Pereiti prie turinio

Kurią politinę partiją palaikote?  

398 nariai balsavo

  1. 1. Kurią politinę partiją palaikote?

    • Tėvynės sąjunga
    • Liberalų sąjūdis
    • Liberalų ir centro sąjunga
    • Sąjunga "Taip"
    • Socialdemokratų partija
    • Partija "Tvarka ir teisingumas"
    • Darbo partija
    • Kita
  2. 2. Kuris iš kandidatų geriausiai tinka būti Premjeru?

  3. 3. Kaip vertinate esamos Vyriausybės darbą?



Rekomenduojami pranešimai

Butkevičius mėgsta kvailinti liaudį. Blogiausia, kad tikrai atsiranda kvailinimui pasiduodančių.

 

Mūsų konkrečiu atveju ta "dalis liaudies, kurią galima kvailint visą laiką" yra didžiausia liaudies dalis.

Tą matom iš rinkimų rezultatų. Vienintelė paguoda, kad ta "dalis" linkusi mažėti. :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Jau minėjau du atvejus, kai Butkevičius pirmiau veikia, paskui mąsto:

 

  1. nuspręsta didinti MMA neturint paskaičiavimų, kokia to įtaka bus valstybei ir verslui:
    A. Butkevičius dar nežino, kiek šis žingsnis kainuos valstybei ir iš kokių lėšų tai bus kompensuota <...>
  2. nuspręsta keisti nuostatą, kad bent 25 proc. dujų privalu pirkti per terminalą dar neturint paskaičiavimų, kaip tai įtakos terminalo ekonominį pagrįstumą:
    - Pakoreguoti - tai reiškia atsisakyti 25 proc. taisyklės?
     
    - Aš manau, kad taip.
     
    - Ar tokiu atveju projektas gali būti ekonomiškai pagrįstas?

    - Skaičiuosim. <...>

 

Istorija tęsiasi. Nuspręsta atsisakyti VAE projekto net nežinant, kokios galimos ir ko vertos alternatyvos:

Naujiesiems valdantiesiems atsisakant Visagino atominės elektrinės, laukia itin skubus darbas – išanalizuoti Baltijos šalių energetikos plėtros variantus ir pasirinkti naują tinkamiausią scenarijų. Analizė dar nepradėta <...>

http://vz.lt/?PublicationId=7e67ae33-7792-4268-b1f8-9f10c6c4cf97

 

Nežinau, kodėl taip elgiamasi. Sakyčiau, iš nekompetencijos, tačiau aukšto rango politikų tokiais dalykais nekaltinu. Greičiausiai tai yra sąmoningi veiksmai. Panašu, kad sprendimai priimami ne ekonominiu, kaip turėtų būti, bet politiniu ar netgi populistiniu (MMA didinimas) ir/arba svetimų interesų (terminalas ir VAE) išskaičiavimu.

Redagavo TekstuVertejas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Matau kol kas du padarinius:

 

1. Kadangi deficitą žadama išlaikyti 2,5% BVP, tai arba MMA didinimui lėšos bus nuimtos nuo kitų sričių (pvz. valstybės investicinės programos, kokia nors aplinkos apsauga) arba tie tikisi, kad BVP pradės augti didžiuliais kiekiais ir tas deficitas nors ir padidėjęs, procentaliai išliks nedidelis.

 

2. "gamtinės dujos: gal perkamos iš Rusijos" - ir toliau mokėsime sėkmingai augančias kainas už gamtines dujas iš Rusijos, ypač po to, kai pastatytas terminalas liks vos ne nenaudojamas dėl 25% prievolės nebuvimo.

 

 

Taigi, veržkimės diržus!

