Uždarbis.lt: Uždarbis.lt – devyneri! - Uždarbis.lt

Peršokti prie turinio • (5 Puslapiai)
 • +
 • 1
 • 2
 • 3
 • Paskutinis »
 • Jūs negalite kurti naujos temos
 • Jūs negalite atsakyti į šią temą

Narys yra atsijungęs Kernius 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Administratoriai
 • Atsiliepimai: +0 -0
 • Pranešimai: 4739
 • Kartu nuo: 2004-01-05

2013-01-09 09:58 (#1)

*
Mėgstamas

Uždarbis.lt – devyneri!


praeitis, dabartis, ateitis ir... marškinėliai
Prisipažinsiu – šiemet jau ketinau šį kasmetinį pranešimą praleisti ir pasilikti visas mintis jubiliejui. Bet nusiskundimas forumu leido suprasti, kad sausio 5-toji Uždarbis.lt negali likti nepaminėta – kad ir keliomis dienomis vėliau nei įprastai.

Taigi praėjusį savaitgalį Uždarbis.lt pradėjo savo dešimtuosius gyvavimo metus.

Ką nuveikėme per pirmuosius devynerius ir kas mūsų laukia ateityje? Tai pagrindiniai klausimai, kuriuos šiandien yra puiki proga aptarti.

Jeigu tai, ką kartu pasiekėme nuo 2004-tųjų, būtų galima reziumuoti viena nuotrauka, ji tikriausiai būtų ši:

Priedas  429246_448518178533244_612357638_n (1).jpg (32.63K)
Parsiųsta kartų: 1213

Kaip mes čia atsidurėme? – klausiau savęs ne vieną kartą.

Kokia Uždarbis.lt strategija, vizija ir tikslai? – klausė manęs vienas verslo informatikos studentas, forumą nusprendęs įtraukti į savo kursinį darbą.

Ar gali pasakyti, ar apsimoka kurti forumą? Ar greitai gausiu iš jo pelno? – privačiai teiravosi kitas – neseniai užsiregistravęs – narys.

Šiandien būtų paprasta pasakyti, kad viskas buvo apgalvota ir suplanuota dar prieš devynerius metus, – kad Uždarbis.lt dabar tik baigia vykdyti savo dešimties metų strategiją, parašytą 2004-taisiais ir nei karto neredaguotą, – ir kad viskas buvo daroma remiantis verslo logika bei tikslingai siekiant apskaičiuoto pelno.

Bet tai būtų melas. Mes niekada neturėjome jokios strategijos – neturime jos ir dabar. Kaip neturėjome ir jokio verslo plano: pirmus keturis metus – kol nepasiekėme 10 000 lankytojų per dieną – Uždarbis.lt negeneravo nei lito – turėjome tik viltį, kad kada nors forumas nebebus nuostolingas ir galės pats save išlaikyti.

Dabar galiu pasakyti, kad ta diena atėjo. Nors Uždarbis.lt administratoriai ir moderatoriai savanoriškai skiria savo laisvą laiką forumui prižiūrėti, kasdien plūstančių pagalbos laiškų atsakinėjimas bei serverio priežiūra, leidžianti užtikrinti sklandžią forumo veiklą, – tai jau darbai, kuriuos dirbantiems žmonėms bent simboliškai galime atsilyginti.

O kokia buvo pradžia?

Atgal. Į praeitį.

Tai buvo laikai, kai...

 • internetu naudojosi tik kas ketvirtas lietuvis;
 • Internet Explorer 6 buvo populiariausia interneto naršyklė pasaulyje (Firefox ir Chrome dar neegzistavo);
 • kas antras lietuviškas puslapis naudojo ten.lt subdomeną (nes ".lt" domenai kainuodavo po 180 Lt / metams);
 • svetainė niekada nebūdavo baigta, jei į ją neįdėdavai savo "Top100" lankytojų skaitliuko (ačiū, kad atsiradai, Google Analytics);
 • 88x31 px buvo reklaminio skydelio dydžio standartas, o reklamą Lietuvoje galėjai iškeisti tik į reklamą (88x31.lt), bet ne į pinigus (mintis apie Google AdSense Lietuvoje skambėjo neįtikėtinai);
 • kiekvienas save gerbiantis "uždarbiautojas" turėjo e-Gold sąskaitą – ar net penkias – nes PayPal naudotis lietuviams tuomet dar buvo griežtai draudžiama;
 • neegzistavo nei Facebook, nei Twitter, nei YouTube, o Skype dar buvo niekam nežinomas kelių mėnesių kūdikis.

Tokioje aplinkoje prieš devynerius metus atsirado šis puslapis.

Bet pabėkime šiek tiek į priekį: 2005-tųjų pavasaris, kai forumui jau daugiau nei metai.

