Pereiti prie turinio

Vienintelis vergas Žemėje


Rekomenduojami pranešimai

Sakoma, kad žmogus yra vienintelė protinga būtybė Žemėje. Žinoma, kad žmogus yra vienintelis sutvėrimas, kuris neišgyvena iki natūralios amžiaus ribos. Kodėl? Todėl, kad jis yra protingas! Jis sugeba gyventi taip, kad sutrumpina savo gyvenimą mažiausiai trečdaliu.

 

Šiandien šovė į galvą tokia mintis. Žmogus yra vienintelis vergas žemėje!

 

Žmogus yra vienintelis, kuris vergauja kitiems savo noru. Tiesa, žmogus moka pajungti asilus, arklius ir jaučius, bet tie yra pajungti per prievartą už garantuotą maitinimą ir pastogę. Taip pat žmogus moka melžti karves tomis pačiomis sąlygomis, išskyrus tai, kad karvėms nereikia plūgo traukti. Joms tereikia mainais už "socialines garantijas" atiduoti du dalykus - savo pieną ir, vieną gražią dieną, savo mėsą. Va čia matau, kad apsirikau - karvės irgi neišgyvena iki natūralios ribos. Tiesa, kiaulės irgi trumpai gyvena šalia žmogaus - tik tol, kol prirenka pakankamai kilogramų.

 

Tuo tarpu žvėrys, kurie nėra "protingi" - išgyvena tiek, kiek jiems skirta. Ir visi jie gyvena savo malonumui - gulasi kada nori, keliasi irgi kada nori. Ėda ne per pietų pertrauką, o tada, kada jų skrandis reikalauja maisto. Šventam Rašte Mt 6 parašyta:

 

26 Pažvelkite į padangių paukščius: nei jie sėja, nei pjauna, nei į kluonus krauna, o jūsų dangiškasis Tėvas juos maitina. Argi jūs ne daug vertesni už juos? 27 O kas iš jūsų gali savo rūpesčiu bent per sprindį pridėti sau ūgio? Ir kam gi rūpinatės drabužiu? Žiūrėkite, kaip auga lauko lelijos. Jos nesidarbuoja ir neverpia, 29 bet sakau jums: nė Saliamonas visoje savo šlovėje nebuvo taip pasipuošęs, kaip kiekviena iš jų. 30 Jeigu Dievas taip aprengia laukų žolę, kuri šiandien žaliuoja, o rytoj metama į krosnį, tai argi Jis dar labiau nepasirūpins jumis, mažatikiai?

Kas nepažįstamas su Evangelija, tai čia Kristus ragina rūpintis ne materialiniais, bet dvasiniais dalykais. Kaip sakė vienas iš mano mokytojų, nuo Biblijos laikų nėra pasakyta nieko naujo (ko nebūtų užrašyta prieš 2000 metų).

 

Klausimas būtų toks. Ar tai tikrai yra žmonių noras? Ar tikrai žmonės nori parduoti savo gyvenimą ir, daugeliu atvejų*, didžiąją dalį savo gyvenimo praleisti darydami dalykus, kurių nemėgsta tik dėl to kad gautų "garantuotą" porciją šieno. O juk tos garantijos yra iliuzorinės. Lietuvoje nėra jokių garantijų išskytus garantijas būti vergais.

 

Čia keli klausimai pamąstymui dirbantiems žmonėms. Atsakymų nereikia - čia ne apklausa.

 


  1.  
  2. Ar jums patinka tai, ką jūs dirbate?
  3. Ar jums įdomu dirbti šį darbą? Ar norėtumėta tai daryti daugiau valandų?
  4. Ar jums patinka aplinka, kurioje esate VISĄ DIENĄ, penkias dienas per savaitę?
  5. Aš jums patinka jūsų bosas?
  6. Ar jums patinka jūsų bendradarbiai? (Jeigu taip, ar jūs leidžiate savo laisvalaikį kartu su jais?)
  7. Ar jus tenkina gaunamas atlyginimas už jūsų darbą?

Jeigu į visus klausimus atsakėte taip, tada pagalvokite dar apie vieną.

 

Kiek metų norėtumėte tai tęsti?

 

Nors faktiškai, jeigu jūs į visus klausimus atsakėte "taip", tai atsakymas į paskutinį turėtų būti iki gyvenimo pabaigos.

 

Juk jeigu jūs darote tai, kas jums yra malonu, malonioje aplinkoje su maloniais žmonėmis, tada kokia prasmė eiti į pensiją?

 

Įdėjau šią temą į "Asmeninį tobulėjimą", nes noriu, kad asmenys, kurie tai skaitys, patobulėtų t.y. užduotų sau šiuos klausimus ir pagalvotų, kokią kainą jie moka už tai, ką gauna. Juk jeigu kas nors už butelį alaus paprašytų sumokėti 100 litų, tai atrodytų nesąmonė. O kas yra 100 litų už butelį alaus, lyginant su gyvenimu, kurį dauguma žmonių (bent jau pas mus) parduoda pusvelčiui?

 

O gal tai vis dėlto ne savanoriška vergovė? Galbūt tai nežinomybės baimė stumia žmones parsidavinėti už grašius. Kur šuo pakastas?