Redagavo Creatium
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Sudėjau savo pastebėjimus į naują straipsnį: "Naujoji politika: darom, galvosim paskui"

 

Pažiūrėkit, kokią iliustraciją 15min parinko mano straipsniui :D

http://i48.tinypic.com/16iwphg.png

Redagavo TekstuVertejas
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Butkevičiaus perliukai apie AE:

 

2012 spalio 15 d. ryte spaudos konferecijoje:

 

"Sprendimo nėra ir diskusijų šiuo klausimu nebuvo. Mes konkrečiai esame pasakę ne vieną kartą - nesame prieš atominę energetiką, esame prieš šitą projektą, kuris buvo pateiktas Seimui labai vėlai, kada iki rinkimų buvo likę keli mėnesiai. Tokie įstatymų projektai, jeigu žiūrėtume praktiką kitų valstybių, yra svarstomi parlamentuose nuo pusantrų iki dvejų metų. Su Japonijos ambasadore buvau susitikęs jau du kartus ir kitas susitikimas, sakiau, bus po Seimo rinkimų. Aiškiai pabrėžiau, kad reikalinga "Hitachi" kompanijai atlikti namų darbus, kurių reikalauja Latvija ir Estija. Palaikome ryšį su šitų šalių politikais. Esame pasiruošę toliau kalbėtis, bendradarbiauti ir susėsti už stalo, išsiaiškinti, kokia informacija disponuojame tiek mes, tiek jie".

 

 

2012 spalio 15 d. popiet LSDP pranešimas spaudai:

 

 

„Dėkojame Lietuvos piliečiams už pareikštą valią dėl naujos atominės elektrinės statybos, akivaizdus nepritarimas konservatorių projektui mums yra politinis priesakas, kurio laikysimės, prisiimdami atsakomybę už Lietuvos energetinę ateitį. Socialdemokratai dėkoja Lietuvos žmonėms už pareikštą pilietinę poziciją referendume dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje. 62,72 proc. referendume balsavusių piliečių pritarė Lietuvos socialdemokratų partijos pozicijai, kad mūsų šaliai nereikalingas toks brangus, neskaidrus ir ekonomiškai nepagrįstas projektas“.

 

 

2012 spalio 29 d. spaudos konferencijoje:

 

 

"Labai atsakingai pasakau, kad mes ir toliau pasisakome už atominę energetiką. Tokie strateginiai projektai demokratinėse šalyse yra svarstomi pusantrų ar dvejus metus. Šis projektas buvo pateiktas skubotai dėl, manau, pagrindinės priežasties, kad artėja Seimo rinkimai ir parodyti visuomenei, kad ši Vyriausybė kadencijos pabaigoje yra nuveikusi kažkokius darbus. Mes kol kas pasisakome prieš šio projekto įgyvendinimą Lietuvoje".

 

 

2012 spalio 30 d. interviu BNS:

 

 

- Esate pareiškęs, kad nepritariate parengtam Visagino atominėselektrinės projektui. Kada nutrauksite derybas su „Hitachi“?

 

- Pirmiausia mes turim priimti teisės aktą - ar tai bus nutarimas, ar atskiras įstatymas, kuris bus svarstomas Seime. Ir tame dokumente turi būti numatyta, kaip toliau bus elgiamasi su dabar pradėtu projektu ir su priimtais įstatymais. Konkrečiai dėl derybų nutraukimo su „Hitachi“ - kol kas mes šito klausimo nekėlėme.

 

- Tai ar su „Hitachi“ jūs dar kalbėsit?

 

- Turiu pasakyti, kad visą laiką reikia kalbėtis, nes aš manau, kad naujai Vyriausybei susiformavus, nauja Vyriausybė turės duot atsakymą „Hitachi“ kompanijai.

 

- Ar šiai akimirkai aišku, kad atsakymas „Hitachi“ bus neigiamas?

 

- Šiuo metu taip, bet čia yra socialdemokratų pozicija.

 

- Formuojamoje koalicijoje šis klausimas dar nediskutuotas ir koalicija nuomonės neturi?

 

- Ne.

 

- Jeigu sakote, kad bus atidėtas svarstymas, kada elektrinė galėtų būti pastatyta?

 

- Tai turės būt klausimas svarstomas daug vėliau, bet šiandien mes pasisakome, kad Lietuvoje neturi būti statomas šitas objektas.

 

 

2012 lapkričio 3 d. interviu "Kauno dienai":

 

 

– Jūs aiškiai taip ir neatsakote, koks bus Visagino atominės elektrinės projekto likimas. Nutraukę šį projektą, skaičiuojama, patirtume apie 170 mln. litų nuostolių. Derybas su strateginiu investuotoju tęstumėte?

 

– Kaip galima iš karto daryti kategoriškus sprendimus, kai nesi susipažinęs, su kuo ir kokia sutartis yra pasirašyta, kokie įsipareigojimai? Mes šito nežinome. Kai mums bus suteikta teisė, kai Vyriausybė įgis įgaliojimus, tada susipažinsime su informacija ir tik tada priimsime sprendimus.