Mūsų, registruotų narių, čia jau keli šimtai, bet tų, kurie aktyviau dalyvauja diskusijose, – turbūt mažiau nei šimtas. Jausmas – kaip paskutiniais metais mokykloje: vienus žinai geriau – kaip savo klasiokus, kitus gal tik iš matymo – kaip pararelinių klasių moksleivius – bet tokių, apie kuriuos negalėtum pasakyti nei žodžio, – labai mažai. Kiekvienas naujas narys greitai tampa žinomu kitiems – užregistruodamas tarsi praverdavo privataus vakarėlio duris, kur visų akys nukrypdavo į jį.

Vis dėlto naujų temų per dieną atsirasdavo vos kelios, o kartais – nė vienos: ateidavai vasarą į forumą ir nerasdavai visiškai nieko sau įdomaus. Tada man kildavo klausimas, kam apskritai jis reikalingas ir kiek tai tęsis, – kam skirti laiką rūpinantis dalyku, kuriuo mažai kas naudojasi.

Keliais skirtingais laikotarpiais nebuvau vienintelis už forumą atsakingas žmogus ir toks klausimas kildavo ne man vienam. Vienas vyresnis kolega netruko priimti logišką sprendimą: kai tau yra virš 20, neturi kada kiauras dienas sėdėti prie forumo su keliasdešimt aktyvių narių ir galvoti, kaip jį patobulinti, kai jokios grąžos iš to negauni ir perspektyvų jokių nesimato.

Tai, kad tuo metu stipriai abejodamas forumo ateitimi likau juo rūpintis daugiausiai įtakos turėjo mano jaunas amžius: kai tau yra 15-ka, laiko po pamokų turi marias, o kaip prasmingai jį išnaudoti – pasirinkimų ne tiek ir daug (ačiū Dievui, manęs niekada nedomino kompiuteriai žaidimai) – tad tiesiog tuo metu neradau, ką galėčiau veikti geresnio, ir visko nemečiau.

Viskas pasikeitė 2005 gegužę, kai forume užsiregistravo NuPagady – narys numeris 585. Netrukus atrodė, kad jo visur pilna. Jis turėjo daugybę idėjų forumui, kaip ir ką reikėtų pakeisti, – ir jos man visos patiko, ką retai galėdavau pasakyti apie kitų narių pasiūlymus. Iki tol mano požiūris retai sutapdavo su kitų pirmųjų administratorių ir moderatorių – ir todėl būdamas jauniausias dažniausiai jiems nusileisdavau. Atsimenu tokį keistą jausmą: kai žinai, kad darai ne taip, kaip tau atrodo teisinga, bet tai, ko nori dauguma.

NuPagady ne tik nestigo idėjų, bet ir noro jas pačiam įgyvendinti – tad netrukus forumas jau turėjo du savininkus. Dėl to buvau labai laimingas: nuostabus jausmas žinoti, kad nesi vienintelis žmogus, kuris kelsis naktį, forumui staiga nustojus veikti, – kad yra dar kažkas, kuriam ši svetainė rūpi ne mažiau nei tau. Nesvarbu, kad to pora metų vyresnio vaikino iš kito miesto niekada nesi gyvai matęs.

"Ar nemanai, kad mums reikia pereiti prie .lt domeno?", – paklausė NuPagady manęs 2005-tųjų vasarą, kai puslapis buvo pasiekiamas adresu "uzdarbis.info". "O kam? Juk forumas jau beveik miręs" – atsakiau jam tada – ir jis tikrai toks buvo tą karštą vidurvasarį, kai dauguma iš mūsų keliasdešimt aktyvių narių paliko miestus ir patraukė į gamtą: tais laikais kompiuteriai buvo stacionarūs ir su žmonėmis nekeliaudavo, internetas kaimuose buvo sunkiai pasiekiamas, o WAP – dar visiška naujiena. Iki šiol atsimenu, ką NuPagady man tuomet atsakė: "O aš manau, kad tai tik pati pradžia".

Tai buvo turbūt pirmas kartas, kai pradėjau galvoti, kad iš to paprasto forumo gali išaugti kažkas didesnio. Tad rudeniop mes ėmėmės darbų. Smagu, jog dauguma tuo metu su vienu pirmųjų forumo atnaujinimų sveikinusių narių yra aktyvūs ir šiandien – praėjus aštuoniems metams:

Priedas  Forumas atnaujintas - Uždarbis.lt.png (433.7K)
Parsiųsta kartų: 1940

Tuo metu net toks esminis dalykas kaip forumo taisyklės buvo dar tik planuose. Nebuvo nei įspėjimų, nei atsiliepimų, nei tapatybės, nei reputacijos sistemų. Nebuvo nei skelbimų, nei temos prisegimų, nei temos iškėlimų. Nebuvo daugybės dalykų, be kurių šiandien Uždarbis.lt neįsivaizduojamas, bet tuo metu susiformavo svarbiausias iš visų – mūsų principai.