 

_________

* U.S. Bureau of Labor Statistics duomenimis 70% amerikiečių nemėgsta savo darbo, 30% - jo nekenčia

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Žinai, nenaudinga kad žmonės mąstytų taip, kaip siūlai. Nes kas po galais mums tarnaus?? KAs man popierių, leidimą, pažymą išduos, mokesčius suskaičiuos, parduotuvėj prekes išdėlios?? Tylėkit tik, vergai, ir būkit laimingi, kol to nesuvokiat.

Redagavo litas
Necituokite didelių straipsnių.
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Visų pirma, ŽMOGUS NĖRA VERGAS. Jis yra ĮKAITAS savo proto. Karvė ar višta yra mūsų vergai, o žmonęs įkaitai.

Visu antrą per daug skaitai biblijos pamokslų.

Trečia moksliškai įrodyta kad maksimalus žmogaus amžius gali but 160-180m. Realiai užfiksuotas 120m. O dabar trumpai kodėl žmones išgyvena tik 70-80m. Tai labai paprasta jei pasidomėsi visuomenės sveikata, kuria taip propaguoja. 60% tai daugiau nei pusę įtakoja žmogaus sukurtos aplinkos poveikis. Užterštumas, prastas maistas, sėdimas darbas mažai sporto ir panašiai. Kažkur 10% genai (sirgo tėvas sirgs ir sūnus), o likę tai motulė gamta.

Beto svarbu ne 100m išgyvent, o kad ir per 35m palikt pėdsaką istorijos tekmėje. Kaip Čiurlionis padarė.

Kas dėl darbo, jei visi praregėms ir tamps verslininkais pasaulis žlugs. Nes žmogus hierahines bandos atstovai kaip ir vilkų gaujos ar bezdžionės.

Kas dėl darbo mano. Tai jis toks kokio noriu, gaunu tiek kiek noriu ir esu laimingas tuo ka dabar turiu.

_

P.S - atvirai sakant tavo straipsių tikslas "zombinimas" bandymas užkrėsti internetinio marketingo virusu. Jau gali sakyt greit ir smegenis plaut galėsi. Sveikinu.

O kas dėl praktinės straipsnių naudos tai 0. Kaip man patikusi domenu vertintoju frazė "reg.free" tevertas.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Liaudis cia dar tik nuo plugo nesenai nulipe o tu jiem jau aiskini apie kazkokia laisve ir galimybes ;]] Nuvaziuok i koki kaima pamatysi kas dedas, kokia realybe ir kai gyvena 90% LT gyventoju, zmones laimingi, kad bent pavalgyt turi, kelis litus ant bambalio ir viskas, taip ir nugyvesn ta savo susikta gyvenima.

 

O kas nori dirbt ir kazko pasiekt tiem su pirstu tikrai rodyt nereikia ka ir kaip daryti, kam reikes tas ir kalnus nuverst, kad pasiektu savo. O tiem kam su pirstu pastoviai turi rodyt, pastoviai mokint kaip reikia gyvent tie ir liks tokie nes jiems neuztenka ryzto kazko siekt, arba nera linke perdaug rizikuot ar kazka keisti.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Daugelis zmoniu nepatenkinti savo darbais, bet paklauses ju "O kodel nekeiti darbo jei jis tau nepatinka?" Atsakymas buna: "Kad daugiau niekur manes nepriims" arba panasaus pobudzio. Taigi, is kur ta vergove atsiranda? Is save nuvertinimo? Is nenoro tobulet? Tingejimo? Permainu baimes? Manau daugelis is siu variantu. O juk zmogus gali atrasti savyje tai kas jam patinka, ir dedant pastangas tobuleti butent toje srityje :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Dalis žmonių dirba nesusimąstydami, ir jų dėl to kaltinti negalima - kokioje visuomenėje augi, formuojiesi, kokia aplinka tave nuolat supa - tokiu ir užaugi. Tokia tvarka - vaikas lanko darželį, vėliau - mokyklą, galiausiai - dirba. Ir kai kuriems yra paprasčiau nė nepradėti galvoti patinka, ar nepatinka tau tai, ką dirbi. Nes kuo daugiau galvoji - tuo blogiau jautiesi. Eskaluoji savo problemą, taip sakant.

 

Tačiau dalis žmonių supratę savo problemą imasi kažkokių priemonių jai spręsti. Vieni išeina freelancinti, kiti - įkuria savo verslą, treti - pakeičia darbo specifiką, įgyja naują specialybę, ima patys auginti daržoves ir t.t. Tam, tiesa, dar ir laikas turi ateiti. Kartais darbas pradžioje tau neša be galo daug džiaugsmo - mokaisi, tobulėji, kasdien augi. O praėjus kuriam laikui - tas pats darbas tampa kančia. Matyt pasiėmei viską, ką galėjai - laikas kažką keisti, kad galėtum augti toliau.