 

 

 

 

Šaltinis: Protingas Chamas

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Facebook'e sukūriau puslapį, kuriuo sieksiu į savo blogą pritraukti daugiau skaitytojų. Jei jums patinka mano straipsniai, jei manote, kad atstovauju teisingą poziciją ir atstovauju ją teisingu būdu, galite tą puslapį "pamėgti" šitaip gaudami pranešimus ir/ar prisidėdami prie jo populiarinimo. Kartu nupirkau blogui padorų domeną, dabar jis - Izvalgos.lt :)

Redagavo Giedrius
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip Brazauskas su Uspaskich ir Prunskiene 2004 m. pinigus dalijosi

Valdo ne postai, bet pinigai

 

Audrius Bačiulis

 

Veidas, 2004.11.11 Nr. 46

 

Antradienį pavakare esamas ir būsimasis premjeras Algirdas Brazauskas sėdo prie derybų stalo su Darbo partijos lyderiu ir būsimuoju ūkio ministru Viktoru Uspaskichu aptarti esminio koalicinio klausimo – kas kontroliuos Susisiekimo ministeriją?

 

Kalbėta ne tiek apie tai, kuris asmuo taps susisiekimo ministru – dabartinis, Zigmantas Balčytis, ar į jo vietą siūlomas Viktoras Muntianas, kiek apie tai, kuri partija – socialdemokratų ar Darbo – valdys šią ministeriją? Nes visa esmė – ne ministrų pavardės, o tai, kuriai iš koalicijos partijų atiteks pati "skalsiausia" ministerija, artimiausius keletą metų dalysianti beveik pusę milijardo Lietuvai skirtų eurų iš Europos Sąjungos paramos fondų.

 

 

Visas tekstas

 

 

Kažkaip netikėtai Butkevičiaus prieš rinkimus šūkį prisiminiau - Nelipk ant to pačio grėblio du kartus :)

 

 

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susirink ministrų kabinetą! „Verslo žinios“ suteikia galimybę sudaryti savo Vyriausybę balsuojant. Turbūt nenustebinsiu, bet remiantis dabartiniais apklausos rezultatais Vyriausybės sudėtis... nei kiek nepasikeistų.

 

http://www.vz.lt/rinkimai/zaidimas/balsavimas-apzvalga.php

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Susirink ministrų kabinetą! „Verslo žinios" suteikia galimybę sudaryti savo Vyriausybę balsuojant. Turbūt nenustebinsiu, bet remiantis dabartiniais apklausos rezultatais Vyriausybės sudėtis... nei kiek nepasikeistų.

 

http://www.vz.lt/rin...as-apzvalga.php

 

Parodija.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Argumentai?

 

Nieko prieš aš prieš didumą pirmaujančių (ne visus), tik ironiškai atrodo internetiniai tokio formato balsavimai ir realybė (rinkimai). Parodo išpūstą žmonių internete svorį, t.y. jų įtaką realiems rezultatams. Įdomu kiek panašių apklausų balsuotojų nedalyvavo rinkimuose?

 

Labai aš menkai žinau apie politika, tik įdomu pasidarė, kokia situacija JAV? Kokios ten ideologijos daro lemiamą įtaką? Ar internetas sudaro didžiausią procentą?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nieko prieš aš prieš didumą pirmaujančių (ne visus), tik ironiškai atrodo internetiniai tokio formato balsavimai ir realybė (rinkimai). Parodo išpūstą žmonių internete svorį, t.y. jų įtaką realiems rezultatams. Įdomu kiek panašių apklausų balsuotojų nedalyvavo rinkimuose?

 

Labai aš menkai žinau apie politika, tik įdomu pasidarė, kokia situacija JAV? Kokios ten ideologijos daro lemiamą įtaką? Ar internetas sudaro didžiausią procentą?

Amerikoje visai kitas žmonių mentalitetas, ten žmonės didžiuojasi savo rinkimų teise ir aktyviai ja naudojasi. Daug didesnis procentas domisi poltika, atidžiai atiduoda savo balsą.