Per vieną pirmųjų gyvų susitikimų iš Kauno specialiai atvykęs į Vilnių NuPagady iškėlė mintį, jog turime labiau skatinti perspektyvius uždarbio būdus, netoleruoti nesąžiningų narių ir bet ko, kas yra nelegalu pagal įstatymus. Dabar sunku tuo patikėti, bet iki tol forume net buvo skiltis "Cheat software", kur nariai diskutuodavo apie sukčiauti padedančias programas. Jos greitai neliko.

Tais klausimais, su kuriais su NuPagady sutarėme, didelė forumo narių dalis mums nepritarė – todėl būdamas paaugliu niekada nebūčiau drįsęs vienas priimti tokių sprendimų, kuriuos kartu priėmėmė per kitus tris metus.

Pavyzdžiui, daugelis negalėjo suprasti, kodėl mes pradėjome šalinti iš forumo narius, kurie užsiėmė kardinimu, vogtų skriptų platinimu ir kitais nelegaliais dalykais. "Koks jūsų reikalas?", – klausė jie mūsų.

Vienas sunkiausių ir svarbiausių sprendimų forumo istorijoje buvo PTR, PTC, HYIP, AutoSurf ir visų su jais susijusių diskusijų uždraudimas. Tai buvo neabejotinai pačios populiariausios temos forume, dėl kurių jame lankydavosi bene pusė visų narių. Pusė! Ir staiga mes paskelbiamė, jog tai nuo šiol forume yra draudžiama: diskusijos, kurios atvedė 50% lankytojų srauto, per vieną dieną šiame forume tapo nepaigeidaujamomis.

Tai galėjo baigtis arba labai gerai arba labai blogai. Buvo nemaža tikimybė, jog forumas visiškai apmirs, jei aktyviausiai nariai susikurs ir pereis į kitą, kuriame tokių draudimų nėra. Mes turėjome viltį, kad nariai liks ir tų temų uždraudimas paskatins juos pradėti domėtis perspektyvesniais uždarbio būdais – ar net programavimu ir dizainu. Žodžio "verslas" tuo metu (2006) forume, kurio narių amžiaus vidurkis buvo maždaug 16 metų, apskritai niekas nevartojo.

Daug kas iš pradžių tokio populiariausių temų draudimo nesuprato ir nepalaikė. "Drausti tik tam, kad drausti?", "Jeigu jums nepatinka tie uždarbio būdai, kodėl jais neleidžiate užsiimti kitiems?" – tokių suprantamų reakcijų sulaukėme ne vienos.

Šis ir daugybė kitų vėlesnių draudimų – tokių, kaip paskolų ir Facebook pardavimų, – kurie atėmė iš dalies narių būdą uždirbti, kiekvieną sykį atsiliepdavo mums vis nauja neapykantos banga, bet manau buvo esminiai keliant forumo lygį.

Kodėl mes įvedemė tiek draudimų? Dėl forumo įvaizdžio – dėl žmonių, kuriuos jis pritraukia. Niekada rimti žmonės – o su jais ir rimtos diskusijos – nebūtų atėjusios į forumą, kurio daugumą sudaro vaikai, užsiėminėjantys PTR ir HYIP. Lygiai taip pat vyresniam ir labiau patyrusiam žmogui būtų gėda save susieti su bendruomene, kuri Lietuvoje garsėja tik kaip lengvų paskolų sunkiai gala su galu suduriantiems žmonėms vieta ar kaip Facebook šiukšlintųjų centras.

Tai, jog mūsų su NuPagady principai visais esminiais klausimais sutapo, leido ne tik drąsiai priiminėti sprendimus, kurie sukeldavo nemažos dalies narių garsų nepasitenkinimą, bet ir padėjo pagrindus buriant administratorių ir moderatorių komandą daugeliui metų į priekį: mes pradėjome ieškoti narių, kurie vadovautųsi tokiais pat principais ir nebijotų jų ginti, net jei dauguma mano priešingai.

Tai reiškia, kad kiekvienas naujas moderatorius turėjo nekęsti nesąžiningų žmonių, kaip nekenčiame mes, gerbti kitus narius, kad pats būtų gerbiamas, ir mokėti aiškiai dėstyti savo mintis, kad neliktų nesuprastas tuomet, kai tenka priimti nepopuliarius sprendimus.