 

Didžiausia problema mano galva yra ne tai, kad žmonės dažnai dirba nemėgstamą darbą, dėl ko jaučiasi nelaimingi, ir "parduoda" savo gyvenimus. Problema yra tame, kad žmonėms nepadedama rasti save, savo kelią, o savarankiškai tai sugeba padaryti nevisi. Juolab, kad tokius sprendimus mums tenka priimti dar esant visai vaikais - šešiolikos metų, pasirenkant profiliavimą mokykloj, na - aštuoniolikos, jau baigus mokyklą... Ką tu gali suprasti, būdamas toks jaunas, ir gyvenimo praktiškai nematęs, nelabai suprasdamas ko nori iš gyvenimo, ir kas tau atneštų džiaugsmo...

 

Todėl ir atsiranda tokie reiškiniai kaip Gap Year, dalis studentų po kelis kartus meta studijas, keliauja po pasaulį, išvyksta Afrikon savanoriauti - bando ieškoti savęs, savo paskirties, ir savo "arkliuko", kur nebūtum vergu, ir nesijaustum parsiduodantis - kur jaustum satisfakciją kiekvieną dieną, su malonumu tobulėtum ir dar, be viso kito - už tai gautum pinigų! :)

 

P.S. bet lyginti žmogaus su žvėrimis manau nereikėtų. :) Žvėrys turi tik primityvius poreikius ir instinktus, o žmogus - gerokai daugiau. Įvairūs siekiai, ambicijos, troškimai - jie nebūtų įgyvendinami, jei žmogus elgtųsi kaip vilkas ar lapė :) Todėl žmogus, elgdamasis kaip žvėris nebūtų laimingesnis, nei yra vergaudamas. O iš vergovės kiekvienas turi rasti kelią - jis neabejotinai yra. :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
60% tai daugiau nei pusę įtakoja žmogaus sukurtos aplinkos poveikis. Užterštumas, prastas maistas, sėdimas darbas mažai sporto ir panašiai. Kažkur 10% genai (sirgo tėvas sirgs ir sūnus)

Apie tai aš ir kalbu. Turbūt visi sutiks, kad ne gyvuliai tą aplinką užteršė.

 

P.S - atvirai sakant tavo straipsių tikslas "zombinimas" bandymas užkrėsti internetinio marketingo virusu. Jau gali sakyt greit ir smegenis plaut galėsi. Sveikinu.

O kas dėl praktinės straipsnių naudos tai 0. Kaip man patikusi domenu vertintoju frazė "reg.free" tevertas.

Taigi pats parašysi "praktiškai vertingų" straipsnių ir bus balansas ;)

Dėl internetinio marketingo, tai priminsiu, kad čia yra uždarbio forumas. Aš iš vienos pusės ieškau galimybių uždirbti, iš kitos - siūlau to mokytis kitiems. Kai gausiu pastabų iš administracijos, tada ir žiūrėsiu, kaip rašyti toliau. O kol kas, kaip sakoma, šunys loja, karavanas eina.

 

Internetinis marketingas suteikia galimybę vienam žmogui iš dešimties ar dvidešimties prasimušti. Vergovė suteikia 0 šansų iš milijono. Jauti skirtumą?

 

Beje, kaslink sveikatos, tai berods pagrindinės ligų priežastys yra nervinė įtampa ir netinkama mityba, dėl ko žmonių organizmas užteršiamas labai anksti ir tampa neatsparus infekcijoms. Žmogus gali sureguliuoti tiek viena, tiek kita. Bet jis NENORI būti sveikas. Va, kur problema. Jis nori žodžiais, bet faktiškai jo protas tarnauja žemiausiems instinktams. Kiek serga žvėrių, gyvenančių laisvėje? Vienetai. O žmonės serga praktiškai visi.

 

Dalis žmonių dirba nesusimąstydami, ir jų dėl to kaltinti negalima - kokioje visuomenėje augi, formuojiesi, kokia aplinka tave nuolat supa - tokiu ir užaugi. Tokia tvarka - vaikas lanko darželį, vėliau - mokyklą, galiausiai - dirba.

Va čia aš matau sąmokslą. Mano logika tokia (čia Lietuvos atveju).

 

Kas yra mokykla? Tai - valdiška įstaiga.

Kas yra valdžia? Tai žmonės, gavę pinigų iš rėmėjų (lobistų) ir laimėję rinkimus.

Kokia valdžios misija? Atidirbti skolas.

Ar turtingiems rėmėjams reikia, kad valdžia tobulintų švietimo sistemą ir ugdytų laisvus žmones (a.k.a. konkurentus savo rėmėjams)? Spėkit iš trijų kartų!

 

Būtinai pažiūrėkite šitą video:

 

Go to School

 

"Mokykla augina pavaldinius turtingiems žmonėms", "Bankininkai jūsų klausia finansinės ataskaitos, o ne diplomo," - sako Robert Kiyosaki.

 

bet lyginti žmogaus su žvėrimis manau nereikėtų. Žvėrys turi tik primityvius poreikius ir instinktus, o žmogus - gerokai daugiau. Įvairūs siekiai, ambicijos, troškimai - jie nebūtų įgyvendinami, jei žmogus elgtųsi kaip vilkas ar lapė

Tame aš ir įžvelgiu problemą. Kuo žmogus kultūringesnis, tuo labiau atbukę jo instinktai. Dėl to jis neatsparus aplinkai. Primatyvūs žmonės (tie, kur mažiau nutolę nuo primatų) turi aštresnius instinktus. Kitaip sakant protingi daugiau pasikliauja protu, durni - instinktais. Kas geriau? Nežinau. Instinktai yra tai, kas sudėta pasąmonėn tūkstantmečiais. Protas - kelių ar keliolikos metų mokymosi rezultatas.