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Nieko prieš aš prieš didumą pirmaujančių (ne visus), tik ironiškai atrodo internetiniai tokio formato balsavimai ir realybė (rinkimai). Parodo išpūstą žmonių internete svorį, t.y. jų įtaką realiems rezultatams. Įdomu kiek panašių apklausų balsuotojų nedalyvavo rinkimuose?

 

Labai aš menkai žinau apie politika, tik įdomu pasidarė, kokia situacija JAV? Kokios ten ideologijos daro lemiamą įtaką? Ar internetas sudaro didžiausią procentą?

 

JAV visai kita situacija jau vien dėl to, kad tenai yra dvi politinės jėgos: demokratai arba respublikonai. Viskas. Nereikia rinktis iš 18 galimų variantų. Kitas dalykas, tai pas juos yra be galo stiprios politinės pažiūros. Ištisos valstijos yra pasiskirsčiusios kurią pusią palaiko ir savo sprendimų praktiškai nekeičia. Vaikams taip pat diegiamas stiprus politinis požiūris į priešingą jėgą (demokratus arba respublikonus), kas automatiškai skatina eiti ir balsuoti už savuosius.

 

Galų gale tenai visai kitokios ribos vykdant rinkimines akcijas: kandidatus laisvai remia didžiosios kompanijos, sukasi milžiniški pinigai (š.m. Prezidento rinkimai, skaičiuojama, kainavo ~6 mlrd. dolerių).

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Tiems, kurie (-ios) praleidote: Rytas Staselis tęsia būsimos valdžios vizijų dekonstrukciją (paprasčiau: parodo, kokie jie beviltiški idiotai):

 

Viktoro Uspakicho curva peligrosa :)

Tęsiame vizijų dekonstrukciją.

 

Būsismosios koalicijos veikėjai nenustodami beria pareiškimus taip intensyviai, kad paskui juos sunku suspėti (o dar tiesioginį darbą reikia nudirbti).

 

Grįžtame prie mano jau minėtos Lrytas.tv laidos vėlyvą lapkričio 5-osios vakarą. Studijoje po ministerijų dalybų Barboros Radvilaitės gatvėje p. p. Butkevičius ir Uspaskichas aptaria aibes problemų ir vėl pažeria auksinių minčių energetikos tema.

 

Edmundas Jakilaitis: “(…) Dabar aiškėja, kad dujų terminal, kurį statys valstybė, jo statymo kaštai bus įskaičiuoti visiems dujų vartotojams, o didžiausią dalį sumokės tie, kas daugiausia naudoja, t. y. koncernas “Achema”. Iš esmės – pusę dujų terminalo pastatys viena įmonė. Toks modelis – jis bus keičiamas ar ne?”

Viktoras Uspaskichas: “Galiu pasakyti vienareikšmiškai: tokį tokį sprendimą, kad visi Lietuvos žmonės, visi Lietuvos vartotojai nemokėtų kaip lyg tai būsimi savininkai už šitą terminalą ir nebūtų paskui šeimininkai. Reikia atsisakyti to VIAP‘o. Visiškai natūralu. O tas, kuris bus šeimininkas tegul paima kreditą - šiandien duoda tų kreditų, nedidelės palūkanos – tegul paskui įskaičiuoja paskui į galutinę savikainą to produkto ir tie, kurie vartos tą produktą, jie ir sumokės. Ir negalima kabinti ant visų žmonių tą naštą.“

 

- Visiems besidomintiems šia tema yra žinoma, kad LRV nusprendė dalį (113 mln. Lt) AB „Klaipėdos nafta“ investicijų į SkGD terminalą surinkti iš kitamečio dujų perdavimo tarifo; KN be to teigia, kad investuojant skolintas lėšas, prie 113 mln. Lt tektų pridurti maždaug 40-50 mln. Lt finansų sąnaudų (kadangi investicijos yra ilgalaikės); ar p. Uspaskichas yra pasiruošęs atrasti kreditų, kurie nieko nekainuotų?

 

- tačiau jeigu kalbama apie dujų sektorių ir SkGD terminalą, VIAP tema yra visiškas kliedesys, nes viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) kainų dedamosios DUJŲ kainodaroje nėra; tai yra specifinis strateginiams projektams ELEKTROS energetikos sektoriuje finansuoti skirtas finansų inžinerijos produktas; ką nori panaikinti p. Uspaskichas?

