Pereiti prie turinio

ewaldux779

Patvirtinti nariai
 • Pranešimai

  1.158
 • Užsiregistravo

 • Lankėsi

 • Atsiliepimai

  100%

Reputacijos išklotinė

 1. Palaikau
  ewaldux779 sureagavo į naudojamas19 Turiu verslo įdėją, ieškau programuotojo   
  Jūsų komentarai labai aiškiai parodo, kodėl jūs tiesiog eiliniai žmonės, nes mąstymo ratas labai labai siauras ir višiška rizikos baimė. Beveik visi mano projektai, kurie neša didesnį pelną yra pradėti su rizika. Vienintelio Alli komentaras teisingas. Gaila, kad žmonės apsimetinėja tokiais dideliais ekspertais, būdami vidutinybėmis.
 2. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į lasickui Medicininė patikra Kariuomenėje   
  O būti siurbele, besinaudojančia nemokamu mokslu ir šalies infrastruktūra tai jau ok? Atgal valstybei nieko suteikti nereikia? Būsi eilinis pienius girdėjęs tik apie teises, bet pamiršęs pareigas?
 3. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į kloppy Chuliganai ahu...na, o policininkai ar besiginantys asmenys lieka kalti   
  Čia yra kažkoks marazmas.
  Du metus sėdėti, už tai, kad nuo kažkokio girto atmarozo gyneisi. Kažkoks absurdas.
  Tokia supuvus teisinė sistema, kad kartais atrodo, jog norėdama parodyti, kad iš tikrųjų dirba, tik dar labiau iš savęs išsišaipo.
  Gaila bičo.
 4. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į Loganas Uždarbis.lt pokyčiai – administracija, susipažinimas, atnaujinimas   
  Šiandien turime Jums didelių naujienų – Uždarbis.lt keičiasi. Tiksliau, keičiasi forumo vadovas, kuris, su Kerniaus palaiminimu, perima veiklą ir nieko nelaukdamas imasi atnaujinimų – jie, tikimės, atneš Jums dar malonesnę Uždarbis.lt naudojimosi patirtį. Tačiau apie viską nuo pradžių.
   
   
   
  Naujas Uždarbis.lt vadovas
   
  2020 metų pabaigoje sulaukiau Kerniaus, Uždarbis.lt įkūrėjo ir vadovo, laiško – jis užsiminė galvojantis apie puslapio pardavimą. Apsisprendęs dar nebuvo, tačiau aš, žinodamas priežastis (jos kur kas rimtesnės, nei laiko ar motyvacijos trūkumas), supratau, jog šis žingsnis yra neišvengiamas.
   
  Po viešo paskelbimo apie Uždarbis.lt pardavimą ir po įvairiausių nuomonių dėl šio sprendimo atlaikymo, Kernius pagaliau man pranešė – forumas turi naują vadovą. Energingą, turintį patirties ir norintį imtis teisingų pokyčių.
   
  Netrukus tiek aš, tiek kiti administratoriai sulaukėme laiško iš Manto – naujojo Uždarbis.lt vadovo.
   
  Sutarėme su Mantu pasidaryti konferencinį skambutį – susipažinti bei pakalbėti apie tai kas vyko praeityje, kokia yra dabartinė situacija, ką Mantas norėtų nuveikti ateityje ir panašiai. Likau maloniai nustebintas, jog labai panašiai žiūrėjome tiek į Uždarbis.lt ateitį, tiek ir į gyvenimą apskritai. Kernius rado sau puikų įpėdinį.
   
  Mantas padarė man labai teigiamą įspūdį, tad džiaugiuosi ir tvirtai sakau – viskas tik į gerą. Manau, kad tai yra labai kūrybingas ir proaktyvus žmogus, turintis daug patirties bei priėjimą prie įvairiausių įrankių, kurių dažnai čia stigdavo.
   
   
   
   
  Kas dar naujo?
   
  Vykstant tokiems pokyčiams, natūralu, jog jų yra ir administracijoje.
   
  Iš dabartinės administracijos paskutiniuosius keletą metų Top 3 aktyviausi Administratoriai pagal jų atliktą administravimo veiksmų skaičių buvo:
   
   
  ● Loganas (1229 veiksmai)
   
  ● techno (363 veiksmai)
   
  ● Kernius (45 veiksmai)
   
   
   
  Top 3 aktyviausi Moderatoriai bei Administratoriai pagal jų atliktą moderavimo veiksmų skaičių buvo:
   
   
  ● Loganas (5455 veiksmai)
   
  ● techno (2180 veiksmų)
   
  ● Simonas (1028 veiksmai)
   
   
  Atsižvelgus į aktyvumo statistiką, kitus veiksnius bei tai, jog saugumo sumetimais neaktyvių administracijos anketų būti negali, neaktyvūs moderatoriai ir administratoriai neteko savo teisių ir užsitarnavo VIP statusus. Didžioji dalis jų savo laiku buvo labai aktyvūs už ką labai dėkojame. Jei esate vienas iš jų – susiekite, turime jums dovanų.
   