 

Skaičiau, kad japonų derybininkai priiminėja sprendimus pilvu. Tai yra jeigu derybų eigoj jiems suka vidurius, tai jie tokių kontraktų nepasirašinėja, nors ir iš pažiūros ten viskas tvarkoj.

 

Ir nusiraminkite visi, kad nebus kam tarnauti :) Griovių kasėjai šito forumo neskaito, kadangi čia esanti informacija jiems nėra aktuali :P

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Internetinis marketingas suteikia galimybę vienam žmogui iš dešimties ar dvidešimties prasimušti. Vergovė suteikia 0 šansų iš milijono. Jauti skirtumą?

Tai matai, pats pripažyti kad nepasiseks visiems kas nori. Ir dar karta ne vergas o ikaitas.

Kiek serga žvėrių, gyvenančių laisvėje? Vienetai. O žmonės serga praktiškai visi.Va čia aš matau sąmokslą.

Biblinė sąmokslo teorija. Ką dar pasakysi?

Kuo žmogus kultūringesnis, tuo labiau atbukę jo instinktai.

Dėl pinigų moralės ir garbingo elgenio normu nemesiu. O kas tai iškeičia į pinigus yra gyvulys tenkinantis savo poreikius.

_

Tiesiog užknisa toks požiuris "užmušk kitą (protu) savo darbais arba mirk nes tu nenaudingas"

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Va čia aš matau sąmokslą. Mano logika tokia (čia Lietuvos atveju).

 

Kas yra mokykla? Tai - valdiška įstaiga.

Kas yra valdžia? Tai žmonės, gavę pinigų iš rėmėjų (lobistų) ir laimėję rinkimus.

Kokia valdžios misija? Atidirbti skolas.

Ar turtingiems rėmėjams reikia, kad valdžia tobulintų švietimo sistemą ir ugdytų laisvus žmones (a.k.a. konkurentus savo rėmėjams)? Spėkit iš trijų kartų!

Taip, švietimo sistema yra pasenusi, ir ugdo vidutinybes, vidutiškai išmanančias visko po truputį. Ten neskatinami vaikų talentai, nesudaroma tinkama terpė jiems atsiskleisti, o neretai ir atvirkščiai - nesant gerų sąlygų talentai sunaikinami. Tačiau kaltinti dėl visko mokyklos nereikėtų - tėvai taip pat labai daug galėtų padėti savo vaikams vystantis, ieškant savęs, tobulėjant... Tačiau matyt reikia laiko, kol visuomenė supras, kad kiekviename žmoguje slypi talentas, ir kad jį reikia pažadint, o ne augint tą žmogų kaip pilką vienetą... Ir apskritai - daugeliui tėvų reikia pradžiai suprasti kad jų vaikas - ne jų nuosavybė, ir savo "matricos" jam lipdyti nereikia - jei abu tėvai medikai, tai nereiškia kad jų dukra bus tokia pati - ji gali būti gimusi visai kitokia, jos kelias - ne tėvų kelias. Pas mus šeimose kažkaip labai paplitusi negera mada planuoti vaikų gyvenimą, pagal savo svajones ir išskaičiavimus, kas praktiškai niekad neatneša laimės, o konfliktų, depresijų ir nesusikalbėjimo - sočiai...

Kitas dalykas - mokyklą vaikas lanko nuo visai mažiuko, iki pilnametystės. Keturiolikmetis jau dažnai jaučia kas jį traukia, ima maištauti prieš tai, kas jam nepatinka. Tai ir valio! Taip, žmogus dar jaunas, nepatyręs, bet jau turi nuomonę, ir gali pats pasirinkti, ką veikti po pamokų. Lankyti būrelį, groti su draugais garaže, piešti, skaityti dominančią literatūrą - tobulėjimas vyksta nuolat, ne tik mokykloj, sakyčiau gal net - daugiausia ne mokykloj. Mokykla duoda fundamentalius pagrindus, reikalingus vidutiniam žmogui, o pats gali išmokti ko tik panorėjęs, ypač šiais laikais, kai youtube gali rast tutorialus pradedant kaip apkirpt draugą "bliūdeliu", ir baigiant - kaip išmokt groti gitara fingerstyle būdu...

Tame aš ir įžvelgiu problemą. Kuo žmogus kultūringesnis, tuo labiau atbukę jo instinktai. Dėl to jis neatsparus aplinkai. Primatyvūs žmonės (tie, kur mažiau nutolę nuo primatų) turi aštresnius instinktus. Kitaip sakant protingi daugiau pasikliauja protu, durni - instinktais. Kas geriau? Nežinau. Instinktai yra tai, kas sudėta pasąmonėn tūkstantmečiais. Protas - kelių ar keliolikos metų mokymosi rezultatas.