Šiame forume administratoriai ir moderatoriai vaidina ypatingą vaidmenį – jie nėra tik forumo prižiūrėtojai – tai tarsi visos bendruomenės taryba, su kuria kiekviena nauja taisyklė ir atnaujinimas yra derinamas. Labai dažnai naujų taisyklių ir funkcijų pasiūlymai ateina iš jų pačių – nes tai vieni aktyviausių narių, išspręndusių daugybę problemų, su kuriomis į juos žmonės kreipėsi.

Kelis pirmus forumo gyvavimo metus būdavo baisu prie jo neprisijungti kasdien 365 dienas per metus, nes nežinodavai, kas gali nutikti. Šiandien esu laimingas, kad Uždarbis.lt administravimas nepriklauso nuo vieno žmogaus. Net jeigu aš dingčiau, niekas nesugriūtų: dabartiniai administratoriai pajutę poreikį savo nuožiūra gali pakviesti naujus moderatorius (galiojant veto teisei: visi administratoriai tai kandidatūrai turi pritarti), su kuriais jų principai sutampa, o tai reiškia – kad sutampa ir su mano. Tuo įsitikinau visiškai nesikišdamas į paskutinę moderatorių atranką prieš kelis metus.

Tad turbūt pagrindinė pamoka, kurią išmokau per visus devynerius Uždarbis.lt metus: atrasti ir vertinti žmones, kurie patekę į bet kokią situaciją priimtų tokį patį ar – dažniausiai – geresnį sprendimą, nei priimčiau pats. Be jų šis forumas niekada nebūtų sulaukęs šimtatūkstantinės auditorijos. Be Uždarbis.lt komandos – visų dabartinių ir buvusių administratorių ir moderatorių – nebūtų Uždarbis.lt.

Jei kam nors įdomu, kas tie paslaptingieji VIP nariai, kurių dauguma forume dabar beveik nesireiškia, – atkreipkite dėmesį į jų registracijos datas. Dauguma jų – tai žmonės, kurie buvo šalia Uždarbis.lt savo darbais, patarimais ir naudingais pranešimais tuomet, kai jis buvo dar kudikystėje. Tik dėka to laiko, kurie jį praleido rūpindamiesi menku ir mažai žinomu forumu, jis yra šiandien toks, koks yra dabar. Tavęs čia tikriausiai šiandien nebūtų, jei pirmaisiais gyvavimo metais ta maža grupelė žmonių nebūtų aukojusi savo laiko jo moderavimui, neleisdama įsigalėti chaosui, ir – svarbiausia – jei nebūtų kūrusi įdomaus turinio, dėl kurio prie mūsų jungėsi vis daugiau ir daugiau protingų žmonių, kol galiausiai šį forumą atradai ir tu. Jie yra VIP – very important people – nes savo momentu jie tokie šiam forumui ir buvo – vieni svarbiausių.

Ateityje – kitaip?

Visus devynerius metus Uždarbis.lt tobulėjo identikuojant iškilusias problemas ir ieškant joms geriausių sprendimų – kartais tai taisyklių papildymai, kartais naujos funkcijos – kaip atsiliepimų ir tapatybės sistemos, apgavysčių forume skaičių sumažinusios daug kartų ir leidusios nepažįstamiems žmonėms vieni kitais pasitikėti.

Įdomu tai, kad pasiekėme daugiau nei 120 000 unikalių lankytojų per mėnesį ribą niekada neturėję nė vieno žmogaus, prie šios svetainės dirbančio pilnu etatu (ne visai teisingam palyginimui: "Verslo žinios", turinčios panašų lankomumą, samdo 100 žmonių).

Ką tuomet Uždarbis.lt galėtų pasiekti, jei turėtų komandą, dirbančią prie šio puslapio pilną darbo dieną kasdien ir nusistačiusią sau ilgalaikius tikslus?

Pagrindinis iššūkis

Kaip galėtume apibrėžti daugumą Uždarbis.lt narių? 12-36 metų amžiaus; vyriškos lyties; moksleivis, studentas, laisvai samdomas darbuotojas, verslininkas arba žmogus, turintis nuolatinį darbą ir svajojantis jo kada nors atsikratyti; besidomintis ar užsiimantis verslu, technologijomis, pokeriu, lažybos, asmeniniu tobulėjimo ar politika.

Dabar pagalvokite, kiek tokių žmonių asmeniškai pažįstate. Kiek iš jų nuolatos lankosi šiame forume? Kiek yra kažkada lankęsi, bet daugiau niekada negrįžę? Kiek iš jų apskritai yra apie jį ką nors girdėję?

Kur link aš lenkiu? Manau, kad Lietuvoje yra dešimtys tūkstančių žmonių (pagalvokite vien apie visus verslo, ekonomikos ir informatikos krypčių studentus bei neseniai baigusiuosius), kuriems Uždarbis.lt galėtų tapti vienu svarbiausių žinių šaltiniu, – bet toks šiandien nėra.