  Kadangi Kerniaus administracijoje nebėra, jam uždėsime specialų „Uždarbis.lt įkūrėjas" rank'ą bei VIP statusą.
   
  Taip pat, nuo šiol turime ir naują administracijos narę Renatą (slapyvardis Renata). Ji padeda Mantui su įvairiais darbais, taip pat – moderavimu, pagalba nariams (įskaitant el. paštu, kuris dabar veikia pilnu pajėgumu) ir panašiai. Jos atsiradimas leis administracijai (ypač man) susikoncentruoti ties kitomis užduotimis siekiant auginti forumą.
   
  Aš būsiu tas žmogus, kuris prisidės prie Uždarbis.lt augimo, padės Mantui bei užtikrins, jog Kerniaus turėta vizija išliktų. Kaip ir dirbant su Kerniumi pastaruosius keletą metų buvau jo dešinioji ranka, taip ir dabar padėsiu Mantui eiti teisingu keliu.
   
   
   
  Manto žodis
   
  Na, o dabar smagiausia dalis. Dienų bėgyje, mes turėsime naująją Uždarbis.lt forumo versiją! Apie ją Jums daugiau papasakos Mantas, tad suteikiu žodį jam!
   
   
   
  Pagarbiai
   
  Loganas
 5. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į UnoDėdė ESCROW.COM patirtys ir galimybės likti apgautam   
  Aš čia bandžiau nevykusiai pajuokauti. Mano amplua - super svarbus milijardierius verslininkas, kasdien atliekantis pavedimų už šimtus milijonų $, bet kažkaip tuo pačiu metu spėjantis kažkokiam super nišiniam, 3 milijonų gyventojų nesiekiančios šalies internetiniam forume kasdien parašyti po 10 postų. O į labai konkretų klausimą apie platformos patikimumą atsakantis lakonišku "vakar padariau pavedimą už 10 milijonų. viskas ok", kuris nesuteikia absoliučiai jokios informacijos nei temos autoriui nei apskritai kam nors, kas užklydo į šitą temą, o tėra bandymas pasigirti tuo, kad pervedinėja milijardus (kurių, ko gero, nei pervedinėja, nei ką).
 6. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į Mikaz Butu nuomos verslas - keletas klausimu   
  Paskaitai tokius kaip Ledukas ir dziaugiesi kad jie isvaziavo...
 7. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į wicked Paskola automobiliui įsigyti   
  turint 1.5-2k pradinio įnašo, tokio automobilio geriau nepirkti. 3 ar 7 metus mokėt už automobilį, kurio negali sau leisti įsigyt... čia reikia geru idiotu būti
   
  jei galvoji, kad žmonės pradės tave labiau gerbt ir geriau apie tave galvot, kai pamatys, kad "va 20 metų su efke važinėja", tai žinok, kad žmonės labai atvirkščiai pagalvotų, jei sužinotų, kad tas auto su paskola imtas. bent jau aš tai tikrai - nieko idiotiškesnio dvidešimtmetis jaunuolis ir negali sugalvot, tik kaip kad paimt automobilį ne pagal galimybes su paskola.
 8. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į Miratas Automobiliu tarsos mokestis   
  Nematau prasmės šios peticijos. Dauguma ES šalių yra įvairūs apribojimai ir mokesčiai dėl CO2. Žinoma, galėtų būti koks nors pereinamasis laikotarpis, kad žmonės spėtų atsinaujinti autoparką.
   
  Iš esmės matau daugiau teigiamos pusės iš šių mokesčių, nei neigiamos. Žinoma, pyksta tie, kuriuos labiausiai tai palies, tačiau turime kažkaip pereiti prie "švaresnių" automobilių. Juk važiuojant paskui techniškai netvarkingą automobilį visada norisi jį aplenkti, kad nereiktų kvėpuoti tais juodais nuodais, kurie išeina iš išmetimo vamzdžių.
 9. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į Miratas Pensijų reforma 2019: II pakopa, kaupti ar ne?   
  Artėja diena (birželio 30 d.), kai reikės pasirinkti, ar pasilikti 2 kaupimo pakopoje ar ne, todėl pradėjau domėtis, ką reikštų atitinkami mano sprendimai. Iki tol nesigilinau į pensijų kaupimus ir nelabai nutuokiau kaip ir kas, tiesiog žinojau bendrai apie jų egzistavimą, kad pensija priklauso nuo gaunamo atlyginimo ir mokamų mokesčių. Nusprendžiau įsigilinti ir suprasti visą veikimą, tuo pačiu pateikti naudingos informacijos uždarbiečiams.
   