Nei taip, nei kitaip gerai. Turi būti harmonija. Žmogus neveltui turi du smegenų pusrutulius - logiškąjį ir kūrybiškąjį. Jei vadovaujasi tik protu - jis vienoks pusgalvis, jei tik impulsyvumu, kūryba - kitoks pusgalvis :) Reikia mokėti valdyti abi galvos puses, ir vadovautis - kai reikia protu, kai reikia - intuicija, jausmais, o kartais ir abiem iškart. Problema tame ir yra, kad nevaldom savo "hardwaro" pakankamai gerai, ir esam linkę į vieną ar kitą kraštutinumą... :)

 

O instinktai niekur nedings, pagrindinius visi turim, ir turėsim kad ir kokie protingi bebūtumėm - kūnas visada praneš kada laikas pavalgyt, atsigert, pamiegot, ar trūksta meilės. :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Idomi čia diskusija tapo, neskaitant nuolat akagintaro matomų sąmokslo teoriju.

Mano nuomone visų pirmą už ugdymą ypač iki 7-8m atsakomybę turi prisimt tėvai. O ne galvot kad vaikas tai naminis gyvunėlis: duosi maisto, vandens ar paglostysi ir bus gerai. O dažnai dėl per didelio užimtumo tėvai vaikus pasiunčia velniop su tokiu posakiu: "imk pinigu ir netrugdyk man aš po darbo pavargęs. Nuo to prasideda visos problemos. "

O dar jei vaikus lepini pirkdamas bet ką, ko jis užsinori tai tiesioginis kelias į žlugima. Jei jau nori atžalų tai teks aukotis bent 14-16metų, o ne 2-3 kol pats išmoks pasimt maisto. Pagrindinė vaiko asmeninio ir dorovinio ugdymo vieta yra ŠEIMA.

Mokykla tik prikišt bendrinės informacijos. O pati švietimo sistema. Jau seniai visi žino kad teorijos kalimo amžius praėjo ir atėjo praktikos, gyvenimiško taikymo era. O mes vis dar to nesuvokiam.

Pvz: Japonijoje nėra namų darbų ir net nuo 5kl. pradedami vaikai mokyt ekonomikos, finansų ir ūkiškumo pamoku.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Demotyvuoja skaityti visą straipsnį tai, kad jau pirmoje pastraipoje kalbama apie kažkokią mistinę amžiaus ribą, kurios neva žmogus nepasiekia. Kokia ta amžiaus riba? Iš kur tokia informacija? Nes bent kiek aš žinau, kol nebuvo socialinės sistemos ir žmogus "nevergavo", jis retai iki 50 metų išgyvendavo, kai dabar išgyvena 70-80m.

 

Dėl tos "vergijos": esmė tame, kad realus vergas neturi kito pasirinkimo, o dabar žmonės pasirinkimą turi visada. Pasirinkimų yra begalės, tik... reikia sukti galvą, ko retas labai nenori daryti ar išvis tos galvos neturi (metafora). Kapitalizmas rojaus nesukuria, tačiau duoda galimybes tą rojų susikurti pačiam, tik tam nereikia jėgos, ko reikėdavo laukinėje gamtoje, o reikia proto ir pasiryžimo. Žmogus nėra vergas jau dėl to, nes turi pasirinkimą, tuo tarpu realus vergas jo neturėjo.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiaip neteisingas straipsnio požiūris manau.

 

Darbas paprastiems žmonėms nėra visas gyvenimas ir kad tai atima daug laiko nelabai ką ir tereiškia.

Nuo to atsiranda įvertinimas ir branginimas tikrųjų vertybių. Geriau turėti 10% nuoširdžių ir tikrų akimirkų, negu 100% laisvės ir nežinojimą ko nori ir nebranginimą nieko.

 

Žmonės su sunkia gyvenimo patirtimi(karai, badas, ligos), dažniausiai labiau myliu gyvenimą ir įvertina tikras vertybes negu tie, kuriems į lėkštutę viskas sudedama.

 

Šitas atsispindi visame pasaulyje, kuo labiau išsivysčiusi šalis ir mažiau problemų, tuo labiau bukėja žmonės, darosi paviršutiniškesni.

Redagavo dealeris
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Mokykla tik prikišt bendrinės informacijos. O pati švietimo sistema. Jau seniai visi žino kad teorijos kalimo amžius praėjo ir atėjo praktikos, gyvenimiško taikymo era. O mes vis dar to nesuvokiam.

Pvz: Japonijoje nėra namų darbų ir net nuo 5kl. pradedami vaikai mokyt ekonomikos, finansų ir ūkiškumo pamoku.

