dvigubai laimingesnis, ir motyvuotas.. :rolleyes:

O perskaičius tokį straipsnį, noras sustiprėja dar labiau, ir paprasti norai tampa veikmsais, išeini iš savo komforto zonos, kur ir prasideda stebuklai.. ^_^
7


Narys yra atsijungęs ghost_s 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +10 -0
 • Pranešimai: 498
 • Kartu nuo: 2008-05-08
 • Miestas:Vilnius

2012-09-09 19:09 (#19)

Kas liečia vergove, tai kai esi samdomas darbuotojas atejai atidirbai 8h ir issejei. Nereikia rupintis del atlyginimo daug maz esi garantuotas, kad gausi kazkoki fiksuota atlyginima. Kai kuri ir turi savo versla, tai reikia dirbti tikrai labai daug ir tikrai virs 8 ir net be savaitgaliu arba atostogu ir tai dar negarantuos sekmes ir pastoviu pajamu. :(
0


Narys yra atsijungęs Sul 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +4 -0
 • Pranešimai: 3290
 • Kartu nuo: 2007-06-17
 • Vardas:Darius
 • Buvęs:Daruz

2012-09-09 19:30 (#20)

 ghost_s, 2012-09-09 19:09, pasakė:

Kas liečia vergove, tai kai esi samdomas darbuotojas atejai atidirbai 8h ir issejei. Nereikia rupintis del atlyginimo daug maz esi garantuotas, kad gausi kazkoki fiksuota atlyginima. Kai kuri ir turi savo versla, tai reikia dirbti tikrai labai daug ir tikrai virs 8 ir net be savaitgaliu arba atostogu ir tai dar negarantuos sekmes ir pastoviu pajamu. :(


O motyvacija? :) Man asmeniškai, žymiai smagiau pačiam kažką kurti nei daryti kas yra sakoma, t.y. uždirbti kažkam pinigus.

P.S. Visas šis straipsnis man primena Roberto K. "Pinigų Srauto Kvadrantas". Nenustebčiau, jei tai buvo parašyta remiantis ta knyga. Ypač pirmuose skyriuose labai daug pasakojama apie savo laiko pardavimą.

Šį pranešimą redagavo Daruz: 2012-09-09 19:37

1


Pasidalinti šia tema:


 • (2 Puslapiai)
 • +
 • 1
 • 2
 • Jūs negalite kurti naujos temos
 • Jūs negalite atsakyti į šią temą

1 nariai(-ų) skaito šią temą
0 nariai(-ių), 1 svečiai(-ių) ir 0 slapti(-ų) nariai(-ių)


Užklausų vykdymo statistika

 • Dabar yra: 2019-02-19 06:48

Tas nuostabus prisijungimo momentas


Prisijungimo nustatymai