  Šiuo metu kaupiu 2+2+2 (2 % „Sodros“ įmoka, 2 % įmoka nuo Jūsų darbo užmokesčio (bruto) ir 2 % skatinamoji įmoka nuo vidutinio atlygio šalyje (bruto)) II kaupimo pakopoje, jaunystėje Swedbank konsultantė įkalbėjo pasirinkti būtent šią kaupimo formą, atseit jos, finansinė grąža būtų didžiausia. Pasakysiu atvirai, tuo metu nei per daug gilinausi į tai, kokią naudą gausiu iš to, nei ką, (18-os metu galvojau, kaip greičiau atsidaryti banko sąskaitą ir tiek žinių) todėl savo pasirinkimo argumentuoti negalėčiau. Tačiau dabar, kai yra noro ir laiko labiau pasigilinti į savo pasirinkimus, pagrindinis momentas tas, kad pasirinkęs kaupimą II pakopoje padidinau riziką, jog jei pasirinktas fondas nesėkmingai investuos mano kaupimo pinigus, senatvėje gausiu mažesnę pensiją. Na bet kol kas Swedbank fondas pliusuoja (3% pelningumas per 2018 metus). Na bet ne apie tai dabar, reikia spręsti, ką rinktis toliau, nes kas ten žino, kokia krizė (o gal karas?) gali ateiti per ateinančius metus.
   
  Kokie pasirinkimai:
  A variantas - pensijų fonde kaupiant 3 proc. įmoką nuo savo atlyginimo + 1,5 proc. nuo vidutinio šalies užmokesčio iš valstybės biudžeto pervedamą įmoką.
   
  B variantas – pensijų fonde kaupiant didėjančias įmokas (2019 m. 1,8 proc. įmoka nuo savo atlyginimo + 0,3 proc. įmoka nuo vidutinio šalies užmokesčio iš valstybės biudžeto, 2020 m. atitinkamai 2,1 + 0,6 proc., 2021 m. 2,4 + 0,9 proc., 2022 – 2,7 + 1,2 proc., 2022 m. ir vėliau – 3 + 1,5 proc.).
   
  C variantas – sustabdžius (neatnaujinus) įmokų į pensijų fondą, bet sukauptas lėšas paliekant pensijų fonde.
   
  D variantas – nutraukus kaupimo sutartį (arba atsisakius ją sudaryti), o pensijų fonde sukauptas lėšas grąžinus į „Sodrą“.
   
   
  Iš pasirinkimo variantų matome, kad jei nieko nekeičiu, man automatiškai priskiriamas A variantas, tai reiškia, kad padidėja bendra įmokos suma iki 3% per mėnesį nuo (bruto) darbo užmokesčio ir dar 1,5% į kaupimo fondą perveda valstybė nuo šalies vidutinio darbo užmokesčio. Tačiau žinant Lietuvos reformų dažnumą, galima tikėtis, kad tie 3%, kuriuos mokėsiu asmeniškai nuo savo atlyginimo tikrai kils. Prieš reformą valstybė ir sodra mokėjo 4% nuo mano atlyginimo sumokamų mokesčių į kaupimo fondą, dabar mokės tik 1,5% ir aš pats mokėsiu 1% daugiau, nei mokėjau iki reformos. Bravo, padidino mokesčius prisidengiant skatinamuoju šleifu kaupti ir apsirūpinti savo senatvei patiems. Jei kaupėt 2+0+0 būdu, Jums padidėja mokesčiai dar labiau, nes vietoje 2% kuriuos mokėjo sodra į kaupimo fondą, dabar mokėsite 3% asmeniškai nuo savo atlyginimo mokesčių ir gausite tik 1,5% subsidiją iš valstybės.
   
  Gerai, dabar trumpas pavyzdys, kad būtų lengviau įsivaizduoti situaciją realiais skaičiais.
   