Tą patį norėjau rašyt, kad mokykloj išmoko visokių matematinių formulių ir kitos teorijos, bet nemokina kaip tai panaudoti. Na mokyklos mokymo sistemą dar kažkiek galima pateisinti, bet kai tas pats vyksta ir universitetuose, tada jau prastai. Atsimenu stojau į savo išsvajotą specialybę, jau net ir darbą įsivaizdavau kokį dirbsiu, bet porą metų pasimokius viską mečiau, nes pasirodė beprasmiškas laiko švaistymas. Mokiausi tai ko net neįsivaizdavau kur galima pritaikyti, o ką jau kalbėt apie mano svajonių darbą, kas į jį priims kai galvoje kažkoks informacijos kratinys nesisiejantis tarpusavyje. Vienu žodžiu tik įstojus visos svajonės žlugo.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Visais laikais buvo žmonių, kurie dirbo tai, ką nori ir ką mėgsta (turbūt dažniausiai tai - menininkai). Ne apie juos kalba, kadangi jų, kaip rodo Amerikos skaičiai yra mažuma. Nemanau, kad Lietuvos skaičiai būtų geresni, jeigu jie būtų, ypač kai jie rodo, jog emigracija Lietuvoje 6 kartus viršija pasaulinį vidurkį.

 

Tai jau kažką sako apie mylimą darbą ar ne?

 

20% žmonių nuo jo jau pabėgo, dar 20% neturi jokio darbo. Jų pasirinkimas labai paprastas - arba dirbs bet ką, arba užvers kanopas iš meilės mylimam darbui, kurio taip ir nepačiupinėjo. Lieka 60%. Dalis iš jų dirba mėgstamą darbą, dalis ne. Tiek to. Nespėliosim.

 

Kiekvienas žmogus gali dirbti tai, kas jam patinka. Daugumai užtenka tiek proto, tiek sveikatos. Tačiau yra kažkas - missing component, dėl ko dauguma NEGALI to padaryti.

 

Ar didžioji dalis studentų įstojo į savo specialybes dėl to, kad juos labai domina būtent ta specialybė, kurie ją studijuoja? Drįsčiau suabejoti. Dar keli skaičiai iš Amerikos. Iki amerikonai sulaukia 38 metų, jie pakeičia darbovietę nuo 10 iki 14 kartų. Per tą laiką nuo 3 iki 5 kartų totaliai pakeičia karjerą. Tai kuris iš tų darbų jūsų nuomone buvo mylimas? Tie 13, kuriuos jie metė? Ar paskutinis - keturioliktas? Bet kuriuo atveju ten yra n nemėgstamų darbų. "Keičia karjerą" lietuviškai reiškia "keičia specialybę". Kuri iš jų buvo mylima? Spėju, kad tikrai ne ta pirmoji, kurios jie mokėsi iš karto po mokyklos.

 

Bet amerikonai yra kariai, sudeginę laivus. Jie yra - aktyvus. Tuo tarpu lietuviai yra sėslūs gyventojai. Kas žino, gal juos ir tenkina vaikščiojimas paskui tą patį plūgą visą gyvenimą. Kitaip gi nebūtų kuo skųstis. Juk mėgstamiausia lietuvių tema yra skųstis gyvenimu - kaip viskas yra blogai. Tai yra jų psichologinis tipas yra "auka". Jiems reikia, kad juos kažkas engtų.

 

Nematau komentarų apie Roberto Kiyosaki video. Ten pateikiama keletas pavardžių žmonių, kurie nebaigė mokslų. Tarp jų Bill Gates, Steve Jobs, Michalel Dell, Henry Ford, tas pats Mark Zuckenberg iš Facebook ir daugybė kitų garsių žmonių. Buvęs Amerikos plieno karalius Andrew Carnegie buvo baigęs 4 klases ir t.t. Ar kas nors norėtų pasakyti, kad tie žmonės yra nemokšos dėl to, kad neturi Harvardo popieriaus?

 

O gal jie kaip tik ir mokėsi to, ko jiems reikia ir ko negali išmokyti padebesiais skrajojantys profesoriai? Seth Godin kažkaip yra pasakęs: "Jeigu nori tapti verslininku - neik į biznio mokyklą"

 

Pažiūrėkit Kiyosaki. Čia jums ne Lietuvos mokyklų pasakėlės. Čia kaip tik ir eina kalba apie tai, kaip žmogus padaromas priklausomu nuo valdžios, nuo darbdavio ir t.t. - nuo ko tik nori, svarbu, kad tik nebūtų laisvas ir mąstantis, kadangi tokius yra sunkiau suvaldyti. Žodžiu - faršas.

 

http://vimeo.com/13345687

 

Taigi, dar kartą pakartosiu klausimą. Ar yra nuomonių dėl "missing component" ar mums atrodo, kad viskas čia tvarkoj?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Visais laikais buvo žmonių, kurie dirbo tai, ką nori ir ką mėgsta (turbūt dažniausiai tai - menininkai). Ne apie juos kalba, kadangi jų, kaip rodo Amerikos skaičiai yra mažuma. Nemanau, kad Lietuvos skaičiai būtų geresni, jeigu jie būtų, ypač kai jie rodo, jog emigracija Lietuvoje 6 kartus viršija pasaulinį vidurkį.

 

Tai jau kažką sako apie mylimą darbą ar ne?

 

20% žmonių nuo jo jau pabėgo, dar 20% neturi jokio darbo. Jų pasirinkimas labai paprastas - arba dirbs bet ką, arba užvers kanopas iš meilės mylimam darbui, kurio taip ir nepačiupinėjo. Lieka 60%. Dalis iš jų dirba mėgstamą darbą, dalis ne. Tiek to. Nespėliosim.