 

- galima ilgai nesiginčyti dėl „naštos ant visų Lietuvos žmonių“ dimensijos: tie, kas vartoja dujas, šią naštą pajus tiesiogiai, o tiems, kurie jų nevartoja, įtaka bus netiesioginė: bus brangesnė dujomis varomose jėgainėse gaminama šiluma, taip pat, pvz. „Achemos“ trąšos ar klijai;

 

- visgi įdomiausia yra iš paskutinio prelegento teiginio išplaukianti išvada, kurios aš išvis nesuprantu: jeigu sutinkame, kad tai yra „našta visiems Lietuvos žmonėms“, kur ji išnyks, jeigu KN „pasiims kreditą, paskui įskaičiuos į galutinę savikainą to produkto“? Kitaip tariant, norima pasakyti, kad jeigu sąnaudos bus įskaičiuotos į perdavimo tarifą, tai bus našta visiems, o jeigu KN pasiims kreditą, tai tas sąnaudas įskaičiuos tik tiems, kas „produktą vartos“? Kur mūsų naujojo verslo teorijos šviesulio logika: suprantama, jeigu KN investuos skolintas lėšas, ji vėliau į produkto savikainą įskaičiuos viską, bet iš principo pasekmės bus tokios pačios – kainą sumokės tiesioginiai dujų vartotojai ir netiesiogiai, tie, kurie perka su dujų vartojimu susijusius produktus. Tik 40-50 mln. Lt brangiau?

 

Kas čia pas mus tūpas arba pasiklydęs staigiuose savo teorijų posūkiuose?

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau, kad po šio KT sprendimo šią temą galima užrakinti. Keletas vienmandačių apygardų surengs naujus rinkimus, tačiau jie įtakos galutiniams rinkimų rezultatams iš esmės neturės, be to bus surengti ne taip greit, tad laukti jų neverta. Norint tęsti diskusiją bendrais Lietuvos politikos klausimais būtų galima sukurti tam skirtą naują temą, jei tokios dar nėra. Apibendrinant, džiugu, kad Uždarbis.lt bendruomenė yra ganėtinai sąmoninga: 53% apklausoje dalyvavusių respondentų palaiko Tėvynės sąjungą arba Liberalų sąjūdį (daugeliu atvejų, manau, kad ir vieną, it kitą), atitinkamai šių partijų lyderiai yra geidžiamiausi kandidatai į premjerus. Belieka tikėtis, kad link to su laiku artės ir bendri Lietuvos rodikliai, galbūt jau net kituose rinkimuose, per kuriuos mes ir vėl būtinai padiskutuosime.

 

Ačiū visiems dalyvavusiems diskusijose.

Redagavo Giedrius
Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau, kad po šio KT sprendimo šią temą galima užrakinti. Keletas vienmandačių apygardų surengs naujus rinkimus, tačiau jie įtakos galutiniams rinkimų rezultatams iš esmės neturės, be to bus surengti ne taip greit, tad laukti jų neverta. Norint tęsti diskusiją bendrais Lietuvos politikos klausimais būtų galima sukurti tam skirtą naują temą, jei tokios dar nėra. Apibendrinant, džiugu, kad Uždarbis.lt bendruomenė yra ganėtinai sąmoninga: 53% apklausoje dalyvavusių respondentų palaiko Tėvynės sąjungą arba Liberalų sąjūdį (daugeliu atvejų, manau, kad ir vieną, it kitą), atitinkamai šių partijų lyderiai yra geidžiamiausi kandidatai į premjerus. Belieka tikėtis, kad link to su laiku artės ir bendri Lietuvos rodikliai, galbūt jau net kituose rinkimuose, per kuriuos mes ir vėl būtinai padiskutuosime.

 

Ačiū visiems dalyvavusiems diskusijose.

 

Sukurk naują bendrą politikos aktualijų temą. Visgi daug dalykų šiuo metu vyksta. :)

Nuoroda į pranešimą
Dalintis kituose puslapiuose
Svečias
Ši tema yra užrakinta ir joje nebegalima rašyti naujų pranešimų.
  • Dabar naršo   0 narių

    Nei vienas registruotas narys šiuo metu nežiūri šio puslapio.

×
×
  • Pasirinkite naujai kuriamo turinio tipą...