  Pasiekiau 65 metus, prieš tai kaupiau 40 metų kaupimo fonde ir sukaupiau 20k€. Atrodo viskas puiku, tačiau pradėkim gilintis į skaičius. 15% nuo sukauptos sumos reikės grąžinti Sodrai, tai vadinasi lieka 17k€. Sodra įsipareigoja išmokėti tuos pinigus per 20 metų, tai vadinasi per mėnesį, kad kaupėm II pakopoje papildomai prie pensijos per mėnesį prisidėjome apie 70€ (20000*0,85=17000/20/12=70,83€). Reziume gauname 370€ pensiją.
   
  Na bet reikia dar išgyventi iki 85 metų, kad atgauti tuos pinigus. Iš to seka klausimas, ar pensijos sukauptos lėšos yra paveldimos? Pagal surastą informaciją, visos lėšos yra paveldimos kol kaupiama II pakopos pensijų fonde. Sulaukus pensinio amžiaus, sukauptų lėšų paveldimumas priklauso nuo išmokos pobūdžio:
   


   
  Vienkartinė išmoka – paveldima.
  Periodinė išmoka iš pensijų fondo – paveldima.
  Atidėtas anuitetas – 85-90% sukauptų lėšų, kurios iki 85 metų mokamos iš pensijų fondo, yra paveldimos. Likusi sukauptų lėšų dalis mokama nuo 85-erių iki mirties, o šios lėšos nėra paveldimos.
  Standartinis anuitetas – nepaveldimos išmokos.

  Plačiau apie tai nekalbėsiu, tik paminėsiu, kad viskas priklauso nuo fonde esančios sukauptos sumos. (Plačiau apie paveldimumą)
   
  Jei pasirenku B variantą, tai iš esmės tas pats kaip ir A variantas, tiesiog prie 3+1,5 prieisiu palaipsniui kelis metus. Mano atveju, kadangi jau kaupiu maksimaliai, šis variantas neįmanomas. Tiems, kas pasirinks šį variantą, reikš ne tokį staigų mokesčių padidėjimą.
   
  Pasirinkus C variantą, sustabdau savo tolimesnį įmokų mokėjimą į fondo kaupiamąją sąskaitą, netenku valstybės subsidijos (1,5%), tačiau palieku jau sukauptą pinigų sumą fonde generuotis pačiai iš savęs. Tokiu atveju, jei ir toliau būtų 3% pelningumas, tiesiog garantuosiu, kad pinigai nenuvertės (jei nenutiks jokio apokalipsinio varianto dėl karo ar krizės padarinių, kas lemtų pačio euro nuvertėjimą kitų valiutų atžvilgiu).
   
  Galiausiai, jei pasirenku D variantą, nutraukiu visus ryšius su fondais, grąžinu sukauptas lėšas į sodrą, pasididinu savo pensijos apskaitos vienetus, kurie buvo sumažėję dėl II pakopos kaupimo.
   
  Trumpai, nuo ko priklauso, kokią pensiją gausite sulaukus pensinio amžiaus:
   
  Bendroji pensijos dalis = Bazinis pensijos dydis (2019 m. 164,59€) + Sukauptas stažas (2019 m. minimalus privalomas 31 metai, tačiau 2027 metais bus 35 metai)/ Būtinasis stažas)
   

  Bendroji pensijos dalis priklauso nuo asmens įgyto pensijų socialinio draudimo stažo ir bazinės pensijos dydžio tais metais, kai žmogus išeina į pensiją;
  Bazinis pensijos dydis kasmet indeksuojamas;
  Vieni stažo metai įgyjami, jei darbdavys ar žmogus savarankiškai per metus sumoka pensijų socialinio draudimo įmokų nuo atlyginimo ar pajamų VERTĖS, kuri yra ne mažesnė nei 12 tais metais nustatytų minimalių mėnesio atlyginimų
  +
   
  Individualioji pensijos dalis = (Taško vertė (2019 m. – 3,52€) x Sukauptų taškų skaičius)

  Individualioji pensijos dalis priklauso nuo asmens įgytų pensijos apskaitos vienetų (taškų) sumos ir apskaitos vieneto (taško) vertės tais metais, kai žmogus išeina į pensiją;
  Apskaitos vieneto (taško) vertė kasmet indeksuojama;
  1 taškas įgyjamas, jei per metus darbdavys ar žmogus savarankiškai sumoka pensijų draudimo įmokų nuo atlyginimo ar pajamų VERTĖS, kuri yra 12 tais metais nustatytų vidutinių darbo užmokesčių (VDU). 2019 m. VDU siekia 1 136,20 Eur.

  *Sumokėjus mažiau socialinio draudimo įmokų, įgyjama proporcinga apskaitos vieneto (taško) dalis. Sumokėjus daugiau įmokų, įgyjama daugiau apskaitos vienetų (taškų). Didžiausia galimų įgyti taškų suma per metus – 5.
   