 

Kiekvienas žmogus gali dirbti tai, kas jam patinka. Daugumai užtenka tiek proto, tiek sveikatos. Tačiau yra kažkas - missing component, dėl ko dauguma NEGALI to padaryti.

 

Ar didžioji dalis studentų įstojo į savo specialybes dėl to, kad juos labai domina būtent ta specialybė, kurie ją studijuoja? Drįsčiau suabejoti. Dar keli skaičiai iš Amerikos. Iki amerikonai sulaukia 38 metų, jie pakeičia darbovietę nuo 10 iki 14 kartų. Per tą laiką nuo 3 iki 5 kartų totaliai pakeičia karjerą. Tai kuris iš tų darbų jūsų nuomone buvo mylimas? Tie 13, kuriuos jie metė? Ar paskutinis - keturioliktas? Bet kuriuo atveju ten yra n nemėgstamų darbų. "Keičia karjerą" lietuviškai reiškia "keičia specialybę". Kuri iš jų buvo mylima? Spėju, kad tikrai ne ta pirmoji, kurios jie mokėsi iš karto po mokyklos.

 

Bet amerikonai yra kariai, sudeginę laivus. Jie yra - aktyvus. Tuo tarpu lietuviai yra sėslūs gyventojai. Kas žino, gal juos ir tenkina vaikščiojimas paskui tą patį plūgą visą gyvenimą. Kitaip gi nebūtų kuo skųstis. Juk mėgstamiausia lietuvių tema yra skųstis gyvenimu - kaip viskas yra blogai. Tai yra jų psichologinis tipas yra "auka". Jiems reikia, kad juos kažkas engtų.

 

Nematau komentarų apie Roberto Kiyosaki video. Ten pateikiama keletas pavardžių žmonių, kurie nebaigė mokslų. Tarp jų Bill Gates, Steve Jobs, Michalel Dell, Henry Ford, tas pats Mark Zuckenberg iš Facebook ir daugybė kitų garsių žmonių. Buvęs Amerikos plieno karalius Andrew Carnegie buvo baigęs 4 klases ir t.t. Ar kas nors norėtų pasakyti, kad tie žmonės yra nemokšos dėl to, kad neturi Harvardo popieriaus?

 

O gal jie kaip tik ir mokėsi to, ko jiems reikia ir ko negali išmokyti padebesiais skrajojantys profesoriai? Seth Godin kažkaip yra pasakęs: "Jeigu nori tapti verslininku - neik į biznio mokyklą"

 

Pažiūrėkit Kiyosaki. Čia jums ne Lietuvos mokyklų pasakėlės. Čia kaip tik ir eina kalba apie tai, kaip žmogus padaromas priklausomu nuo valdžios, nuo darbdavio ir t.t. - nuo ko tik nori, svarbu, kad tik nebūtų laisvas ir mąstantis, kadangi tokius yra sunkiau suvaldyti. Žodžiu - faršas.

 

http://vimeo.com/13345687

 

Taigi, dar kartą pakartosiu klausimą. Ar yra nuomonių dėl "missing component" ar mums atrodo, kad viskas čia tvarkoj?

Pasižiūrėk kiek iš jų atleidžia :>. Prisimenu Watts'o žodžius "Daryti tai kas tau nepatinka, jog galėtum tęsti daryti tai kas tau nepatinka yra visiškai kvailą" Jau geriau mirčiau jaunas, alkanas bet su džiaugsmu darydamas tai kas man patinka.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

AKAGINTARAI jau griežtai sakau tu esi DVASIOS UBAGAS.

Lietuva niekada nebuvo panaši į Amerika ir niekada nebus. Lygint Jav ir Lietuva beprasmiška. Skiriasi istorija, mentalitetas, gyvenimo budas, rinkos dydis bei profesinės galimybės.

Visi prisiskaito Amerikietišku pavyzdzių ir sako lietuva bevertė. Gydykitės kol dar galit.

Man gaila tokiu žmonių, jei jau taip laizot jav subine tai varykit ir gyvenkit ten.

Daugiau komentaru nesulauksit nes su Zombiais diskutavimas bevertis.

GĖDA TAU AKAGINTARAI, GĖDA UŽ TOKIUS LYGINIMUS, GĖDA!!!

Tu esi pinigų vergas ir dar kitiem siulai tai.

Redagavo ekiskis
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Trečia moksliškai įrodyta kad maksimalus žmogaus amžius gali but 160-180m. Realiai užfiksuotas 120m. O dabar trumpai kodėl žmones išgyvena tik 70-80m. Tai labai paprasta jei pasidomėsi visuomenės sveikata, kuria taip propaguoja. 60% tai daugiau nei pusę įtakoja žmogaus sukurtos aplinkos poveikis. Užterštumas, prastas maistas, sėdimas darbas mažai sporto ir panašiai.

 

Daug žmonių kalba apie tai, kaip dabar nesveikai gyvenam, kaip viskas kenkia ir t.t. O žiūrint į faktus matyti, kad per visą žmonijos istoriją niekada žmonės taip ilgai ir sveikai negyveno, kaip dabar. Vidutinė gyvenimo trukmė tobulėjant medicinai ir mokslui tik augo. Tarkim 18-ame amžiuje vidutinė gyvenimo trukmė buvo ~35 m. nors prieš industrinei revoliucijai prasidedant nebuvo jokio žmonių sukelto užterštumo.