Kodėl nėra? Kodėl daugybė jaunų žmonių, kurie domisi tais pačiais dalykais, apie kuriuos diskutuojame Uždarbis.lt, nėra nuolatiniai šio puslapio lankytojai? Aš to klausiu savęs paskutines tris savaites.

Pažiūrėkime kitu kampu – kaip Uždarbis.lt paskutiniais metais atrodo panašių lietuviškų svetainių kontekste:

Priedas  gemiusAudience :: Visitors (Real Users).png (46.96K)
Parsiųsta kartų: 1382

Lyginant Uždarbis.lt su panašiomis svetainėmis galima padaryti porą išvadų:

 • Uždarbis.lt iš esmės niekuo nenusileidžia populiariausiams tos pačios tematikos – verslo ir technologijų – portalams
 • Uždarbis.lt smarkia atsilieka nuo populiariausių Lietuvoje to paties pobūdžio – lankytojų kuriamo turinio – svetainių

Bet pati svarbiausia man atrodo ta beveik visiškai tiesi linija, kuria išreikštas mūsų lankomumo kitimas. Tai reiškia, kad per paskutinius pusantrų metų Uždarbis.lt visiškai neauga: jeigu praėjusį mėnesį prie forumo prisijungė 1 000 naujų narių, reiškia, tiek pat jų čia ir nustojo lankytis.

Kitaip sakant, Uždarbis.lt šiandien yra tarsi kiauras kibiras: į jį gali pilti vandenį, bet kol jo apačioje bus skylė (priežastis, dėl kurios tiek užsiregistravusių narių forumą apleidžia), tol tas kibiras niekada neprisipildys – nepasieks to, kas jame telpa (kiek realiai lankytojų Uždarbis.lt galėtų turėti).

Koks pagrindinis rodiklis, kurį reikėtų siekti pagerinti? Ne lankytojų, ne registracijų, bet aktyvių narių – tų, kurie prisijungė prie Uždarbis.lt per paskutines 30 dienų, skaičius. Šiandien Uždarbis.lt turi 6 000 aktyvių narių, iš kurių 2 400 (40%) prie forumo prisijungia kasdien. Tai reiškia, kad turime dar apie 50 000 žmonių, kurie kažkada skyrė laiko tam, kad čia užsiregistruotų, bet galiausiai neberado to, dėl ko vertėtų sugrįšti. Mums reikia juos susigrąžinti.

Taigi klausimas, kurį šiomis dienomis sprendžiu: ką reikėtų keisti, kad Uždarbis.lt taptų vieta, į kurią daugiau žmonių sugrįžtų kasdien? Ko trūksta, kad čia pradėtų lankytis panašius pomėgius turintys mūsų pažįstami?

Galbūt forumai – tai interneto praeitis? Per paskutinį dešimtmetį sparčiausiai augusios interneto bendruomenės naudojo visai kitus diskusijų formatus. Galbūt Uždarbis.lt turėtų pereiti prie Reddit, Quora, StackExchange ar kito formato?

Visa tai atviri klausimai kiekvienam. Būtų įdomu sužinoti jūsų mintis, kokį Uždarbis.lt norėtume matyti ateityje.

Statistika

Per metus narių padaugėjo nuo 48 300 iki 60 500, pranešimų – nuo 1 833 100 iki 2 139 393, o lankomumas nuo 16 500 iki 20 000 narių kasdien.

Metų forumiete 2012 šiemet tapo zyzuole.

Naudingiausi nariai

Tikriausiai ne vienas greitai permetęs tekstą akimis nusprendė nesivarginti jį visą skaityti ir atkeliavo tiesiai čia. Matyt, ne veltui – antrus metus iš eilės skelbiu daugiausiai "mėgstamų" pranešimų (surinkusių 10 ir daugiau reputacijos taškų) per 2012-tuosius metus parašiusių narių sąrašą.

Šiemet bent vieną mėgstamą komentarą parašė daugiau nei pusė tūkstančio narių (533) – tai šiek tiek daugiau nei pernai (464). Visą sąrašą rasite čia (ieškoti savęs: CTRL + F).