  Čia galite rasti skaičiavimų pavyzdžių: https://www.sodra.lt/kaip-apskaiciuojama-pensijos-verte
   
  Išvados:
   
  Pasirinkus pirmą variantą, dalinai prisidėdi prie savo įprastinės pensijos (kuri neženkliai sumažėja, dėl kaupimo), pasirinkus nekaupti, pasilieki prie įprastinės pensijos, kuri skaičiuosis tik nuo tavo surinkto stažo ir sodros taškų.
   
  Matematiškai skaičiuojant, jei tarkim gauni 1,5k€ per mėnesį (imam iškart tokį skaičių, nes tai greičiausiai bus paprasto žmogaus uždirbamo atlyginimo vidurkis per visą jo gyvenimą), vadinasi 45€ kiekvieną mėnesį teks sumokėti mokesčiams, po ko tos lėšos bus grąžinamos į kaupiamąją sąskaitą pasirinktam fonde. Per metus gaunasi 540€. + Valstybė prideda 1,5% nuo šalies VDA kiekvieną mėnesį, tai būtų 196,8€.
   
  Tarkim kaupi 40 metų ir sumoki 21600€ į fondą. Įvertinus fondų veiklą, jei jie generuoja po 3% per metus + valstybės subsidija 1,5%, gaunasi, kad sukaupi 57222€. Sodra įsipareigoja išmokėti tuos pinigus per 20 metų. Tai gaunasi 202,66€ per mėnesį.
   
  Tęsiam skaičiavimą, kiek pati sodra įsipareigoja sumokėti neskaičiuojant kaupimo, jei 40 metų iš eilės dirbau ir gavau atlyginimo vidutiniškai per mėnesį po 1500€.


   
  Surinktas stažas: 40 metų
  Būtinasis stažas: 35 metai
  Bazinis dydis: 164,59
  Sodros taško vertė: 3,52
  Sukauptų taškų kiekis: 52,8

  Toliau skaičiuojam=(164,59x40/35)+(3,52x52,8)=188.10+185,85 ≈ 374€
   
  Pridedam mėnesinę sukaupto fondo dalį=374+202 ≈ 576€
   
  Nekalbėsiu apie tai, kad per 40 metų sumokėjom 140400€ soc. mokesčių ( + dar ir įmonė sumokėjo 11736€). Nekalbėsiu ir apie tai, kad pagal statistiką Lietuvoje vyrai nugyvena tik iki 70 metų (vidurkis), o moteris iki 80 metų. Nors čia gal gan ir svarbus momentas, nes jei vyras nugyvena tik 5 metus po pensinio amžiaus pasiekimo, tai vadinasi jis atgaus tik 36720€ per tuos 5 pensinio gyvenimo metus. Jei moteris gyvena 10 metų ilgiau nei vyras, moteris atgauna 110160€. Tai moterims (jei tikėti statistika) labiau apsimokėtų kaupti II pakopoje.
   
  Mano asmeninė nuomonė tokia, jog kaupti apsimoka, jei dirbi samdomą darbą nepatenkantį į padidintos rizikos darbų sąrašus, t.y. nekenki sveikatai dirbdamas sunkų/fizinį darbą ir ketini gyventi bent iki 80 metų.
   
  Neapsimoka, jei dirbi „ant savęs“ ir sugebi investuotą sumą padidinti per metus bent 7 procentais. Dar reiktų įvertinti faktą, kad galimas pats pensinio amžiaus pakelimas. Geriau savo pensiją pasirūpinsiu pats, nei tikėsiuosi, jog kažkas pasikeis Lietuvos pensijų sistemoje. (Europoje šis skaičius didinamas jau link 67 metų)
   
   
  Šaltiniai:
  https://osp.stat.gov.lt/services-portlet/pub-edition-file?id=30580
  https://www.delfi.lt/verslas/mano-eurai/langas-grizti-i-sodra-tuoj-uzsivers-ar-verta-tai-padaryti.d?id=80069223
  https://www.delfi.lt/verslas/verslas/7-mitai-apie-nauja-pensiju-kaupimo-tvarka.d?id=80019399
  https://www.luminor.lt/lt/apie-2019-m-pensiju-reforma#2pakopa
  https://reforma.invl.com/
  https://www.sodra.lt/lt/pensiju-kaupimas-2-2-2
  https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/sociumas/pensija-vakar-ir-rytoj-kiek-padidejo-per-desimtmeti-ir-ko-dar-laukti-1083-918590
  https://www.sodra.lt/kaip-apskaiciuojama-pensijos-verte
 10. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į Loganas Sąlygos norint uždirbti daug pinigų iš savo idėjų   
  Rašau šį tekstą norėdamas paprastais žodžiais, be jokių įmantrių citatų, video, paaiškinti žmogui (ypač jaunam) ties kuom reikia susikoncentruoti galvojant ką reikia pasirinkti, kokia turi būti tavo mąstysena norint ieškoti idėjų, galvojant apie savo paties veiklą, ją vykdant ir kokia turėtų būti tavo mąstysena norint pasiekti didžiausią potencialą.
   