 

Kad nesakytumėt kad meluoju štai nuoroda į vidutines gyvenimo trukmes nuo 1850 metų iki dabarties:

 

http://www.infoplease.com/ipa/A0005140.html

 

 

Ir apskritai dabar žmonės gyvena geriau nei bet kada. Štai viduramžiais virš 90% žmonių buvo valstiečiais, gyvenimo sąlygos: dirbi nuo ryto iki vakaro kasdien, gyvena visa šeima vieno kambario troboj, tūlikas tai būdelė lauke kuri vasarą smirda nežmoniškai o žiemą subinė prišala, jei susergi kuo nors labai tikėtina kad mirsi, "dantisto" priežiūra tai surūdijusiom replėm rauna skaudamą dantį. Esmė ką aš noriu pasakyti, kad žmonės dabar gyvena geriau nei bet kada istorijoje.

Redagavo Chaos
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

AKAGINTARAI jau griežtai sakau tu esi DVASIOS UBAGAS.

Lietuva niekada nebuvo panaši į Amerika ir niekada nebus. Lygint Jav ir Lietuva beprasmiška. Skiriasi istorija, mentalitetas, gyvenimo budas, rinkos dydis bei profesinės galimybės.

Visi prisiskaito Amerikietišku pavyzdzių ir sako lietuva bevertė. Gydykitės kol dar galit.

Man gaila tokiu žmonių, jei jau taip laizot jav subine tai varykit ir gyvenkit ten.

Daugiau komentaru nesulauksit nes su Zombiais diskutavimas bevertis.

GĖDA TAU AKAGINTARAI, GĖDA UŽ TOKIUS LYGINIMUS, GĖDA!!!

Tu esi pinigų vergas ir dar kitiem siulai tai.

 

Lietuva niekada nebus panasi i amerika ?

Is kur tu toks visazinis atsiradai ir moki nuspeti ateiti ? Aisku realiai lietuva niekad netaps panasi i amerika, bet zmones kodel gi ne ? Amerika dar kitaip vadinama kaip galimybiu salis o kaip vadinama Lietuva ? prasigerusiu loozeriu krastas ?

 

Daugiau komentaru nesulauksit

O kas bus kai nebesulauksim ?

 

Zombiais diskutavimas bevertis

Cia uzdarbio forumas o ne superloozeriu klubas. Cia manau zmones renkas su tikslais ir pagrindinis tikslas UZADARBIS t.y pinigai.

 

GĖDA TAU AKAGINTARAI, GĖDA UŽ TOKIUS LYGINIMUS, GĖDA!!!

Kur tu cia ta geda matai ? Nuo kada zmoniu nuomone yra kazkokia geda ?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Lietuva niekada nebuvo panaši į Amerika ir niekada nebus.

Apie tai aš ir kalbu. Skirtingi greičiai. Pilnos kelnės ir yra būtent tai, kas neleidžia greičiau judėti "sėsliems gyventojams". Tai IMHO ir yra tas missing component. "Sėslus" tai yra "pasyvus".

 

Dėl to gerbiau ir gerbiu aktyvius žmones. Tie 20% išvykusių galbūt pradžioj šluostys kitiems užpakalius ligoninėje, bet vieną dieną daugelis iš jų pasieks savo. Tuo tarpu tie, kur dešimtmečiais tebevaikšto paskui tą patį plūgą iš meilės gimtajam kraštui ko gero tik tam ir tinka. Tik spėkit iš trijų kartų ar tai jie daro "iš meilės" ar dėl pilnų kelnių...

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie tai aš ir kalbu. Skirtingi greičiai. Pilnos kelnės ir yra būtent tai, kas neleidžia greičiau judėti "sėsliems gyventojams". Tai IMHO ir yra tas missing component. "Sėslus" tai yra "pasyvus".

 

Dėl to gerbiau ir gerbiu aktyvius žmones. Tie 20% išvykusių galbūt pradžioj šluostys kitiems užpakalius ligoninėje, bet vieną dieną daugelis iš jų pasieks savo. Tuo tarpu tie, kur dešimtmečiais tebevaikšto paskui tą patį plūgą iš meilės gimtajam kraštui ko gero tik tam ir tinka. Tik spėkit iš trijų kartų ar tai jie daro "iš meilės" ar dėl pilnų kelnių...

Aa.... Taigi reikia išvykt jog būtum aktyvus? Kas čia do čiūdai?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Prisijunkite prie diskusijos

Jūs galite rašyti dabar, o registruotis vėliau. Jeigu turite paskyrą, prisijunkite dabar, kad rašytumėte iš savo paskyros.

Svečias
Parašykite atsakymą...

×   Įdėta kaip raiškusis tekstas.   Atkurti formatavimą

  Only 75 emoji are allowed.

×   Nuorodos turinys įdėtas automatiškai.   Rodyti kaip įprastą nuorodą

×   Jūsų anksčiau įrašytas turinys buvo atkurtas.   Išvalyti redaktorių

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Įkraunama...
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...