Kaip ir pernai, Uždarbis.lt marškinėliai priklauso kiekvienam, kuris parašė 5 arba daugiau "Mėgstamų" pranešimų:

 • mikas1982 (20)
 • lasickui (19)
 • Justinas (15)
 • ZJA (15)
 • Movado (14)
 • Giedrius (14)
 • esnyper (13)
 • Arius (12)
 • dziu-mAn-dzy (12)
 • litas (11)
 • JustasP (11)
 • dageris_ (11)
 • dskpajurys (10)
 • B.T.M. (10)
 • Frankenstein (9)
 • Paulius. (9)
 • BrainStorm (9)
 • Kofemanas (9)
 • Leader (8)
 • click (8)
 • ecash (7)
 • Sir Blackbeard (7)
 • klientas (7)
 • gio (7)
 • campagnolo (7)
 • zyzuole (7)
 • iPauL (7)
 • Andrejus (6)
 • anon (6)
 • suvalgysiu (6)
 • Mikaz (6)
 • UnoDėdė (6)
 • Promise (6)
 • HOST321 (6)
 • Andriuslink (6)
 • wicked (6)
 • Marius.S (6)
 • InTeXaS (6)
 • daryZ (6)
 • Meilutė (6)
 • KingPin (5)
 • OxyG3N (5)
 • Rated (5)
 • emporio (5)
 • extremist (5)
 • epsaitas (5)
 • Karolis (5)
 • Jasinka (5)
 • Dolis (5)
 • BigMan (5)
 • NEO_ (5)
 • GotMilk? (5)
 • TonY B (5)
 • twea (5)

Galioja tos pačios dvi sąlygos aukščiau paminėtiesiems marškinėlius gauti:
 • Tai turi būti tavo pirmieji Uždarbis.lt marškinėliai (dalis narių juos jau yra gavę)
 • Reikalingas pašto adresas Lietuvoje, į kurį marškinėlius galėtume nusiųsti

Norėdami atrasti marškinėlius savo pašto dėžutėje, paminėti nariai turėtų parašyti man AŽ tema "MARŠKINĖLIAI" (būtinai taip, didžiosiomis, kad nepasimestų tarp kitų žinučių) iki sausio 16 dienos su:
 • Savo dydžiu (S, M, L, XL...)
 • Lytimi (V / M)
 • Adresu Lietuvoje (įskaitant pašto indeksą, kurį galite sužinoti post.lt)

Jei jokių nesklandumų nekils, marškinėliai bus pasiūti specialiai pagal jūsų nurodytus dydžius ir išsiųsti tiesiai jums iki vasario 15 dienos.

Pabaigai

Dabar pagalvojau, kad 9 – tai pusė pilnametystės. Kur mes visi būsime po dar devynerių? Tikiuosi, kad Uždarbis.lt tuo metu turės jau ne vieną savo milijonierių :)

Tradičiškai, šiek tiek istorijos akimirkų – tiems, kurie buvo kartu, ir tiems, kurie dar bus.160


Narys yra atsijungęs Nenuspejamas 

 • Išmestas iš forumo
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Išmesti
 • Atsiliepimai: +36 -1
 • Pranešimai: 2726
 • Kartu nuo: 2011-04-29
 • Vardas:Paulius
 • Miestas:Kaunas
 • Buvęs:kraitis

2013-01-09 10:07 (#2)

o Ennio dar dalyvauja diskusijose?

SEO straipsnių rašymas ir talpinimas
Pump.lt Sportas, sporto klubai, papildai.
ZinauKaip.lt - Straipsniu talpinimas tik 30EUR+PVM.
0


Narys yra atsijungęs dziu-mAn-dzy 

 • Forumo legenda
 • AkisAkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +130 -0
 • Pranešimai: 6631
 • Kartu nuo: 2008-08-26
 • Miestas:Vilnius

2013-01-09 10:09 (#3)

Dziugu, kad forumas kuo toliau tuo labiau pleciasi jeee :) O as net 9-oje vietoj, smagu :) Tikiuosi sitie gimtadieniai niekada nesibaigs ;)

0


Narys yra atsijungęs baksteris 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +25 -0
 • Pranešimai: 302
 • Kartu nuo: 2007-02-02
 • Miestas:panevezys

2013-01-09 10:12 (#4)

Džiugu jog forumas gyvuoja jau 9 metus ir dar gyvuos ilgai ilgai... :) Visus sveikinu su forumo 9 metų gimtadieniu!!!
0


Narys yra atsijungęs Dhoviuz 

 • Išmestas iš forumo
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Išmesti
 • Atsiliepimai: +89 -1
 • Pranešimai: 1353
 • Kartu nuo: 2009-08-17

2013-01-09 10:14 (#5)

Paveiksliukas

Sveikinimai su tortadieniu. Didelis ačiū šio forumo nariams už naudingą informaciją.
SĖKMĖS visiems.
NEPIRKITE JOKIŲ KRIPTO VALIUTŲ - ANKETA BUVO PAVOGTA IR BANDOMA APGAUTI KITUS ŽMONĖS ŠIOS ANKETOS VARDU!!!!
0


Narys yra atsijungęs Dainylo 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +42 -0
 • Pranešimai: 2413
 • Kartu nuo: 2011-07-24
 • Vardas:Dainius
 • Miestas:Vilnius
 • Buvęs:Dainylow0w

2013-01-09 10:22 (#6)

Rodyti pranešimąKernius, 2013-01-09 09:58, pasakė:

Naudingiausi nariai

Tikriausiai ne vienas greitai permetęs tekstą akimis nusprendė nesivarginti jį visą skaityti ir atkeliavo tiesiai čia. Matyt, ne veltui – antrus metus iš eilės skelbiu daugiausiai "mėgstamų" pranešimų (surinkusių 10 ir daugiau reputacijos taškų) per 2012-tuosius metus parašiusių narių sąrašą.