  Baimė
  Įsivaizduok, žmogus eina gatve, kuprinėje ar maišelyje turi maisto ir pamato benamį gyvūną. Jis jį kviečiasi rodydamas maistą, bet gyvūnas vis tiek išsigąsta ir pabėga. Šiame pavyzdyje žmogus simbolizuoja šaltinius, kuriuose gali gauti reikiamos informacijos bei bendruomenes (žmonių grupės, bendruomenės kaip Uzdarbis.lt ir t.t.). Maistas simbolizuoja gaunamą informaciją, idėjas, pažintis ir kt. Gyvūnas simbolizuoja žmogų, kuriam reikia tos informacijos, idėjos, bet jis nuo jos pabėga nors dar net nebuvo nuo ko bėgti. Ir įsivaizduok kas dabar įvyksta, tai yra labai dažnas reiškinys pasaulyje, o ypač Lietuvoje, tu išsigąsti dar net nepradėjęs. Tu neklausi draugo, nesukuri forume temos, neklausi/nediskutuoji socialiniuose tinkluose nes: bijai ką kiti pasakys/pagalvos, manai, kad tai kvaila/nesąmonė/nėra laiko/aš žinau geriau/padarysiu tai vėliau/padarysiu tai kitaip ir t.t. Tu nori pajamų (to maisto), bet nenori dalyvauti procese. Tu ne tik jog nesieki pasiekti sunkiai pasiekiamų rezultatų, bet net neimi to kas tau paduodama į rankas nemokamai. Kaip tas gyvūnas, nebijok dar nepradėjęs, o kai pradėsi, jau bus pervėlu bijoti arba bijosi ženkliai mažiau.
   
  Ieškok pažinčių, idėjų, galimybių. Jei yra galimybė kažkur sudalyvauti, kažką nuveikti (kelionė, renginys ir pan.), bet nežinai kas ten bus – nepraleisk progos ir sudalyvauk. Tai mesti arba daugiau tame nedalyvauti visada turėsi galimybę ateityje. Nebūk kaip tas gyvūnas, pirma patikrink ar tai nenaudinga, o tik paskui bėk.
   
  Aplinka
  Apsupk save žmonėmis, kurie kuria, yra motyvuoti, proaktyvūs. Kaip manai, kas tave labiau motyvuos, ''draugai'' gliaudantys saulėgrąžas kieme, nieko doro neveikiantys, bent jau savaitgaliais geriantys alkoholį ar žmonės, kurie žino ko nori pasiekti ateityje? Tavo draugai yra tavo mini bendruomenė. Turėdamas tinkamą draugų ratą, galėsi su jais dalintis naudinga informacija, vienas kitą motyvuosite, gal net padėsite sunkiais momentais. Kokybė svarbiau nei kiekybė. Universitetas (ypač tarptautinis) tam yra puiki vieta jei jame atrasi bent keletą panašių į save žmonių, tad pasirūpink jog toje bendruomenėje jų būtų. Dažnai yra sakoma jog universitete užmegzti ryšiai yra svarbiau nei pačios studijos.
   
  Dar vienas puikus būdas – keliavimas, tai nauja aplinka, motyvuoja tobulėti, keistis, treniruoja pasaulio pažinimą. Nekeliaudamas, tu gyvensi burbule ir nežinosi koks pasaulis yra iš tikro, tu gyvensi savo draugų, šeimos, kultūros gyvenimą, bet nežinosi kas yra tikra, kokia yra tikrovė už valstybės sienos ribų.
   