Šiemet bent vieną mėgstamą komentarą parašė daugiau nei pusė tūkstančio narių (533) – tai šiek tiek daugiau nei pernai (464). Visą sąrašą rasite čia (ieškoti savęs: CTRL + F).


Kerniau, o kaip mintis, kurios nepavyko įgyvendinti praeitais metais? :) Gal pavyks šiais, kai turėsi daugiau laiko? :)
0


Narys yra atsijungęs ScottEvereld 

 • Naujas veidas forume
 • Akis
 • Grupė: Nariai
 • Atsiliepimai: +0 -0
 • Pranešimai: 23
 • Kartu nuo: 2011-05-11

2013-01-09 10:23 (#7)

Inspired. :)
0


Narys yra atsijungęs taimeris 

 • Forumo legenda
 • AkisAkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +622 -0
 • Pranešimai: 8113
 • Kartu nuo: 2007-02-04

2013-01-09 10:32 (#8)

atrodo visai nesenai atejau as cia,o jau beveik 6 metai praejo :)
0


Narys yra atsijungęs Creatium 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +7 -0
 • Pranešimai: 3205
 • Kartu nuo: 2008-09-06
 • Vardas:Edmundas
 • Miestas:Vilnius

2013-01-09 10:35 (#9)

Nu va, puikus įrodymas KAI KURIEMS NARIAMS, kad administratoriai greitai sprendžia visiems nariams iškilusias problemas, nesusipratimus ar nesklandumus. Tereikia apie tai tinkamoje temoje, tinkamu metu pranešti. Ir vuolia! Per vieną naktį problema išspręsta, nusiskundimui vietos nebeliko. Ačiū.


P.S. Dabar jau tikrai galima rakinti tą nusiskundimo temą (o ji jau užrakinta nuo vakar).

Šį pranešimą redagavo Creatium: 2013-01-09 10:36

0


Narys yra atsijungęs Frozzy 

 • Išmestas iš forumo
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Išmesti
 • Atsiliepimai: +60 -2
 • Pranešimai: 3136
 • Kartu nuo: 2012-01-31

2013-01-09 10:43 (#10)

Kaip noreciau marskineliu ;((
Minecraft serverių hostingas (intel xeon, i7, ssd) A.Ž a
0


Narys yra atsijungęs Algiz 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +75 -0
 • Pranešimai: 3339
 • Kartu nuo: 2007-01-14
 • Vardas:Algimantas
 • Miestas:Vilnius

2013-01-09 10:44 (#11)

Smagu :) su Gimtadieniu :)
A1
0


Narys yra atsijungęs Ignas 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +83 -0
 • Pranešimai: 747
 • Kartu nuo: 2009-08-25
 • Buvęs:iGn

2013-01-09 10:49 (#12)

Jau maniau nebebus sveikinimo pranešimo, nes vis sekiau šį forumą nuo sausio 5 dienos. :) Geriau vėliau, nei niekada.

Didžiausi sveikinimai. Šis forumas kuria tikrąją interneto vertę. Turime savo platformą - ją tobulinkime, o ne ieškokime labai rizikingų pokyčių.


Ar nebus faktinė klaida, nes berods bux'us ir kt. uždraudėte 2008-2010 laikotarpiu. (Tiksliai neatsimenu). Pataisykite, jei klystu.

Citata

Vienas sunkiausių ir svarbiausių sprendimų forumo istorijoje buvo PTR, PTC, HYIP, AutoSurf, Bux ir visų su jais susijusių diskusijų uždraudimas. Tai buvo buvo pačios populiariausios temos forume, dėl kurių pas mus lankydavosi pusė visų narių. Pusė! Ir staiga mes paskelbiamė, jog tai nuo šiol forume yra draudžiama: temos, kurios sutraukė 50% lankytojų srauto, per vieną dieną tapo nepaigeidaujamomis.

Tai galėjo baigtis arba labai gerai arba labai blogai. Buvo nemaža tikimybė, jog forumas visiškai apmirs, jei aktyviausiai nariai susikurs ir pereis į kitą, kuriame tokių draudimų nėra. Mes turėjome viltį, kad nariai liks ir tų temų uždraudimas paskatins juos pradėti domėtis perspektyvesniais uždarbio būdais – ar net programavimu ir dizainu. Žodžio "verslas" tuo metu (2006) forume, kurio narių amžiaus vidurkis buvo maždaug 16 metų, apskritai niekas nevartojo.