  LABAI LABAI LABAI svarbus dalykas, šis dalykas yra ant tiek svarbus, jog be jo bus labai sunku/neįmanoma. Pirmiausia suteiki sau sąlygas būti ten kur tu gautumei reikiamos informacijos, matytumei bendraminčius, o tada LAIKAI SAVO AKIS PLAČIAI ATMERKTAS. Jei dar nesupratai, kartoju, LAIKAI SAVO AKIS PLAČIAI ATMERKTAS. Jei vis dar nesupratai, skaityk iš naujo kol suprasi. Daugelis aktyvių žmonių pilna ar bent puse kojos būna ten kur yra veiksmas, bet nedaugelis laiko savo akis ATMERKTAS. Tu stebi viską ir turi pamatyti tai ko nemato kiti. Prilyginčiau tai eilėraščio/dainos sukūrimui, tu stebi kažką ką mato ir kiti, bet staiga TAU ateina įkvėpimas ir iš to ką matai gimsta idėja, tavo paties idėja.
   
  Toks stebėjimas padės ne tik su idėjų generavimu, bet ir su aktyvumu. Visko akylai nestebėdamas geriausiu atveju būsi aktyvus ir tiesiog atliksi įprastus veiksmus, tačiau tik viską stebėdamas turėsi galimybę tapti proaktyviu, ko labai reikia kiekvienos idėjos įgyvendinimui.
   
  Idėjos
  Kurk, tuo labiau jei tai yra kažkas visiškai nauja. 2010 metais Kernius savo bloge Kernius.net rašė: ''Uždarbis.lt gimė 2004 metais, kai būdamas 14–kos ieškojau bendruomenės žmonių, kurie žino daugiau už mane ir galėtų atsakyti į mano klausimus (tais laikais IRC buvo bene vienintelė informatikų sambūrio vieta ir turėjo daugybę trūkumų). Šiandien, praėjus daugiau nei šešiems metams, tokių kaip aš, – norinčių dalintis IT ir verslo žiniomis – jau daugiau nei 30 000.'' O šiai dienai tokių kaip jis jau virš 100,000 ir viskas dėl to jog paauglys pamatė ko reikia jam, pamatė jog to dar nėra ir pradėjo tai kurti. Tai ypač paprasta formulė, sukuri tai ko nėra, bet būtent tai ko reikia. Tačiau, tai turi būti kažkas kas tau patiktų, motyvuotų, nes jei tai tik idėja, kuri tavęs itin nedomins, tada nieko neišeis. Kaip Kernius minėjo tame pačiame įraše: ''Daugybė dalykų buvo sukurta pirmiausia galvojant apie save'', tad būtent ties savimi, o ne kažkuo kitu koncentruokis, iš čia augs visos šaknys.
  Idėjos yra svarbiau nei pinigai ar pažintys, nes jų dėka gausi daug nemokamų galimybių. Mėgstu dažnai sakyti: ''Jei nieko neturi, tai dar nereiškia jog neturi su kuo dirbti, tavo idėjos nėra apčiuopiamos – paversk jas tokiomis.''
   
   
  Kantrybė
  Atradęs tai ką mėgsti ir matydamas jog eini teisinga linkme, turi tobulėti ir nemanyti jog jau pasiekei viršunę (kad ir kokie saldūs rezultatai bebūtų). Nesvarbu jog tau viskas atrodo tobula, realybėje yra kitaip, o ir laikai keičiasi. Tad turi sekti tai kas vyksta aplinkui ir atnaujinti savo prekę ar paslaugą (tačiau tik tai ką reikia). Labai svarbus dalykas yra kantrybė, kol atrasi tą veiklą, kol pradės kapsėti padorios pajamos, tam reikės laiko, tad nusiteik tam ir dirbk su idėja, kuri yra to verta. Kaip jau buvo minėta, ji tave turi vežti, o kai taip bus, tu tos idėjos nemesi į šiukšlinę ir vis toliau su ja dirbsi.
  Viskas yra DAUG paprasčiau nei tau atrodo, tiesiog pasirūpini savo aplinka ir leidi sau būti kūrybiškam.
 11. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į Mikaz Nauja akcija-išskūsk kaimyną   
  Algos ne gaunamos, o jas reikia uzsidirbti. Kad gautum 5000lt alga turi sukurti bent jau 10 000lt pridetine verte imonei ar istaigai kad vien atsipirktu tave laikyti. Kurkis savo versla ir mokek visiems po 5000lt, tada gal kitaip galvot pradesi.
   
  Lietuviskas mentalitetas yra "Atlyginimai per mazi, bet kai reikia uz ka nors sumoketi tai tada jau viskas per brangu".
 12. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į Mynde Kaip priaugti masės?   
  Aš nesuprantu, kaip galima neturėti laiko pavalgyti? Ar tai kažkoks darbas, kuris trunka po 2-3 valandas? Vienas nedidelis valgis trunka 5-10 minučių. Tai galima daryti tiek dirbant prie kompiuterio, tiek vairuojant, tiek vaikštant. Juk nebūtina visus 5 kartus per dieną kapoti didžiulius kepsnius iš lėkštės. Nėra laiko kada pasigaminti? Juk viską galima pasiruošti iš vakaro visai dienai. O tam tikrų užkandžių tereikia tik nusipirkti :)
 13. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į arijas Kaip priaugti masės?   
  Nieko nera paprasciau, negu priaugt mases. Sportuoji jegai. Ir normaliai maitintis, uztenka 3-4 kartus per diena tinkamai pavalgyt. Bus jegos - bus ir mases. Ir kaip bunusas dar bus puiki savijauta bei didesnis pasitikejimas savimi. Kai pritupsi su 200 kg ir paspausi 140, nebeatrodysi kaip pagalys, pazadu.
 14. Patinka
  ewaldux779 gavo reakciją nuo Loganas Nemokamas Neteller VIP Super Silver statusas visiems!   
  Labai ačiū!
 15. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į antler Lenkijos PVM lengvata   
  Ar tikrai čia lenkai siūlo prekes be pvm įsigyti ne pvm mokėtojams? :blink: Nes dar neteko tokio dalyko matyti. Dažniausiai perkant iš lenkų ir iš betkurių įmonių (pvm mokėtojų) neskaičiuojamas pvm, jei pirkėjas yra pvm mokėtojas ir jis tą pvm susimokės pardavęs prekes savo šalyje. :)
 16. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į IDK Degraduojantis hourly rate   
  nice 10+ years of experience, tuos 5e tėvai kišenpinigių duoda, spėju?
 17. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į DeiLes1 Augs mokesčiai.   
  Tai aišku, kitose šalyse kaip tik mažina mokesčius tiems, kurie dirba sau ir dar kitiems darbo vietas sukuria, o cia tik ziurek kad ant mokesciu dar iseitu uzsidirbt :)
   
  Istikruju labai dziaugiuosi, kad siemet uzdariau savo imone Lietuvoje ir atsidariau Airijoje, kur pirmus metus gali nemokėt jokių mokesciu
 18. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į Vileikis investuok savo zinias   
  vertė tai ne pinigai už atliktą darbą :DDD aha... turbūt dvasinis penas sumokės mokesčius, nupirks maistą, būstą, mašiną ir pan.
   
  Suformuluok skelbimą teisingiau "ieškau gero programuotojo kuris dirbtų dykai, nes aš "filosofas". Tinginys tu ne filosofas, ne šitam forume durnelių reik ieškot :D
   
  p.s. programuotojas dirbdamas neatlygintinai investuos ne tik savo žinias, investuos laiką ir tam tikra prasme pinigus kurių jis negalėtų uždirbti, gaišdamas laiką nemokamam darbui.
 19. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į s1lenc3 15k is EU   
  "Berasciai tampa milioneriais versle". :D Gyvenk toliau savo svajoniu pasauly.
 20. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į lasickui Įsilaužė į moters FB, rado intymių foto, šantažuoja.   
  Gal siuntė savo vaikinui nuotrauką ir messenger aplikacijoje chate ji pasiliko :)
 21. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į SofteriZ Darbas, patirtis ir gyvenimas vasarą Nyderlanduose   
  Mažiau kreipk dėmesį į supuvusių tautiečių nuomonę, kurie patys ko gero tebesėdi tėvams ant šiknos ir jiems reikia ant kažko savo neapykantą išliet. Susiskaitė tikrai labai įdomiai ir laukiam tęsinio!
 22. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į pavis Areštuotas vyras galimai atsisiuntęs filmą: jį peržiūrėjo 5 mln.   
  už filmą sodint, nesveiki kažkokie.
 23. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į bratkax Blogos naujienos piratams: teismo sprendimas gali paveikti „Linkomaniją“   
  Viskas čia gerai, parsisiuntė lygiai vieną daugybę failų - ne pusę daugybės ir ne dvi ar daugiau daugybių. :lol:
 24. Patinka
  ewaldux779 sureagavo į venom 10 savaičių po 1000 Eur už 3 kartus patikrintą sąskaitos likutį   
  Nauja SwedBank akcija: https://www.swedbank.lt/app?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_term=rc&utm_content=r_f&utm_campaign=swedbank_app_vasara#smartID
   
   
  Galite pradėti maigyti :D
 25. Patinka
  ewaldux779 gavo reakciją nuo Lucky169 Stojimas į Policija.   
  Cmek labai rimtai viską tikrina, ne tik akis :) ir kariuomenėj su prastesne rega gali praeiti.
×
×
 • Sukurti naują...