0


Narys yra atsijungęs washkys 

 • Išmestas iš forumo
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Išmesti
 • Atsiliepimai: +12 -1
 • Pranešimai: 1098
 • Kartu nuo: 2012-05-22
 • Vardas:Karolis

2013-01-09 10:49 (#13)

Ačiū Kerniau už tokį gerą forumą, dėka uždarbis.lt forumo, e-platybėse pradėjau rašyti lietuviškai, taipogi pasikeitė mąstymas.. Manau tai labai didelis pasiekimas...

Tikiuosi, kad uždarbis.lt forumas tik populiarės, o skylės bus užlopytos. ;)
1


Narys yra atsijungęs neprisimenu 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +26 -0
 • Pranešimai: 4826
 • Kartu nuo: 2007-11-18
 • Buvęs:megamix

2013-01-09 10:52 (#14)

damn.. siemet nelaimejau marskineliu. :))) ech reikia daryti isvadas, pablogejau lyginant su anais metais... bet pasitempiau kitur :P

edit: ai vistiek nebuciau gaves, nes jau buvau laimejas.. :)

Šį pranešimą redagavo neprisimenu: 2013-01-09 10:57

0


Narys yra atsijungęs iPauL 

 • Forumo legenda
 • AkisAkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +369 -0
 • Pranešimai: 12451
 • Kartu nuo: 2010-01-17
 • Buvęs:xixas

2013-01-09 10:55 (#15)

Šaunumėlis, berods kažkada ir man tiek buvo :)
Bent jau mano manymu, tai ilgas laiko periodas ir tikrai nenuėjęs veltui Paveiksliukas
>> Perku PILDYK, EŽYS papildymus >>
Užsakau iš el. parduotuvių ir kitos tarpininkavimo paslaugos! Azuon, Ebay, Amazon, DealExtreme, AliExpress, TheBodyShop, HumbleBundle, SportsDirect, PlatiRU ir kt..
0


Narys yra atsijungęs Centas 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +22 -1
 • Pranešimai: 414
 • Kartu nuo: 2009-04-22

2013-01-09 10:59 (#16)

Sveikinimai :) ir ačiū už QUORA !
0


Narys yra atsijungęs titasas 

 • Užkietėjęs dalyvis
 • AkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +20 -0
 • Pranešimai: 2376
 • Kartu nuo: 2005-01-22
 • Vardas:Titas
 • Miestas:Vilnius

2013-01-09 11:09 (#17)

Su gimtadieniu :))) Smagu pamatyt ir save screenshote ;D Beveik visi nariai iš VIP irgi kelia prisiminimus :)) Džiaugiuos, kad pataikiau pradėt naudotis internetu būtent tada, kai kūrės uzdarbis.info, o dar prieš tai kažkas su ten.lt galūnę lyg :))
0


Narys yra atsijungęs GintasG 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +7 -0
 • Pranešimai: 253
 • Kartu nuo: 2008-04-21
 • Vardas:Gintautas
 • Buvęs:Gintse

2013-01-09 11:10 (#18)

Sveikinu! Džiugu, kad tais pirmaisiais metais nenuleidot rankų ir užauginot tokį "milžiną", kuriame kiekvienas ras tai, kas jį domina :)
0


Narys yra atsijungęs Druski 

 • Forumo senbuvis
 • AkisAkisAkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +172 -0
 • Pranešimai: 3335
 • Kartu nuo: 2011-05-20
 • Vardas:Darius
 • Miestas:Druskininkai
 • Buvęs:Darius80

2013-01-09 11:11 (#19)

Sveikinu! Beje, velniškai puikus straipsnis, neprailgo skaityt :)
2


Narys yra atsijungęs Tautwix 

 • Dažnas dalyvis
 • AkisAkisAkis
 • Grupė: Patvirtinti nariai
 • Atsiliepimai: +20 -0
 • Pranešimai: 527
 • Kartu nuo: 2013-05-27

2013-01-09 11:28 (#20)

Geras forumas
0


Pasidalinti šia tema:


 • (5 Puslapiai)
 • +
 • 1
 • 2
 • 3
 • Paskutinis »
 • Jūs negalite kurti naujos temos
 • Jūs negalite atsakyti į šią temą

1 nariai(-ų) skaito šią temą
0 nariai(-ių), 1 svečiai(-ių) ir 0 slapti(-ų) nariai(-ių)


Užklausų vykdymo statistika

 • Dabar yra: 2019-01-22 23:02

Tas nuostabus prisijungimo momentas


Prisijungimo nustatymai